העיתוי. מייקל אואן

לפעמים יש לך עיתוי טוב ברחבה אבל לא בהיסטוריה


בכל פעם שאתם לוקחים כמובן מאליו את מסי או את רונאלדו – תזכרו את מייקל אואן שפרש היום. הוא היה שם: הבריק במונדיאל בגיל 18 (עוד נשאר להם מה לעשות!), היה שחקן השנה בעולם בגיל 21. להפוך פתיחה סנסציונית לקריירה של יציבות בצמרת זה כלל לא טריוויאלי. בתוך ההתרגשות של ברצלונה-מילאן לפני כשבוע שמתי לב שמסתובב לו שם רוביניו אחד. גם הוא היה שם. כשאנגליה הודחה ממונדיאלים כשהיא כמהה לעתיד ולא לעבר.

בוא אספר לכם משהו: ייתכן שמייקל היה דועך לאיטו ונעלם גם אם לא היה עוזב את ליברפול.סיכוי גדול מאד שזו באמת הייתה רק הפציעה – כי בסך הכל בריאל מדריד הוא היה לתקופה מצויין. מנה ספציפית ומרוכזת של מזל בנקודה אחרת – למשל בשיזואוקה אחרי שהעלה את אנגליה ליתרון על ברזיל – ושמו היה על גדול הישגי אנגליה בעידן המודרני – אולי אפילו זכיה. אפילו אי-זכיה של ליברפול באיסטנבול והוא יוצא קצת פחות רע למתבונן הנייטרלי.

יותר מזה. אם לא היה משיג דברים נוספים רק שהיה עושה זאת אחרת. אם היה פותח בצנעה את הקריירה – ואז נותן את חמש העונות הגדולות שלו בגילאי 24-29 – ורק אז דועך. גם אז היו אומרים שהייתה לו קריירה גדולה. בצדק הוא כתב היום באתר האינטרנט שלו שהוא גאה בקריירה שלו.

אבל הוא היה טוב מדי מוקדם. וחוסר המזל הגיע ברגע הכי לא מתאים. המרחק בין התהילה למוסר ההשכל קטן מאד בכדורגל. לפעמים יש לך עיתוי טוב ברחבה אבל לא בהיסטוריה.

נ.ב.  איזה פאקינג גול זה היה!

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

סיכום ראשון: ארוניאן פרץ, גלפנד בצרות
איך נצחנו את רמת השרון (התולעת)

161 Comments

חלפס 19 במרץ 2013

אכן גול גדול ו-וואחד קריירה עם טעם של החמצה(מתאים לאנגלים)

יואב בורוביץ' 19 במרץ 2013

בנוגע לפציעות- אני עדיין עם התחושה שהשחקנים הגדולים ביותר לא נפצעים באופן שמשבש להם את הקריירה. וגם כאשר הם נפצעים בצורה מאוד חמורה (כמו רונאלדו הברזילאי) עדיין הם מפיקים קריירה עצומה. מייקל אואן פשוט לא היה מספיק טוב כדי להיות כוכב על בינלאומי. הוא היה סקורר מחונן, אבל מעבר לזה לא היה לו יותר מדי.

אריאל גרייזס 19 במרץ 2013

זה מין טיעון שאי אפשר להפריך אותו, אתה יודע. אם הם יוצאים מפציעה אז הם שחקנים גדולים ואם לא, אתה אף פעם לא יכול לדעת מה היה קורה אילו

דורפן 19 במרץ 2013

בורוביץ. יש פציעות שלא יוצאים מהן והן סתם קשורות למזל. למשל דנקן אדוארדס מת בתאונת מטוס – זה שהוא לא התאושש מזה לא אומר שהוא לא גדול באמת… דוגמא מוגזמת אבל אולי מבהירה את העניין

אריאל גרייזס 19 במרץ 2013

מצד שני, כמה שחקנים היו חוזרים מפציעה כמו שעבר מארדונה, להיות עוד יותר גדולים?
ואם לא עוצרים בכדורגל, מה עם אדריאן פיטרסון?

דורפן 19 במרץ 2013

חזרה מפציעה היא סימן לגדולה. אבל אי חזרה לא סימן לכלום

יואב בורוביץ' 19 במרץ 2013

לדעתי אתה טועה. מוות זה קצת שונה מפציעה- בהקשר אדווארדס. פיטרסון בהחלט ממחיש שהגדולים מכולם חוזרים מפציעות. גם ג'ורדן שבר יד ונעדר כמעט מכל העונה השניה שלו, וחזר אפילו יותר טוב.

austaldo 20 במרץ 2013

הדבר היחידי שפיטרסון מוכיח זה שיש לו רופא טוב וספק סמים עדכני.
פעם היו חוזרים מברך עם רצועות קרועות אחרי לפחות שנה וחצי ואף פעם – אני חוזר: אף פעם – לא עם היכולת לפני הפציעה.
בעשור האחרון הרפואה עשתה קפיצת דרך משמעותית בטיפול בפציעות ברך – היום אחרי 7-8 חודשים שחקנים חוזרים עם ברך כמו חדשה. לא רק אדריאן פיטרסון חזר עם יכולת של לפני הפציעה, גם ווס וולקר ועוד לא מעט שחקנים בשנים האחרונות.
פיטרסון היה תותח-על לפני הפציעה והאורתופדיה העדכנית של היום החזירה לו את היכולת המקורית שלו, זה הכל. עם אותה פציעה רק לפני 15 שנה הייתם מדברים עליו כמו שמדברים היום על גייל סיירס או בו ג'קסון.

גיל 19 במרץ 2013

היום שחקנים חוזרים מפציעות בתנאי דה לוקס. הרפואה השתפרה מאוד, כנראה גם הסמים ושחקנים כמו פיטרסון יכולים להרשות לעצמם מנוחה של חודשים בלי הלחץ של משחקים. הבעייה במקרים מסוימים היא החלק המנטלי ובגלל זה אני חושש שדריק רוז כבר לא יהיה מה שהיה.

אוהד 20 במרץ 2013

ג'ורדן שבר רגל לא יד ופיספס את העונה השנייה כמעט לחלוטין..

דובי מילר 20 במרץ 2013

מעניין מה ואן-באסטן חושב על מה שכתבת…

xxx 20 במרץ 2013

מה הקשר בין יכולת ופוטנציאל לבין בריאות?
אואן בכלל לא היה בקליבר של כוכב על, אבל לאמר שהעובדה שהוא נפצע מעידה על כך שהוא לא היה טוב מספיק זה תמוהה.

אריאל גרייזס 19 במרץ 2013

אחד הגולים, אם לא ה-. בוידאו הזה לא רואים את הדרך שבה הוא הוריד את הכדור, באלגנטיות כזאת שלא רואים היום.
אני נזכר בשני הגולים הכי גדולים מהמונדיאל הזה – זה של אואן וזה של ברגקאמפ מול ארגנטינה ותוהה אם זה רק אני או שכבר אין שחקנים עם הקלאס הזה היום. מסי ורונאלדו גדולים אבל הקלאס, הוא הקלאס.
אני שמח לומר שבתור אוהד ליברפול אף פעם לא החזקתי נגדו את זה שהוא עזב אותנו. זה כאב לי והוא היה צריך להישאר באנפילד לכל החיים אבל אני מבין אותו. חבל שככה זה נגמר (בעיקר הקדנציה באולד טראפורד, שבאמת היתה מביכה)

גיל 19 במרץ 2013

זה לא עניין של קלאס. היום לא תראה כמעט גולים גדולים שמתפרשים על פני מגרש שלם כמו זה של ברגקאמפ, או פריצות מסחררות סטייל מראדונה או רוזנטל. מישהו כבר היה עושה פאול בדרך. רוב הגולים של מסי למשל נעשים על שטחים קטנים שהוא מומחה בהם. דאבל פאסים או העברת שחקן אחד או שניים וטאץ' אדיר.

אישי 19 במרץ 2013

ראו דברים כאלה באחד השערים היותר יפים שהיו לנו השנה- http://debuzzer.sport5.co.il/dorfan/14732

קורא 20 במרץ 2013

אריאל, אני חושב שזה יותר חוש נוסטלגי ממציאות.
ברקאמפ היה מלא בקלאסה, גם להנרי היו רגעים ואפילו למסי (סתם דוגמה, הגול נגד ארסנל במצב הדחה שנתן קטנה להקפיץ מעל השוער – https://www.youtube.com/watch?v=EfmD3OXmtac ).
חוץ מזה היום גם יש את קלאס יאן הונטלאר

אביאל 20 במרץ 2013

אוסקר בצ'לסי, בכמה מהלכים העונה מזכיר גולים ומהלכים כאלו, גם קאקא בתקופה של מילאן היה מלא בקלאס.

גיל 19 במרץ 2013

אכן, דברים ממש לא מובנים מאליהם וכל אלו שחושבים שמסי נכנס עכשיו לשנות השיא בקריירה שלו לא יכולים לדעת אם הוא באמת ימשיך להיות כזה טוב או שנסיבות אחרות אולי יגרמו לו להיות חלש יותר. רונאלנידיו הוא דוגמא טובה לכך. התחלת קריירה ארוכה יותר מאוון אבל דעיכה גדולה בשנים שהוא אמור היה להיות בשיאו כביכול.

והמשחק נגד ארגנטינה היה אחד המשחקים הגדולים ביותר אי פעם ששוב שופט הרס בהחלטה טיפשית (ואחר כך עוד פסל גול חוקי למהדרין של האנגלים).

זורק מילה 19 במרץ 2013

מסי כבר חמש שנים בשיאו.

לא היה בהיסטוריה של כדורגל קבוצות שחקן כ"כ יציב עם מספרים אישיים בלתי נתפסים חמש עונות ברציפות שמגובים בהישגים קבוצתיים.

דורפן 19 במרץ 2013

מסי יכול לפרוש היום ויהיה אגדי ממש. בשביל עצמו הוא צריך איזשהי הצלחה במונדיאל – לאו דווקא זכיה אלא מונדיאל טוב כדי להרגיש שהשיג את כל מה שהכשרון שלו מחייב

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 20 במרץ 2013

נכון רונן, אבל יחד עם זאת- בגילו למראדונה עדיין לא היה גביע עולם, ואת את התהילה שהקפיצה אותו לראש בראש עם פלה על תואר הטוב אי פעם. מסי כבר אגדה, ברמתם של קרויף, פושקאש או זידאן, אבל יכול להשתדרדג לרמת מראדונה/ פלה

גיל 19 במרץ 2013

אבל מדברים על זה שהוא עדיין צעיר וכביכול הוא עדיין לא בשיאו. גם רונאלידניו היה חמש שנים בשיא ואחרי זה דעך כך שאי אפשר לדעת מה יקרה. ולגבי ההישגים, אין חולק אם כי כמו שרונן אמר, צריך מונדיאל ענק או שישחק בקבוצה אחרת כדי לדעתי להחשב להכי גדול.

דורפן 19 במרץ 2013

כן – מונדיאל זה בשביל רמת פלה ומראדונה. אבל בין הגדולים זה סגור וחתום כבר עכשיו. זה לא כל כך בגלל כדורגל אלא בגלל היסטוריה. אני חושב שכל מומחה כדורגל שראה את די סטפנו מסכים שהיה ברמת פלה ומראדונה, הוא לא היה במונדיאל בכלל לא באשמתו, אבל ברמה ההיסטורית זה מפחית.

זורק מילה 19 במרץ 2013

רונאלדיניו לא היה חמש שנים בשיאו,והפיק בשיא שלו לא היה קרוב אפילו לפיק של מסי.מבחינת כדורגל למסי אין לאם להתקדם כבר מלפני שנתיים.

מונדיאל טורניר נוקאאוט של חודש פעם בארבע שנים,עם גורם מקריות מכריע ביותר.לדעתי,הרבה יותר חשוב להיות עיקבי שבוע אחר שבוע day in day out

דורפן,אתה או כל אחד אחר רשאי לדעה משלו – לגיטימי.למאות אנשי כדורגל שהיו מאמני ושחקני עבר יש את הדעה שלהם,ואני איתם. מסי הכדורגלן הטוב בהיסטוריה גם ללא מונדיאל.

גיל 19 במרץ 2013

רונאלידניו היה לפחות 5 שנים בכושר אדיר והוא עשה מהפיכה בברצלונה שלא כמו מסי שהיה רק חלק ממנה.

ומנודיאל הוא לא טורניר מקרי ברמת המשחק האישית. הנבחרת יכולה לעוף בגלל טעות שיפוט או גול מקרי אבל שחקנים גדולים צריכים להביא לידי ביטוי את היכולות שלהם בלי קשר להישגי הנבחרת וכאן מסי יוצא חלש מאוד בהשוואה להכי גדולים כך שיש לו עוד למה לשאוף.

גם הקביעה השרירותית שלך כאילו זה מוכח שהוא הכי גדול לא תהפוך אותו לכזה. אין ספק שכבר היום הוא אחד הגדולים אבל בגלל שהוא מוקף בכל כך הרבה כישרונות שמצליחים לא רע בלעדיו, עד שלא יוביל בעצמו קבוצה לגדולה הוא לא יוכל להיות הכי גדול.

זורק מילה 19 במרץ 2013

כל יתר הגדולים לא היו קרובים אפילו להופיע משחק אחר משחק day in day out למשך חמש עונות רצוף,ולא שאני רואה סיבה שזה הולך להיעצר מתישהו בקרוב אצל מסי.

כתבתי כבר לגבי מונדיאל,גדולתו של מסי וכדומה.כל אחד רשאי לדעה משלו,בניגוד לעבר,אני לפחות לא מתכוון יותר להיכנס לדיונים הללו כאן.

גיל 19 במרץ 2013

אתה כולל בday to day גם את המשחק הראשון נגד מילאן או הגביע נגד ריאל? כל אחד אכן רשאי לדיעה, אבל אצלך אין דיעה אלא ניסיון להכתיב "עובדות" במסווה של דיעות. העובדות האמיתיות היא שהרבה מאוד מומחים לא רואים בו הכי גדול אי פעם ואת הסיכומים לגבי הקריירה שלו יעשו בסופה.

זורק מילה 19 במרץ 2013

לי יש דיעה מאוד מוצקת כבר הרבה שנים,כתבתי אותה כאן כבר אין ספור פעמים בעבר,אין סיבה שאני אחזור על עצמי ועל דעתי המפורטת פעם אחר פעם בכדי להיכנס לדיונים סיזיפיים ועקרים מול יוזרים כמוך למשל.

גיל 19 במרץ 2013

צורת הדיון הדוחה שלך והשמצת כל מי שלא מסכים איתך רק מראות כמה הדיעה שלך אכן לא שווה הרבה.

זורק מילה 19 במרץ 2013

על מה אתה מדבר?

מה היה דוחה בכתיבה שלי ובמה השמצתי אותך או אחרים?

להיפך,כתבתי כל אחד רשאי לדיעה משלו,ומניסיון עבר הדיוניים הללו הם סיזיפיים ועקרים לחלוטין,בגלל זה אני אישית לא מנהל אותם יותר.

גיל 19 במרץ 2013

לא פה, בשרשורים קודמים בנושא. עם פנאטיים אי אפשר להתווכח.

איציק 19 במרץ 2013

זורק מילה,
הטענה שלך לגבי הגדולה של מסי לא מספיק חזקה. הגדולה של ספורטאי (בהנחה שכדורגל זה ספורט :-) ) נמדדת לא רק ביכולת, כי אם בזמן מתי הוא מציג אותה. אתה יכול להיות שיאן העולם ב-100 מטר בתחרויות קטנות אבל ליקרוס באולימפיאדה. אתה יכול לעשות 4 סיבובים באויר בכול תחרות החלקה על הקרח, אבל אתה צריך לעשות זאת באליפות עולם, אתה יכול להיות קווטרבק ענק כל העונה אך לעשות במכנסיים בגמר ולחרבן אליפות. כל אלו ספורטאים טובים, אך לא גדולים באמת. הגדולים הם לא אלו שמביאים אותך לבאר, כי אם אלו שמאפשרים לך לשתות ממנה. ג'ורדן היה גדול בפלי-אוף יותר מהעונה הסדירה, ללבורן היתה גיבנת עד שלא הצטיין בגמר. ככה זה עם הגדולה, ולכן מבחינתי מסי לא שם עד שלא יביא את גביע העולם. עד אז תמיד צעד מאחורי פלה או מרדונה.

זורק מילה 19 במרץ 2013

זה לא רק הטיעון שלי זה טיעון של מאות מאמנים ושחקני כדורגל אגדיים מכל העולם ומכל הזמנים.

לג'ורדן היה פלייאוף כל שנה והוא שיחק בענף שמשחק בסדרות כלומר יכל להפסיד משחק או שניים בסדרה ועדיין לגמור עם טבעת,למסי יש מונדיאל שזה טורניר נוקאאוט פעם בארבע שנים,אתה באמת לא מבין את ההבדל? כמה ליגת האלופות יש למראדונה או פלה?

לפרננדו טורס יש מונדיאל ושני יורו,הוא יותר גדול ממסי.

גיל 19 במרץ 2013

יש הבדל בין מאות מומחים שמסכימים ביניהם שמסי אכן ענק ואחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים, לבין לומר שהם קבעו שהוא הכי גדול ואין על זה מחלוקת. וכמו כל דבר זה עניין של הקשר. בהקשר של מסי מדובר ביכולת פנומנאלית בקבוצת על שמרכיבה את אלופת העולם ואירופה ובעידן שיש מעט קבוצות על והרבה קבוצות בינוניות וחלשות.

למסי אגב יש שני מונדיאלים תחת רגלו ועוד אי אלו קופה אמריקות, כולל אחת לפני שנה וחצי בבית שזה היה הטורניר הכי גרוע שלו כנראה.

זורק מילה 19 במרץ 2013

לא חביבי, מאות מאמנים ושחקני עבר אגדיים אמרו שמסי הטוב בהיסטוריה,לא אחד הגדולים להגדרתך.

ולמסי יש מונדיאל אחד בינתיים.ב 2006 הוא לא היה שחקן הרכב במדי ארגנטינה וברבע הגמר שארגנטינה הודחה מסי לא שיחק דקה.

גיל 19 במרץ 2013

ומה עם אותם מאות ואלפים שלא חושבים שהוא (עדיין) הכי גדול? מהם אתה מתעלם לגמרי אני מבין. כאמור, עם פנאטיים שקובעים "עובדות" במסווה של דיעות ומנסים להכתיב מציאות לאחרים אי אפשר להתווכח.

זורק מילה 19 במרץ 2013

אני לא מתעלם,כל אחד רשאי לדעתו,כתבתי את זה כבר.רק טוען שהדעה שלי,היא לא רק שלי,שותפים לה רבים מגדולי השחקנים והמאמנים בהיסטוריה של הכדורגל,גם הם פנאטיים כמוני?או שמותר להם ולי לחשוב אחרת מכבודו?

לא כתבתי שאין מקום לדיון,כתבתי שאני לא משתתף בו יותר כאן.

ואם לא שמת לב עדיין,אתה הפנאטי כאן.אוף.

איציק 19 במרץ 2013

זורק,
לומר שיש מאות שאומרים כך, אז יש מאות שאומרים אחרת. יש שמחזיקים במרדונה ופלה עדיין, אז זה טיעון לא רלוונטי. כן, ניתן לומר שהוא הגדול מכולם לפי קריטריון אחד, אך לפי האחר, וכול אחד בוחר קריטריון. למרדונה ופלה גם היה מונדיאל רק פעם ב-4 שנים וקופה אמריקה באותה התדירות. זה לא מנע מהם להצטיין. מסי ממש לא סחב את נבחרת ארגנטינה עדיין, אפילו לא לקטגוריה של מועמדת. וכן, כל ספורטאי אולימפי מקבל אולימפיאדה פעם ב-4 שנים. ליגת יהלום היא כמו הצ'מפיונס. אתה יכול להיות ניפלא, אך בולט היה פעמים גדול באולימפיאדה, וכך גם קארל לואיס או פלפס. מבחינתי, עד שמסי לא יעשה זאת, הוא לא שם.

זורק מילה 19 במרץ 2013

איציק

מה קשור בולט-פלפס-לואיס שהתחרו בענפים קבוצתיים למסי או כל כדורגלן אחר שמשחק בענף קבוצתי?זה ענף אישי וזה ענף קבוצתי,אין מקום להשוואה בכלל.בענף אישי אתה תלוי רק בעצמך בענף קבוצתי גם אם תהיה ב 100% ובשיאך אתה עדיין תלוי ביתר החברים שמשחקים איתך.

ודעתך לגיטימית,כתבתי אחרת? בינתיים אתה מנסה לפסול את שלי,לא ההיפך.

גיל 19 במרץ 2013

אני לא מכיר "רבים" מגדולי השחקנים והמאמנים ששותפים לדיעה הזו, צר לי. פה ושם יש כאלו שחושבים ככה, אבל העיתונאים, שחקני העבר והמאמנים הותיקים שראו את הכדורגל במשך 50 שנה לא שותפים לדיעה הזו ככלל ממה שאני ראיתי.

RAMI 20 במרץ 2013

זה נכון שמונדיאל יש אלמנט של מקריות, ומזל, וזה נחשב קצת פחות כיום לעומת בעשורים הקודמים, אבל אני לגמרי לא מסכים שבלי זכיה, או לפחות טורניר גדול מסי יוכל להיחשב באותה רמה של פלה ומראדונה (שבכלל לא ראיתי אותם משחקים, אבל השם שלהם הוא עצום והיסטורי הרבה בזכות המודניאלים).
מסי עושה כל שבוע את מה שהוא עושה, וזה ענק, אבל זה נגד קבוצות חלשות באופן פתאטי ממש (רב הזמן) ולפעמים נגד קבוצות חזקות. במונדיאל הוא צריך להתעלות למשך חודש אחד, בסביבה לא מאומנת במיוחד, ברגע שכל הגלובוס צופה בו. אם הוא יעשה את זה, אז תגדיר אותו איך שתרצה, עד אז..הוא פשוט שחקן גדול וזהו.

עסק שחור 20 במרץ 2013

איציק,
אני מסכים איתך ששחקן גדול צריך להופיע למשחקים הגדולים. וכן, מארדונה ופלה נתנו הופעות בלתי נשכחות במונדיאל. אבל, וזה אבל גדול, מסי לא אשם בכשלונות של ארגנטינה. כשיש טורניר פעם בארבע שנים והמדינה שאתה מייצג מחליטה למנות את המאמן הנכשל בהיסטוריה (למישהו יש סטטיסטיקה לגבי מאמנים? מארדונה חייב להיות אחד המאמנים הכושלים בהיסטוריה) אז זה מצב בעייתי. על סמך מה מארדונה החליט שעדיף להציב את המבקיע הטוב בעולם בקישור? ולמרות שמסי שיחק בקישור הוא עדיין היה טוב מאוד והזין את החלוצים של ארגנטינה פעם אחר פעם… אם היגואין היה משחק במונדיאל באותה רמה שהוא משחק בריאל אז הרושם חגבי היכולת של מסי הייתה שונה.

דורפן 20 במרץ 2013

עסק שחור. הוא לא היה בדיוק קשר. הוא היה מספר 10. הוא לא היה נורא: הוא היה יותר טוב מלאמפרד ופחות טוב מתומאס מולר במונדיאל. רק שזה לא הסטנדרט שלו ואלו לא השחקנים כנגדם הוא נבחן. הבעיה היא לא שהוא לא זכה בגביע העולמי או בקופה אמריקה. איש לא מחזיק זאת נגד קרויף או פושקש למשל. הבעיה שהוא התאייד ונכנע במעמדים הללו. לא הפסיד בקרב גבורה אלא פחות או יותר נעלם.

תוהה בדרכים 20 במרץ 2013

ואגב, מצחיק אותי שמזכירים את רונאלדו או זידאן כגדולים ממסי. החברה האלו הסריחו את המגרש 38 משחקים בעונה והפסידו אליפויות לקבוצות עם רבע תקציב.

אביאל 20 במרץ 2013

זורק מילה – אמרת שמסי מתקדם חמש שנים ברצף, עכשיו כתבת שאין לו כבר שנתיים לאן להתקדם.

יש גם המון בלוגים ופורומים שבהם הרבה מאוד אנשים וגם שחקנים ומאמנים הכתירו את רונאלדיניו כגדול ביותר בכל הזמנים, כולם נעלמו משום מה. מסי הוא שחקן ענק, נחכה לסיום הקריירה כדי להכתיר אותו.

תוהה בדרכים 20 במרץ 2013

כדורגל זה לא איגרוף ואפילו לא כדורסל ויש גבול להשפעה של שחקן אחד. השאלה האם מראדונה השחקן היה מצליח יותר ממסי עם מראדונה כמאמן. ספק גדול.

ארגנטינה ב90 הגיעו לגמר למרות טורניר זוועתי של מראדונה. ברזיל ב62 זכו במונדיאל בלי פלה. המסקנה המתבקשת היא שמעבר ליכולות האישיות שלהם היו גם נבחרות סביבם: סופר מוכשרות במקרה של ברזיל ולפחות מאד מאומנות ועם הגנה חזקה, במקרה של ארגנטינה.

אף אחד לא טוען שצ'אבי גדול מקרויף למרות שהוא זכה בהרבה יותר תארים, כי מעבר להם, גם ליכולת יש משמעות. אני לא כותב שמסי הכי גדול כעובדה אבל הוא בוודאי ברשימה המצומצמת שעליה אפשר להתווכח.

גיל 20 במרץ 2013

טורניר זוועתי? אתה ראית את המשחקים אז? הוא אכן היה פחות דומיננטי מ86 אבל בלעדיו לא היו מגיעים לגמר. ניצח את ברזיל במסירה גאונית והוביל אותם לגמר בנאפולי.

והנקודה לגבי נבחרת סביבם היא בדיוק לרעת מסי. ארגנטינה היא אחת מ5 הנבחרות הכשרוניות בעולם. למרדונה ב86 היו בעיקר חוטבי עצים מסביבו. והנקודה לזכותו ולזכות הגדולים ביותר היא שהם מצליחים בסביבות שונות מאוד בין אם זה בנבחרת או בקבוצה. מסי כל החיים שיחק בקבוצה אחת שהותאמה בול ליכולות שלו ומוקפת באלופי עולם. כמה מהגדולים אי פעם יכולים לומר שנהנו מתנאים כאלו?

קורא 20 במרץ 2013

גיל,
רונאלדיניו שיחק חמש שנים בבארסה.
במשך שנתיים וחצי (אמצע עונה ראשונה משדוידס בא ועד 2006) היה בשיאו ובאמת היה הטוב בעולם אבל אז דעך מהר מאד. בשתי העונות האחרונות עם רייקארד היה בינוני ובאחרונה גם לא שיחק הרבה.

גיל 20 במרץ 2013

אבל גם לפני בארסה הוא היה מעולה. לא סתם מנצ'סטר רצתה להחתים אותו אחרי המונדיאל.

זורק מילה 19 במרץ 2013

גם בשיאו אוברייטד מטורף

דורפן 19 במרץ 2013

הוא נבחר לבלון ד'-אור בגיל 21. בנקודה ההיא יחסית לגיל 21 לא היה אוברייטד. – במיוחד שלא עשה זאת מתוך קבוצה אלופה. בוחרי הבלון ד-אור של אותן שנים היו עיתונאים. הרכב הבוחרים אז היה מוטה קצת לטינית (כי הפרנס פוטבול הוא צרפתי) – אז כנראה שהוא הרשים מספיק בכדי לזכות.

זורק מילה 19 במרץ 2013

זו בדיוק הנקודה,על מה הוא קיבל בעצם בלון ד'אור ב 2001? לא היו לו אפילו מספרים אישיים הזויים בשביל שיהיה ראוי לקבל את התואר

למסי ב 2011/12 היו 73 שערים באוגוסט-מאי,91 שערים בשנה קלנדרית,מה היה לאואן באותה שנה?

דורפן 19 במרץ 2013

כן – אבל מסי לא שיחק בעונת 2001. וזוכים בבלון נגד שחקנים באותה שנה.

זורק מילה 19 במרץ 2013

כן ב 2001 היו רק זידאן-רונאלדו-ראול-ריבאלדו-שבצ'נקו-נדבד-פיגו-רוברטו קרלוס-אוליבר קאן… להמשיך?

דורפן 19 במרץ 2013

ומה הם עשו? כנראה לא מספיק. אני מזכיר לך – בוחרי הבלון ד-אור בוחרים על אותה שנה. לא על השנה הקודמת ולא על השנה הבאה. למרות שבבחירה של פיפ"א היו מאמנים לאומיים שבחרו את ואן באסטן גם בשנת 2000.

זורק מילה 19 במרץ 2013

אני אשאל שוב,מה ב 2001 גרם לכך שאואן זכה באותה שנה על פני הרשימה שהבאתי?

אליפות לא הייתה לו,צ'מפיונס ליג גם לא,וגם לא מספרים אישיים הזויים.

דורפן 19 במרץ 2013

היו לו מספרים גדולים. זכיה בשלושה גביעים. הביא לאנגליה ניצחון חוץ 1-5 על גרמניה. הוא לא זכה בהפרש גדול אלא בבחירה צמודה בין הרבה שחקנים שאיש לא עשה דברים נדירים – למשל כל הרשימה שמנית – לא הייתה כל כך טובה ב-2001. יש הרבה שנים שהבלון דה אור מאד מפוזר בשנים הללו כי הכדורגל היה פחות רכוזי. פעם יכלו להעניק בלון דה אור על הצטיינות בליגה הסובייטית – היום מראש מתסכלים על שלוש ליגות, רק על קבוצות הצמרת וזהו. כנראה בצדק כי כיום לא ייתכן מצב בו למשל יישב איזה בטיסטוטה בפיורנטינה.

זורק מילה 19 במרץ 2013

אני חושב שלהיותו אנגלי היה את החלק הכי מכריע בבחירה…

מאז שנת 1979 עם הבחירה בקיגן ועד ל 2001 לא נבחר שחקן אנגלי

משה 19 במרץ 2013

לא הבנת שמבחינתו מסי גם היה זכאי לבלון ד'ור ב-2001 אחרי שניצח את אואן, ב-1985 אחרי שהביס את פלאטיני וב-1959 אחרי שלא ספר את די סטפאנו. כמו כן, לקראת פסח זורק חברנו מצא סימוכין שמשה הוא למעשה עיוות שמו של מסי והוא זה שהוציאנו ממצרים וכמובן מי אם לא הוא הבקיע את חומות יריחו.
סליחה, תיקון טעות, מאות מומחים ושחקני עבר ברחבי העולם(שרף, פרימו, נמני, ברקוביץ' וגם אחד או שניים שיודעים לקרוא).

זורק מילה 19 במרץ 2013

לא משה

לדוגמה שחקנים ומאמנים מהממלכה הפתטית שלכם כמו ונגר,ליניקר,סונס והרשימה עוד ארוכה אבל חבל על האצבעות שלי שמקלידות לך תגובה.

גיל 19 במרץ 2013

די לגניבת הדעת זורק. רצית דוגמא לבריונות האינטרנטית שלך אז הנה היא פה. אתה לא מסוגל לקבל טענות של אנשים אחרים רק כי זה מתנדש עם השנאה שלך לכדורגל האנגלי שאתה נדרש לכל מיני טיעונים הזויים ולהעלבות.

גרבר 20 במרץ 2013

מצטער בשביל כל השאר, אבל אני מוסיף תימוכין לטענתו של 'זורק מילה'

אכן, אושיות כדורגל מפורסמות ונחשבות מאירופה כמו גליאני, ונגר, שירר, רובסון, קאפלו ועוד רבים וטובים קבעו כי מסי הוא כניראה הגדול ביותר שהם ראו.

ובשביל לחסוך לי ולכם את הויכוח (לא לגבי מסי עצמו, אלא לגבי אם
הדברים אכן נאמרו) בבקשה :

http://www.youtube.com/watch?v=UGjgvHKKrEc

ניצן פלד 19 במרץ 2013

אני מאוד מזדהה עם העמדה שגרייזס מציג כאן, שגם אשתי – אוהדת ליברפול – היא סוג של חלק ממנה.

תמיד מאוד מאוד אהבתי אותו כשחקן, ואני לחלוטין מסכים עם מה שאתה כתבת כאן – ועם מה שדסקל כתב היום בסוקראישיו.
זה כל כך הרבה קשור לתזמון, שזה כמעט אכזרי ולא הוגן. זה לא כמעט – זה אכזרי ולא הוגן.

אנשים ממהרים לשכוח, אבל:
1) בגיל 18, העונה הראשונה שלו בבוגרים בפרמיירליג (!) – הוא כבש 18 שערי ליגה.

2) ב-6 מ-7 העונות הבאות כבש בין 16 ל-19 בעונה, למרות ששיחק רק בין 28 ל-38 משחקים (הייתה עונה אחת של 11 ב-27).

3) ב-7 העונות שלו (ושני משחקים עוד קודם) בבוגרים של ליברפול כבש בסך הכל 158 שערים ב-297 הופעות בכל המסגרות. זה בין גיל 18 ל-25. ממוצע של 22 גולים ב-42 בכל עונה. 0.53 שערים למשחק. תוסיפו לזה את ה-13 ב-36 בריאל (שם חלק גדול מהמשחקים עלה כמחליף) ואת הנבחרת, ואתם מקבלים 8 שנים של 200 גולים ב-400 משחקים.

אלה נתונים של סופר סטאר עצום, מספרים של הסקוררים הגדולים ביותר של הדור שלו. שבצ'נקו, טרזגה, ראול, אינזאגי – כולם הציגו מספרים דומים. רק הנרי (בקצת) ורונאלדו (בהרבה) היו סקוררים טובים ממנו, במות הגבוהות, לאורך תקופה כל כך ארוכה.

4) בתום עונת 2002/3 – במהלכה חגג 21 – כבר הגיע ל-100 שערי פרמיירליג.

5) הוא כבש 40 שערים ב-89 משחקים בנבחרת, בהם שערים ב-4 טורנירים בינלאומיים גדולים ברצף.

6) הוא היה שחקן השנה בעולם בגיל 21 (אבל את זה כתבת).

וכל זה נגמר רק בגלל הפציעות. והיה לו המון כדורגל, יואב. את כל זה לא עושים בלי שיש לך המון כדורגל.

אם הוא עושה את זה בין גילאים 22 ל-30 (להזכירכם: 200 גולים ב-400 משחקים, ברמות הגבוהות ביותר) – ואז נופל לפציעות, הוא נזכר כסטאר עצום ולבטח אחד מה-6,7 סקוררים הגדולים של דורו.

וזה שהוא עשה את זה בין גילאים 18 ל-25 לא צריך לשנות את זה.

גיל 19 במרץ 2013

אבל הנקודה היא כמו שרונן רמז עליה, היא התחרות שהייתה לו באותן השנים. הוא אכן היה כוכב באמת ענק לתקופה מאוד קצרה, אבל ביחס לאחרים הוא היה קצת בצל. אלו היו שנות השיא של ריבאלדו, זידאן, רונאלדו ובסוף גם רונאלדיניו. בהשוואה אליהם הוא נתפס כפחות טוב ואני חושב שגם משפיע בגלל ששיחק בליברפול.

ניצן פלד 19 במרץ 2013

1) כוכבים אחרים תמיד יש, ההישגים של אואן לא נופלים משל כמעט אף אחד אחר.

2) 7 שנים זו לא תקופה קצרה בשום קנה מידה.

גיל 19 במרץ 2013

ההישגים שלו כן נופלים מכוכבים אחרים באותה תקופה כי הוא שיחק בקבוצה די גרועה במונחים של קבוצות על וכשהוא עבר לריאל אז כבר הוא לא היה כזה טוב. אם משווים לתחילת שנות ה2000 סוף שנות ה90 אז בקהאם היה האנגלי הכי טוב לדעתי.

7 שנים זה אכן לא מעט אבל לא בכולם הוא היה ברמה הכי גבוהה. אני חושב שהייתה לו אולי שנה או שנתיים ברמה הכי גבוהה, עוד שנה-שנתיים מדרגה מתחת ואחרי זה כמה שנים טובות מאוד.

אריק 20 במרץ 2013

לא חושב שהמספרים מתארים שחקן עצום. מצטער. הם מתארים מספרים טובים לסקורר אופרטוניסט, אבל המספרים פחות טובים מאלה של קלוזה, אינזגי, רוד ואחרים.

matipool 20 במרץ 2013

ניצן – הטור בספורט 5 יפהפה ומרגש .
לא צריך להתנצל על טור שהוא מעמיק וארוך מהרגיל .

קורא אדוק 19 במרץ 2013

ובדיוק ראיתי היום שוב ושוב את הגול האלוהי הזה

מדהים מדהים מדהים
וכמובן בקהאם עם הבישול שנייה לפני שורון מספיק להגיע אליו

מישהו 19 במרץ 2013

לדעתי אם הוא היה גדל במנצ'סטר ולא מגיע אליה רק כשחקן גמור, הוא הופך להיות סמל גדול מגיגס וסקולס

גלעד פרידמן 19 במרץ 2013

סקולס אולי – למרות שקשה להאמין. גיגס? בחיים לא

מישהו 20 במרץ 2013

יש נטייה היסטורית לזכור חלוצים כשחקנים גדולים יותר, מה גם בשיאו היה לא פחות טוב מגיגס, גם אם לא מסקולס.

wazza 19 במרץ 2013

דורפן אתה מנסה לטעון שהיה כדורגל בעולם לפני מסי?

dorigil 19 במרץ 2013

ה

סימנטוב 19 במרץ 2013

באמת חבל הוא התחיל כל כך טוב.
רונן אתה כותב בחסד עליון (WOW)

יליד ארגנטינה 1998 19 במרץ 2013

http://www.triviasport.co.il/Default.aspx?t=1

הליגה הישראלית לטריוויה ספורט מומלץ לכל אוהד ספורט!!

אני מחפש מומחים כמוכם לעלות את רמת הליגה!, גם תהנו וגם זה יעזור לנו! אני אשמח אם תירשמו

אוהד ש 19 במרץ 2013

אני לעולם לא אשכח את הצמד המהמם שלו בגמר הגביע מול ארסנל
כל מי שראה את המשחק הזה, במיוחד אם הוא אוהד ליברפול יזכור את מייקל אואן כענק בלי שום קשר להמשך הקריירה שלו שהיה מן הסתם מאכזב

אופיר 19 במרץ 2013

אבל למה לעזאזל הוא עזב את ליברפול?
אפשר לחשוב מה חיכה לו שם בחוץ?
ולמה, גרייזס, אתה מתייחס לעזיבה הזו בסלחנות?
למה ההתרפסות הזו בפני ריאל מדריד?

זורק מילה 19 במרץ 2013

למה מי זו ליברפול לעומת ריאל? מאז 1990 ליברפול לא לקחה אליפות,זה 23 שנה and counting

אואן עבר לריאל בעידן הגלקטיקוס הראשון של הנשיא פרז,בתקופה ששיחקו בריאל זידאן-רונאלדו-פיגו-ראול-קרלוס וכדומה

נראה לך לדוגמה שאם לואן פרסי בקיץ האחרון הייתה הצעה מריאל הוא היה מגיע ליונייטד?

אישי 19 במרץ 2013

להוביל את יונייטד לאליפות, או להתחרות מול היגואין ובנזמה על מקום בהרכב? אני דווקא חושב שזאת בחירה קלה.

אופיר 19 במרץ 2013

נו, אז ריאל מועדון יותר ראוותני מליברפול, so fucking what?
אתה משחק איפה שהלב שלך נמצא ואיפה שאוהבים אותך, וההחלטה שלו לעזוב את ליברפול במקום להשאר ולשמש סמל היתה עלובה בעיני אז ועוד יותר היום.

לדעתי לשחק ביונייטד, מול קהל אמיתי (ולא הפלסטיק של מדריד) ותחת פרגוסון, עדיף פי 100 על ריאל עם הקפריזות של ההנהלה (ועל הרבה ראוותנות, אבל 0 גביעי אירופה במשך עשור).

ומה אתה יודע, אני בכלל אוהד ארסנל.

אופיר 19 במרץ 2013

ודרך אגב, אתה פרובוקטור עלוב, עוד מהימים שקראת לעצמך "גפן".
המגיב "טל" נלחם כאן על כבודו של הכדורגל הספרדי, אבל עשה את זה בצורה אינטיליגנטית ומכבדת. אתה, לעומת זאת, מין ילד כפות שרק מחפש לעצבן. האתר הזה טוב יותר בלעדיך.

זורק מילה 19 במרץ 2013

חחח

ג'זס עוד אנגלופיל פגוע

זורק מילה 19 במרץ 2013

העיקר שאתה מכבד את עצמך ואת האתר,כן?

כתבתי לך נטו עובדות,רק על כדורגל, ואתה בתמורה מקלל אותי באופן אישי…ועוד מלין עלי ועל הסגנון שלי…זה הזוי

דורפן,לתשומת ליבך

אופיר 19 במרץ 2013

אני גם כותב לך עובדות: כשלא היית לא חסרת לאיש.

זורק מילה 19 במרץ 2013

אני לא כותב כאן בכדי לחפש חברים וירטואלים או חיזוקים וירטואלים

זה פשוט הזוי שאתה מקלל אותי אחרי שאני כותב לך תגובה על כדורגל נטו,ואם זהקללות שלך לא מספיקות אתה עוד מעז להלין על הסגנון שלי

תהיה בריא,זה הכי חשוב

זורק מילה 19 במרץ 2013

אני יודע שאתה אוהד ארסנל,איפה היה הלב של ואן פרסי שעזב ליונייטד?היה עדיף לו להמשיך להתבזות בארסנל של ונגר או לעבור לצד המנצח באנגליה לצד פרגי?

גם השחקני חיזוק שמגיעים לליברפול או לארסנל הם לא נולדו שם,סוארז גדל בליברפול?ואן פרסי גדל בארסנל?

אואן עזב בצדק את ליברפול,וואן פרסי עזב בצדק את ארסנל.ואם ריאל הייתה רוצה את ואן פרסי הוא היה הולך לשם לא ליונייטד.ככה זה בעולם הכדורגל.שחקנים מחפשים קידום מקצועי משולב בשכר הולם.ומה לעשות שריאל זו התקדמות מקצועית לעומת יונייטד וליברפול ויונייטד זו התקדמות מקצועית לעומת ארסנל וליברפול.

אופיר 19 במרץ 2013

אוהד הצלחות טיפוסי.

זורק מילה 19 במרץ 2013

אני גם אוהד ארסנל

רבלינו 19 במרץ 2013

יש את הוויכוח הקלאסי
מי הכי אוברריטד בהיסטוריה של הכדורגל
דיוויד בקהאם או מיקל אואן
התשובה היא
מיקל אואן כמובן
בקהאם עוד הספיק לעשות משהו בכדורגל

ניצן פלד 19 במרץ 2013

רבלינו, אני לא יודע מאיפה להתחיל להפריך את תוכן התגובה הזו.

אתה רציני?

עדידס 19 במרץ 2013

יכול להיות שניצן לא יודע כי אי אפשר ??
לדעתי שהיא כמו של רבלינו – בכל אספקט של המשחק בקהאם היה יותר טוב :
(כמובן בעיקר שהקריירה של אוון התרסקה ולא נסקה מחדש אבל -)
הכניס יותר כסף למועדונים בהם שיחק.
יותר תארים (גם בכמות וגם בגיוון)
הרבה יותר מעורבות בתארים
יכולת פנומנלית והשתלטות על אספקט ספציפי שבמשחק ללא עוררין עד לשנותיו המאוחרות (בעיטות מדוייקות)
קריירה ארוכה יותר
קריירה יציבה הרבה יותר
אישה שווה יותר
ושיער מעוצב יותר.

matipool 20 במרץ 2013

תגובה טרולית לחלוטין .
ניצן – עזוב , זה רק בשביל להרגיז .

עדידס 20 במרץ 2013

אתה צודק – התגובה נכתבה בצורה טרולית….
אבל – מביעה דעה אמיתית בעיניי הקריירה של בקהאם גדולה בהרבה…
בקהאם עשה בכדורגל ולכדורגל הרבה יותר.

לא מוריד כהוא זה מכמה שרציתי שאוואן יצליח ועד כמה שהצטערתי כשנפצע בברך.

MCMANAMAN 20 במרץ 2013

הסיבה שבעיניי אואן היה יותר כשרוני מאשר בקהאם(בגלל הפציעות הוא לא הצליח להוכיח זאת לאורך זמן) זו התקופה שלהם בריאל – בקהאם תמיד היה מצוין כאשר הוא רק עוד בורג במערכת הרבה יותר גדולה ממנו בעוד אואן היה צריך להיות מרכזי. בגלל זה בקהאם עדיין יכול להגיע באמצע עונה למילאן או פ.ס.ז' בלי הפרעה. הוא זיקית חברתית ואת המהלך האחד שלו, להגביה כדור מהאגף, הוא יוכל לעשות גם בגיל 45 כנראה כאשר הוא יבוא לשחק עשרה משחקים בליגה הרוסית או משהו…
אואן היה פוטנציאל הרבה יותר גדול מבקהאם. ברמה שאם הוא היה מממש אותו היו מדברים על מסי כעל אואן החדש.

matipool 20 במרץ 2013

עדידס – דווקא התכוונתי לתגובה של רבלינו ..

איציק 19 במרץ 2013

מיקל אוון היה חלום שהתגשם בשביל כל אוהד ליברפול. הוא לא היה הגדול מכולם, אך היתה לו את הקלאסה הגדולה מכולם. הוא היה שחקן מעולה, אך היו לא פחות טובים ממנו בעולם. במה שהוא היה הטוב ביותר זה ביופי והקלות בה הוא ביצע את המהלכים. הוא כאילו ריחף בקלות ולא באמת התאמץ. היה הדר בתנוע שלו. זה לא משהו שלומדים, זה משהו שנולדים איתו, או שיש, או שאין. למעטים מאוד יש, ולו היה והרבה. אם לא הפציעות, אני מאמין, היה יכול להיות גדול שחקני אנגליה ואולי אירופה בדורו, אבל… כמה חבל.

matipool 20 במרץ 2013

+++++

עדידס 19 במרץ 2013

הרגע בו סובב את הברך היה עצוב כל כך.
כבר באותו הרגע אמרתי לעצמי שהבחור המסכן גמר את הקריירה.

סופרפלי 19 במרץ 2013

יאללה די עם מסי כבר, זה פוסט על מייקל אואן, בבקשה להקריב קורבנות לאל הקטאלוני במקומות אחרים.

פוסט מעולה רונן.

גודיונסן 19 במרץ 2013

מייקל אואן היה "ילד טוב" מכדי להשאיר חותם של אחד הגדולים. לא עושה בעיות, לא מתלונן, עולה מהספסל בריאל ומבקיע, רק כדי לחזור לשם שוב. כששלח את הרזומה שלו באנגליה לקבוצות הפרמייר ליג כדי לקבל עבודה זה היה קצת הוכחה לזה.

הראל 19 במרץ 2013

לדעתי הטעות של כולכם זה שכל המדד שלכם זה ביכולת המשחק שהיא רק חלק בלהפוך שחקן טוב לשחקן גדול, זה היכולת המנטלית. זה שהופך את ג'ורדן לגדול מכולם בכל ענפי הספורט, הוא פשוט לא הפסיד אליפות, זה גם החיסרון של מסי, כי להוביל נבחרת זה אופי אחר מלהוביל קבוצה שמאומנת שנה שלימה ביחד והצד המקצועי יותר דוממנטי ובנבחרת זה יותר מנטלי ולכן בינתיים מראדונה יותר גדול כשחקן וכספורטאי.

זורק מילה 19 במרץ 2013

אם ב NBA אליפות הייתה מוכרעת במשחק אחד ולא בסדרה גם ג'ורדן היה מפסיד טבעות עם שיקאגו בשיאו

השיטה היא הסיבה הכי גדולה שבפוטבול האמריקאי (משחק נוקאאוט אחד) יש הרבה פחות שושלות מאשר ב NBA או בבייסבול לדוגמה.

URLACHER 20 במרץ 2013

הפאקרס של שנות ה 60,הסטילרס של שנות ה 70, הניינרס של שנות ה 80, דאלאס של שנות ה 90 והפטריוטס של שנות האלפיים
ואלו רק הקבוצות שזכו במספר אליפויות ברצף. יש עוד שושלות כגון מיאמי הישנה, אוקלנד בתחילת דרכה, וושינגטון של שנות ה 80, דנבר של אלווי ועוד ועוד.
יש סיבה שמונטנה, בריידי ואפילו אייקמן ובראדשו הם QB ברמה או שתיים מעל לסתם כאלו שזכו באליפות.
הם הגדולים ביותר.

יריב 20 במרץ 2013

מה שקורה הוא שהסטנדרטים ל"שושלת" הרבה יותר נמוכים. לפי הקריטריונים של ה NFL גם הניקס של תחילת שנות ה70 היו שושלת.

ב NBA הסטנדרטים כל כך גבוהים שבדרך כלל תראה התייחסויות ל"שושלת" רק לגבי הסלטיקס של ראסל והבולס של ג'ורדן.

URLACHER 20 במרץ 2013

לא מסכים. בכמעט כל עשור ב NFL הייתה קבוצה שזכתה לפחות ב 4 אליפויות. זה לא קרה ב NBA. ב 20 שנים הראשונות של ה NBA היו רק 6 קבוצות שונות שהוגדרו כאלופות בעיקר בגלל המיניאפוליס לייקרס והסלטיקס. אחרי זה היה עשור עם 8 אלופות שונות ואז הדומיננטיות של הלייקרס והסלטיקס חזרה לעוד עשור עד שג'ורדן הגיע ושינה קצת את חוקי המשחק.
ובקשר לדוגמה של הניקס – הם לקחו 2 אליפויות ב 4 שנים ומאז לא עשו כלום. הפאקרס זכו גם בשנות ה 90 וגם לפני כמה שנים, הסטילרס הוסיפו עוד 2 זכיות בעשור האחרון, הפאטס הגיעו ל 7 סופרבולים בעשור וקצת האחרונים, דאלאס ניצחו בסופרבול עוד הרבה לפני שלקחו 3 ב 4 שנים. הבולס לקחו לפני או אחרי ג'ורדן אליפות? וושינגטון שאחרי ווס אנסלד ושות'? פילדלפיה שאחרי ד"ר ג'יי? פורטלנד שאחרי ביל וולטון? הספרס שלפני טים דאנקן? אתה נשאר עם בוסטון והלייקרס. זהו.
לפי דעתי השושלות ב NFL הרבה יותר רציניות

בני 20 במרץ 2013

איך אתה אומר את זה? חוץ מפיטסבורג וסן פרנסיסקו אף קבוצה לא זכתה ב4 אליפויות בעשור. לא הקאובויז ולא הפאטס.
גרין ביי זה סיפור קצת אחר כי השיטה של הטורניר היתה קצת אחרת לפני עידן הSB ולפני האיחוד של הליגות

יריב 20 במרץ 2013

הניקס זכו במהלך 6 שנים בשתי אליפויות, הפסידו פעם אחת בגמר ושלוש פעמים בגמר האזורי. אם קבוצה היתה עושה את זה ב NFL, היא היתה מתוארת כשושלת.

כפי שציין בני, מאז הכנסת הסופרבול היו בדיוק שתי קבוצות שזכו בארבע אליפויות בתוך עשור. ב NBA היו חמש קבוצות כאלו בתקופה זו (סלטיקס 66-74, לייקרס 80-88 (5 אליפויות), בולס 91-98 (6 אליפויות), ספרס 99-07, לייקרס 00-09 (או 01-10). בנוסף הסלטיקס זכו בארבע על פני 11 שנים, 76-86). כן, הסלטיקס והלייקרס חוזרות שוב ושוב, בדיוק בגלל שב NBA הסיכוי של הקבוצה הטובה לנצח הוא הרבה גבוה יותר, וכן מכיוון שהרבה יותר קל לשמר קבוצות טובות. אם אפשר לבנות שושלות, ברור שהן תופענה במועדונים עם שוק גדול, עניין ומסורת.

URLACHER 21 במרץ 2013

שוב פעם אני לא מסכים. בניגוד ל NBA אפילו שוק קטן, פצפון!, כמו גרין ביי היא שושלת עד היום. גם פיטסבורג עדיין זוכים באליפויות למרות ששנות השיא שלהם היו בשנות ה 70. זו משמעות אמיתית של שושלת בניגוד להבלחה בשיקאגו ולבית האבות בספרס שייסגר ברגע שפופוביץ' או דאנקן יפרשו.
אם כבר יש סיבה שאי אפשר לזכות ב 11 אליפויות ב 14 שנים כמו שהסלטיקס עשו או אפילו מה שג'ורדן עשה זה רק בגלל השיויוניות שקיימת ב NFL בניגוד ל NBA שם הכסף של הלייקרס מחזיר אליהם פעם אחר פעם כוכבים ומאפשר להם להישאר קבוצה מרכזית.
אני בכלל לא מתייחס לכך שהסופרבול נכנס רק ב 67.
אני אחזור שנייה לתגובה המקורית שלי והמשמעות שלה – הגדולים באמת הצליחו לנצח גם כאשר היה מדובר במשחק אחד או טורניר של הדחות בין אם זה פלה ומראדונה בכדורגל או מונטנה ובריידי בפוטבול. תמיד יש כאלו שמציגים רמה מאוד גבוהה אבל לא לגמרי מצליחים לזכות בגביע בין אם זה קרויף בכדורגל או דן מארינו בפוטבול. אני לא אומר שזה עושה אותם פחות טובים אלא שהזכרון מהם הוא אחר.

בני 21 במרץ 2013

אתה טועה גם לגבי השושלות וגם לגבי השחקנים. אין שום קשר בין הפאקרז של שנות השישים לזו של שנות ה90. באמצע היה להם חושך מוחלט. הקולטס שהיו אימפריה בשנות ה60 הפכו לאימפריה בשנות האלפיים בלי שום קשר להיסטוריה, אלא בגלל שהם כל כך הסריחו שהם קיבלו חופן בחירות ראשונות שעשו את ההבדל. הבראונז שהיו אימפריה לפני עידן הSB לא עשו כלום אחר כך. והפאטס שהיה מועדון חסר משמעות בכל ההיסטוריה שלו נהפך לאימפריה עכשו.

ולגבי השחקנים, אולי תענה על השאלה הזו. איך זה שבריידי זכה באליפויות דווקא בשנים שבהם היכולת שלו היתה רחוקה מלהיות היסטורית. ודווקא בשנים שבהם הוא הפך לאחד הגדולים הוא לא הצליח לזכות? האיזכור של אייקמן ובראדשו גם יחדד את הנקודה הזו. שניהם היו QB בינוניים שזכו באליפויות על הגב של שחקנים אחרים (בראדשו על הגב של ההגנה ואייקמן על הגב של אמית סמית) וחוץ מהעובדה ששניהם נתנו הופעות יפות מאוד בSB שהם שיחקו בהם, אף אחד לא יזכור מהם הרבה. אין כמעט מדרג נורמלי שידרג אותם כQB יותר גדולים ממארינו, עם כל ההחנקויות בפוסטסיזן

יריב 21 במרץ 2013

ברור שהגדולים באמת הצליחו לזכות, זו ההגדרה שלך ל"גדולים באמת". פלה ומראדונה זכו בדברים, קרויף, למשל, לא זכה עם נבחרת הולנד בכלום. ה NFL הוא תחרות עם מרכיב עצום של מזל. זה מובנה גם במשחק עצמו (בגלל המשקל יוצא הדופן להצלחה של מהלך בודד), וגם במבנה הליגה (בגלל המספר הנמוך של המשחקים, גם בעונה הרילה וגם בפלייאוף). זה בסדר, אבל לא צריך להפוך את זה למשהו אחר.

זה נכון שהליגה גם יותר שיוויונית, בגלל תקרת שכר אגרסיבית יותר, אבל זה הרבה פחות משמעותי. אם תסתכל על הבייסבול, למשל, תראה ליגה בלי כמעט שום מנגנון מאזן (כמו תקרת שכר, למרות שיש דראפט). מה גורם לכך שלא אותן קבוצות זוכות שוב ושוב? הרגישות של המשחק הבודד לכל מהלך גדולה עוד יותר מבפוטבול. היא כה גדולה שזה גורם חזק יותר ממספר המשחקים העצום.

רועי מ 19 במרץ 2013

אוואן זה פיספוס.
שילוב של פציעות, חזרה מוקדמת תודות להאסון הצרפתי שאימן את ליברפול בזמנו. והחלטות לא נכונות להייכן ללכת.
אני לא מנסהל לחשוב מה היה אם היה נשאר כי אולי לא היינו זוכים, אבל ממש כעסתי עליו ועל הדרך שעשה את זה, ולכן יש בליבי שמחה קטנה על זה שלא הצליח לממש את הפוטנציאל שלו.
דרך אגב ללא הפציעות הוא היה כיום הכובש המצטיין של הנבחרת ובהפרש גדול אני מאמין מהמקום הראשון כיום.

ולגודיונסן ילד טוב? אני זוכר כרטיס אדום שלו בליבפול כאשר שחקן אחד כיסח אותו כמה פעמים ומייקל פשוט ירד לרגל שלו. קם ויצא החוצה , הוא ידע שזה אדום אבל הנקמה הייתה מתוקה. הוא היה צריך לפרוש כבר לפני 4 שנים.

ליבר מהאייפון 19 במרץ 2013

רונן, תודה שהזכרת בתגובה שלך את באטיסטוטה.
השחקן האהוב עלי. פורצה ויולה!
לגבי אואן, שחקן מיוחד מאוד. תמיד חיובי ותמיד הצטיין במדי הנבחרת.
אני לא חושב שהיה יכול להפוך לסופרסטאר ענק אבל אין ספק שעולם הכדורגל פיספס אותו בגלל כל הפציעות.
ואיזה שער ענק! באמת שכבר אין הרבה שחקנים עם קלאסה כזו.
גיגס במשחק הגומלין נגד ריאל הזכיר לי את הקלאסה של אז. כמה חסר לי דניס ברקאמפ! השחקן הכי אהוב ביריבה הכי מרה.

אלעד - בבקשה תגיבו... 20 במרץ 2013

בנוגע להשוואה בין מסי לאואן וכו'… זה רק אני או שהיום הכדורגל פחות טוב?
לדעתי מסי בפער עצום על פני השחקנים כיום, לא רק בגלל הכישרון האדיר שיש לו, אלא בגלל ששאר השחקנים לא טובים גם ביחס לדור הקודם…
לפני עשר שנים היו הרבה קבוצות שמלאות בסופרסטארים (מנצ'טסר – גיגס צעיר, בקהאם, ואן ניסטלרוי, פרדיננד צעיר..; ריאל – ושלל כוכביה; בארסה – כנ"ל; יובנטוס, אינטר, לאציו, ארסנל, צ'לסי)… בקיצור היו פשוט הרבה יותר שחקנים טובים בכל העמדות ולכן המשחק היה קשה יותר…
מה אתם חושבים?

רוני 20 במרץ 2013

מסי הוא שחקן הליגה הטוב ביותר.

בלי מונדיאל אף אחד לא יזכור אותו עוד 10 שנים.

להשוות אותו לפלה, מראדונה, רונאלדו (הברזילאי), זידאן, קרויף, זיקו, ריבאלדו וכו' זה פשוט בדיחה.

ניתן להשוות אותו לראול שגם הוא היה מלך בליגת האלופות ובליגה הספרדית וכלומניק במונדיאלים ויורו.

זו המציאות בכדורגל – מונדיאל זה הטופ!

גיל 20 במרץ 2013

אף אחד לא יזכור את מסי בעוד עשר שנים? גם אם לא יזכה במונדיאל הוא יזכר עוד מאה שנה.

xxx 20 במרץ 2013

הכדורגל השתנה.
פעם מונדיאל היה המקום היחידי בו טובי השחקנים בעולם מתקבצים.
היום ליגת האלופות היא המקום בו נמצאים השחקנים הטובים בעולם ומוצגת הרמה הגבוהה ביותר.
מונדיאל כבר איננו הטופ, אם כי הוא מציב אתגר שונה (בלי כסף).

אבאלה 21 במרץ 2013

מונדיאל נחשב לטופ, אבל תכלס הכדורגל של המונדיאל הוא פסולת כמו הישראלי בערך..

יש ריגושים, דרמות, שחקנים אדירים, גולים יפים וכו', אבל אין תיאום בין השחקנים (מסיבות ברורות) וכך יוצא שקשה לשחק נכון טקטית. כדורגל בלי טקטיקה כמעט אותי מאוד משעמם.

אני זוכר איזו אמירה של פרגוסון או על היורו או על המונדיאל (אותו דבר לעניינינו) שהכדורגל בטורנירים האלה הוא פשוט זבל.

באבא ימים 20 במרץ 2013

אני לא יכול לשנוא את אואן, למעט כאשר הוא שחקן מנצ'סטר אבל זה בגלל שאני מחויב לשנוא כל שחקן של מנצ'סטר גם את אלה שאני אוהב.

אני זוכר שאואן עזב אל ליברפול "כדי לזכות בתארים". אני מודה ששמחתי לאידו כשליברפול זכו בליגת האלופות וידעתי שהוא אוכל את עצמו. בדיעבד אני לא כועס עליו. הוא נענש מספיק.

וכן – הוא היה שחקן נפלא. בכלל האיזור הזה מלא בכשרון אואן, גרארד, פאולר, מקמנמן, רוני. קשה למצוא כזה ריכוז.

אריק 20 במרץ 2013

אז אואן זכה בבלון ד'אור וסקולס אפילו לא זכה בשחקן השנה בפרמייר ליג. אין מה לומר עיתונאי ספורט מבינים בכדורגל!

גיל 20 במרץ 2013

מה הקשר? סקולס פשוט לא היה יותר טוב בשנה ספציפית מהמתחרים שלו. מה בדיוק הבעייה עם זה? אם כבר, אני לא מבין איך בקהאם לא זכה ב99 אחרי שנתן עונה ענקית והוביל את יונייטד לטרבל, וזו בשנה ששרקו לו בוז בכל מגרש באנגליה אחרי המונדיאל.

אריק 20 במרץ 2013

מה הבעיה? אתה רציני? הוא לא היה טוב מהמתחרים בשנה ספיציפית, הוא היה טוב מהם ובהרבה בין 98 ל2005 באופן רצוף קבוע ועקבי. יש איזה בחור שמעלה ליוטיוב משחקים שלמים עם כל הנגיעות של סקולס בכדור, לך וצפה. הוא עושה את זה עם גארי נוויל ובלומקויסט לא עם אנייסטה, בוסקטס ומסי. ג'ינולה היה השחקן המצטיין בליגה וסקולס לא, אואן זכה בבלון ד'אור וסקולס לא, זה אומר הכל. חסרי מושג!

גיל 20 במרץ 2013

מה הקשר שמישהו העלה את כל הנגיעות של סקולס ליוטיוב? אוהדים לא קובעים מי הכי טוב ובחירה של עיתונאים היא הכי אובייקטיבית ובצדק. מאיזו בחינה הוא היה טוב מהמתחרים? הוא היה טוב מואן ניסטלרוי שהבקיע 44 גולים בכל המסגרות ו25 בליגה? יותר טוב מהנרי בשנה שהבקיע 30 גולים בליגה?

מן הסתם יש הטייה מסוימת לשחקני התקפה אבל אני חושב שאת הגדולה של סקולס העריכו ומעריכים רבים, רק שבשנה ספציפית הוא לא היה הכי טוב.

אריק 20 במרץ 2013

אין לי כח להכנס איתך לויכוח הזה, בעיניי זה נראה עד כמה העיתונאים שאמורים להבין בכדורגל הם חסרי מושג. זכותך לחשוב אחרת. העובדה שהם לא מביאים בחשבון עקביות, תרומה לקבוצה והעדר משחקים חלשים של שחקן מעידה עליהם. שוב – חסרי מושג!

גיל 20 במרץ 2013

אתה לא קובע שום קריטריון שהוא היה הכי טוב אז איך אפשר בכלל לדון בנושא? מה זה תרומה לקבוצה בדיוק, להשלים פאס? לסקולס אף פעם לא היו משחקים חלשים?

אריק 20 במרץ 2013

גיל, זה לא מתמטיקה. באיזה קרטריון יאיא טורה עולה על סקוט פארקר? (עוד דוגמא לכמה הם חסרי מושג)באיזה קרטריון חוץ ממסירות מדוייקות סקולס או צ'אבי עולים על דויד סילבה או נאני? אני אגיד לך באיזה קרטריון: תוציא כל אחד משחקני יונייטד באותה תקופה מההרכב והרמה לא תרד כמעט, תוציא את סקולס (גמר 99, כמשל) והקבוצה תקועה. לחילופין שנה שעברה סיטי הסתדרה יופי בלי סילבה היא נתקעה בלי יאיא. אבל עיתונאים הם בעלי זכרון קצר והבנה שטחית.

גיל 20 במרץ 2013

אתה מדבר בתור אוהד ולכן אתה לא יכול להיות אובייקטיבי. זה אכן לא מתמטי אבל אפשר לראות השפעות של שחקנים על המשחק לאורך זמן ויש מדדים כמותיים מסוימים (שמה לעשות, הרבה פעמים מסתכמים בגולים ובישולים). אני דווקא חושב שההשפעה של קין הייתה גדולה יותר ובכל מקרה, מנצ'סטר משחקים בתור קבוצה שעולה על סכום כל חלקיה. בדיוק בזה הגדולה שלה.

משה 20 במרץ 2013

כאוהד ליברפול מאוד כעסתי על העזיבה שלו, בניגוד לעונות האחרונות בהן המרחק של ליברפול מהפסגה גדול, הוא עזב מועדון שאיים על תארים וזכה בהם, גם אם לא באליפות והביא מאמן מבטיח במטרה לאיים גם בכיוון הזה. הזכיה בצ'מפיונס הייתה מלווה בתחושת "אכלת אותה" גם לכיוונו.
אני חושב שבסגנון המשחק שלו התוחלת של הקריירה שלו הייתה קצרה מראש. חבר אמר לי כבר כשהוא פרץ שלדעתו הוא לא יוכל להחזיק יותר מחמש עונות על מהירות וזריזות, זה יעלם עם הגיל.
חבל לי עליו, אני חושב שהוא קבר לעצמו את הקריירה במו ידיו אבל לראות כשרון מתבזבז זה מצער.
רציתי שהוא יפרוש כסמל ליברפולי כמו פאולר אבל הוא בחר אחרת(וטעה).

MOBY 20 במרץ 2013

לצערי רמת הדיונים פה מסתכמים באבל אבא שלי יותר גבוה.
איפה כהן מינץ שיסגור את הדיונים?

מתי 20 במרץ 2013

כאוהד יונייטד, הוא השחקן שהכי חששתי ממנו אחרי תיירי הנרי

matipool 20 במרץ 2013

דורפן – תודה על פוסט מעולה ומלא הערכה לשחקן שכל כך אהבתי פעם ( חבר מכובד בשרשרת של קיגאן – הנסן – ראש – מקמנמן – אואן – ג'רארד שהם השחקנים האהובים עלי בכל הזמנים ) .
הפריצה המדהימה שלו עוד לפני גיל 18 , קור הרוח הבלתי רגיל שלו , הבגרות הנפשית , הצניעות , האלגנטיות , ניצול המצבים הנפלא שלו – כל אלו קנו אותי והפכתי לאוהד שרוף שלו אישית .
חבל שהודל לא נתן לו קרדיט מהרגע הראשון במונדיאל ( לזכותו של אבי מלר ייאמר שכמה שבועות לפני המונדיאל הוא המליץ בחום להודל לזמן את אואן לנבחרת ושיהיה לו אומץ להעלות אותו בהרכב למרות שהוא שיחק מעט מאד לפני כן בבוגרים של ליברפול אחרי שהוא שבר את כל שיאי הכיבושים בקבוצות הצעירות של ליברפול ). לא כולם זוכרים , אבל הוא נכנס כמחליף לקראת הסיום מול רומניה וכבש גם שם . לא כולם זוכרים גם את קור הרוח שלו בפנדלים מול ארגנטינה – פאקינג ילד בן 18 מול כל העולם מבקיע פנדל במשחק כל כך חשוב .
במשחק נגד ברזיל ביפן הוא בכלל שיחק פצוע כשהוא בקושי יכול לדרוך על הרגל ובכל זאת נתן את הגול היפהפה שלו .
אני יודע שיש הרבה אוהדי ליברפול צעירים יחסית שהחלו לאהוד את הקבוצה רק בזכותו .
אל תתנו לגנבי דעת להטעות אתכם – הוא זכה בצדק ובכבוד בתואר שחקן השנה באירופה .
את העזיבה שלו קיבלתי בתדהמה אבל מעולם לא באמת כעסתי עליו ולא יכולתי לשנוא אותו כמו אוהדי ליברפול אחרים .
כאב לי מאד מה שקרה לקריירה שלו בעקבות הפציעות והחלטות לא טובות .
היה יכול להיות ולהיזכר כאחד מגדולי שחקני אנגליה וליברפול בכל הזמנים ( ואולי הוא באמת כזה ) ולהיות מלך השערים של הנבחרת בקלות .

xxx 20 במרץ 2013

מייקל אואן היה בדרך הבטוחה להיות סוג של גרד מילר פלוס מהירות מסחררת.
ההתמצאות ברחבה, היכולת להבקיע מזוויות ומצבים שונים ומשונים, קור הרוח ואולי מעל הכל – היכולת להתעלות במשחקים חשובים. כ"כ הרבה שערים חשובים הוא כבש בקריירה, גם בליברפול וגם בנבחרת (ואפילו ביונייטד).
אני חושב כמו דורפן שהעובדה שהוא הוזנק לבוגרים בגיל צעיר כ"כ וכמעט מיד במלוא העוצמה, הרגה אותו. לא יודע כמה גיגס למשל שיחק בבוגרים בגיל הזה, אבל אין לי ספק שהעובדה שאואן שיחק המון משחקים בגיל צעיר הייתה מעמסה כבדה מדי על הגוף הצעיר שלו, ובסופו של דבר זה תרם לפציעות שלו.

אריק 20 במרץ 2013

בואו נהיה ריאליים, שימו את צ'יצ'אריטו בנבחרת אנגליה ובליברפול בשנים האלה והמספרים שלו יהיו טובים יותר. לתת בלון ד'אור לשחקן שלא יודע למסור וחוץ מיכולת הבקעה מעולה ומהירות אין לו כלום זה עלבון לאינטלגנציה. וגם לכל הרשימה שגפן רשם למעלה שאני יכול להוסיף לה עוד רבים. אם הוא לא אנגלי ולא מבקיע את הגול ההוא. הוא לא יותר מקרל היינץ רידלה והרבה פחות מטרזגה. פשוט אנגלי שפומפם למוות בממלכה וכשל בבמה הגדולה.

דורפן 20 במרץ 2013

אם תסתכל על ההיסטוריה של הבלון ד-אור אין שם שריד וזכר לפמפום אנגלי. יש הצלחה מועטה מאד של אנגלים ואפילו של מי שמשחקים בבריטניה. אז אואן נבחר בניגוד לתופעה הזו. ולא ידוע לי שנכשל בבימה הגדולה. הדעיכה שלו הגיעה דווקא בניוקאסל כשנפצע ולא התאושש.

אריק 20 במרץ 2013

הוא נכשל בריאל. גם אם כשלון מינורי ולא התרסקות מוחלטת. לאינזגי היתה קריירה ארוכה ואיכותיתי יותר עם מספרים טובים יותר והוא לא קיבל תארים כאלה גם לא רוד, קלוזה ואפילו לא ראול. כולם טובים ממנו בהרבה, אבל הם היו "רק" חלוצים" אפילו רומאריו ןלכן לא קיבלו את הפרס הזה, אני באמת לא מצליח להבין את הסיבה שדוקא הוא עם מספרים טובים אך לא מעולים, קיבל את הפרס.

xxx 20 במרץ 2013

באותה עונה אואן הוביל (ואני מתכוון למילה הוביל) את ליברפול לזכיה בגביע, בגביע אופ"א וגביע הליגה. הוא כבש 24 שערים בליברפול, עוד 6 בנבחרת כולל שלושער ב5:1 על גרמניה במינכן. השערים שלו היו מכריעים, וגם בגמר אופ"א בו לא כבש הוא בישל שער וסחט פנדל.
אריק, אתה מדבר מבורות ומתוך הנאה להיות בוטה וגס.

אריק 20 במרץ 2013

24 שערים בכל המסגרות? וואהו מרשים, רק חמישה שערים פחות מסוארז באמצע מרץ השנה.לכמה תארים דרוגבה ולאמפרד הובילו (ואני מתכוון באמת הובילו, כולל למסור) את צ'לסי בלי לקבל את הפרס?

xxx 20 במרץ 2013

מה הקשר למפארד ודרוגבה? הם שיחקו ב 2001?
סוארז לא כבש ולו שער אחד שהוביל את ליברפול למשהו. אואן כבש באותה שנה שערי ניצחון בגמר הגביע, שערים שהובילו את ליברפול לגמר אופ"א, שערים חשובים בנבחרת, נדמה לי שגם מול יונייטד בליגה.
ב 2001 אואן כבר שערי הכרעה בכל טורניר, הצטיין בנבחרת וגילה יכולת גבוהה. לא יודע מה עשה דרוגבה באותה שנה. לא יודע מאיפה אתה מביא שהוא זכה בגלל שהוא אנגלי.

matipool 20 במרץ 2013

אריק – מאיפה הבאת את המשפט על צ'יצאריטו ?
אואן נתן מספרים מדהימים גם בליברפול וגם בנבחרת . היו עונות בליברפול ששם המשחק היה " בואו נעיף את הכדור למעלה ואולי מייקל יוכל ליעשות עם זה משהו " . הגמר נגד ארסנל ייצג בדיוק את המוטו הזה . אואן כבש שם שני שערים מכלום . גם הנבחרת האנגלית לא ידועה במשחק הסופר התקפי שלה ושערים רבים שלה נכבשים בכלל מנגיחות של בלמים ממצבים חופשיים .
אואן לא היה רק חלוץ של רחבת החמש . את השערים שכבש נגד ארגנטינה , ברזיל וגרמניה לא הרבה חלוצים כובשים ובטח לא במעמדים ובסיטואציות הללו .

אריק 20 במרץ 2013

עזוב צ'יצ'אריטו, למרות שאני עומד מאחורי המשפט. הוא טוב מקלוזה? מאינזגי? מראול? מרוד? מטרזגה? נדמה לי שנסכים על התשובה לא?

amitpros 20 במרץ 2013

אתה מדבר כשחקן כדורגל?כחלוץ?סיומת?

אריק 20 במרץ 2013

בכלל, ככדורגלן, אני לא חושב שהיה טוב מהחבורה הזאת, לטעמי הוא פחות טוב מהם. לא טענתי חלילה שהוא שחקן רע. רק שתת לו את הבלון ד'אור זה הסחפות קשה.

amitpros 20 במרץ 2013

השאלה האם הפרס שהוא קיבל הוא על שנה ספציפית.
אם כן-אז מאוד יכול להיות,הייתה לו שנה מדהימה עם המון שערים מכריעים בכל המסגרות.
ואם אתה משווה את אואן של כל הקריירה ברור שהוא נופל מהחברה שהזכרת שלכולם היו קריירות ארוכות פי 2., אם אתה לוקח שבע שנים מול שבע שנים, אואן בהחלט היה בטופ של הטופ.

דורפן 20 במרץ 2013

מה זאת אומר השאלה? ברור שזה על שנה ספציפית. ולא שמעתי שמישהו ציין מישהו שהגיע לו יותר באותה שנה.

אם מישהו רץ 200 מטר כמו עגלה 25.65 בגמר האולימפי אבל אף אחד לא רץ יותר מהר. לא נותנים את המדליה למישהו שרץ 19.15 באולימפיאדה אחרת.

כל הדיון הזה שטותי אלא אם מישהו יכול להצביע על מישהו שבאותה עונה שיחק יותר טוב.

amitpros 20 במרץ 2013

רונן
זו בדיוק הכוונה שלי
הטענה שסקולס זכה או לא זכה היא לא רלוונטית
ברור שיש שחקנים שהיו יותר טובים מאואן בסיכום הקריירה, אבל הפרס הוא על שנה ספציפית אחת ולמיטב זכרוני הוא גם זכה די בצדק.

אריק 20 במרץ 2013

הנרי! קין! נדבד סקולס פיגו זידאן אפנברג קאהן טו ניים א פיו.

אישי 20 במרץ 2013

"לתת בלון ד'אור לשחקן שלא יודע למסור וחוץ מיכולת הבקעה מעולה ומהירות אין לו כלום זה עלבון לאינטלגנציה."
ובכן, אם המטרה בכדורגל הייתה למסור יותר מהיריבה היית נותן פה טיעון מצויין (וצ'אבי היה הכוכב הכי גדול בעשור האחרון). אבל זה לא ככה, ובסופו של דבר המטרה היא לכבוש. נכון, לא תמיד כשקשר גורם לחלוצים שלו לכבוש נותנים לו את עיקר הקרדיט, אבל כשחלוצים כובשים במספרים גבוהים עם מגוון של קשרים מאחוריהם צריך לתת את הכבוד. (כריסטיאנו רונאלדו בתור דוגמה קיצונית – מישהו שלא נותן כמעט מסירות מרשימות אבל נחשב לאחד הטובים אי פעם בזכות יכולת הכיבוש שלו.)

amitpros 20 במרץ 2013

אואן היה חלוץ אדיר עם סיומת רצחנית ועם קלאס.אני חושב שעם זה קצת קשה להתווכח.
עם בחירות הקריירה שלו ועם ההתנהלות שלו,אפשר גם אפשר.
אני אסתפק באירונה הנפלאה שאואן עזב "לסיכוי טוב יותר להיאבק על ליגת האלופות" ומאז ליברפול זכתה, ריאל ואואן לא ממש.

fred the red 20 במרץ 2013

רק בישראל טור פרידה משחקן גדול הופך למסכת של השמצות, טענות מופרכות יותר או פחות, השוואות לא קשורות ובעיקר נסיון לדחוף את השם ליאונל מסי בכל פסקה שניה.
אמר פעם מישהו, שהמשותף לדעות ולחורי תחת הוא שלכל אחד יש אחד.
אז בוא נדבר עובדות בלבד. מייקל אואן היה שחקן טוב מאוד שהביא רגעים של הנאה לכל מי שאוהב את המשחק לא משנה אם אהבת או שנאת אותו או את הקבוצה שבה שיחק באותו הזמן.
עיתונאים הם אובייקטיבים בדיוק באותה מידה שבה האדם מהרחוב אובייקטיבי. גם להם יש העדפות, אינטרסים, קבוצות ושחקנים שאותם הם אוהדים. העובדה היא שהוא נבחר ע"י רובם באותה שנה וזכה בכדור הזהב וככה תזכור אותו ההיסטוריה.
תודה רבה ניצן פלד על המספרים – לא זכרתי עד כמה דומיננטי הוא היה במשחקים בהם שיחק.
שנראה עוד שחקנים כמוהו ובלי הפציעות כדי שנוכל להמשיך לאהוב את המשחק ולנהל דיוני סרק בדה באזר. חג שמח לכולם!

טל המנצ'סטרי 20 במרץ 2013

גם כשהיה בליברפול, גם לאחר שפרסם בספר שלו שחיפש בכוונה לפגוע בשחקן של יונייטד לפני משחק באולד טראפורד, אי אפשר היה לשנוא אותו.
הוא לא היה סקאוזר שנוא באמת, לא כמו מקמנמנן, מקטיר (לא סקאוזר מלידה אבל מתאים בול למנטליות) וכמובן, פאולר.
אגב פאולר, האמת שחששתי ממנו יותר כשזה היה בתחילת הדרך אבל אואן היה לטעמי טוב יותר בסיכום הכללי, גם כי המשיך להיות חד כתער בתוך הרחבה ולאחר שאיבד את המהירות בין כל הפציעות בעוד פאולר הפך להיות הצל של עצמו לאחר הפציעות.
יש מאחוריו קריירה נהדרת אבל כמובן עם טעם של החמצה וזה הכי מבאס, הכוכבית הזו של ההחמצה להיות גדול הרבה יותר וסימן השאלה של מה אם לא היו הפציעות הללו ועדיין, קריירה שחלוצים אחרים היו הורגים בשביל חצי ממנה.
תמיד כבש במשחקי המאניי טיים, בגמרים של ליברפול, נגד ברצלונה במדי ריאל מדריד, גם בנבחרת!
איזה קור רוח היה לו ב 2002 בגול נגד ברזיל, תענוג,
איזה גול בסיבוב הוא כבש נגד פורטוגול ב 2004, איכות,
יודעים מה, גם במדי יונייטד, שער השיוויון נגד אסטון וילה בגמר גביע הליגה…ואז שוב נפצע ועלה לקבל מדליה עם חליפה.
בדמדומים עוד הספיק לכבוש עוד שלושער על אדמת גרמניה, במדי יונייטד בליגת האלופות, כאילו רק בכדי להזכיר לכולם שמה שהוא שכח, הרבה לא ילמדו.
אולי הנפילה, הטעות הכי גדולה שלו היתה החזרה לניוקאסל ולאחר תקופה מוצלחת בריאל מדריד. אולי היה צריך לחזור לליברפול, אולי היה צריך לחפש מועדון מרכזי אחר אבל גם שירר לא הצליח שם מעבר להצלחה אישית.
הוא אחד השחקנים שיותר כדאי לעקוב אחריהם בטוויטר, למרות הכסף הגדול והפרסום, תמיד בגובה העיניים ולעניין.
אני לנצח נצחים אזכור לו את השפיץ הזה לפינה נגד סיטי ב 4-3…אוי כמה מתוק שזה היה.

שי 20 במרץ 2013

רונן- אני אשמח גם לשמועלקרואלראות איך אתה מסכם את מהלך הקריירה של טורס – למרות שהוא לא פרש עדיין, אני יודע – שבניגוד לאוון למעט הבלחות פה ושם ממש לא הצליח לחזור מהפציעה.

MCMANAMAN 20 במרץ 2013

אני חושב שמה שמי שלא ראה אותו לא יודע זה כמה הוא היה שונה ומיוחד. התקווה שמייקל אואן הביא לאוהדי ליברפול ונבחרת אנגליה בשנים הראשונות שלו היא משהו שלא נראה מאז. הוא היה גיים צ'יינג'ר פנומן אשר בשיא שלו היה יכול לעשות שערים מכל מצב.
3 עובדות מנעו ממנו להיהפך לאחד מגדולי השחקנים אי פעם –
1. הבנייה הלא נכונה של ליברפול בתקופה שלו
2. המעבר לריאל של תקופת הגלאקטיקוס מה שלא השאיר לו באמת מקום רציני להציג את היכולות שלו
3. הפציעות
אני אישית מתנגד לזימונים של בני 17-18 כי לרוב הם רק פוטנציאל שלא באמת מתממש בגיל הזה אבל אואן פשוט הפריח את הטענה הזאת לגמרי. אם הוא היה פורש אחרי הפציעה הראשונה שלו אולי היו מדברים עליו כמו שמדברים עד היום על ואן באסטן למרות שגם עליו כבר לא ידברו לעוד הרבה זמן

שלו 20 במרץ 2013

פרישתו של אוון וחלק מהתגובות כאן העלו אצלי מחשבות לשינוי שחל בכדורגל בשנים האחרונות.
היום אם אתה לא חלק מהמכונה המשומנת של התקשורת אתה לא קיים.
אתה לא יכול להיות שתם שחקן מצוין, שהסב עונג מליוני צופים אתה חייב לעשות את זה בקבוצה אחת מסוימת.
היום שחקנים כמו זיקו וסוקרטס פלקאו או בטיסטוטה כבר לא מגיעים לקבוצות רגילות.
כלומר אם למלה מגיע לרומא זה מתייג אותו אוטומטית כשחקן דרג ב' או ג'.
במקרה הזה מארדונה היה יוצא מחוץ לקונצנזוס כי שיחק "רק" בנאפולי, למרות שהגיע מברצלונה (שם כאילו נכשל…).
ותמיד כשכותבים בשבחו של משהו, יעלה הטיעון שהוא לא מסי.
אולי ההגדרות כמו פרסי נובל במדעים חייבות איזה זמן הקפאה.
הטענה האם מסי הגדול ביותר צריכה לחכות עשרים שלושים שנה אחרי פרישתו.
כדי שאפשר יהיה לבדוק את השפעתו על המשחק.
זה נכון לכל שחקן.

אוון, בעצם היותו שחקן מצוין מדגיש שאין הבדל בין מי שנחשב הכי טוב בעולם לזה שהוא ה20 הכי טוב.
זה תלוי במקום בזמן ובמזל.
מקמנמן לא היה הכי טוב בעולם ובריאל לא היה ממש שחקן הרכב, אבל אם זכרני אינו מטעני, נתן משחקי גמר מהסרטים.
אוון עלה בגיל 18 למשחקי הגביע העולמי כאילו זה ברור מעליו, בכזה ביטחון עצמי כאילו נולד לזה.

גלן 20 במרץ 2013

הייתי עסוק עם רונלדו הברזילאי כשהוא ניסה להתבלט.
בכנות, שחקן טוב מהרמה השנייה, בעידן חסר אנגלים שמבקיעים גולים מרגשים. נראה לי שמאז מתיוס הם לא ראו מישהו שמסבסב בכזה חן גויים (ועוד ארגנטינאים!). שיבושם. בשבילי הוא הגרסה הדהוייה של עופר מזרחי.

בכל מקרה לא חשבתי שהגיע לו ב 2001 אבל זאת הייתה בחירה סבירה. מי שאני זוכר הכי הכי לטובה מאותה שנה זה טוטי ומלחמתו המוצלחת בזברות.

ניצן פלד 20 במרץ 2013

מצחיק – כתבת זברות וחשבתי ישר שופטים, אבל אז הבנתי שאתה מתכוון ליובנטוס… אבל אז חשבתי שהם הרי נעזרו בשופטים… מצחיק :)

ליאב 20 במרץ 2013

לטעמי, הכישלון הגדול ביותר של אואן היה אותו מעבר מיותר וחסר המזל לניוקסאל. הוא סומן כבר מההתחלה כמתנשא, מרוחק (בייחוד כשהמשיך להתגורר באזור ליברפול ולהגיע במסוק למשטח האימונים) ובעיקר פצוע סדרתי. מעבר לחוסר המזל בפציעות, הוא באמת בזבז שם 4 שנים שהן קריטיות לשחקן כמוהו. המעבר למנצ'סטר יונייטד היה מעין ניסיון אחד ודי. אני לא אשכח לו לעולם את הגול נגד סיטי עמוק בתוך תוספת הזמן. אמנם סקאוזר, אבל אחד כזה שהטביע את חותמו על ההיסטוריה של יונייטד, גם אם לפרק זמן קצר. חבל.

משה 20 במרץ 2013

דרך אגב התגובות פה הן רק עוד נדבך ברמת הדיון המזוויעה לה התדרדרנו סביב הספורט. כל הדיון סביב המשחק ביום שישי סביב רונאלדו כאילו הוא משחק לבד ואפילו אם יחליטו לוותר על שוער והגנה יצליח לנצח את המשחק. דיון זהה מתנהל סביב ההשוואות המגוחכות בין לברון וג'ורדן וסביב כל מעריצי מסי שמרדדים אפילו טור אינטיליגנטי בנושא שחקן שפרש לדיון בגדולתו. אי אפשר לדון כבר במהות, הכל סביב פוסטרים ותדמיות.
אני לא קורא כמעט פוליטיקה אבל אני מעריך שהדיון סביב איזה ביקור חשוב יותר השנה לישראל אובאמה או מסי הוכרע על ידם בקלות.

שחר 21 במרץ 2013

שחקן ענק,כאשר שיחק ביריבה הגדולה שלנו,הוא היה השחקן שממנו חששתי,
התנועה שלו ,הסיומת והמהירות היו קלאסיקה וחן.
לא נשכח את הגול בדקה ה-157 נגד הסיטי,את ההופעה בגמר גביע הליגה נגד אסטון ווילה,את השלושערבליגת האלופות ,
חבל שביזבז 4 שנים בניוקאסל.
אבל מסי יותר טוב………

אבאלה 21 במרץ 2013

הגול הכי גדול של אואן הוא כמובן השער בדקה 90 ומשהו ב4-3 על סיטי מבישול של מי אם לא גיגסי…

רק בגלל השער הזה אואן ייזכר אצלי לשנים, חוץ מזה הוא לא עשה יותר מדי..

אגב, אני רואה כדורגל לא מעט שנים, ולטעמי מסי הכי גדול בהפרש ענק מכל שחקן שראיתי..

לא יודע איך הוא היה או יהיה מחוץ לברסה, בתוך ברסה וליד צ'אבי הוא על אנושי

מאור 24 במרץ 2013

כן יקח מונדיאל,לא יקח מונדיאל,למי פאקינג איכפת..עשרות השיאים,מאות השערים הסלאלומים שהשאירו אותי עם פה פעור והדבר הכי גדול.. חברה שלי אפילו התחילה לראות כדורגל בגללו. רוצה להגיד: מסי הגדול מכולם נומרו אונו,לא היה ולא יהיה דבר כמוהו וכמה משחקים בקיץ לא ישנו את דעתי לפחות.
כאילו שרונאלדו או ריבאלדו עם המונדיאלים שלהם יכולים בכלל לצחצח לו את הנעליים.. גיב מי א ברייק.. לא לקח מונדיאל זה הטיעון הכי מפגר שאפשר לתת וכל פעם שאני שומע אותו אני מגחך.

מאור 24 במרץ 2013

סליחה, טיעון יותר מפגר: שיצליח עם קבוצה פחות טובה מברצלונה.. אהה רגע בלקבורן הרגע הציעו 200 מיליון יורו על מסי.. אולי תקוותכם תתממשנה חחחחחחחחחחח :) יום טוב וחג שמח

Comments closed