שביל זהב

גוטמן שוב מצא שביל זהב. לא ההפקרות של שרף. לא הפחדנות של גרנט. ולא הלוזריות של ברקוביץ'

450px-Eli_Guttman

שוב שמחתי בהישג של הנבחרת. כי אני שונא לוזריות עלובה. ואם היה משהו לוזרי ב-3:3 האכזרי מול פורטוגל זה לא שישראל ספגה בזמן פציעות כתוצאה מטעות מול נבחרת ברמה עולמית שהפעילה עליה לחץ, אלא המתקפה האינטרסנטית על התצוגה של הנבחרת והעבודה של מאמנה מצד בעלי עניין במסווה פרשנות (ואני מתכוון בעיקר לאייל ברקוביץ' ושלמה שרף). זה באמת סממן של תרבות לוזרית – אי היכולת להכיר בהישג נאה.

גוטמן שוב מראה שהוא המאמן הישראלי שהעמיד את ההופעות הכי מכובדות של קבוצות ישראליות באירופה. הקמפיין של הפועל תל אביב יותר זכור, אבל אני זוכר גם הופעות יפות מאד של הפועל חיפה. אין לו שום הישג ענק. הוא לא יעלה לפני פורטוגל. אבל זו לא ההפקרות של שלמה שרף ולא הפחדנות של אברם גרנט. זה שביל זהב. משחק ריאלי שמתאים ליכולותנו העכשוויות. שני השערים היום היו נפלאים. והתגובה ללחץ הפיסי האירי טובה לא פחות חשובה.

כמה מחשבות על לאומיות וכדורגל בינלאומי לקראת צפון אירלנד
כדורגל משחקים 90 דקות (בערך) / מתן גילור

77 Comments

יואב מקטמון 26 במרץ 2013

ומה נגיד על עדן בן בסט?
2 גולים לא קלים בכלל להבקעה, בלי לעצור, טכניקת בעיטה נפלאה!
כל הכבוד.
וגם לנבחרת, שמצליחה עד עכשיו להוציא יותר ממה שהיא שווה על הניר.

ויינר 26 במרץ 2013

מסכים במאה אחוז. רק שיתנו לו עוד קדנציה, עם ההגרלה הזאת היה ברור מההתחלה שלא יצליח לעשות כלום.

אורן 26 במרץ 2013

וכמה כיף לקרוא דברים כאלה בדה באזר,בדיוק כשאייל ברקוביץ,בפנים נפולות,מנסה לבאס את האווירה.עצוב מה שנהיה מכוכב עבר כזה,ועצוב שנותנים לו במה כזאת.הוא יורד עכשיו על הראיון של גוטמן.בקרוב הוא בטח יירד על התספורת שלו.יותר ויותר זה נראה שהבעיה הראשית בכדורגל שלנו זה פרשנים ועתונאים אינטרסנטיים ומרירים שמקבלים במה יומית להוצאת התסכולים.
כל הכבוד לגוטמן.

ניר 26 במרץ 2013

שמעתי משפט אחד של ברקוביץ' וסגרתי את הטלויזיה.

איציק 26 במרץ 2013

ראשית, כל הכבוד לנבחרת ושימחה על שלושת הנקודות ללא קשר אם נעלה ואם לא. אם זאת אני רוצה לציין מספר דברים:
1. 65 דקות הצ. אירים שלטו ולא סתם שלטו, ישראל סתם הרחיקה כדורים. היה מעליב לראות אותה.
2. צריך לדעת לנצח משחקים גם כשאתה לא טוב, ונבחרת ישראל עשתה זאת בגדול וכל הכבוד לה.
3. הסיפורים של הבישול של השער הראשון של שכטר זו אחיזת עיינים (שער שני עבודה גדולה של שכטר). הוא לא בישל, ניסה להשאיר את הכדור חיי, ורפאלוב הגיע וכבש. אני חס וחלילה לא מזלזל בהשארת כדור חיי. אם הוא לא היה מתאמץ, ושכולם ילמדו שכך צריך לעשות, רפאלוב לא יכל לקבל הזדמנות ולנצל אותה. רק שלא יספרו לנו שזה בישול.
4. בדקה ה-70 שגיא כהן מספר שהוא לא רואה דרך לנבחרת שאותה מטווה גוטמן. בדקה ה-88 הוא מספר על הדרך הנפלאה שיש לנבחרת של גוטמן. בושה של פרשנות. שני שערים בסוף משחק לא מצביעים על דרך. או שהיתה דרך ליפני השערים או שאין דרך גם אחריהם. לצערי זו רמת הפרשנות של הכדורגל בארץ ושגיא כהן עוד לא מהמתלהמים ונראה לי לא מהאינטרסנטים.
5. דודו אוואט הראה היום איך מביאים נקודות במספר עצירות במחצית הראשונה. הצליבה שלו מול פורטוגל היתה מבישה.

אורן 26 במרץ 2013

הפרשנות היום של שגיא כהן שברה כל גבולות.הוא בירבר את עצמו לדעת,וסתר את עצמו תמידית.בדקה ה17 הוא חשב שצריך להכניס את רפאלוב במקום שכטר.הוא לא הפסיק להתלונן כנגד שכטר כאילו כולם שיחקו טוב ורק הוא לא.אחר כך הוא הביא את הטיעון ההזוי שהגול היה שייך לרפאלוב וזהבי.זהבי מסר מסירה קטנה ,שתי נגיעות לפני שהכדור בכלל הגיע לרפאלוב.ועוד מלה על צניעות.יושב גיא לוי באולפן לפני המשחק,מאמן שנכשל בכל קבוצה שאימן בה,ומעביר בקורת על זה ששכטר משחק ועל כך שלא כל מאמן ליגה טוב נקלט מהר בנבחרת.עד שלא יידעו פה לכבד את המאמן,ולא נראה שזה ישתנה בקרוב,אין פה שום סיכוי.

משה 27 במרץ 2013

אני חושב שכל ביקורת שניתנה בנושא שכטר הייתה מוצדקת. הוא לא היה צריך להיות מזומן ולבטח לא היה צריך להיות בהרכב. העובדה שהוא נתן בישול גדול בשער השני לא משנה את העובדה שגוטמן ממציא לעצמו קווים מנחים כדי לעשות מעצמו צחוק בכל פעם שזה מגיע לשכטר.

משה 27 במרץ 2013

וזה בלי להמעיט בברכות שיש לי לגוטמן על התוצאה היפה.

תומר 27 במרץ 2013

מסכים איתך בהכל חוץ מדודו, הרי לא נעלה כי אין לנו את הכלים לנצח את פורטוגלרוסיה בחוץ. וכל מה שנזכור מהקמפיין הזה זה השטויות שדודו עשה בשער גם נגד פורטוגל וגם נגד האזרים. לא פלא שמאיורקה חוטפת כל משחק רבעייהחמישיה זה לא שיש לי משהו אישית נגד דודו הוא פשוט לא שוער ברמות הגבוההות ולצערי כרגע אין לו מחליף.

י 27 במרץ 2013

שגיא כהן בסך הכל בסדר אבל אתה צודק במאה אחוז האירוניה שכל הפרשנים מטעם עצמם שלכלכו אחרי פורטוגל פתאום משבחים את גוטמן והנבחרת אחרי צפון אירלנד

נאנוס 26 במרץ 2013

צודק. חוץ מהסתייגות אחת.הביקורת על גרנט,כמאמן נבחרת, מוגזמת.
אני לא מחסידיו של גרנט אבל תזכור שבקדנציה שלו החלוץ המוביל של ישראל היה פיני בלילי.
לא היו לו תואמי חמד ובן בסט, שמפליאים באחוזי ניצול המצבים.
נחמד שוב לראות נבחרת ישראלית שיודעת מה היא רוצה מעצמה ומשיגה את התוצאה הדרושה גם במשחק לא טוב.
ברוח החג- דיינו !

דון נאפולי 29 במרץ 2013

אל תזלזל בפיני בלילי, הוא עשה קריירה יפה בטורקיה.

איתמר 26 במרץ 2013

צריך לזכור שהפועל של גוטמן הניעה כדור משום שהיו לה שחקני הגנה טכניים כמו דה סילבה ודדי בן דיין שהשתתפו בהנעת הכדור עם שחקנים כמו ידין,נאתכו,זהבי,ורמוט ושכטר שהיה יורד לאחר כדי להשתתף בהנעת הכדור.
כרגע בנבחרת יותר מדי מוטל על כתפיו של נאתכו ואין מסביבו מספיק שחקנים שמסוגלים להשתתף בהנעת הכדור גם תחת לחץ וזו הסיבה שיותר מדי כדורים עפו מההגנה אל עבר ההתקפה ללא תועלת.
גוטמן רגשן ולוקח ללב כל ביקורת שנאמרת ונכתבת עליו ולפעמים ניהול המשחק שלו הוא תוצר של הדיאלוג הזה בינו ובין מבקריו.
אני עדיין סבור שהחילופים נגד פורטוגל לא היו גרועים (כי מה שחשוב זה מה עבר לגוטמן בראש כאשר הוא בחר לבצע אותם) ורפאלוב של הערב הרי לא שונה במאומה מרפאלוב של יום שישי.

טל בן יהודה 26 במרץ 2013

רונן 

״הישג נאה״ זה דבר סובייקטיבי ואנחנו כנראה חלוקים בעניין הזה. אבל אולי כדאי שפעם אחת כולנו ניישר קו, ונחליט איזו נבחרת יש לנו.

אם אנחנו נבחרת ששואפת לעלות לטורנירים בינלאומיים, אז השאיפה צריכה להיות לנצח כל משחק בית. תיקו בבית, לא משנה מול איזה נבחרת זו תוצאה לא טובה, לא משנה היריבה.

אם אתה, או אחרים, אומרים שאנחנו בכלל לא שואפים לעלות ולא ברמה של לחשוב על כזה הישג, אז זה גם מקובל ובסדר גמור. כולנו נאמץ את הקו שאנחנו שווים לאיי פארו וסן מרינו ונשמח מתיקו בבית ובאמת נריע כמו שאתה אומר להישג.

אבל זה לא יכול להיות שניהם. אי אפשר לדבר על סיכויי העפלה דרך פלייאוף ובאותה נשימה להריע לתיקו ביתי מול פורטוגל.

אם אנחנו מגדירים ״עלייה״ כיעד, אז אי אפשר לשמוח מתיקו היתי מול אף אחת,  לא מול צפון אירלנד או אזרבייז׳ן ולא מול רוסיה, פורטוגל, יוון או אנגליה (לטעמי השפל הגדול של הנבחרת היה התמונה של קשטן שמח אחרי התיקו אפס מול אנגליה ברמת גן).

דעתי האישית היא שכבר ממזמן עברנו את השלב שאנחנו מריעים לתיקו ביתי או מחשיבים אחד כזה כהישג. ניצחון הוא הישג נאה, תיקו הוא רק תיקו.

דורפן 26 במרץ 2013

טל – תפריד. תיקו יכול להיות מאכזב בצד העובדה שיהיה הישג נאה. אבל תיקו מול נבחרת עם חומר שחקנים שעולה בשנות אור על ישראל – כן שנות אור – הוא תוצאה טובה. מאמן הוא לא קוסם. והעובדה שהיה קרוב לניצחון והוא נשמט לא יכולה להיות לרעתו. הוא גם אימן את הנבחרת כשעלתה ליתרון 1-3.

מעשית – חומר שחקנים, ליגה, כל פרמטר שתרצה – ישראל לא צריכה להיות בין 13 המדינות שייצגו את אירופה במונדיאל.

בא לומר להיפך. הישג נאה זה דבר אובייקטיבי. מידת השמחה ממנו לא.

רן 27 במרץ 2013

מתי יבינו כבר שעליה למונדיאל/יורו לא צריכה להיות המטרה העיקרית של נבחרת ישראל?

אם על הדרך נעלה פעם, זה יהיה נפלא, אבל נכון להיום ישראל לא אמורה להעפיל. בינתיים צריך לנסות להשיג תוצאות טובות בכל משחק ותיקו בבית מול יריבות שטובות מאיתנו בחמש דרגות הוא לעולם לא תוצאה רעה.

ברגע שנבין את זה, נתחיל גם לנצח אותן בבית לעיתים. זה עדיין כנראה לא יספיק להעפלה, אבל זה יהיה הישג נפלא.

Talo 27 במרץ 2013

טל אתה משלה את עצמך שאנחנו שם.
אנחנו רחוקים משם מאוד.
לדעתי צריך לחלק התוצאות של הנבחרת ל4 סוגים- רע, סביר, טוב ונס.
דוגמאות- תיקו באזברג׳ן – סביר, הפסד לאזרבג׳ן בבית זה רע,נצחון באירלנד- טוב, הפסד לרוסיה בבית- סביר, תיקו עם פורטוגל זה טוב ואם היינו מנצחים אותם זה נס.
נצחון ברוסיה יהיה נס!
בשביל לעלות נבחרת ישראל צריכה תוצאות סבירות ומעלה ואיזה נס אחד או שניים בקמפיין.
בשלב זה עוד לא קרה לנו!
לפחות אם יקרה אולי נעלה.

גיסנו 27 במרץ 2013

טל, קל להיגרר מהר מאוד לקלישאה של "עברנו את השלב של תוצאה מכובדת". אבל – הפסד 1-0 מול רוסיה הוא תוצאה מכובדת מול נבחרת שעולה עלינו ב 2 דרגות, וזה לגיטימי. הפסד 4-0 זה בזיון. וברגע שחטפנו תבוסה שכזו, זה בסדר לחזור להיות מרוצים מתיקו מול נבחרת שגם כן עולה עלינו ב 2 דרגות.

חוצמזה, תיקו יכול להיות תוצאה טובה ורעה בו זמנית, בעיקר בהתאם להתפתחות המשחק. הרי לפני המשחק מול פורטוגל כולנו היינו מסכימים שתיקו זו תוצאה סבירה בהחלט. אבל איך שהמשחק התפתח – אנחנו מרשים לעצמנו להיות מאוכזבים. וזה גם כן לגיטימי.

בסופו של דבר, בחרת ללכת על שתי קיצונויות שאנחנו לא שייכים לאף אחת מהן. לא, אנחנו לא מספיק טובים כדי לעמוד כשווים (גם לא בבית) מול נבחרות כמו רוסיה או פורטוגל, ואנחנו לא מספיק טובים כדי לעלות למונדיאל, לא מגיע לנו להיות שם. אבל אנחנו גם לא איי פארו וסן מרינו, את השלב הזה עברנו ואנחנו יותר טובים מהן – לכן הפסד או תיקו מול נבחרות שכאלו הוא כשלון (בדיוק כמו שבשביל הפורטוגלים תיקו מולנו הוא כשלון).

כמו שכתבתי בתגובה לטור שלך על יום שישי האחרון, צריך פשוט להבין את מקומנו. לדעת מה הגיוני לדרוש ומה לא (ונצחון על פורטוגל והעפלה להצבלה זה לא משהו שהגיוני לדרוש. אם איכשהו זה יקרה זה בדרך נס) ובעיקר להבין למה אנחנו לא יכולים לדרוש דברים כאלה, ולמצוא איך להשתפר כדי שיום אחד כן נוכל לדרוש את זה.

תראו לדוגמה איך שנים מזלזלים פה בליגה הבלגית ובנבחרת שלהם, ועכשיו בעזרת עבודות "שיקום" בגילאים צעירים טיפחו שם דור של כוכבים (בראשות וינסנט קומפאני ואדן הזאר, כמה כוכבי על בפרמייר ליג יש לנו תזכירו לי?) ששוב שם אותם בעמדת העפלה לטורניר רציני אחרי שהתדרדרו נדמה לי לדרג שלישי.

בשורה התחתונה – פרופורציה, מה שלעולם לא יהיה פה.

ואגב, שמישהו יספר ליורם ארבל שלא שיחקנו נגד סקוטלנד. לשגיא כהן שמבשל השער השני לא היה ליאור שכטר.

איציק 27 במרץ 2013

גיסנו,
חסר לי דבר אחד בניתוח שלך, והיא ההתיחסות לתוצאה אחרי המשחק ולא בהתאם לציפיות. ברור שלפני המשחק, תיקו מול פורטוגל היא תוצאה טובה. אחרי המשחק זה משהו אחר לגמרי. מותר לנו להיות מאוכזבים ולא רק ביגלל שהובלנו 1-3 כי אם איך שהפורטוגלים שיחקו ואיך שאנחנו שחקנו ב-20 הדקות האחרונות. ההתיחסות לתיקו מול פורטוגל כהישיג כיוון שעל הניר הם טובים יותר לוקה בחסר מאוד. בניתוח קר לפני תחילת הטורניר, מקום שני הוא נס. ברגע זה, מקום שני עדיין לדעתי הוא בגדר נס. התיקו מול פורטוגל מבחינתי הוא בגדר פיספוס. בואתה מידה, לאור מה שהתפתח ב-70 הדקות מול צ. אירלנד, התוצאה שלנו היא בגדר הצלחה גדולה, הרי אם היו עוצרים הכל אחרי 70 דקות (פלוס מינוס) כשהתוצאה היתה 0-0, הינו אומרים שמזל שאנו לא בפיגור. כלומר כל ציפיה צריכה לעבור תיקון בזמן אמת בהתאם להתרחשויות.

גיסנו 27 במרץ 2013

דווקא חשבתי שזה עבר כשדיברתי על ההבדל בתפיסה של התיקו מול פורטוגל….

מסכים לחלוטין שמקום שני יהיה בגדר נס ולא חושב שאנחנו זכאים לו ושווים אותו. אם נגיע זה יהיה בעיקר בגלל שפורטוגל יהיו עוד יותר חלשים ואז גם אם נסיים מקום שני אני בספק שלא נהיה הסגנית הכי גרועה שלא תכנס להצלבה.

אני דווקא חושב שהיום למרות השיממון ברוב המשחק הנבחרת עשתה מה שצריך בהתחשב ביריבה הפיזית, מזג האוויר והמשטח הקפוא, לא התפתתה להפקיר את העורף וגם אם הצ. אירים שלטו הרבה יותר בכדור הם כמעט לא סיכנו את השער מלבד הטעות הקשה של טיבי שהובילה להצלת הענק של אוואט.

משהו נוסף שמפריע לי זו ההתייחסות לנאתכו. מצפים שהוא יפרק את ההגנה במסירת אמן בכל התקפה, עושים לו עוול דומה לזה שנעשה לבניון בתקופה בה הוביל את הנבחרת – פשוט מסרו לו וציפו לניסים. חבל על נאתכו כי הציפיות ממוגזמות, אני מאמין שגוטמן ימצא שוב את הדרך להוציא ממנו את המיטב.

חיימון 27 במרץ 2013

איציק אני חושב שהפער בין הניתוח של גייסנו לתגובה שלך היא, ותקן אותי אם אני טועה, שעם ״ציפיות״ או ״פרופורצײַת״ מעט יותר מציאותיות סביב היכולות של הנבחרת זה לא רק שהתיקו 3-3 נראה אחרת, אלא יותר מכך, הציפיות המוגזמות או עודף הפרופורציות הם אלו שגרמו לשחקנים לפניקה ששררה ב 20 דקות האחרונות..
נכון שמדובר בשחקני כדורגל מקצועניים שלא צריכים לתת לדבר להשפיע עליהם וכו׳ אבל כשאתה במעמד הזה באיצטדיון רמת גן, יודע ש 40000 פלוס מליון בבית הולכים לשחוט אותך אם אתה מאבד את היתרון אתה עלול להשתין בתחתונים.. לראייה היכולת שלהם להיות קליני ואפקטיבי בשלהי המשחק היום, רחוק מהחום התל אביבי, תרתי משמע

איציק 27 במרץ 2013

חיימון,
אולי יש צדק בדברים. אני למשל לפני המשחק חשבתי על הפרש של 2+ לטובת פורטוגל, כלומר תיקו זה נס, למרות התוצאות של פורטוגל עד כה. רוב החברה שלי מהכדורסל (איתם אני משחק בימי שישי) הימרו על שער ראשון לפורטוגל ב-5 דקות ראשונות וכריסה של ישראל. החלק הראשון קרה, השני לשמחתי לא. מה שאני בה לומר זה שרבים דוקא הנמיכו ציפיות ולא דיברו על ניצחון, ולכן הטיעון של לחץ מקדים לא היה קיים. רצינו לא להיות מושפלים. ההיסטריה של 20 דקות אחרונות היא מחלה היסטורית ולא של תקופת גוטמן או משחק זה בלבד.
גיסנו,
מה שאתה אומר על נאתכו זה נכון לחלוטין. יש נטיה אצלנו לקחת מישהו מוכשר, לשים לא שרשראות על הרגלים ואז לרמוס אותו על כך שהוא מספיק טוב ולא עושה ניסים.

XXX 26 במרץ 2013

אני לא גר בישראל ואין לי מושג מה אנשים רעים כמו שרף וברקוביץ כותבים, אבל אני מה זה מבסוט מהתוצאות האחרונות.
אני זוכר את המפגשים מול צפון אירלנד בקמפיין של מוקדמות 82. תיקו בבית והפסד בחוץ. ניצחון בחוץ בתנאים קשים וכשאנחנו חייבים את הנקודות הוא הישג גדול.

גודיונסן 26 במרץ 2013

אם יש משהו שחייבים ללמוד מהקמפיין הזה, זה שצריך להפסיק עם המילה הזאת "חייבים".
חייבים לנצח בבית את רוסיה, חייבים לנצח בחוץ את אזרבייג'אן, חייבים חייבים.

יאללה, תחיו משבת לשבת, תשמחו על מה שתנצחו ואל תתפרקו אחרי כל "חייבים" כזה שלא קרה. כי יש הפתעות, ויש דברים מוזרים שקורים, ותפניות בלתי צפויות.

אולי בסוף יום אחד גם נעלה.

תומר חרוב 27 במרץ 2013

+1

ג'וני 27 במרץ 2013

כל הבית הזה שקר אחד גדול !

2 נבחרות טובות רוסיה ופורטוגל שאחת תעפיל למונדיאל והשניה תעפיל להצלבה.

ו4 נבחרות גרועות -ישראל צפון אירלנד לוכסמבורג ואזרביג'אן שלוקחות נקודות אחת מהשניה ומרמות אחת את השניה בכך שהן מעבירות את הזמן במשך כמה חודשים וגורמות לאשליות כאילו שיש להן סיכוי להגיע למשהו.

בכדורסל נבחרות כמו צפון אירלנד ולוכסמבורג משחקות בדרג נמוך ולא במוקדמות ככה שישראל מעפילה לטורניר גדול שהיא מתמודדת מול נבחרות חזקות כמו סרביה מונטנגרו איטליה ולא כמו בכדורגל החובבני.

חוץ מזה הנבחרת של גרנט הייתה הכי טובה
גרנט אמנם לא ניצח אבל לא הפסיד לאף אחת למרות שהיו 3 נבחרות טובות מישראל ופעם שניה הנבחרת סיימה במקום השני ורק הפרש של שער שלח את שוויץ למונדיאל ולא את הנבחרת שלו.

גוטמן חטף בראש בבית 4-0 מרוסיה אולי ההשפלה הכי גדולה של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות.
ולא ניצח את אזרביג'אן החלשה בחוץ שבנתיים כולן מנצחות אותה ולכן נכון לעכשיו גוטמן מרמה את אוהדי הכדורגל התמימים שאין להם מושג במשחק.

אופיר 27 במרץ 2013

בן אדם, בכל פעם שאני קורה משהו שכתבת אני מרגיש שכמה אלפי תאים אפורים אצלי מתו.

אופיר 27 במרץ 2013

*קורא*, לא קורה. אתה רואה?

רן 27 במרץ 2013

והוא (ג׳וני) ימשיך לכתוב את אותם קשקושים בעתיד הנראה לעין.

אני רק לא בטוח עדיין אם הוא בדיחה או שהוא יצר דמות שמתבדחת על חשבוננו.

XXX 27 במרץ 2013

אולי הוא מנשה יוסיפוביץ מבני ברק?

אדם בן דוד 27 במרץ 2013

Jhonny- el jente esta moy loka
WTF???????????!!!!!

אסף 27 במרץ 2013

מסכים עם כל מילה שלך דורפן גוטמן עושה עבודה מצוינת ויסודית כהרגלו,לא ברור הרצח אופי שעושים לו שלל פרשננו הממורמרים או סתם בעלי הזיכרון הקצר (שוב בעיקר הצמד שרף את ברקוביץ').

להב 27 במרץ 2013

ברכות לנבחרת על ההצלחה נגד אירלנד ופורטוגל (למרות האכזבה בסיום). לדעתי אנחנו צריכים להסתכל על העניין בצורה אחרת, וקצת יותר יבשה ועיניינית.
מזה שנים רבות, למעשה מאז שחזרנו להתחרות באירופה, נבחרת ישראל נמנית על הדרג השלישי ביבשת. זה אומר שתמיד, עד שנתקדם ונשתפר, תהיינה 2 נבחרות חזקות מאיתנו בבית המוקדם. אחת שעולה, ואחת שעולה להצלבה. מטרתנו הריאלית צריכה להיות לאיים על ההצלבה, ואז אולי גם יקרה "נס" כפי שכתב פה מישהו, ונעלה להצלבה, ואולי נס נוסף ונעלה לטורניר.
למה הכוונה?
מאמן הנבחרת, באשר הוא, חייב (בכוונה חייב, ממש בחוזה הכתוב) להגיע למצב שניצחון במשחק האחרון של הקמפיין מעלה אותנו להצלבה, גם אם צריך לנצח את ספרד בחוץ!
אם לא הגעת למצב הזה, לא קדמת אותנו ולכן נפרד כידידים.
אם הגעת למצב הזה, מיצית את הפוטנציאל ולכן "זכית" בקמפיין נוסף, גם אם הפסדנו באותו משחק אחרון. אם קרה הנס וניצחת.. פסל ברונזה בדמותך יוצב במשרדי ההתאחדות. אם יקרה שוב הנס ותעלה מההצלבה.. זכית בפרס ישראל.
צחוק צחוק, אבל ברצינות, זה צריך להיות הסטנדרט.
לפי קנה המידה הזה נילסן (תיקו מאכזב נגד אוסטריה שנשחטה ע"י טורקיה בהצלבה) היה צריך להמשיך עוד קמפיין.. תחשבו איפה היינו יכולים להיות היום, אם לא היו מתלהמים על אלוף אירופה! ופסל של שלמה שרף (נשחט בהצלבה ע"י דנמרק) צריך לפאר את ההתאחדות.
טוב, אולי צריך לחשוב על משהו אחר במקום פסל..

אבי 27 במרץ 2013

תרצו או לא ג'וני צודק
נבחרת ישראל בכדורגל באמת חלשה ולא מעניינת אף אחד
רק התקשורת שומרת עליה בכח בכותרות

זעירא 27 במרץ 2013

צודק!
נבחרת חלשה, מאמן הגנתי ומאיזו שהיא סיבה בתקשורת עושים מאיתנו, או אה.
נגד צפון אירלנד היינו בבונקר, מה שביל הזהב בזה??
שכטר לא זז כל המשחק, אז פעם אחת הוא הצליח לעבור שחקן, פתאום המאמן גאון שהוא לא החליף אותו?!
נבחרת בינונית ומאמן שדוגל בכדורגל בינוני.

דון נאפולי 29 במרץ 2013

א. במה בדיוק נבחרת הכדורסל טובה מהכדורגל?
ב. גם באזרבייג'ן מתעניינים בנבחרת שלהם.

אריק 27 במרץ 2013

אמן. (פעם שניה. ואני לא מסכים בכזאת קלות עם הרבה דברים.)

אנונימוס 27 במרץ 2013

ביום שנבין שאנחנו לא ברמה של פורטוגל שמעפילה דרך קבע לטורנירים, אלא ברמה של הונגריה שיש לה ליגה מקומית חלשה פלוס, ונבחרת לאומית שהפעם האחרונה שהייתה שווה משהו הייתה בשנות השבעים – אולי נתחיל להתייחס בפרופורציות הראויות ובסלחנות הנדרשת לנבחרת הכדורגל.

ג'וני 27 במרץ 2013

אם אנחנו ברמה של הונגריה אז אין שום סיבה שהכדורגל יקבל חשיפה כאילו שאנחנו מעצמצת כדורגל
נבחרת הכדורגל שווה לערך לנבחרת הכדוריד כדורעף וכדורמים ולכן אין שום סיבה שהתקשורת תעשה איפה ואיפה ותקדיש יותר כותרות לכדורגל מאשר לשאר ענפי הכדור חלשים ברמה שלה .

רק נבחרת הכדורסל מצדיקה שידורים וסיקור תקשורתי גדול.

דורפן 27 במרץ 2013

בין השורות מתקבלת תחושה שאולי יש לך טיפה העדפה של כדורסל על כדורגל.

אגב – יש רק שתי נבחרות ישראל ברמה בינלאומית גבוהה אמיתית – שחמט וברידג'.

אופיר 27 במרץ 2013

האבסורד הוא שיש כאלה שעדיין משתמשים ב-"הצלחה" היחסית של הכדורסל הישראלי באירופה – יבשת שבה מסיבת עיתונאים אחרי משחק כדורגל מביאה יותר קהל ממשחק צמרת בכדורסל – כטיעון לטובת רמת הכדורסל בארץ.

אני מוכן לשים את כל הוני המועט על כך ששחקני נבחרת ישראל בכדורגל מצויים בכושר גופני גבוה עשרות מונים ממקביליהם בכדורסל ומקפידים לאין שיעור יותר על תזונה, שינה וכו'.

מה לעשות שקשה יותר להצליח בענף שלאנשים אשכרה אכפת ממנו.

אדום עולה 27 במרץ 2013

גוטמן הוא מייצג נאמנה של דור מאמנים מוביל , מעודכן ויצירתי . שוה ערך לדור מאמני הכדורסל .
חבורה שכוללת את רוני לוי , בן שמעון , אלי כהן וגם גיא לוזון ויש עוד .
ברקוביץ הוא מייצג נאמנה של השטחיות השלמה שרפית ואיתה חבורה ארוכה של מאמנים , אוחנה הוא נציג בכיר שם ויש עוד רבים , חלקם מה שנקרא ביציע העיתונות גונבי דעת.
להסתכל על הליגה היום ולחשוב מה יקרה כשיגיע היום בו ניהנה מהדור הזה בקבוצות הצמרת ולאן ניתן להגיע .
ערוץ הספורט חייב למצוא את העופר שלח שייקח וידברר את הוא המוכשר ולא את חבורת העילגים והעצלנים .

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 27 במרץ 2013

מה שהוא אמר

Ron 27 במרץ 2013

הגיע הזמן להגיד את האמת. גם היא לא תהיה כל כך נעימה לראשי דה-באזר.
הביקורת על הביקורת של הוגי דעות כדוגמת שרף וברקוביץ' מוצדקת ונכונה. ניכר כי מרבית דבריהם נובעים מאינטרסים אישיים, קנאה מסויימת ותסכול. כנראה שגם רצון לתשומת לב.
אייל ברקוביץ' תמיד היה, וכנראה גם יישאר, פה גדול ופרובוקטיבי, אך מי שנותן לו מיקרופון ובמה ושמן מסך הוא האשם, הוא זה שמוריד את שיח הספורט לתהומות אליהן הגיע.
ומי שעושה זאת הוא ערוץ הספורט- זה שנותן פלטפורמה גם לאתר זה!
הצורך לעורר פרובוקציות ורעש גדול מהצורך לעורר שיח מקצועי. זה ברור, זה מושך הרבה יותר צופים. זה יריקה בפרצוף של כולנו.
מדברים על שינוי בישראל, מדברים על ערכים? שאדון רסקין, העורך ברזילי וקברניטי הערוץ יהיו מודעים לדוגמה שהם מהווים.
מה נער בישראל אמור לחשוב כשהוא רואה את יציע העיתונות?
הרי במודע הם מושיבים פרובוקטור על הכיסא ליד רסקין. ברקוביץ' / קופמן / שרף.. מה ההבדל בדיוק?
אז מה עושה ערוץ הספורט? מכיל בין תכנין גם אתר מכובד כדה-באזר.. לאיזון.. משתמש בכם ככלי משחק. ואתם משחקים.
קשה לי להבין ביקורת על התנהלות הערוץ שבמו ידיכם אתם עוזרים להעצים.

אורן 27 במרץ 2013

ומה שמעצבן זה שזה ערוץ שמתהדר בקמפיינים של "אל תהרסו לנו את הספורט" וכו.הם יוצאים נגד האלימות וכל השפה שלהם אלימה.הם יודעים ששפה כזו מביאה רייטינג ,ואז יודעים לגנות כל אוהד שמתנהג בצורה אלימה.אין ספק ששרף וברקוביץ הם שיא מבחינת הבוטות.אף אחד לא ישכנע אותי שהם באמת רצו שהנבחרת תנצח אתמול.ואלה האנשים שהערוץ בוחר לתת להם את הפרונט.תראו כל משחק גביע ששודר בערו הספורט.שלמה שרף לא יכול לפרשן.הוא מקלל שחקנים.בוחר צד בצורה ברורה(בדר"כ נגד מכבי או הפועל).זה בלתי נסבל.

wazza 27 במרץ 2013

אורן אם היו בוחרים בטלוויזיה תכנים חינוכיים וערכיים ולא את מה שיביא רייטינג אז כנראה שלוח השידורים כולו היה שונה לגמרי

אורן 27 במרץ 2013

אז שלא יתהדרו בקמפיינים עם ערכים כאלה.שלא ינבחו ביציע העיתונות על תרבות ספורט.אם הם משלימים עם האלימות (בשביל הרייטינג),אז שלא יטיפו נגדה.אגב,אני שומע עכשיו את 103 fmומבחינתם גוטמן נכשל.האנשים האלה שונאים ספורט.הם רק רוצים כשלון כדי לרקוד על הדם.איך מישהו מצפה שבאווירה כזו הכדורגל שלנו יצליח?איך מצפים ממאמן להתנתק מדברים כאלה?כאשר עתונאי בעייתי כמו קופמן קורא לו "לובש חיתולים" וכו,כמה קל לאמן ככה?

wazza 27 במרץ 2013

למען הסק ספק אני מסכים אתך במאה אחוז אבל לצערי זה כנראה מה שמביא רייטינג זה מה שאנשים אוהבים לשמוע וזאת הרמה שלנו

י 27 במרץ 2013

אתה יודע מה הכי עצוב זה שאנחנו מדברים על כמה אנחנו נאורים ותרבותים לעומת שכנינו יצא לי פעם לראות אל ג'זירה ספורט לא הבנתי מילה אבל לפחות דיברו כמו בני אדם ולא צעקו וקיללו את כל העולם

דון נאפולי 29 במרץ 2013

זה לא חוכמה להגיד שבדה באזר יש תרבות.
בשום מקום הפרשנים לא מקללים בכתב.

אורן 27 במרץ 2013

אגב ,האכסניה הזו,דה באזר,היא אי של שפיות לאוהד הספורט הישראלי(מצטער על הקלישאה).אם כל הבקורות שלי לפעמים,פה באמת אוהבים שפורט.

איציק 27 במרץ 2013

אי שפיות זמנית ;)

Ron 27 במרץ 2013

מסכים לגבי האהבה והזיקה האמיתית לספורט..
אבל למה לתרום, בעקיפין, להצלחת ערוץ הספורט? הרי ברור שעכשיו כותבי האתר לא יוכלו לבקר בצורה נחרצת את ערוץ הספורט. הדרך שבה הערוץ מסקר ספורט ע"י הכלי הזה נקרא יציע העיתונות זה פשוט מחדל. הם מעבירים מסר נוראי. חבל לי שיש קשר בין האתרים. פשוט כתם..

אורן 27 במרץ 2013

ומעניין איך צביקה שרף היה מגיב,אם מאמן כדורגל היה מעביר עליו ועל הכדורסל שלו בקורת ביציע העתונות

ג'וני 27 במרץ 2013

מה שצביקה שרף שכח אלי גוטמן לעולם לא ילמד.
צביקה שרף אחד המאמנים הגדולים באירופה
אימן את ישראל במה קדנציות והשתתף איתה בכמה אליפויות אירופה
גוטמן לא מבין בכדורסל אז איזה ביקורת הוא יכול להעביר על צביקה שרף?
צביקה שרף מבין בכדורגל אפילו יותר מגוטמן ולכן הוא יכול להעביר עליו ביקורת כמו שכולם עושים.

בני תבורי 27 במרץ 2013

Ron,
"הרי ברור שעכשיו כותבי האתר לא יוכלו לבקר בצורה נחרצת את ערוץ הספורט" זו אמירה ברקוביצ'ית, שהרי גם הוא יודע הכל, מבין בהכל וכל מילה שלו אמת. אני דווקא חושב שכותבי דה באזר מצוידים באינטגריטי הנדרש כדי לקיים מסורת כתיבה בלתי תלויה ובלתי מושפעת, גם אם אנחנו חלק מאתר ערוץ הספורט.
בנוסף, ערוץ הספורט הוא ארגון מורכב וגדול המונע משיקולים מסחריים שאינם מגונים, גם אם אינם לטעמך. זה לא פוסל את זכותך להעביר ביקרות כמובן, אבל גם זו מן הדין שתהיה מגובה בעובדות ולא בהלכי רוח שמפרנסים אג'נדה, כי זו בדיוק הדרך הברקוביצ'ית, לירות , ואחר כך לסמן את המטרה.

בני תבורי 27 במרץ 2013

ובוודאי שאני משוחד.

איציק 27 במרץ 2013

אם כבר הודת, לפחות זרוק מחיר שגם אנחנו נדע מה הרף בו ניתן לעשות זאת ;)

martzianno 27 במרץ 2013

אחלה נבחרת, נותנים ת'תחת, ילדים טובים, באים לעבוד.
מבחינתי זה מספיק.

אורן 27 במרץ 2013

לא מבין מה כולם עפים פה על ברקוביץ ושרף, אמנם הם לבטח לא העפרונות הכי חדים בקלמר , אבל דבר אחד איתם. וזה הצדק, תרצו או לא תרצו הנבחרת של שלמה שרף הייתה הנבחרת הכי מעניינת שאני זוכר , נבחרת של הצגות בלי בונקרים , נכון הפסדים מטופשים תמיד היו לנו, אבל לא נראינו כמו שי לפסח ,שמקבלים בסופר שקונים אקונומיקה, הייה עצוב לראות את גוטמן בראיון בסוף המשחק, ומי שלא מבין מה מוזר באדם שמעיד על הנבחרת שהיא נהייתה "גוטמנית" , צריך להיזכר שהוא מאמן נבחרת, ולא גננת בגן חובה. יש איזה נטייה לא ברורה , לזכור להפועל של גוטמן( שלקחו אליפות עם קיזוז וגול בדקה ה100) בתור קבוצה אדירה של דאבל והופעה מכובדת בליגת האלופות, עשו את זה לפניהם (מכבי ת"א ומכבי חיפה) ומול קבוצות קצת יותר מפחידות מליון ובנפיקה..וכן יצחק שום ראוי לנבחרת הרבה יותר מגוטמן ואבוקסיס, אין צורה ואין שיטה , זה להעיף את הכדור חזק למעלה ולקוות שאחד השחקנים יעשה עם זה משהו, יש חומר מעולה , שחקנים טובים מאוד, רק צריך מנצח שיכוון ..

אלעד 27 במרץ 2013

אורן, שני דברים:
א. הנבחרת של שרף, מבחינת כישרון, הייתה ביי-פאר הרבה יותר כשרונית מזו שיש לנו היום. עדיין לא השיגה דבר.
ב. לשחק פתוח ולתת תצוגות התקפיות כל אחד יכול. הבעיה היא שבמצב הכדורגלן הישראלי התצוגות ההתקפיות יהיו בדר"כ של היריבות, כמו שנוכחנו לראות לא פעם ולא פעמיים בקדנציה של שרף.

אורן 27 במרץ 2013

כן , אבל נבחרת זה הצגה. אין לי בעיה שנסיים מקום שלישי, אבל שהנבחרת תראה שיש לה עתיד, דרך, רצון, משהו.. לחלום שנגיע למונדיאל ונשחק כמו יוון? , את זה אני לא רוצה לראות , אני רוצה שכמו שחיפה של שום בליגת האלופות ונישאר עם המחמאות והגאווה, לא כמו הפועל של קשטן באירופה, בונקריאדה על מתפרצות. הגיע הזמן שנעשה שינוי, נבחרת זה מה שמייצג אותנו , שייצגו אותנו בכבוד, לא בפחד, מה זה דויד נגד גוליית?. תנו לנו להינות, ברגע שהם יעשו את הסוויץ , מפחד, לתשוקה . הווינריות תגיע. תראה לי פחדן אחד לאורך ההיסטוריה שהצליח לו. ואל תביא לי את יוון ביורו 04 כדוגמה , זה לא פחד זה מלחמה, ובזה אנחנו חזקים עם M16 וF15 לא בספורט..

אלעד 27 במרץ 2013

בוא נחזור לאוקיאניה ול-8:0 על איי פיג'י. מה זה הצגה? כדורגל יכול להיות משוחק טוב גם עם מעט גולים ובצורה זהירה. אין שום כבוד ושום דרך בלשחק פתוח ולקבל חמישיות.

דורפן 27 במרץ 2013

לא חושב שגם שם יש שמיניות. זה מדהים איך דברים מתקדמים אבל אני רואה כל מיני נבחרות אזוריות שפעם אוסטרליה הייתה קובעת עליהם שיאי הבקעה – פתאום מפסידות רק 0-2 ו-0-3. יש לי תחושה שלא בעיה לבנות נבחרות שלא מובסות.

אורן 27 במרץ 2013

זה אורן ב.אורן א(זה אני)-נגד שרף וברקוביץ.
לקחו לי את השם.

מהיום אורן א 27 במרץ 2013

ואורן,לגבי הפועל של קשטן בארופה-הפועל של קשטן,חוץ מהמשחקים נגד מילאן,לא שיחקה בונקר מאף קבוצה.ולהשוות את הקמפיין של הפועל באלופות לקמפיין של מכבי שם זה פתטי.אולי שכחת ,אבל הפועל של הדרבל גם סיימה מקום ראשון בשלב הבתים בליגה הארופית ונתנה שם הצגות מול המבורג,סלטיק וראפיד וינה.

אורן השני 27 במרץ 2013

צודק אורן א. מצטער, אני אוסיף השני. אני לא בעד ברקוביץ ושרף, אני בעד כדורגל מתקדם , פחות הגנה, פחות לשדר תמיד שאני חושש מאיפה תגיע הנפילה, אלא איך להפיל את היריב, נכון פורטוגל גדולה עלינו רוסיה ענקית עלינו, אבל בבית? מה אנחנו אסופת נגרים? מול צפון אירלנד נראינו כמו חוטבי עצים , עם אזרבג'יין עשינו תיקו (והם באמת חוטבי עצים) , אז לקשור כתרים אחרי משחק שהיינו חייבים לנצח, זה לא הכי לגיטימי..

דורפן 27 במרץ 2013

תסתכל כמה קבוצות שחייבות לנצח לא מנצחות….ספרד עם פינלנד, אנגליה עם מונטנגרו, פורטוגל-צפון אירלנד ועל פי ההגיון שלך גם פורטוגל-ישראל – חובת הניצחון היא לא טריוויאלית וצפון אירלנד היא נבחרת של שחקני ליגות אנגליות. כלומר בכל מקרה קשים לפיצוח מבחינה פיזית.

עידו 27 במרץ 2013

מה רוצים מגוטמן? הבנאדם מתייחס ברצינות לעבודתו מפיק את מה שאפשר עם נבחרת שאינה משחקת כקבוצה רוב הזמן ומסתמכת על כשרון של שחקן זה או אחר – יש שחקנים כשרוניים בנבחרת אך לצערי הנבחרת עוד לא מספיק מחוברת. בנוסף צריך לזכור שעם כל הדיבורים על כך שכמעט כל ההרכב משחק בחו"ל רק שחקן אחד הוא שחקן מוביל שהוא באנקר בקבוצתו וזה נאתכו שעדיין לא מביא את יכולתו האמיתית לנבחרת. גוטמן מצליח להחדיר בהם רוח לחימה ועמידה נכונה ועם תוצאות טובות הם יצברו בטחון וגם המשחק של הנבחרת יישתפר.
לגבי שלמה שרף וברקוביץ' אני לא מבין איך הם מדברים על נבחרת ישראל כאילו היא יכולה לשחק כמו ספרד.. בתקופתו של שרף שיחקו כמה משחקים מציונים אבל צריך לזכור שבכל עמדה היה לו את אחד מהשחקנים הכי גדולים שהיו אי פעם בכדורגל הישראלי (ברקו, רביבו, מזרחי, נמני, בנין, עטר, חזן, חרזי וכו'), וגם אז לא ניצחנו את ספרד בבית, את אוסטריה מחצנו בתצוגה (אבל אם משווים את אוסטריה ההיא להיום היא נבחרת ברמה של רומניה אולי שגם את רומניה ניצחנו לפני איזה שנה במשחק ידידות), עלינו לפלייאוף וחטפנו בראש מדנמרק שהיא לא מאריות אירופה. ככה שנמאס ההגזמה בדיבור שלהם ותומכיהם על נבחרת מדהימה שנתנה תצוגות כאילו היינו אחת הנבחרות הכי טובות בעולם.
לסיום אני חושב שצריך לזכור שאין הרבה נבחרות היום שמשחקות כדורגל משובח (למעט אולי ספרד, הולנד, גרמניה ואולי עוד כמה נבחרות) ורובן גם משחקות מאוד טקטי ומבוקר (למשל איטליה המצוינת) ככה ששוב לא צריך לשפוט את גוטמן על משחק מבוקר עם הכלים שעומדים לרשותו. צריך להתקדם צעד צעד ולשפר בעיקר את היכולות המנטליות (תראו שבגילאים הצעירים לישראלים יש המון כשרון גם ביחס לאירופה ואיכשהו לנבחרת הבוגרת בכל זאת חסר את החוסן הנפשי והעמידה הנכונה על המגרש..)ואז גם אולי נצליח להגיע לטורניר יורו או מונדיאל.

יואב בורוביץ' 27 במרץ 2013

לא ראיתי את המשחק כי הייתי בעבודה. בתקציר בסוף ראיתי לא מעט הזדמנויות ממש טובות של צ. אירלנד במחצית הראשונה (די בנס לא ספגנו). אני חושב שהתוצאה (2- 0 בחוץ) היא מצוינת, ואני בוודאי לא מזלזל ביריבה כמו צפון אירלנד. מנגד, כמובן שהצפון אירים הם עוד פחות מצל של עברם. אבל זה נכון בנוגע ללא מעט מדינות. בנוגע לנו, במשחק מול פורטוגל לא התרשמתי. הבנתי שגם אתמול לא הרהבנו. הסטייל של להסתגר ולקוות לכבוש במתפרצות לא נראה לי באופן כללי, ובוודאי שלא מול צפון אירלנד. אבל כנראה שאנחנו לא מסוגלים להרבה יותר מזה. וגם אם כן, המאמן שלנו לא רוצה לנסות.
אני לא אחמיא יתר על המידה לגוטמן, על אף שהשיג שתי תוצאות נאות ברציפות (בעיקר השניה). אני רוצה לראות איך ישראל משחקת נגד יריבותיה הגדולות. בינתיים ראיתי תבוסה 0- 4 בבית לרוסיה. ותיקו מחמיא מול פורטוגל, תוך תצוגת כדורגל לא מספיק טובה. נשארו פורטוגל ורוסיה בחוץ. ההימור שלי: 0 נק' (אולי 1, נגד רוסיה). ומעבר לנקודות, אני ארצה לראות כדורגל. האם נצליח לייצר יותר משתי הזדמנויות הבקעה מול הקבוצות הללו בחוץ? אני מסופק. אם כן- כל הכבוד לנו. אולי אנחנו לא חלשים כפי שאני חושב. אם לא- דבר לא השתנה.

יואב בורוביץ' 27 במרץ 2013

הכוונה היא לשתי הזדמנויות פר משחק

אבישי 27 במרץ 2013

הארכיטקט הגדול של שביל הזהב הזה הוא לא אלי גוטמן אלא אבי לוזון, שבשתי ידיו גרם לכל כך הרבה שחקנים לעזוב את הליגה הישראלית לטובת ליגות בינוניות לכאורה במדינות כמו בלגיה, קפריסין ופולין, בהן יש לכדורגלנים עדיין כבוד מקצועי ופחות נגישות למדורי רכילות. השינוי המנטלי המתבקש היה להבין שהם בעלי מקצוע לפני שהם סלבריטאים/אנשי תקשורת, ושני המשחקים האחרונים בהחלט מצביעים לכיוון הזה.

דורפן 27 במרץ 2013

מבלי לקחת דבר מגוטמן לוזון השיג הישג גדול מאד בהברחת בעלי ההון מהכדורגל הישראלי. הם אלו שמימנו את הישארותם של כדורגלנים די טובים בארץ – במקום בו לא ישפרו את יכולתם

אורן השני 27 במרץ 2013

לא התכוונתי שהנבחרת צריכה לשחק כמו בשכונה, טקטיקה היא המפתח, אבל איזו סיבה משמעותית קיימת שתצדיק את ישיבתו של ליאור רפאלוב על הספסל או בירם כיאל, כאשר עולים עם ראדי בתור גרזן, ולעומתו שחקן שמשחק בסלטיק , וראיתי אותו מתמודד משחק כמעט מלא מול יובנטוס, עם יכולת התקפית לא מבוטלת , הפיזיות שלו בכלל לא מוטלת בספק, אז כל המערך של גוטמן משדר דבר אחד , בואו לא נעשה פדיחה ונעקוץ שוב, הייה איזה גאון אחד שאמר " אם לא נחלום איך נגשים.." (וואחד הגשמנו).כדאי שגוטמן ואבוקסיס יקחו לתשומת ליבם, ולגבי הברון אבי לוזון הקשר בינו לבין "בריחת המוחות" מהכדורגל שלנו הוא כמו הקשר בין במבה לאבוקדו יש תמהונים שיגידו שזה מוצלח וקשור זה בזה..

ברק 27 במרץ 2013

אייל ברקוביץ׳, אדם שתמיד נדמה היה שהוא יורה את האמת מפיו, נראה, נשמע ומתנהג כמו אחרון האוהדים, וראשון מבעלי אינטרס. קשה לי להאמין למילה שיוצאת לו מהפה.
שלמה שרף – תופעה שבאמת חייבים לשים לה סוף. הבנאדם מקבל במה כדי לקדם את ענייניו וענייני חבריו, אין טיפת פרשנות מקצועית בדבריו. רק הבל הבלים, והרים של אינטרסים.
שניהם הפכו לבושה, מביך להקשיב להם.
חבל שערוץ הספורט מספק להם את הפלטפורמה.

שרון לוינסון 28 במרץ 2013

לכל המגיבים על המשחק ההגנתי.
א. יש לנו חלוצים לא רעים בכלל כמו בן בסט , חמד , ברדה , שכטר , דודו ביטון ועוד חלוצים טובים מאוד , כך שחוליית התקפה יש לנו.
מה שחסר בשביל להיות נבחרת מספיק התקפית זה קישור כמו שצריך , או במילים אחרות להפוך את נאתכו לפליימקר מוביל שמוסר מסירות שחוצות הגנות {כמו שהוא יודע} ומבשל. הבעיה שנתאכו בנבחרת עושה יחסית מעט מאוד פעולות התקפיות.
ברגע שגוטמן יהפוך את נאתכו של הנבחרת לנאתכו של קאזאן , ימצא את הגרזן המתאים וקשר אחורי אינלגנטי שקורא את המשחק ומוסר מסירות חכמות , רק אז הנבחרת תהפך להתקפית מספיק.

Comments closed