מצב הכדורסלן הישראלי

איפה הכדורסלנים הישראלים שמציפים את הכדורסל האירופאי?

 

למצולמים אין קשר למצב הכדורסלן הישראלי (אלן שיבר, ערוץ הספורט)
למצולמים אין קשר למצב הכדורסלן הישראלי (אלן שיבר, ערוץ הספורט)

 

 

כתבתי לאחרונה על הריבוי הגדול של כדורגלנים ישראלים באירופה בשנים האחרונות. ועל הסיבה המרכזית לכך: לא איזשהו שיפור דרמטי ביכולת, אלא העובדה שמספר הקבוצות שנתמכות בכסף חיצוני ירד מאד, והכדורגל הישראלי בישראל כבר משלם הרבה פחות טוב מבעבר. ושבעקיפין הדבר כן יביא לשיפור – כי השחקנים שמשחקים בחוץ לארץ משתפרים. ולדעתי ראו את זה בשני המשחקים האחרונים של נבחרת ישראל – כי הרבה מהשחקנים היו שחקנים שדווקא עברו לחוץ לארץ לפני שהיו כוכבים גדולים בכדורגל המקומי. אבל נחייה ונראה.

 

לעומת זאת הכדורסלן הישראלי נאבק על הייצוג שלו בקבוצות ישראליות אבל אני תוהה: איפה כל הכדורסלנים הישראלים שפשוט יוצאים לשחק בחוץ לארץ? לפני כמה שנים החלה תופעה כזו אבל נדמה שהיא דעכה לגמרי. מה קרה? ישראלים טובים מספיק לליגה הספרדית בכדורגל אבל לא בכדורסל? קיומה של קבוצה אירופאית אחת בכירה בישראל נותן מקום עבודה ללא יותר מ-3-4 כדורסלנים ישראלים. אם באמת הכדורסלן הישראלי המעולה היה נחסם על ידי בעלי הקבוצות הישראלים, הרי היו קופצים רבים על הסחורה. בכל זאת יש כעשר ליגות מקצועניות איכותיות באירופה.

אבל אם אני מסתכל על סגל נבחרת ישראל במוקדמות היורובסקט: עמרי כספי בקריירת NBA קצת תקועה. אבל קריירת NBA ולכך  יש הערכה.  יובל נעימי ברוסיה, יותם הלפרין בגרמניה.  כלומר כמעט כלום ועוד במצב בו הם טוענים שהם נחסמים בליגה המקומית שלהם. והטעון היחיד ששומעים על הכדורסלן הישראלי הוא שהכדורגל הישראלי לא מצליח לעלות לאליפות אירופה.

ו-80 דקות משחק לישראלים בליגה הישראלית הם השיגו באמצעות שביתה.

 

תן גז, אלון, תן גז...
אחים לנשק

127 Comments

דאג לי 4 באפריל 2013

רוברט רוטברט משחק באירופה, גם עודד ברנדוויין משחק בהצלחה רבה בליגה הפולנית, אחרי שלא קיבל צ׳אנס בארץ. ויש עוד ישראלים בליגות יותר זוטרות.

דורפן 4 באפריל 2013

וזה מעט מאד. המקבילה לכך שיש כמה כדורגלנים בספרד, צרפת ואנגליה צריכה להיות (בערך) כדורסלנים ברוסיה, איטליה וספרד.

אלעד 4 באפריל 2013

טוב, 1,2,3:
1. בכדורגל מלכתחילה הפול הוא הרבה יותר גדול. כל קבוצה זה מינימום 22 שחקנים, ולרוב יש יותר קבוצות בליגה. גם כמה מהליגיונרים שלנו משחקים בליגה השנייה.
2. רוב הכדורגלנים שיצאו לאירופה לא כל כך משחקים שם. הם רק מבהירים את הנקודה של קטש ש"משתפרים יותר באימונים".
3. שאלת הביצה והתרנגולת – מה גרם לדעיכה המדוברת? כבר כתבתי בפוסטים אחרים שקשורים לשביתה, שלדעתי לא שווה לנערים ולהוריהם להשקיע בקידום הנער ככדורסלן, ובאיזשהוש לב אומרים "נהנית מספיק, עכשיו תתחיל לעסוק במשהו שיעזור לך בחיים". אבל האמת כנראה נובעת גם מכך שרמת האימון בארץ, בגילאים הצעירים, היא לא גבוהה מאוד. מבחינה זאת זה בהחלט הישג מרשים שהנבחרת עדיין מופיעה קבוע באליפות אירופה.
4. נראה לי שהכדורסל האירופאי מוצף באמריקאים ויוצאי הבלקן. גם כך סגלי הקבוצות קטנים בהרבה מהסגלים בכדורגל, כמו שכבר ציינתי.

דורפן 4 באפריל 2013

נכון. אתה תמיד צריך להתחרות במישהו. בכדורסל זה יוצאי הבלקן. בכדורגל זה ברזילאים. הגודל של הסגלים כגודל התחרות. יש גם הרבה פחות כדורסלנים בעולם מכדורגלנים – גם בגלל הפופולאריות וגם בגלל הגובה. זה לא אמור להשפיע.

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 4 באפריל 2013

הסנט שלי בנושא (היות ואני עובד קבלן, הסנט השני הולך אוטומטית אליו):
א. כמו שאלעד טען, מראש מספר השחקנים שמתייחסים לכדורסל כאל מקצוע נמוך יותר מאשר לכדורגל- בגלל המקומות המוגבלים, בגלל ראש הפרמידה הצר מדי- לא משנה למה. בפועל, פי 30 מכמות האנשים שמסיימים צבא יעדיפו לנסות קריירה בכדורגל מאשר בכדורסל, וכמות מתרגמת בסופו של דבר גם לאיכות
ב. שלא כמו בכדורגל, הליגות האירופאיות אינן נחשבות טובות/ אטרקטיביות יותר מהליגה הישראלית, הן משום חוסר עניין ציבורי בהן ברוב אירופה המערבית (מלבד ספרד ומעט איטליה, אולי), ובהתאם- לא משלמות כסף שמהווה פיתוי מספיק גדול למי שכבר ניסה פה ולא מצא את מקומו
ג. ראש הפרמידה הצר בכדורסל המקומי לא מאפשר פיתוח נכון של צעירים, לא לליגה המקומית ולא בכלל. הן מבחינת קבוצות צמרת שמשלמות, הן מבחינת סלוטים פנויים לצעירים ,הן מבחינת כמות הקבוצות ה"בינוניות" שמאפשרות התפתחות והן מבחינת מתקנים/ צוותי אימון/ מחשבה לטווח בינוני וארוך. אז המוכשרים גנטית ואלו בעלי מוסר העבודה יוצא הדופו ימצאו איכשהו את דרכם למעלה. הלייט בלומרז (שירן ייני כדוגמא כדורגלנית) או אלו בעלי הפוטנציאל אבל חסרי הידע איך לנתב אותו ישארו מאחור או מראש יוותרו על הנסיון.

דורפן 4 באפריל 2013

נקודה ג. זה כל הסיפור. אבל לדעתי הצרה היא פשוט בהכשרה. הם לא הוכשרו טוב מספיק. הם הוכשרו לשחק על ניצחון בליגת התיכונים

איציק 4 באפריל 2013

לא מסכים. ראש הפרמידה תמיד צר. הבעייה בארץ שבסיס הפירמידה צר. כאשר ירחיבו את הבסיס הרבה בעיות יפתרו. הפתרון של הרחבת הבסיס נמצא חלקית בתגובה מתחת.

אנונימוס 4 באפריל 2013

ובכדורגל הם הוכשרו לנצח בליגת הנוער. זה באמת כזה הבדל?

דורפן 4 באפריל 2013

יש הבדל מאד יסודי בין הכשרת שחקנים על ידי מי שישתמש בהם בבוגרים או ימכור אותם לבין משחק למען ניצחון של תיכון.

ישראל אימצה את המודל האמריקאי ולא האירופאי וזו טעות חמורה. המודל האמריקאי מצליח כי פשוט כמות הכשרון כל כך קיצונית שכבר עדיף לזרוק את כולם לסיר ולראות מי יוצא משם לברון או בראיינט (ועדיין יש להם בעיה של גבוהים בדור האחרון – אבל מכיוון שהם שוק היעד – הבעיה לא קריטית). אבל בישראל חייבים לעבוד בצורה הרבה יותר מדוייקת עם הכשרון שיש וליגת התיכונים היא אסון – לפחות על פי מה שאני זוכר ממנה (ראיתי אותה לאחרונה לפני שבע-שמונה שנים).

היו שם דברים כמו שמירה אזורית וחסימות לקלעים שזה קטסטרופה בגיל הזה.

יצא לי אגב להיות כמה ימים עם תיכון ניו יורקי מאד חזק. ושם – למרות הלחץ לניצחון – המאמן (ששיחה בישראל – שכחתי איפה) אמר לי שהוא משחק 7-8 שניות וזריקה, גם אם זו לא הדרך העדיפה לנצח – כי הוא רוצה ששחקניו יתקבלו לקולג'ים ויזכו להשכלה.

איציק 4 באפריל 2013

יש עובדי קבלן בארה"ב? אתה כל הזמן בסנטים, גרושים כבר לא הולך ;)
למרות מה שאתה מספר על השוק הקטן, השחקנים בכדורסל מרויחים טוב יותר וריקי מחדרה, ולכן עדיף להצליח בכדורסל מאשר במה שהיא עובדת (יהיה משלא יהיה). הבעיה היא שרק המאוד מוכשרים יכולים להצליח. המוכשרים בלי המאוד הם חסרי סיכוי. הסיבה היא "העברת ידע". בגילאין הצעירים אין אנשים בעלי שיעור קומה אשר יעבירו את הידע. אין בסיס רחב של מאמנים איכותיים. האמת, למה שיהיו. רוב המאמנים בגילאים הצעירים הם או חברה שסיימו קורס מדריכים בסיסי ורוצים לעשות קצת כסף למימון לימודים או משהו דומה, או מאמנים שזו לא פרנסתם היחידה והם מאמנים עוד אלף קבוצות אחר-הצהרים ומהבוקר עובדים בעבודה העיקרית. כלומר, מאמן ילדים זה לא מקצוע כי אם השלמת הכנסה. כל עוד זה יהיה ככה, אז המאוד מוכשרים יצליחו למרות המאמנים, וכך הם גם נראים, מוכשרים וחסרי יסודות. אלו שפחות מוכשרים, גם הם חסרי יסודות, ולזה מצטרף גם חסרי כישרון. מה יש לעשות איתם. יש כמובן בעיית מתקנים, התערבות יתר של הורים, ליגה שפוגעת בהקניית יסודות, אך בראש ובראשונה אין מאמנים. גם אם היו את כל התנאים בלי מאמנים לא יצא כלום. עד אז השחקן הישראלי הבוגר יהיה פחות או יותר ברמה שהכישרון נטו מוביל אותו וזה לא מספיק בדרך-כלל.

דורפן 4 באפריל 2013

ויותר מכך. לקבוצת כדורגל לפחות יש את התמריץ הקטן שהיא יכולה למכור שחקן – אז חלקן כן משקיעות בקבוצה צעירה. בקבוצת כדורסל זה כמעט ולא קיים התגמול הזה.

איציק 4 באפריל 2013

נקודה מעניינת.
האם זה לא קיים בכדורסל מסיבות תקנוניות (כלומר בכדורגל זה מהוגן בתקנון). אי-אפשר לקבל תגמול על שחקן שהקבוצה השקיע בו והוא משוחרר ללא תנאי?

דורפן 4 באפריל 2013

יש דמי העברה נמוכים. דייויד שטרן – בפרשת ריקי רוביו – עשה צעד גאוני ופשוט אסר לשלם יותר מחצי מליון דולר על שחקן. מרגע שבראש הפירמידה אין כסף בהעברות – זה הופך לדי מוגבל ברמות האחרות (נדמה לי שברצלונה שילמה על רוביו כמה מליונים לבדלונה).
הוא פשוט לא נתן לתופעה המגונה הזו – שהורסת את הכדורגל – לחדור לכדורסל.

עדי אבני 4 באפריל 2013

העובד קבלן זה בעמדת האבטחה של קרביץ, מודיעין. והסנט זה בגלל שסונטים בי פה

גורביץ' 5 באפריל 2013

רציתי לחזק ששירן ייני זה באמת דוגמא טובה לכדורגלנית

אנונימוס 4 באפריל 2013

באמת יש פה הרבה עניין של כסף. כדורסל הוא לא ענף פופולארי מאד ואין בו הרבה כסף יחסית באירופה, וגם אין הרבה יציבות לעומת הכדורגל. שנה אחת יש קבוצה, שנה הבאה אין ופושטים את הרגל. גם בליגות במערב אירופה.
במצב כזה מבחינה מקצועית אין לשחקנים תמריץ גדול כמו בכדורגל לצאת לאירופה, וגם התמריץ הכספי לא כזה גדול. הכסף הגדול היום נמצא ברוסיה ואוקראינה, וגם שם במקרים רבים זה קבוצות שהיום פה ומחר לא.

דורפן 4 באפריל 2013

אתה מתאר פה את תרבות "הכדאי לי" שגם דוחפת הרבה מהם לספסל מכבי תל אביב תמורת מזומנים. אבל מה לעשות "כדאי לי" לא עושה שחקנים טובים.

איציק 4 באפריל 2013

ה"כדאי לי" זה השלב האחרון. כדי להגיע לשלב זה צריך שהשחקן יגדל במסגרת מתאימה. בגיל הנוער מעטים חושבים על "כדאי לי," הם פשוט רוצים לשחק, להתאמן, ולחלום על ה-NBA, ואם לא על מכבי ת"א או ליגה באירופה. כאשר יחשבו איך לשפר את בסיס הפרמידה, יהיה יותר קל עם הקודקוד.

אנונימוס 4 באפריל 2013

אבל גם לנסוע לחו"ל לא עושה שחקנים טובים, זה מה שאני מנסה להסביר. כמה ליגות בחו"ל הן באמת ברמה הרבה יותר גבוהה מאשר מרכז-צמרת טבלה בישראל?
כל השאר או ברמה זהה/פחותה, או ברמה די קטנה מעל. אין את הפרשי הרמות שיש בכדורגל, שם ברור שיש הרבה ליגות שברמה הרבה יותר גבוהה מישראל, ועוד לא מעט ליגה שברמה לפחות מעל ישראל. ובכדורגל יש כאמור גם יותר יציבות. ברוסיה ואוקראינה אולי יש הרבה שחקנים טובים, אבל מילא לעבור לחור, כאמור קבוצות שם מתמוטטות כל יומיים, זה בעייתי לשחקן שרוצה להתקדם.

ואני אוסיף עוד גורם שאולי משנה – בכדורסל הישראלי בניגוד לכדורגל משחקים כבר הרבה שנים, כמעט כל שנה כל הזמן והרבה במפעלים מובילים אירופה. מי שמשחק בהפועל ירושלים למשל ישחק כל שנה מול קבוצות שהן יחסית מובילות בליגות אחרות באירופה. בכדורגל זה לא קיים ברמה הזאת. הקבוצות הישראליות לא מספיק טובות, הרבה פעמים עפות עוד לפני שלב הבתים וגם שם שם יש לרוב רק קבוצה 1-2 שבאמת ברמה אירופית גבוהה.

אני מנסה לחשוב על שחקנים ישראלים שיצאו לחו"ל חזרו לפה בבירור טובים יותר. אני כמעט לא מצליח לחשוב על כאלו.

אבישי 4 באפריל 2013

ההשוואה לכדורגל האירופי לא מתאימה לדעתי, משתי סיבות עיקריות: רמה מקצועית ביחס לליגה הישראלית ומצב כלכלי (או לפחות גובה השכר). בכדורסל הטופ נמצא באמריקה ושם קרו שינויים גדולים בשנים האחרונות.
עומרי כספי בקריירת NBA תקועה זה משפט שמייצג את כל הבעיה, מקומית וגלובלית. לפני כשני עשורים התחיל המהפך בכדורסל האמריקני שזנח את יסודות המשחק לטובת יכולת אתלטית וסחף אחריו גם את שאר העולם. ל-NBA של אז כספי לא היה מגיע, הוא לא היה אתלטי מספיק כדי לפצות על המחסור בכדורסל, היום הוא תקוע על משבצת של רול פלייר אירופאי שמספיקה כדי להשיג חוזה. לפני 15 שנה הוא לכל הפחות היה צריך לעבור כמה שנים במכללות. ואת זה שחקנים ישארלים הפסיקו לעשות.
הכדורגלנים שעוברים היום לאירופה, גם אם לא משתפרים מבחינה טכנית, עוברים תהליך של התמקצעות. בכדורסל אין לזה תהליך דומה.

דורפן 4 באפריל 2013

אני לא יודע אם יש ירידה ברמת השחקן האירופאי. יש יותר הכוונה של הכשרונות למטרות הNBA (והאטרקציה באירופאים זה בדרך כלל קלעים גבוהים) ופחות שחקנים "כוכבים" מהסוג של קוקוץ' או פטרוביץ' – כי עדיין אין סיכוי גדול במיוחד שיבנו קבוצה סביב שחקן אירופאי כפרנצ'ייז פלייר. נוביציקי הוא יוצא דופן אבל הוא בעצם סתם פרוייקט מקומי ולא מישהו שצמח מתוך הכדורסל האירופי

דורפן 4 באפריל 2013

ומי שרוצה יותר מכמה שורות? זה יצא בעברית?

תומר חרוב 4 באפריל 2013

מי שמסתובב טיפה במחלקות הנוער בכדורגל יכול לראות שיש התקדמות מטאורית משנה לשנה ביחס הרציני למקצוע. זה עדיין לא מספיק ויש המון מה לשפר, אבל הכדורגל הישראלי מתקדם לאיטו. אתה שומע יותר ויותר על כך שאליפות במחלקות הנוער פחות חשובה מהעלאת שחקן או שניים בכל שנה לקבוצה הבוגרת, יש המון דחיפה למקצועיות גם מהמועדונים וגם מההורים עצמם, הרבה תשומת לב לאופי וים של מוטיווציה.
הכדורגל מלכתחילה פופולרי יותר, גם מבחינת קהל וגם מבחינת כמות האנשים המשחקים, אבל הבעיה הגדולה בכדורסל היא שלאף אחד לא משתלם לגדל שחקנים, בטח שלא למועדון שיחתים 4-5 זרים בהקלת מס כדי לשרוד עוד שנה בליגת העל בלי שום מטרה קונקרטית לשיפור.
בכדורגל, קבוצות שאין להם נוער טוב לא ישרדו. להפועל תל אביב צפויות שנים קשות כי מחלקת הנוער שלה בקטסטרופה, רמת השרון לעומת זאת קיימת בשביל מחלקת הנוער שלה. בכדורסל אין לזה בכלל חשיבות.

יואב מקטמון 4 באפריל 2013

לפני 20 שנה שיחקו בהפועל ירושלים עדי גורדון, דורון שפע, ארז חזן, פפי תורג'מן, פיני לוי, שני האחרונים כצעירים מוכשרים עם הרבה דקות משחק, עוד מתאזרח גבוה(רוברטס) ועוד שני זרים מעולים (קולמן ותומפסון).
יש לי שלוש שאלות:
1) את מי היה יותר כיף לראות ולעודד, אותם או את הכנופיה האנונימית שמשחקת היום תחת אותו שם?
2) מי היה מנצח במשחק היפותטי בין שתי הקבוצות, זו המסכנה עם שני הזרים או זו העשירה עם שבעת אלפים הזרים שלה?
3) לאן, לעזאזל, נעלמו גורדון, שפע, חזן וכל הישראלים שמילאו אז את הליגה? למה אין שחקנים אלה היום?

איציק 4 באפריל 2013

שאלות 1 ו-2 לא מענינות מיקצועית, רק מסקרנות. השאלה הכבדה באמת היא שאלה 3. התשובה, כמו שבאקדמיה מזהירים מבריחת מוחות מצד אחד, ומירידה של המועמדים החדשים בגלל ירידה ברמת החינוך בבתי-ספר, התשובה ל-3 פחות או יותר זהה. מי שמספיק מוכשר לצאת, יוצא, והרוב לא מגיע לרמה שציינת כי אין בסיס מספיק רחב. אין למי לתת דקות משחק. נידמה לי ברקוביץ' סיפר שרוזין ז"ל אימן אותו גם בנוער (ולו חלקית). מתי ראיתה ב-20 שנה האחרונות משהו דומה. רלף ז"ל בסוף חייו אימן קבוצת נערות. היה צריך לראות איך העינים שלהן בורקות כשהן דיברו עליו. איך הן באו לאימון ואיך השתפרו. מה לעשות, מאמן טוב בגיל צעיר הוא זיכרון לכל החיים.

יואב מקטמון 4 באפריל 2013

מקצועית אולי לא (לגבי שאלות 1 ו – 2), אבל אני חושב שהן כן משקפות את הירידה ברמה ואת חוסר העניין שהולך ומעמיק בענף.
וכשהרמה יורדת וכשאין עניין, וזה תהליך מתמשך ועקבי, ברור גם למה אין שחקנים טובים חדשים.

בר שושני 4 באפריל 2013

גם אני רוצה!

לפני 16 שנה שיחקו בהפועל ירושלים שני שחקנים ישראלים: פפי תורג'מן ואלי בלול. אליהם הצטרפו שני מתאזרחים (מארק קארבר ואייץ' וולדמן) ושלושה זרים מצוינים – צ'ורה, קני וויליאמס ודריק המילטון.

את מי היה יותר כיף לאהוב – את קבוצת האתלטים המשוגעת הזאת, או את הקבוצה של יורם חרוש, עם אוחנון, כץ, יצחקי, טפירו, ברק פלג ושחר גורדון, שהיו בה רק שלושה זרים?

המממם… דמגוגיה זה כיף.

י גלילי 4 באפריל 2013

https://dl.dropbox.com/u/3195351/ShorGalily2012.pdf

רונן, שמתי לינק למאמר המלא מהדרופבוקס שלי, אשמח לפידבק האם אפשר להורדי וחשוב מזה, מה דעתכם המקצועית?
לא יצא גם בעברי. בשביל זה יש את דהבאזר…(-:

מיקו גוטליב אהלן סבבה 4 באפריל 2013

על פי מה קבוצות אירופאיות אמורות לרצות את השחקן הישראלי? בכדורגל יש במה להראות את היכולות, אתה לא באמת מצפה מסקאוטרים אירופאים להסתובב בליגות הנוער והלאומית בכדורגל נכון?

דורפן 4 באפריל 2013

בכל ענף ערב העונה אפשר ללכת ולנסות להבחן.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 4 באפריל 2013

אז אתה מצפה מהשחקן הישראלי להסתובב "ערב העונה" (ערב אחד או כמה כאלה?) ברחבי עיירות נידחות באירופה ולהבחן כשיש לו ליגה במדינה שלו?

מבקר המדינה 5 באפריל 2013

בשביל זה יש להם סוכן. ומה ישראל כולה מתל אביב עד עפולה אם לא עיירה נידחת אחת גדולה בשביל השחקן האמריקאי שעדיין בשוק מהקולג' שהוא נוחת בנתב"ג? עובדה שזרים הגיעו ומגיעים לשחק גם בקריית גת, בארי וכפר בלום, כמו שישראלים שיחקו ומשחקים ב"עיירות נידחות" בפולין, אוסטריה, וצ'כיה. רובם אפילו לא נחשבים זרים עם דרכונים אירופאים אז בכלל אמור להיות להם קל הרבה יותר.
למי שמעוניין, זו הרשימה של ישראלים שמשחקים בחו"ל לפי האתר הותיק והטוב יורובסקט:
http://www.eurobasket.com/Israel/basketball-Players-Abroad.asp
מי שמסומן בכוכבית-מתאזרח.

אחד מהם (וותאד) כבר משחק בארץ בחולון (קרע את גיד אכילס וגמר את העונה בדיוק היום..) אז הוא לא רלוונטי לרשימה.
מי היה מאמין שהנפיל גיא פרסלני משחק בסן דייגו במיינר ליג! עצום! (תרתי משמע, במקרה שלו)

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 4 באפריל 2013

בהיבטים כלכליים, כל מה שקורה כתוצאה מהשביתה המטופשת הזו היא העלאה מלאכותית של מחירו של השחקן הישראלי. הגברת הביקוש למוצר המסויים באמצעות התערבות חקיקתית/תקנונית. להוציא מקומות בודדים , שאינם במחוזותינו (ליגת ה NFL ), התערבויות כאלה לא מועילות כמעט אף פעם. כל הטענות הנכונות שהועלו למעלה על איכות האימון בגילאים הצעירים רק מחזקות את זה שהשביתה הזו, בניגוד לרטוריקה של השחקנים, לא נועדה לטוכת הענף אלא לתלושי המשכורת של השחקנים. הרי לו היה מדובר בטובת הענף, היה איזשהוא דיון על הקצאת כספים למתקנים ולאימון ולהכשרת מאמנים. בולשיט אחד גדול. הסיבה היחידה שיש לי איזה שביב סימפטיה לשחקנים היא שהעיוות שהוסכם עליו נועד לקזז עיוות אחר, והוא שחוקי המס בארץ מתמרצים קבוצות להעדיף זרים (בגלל שיעור המס המופחת שמוזיל את עלות העסקתם). במקום כל הסידורים המטופשים – שני ישראלים בגיל X, ישראלי וחצי בגיל Y, טוב שלא החליטו שכל קוצה צריכה אשכנזי אחד ומזרחי אחד, היו צריכים שיבטלו את ההטבה הזו לשחקני כדורסל (אפשר אפילו להגביל אותה לשלושה בכל קבוצה או משהו)

איציק 4 באפריל 2013

אתה כל כך צודק. בתגובות לפוסטים קודמים הגבתי לגבי זה. בקצרה, אמרתי שאם איגוד השחקנים היה בא בידים נקיות, והיה באמת דואג לכדורסל ולא לכדורסלן הנוכחי, היה דורש הקצאת משאבים מצד האיגוד והמנהלת, ובנוסף דרישה מאיגוד המאמנים להשתלבות המאמנים הבכירים בפיתוח הגילאים הצעירים בכול הארץ. גם המאמנים כמובן לא נקיים. הם כולם זועקים שאין מאמנים טובים בגילאים הצעירים, אך בעצמם לא עושים כלום בנידון. היה צריך להכניס אותם לעיסקת החבילה הזו. אחרי כל זאת, השחקנים היו יכולים לדרוש גם למען עצמם. גם עכשיו זו זכותם, רק שלא ימכרו לנו לוקשים.

גיל מזימבבואה 4 באפריל 2013

הייתי מעלה נקודה נוספת, ניגמר הכדורסל בקיבוצים. שהייתי צעיר היה נהוג להביא שחקן אחד "מקצוען" וסביבו לבנות קבוצה עם הקיבוצניקים באזור שהיו מוכשרים לא פחות (הכל יחסי כמובן לתקופה). אצלינו זה היה אילן זוהר. שגם היה מאמן את כל הקבוצות החל מהקט סל והבנות.
בנוסף שחקנים אחרים היו באים לקיבוץ תמורת "דמי כיס" וחיים נוחים על מנת לקבל דקות וניסיון בקבוצה שמשחקת בליגת העל עד שהם היו ניחטפים לקבוצה אחרת.
היום כבר אין את החממות האלו, ואין דמי כיס.

אזי 4 באפריל 2013

אל תשכח שמכבי תל אביב היא שווה ערך לקבוצות מהטופ של אירופה.
כל ישראלי שמגיע למכבי שווה ערך לזה שהגיע לברצלונה, ריאל או פאו.
בכדורגל אין קבוצות שהן מעל הליגה בכזאת רמה, ולכן יותר יוצאים לאירופה.

דורפן 4 באפריל 2013

נכון – אבל לפי מה שאני מבין (ראיתי מעט משחקים השנה) המשקל שלהם לא גדול

עדי אבני 4 באפריל 2013

זה נכון אזי, אבל הטופ של אירופה לא שווה לברצלונה בכדורגל, היות שהטופ של הכדורסל הוא לא באירופה

אזי 4 באפריל 2013

כן, אבל רונן התיחס לזה שבכלל אין ישראלים בחול, לא בNBA ולא באירופה.
אז הטופ של אירופה הוא לא כמו ברצלונה בכדורגל, אבל אין ישראלי בברצלונה.

אז לשחק בטופ של אירופה בכדורסל זה כמו לשחק בקבוצות מרכז טבלה ומטה בספרד וצרפת… שזה מה שיש לנו…

עדי אבני 4 באפריל 2013

אין ישראלי בברצלונה (כרגע, דווקא אסולין רשם הופעות בבוגרת שלה), אבל יש ישראלי בצ'לסי והיה גם בליברפול כמה, כולל בשנים שהיא היתה ה"ברצלונה". בכדורסל השיא הוא שחקן משלים באחת הקבוצות הכי גרועות של הלבל העליון (NBA)

אלעד 4 באפריל 2013

בוא קצת נאזן את מה שאתה כותב:
– קודם כל, המחמאות לפיני זהבי שמצליח להוציא מים מהסלע שהוא הכדורגל הישראלי.
– ליאור אליהו אלוף ספרד – לא נחשב?
– עודד קטש – אלוף אירופה ויוון – לא נחשב?
– את הטיעון המוחץ שמרתי לסוף כי כאוהד הפועל קשה לי לדבר עליו – מאז שנות ה-60 המאוחרות יש קבוע ישראלים שמשחקים בלבל הגבוה באירופה וגם זוכים בתארים אירופיים.

איציק 4 באפריל 2013

אלעד,
רק על המשפט האחרון מגיע לך פרס ישראל, ורצוי שדון שמעון יעניק לך אותו אישית :-)

אלעד 4 באפריל 2013

כן, לצורך העניין, למשך שנים רבות חלק מהישראלים האלו שיחקו בקבוצות הפועל שהגיעו לחצאי גמר גביע קוראץ', כשהוא היה מפעל חשוב ולא ריק מתוכן כמו יול"ב קאפ ודומיהם.

איציק 4 באפריל 2013

רק תסביר לי איזה תואר זה חצי גמר :-)

אלעד 4 באפריל 2013

זה שווה למספר התארים שלקח אייל ברקוביץ' בקריירה האירופאית שלו.

בלינדר 4 באפריל 2013

היום הקיבוצים לא יכולים לגנוב כסף באותה קלות…בעיה

דורפן 4 באפריל 2013

אתה אומר שצריך לשכנע את הישיבות וההתנחלויות להקים קבוצות כדורסל

בלינדר 4 באפריל 2013

האמת, שמעתי רעיונות גרועים יותר.

אלעד 4 באפריל 2013

בלינדר, קצת דמגוגיה מצידך, אלא אם זה נאמר בציניות. בתקופה שהכדורסל היה חזק בקיבוצים פשוט לא היה מעורב בו כסף גדול. שחקנים שיחקו כמעט בחינם. השחקנים המקומיים (הקיבוצניקים) היו משחקים בחינם לגמרי, לעיתים אחרי יום של עבודה במשק.
אותו דבר בכדורעף – ברגע שנכנס הכסף הגדול רוב הקבוצות של הקיבוצים נסגרו, ובמקביל – הענף ירד מנכסיו (קהל, עניין וכו').

דורפן 4 באפריל 2013

ואת בועז ינאי אני תמיד אחשיב כאחד מארבעת ילידי הארץ הטובים ביותר שראיתי. הוא היה הנפלד עם התקפה ובלי יחסי ציבור.

איציק 4 באפריל 2013

מסכים לגבי בוזי, אך כל פעם ששמו עולה, משום מה עולה לי מייד השם סטיב קפלן. יליד ארה"ב, ממש לא קיבוצניק, משחק ברמת-גן. נכון ששיחקו ביחד בנבחרת ושניהם שחקנים חכמים וקלעים מעל שני מטר גובה, ועדיין דווקא הוא, ולא לו סילבר למשל.

בלינדר 4 באפריל 2013

התגובה שלי הייתה אמורה להופיע כתגובה לגיל מזימבבואה במקור שדיבר על "דמי כיס". הכסף של הקיבוצים שהיה מעורב לפני זה היה 'כסף גדול' יחסית לישובים אחרים במדינה באותו זמן שלא יכלו לממן דברים שקיבוצים כן יכלו (כמו אותם דמי כיס).

אני לא רואה קשר בין כניסת הכסף הגדול לירידת הכדורעף מנכסיו. פעם אחרונה שבדקתי בת-ים וכפר סבא הם לא קיבוץ והיום המועדונים של הערים האלו הם כלום לעומת מה שהיו פעם. הכל קם ונופל על ניהול נכון של משאבים. לגבי הקהל, אז לא היה אינטרנט ו400 ערוצים בטלוויזיה ו800 קניונים במרחק הליכה. אנשים היו מגיעים לראות אפילו משחק של דוקים אם היריב היה מקיבוץ שכן או מהעיר השנואה.

גיל מזימבבואה 4 באפריל 2013

בלינדר על מנת לא לעייף את הקוראים כי זה ויכוח סכום 0, בוא אציע לך קצת יותר להיתעמק בספורט הקיבוצי ולחקור יותר את התופעה שניקראת קיבוץ. לאחר מכן תעלה פוסט ואני בטוח שהשקפת עולמך תישתנה במיקצת.
גילוי נאות – אני כבר יותר מ -20 שנה לא בקיבוץ.

דורפן 4 באפריל 2013

גילוי נאות – המגיב האחרון לקח אותי לארוחה ביוהנסבורג. וזה בהחלט לא דמה לחדר אוכל בתנועה הקיבוצית

בלינדר 4 באפריל 2013

תפיסת עולמי לגביי הקיבוץ לא תשתנה כי אני לא מאמין ברעיון שעומד מאחורי התנועה הקיבוצית. לגבי הספורט באופן ספציפי – אני בספק אבל אני אבדוק את העניין.

יריב 4 באפריל 2013

בלינדר, אף אחד לא מבקש ממך להאמין ברעיונות מאחורי הקיבוץ, אבל אני מבקש ממך לא לקרוא לאנשים "גנבים" כאשר זה לא נכון.

יריב 4 באפריל 2013

אני אקרא לזה שקר.

יש כמובן כמה חלקים לשקר, ואין לי עניין לנתח אותו לעומק אבל אצביע על כמה נקודות:
1) מחיר החלב לרפתן בישראל אמנם גבוה בכ30% מהמחיר באירופה וארה"ב, אבל ההבדל הוא ששם אכן משלמים "מס חלב" – תשלומי מסים שמועברים כסובסידיה לחקלאות (במנגנונים שונים).
2) ההבדל בהכנסות בין קיבוצים למושבים קטן בהרבה מההבדלים בכל אחת מהקבוצות בין רפתות טובות לגרועות.
3) כל קשר בין ההוצאה של משפחה על מוצרי חלב לתשלום ליצרני החלב הגולמי מקרי בהחלט, ראינו את זה כאשר ברגע שהתעוררה סערה סביב מחיר הקוטג' המחיר שלו צנח ב 40%.
4) כדי להפסיק את "החליבה של הצרכן" צריך פיקוח הדוק יותר על השחקנים הגדולים בשוק – המחלבות ורשתות השיווק. פתיחת שוק הייצור לתחרות תביא בדיוק למה שהביאה פתיחת שוק הביצים לתחרות – שום השפעה על הצרכן, סגירה של כל היצרנים הקטנים. אני חושב שאם אין לזה השפעה על הצרכן, עדיף שלתושבי ישובים פריפריאליים יהיה ממה להתפרנס.
5) כמובן שלתת את שפיים וגעש כקיבוצים טיפוסיים זה סטנדרטי, ידעת שהם לא ממש טיפוסיים? רוב הקיבוצים, למרבה הפליאה, לא נמצאים בתוך גושים עירוניים.

אני בטוח שאני יכול למצוא עוד כל מיני דברים לכתוב עליהם, כמו הערת האגב לגבי הסדרי החובות, אבל יש לי דברים יותר טובים לעשות עם הזמן שלי.

אלעד 4 באפריל 2013

מעניים שמעריב והאתר שלו משמש כשק חבטות לכל מי שרוצה להביא דוגמה לעיתונות גרועה, אבל כשמוצאים שם איזו ידיעה שמשרתת אג'נדה לא מתביישים להשתמש בה. שוק החלב כמו גם שוק התוצרת החקלאית והמחירים המאמירים בו הוא קודם כל תוצאה של המונופולים של רשתות השיווק והמחלבות הגדולות. כל נסיון להכניס תחרות ולהוריד מחירים הביא לכך שמי ששילם הוא דווקא היצרן הקטן של חומרי הגלם. ביניהם גם קיבוצים ומושבים, לא רק. כמובן שיש רפתות רווחיות יותר מאחרות. אם זה היה מישהו פרטי ולא קיבוץ, היית מהלל את היעילות הכלכלית שלו.

אלעד 4 באפריל 2013

הדוגמה שנתת על בת-ים ותל אביב היא בדיוק ההסבר לחשיבות הקיבוצים לקיומו של ענף הכדורעף בעבר, ולמה היום, כשכבר אין קיבוצים בענף (חוץ ממטה אשר) הענף כבר איבד כל עניין שהיה בו, מה שמשפיע כמובן גם על הקבוצות העירוניות. מעבר לזה- גיל מזימבבואה כבר ענה.

בלינדר 4 באפריל 2013

לא הבנת אותי – אני טוען שאין קשר בין "הכסף הגדול" לבין קריסת המועדונים בקיבוצים ולראיה הקריסה של הפועל בת ים (הפרחים לויקטור טל) ושער המועדונים העירונים.

אדום עולה 4 באפריל 2013

הטיעון של השביתה לא היה שיש פה כשרונות על שבגלל הזרים הם נחסמים .
אלא שבגלל הזרים לא נוצרים פה כשרונות על.
הם בדיוק אמרו שהמצב של הכדורסלן הישראלי בשפל בגלל 2 עשורים של רמיסת הכדורסלן הישראלי .
בואו ניקח לדוגמא את הנושא של חלון ההעברות , אנחנו באפריל והפועל ירושלים עוד מחפשת מחליפים לקרייג סמית.
אחד הדברים היפים בכדורגל זה שיש לך 5 זרים מתוך סגל של נגיד 16.
נפלת אם חלקם , אחרי ינואר אתה חייב לרוץ עם הסגל הישראלי שלך.

אם תהיה פה ליגה תחרותית יותר , אם שמירה על מסגרות הגיונית של כמות זרים וחלונות העברה אז לאט לאט יתפתחו מודלים של קבוצות שיהיה להם אינטרס לגדל ישראלים.

ואז הם יצאו יותר החוצה , ואולי גם קבוצות ירוויחו מזה מעט.

ניהול קבוצת כדורסל ישראלית היום הוא פונקציה של סקאוטינג מתמשך לאורך שנה.
אם הצלחת ברגע נתון לגבש חבורת זרים טובה ולשמור עליה לקראת רגעי ההכרעה יש סיכוי שתבטיח את המקום השני ותסמן וי.

לא הצלחת, לא קרה כלום.

גיל מזימבבואה 4 באפריל 2013

רונן אתה כבר ערוך "לחדר אוכל הקיבוצי" בסאו – פאולו?
אם הקיבוץ בברזיל אכן יהיה קיים עוד שנתיים.

מנחם לס 4 באפריל 2013

הי רונן,
שוב הגעתי מאוחר לפוסט שלך. קיימת עוד בעייה: הצבא. ללא צבא, ישנן מכללות בארה"ב בדיביזיה השנייה שמלאות בכדורסלנים מכל העולם. באדלפי תמיד היו 2-3 זרים מארצות הבלקן. אילו צעירים ישראלים היו מסוגלים להגיע הנה בגיל 18 עם מילגת כדורסל (אבל כמובן שעבור מילגה כזאת הם צריכים להוכיח את עצמם בקבוצת התיכון, או בקבוצת נוער על רמה, וגם זאת כמובן בעייה), היו חוזרים ארצה ישראלים בני 22 עם רמת כדורסל, וידע כדורסלני משופר ביותר. זה קרה לנדב הנפלד ודורון שפר, אבל הם היו כבר מבוגרים מדי כשהגיעו ליוקון.
שחקנים זרים רבים באים הנה ומצליחים להגיע מהמכללה ישר ל-NBA (גריבוב וסקווז מניו-אורלינס הוא דוגמא) ועתה הגבוה ממרילנד, והייתי אומר שישנם עוד כעשרה ב-NBA, ומי יודע כמה שחזרו לאירופה ומצליחים בליגות שם.

איציק 4 באפריל 2013

שאלה של מישהו שלא מכיר את הדיביזיה השנייה. עד כמה היא באמת יכולה לשפר שחקן ועד כמה כדאי להתאמץ להגיע אליה? נדב ודורון היו בטופ של כדורסל המכללות וזה דבר אחר לגמרי אני מניח.

מנחם לס 4 באפריל 2013

באר"הב המאמנים הטובים ביותר הם בתיכון, אחרי זה בדיביזיה ה-2 (לא ב-3 כי שם אין מילגות וזה חובבני מדי), אחרי זה בדיביזיה ה-1, ובסוף ב-NBA. הרמה בדיביזיה השנייה בין המכללות הטובות היא גבוהה. אני יודע שיתווכחו איתי, אבל היא רמה של הליגה בארץ, אבל עם מאמנים טובים בהרבה, ועם אווירה מקצוענית לחלוטין באימונים ובכל מה שנוגע לכדורסל וחיים כספורטאי על מילגה עם אימוני כושר ומשקולות כל השנה.

ש. בן ד. 4 באפריל 2013

מנחם,
הרמה בליגה השניה היא נמוכה בהרבה מהרמה של הכדורסל האירופי ואפילו נמוכה יותר מקבוצה בינוינית בליגה הישראלית. לדוגמא: שחקן השנה במכללות DII ששיחק במכללת יומאס לואל (אני מתנצל על זה ששכחתי את שמו) ופרש לאחר שנה כי אף קבוצה לא לקחה אותו…

הרמה של המתקנים ושל איכות האימונים מאד גבוהה אבל יש (היום) חשיבות מאד גבוהה לרמת המכללה שאתה משחק בה (ואין שוני בין הרמה הגבוהה ביותר בליגה השניה לקבוצת התחתית בליגות הלא נחשבות בליגה הראשונה) ולראיה כמות השחקנים שהצליחו להגיע לרמות הגבוהות לאחר ששיחקו בליגה השניה (את מספר השחקנים שנבחרו בדראפט ב-20 השנים האחרונות אפשר לספור על יד אחת).

גיל 4 באפריל 2013

אכן, הרמה בדיביזיה השנייה מאוד נמוכה וגם בהרבה מקומות בדיביזיה הראשונה היא לא גבוהה. מעבר לזה שמעבר מליגה ישראלית לאוניברסיטה שבה מצפים משחק להיות סטודנט בנוסף להיותו אתלט לא כל כך פשוט למי שלא מכיר את המנטליות האמריקאית.

ש. בן ד. 4 באפריל 2013

גיל,
בנוסף למה שכתבת הקשיחו מאד את היכולת של שחקן אירופאי להצטרף למכללות לאחר ששיחקו בקבוצה מקצוענית (גם אם לא קיבלו כסף) ועל כן רוב האירופאים שמשחקים שם העבירו גם כמה שנים בתיכונים.

גיל 4 באפריל 2013

נכון, הם צריכים לשבת שנה או שנתיים בחוץ שזה באמת לא הגיוני אחרי שכבר הרוויחו כסף. מילא זה שהם מוותרים על משכורת אבל אפילו לא לשחק?

מנחם לס 5 באפריל 2013

אתה טועה בגדול. ב-NBA היו ב-20 השנים האחרונות עשרות שחקנים מהליגה השנייה, אם שנבחרו בדראפט או שהגיעו ללא דראפט. כמובן שהמפורסמים ביניהם הם קרל מלון, טרי פורטר, ודניס רודמן. אבל היו רבים שבאו ממכללות שחורות (שרק ב-5-10 השנים האחרונות עלו לדיביזיה הראשונה)

דורפן 5 באפריל 2013

מנחם – אבל נדמה לי שהדבר הזה השתנה. בתקופה כשעוד הייתה קצת אפלייה נגד שחורים מצאו עצמם שחקנים בכירים במכללה בליגה השניה. אבל כיום גם אין אפליה וגם הסקאוטינג משובח וגם הדיוויזיה הראשונה גדלה – שאין כמעט פספוסים כאלו

מבקר המדינה 4 באפריל 2013

לא משפרת בכלום. אלעד ענבר היה שחקן השנה של הליגה אחרי שהיה שחקן נוער בקבוצת לאומית. חזר לארץ לעומק הספסל של קבוצות שירדו מליגת העל. מאז עבר לשחק בליגות הנמוכות (ארצית וליגה א'), העלה את הפועל ת"א לליגה הארצית בתור שחקן חמישיה מוביל ועונה אחרי זו העלה אותה ללאומית בתור שחקן ספסל. כיום משחק בליגה א'.

מנחם לס 5 באפריל 2013

לא משפרת בכלום? תשאל של שרונאס. תשאל את דורון שפר. תשאל עשרות שחקנים זרים בשנים האחרונות שאיש לא הכיר ומהמכללות ניבחרו בדראפט (למשל חאכים אולג'ואן).

מבקר המדינה 5 באפריל 2013

ראית בכלל לאיזו תגובה הגבתי? באיזו ליגה שיחק אלעד ענבר ובאיזו שני האירופאים שציינת? התשובה לשני השאלות קשורה למילה "השנייה", אם קשה לך יותר מדי לחפש.

מנחם לס 4 באפריל 2013

כמובן גריביס וסקווז (שלדעתי מגיע לו תואר 'השחקן המשתפר של העונה', אם כי ג'יימס הארדן בוודאי יקבל אותו; אפילו שהוא היה כבר די 'משופר' כשהגיע מהת'אנדר).
אגב, רונן, כרמלו אנטוני: 50 נק' נגד מיאמי; 40 נק' נגד אטלנטה…

אלעד 4 באפריל 2013

גארבג'-טיים קינג. בוא נראה את הניקס עוברים סיבוב שני בפלייאוף.

מנחם לס 4 באפריל 2013

איזה שטויות אתה מדבר. אבל אני רגיל לזה שלגולשי דה באזר אין מושג אלמנטרי בכדורסל.

אלעד 4 באפריל 2013

:)

גיל 4 באפריל 2013

יכול להיות שהשחקנים הישראלים מפונקים מדי. האם קבוצות באירופה ישלמו לשחקן ישראלי יותר מקבוצה ישראלית שאינה מכבי ת"א? בנוסף, בניגוד לכדורגל אורח החיים של כדורסלן אירופאי קשה יותר. המדינות פחות אטרקטיביות וגם יש יותר נסיעות למקומות נידחים במסגרת הליגות האירופאיות, לא משהו ששחקן ישראלי משתוקק אליו.

מנחם לס 4 באפריל 2013

עוד חדשות לקראת הפיינל פור: אוניברסיטת קנזס חתמה עם ביל סלף מאמן הכדורסל שלה על חוזה של 50 מיליון לעשר שנים שעם הטבות יגיע ל-74 מיליון. הטרוף רק מתגבר (ששבסקי חתום על 7.4 מיליון לעונה).
בשבועיים הבאים לואיוויל חותמת עם ריק פיטינו, וקנטקי עם קליפרי. לא אתפלא אם יגיעו ל-100 מיליון.
מצד שני אנפלד (מאמן פלורידה גולף קוסט) שהביא את הבלתי נודעת לסוויט 16 משתכר 157,000$… אבל נא לא לדאוג למסכן:
1. הוא נשוי לדוגמנית-על
2. הוא עשה 2.5 מיליארד בוול סטריט אחרי שסיים MBA במרילנד, והחליט שהוא מעדיף לאמן הופס מלעשות עוד כמה מיליארדים.
3. הוא חתם אתמול עם אונ' סאות'רן קליפורניה על 1.7 מיליון…
כל הפרטים באתר שלי…

גיל 4 באפריל 2013

בושה וחרפה מה שמתרחש עם החוזים של המאמנים. לא רק שהם עושים כסף על גבי השחקנים שמקבלים בוטנים אלא זה מצביע על פשיטת הרגל של האוניברסיטאות בארה"ב שהספורט והכסף מכתיבים להם הכל. כשמאמן מרוויח פי 50 מפרופסור מכובד באוניברסיטה זו בעייה.

ש. בן ד. 4 באפריל 2013

נעשתה בדיקה על כמות הכסף שאכן מגיע ממשלם המיסים ונמצא כי רוב המאמנים מרווחים פחוץ כסף מרוב הפרופסורים הבכירים ויתר הכסף מגיע מחסויות כאלה ואחרות (ד"א יש במרבית החוזים הסכמים נוספים שלא נמדדים בכסף שמוצג לציבור – לדוגמא: חברות במועדון גולף כזה או אחר).

עם זאת, אני באמת חושב שמה שקורה בשנים האחרונות הוא פשוט בושה (במיוחד מעבר המכללות בין הליגות) ויוביל למצב בו יצטרכו לשלם כסף לשחקנים…

גיל 4 באפריל 2013

זה נכון שרוב הכסף מגיע מחסויות ולא משכר לימוד אבל זה מצביע על סדרי עדיפויות של האוניברסיטה. כשאנשים הולכים לקולג' מסוים בגלל שהוא ידוע במסיבות שלו או איכות הספורט אז זו בעייה.

ש. בן ד. 4 באפריל 2013

אתה צודק ואני איתך לחלוטין אבל זה כבר לא עובד ככה…

שחקנים מובילים היום לא מתביישים לצאת נגד המורים שלהם כי הם יודעים שלא משנה להם איזה ציון יתנו להם (כי הם יעזבו אחרי שנה-שנתיים בכל מקרה)- אבל כן זה בעיקר במכללות הגדולות (הדוגמא של אנתוני דייויס משנה מעברה ממחישה את זה) וראשי ה-NCAA צריכים לתת לזה מענה…

מצד שני, גם ב-IVY ליג השחקנים מגיעים היום על מלגה (גם אם לא קוראים לזה מלגת ספורט…)

מנחם לס 5 באפריל 2013

לא שמעתי אף פעם על תרומה כסםית לאוניברסיטה שכתוב עליה :"עבור משכורת המאמן". אין דבר כזה.

מנחם לס 4 באפריל 2013

והבן של ריק פיטינו, ריצ'רד, הוא מאמנה החדש של מינסוטה (אחרי שטובי פוטר) והילד בן ה-29 חתם על 1.6 מיליון.

מנחם לס 4 באפריל 2013

ואני רוצה להכניס עוד פרט קטן, לא חס וחלילה לגרום לקנאה, אלא סתם ליידע: אני זז עם הזקנה לאטלנטה עוד כשעה. שעה וחצי נסיעה. ב-3 הנכדה בת ה-8 מופיעה בתקפיד ראשי בהצגה. נשאר לשבת-שני לפיינל פור עם אקרדיטציה של CNN, חוזר הביתה ביום שלישי, אורד את הפקלך לנסיעה ביום רביעי למסטרס באגאסטה בג'ורג'יה (שעתיים וחצי) עם עוד אקרדיטציה של CNN לראות את טייגר וודס מנצח את המייג'ור ה…(שכחתי) שלו, בדרך ל-20.
אני לא יודע כמה עוד שנים אוכל לעשות זאת, אבל בינתיים זה כבר חיים לא קלים לקשיש כמוני, אבל "נתגבר!!".

אפי 4 באפריל 2013

תגיד, לא אמרת שיש לך אתר משלך ושהוא הרבה יותר טוב ושבכלל אין לך מה לחפש בדה-באזר?

אני מניח שהזיכרון כבר לא מה שהיה פעם…

מנחם לס 4 באפריל 2013

אף פעם לא אמרתי שיש לי אתר יותר טוב מדה באזר. יש לי אתר שונה לחלוטין ואין כלל מקום להשוואה. האתר שלי הוא בעיקר אינפורמטיבי, וכמובן כולל תורות חשובות שאני מלמד…

דורפן 5 באפריל 2013

אפי – מישהו ביקש ממך להיות שומר סף כאן? כשתעשה בתקשורת 1% ממה שמנחם עשה תחזור לתפקידך כאחראי כאן.

אפי 5 באפריל 2013

מנחם לס 03/11/2012 ב – 17:37 #

רונן דורפן!

זה מה שכתבת כתגובה באתר שלי (אני רוצה שכולם יקראו ויידעו איזה לוזר אתה):לס, לאסוף את השאריות של כתבי דבזר זה קצת מזכיר את מה שהלייקרס עשו השנה. מה זה אומר על האתר שלך?"

אתה תדאג לאתר שלך ואני אדאג לאתר שלי. תתבייש לך לכנות את אלךעד רבין ויואב דובינסקי "שאריות". זה רק מראה לי שאתה מתחיל לרעוד מפחד מתחרות, בעוד שאני כלל לא מתחרה באתר הפלצני-פילוסופי שלך!

(אגב, אני עצמי "שארית" מהאתר הדפוק שלך!

גיסנו 4 באפריל 2013

מנחם, אני רק רוצה לציין שגדלתי על דיווחי הנ.ב.א שלך במעריב בשנות ה 90 המוקדמות וקניתי את ספרי סיכום העונה עד שהפסקת לכתוב אותם אתה.
עד היום בחבר'ה אנחנו מדברים על קלייד דרקסלר שקלידלד 32 נק', סטוקטון שחילק 13 בונבונים ודניס רודמו שקטף 16 תפוזים.

גיל 4 באפריל 2013

15. אוגוסטה זה אירוע הספורט הכי חשוב בחודש הקרוב ואם טייגר זוכה אז תהיה פה רעידת אדמה אמיתית ביחס אליו והוא יחזור להיות הספורטאי הכי מפורסם בארה"ב.

אוהד כדרוסל 4 באפריל 2013

1. יש מספר בעיות עם הכדורסל ה"ישראלי"-(ליגה עם כל כך הרבה זר לא איכותיים שבגלל הטבות מס מעדיפים אותם על ישראלים).
הכדורסל הישראלי בשנות ה-90 היה עם כמות זרים יחסית מצומצמת וזרים איכותיים שנתנה מקום לישראלים כמו עודד קטש,עדי גורדון… ועוד.
צרכים לצמצם את כמות הזרים ולהחזיר את הכחול להן למגרשים שחסר למי שמסתכל על משחקים ביורוליג שמכבי עולה עם ישראלי או שניים על המגרש.

2. ההזדמנות הקטנה שמקבלים השחקנים הצעירים שהם דור העתיד שלנו בנבחרת ישראל שחקנים כמו(רפי מנקו,אדם אריאל,עידן זלמנסון,איתי שגב,שון דאוסן) דוגמא לשחקן צעיר שמקבל דקות ומוכיח את עצמו זה בר טימור שמקבל דקות ומתקדם כבר כמה שנים.
אם הם יקבלו דקות אני בטוח שגם המגרשים היו יותר מלאים כהקל יזדהה עם השחקנים.

3. לגבי מחלקות הנוער: אחת הבעיות היא המתקנים שהנוער מתאמן,וגם אין לנוער אימוני אתלטיקה בהרבה מהמחלקות ואימוני יכולת אישית,כמות האימונים קטנה.

דורפן 4 באפריל 2013

אם מצב המתקנים הוא כמו שאתה מתאר – זו חרפה לענף שמתיימר להיות ענף יצוג

איציק 4 באפריל 2013

אני לא יודע מה קורה במרכז הארץ אבל בעיר בגודל בינוני פלוס כמו באר-שבע, אין אפילו מתקן אחד ראוי (אולי פרט לזה של האוניברסיטה) שיהיה גם אולם טוב גם מלתחות ומקלחות, גם אולם כושר בסיסי, ועוד דברים הכרחיים. בטח שאין אימונים שכוללים אימונים עם מאמן כושר, תזונאי, פיזיותרפיסת, ועוד. האמת, אני לא בטוח שכל זה קיים בקבוצות בוגרים של ליגת על, אבל בפנימיות כדורגל באירופה אני מניח שזה הרבה מתחת למינימום.

דורפן 4 באפריל 2013

וסלובניה – 2 מליון תושבים – תארח את אליפות אירופה בשישה אולמות של 5000 ומעלה שיש אצלה.

עדי אבני 4 באפריל 2013

אמרת הכל..

RAMI 5 באפריל 2013

נכון זה לא קיים. וכאן נכנסת הקלישאה שמדברת על תרבות ספורט. בארץ, כולם עסוקים בכסף, איך לעשות אותו, מה ללמוד כדי להרוויח אותו ואיך לעשות אותו כמה שיותר מהר, כמובן שרצוי שזה יהיה תוך כדי חסכון MAX ורצוי שזה גם יהיה על חשבון מישהו אחר (כי בתכלס מה יותר טוב מלהצליח תוך כדי שאחר לא הצליח?). באירופה, אין את הקידוש המאמלל הזה ל"הצלחה". אנשים שם חייבים בקצב חיים שונה לחלוטין (כמובן שלא כולם), וזה משליך גם על הספורט. ספורט זה משהו קדוש באירופה. בכל מדינה יש ענף הספורט המוביל שלה, אבל אצל כולם הוא קיים. בשביל להצליח בספורט צריך מאמנים, מתקנים, תשתיות, ילדים שיתאמנו בזה ואת כל זה יש באירופה, גם במדינות שכאן בארץ לועגים להן. סלובניה מייצרת ספורטאים ברמה אישית וקבוצתית. מדינות הרבה פחות מוצלחות כלכלית ממעצמת ההיי-טק הישראלית דוחפות להצלחה בספורט כי זה חשוב להן יותר מאשר גורד שחקים נוסף, או עוד רו"ח או עו"ד או מהנדס. זה פשוט חשוב. זה עניין תרבותי.
רשמו כאן עוד קודם, וצדקו, שהשביתה הזאת הייתה על טהרת השכר הנוכחי של השחקנים ובכלל לא לטובת עתיד הענף, וזה מתקשר למה שרשמתי שהכל כאן הוא כסף. מתן נאור וחבריו חשבו על עצמם ורק על עצמם, ועל איך הם מצליחים לרפד את הכיס שלהם קצת יותר לקראת הפרישה.

אלעד 5 באפריל 2013

תראה, הבעיה עם תרבות הספורט בארץ היא בכלל ענפי הספורט ולא רק בכדורסל. זה שאין מתקנים כולם יודעים, אבל גם כשיהיו מתקנים אני בספק אם אנשים כאן יסתובבו כל היום בטרנינג ויקדישו את שעותיהם הפנויות לעיסוק בכושר גופני, כמו שקורה במדינות הבלקן. מבחינה זו הכדורסל הוא בבחינת אנומליה על גבול הנס הספורטיבי. אם על רקע החוסר הזה שכולם מדברים עליו, שבאמת קיים, הן במתקנים, הן באימון יסודות מגיל צעיר והן בגישה הכללית לרוח הספורט, עדיין ישראל ייצרו פה לאורך השנים שחקנים לא רעים בכלל.
לגבי ההאשמה שלך על מתן נאור וחבריו – תראה, תמיד יהיה מי שיחפש את האינטרסים הפרטיים של אלו שנלחמים עבור משהו. מתן נאור באמצע הקריירה עזב הכל והלך לטייל בחו"ל. אח"כ ירד לליגה השלישית ושיחק כמה שנים בליגות הנמוכות למרות שהיה מי שישלם לו כסף יותר טוב בליגות גבוהות יותר. אני לא יודע כמה הוא מרוויח, אני בטוח שלא הרבה, וזה לגמרי מבחירה. אז להאשים אותו ככה באינטרסנטיות צרופה זה גובל בדיבה.

איציק 5 באפריל 2013

אלעד,
למה אתה כל הזמן מנסה להגן על מתן נאור ללא קשר למעשיו? בו נומר שהוא לא מרויח כלום מהמהלך ואפילו מסכן משהו, דבר שאני מסכים איתו, אבל הוא נלחם לא למען הכדורסל הישראלי כי אם למען חבריו הנוכחיים. אולי מנקודת מבט סוציאולוגית זה מעשה נאצל לסכן את מה שיש לך לטובת חבריך, אך מבחינת טובת הכדורסל אין לזה כלום ושום דבר. המלחמה היתה על הכיס של השחקן הנוכחי ועל זה שאוטוטו יכנס לתוך מסגרת הגילאים הרלונטית. אין שום דבר שמנסה לשנות בבסיס את היחס לכדורסל ולשיפור שלו ברמה המהותית. אז יפה שהוא עוזר לחברים, אך זה לא הדיון החשוב. גם אני עוזר מדי פעם לחברים ואולי גם אתה, אבל הכדורסל מעזרה זו לא משתפר (משפט זה נכתב בציניות כמובן להדגשת הנקודה).

אלעד 5 באפריל 2013

כי המלחמה שלהם מוצדקת – שלהם, לא רק של נאור שמשום מה תמיד מזכירים רק את שמו, ובגלל זה עליו אני נזעק להגן. ברור שדרושים שינויים מעמיקים יותר, אבל במקביל להגנה על השחקן הישראלי, אחרת כל השינויים שייעשו בענף הם ריקים מתוכן. מי שרואה את זה כמלחמה על תלוש משכורת גדול יותר, לדעתי נגוע בציניות מרושעת שמונעת ממנו לראות את התמונה הכוללת.

איציק 5 באפריל 2013

תודה שאתה קורא לי ציני ומרושע. אני אכן ציני, אך משתדל שלא להיות מרושע אך לא תמיד מצליח.
ד"א, מי שצינים במקרה זה הם השחקנים שבאיצטלה של דאגה לכדורסל מנסים לנפח לעצמם כיסים בלי לתרום כלום מעבר למה שהם נותנים היום, וזה לא הרבה. אם אתה חושב ש-50 אלף דולר יגרמו לקבוצה לבחור בארבעה זרים במקום חמישה, אני מקווה שאתה טועה. אם אתה חושב שרישום שני שחקנים מתחת לגיל 22 יתנו להם דקות משחק, את הוזה, הם יהיו פוסטרים במקום ללכת למקום אחר ואולי לקבל דקות. שחקן עד גיל 25 יש כמעט בכול קבוצה בכול מקרה ואם הוא עדיין לא ברוטציה מצבו קשה וישאר קשה. ההישג היחיד שלהם זה החזרת החוק הרוסי ואת זה הם קיבלו עוד לפני השביתה. אז בו ספר לי, מה מתן וחבריו עשו למען הכדורסל בשביתה החשובה מאוד שעשו.

אלעד 5 באפריל 2013

קודם כל לא קראתי לאף אחד ציני ומרושע, אני טוען שמי שמסתכל על הכל כעניין כלכלי, לא רק על המאבק הספציפי הזה, יש בו מין הציניות המרושעת. תקרא לי תמים…
אני לא חושב שהשחקנים השיגו מה שרצו, עובדה שאפילו נאור נמנע בהצבעה. ייתכן והם הסכימו מתוך תחושת אחריות כלשהי, שהמתנגדים לשביתה מתעקשים לטעון שאין להם. בסך הכל הליגה הושבתה לשבוע. אני לא חושב ש-5 זרים בקבוצה זה דבר טוב, ועוד יש על מה להילחם.
אני חוזר ואומר, כל שינוי לטובה בכדורסל הישראלי יקרה רק אם תהיה רפורמה כוללת מהגילאים הצעירים. אבל שחקן ישראלי צעיר שהולך היום לכדורסל, והוא לא עילוי חד-פעמי, חייב שיהיה לו איזשהו אופק אליו הוא יכול לכוון. במצב העניינים כיום האופק הזה לא קיים. יש ליצור אותו, אפילו באמצעים מלאכותיים כמו החוק הרוסי. צמצום מספר הזרים זה אמצעי הרבה פחות מלאכותי והרבה יותר מוצדק, שלטווח הארוך שכרו בצידו. אם שון דאוסן ואנטון שוטבין פותחים מצויין את העונה, ועדיין לא רואיםן מגרש בגלל שיש על הבלטה שלהם זר שצריך להוכיח את עצמו, אז אנחנו בבעיה. תן להם את אותו צ'אנס וסבירות גבוהה שלאחר שנה של ניסיון הם יתנו אותה תפוקה. אבל ההזדמנות הזו לא מגיעה וגם כשהיא מגיעה היא יורדת לטמיון בקלות רבה מדי.
כבר נכתב יותר מדי על העניין הזה, ואני לא מעוניין לפתוח שוב את הדיון. איש איש לדיעותיו. אני פשוט לא מסכים שכל השביתה הזו היא על תלוש משכורת מוגדל יותר. יש מטרות נעלות יותר וכולנו צריכים לאחל להן.

איציק 5 באפריל 2013

בו נסכם. אם הכוונה מספיקה לך אז בסדר. אותי מעניינת גם התוצאה, ותוצאה ממשית שהצדיקה שביתה אין. לגבי הכוונות הטובות, אני לא מסכים איתך. לא היו כמעט דרישות רציניות הנותנות אופק לצעיר שרוצה להתקדם. עוד קצת דקות משחק לא מספיק, ודרישות מהותיות לעיניין לא היו להם.

גיסנו 4 באפריל 2013

יש עוד בעיה שעד עכשיו לא דיברו עליה – שחקני נוער שנשחקים מהר מדי בגיל צעיר מדי. שחקני נוער מובילים משחקים בשתי מסגרות תובעניות ויכולים להגיע ל40-50 משחקים בעונה (או אולי יותר?). ליגת העל לתיכונים והמסגרת הקבוצתית (ואני יודע שלפחות בר"ג, העיר שבה גדלתי, תיכון בליך שנחשב לאחד המובילים בארץ בכדורסל היה מנסה למשוך אליו שחקנים מקבוצות נוער מובילות באזור, כך שמי שטוב משחק תמיד בעצימות גבוהה מאוד). ככה שבגיל שבו שחקנים עוד אמורים להתעצב וללמוד כדורסל – הם עסוקים בלרדוף אחרי נצחונות.
במדינה באופן כללי מקדשים יותר מדי כשרון ומעט מדי עבודה (לא רק בספורט). תראו את פרטיזן שפרפרה את מכבי לפני שנתיים בהצלבה – לא היו שם שחקנים מקומיים עם כשרון יוצא דופן (רק בו מקאלב בעונת שיא). אבל היו שם שחקנים שלמדו כדורסל כמו שצריך וידעו לעשות הכל נכון. לא התעסקו שם בשיטות הגנה מתוחכמות מדי – פשוט חבורה של שומרי אישית טובים וממושמעים בהגנה. כי טחנו להם הגנה עוד בגיל צעיר והם למדו ויישמו. אבל על עניין היסודות כבר דיברו מספיק.

בסופו של דבר כל עוד אין תחרותיות בליגה (ופיינל פור שמכתיר אלופה זה לא באמת תחרותיות, גם אם כתוב בספרים שמכבי איבדה 2 אליפויות ב 5 השנים האחרונות) לא באמת תהיה תקומה. פחות ילדים ילכו לשחק כדורסל ומאגר הכשרונות יתדלדל עוד יותר. משקיעים לא ירצו לבוא ורובם הגדול של הזרים שמגיע לכאן (מלבד מכבי שיש לה יותר כוח משיכה) ימשיך להיות בינוני מאוד. משקיעים לא יבואו לשים כסף כדי לנסות לבנות אלטרנטיבה (למרות ששמעתי שנחום מנבר אמור להשתחרר בקרוב מהכלא…).

הבעיה היא שכשמדברים על יצירת תחרותיות, מדברים על להגביל את מכבי בכל מיני סדרות של חוקים שונים ומשונים (למשל, פיינל פור במקום סדרות פלייאוף) ויצירת תחרות מלאכותית. במקום לנסות להרים את השאר לרמה של מכבי או לפחות קרוב לזה, מנסים להוריד את מכבי לרמה של השאר.

ש. בן ד. 4 באפריל 2013

רונן,
יש מספר הבדלים עיקריים שמובילים לאי היציאה של השחקנים לאירופה:
1. השכר שהשחקן הישראלי מקבל בארץ שווה פחות או יותר לזה שהוא יקבל באירופה (מלבד רוסיה שהדרך היחידה שלה למשוך שחקנים היא באמצעות הכסף) ובשביל זה אין אינטרס לעצור את החיים שלך ואתה נשאר בארץ (ואת זה הבין גם אפיק ניסים –הלגיונר "המתמיד" שלנו אי פעם- לאחרונה שלאחר שהתחתן וחזר לארץ כדי לגדל משפחה).
2. אין מספיק ליגות חזקות באירופה והטופ האירופי מתרכז ב-8 קבוצות בלבד (מאז קריסת הכדורסל היווני, האיטלקי והתורכי). הקבוצות האלה באמת מציעות סכומים גדולים בהרבה ולמי שנותנים הצעה כזאת בד"כ הולך (קטש, אליהו, הלפרין).
3. אבל הבעיה העיקרית היא שיש בארץ קבוצה שנמנית על אחת מה-8 ולעיתים שווה להישאר בה עם פחות כסף בגלל הסיבה הראשונה שציינתי (ע"ע ניסיונות החזרה שלהלפרין).

לגבי איכות השחקן האירופי בכלליות – באמת אנשים מנסים "להתקבל" ל-NBA ולא לפתח את עצמם כשחקן "שלם" כמו פעם. הבעיה מחריפה שהשחקנים הכישרוניים ביותר עוזבים ל-NBA מוקדם ואז מקבלים תפקיד ספציפי במקום להתקדם ולהפוך לשחקנים שלמים יותר באירופה ולעיתים נעלמים לגמרי (מישהו זוכר את זרקו צ'ברקפה שהיה כישרון ענק ביורוליג לפני שנבחר ע"י פיניקס?). כפי שציינת – נוביצקי וגאסול הם היוצאים מהכלל שמעידים על הכלל.

לגבי המגיבים לאיכות הליגה לנוער:
שיטות האימון שמובילות לניצחון מעקרות את יכולות השחקן שגדל. פעם ראשונה בגלל שהוא נותן דק' משחק רבות יותר לשחקנים שמובילים בגיל צעיר (בעיקר בגלל בגרות מוקדמת, יש על זה המון מחקרים), ובפעם השניה בגלל שהוא "מקבע" את העמדה של השחקן בגיל צעיר ולא מאפשר לו התפתחות משמעותית במידה ולא "צמח" לאחר מכן.
בכדורסל היגוסלבי (לכל שלוחותיו) שמגדל את כמות הכישרונות הגדולה ביותר מחוץ לארה"ב אין ליגה תחרותית עד גיל 15 ואת *כלל* השחקנים מלמדים להיות גארדים עד שלב מאד מאוחר. זה בנוסף לכושר הגופני והיתרונות הגנטיים שלהם הפכו אותם למובילים בתחומם.

הבעיה השניה שמוצגת פה (של כמות משחקים גבוהה) לא כ"כ רלוונטית משום שהיא מתקיימת ברוב המדינות המובילות בכדורסל. הבעיה העיקרית היא של איכות המאמנים הראשיים – שלא יודעים לחלק עומסים כי הם עסוקים בנצחונות (אני זוכר רק 2 מאמני "נוער" שהייתה להם פריווילגיה להפסיד – זיו ארז ובוב גונן) ומאמני הכושר – שלא קיימים…

ליאור 4 באפריל 2013

כי למה לצאת לאירופה ולהרוויח את מה שאתה באמת שווה, אם אפשר לרכב על הגל של התמיכה הציבורית, להחזיק את בעלי הקבוצות והליגה בביצים, לגרש את הזרים הגויים הרשעים האלה ולהבטיח את מקום עבודתך לעוד הרבה שנים וגם לעשות בוחטות מעצם היותך ישראלי ומעצם חובתן של קבוצות ישראליות להחזיק שחקנים כמוך עם תעודת זהות כחולה?

אלעד 4 באפריל 2013

אופ-טופיק: זוכרים שבתחילת השנה פופוביץ' הושיב למשחק מול מיאמי את הכוכבים שלו, והספרס נקנסו על כך בסכום גבוה? איך יכול להיות שכבר שבוע לברון ווייד יושבים על הספסל, לחלוטין לצורך מנוחה, והליגה לא מגיבה? סתם מעניין…

מנחם לס 5 באפריל 2013

אלעד, כבר כתבתי לך משהו בקשר לכך. אז לידיעתך: לברון סובל ממתיחת שריר קלינית בשריר ההמסטרינג, ודוויין ווייד ומריו צ'אלמרס סובלים מנקעים בעקב. כל הפציעות קלות והם כנראה חוזרים לשחק תוך משחק או שניים, אבל לא בטוח.
הפציעה הקשה שלא דיווחו עליה מספיק היא של טיי לאוסון מדנבר, פציעה בפאשיה של כף הרגל שלעתים מחלימים ממנה מהר מאד, ולפעמים סוחבים את הפציעה שבועות על גבי שבועות. בלעדו אין לדנבר סכוי, למרות הנצחון המצויין אמש על יוטה, ביוטה.

אלעד 5 באפריל 2013

לי בטוח לא כתבת, אולי לאדם אחר. מעניין כמה ה"פציעות" האלו היו קריטיות אם למיאמי היו משחקים חשובים לפניה. רק מראה על הדו-פרצופיות של הקומישיונר היוצא של הליגה.

יוני (המקורי, מפעם) 4 באפריל 2013

רונן, בוזי ינאי רביעי אחרי מיקי, ג׳מצ׳י וקטש? היה מעניין לקרוא רשימה שלך בנושא.

ש. בן ד. 4 באפריל 2013

בוזי הוא הסמול פורווארד הפותח בלמישיית כל הזמנים של הכדורסל הישראלי (רכז – קטש, קלע – מיקי, פ.פורווארד – הנפלד, סנטר – כהן מינץ).

מנחם לס 5 באפריל 2013

אני לוקח את ארואסטי לפני קטש. דורון ג'מצ'י היה בזמנו אחד מהפיור שוטרס הגדולים בנמצא, ולא רק באירופה. בועז ינאי היה כוכב קיבוצניק (אני חושב מנהלל) מצויין להפועל גבת. אבל לכדורסל אמיתי דורון חייב להיות הסמול פורוורד. (או להתחלף עם מיקי בתפקיד).

איציק 5 באפריל 2013

ג'מג'י היה פיור שוטר גדול, אבל היה בור בהגנה ושחקן חלש מאוד במאני טיים. לכן גם אני היתי לוקח את בוזי לפניו. ארואסטי לפני קטש, זה עניין של איזה כדורסל אתה אוהב, ארואסטי יריומין או קטש שאראס.

דורפן 4 באפריל 2013

הוא לאו דווקא אחרי השלישיה הזו – אבל אלו באמת ארבעת הישראלים הטובים ביותר שראיתי. לפרקים גם שפר – אבל רק לפרקים.

ג'וני 4 באפריל 2013

איזה השוואה טיפשית

מה אתה משווה בן כדורסל לכדורגל

הכדורגל בארץ פח ולכן ברור שכל כדורגלן שרוצה להתקדם להתפרסם ולהרוויח כסף גדול ישאף לשחק ברמות הגבוהות באירופה לעומת זאת הליגה הישראלית בכדורסל אחת הליגות הבכירות באירופה ולכן אין סיבה לכדורסלן הישראלי לצאת לחו"ל אלא אם מדובר בN.B.A שזאת ליגת הספורט הטובה בעולם.
בדיוק כמו שהכדורסלן הספרדי לא צריך לצאת לשחק בליגות השונות באירופה כי הוא כבר משחק בליגה הטובה באירופה.

דורפן 5 באפריל 2013

אכן כך! רק לאחרונה פתחתי פה באירופה עסק תיירותי – באזור חג המולד אנשים רוצים לסוע לישראל – 10 ימים עם 7-8 משחקים. כוכב יאיר, גליל, אשקלון, חדרה, נתניה, אולי איזה קלאסיקו של תל אביב בפנים… אבל סגרנו את העסק כי המרכזיה קרסה :-)

אבל אנשים מצאו תחליף בחבילת השידורים המיוחדת. למרות שמתלוננים שהערוץ שקנה את זכויות הליגה הישראלית הוא קצת גנב – הוא לוקח 100 דולר לחודש. אבל למכורים אין מה לעשות

ג'וני 5 באפריל 2013

דורפן,

אהבתי את הציניות

עוד מעט תספר לנו שיוסי בניון, תמיר כהן, וואליד באדיר, נג'ואן גרייב ,ערן זהבי, איציק זוהר ותומד חמד שכיכבו בליגות הבכירות באירופה הם ברמה של שחקני N.B.A מפני שלפי הטענה של כתבי הכדורגל הטופ של הכדורגל הוא אירופה ושל הכדורסל הוא בN.B.A.

רק ההבדל הוא שהטופ של הכדורגל באירופה הוא הדרג ב' של הכדורסל האירופי שזה בן מפעל היורוצ'אלנג' לקבוצות התחתית ביורוליג.
מספיק להעיף מבט על הקבוצות העלובות שמשחקות בליגת העלובות מכל מיני חורים כגון קפריסין דנמרק קרואטיה שוויץ בלארוס סלובקיה כדי להבין שהכדורגל האירופי הוא בלון נפוח של התקשורת.

דורפן 5 באפריל 2013

אני הראשון להגיד שליגת האלופות מנוהלת מאד גרוע – וכמוה כל השיטה של נבחרות, מפעלים אירופאים וליגות (עדיף היה להפריד אותם בזמנים לחלוטין)

אבל היבשת נושמת כדורגל וכדורסל הוא ספורט אזורי בה. בחלקים מרכזיים חסר כל נוכחות.

רוב ההתעניינות בכדורסל – אפילו באירופה – היא בNBA

וכן – כשאבי כהן שיחק בקבוצה הטובה בעולם, או כשבניון שיחק בחצי גמר הצ'מפיונס – זה היה לא פחות מהופעתותיו של עמרי כספי באן.בי.איי. לא הכדורגל ולא הכדורסל הישראלי יכולים להשתבח ברמת שחקנים גבוהה בימינו – אבל הסיפור הוא הפוך.

הכדורגל מתקדם בצעדי צב קדימה. הכדורסל – שפעם היו בו מהשחקנים הטובים ביבשת – בצעדי ענק לאחור.

ולא – המקבילה של ליגת האלופות בשלב הנוקאאוט זה פלייאוף האן.בי.איי. כי גם אם השיטה לא טובה – השחקנים הם הטובים בעולם. המקבילה של היורוליג זו הליגה האמריקאית בכדורגל. משהו לציבור קטן ורחוק מאד מהרמה העולמית הגבוהה.

kirma der faux 5 באפריל 2013

"אבי כהן שיחק בקבוצה הטובה בעולם"
היה שווה לגלול עד למטה.

ג'וני 5 באפריל 2013

לכדורסל יש את הN.B.A ואת אירופה
לכדורגל יש רק את אירופה

מין הסתם אם בכדורגל היה ליגה ברמה של N.B.A אין ספק שהכדורגל האירופי היה נעלם מהמפה אבל בכל מקרה אם קבוצה כמו באשיקטאש או אפילו מאלגה משחקות בפלייאוף של ליגת האלופות אז זאת תעודת עניות לענף כולו.
תראה איזה יופי של קבוצות העפילו להצלבה ביורוליג כי בכדורסל יש איכות ועניין לעומת זאת בכדורגל אפילו קבוצה נחותה ואלמונית כמו אפואל ניקוסיה מאי הקטן בקפריסין מסוגלת להעפיל לרבע גמר צ'מפיונס ליג כי בכדורגל אין רמה ולכן הכל יכול להיות.

הקבוצות הכי טובות בעולם בכדורגל שוות לקבוצות הכי טובות בכדורסל האירופי

N.B.A זה ליגה מכוכב אחר ואי אפשר להשוות אותה לשום ענף כדור באירופה ובטח לא את הכדורגל הבינוני.
כל שחקן ספסל בN.B.A הוא בגדר של כוכב ורובם לא רואים ממטר אף ספורטאי מאירופה וזה לא משנה אם זה כדורסל כדורגל או כדוריד

עוד מעט תגיד שאברהם גרנט הוא ברמה של מאמן בN.B.A בגלל שהוא אימן את צ'לסי בגמר ליגה האלופות..נוו באמת.
הרי כל טמבל מהרחוב יכול להצליח במשחק פשוט כמו כדורגל
גם רגב פאנן זכה עם מכבי בגביע אירופה זה בדיוק ההשוואה לחצי גמר צ'מפיונס של יוסי בניון הלא רלוונטי שהוא בעיקר מחלק מגבות בספסל של כל קבוצה שהוא עבר אליה לפחות ב5 שנים האחרונות.

ג'וני 5 באפריל 2013

סליחה התכוונתי לגלאטסראיי שזה כמעט אותו דבר

שינג׳י 5 באפריל 2013

שמע אתה ליצן מכוכב אחר..

אייל הצפון 5 באפריל 2013

מה לעשות שקבוצת כדורגל באירופה מחזיקה סגל של 25-30 שחקנים, ואילו קבוצת כדורסל ממוצעת מחזיקה 12-13 שחקנים שלפחות חצי מהם ממדינות האיחוד האירופי?
מה לעשות שברוב מדינות אירופה אירופה הכדורסל הוא ספורט בדרג השלישי או הרביעי מבחינת הכסף שמסתובב בענף שלו, ואילו בכדורגל הוא אחד הפופולאריים ביותר?
מה לעשות שכדורסל זה ספורט שהומצא בארה"ב, ואף פעם לא ממש תפס באירופה פרט למדינות שהעריצו הערצה עיוורת כל דבר שהגיע מאמריקה?
לפני 10 שנים עוד היה כסף בכדורסל ביוון, באיטליה ובספרד, אבל גם שם ירדו התקציבים בהרבה. באירופה הכדורסל קרוב להיות הספורט הפופולארי ביותר רק במדינות הבלטיות ומדינות יוגוסלביה לשעבר, ורמת המשכורות שם נמוכה מבישראל (לא רק בספורט, בהכל).
בגלל מעמדו של הכדורסל באירופה, ברוב המקרים (מדריד וברצלונה הם יוצא הדופן), קבוצות הכדורסל במדינות מערב אירופה נמצאות בערים שהן המקבילה האירופית לעפולה (ויטוריה, וארזה, בדאלונה, סיינה), או ליתר דיוק בערים שלא הייתה בהם קבוצת כדורגל מצליחה.
מה לעשות שכדורסלן ישראלי יעדיף לשחק ביקנעם אם האופציה שלו היא לשחק תמורת משכורת לא שונה בהרבה במקבילה הצרפתית של יקנעם?

Comments closed