הדרבי. טיפה, אבל ממש טיפה, חבל

סיטי עדיין לא חשובה מספיק בכדי שהדרבי יהיה חשוב אם הוא לא חשוב

אני ממש לא מתכוון להיות ביקורתי. לדעת שסיטי היא קבוצה שמסוגלת לשחק משחק טוב מול יונייטד וגם לנצח אותה – זה ידוע וברור. בחצי מיליארד דולר אפשר לבנות סגל כזה. אבל הם לא הצליחו להיות תחרותייים השנה בשום מפעל חשוב. ואם השחקנים של סיטי אחרי עונה כזו עוד מראים שהם יודעים לשחק – אז הם בהחלט עלובים. והאשמה היא לא רק על מאנצ'יני.

עלובים, אבל כמובן לא גרועים. השער של אגוארו- וואו! תענוג!.

היונייטד לקחה את הליגה בקלות. הייתה תחרותית בגביע האלופות. נכון – היא מגיבה קצת לטוב לגרבג' טיים של שלושה חודשים אבל בתוך התמונה הגדולה זה שטויות. הניצחון הזה לא ממנף כלום. וההפסד לא מגדיר כלום לקראת הבאות. סיטי קבוצה שמסוגלת לשחק מול יונייטד – ושום דבר משמעותי מעבר לזה – מעבר לעובדה שפעם זו הייתה השאיפה שלה ודברים אמורים היו להשתנות.

הסיכום הכי קיצוני לתוצאה הזו: טיפה חבל.

jmjm

וזה נכתב לפני המשחק:

לא. אני לא מצליח להתרגש יותר מהמשחק היום וגם לא אתרגש יותר מדי מהפסד. מבחינה זו – הרגשית – המשחק היום מבהיר כמה סיטי זו יריבות יותר קטנה מליברפול. אני לא יכול לדמיין מפגש מול ליברפול שהוא לא חשוב. אז נכון שזה דרבי. אבל סיטי לא בנתה מספיק היסטוריה מול יונייטד בכדי שהמשחק יהיה חשוב אם הוא לא חשוב.

בהערת אגב: הכשלון של סיטי העונה הוא קשה, הוא בכל המסגרות והוא חסר הצדקה בסגל שעומד לרשותה. זה מוזר לי מאד. כי הקאמבק העצום של סיטי בשנה שעברה. והזכייה באליפות בשיניים בבעיטה האחרונה של העונה, אמורים היו לצור אתוס. של קבוצה שלא מוותרת. של קבוצה ווינרית.

גורנישט.

*

אפשר כמובן למרוח פה "היום צריך להוכיח מי האלופה האמיתית וכו' וכו' וכו'". זה אולי היה נכון  אם המצב בטבלה היה 4 הפרש מחזור לסיום. יונייטד היא האלופה השנה בצדק, בקלות, בהפרש מרשים. אם יהיו שיאי נקודות ונצחונות או אם לא יהיו.

אני גם מתקשה להאשים את יונייטד בכדורגל קצת חסר תשוקה כרגע. שחקנים הם לא מכונות. הם עשו את העבודה בליגה – היריבות נשברו. הם הודחו מול ריאל מדריד בתצוגת כדורגל ראויה. בחודש בו ריאל משייטת גם בליגת האלופות וגם ניצחה פעמיים את ברצלונה.

אז אין מה לעשות בכך שלא נשאר מה לעשות. נשאר להכין את העונה הבאה. מהבחינה הזו יכולה להיות למשחקים הנותרים משמעות. אז אולי כמה צעירים צריכים לשחק. אבל בהנחה שיהיו שחקן רכש או שניים בקיץ – גם כאן אין לדרבי הזה יותר מדי משמעות.

אבל נסיים בדבריו של סר אלכסנדר צ'פמן פרגוסון: "לא אכפת לי איזו מין אליפות יונייטד לוקחת".

עונת המלפפונים 12: מכבי ברבע – "שאני אוכל את הכובע??"
שאני אוכל את הכובע? (עמית זילברבוש)

86 Comments

שלו 8 באפריל 2013

הגיע האמת להגיד משהו על ליגת האלופות.
שלב הבתים הוא בדיחה,
שלב הנוק אוט הוא מפעל של גביע וככזה הוא לא מייצג איכות האלופה לאורך זמן.
אני יודע שהרבה רואים בליגת על אירופאית את המפץ הגדול, אני חושב שהאקראיות של סיבובי הגביע (בית וחוץ) הוא היופי, וככזה ראוי להחזירו למתכונת הישנה.
גם קרנם של גביעי אירופה השונים יעלה (בתקווה שיחזור גביע אופ"א והמחזיקות).

ולאליפות היונייטד, בעייני אחת היפות, המרגשות.

דון נאפולי 8 באפריל 2013

הטיעון השני שלך לא סותר את כל השאר?

כוכב עליון 8 באפריל 2013

תשמע, אתה… אני כבר שבוע מנסה להבין ביני לבין עצמי למה אני לא מחכה ומתרגש מהדרבי הזה, למה אני לא חולם עליו בלילות ומשחזר מהלכים קדימה בימים. כבר התחלתי לחשוש שמשהו קרה לי מאז ההדחה למדריד. ואז אתה בא ובשלוש השורות הראשונות קולע בול.

גיל מזימבבואה 8 באפריל 2013

אני דווקא כן מתרגש ורוצה ניצחון וגם אם זה יהיה רק 1:0. לא שכחתי עדיין את העונה שעברה, הקהל השחצן ובעיקר את מנצ'יני. אסור לתת ליריבות המושבעות (ליברפול וסיטי) להרים את הראש.
אני מאד מקווה שננצח היום אם כי ההרגשה לא כל כך נוחה.

בן אדום 8 באפריל 2013

רק בגלל מנציני.. השוויצר הזה.
להראות לו מי באמת המאמן הטוב באנגליה

רן 8 באפריל 2013

די ברור שהמשחק היום לא מרגש יותר מדי. מה שכן, עם ראיה לעונה הבאה, אני מאוד אשמח לראות את מנצ'יני ממשיך בסיטי ואם זה יעזור, אז אני מוותר על השפלה נוספת הערב. לדעתי להתנהלות שלו יש חלק גדול במקום בו סיטי נמצאים היום למרות כל הדינרים שלהם

גלן 8 באפריל 2013

פרגסון ופטינו מתחילים ב פ

נקו 8 באפריל 2013

דווקא בגלל שהתואר כבר סגור ובגלל שאין כבר על מה לשחק, אני מסתכל על המפגש הזה כעל ההזדמנות האחרונה העונה לריגוש ותשוקה. זה בכל זאת מפגש בין שתי הראשונות בשתי העונות החולפות ואולי גם בבאות, והזדמנות ליונייטד להזכר למה היא לוקחת אליפות השנה. בפרפרזה על דברי פרגוסון, לא אכפת לי איך ננצח היום

אורי יוסף 8 באפריל 2013

נדמה לי שהשאלה היא האם יוניטד בכלל מסוגלת לנצח את סיטי החדשה
לי אישית קשה להאמין שהיא מוגלת
לדעתי זהו המשחק שהכי חשוב לפרגי לנצח במשך כל השנה
במיוחד לאחר מה שקרה בשנה שעברה

אריק 8 באפריל 2013

נדמה לי שהן נפגשו כבר העונה…

אריק 8 באפריל 2013

לא חושב אפילו שאשאר עד מאוחר לצפות. העונה נגמרה מוקדם מדי, גם לי לא אכפת אם נפסיד, כמובן שמקווה שננצח. לפחות רוני משחק מקווה שילמד כמה שחקנים משהו על איך מבקיעים במשחקים גדולים בסיבוב הקובע.
אוף טופיק אבל לא לגמרי, אחרי ש"הסוס המת, החלוץ הגמור והאפס המוחלט" פרננדו טורס הבקיע צמד בשלב נוק אאוט שיעלה את צ'לסי לחצי הגמר, בדקתי כמה שערים יש לחלוץ גמור בעונה איומה ולתדהמתי ראיתי שרק ארבעה פחות מל"חלוץ הענק, שהביא, לא סתם הביא, לבד הביא אליפות". וחשבתי שהכל עניין של תפיסה, אנחנו לא באמת מתייחסים למספרים או לדברים אמיתיים. ולנסיה הוביל את הליגה שנתיים באסיסט לדקה ואנשים אומרים שהוא מעולם לא היה מספיק טוב ליונייטד. ון פרסי לא מבקיע 12 משחקים(!) ואף אחד לא מצייץ, כשטורס לא מבקיע ארבעה משחקים התקשורת צולה אותו. בעצם המרחק לא גדול בין טורס לון פרסי בטח לא בגול לדקה העונה. אז למה אחד מהם נחשב בעיני רבים (מדי) למועמד לשחקן העונה ואחד ככשלון?

תומר ש 8 באפריל 2013

משום שטורס כבש רק שבעה בליגה לעומת 19 של ואן פרסי. שבאו בתקופה בה כל ניצחון היה בשיניים עם קאבקים מטורפים כל משחק. בתקופה הזאת האליפות נחתמה, ושם יצא כל האוויר מהמפרשים של היריבות שלנו. ואן פרסי פישל מול ריאל, וקצת מול צ'לסי, אבל אתה מלכלך עליו ברמה חסרת פרופורציות.

כוכב עליון 8 באפריל 2013

טיפה אתה נסחף לגבי ואן פרסי. טיפה. עם יד הלב, ואן פרסי נשאר בארסנל האם אנחנו עדיין ב 15 הפרש?

אריק 8 באפריל 2013

לא הבנתם, לון פרסי יש עונה טובה בהחלט! (כמובן שהיה נחמד אם לא היה מפשל בשני מפעלי הנוק אאוט, אבל עדיין, עונה טובה בהחלט, לא רוד, רחוק מרוני אבל בהחלט חלוץ ראוי ביותר).
אבל מהללים אותו כאילו הוא הביא אליפות (מעניין ששבע שנים הוא לא הביא אליפות עד שהגיע ליונייטד) וטורס מושמץ בטירוף כאילו הוא החלוץ הכי מחורבן בעולם. אם חלוץ אנגלי היה מבקיע את הכמות הזאת הצ'לסי הוא היה מועמד לגיטימי בעיני הצהובונים לבלון ד'אור (כבר קרה בעבר שהבעאו חלוץ עם מספרים דומים והצלחה דומה במפעלים דומים לתואר הזה)

אמנון 8 באפריל 2013

אני לא רוצה לקלקל את התיאוריה, כי הייתי מת שחלוץ צ'לסי יהיה מועמד לבלון ד'אור.
אבל טורס כבש 19 שערים ב-52 משחקים שונים העונה(ב-6 מסגרות שונות, אני חושב שזה סוג של שיא בפניי עצמו. חסר לו שער רק בסופר קאפ האירופאי), ואילו ואן פארסי כבש 23 שערים ב-33 משחקים. ככה שבממוצע השערים לדק'/משחקים הם אפילו לא קרובים.
שנית, השערים של טורס פשוט לא מובילים לכלום, לצערי הרב, והשערים של ואן פרסי קנו ליונייטד את האליפות. מצד שני, יש עוד כחוגשיים, אם טורס יוביל את צל'סי לזכייה בגביע האנגלי ובליגה האירופאית זה יהיה מאוד נחמד, ואולי יבנה לו את הביטחון בחזרה להפיכתו לחלוץ ליגה(!) ראוי. לצערי אני כבר לא מאמין שהוא מסוגל ליותר.

זורק מילה 8 באפריל 2013

מסי ב 2011/2012 כבש ובישל בכל אחד מתוך 6 מסגרות שונות בהן שיחק(ליגה,גביע,ליגת האלופות,סופרקאפ ספרדי,סופרקאפ אירופי,גביע העולם לקבוצות)

אופיר 8 באפריל 2013

נדמה לי שגם לפדרו היה משהו פסיכי כזה ב-2009/10.

זורק מילה 8 באפריל 2013

פדרו ב2009/10 כבש ב 6 מסגרות,אבל לא בישל בכל ה-6

מסכים בהחלט שזה הישג פסיכי של פדרו

אביאל 9 באפריל 2013

מוזס מצ׳לסי עקף את פדרןהשנה, כבש בשבע מסגרות.

זורק מילה 9 באפריל 2013

איך מוזס כבש ב-7 מסגרות אם הוא לא הבקיע מול אתלטיקו בסופרקאפ אירופאי?

ליגה,גביע,גביע הליגה,ליגת האלופות,ליגה אירופאית,סופרקאפ אירופאי,גביע העולם לקבוצות = 7 מפעלים שבהם צ'לסי שיחקה העונה

פשוט זוכר בוודאות שמוזס לא כבש מול אתלטיקו,אז הגג שלו זה הבקיע ב-6 מסגרות,מדהים לכשעצמו,למרות שלא בדקתי אישית אם גם ב-6 הוא הבקיע

זורק מילה 9 באפריל 2013

הא בעצם צ'לסי שיחקה גם במגן הקהילה השנה

וואו מדהים צ'לסי שיחקה השנה ב 8 מפעלים,זה בטוח שיא של מפעלים בעונה לקבוצה אירופאית

אבל גם במשחק הזה מוזס לא כבש

גיל 8 באפריל 2013

במצב דומה גם משחק נגד ליברפול לא היה מעניין במיוחד. אין מה לעשות, כשהליגה גמורה זה שעמום.

udi 8 באפריל 2013

אני מאמין שאתה לא מתרגש מהדרבי הזה כי אתה לא גר בעיר. אני בטוח שמי שגר במנצ'סטר וחברים שלו אוהדים את הקבוצה השניה בטוח מתרגש ובטוח רוצה שקבוצתו תנצח.

אופיר 8 באפריל 2013

אוהו, אגווארו.

זורק מילה 8 באפריל 2013

אם אגווארו לא היה פצוע חצי עונה,ואם למאמן של הסיטי לא היו קוראים מנצ'יני אולי הייתה תחרות השנה ליונייטד באנגליה

אופיר 8 באפריל 2013

אולי, אבל האמת היא שיונייטד חלשה בעימותים הישירים מול הגדולות באופן די קבוע. בניטז, למשל, תמיד אהב להתעלל בפרגוסון בקרב הטקטי, ועדיין אוהב.

אביעד 8 באפריל 2013

עד עונת 2008/9, במשך 4 עונות שלמות באנגליה, בניטז לא ניצח את פרגוסון. נדמה לי שב-7 עונות באנגליה, בניטז ניצח את פרגוסון 3-4 פעמים והפסיד לו בערך פי 2.

אופיר 8 באפריל 2013

כנראה שהנצחונות שלו התקבעו לי בראש חזק יותר אם ככה (בעיקר אלה של 2008/9). גם הסוויפ של הסיטי עליכם בליגה בשנה שעברה, וזה של צ'לסי באליפות האחרונה שלהם, תרמו לרושם הזה.

אביעד 8 באפריל 2013

זה עניין של קבוצות מסוימות בעונות מסוימות. לא משהו קבוע לאורך זמן. אגב, אשתקד זה היה סוויפ מוחץ בליגה. שוויון 2 בכל המפעלים עם יתרון לסיטי בהפרש שערים. מעניין את מה זה מזכיר :)

זורק מילה 8 באפריל 2013

השנה יונייטד ריססה את כולן באנגליה,בינתיים היא בקצב של 98 נקודות שזה מדהים,אשתקד סיטי ויונייטד עשו 89 נקודות.

עם אגווארו בריא כל העונה ומאמן שלא קוראים לו מנצ'יני על הקווים יונייטד עדיין היו עם אותן נקודות רק שלסיטי היו לפחות עוד איזה 7 או 8 והיום הפער היה 4-5 נקודות ולא 12

אופיר 8 באפריל 2013

כל קבוצה חווה משבר בשלב מסוים של העונה.
העונה של ברצלונה נראתה מושלמת עד שבתוך שבועות בודדים היא הפסידה משחק ליגה בבית, הפסידה פעמיים לריאל מדריד וכמעט הודחה מול מילאן.
המשבר של יונייטד הוא עכשיו, בגרבאג' טיים של העונה.

כשאני צופה בהם בתקופה הזו יש לי תחושה שליוותה אותי כשהייתי צופה בליברפול של מייקל אוואן: יידרש כאן פוקס רציני (או טעות הגנתית קשה) כדי שהם יבקיעו.

אופיר 8 באפריל 2013

זו לא היתה אמורה להיות תגובה.

זורק מילה 8 באפריל 2013

יונייטד לא במשבר גם עכשיו,סה"כ הפסידה משחק גביע אחד בחוץ ליריבה השלישית באיכותה באנגליה,ועוד הפסד ליגה אחד היום,גם אם זה דרבי יוקרתי,שהיא בפער 15 נקודות.

סיטי השנה זרקה הרבה נקודות,ולא שהליגה האנגלית השנה תחרותית משהו,להיפך.

אופיר 8 באפריל 2013

זה לא רק ההפסדים, זו תקופה ארוכה שהם ממש סובלים מעצירות בהתקפה.

אביעד 8 באפריל 2013

אולי. מצד שני בשנה שעברה אגוארו לא היה פצוע והיונייטד סבלה מכמות פציעות דמיונית וזה נגמר על הפרש שערים.
אגב, אגוארו שיחק העונה ב-25 מתוך 31 משחקי ליגה.

זורק מילה 8 באפריל 2013

שיחק ב-22,שבכמה מהם הוא יצא פצוע כבר במחצית הראשונה.

אביעד 8 באפריל 2013

25 לפי אתר הפרמייר ליג. 22 זה לפי ויקיפדיה שם מוצהר שזה מעודכן ל-17 בפברואר.

זורק מילה 8 באפריל 2013

אכן בדקתי לפי ויקי באנגלית

זה מוזר כי אני זוכר כמה פציעות שלו העונה שהוא החמיץ בין שלושה שבועות לחודש

תוהה בדרכים 8 באפריל 2013

אגווארו הוא קצת תמונת ראי של ואן פרסי: הוא לא מספיק יציב (ביחס לכישרון שלו) לאורך עונה- גם ביכולת בכלל וגם ביכולת הסיום ספציפית- אבל הוא תמיד היה שחקן של משחקים גדולים.

זורק מילה 8 באפריל 2013

1 – משחק די משמים
2 – הניצחון של הסיטי עלול לעלות לקבוצה ולאוהדיה ביוקר לגבי העונה הבאה ,כי רק חסר שהשייח' יחליט פתאום שמנצ'יני עדיין ראוי לאמן את קבוצת המילארד (ים)שלו.אשתקד הסיטי לקחה אליפות למרות מנצ'יני ולא בזכותו,מאמן חסר מושג שזה מדהים.
3 – ויין רוני בעונה הכי חלשה שלו מזה הרבה שנים ואני אפילו לא מדבר על סטטיסטיקה של כיבושים,בישולים והחמצות פנדלים.רוני השנה פשוט חושך על המגרש מבחינה מקצועית.על יד אחת אני לא אצליח לספור את כמות המשחקים שהוא היה טוב בהם העונה

תוהה בדרכים 8 באפריל 2013

היה משחק טוב.

הבעיה העיקרית של רוני לדעתי היא שהוא לא משחק בעמדה הטבעית שלו. רוני הוא חלוץ עם ראיית משחק טובה, לא קשר או שחקן שמשחק מאחרי החלוץ.

עדיף היה ליונייטד לשחק עם רוני בעמדה של וולבק וקגוואה בעמדה שבה רוני שיחק. אם לא פצוע, גם לא ברור למה יאנג הועדף עך נאני.

זורק מילה 8 באפריל 2013

אני עדיין טוען,כמו שכתבתי כבר ביולי שהרכישה של ואן פרסי הייתה מיותרת לחלוטין והיה עדיף ליונייטד באותו הכסף לרכוש שחקן וורלד קלאס בקישור האחורי,בדיוק בעמדה שחסר לה שחקן כבר חצי עשור לפחות.

הביאו את ואן פרסי,ייבשו לחלוטין העונה את רוני,וולבק וצ'יצ'ריטו

אורי יוסף 8 באפריל 2013

לגבי סעיף 2 מסכים איתך ב 100 אחוז

baaaaaaa 8 באפריל 2013

סלח לי דורפן, אבל אין שום סיבה לפטור את השחקנים מאחריות על הכדורגל שהם מציגים. הקבוצה נראית רע מאוד מאז ההדחה מאירופה, הודחה ממפעל בו היא רצתה מאוד לזכות והפסידה במשחק הליגה היחידי שעוד שינה משהו למישהו. ברור שההפסד מול ריאל הוציא את האוויר מהגלגלים, אבל זה לא תירוץ לתצוגות של השבועות האחרונים – פרגי לא הצליח להרים את השחקנים, ולמעשה נכשל בכך לחלוטין. אליפות זו אליפות ובליגה היה קמפיין נפלא, אבל חבל שעונה שהייתה אמורה להיות כה יפה מסתיימת בקול ענות חלושה.

אורי יוסף 8 באפריל 2013

חברים הרשו לי להביע את דעתי הצנועה על המשחק
האם אתם רואים מצב שקבוצות כמו,ריאל,בארסה,מינכן,יובה,יתגוננו בבית כל המשחק וישחקו למעשה בונקר מול היריבה?
נכון גם אני לא,במיוחד שיש ליונטד יתרון ענק בנקודות
הרי בריאל מדריד זרקו את קאפלו כי הביא אליפות בונקר מכוערת
לא,לקבוצות מהצמרת הזו יש כבוד עצמי,הם לא יאפשרו לשום קבוצה להשתלט להם על הבית
אז למה זה קורה ביוניטד?
איך זה שהקבוצה העשירה בעולם,עם בסיס האוהדים הגדול בעולם משחקת כדורגל בונקריסטי מכוער בבית?
אין לי הסבר חברים
רק שלפי דעתי האוהדים צריכים לדרוש יותר

אביעד 8 באפריל 2013

ראשית, יונייטד לא העשירה בעולם.
שנית, "בונקר מכוער" לא מוביל ל 16:9 בבעיטות לשער, 9:7 בבעיטות למסגרת ו 51:49 באחזקת כדור.
זה היה משחק ששווה תיקו ובמשחקים כאלה, אף צד לא יכול להתלונן אם הוא מפסיד.

אבאלה 8 באפריל 2013

על מה אתה מדבר ?

שתי הקבוצות התגוננו פחות או יותר באותה מידה

שתיהן שיחקו די חלש

ובאותה מידה יכול היה להיגמר בתיקו (בלי החלאה הארגנטיני)

לא היה פה בונקר של אף אחת מהקבוצות, אם אתה רוצה לראות את יונייטד מתבנקרת, תצפה במשחקים שלה מול ברסה מהשנים האחרונות.

אורי יוסף 8 באפריל 2013

חברים
מה שאני וכותבים אחרים פה ראינו זה שהסיטי שיחקה ברחבה של יוניטד 60-70 דקות
יכול להיות שאתם רואים יותר טוב

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 8 באפריל 2013

אני חושב שהדבר החיובי הבודד שהיה בדרבי הזה זה היכולת של פיל ג'ונס (למרות האחריות לשער, מגיע קרדיט לאגווארו, מה לעשות), ואולי גם העובדה שטבז המנוול לא כבש חלילה. רק בלי תקלות מלחיצות בהמשך וקחו כבר את האליפות הזו

אסף THE KOP 8 באפריל 2013

דורפן,

אם אתה רוצה להתרגש באמת, תסתכל על זה:

http://www.youtube.com/watch?v=rPj7nI4MCnQ

יוסי מזרחי 8 באפריל 2013

קראתי אחרי המשחק את הפתיחה של דורפן ואת התגובות. פתאום זה לא חשוב לנצח דרבי ועוד הבלים שהופכים את הדיון למעליב אם לא יותר מזה.העיקר שהתואר בידנו, ולשחק כדורגל כבר לא צריך.כאן היתה צריכה לבוא מילה שתגדיר בדיוק את הגישה הזו, אבל אני רוצה לשמור את הדיון על הפסים.
.
זה היה חשוב לנצח את הסיטי היום, בלי קשר ל-18 או לשלושים ושתיים הפרש. וזה שוב לא קרה כי מנהל המשחק של הסיטי ניצח שוב את זה שלנו.וזו כבר לא הפתעה אלא ענין שהולך ומכה שורשים ולא רק מול מנציני, וזה קורה בלא מעט משחקים ובמיוחד באלה שמצריכים תגובה לשינויים במשחק ולחילופים שצריך לבצע ואין מי שעושה את זה אצלנו.לא סיר אלכס ולא העוזרים מסביבו.
הכל מתחיל בחיסרון טקטי מול קבוצה שמרכז השדה שלה הוא החלק החזק. אני לא יודע מה כל אחד חושב לעצמו, אבל לי נהיה קר כשראיתי את קאריק וגיגס מול יאיא סילבה ובארי. זה פשוט מעליב,מה שסיר אלכס מעלה במרכז השדה, ומה שיש זה באשמתו הישירה. מי שמזניח חוליה מרכזית כזו ומבסס את הקישור על סקולס וגיגס יחד עם וולנסיה, מקבל סטירה אחר סטירה.
.
מי שנותן למשחק להתנהל שישים-שבעים דקות לפני הרחבה שלנו ומאפשר לסיטי להניע שם כדור, מניח כנראה שמגוון כזה של שחקנים, לא יעשו כלום,ואז אולי נגנוב גול למעלה. אחרת אי אפשר להסביר מה מנע חילוף שיחזק את המרכז על חשבון גיגס למשל.וכשבא חילוף, זה בא בצורת וולנסיה, שכפי שידוע הוא בכושר עילאי ויכול וכבר שינה משחקים השנה. ןאחר כך יוצא גם רוני, (בגלל הצהוב יכתבו דעתנים למיניהם)כשמחפשים כל סיכוי להשוות.ואפילו קאגווה קיבל דקות,כדי להשפיע על המשחק…
וכן, במשחק המוחות המקדים ניצחנו. את מנציני.

יוסי 9 באפריל 2013

מסכים איתך לחלוטין. מי שמשאיר שחקנים כמו נאני,קאגאווה וקלברלי(יתכן שהוא פצוע,לא בדקתי) על הספסל ונותן לנגרים לשחק במקומם, שלא יתפלא.

כוכב עליון 9 באפריל 2013

ריאן גיגס, אשלי יאנג ודני וולבק הם נגרים בעיניך?

יוסי 9 באפריל 2013

כן.
לצערי, ראיין גיגס, בגילו המתקדם, כבר לא מה שהיה(בטוח שקלברלי עדיף עליו בשלב הזה של הקרירה). בקשר לשניים האחרים אין מה להשוות לדעתי.
גם לפי איך שהשמחק התפתח, היה צריך, לדעתי להכניס אותם בשביל לשנות ולהשיג דומיננטיות גדולה יותר במרכז השדה ובהתקפה.

כוכב עליון 9 באפריל 2013

ריאן גיגס נגד ריאל מדריד היה המצטיין במגרש ועל כן קיבל (בזכות)את המקום בהרכב. קלברלי (לצערי) בתקופה לא מזהירה , נאני לא עקבי לחלוטין וגם היה פצוע, קגאווה בעונת למידה ולמעט שלישיה נגד (מה קרה לזכרון שלי, המשחק שלפני מדריד..) לא עשה הרבה. וכן, וולבק ויאנג הוכיחו את עצמם כשחקנים טקטיים במשחקים גדולים. מפה ועד נגרים, המרחק לדעתי גדול. אבל ניחא, הפסדנו אז כנראה הכל יתפוס.

אמיר המקורי 9 באפריל 2013

כל מילה בסלע!

אבאלה 9 באפריל 2013

לגבי גיגס אני מסכים, קלברלי עדיף עליו

הבעיה עם מה שאתה אומר היא שכבר פגשנו את סיטי העונה ובמשחק החוץ הם שיחקו אפילו יותר זמן ליד הרחבה שלנו…שני הגולים באו ממתפרצות מהירות ומתואמות נפלא…

ואגב במשחק ההוא ולנסיה לא רק ששיחק, אלא גם פתח..

אבאלה 9 באפריל 2013

ועוד אגב, גם בניצחון מול ארסנל ולנסיה פתח,
בניצחון חוץ מול ליברפול הוא פתח,
בהפסד בית לטוטנהאם הוא לא פתח,
בניצחון חוץ על צ'לסי הוא כן פתח,
בניצחון בית על ליברפול לא פתח,
וגם כמובן אתמול הוא לא פתח

גם לי ברור שכל העונה הוא לא במיטבו.. אבל לבקר את פרגוסון על כך שהוא משחק רק כאשר זה לא מצליח (וכפי שאנו רואים סטטיסטית לרוב זה מצליח), זו ביקורת לא הוגנת..

אגב הסיבה העיקרית שהוא פותח היא כי הוא סוגר את האגף שלו בצורה מצוינת, הוא מחפה על ריצות של רפאל קדימה ובכלל לידו רפאל נראה הכי טוב מליד כל הקשרים.

אז הוא לא בעונה טובה, בכלל לא, זה לא אומר שהוא לא עושה עדיין דברים מסוימים מאוד טוב.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2013

אבאלה,
לא ביקרתי(הפעם) את וולנסיה.
הביקורת כולה היא על סיר אלכס פרגוסון וקבלת ההחלטות שלו בניהול המשחק.
וולנסיה לא בכושר ומי שזורק אותו למלחמה, עושה לו עוול ועושה לקבוצה נזק.
ואני לא מבקר את סיר אלכס רק כשזה לא מצליח. הביקורת שלי על חוסר קשר מרכזי היא בת יותר משלוש שנים, וממנה נגזרת הסתכלות על הרבה דברים אחרים,והמחדל הזה, מי שאין לנו ומי שיש לנו, הפסיד לנו כמה וכמה תארים ויוקרה רבה. והכי חשוב, אני לא שוכח לרגע איפה אנחנו נמצאים ולמה, ואני מזכיר את זה תמיד.
אבל, כדי שלמחמאות יהיה ערך ומשקל, צריך לקבל גם ביקורת אם היא ענינית והוגנת. זה כל הסיפור על רגל אחת.

אבאלה 9 באפריל 2013

כולם, (כולל אותי) מבקרים את פרגוסון על כל מני דברים שנראים לנו לא נכונים.. כמו חוסר קשר מרכזי ברמה עולמית

אבל כנראה שאנו לא רואים משהו, כי עובדה שזה עובד ועובדה שהוא צודק.

כמו שאי אפשר לנצח כל משחק אי אפשר לזכות בכל אליפות (אפילו ביירן לא עושה זאת).. יונייטד עם כל הניהול משחק ה"לא מוצלח" של פרגי לוקחת יותר אליפויות ממה שנשמע סביר בהינתן הכסף של צ'לסי וסיטי..

כנראה שמאיפה שאנחנו רואים – רואים לא טוב..

יונייטד השנה על קצב של 94 נקודות (אני לא בטוח אם זה שיא ליגה, אבל זה בטח קרוב).

אני חושב שכשאני או אתה או כל מישהו אחר בבלוג הזה מבקר את העבודה של פרגוסון זה שווה ערך לאם אני או אתה נבקר את המודל התאורטי האחרון של לורנס קראוס או את הרכישה האחרונה של וורן באפט..

אין לנו מספיק ידע כדי להבין למה הוא עושה את מה שהוא עושה, יש לנו רק תוצאות למדוד לפיהן את הישגיו..

ובזה הוא עושה מעל ומעבר למה שניתן לחשוב שאפשרי

יוסי מזרחי 9 באפריל 2013

אבאלה, הכי קל לכתוב את מה שאמרת. ועדיין יש בעיה שהולכת ומחמירה והיא בעיה שמונעת מאיתנו להתמודד ולהצליח בהרבה מקרים ומסגרות.
אף מילה מדברי לא מורידה מכרכו של סיר אלכס. אנחנו נמצאים שם,בעיקר בזכותו על ההצלחות ועל הכשלונות.
ועדיין, קבוצת ההתיחסות שלנו כקבוצה שרואה את עצמה בקבוצת הענקים היא יובנטוס ובארסה,ריאל וצלסי,באירן ודורטמונד, לא ויגן או ליברפול וסטוק. ומול אלה, יש בעיה הולכת וגוברת בחלק אחד של השדה,ושחולשתו הרבה לא עוזרת להתקפה או להגנה ולך תבדוק מה נותן מרכז השדה שלנו כסיוע לאלה.
משה רבינו טעה, מותר גם לסיר אלכס לטעות.זו לא בושה ולא כדאי לטמון את הראש בחול ולהגיד שהכל בסדר כי יש הצלחות לא מעטות.

אריק 9 באפריל 2013

אבאלה. יונייטד לא ייקחו השנה יותר נקודות משנה שעברה. אוחי פחות. אז איפה ההתקדמות? עוד סיבוב באלופות? בגביע? כשאוטו לידך נוסע אחורה נדמה לך שאתה מתקדם. זה מה שקרה השנה סיטי נסעו אחורה.

אבאלה 9 באפריל 2013

אני מן הסתם עוד לא יודע כמה יונייטד ייקחו השנה, אבל אני מניח שאם הם לא ייקחו הרבה זה בגלל שהם כבר לא צריכים..

כמובן שפרגוסון יכול לעשות טעויות ובמשך הזמן שהוא שם הוא מן הסתם עשה והרבה..

אני פשוט חושב שאם אנחנו רואים שיש חסרון במרכז המגרש ואנחנו באמת צודקים, אז אני מניח שפרגוסון כבר עלה על זה.. תרשו לנחש שהוא מודע לבעיות ביונייטד, בטח שלברורות שבהן, אם זו באמת אחת מהן.

ותרשו לי לנחש שהוא עובד על פתרון לזה, או שהוא חושב שקלברלי מספיק טוב, ויקרה נס ואנדרסון יהפוך לשחקן נורמלי, או שהוא כבר מתכנן להביא מישהו..

הטענה שלי היא פשוט ביקורת על השיח שמתנהל פה שמייחס לפרגוסון סוג של עיוורון בכך שהוא לא עלה עדיין על כך שהאמצע לא מספיק טוב ושוולנסיה לא שחקן טוב (שעם שתי הטענות האלה אני לא בטוח שאני מסכים)..

מצטער אם נראה שהביקורת הופנתה אישית אליך, ועוד יותר מצטער אם אתה לא מחזיק בעמדה שאותה אני תוקף, כי אז אני יוצא אידיוט.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2013

אבאלה, לעיונך.
May 07
Central Midfield. Important or not?
Tag: Manchester United — Ian @ 12:13 pm
.
I remember Steve McClaren being a guest on Super Sunday one weekend last season, during his time on the show he gave away one or two little snippets of how Sir Alex Ferguson ticks and shared them with the world quite innocently. The first was about how Sir Alex would know his team upto 6 (six) weeks in advance. The second however was a far more eyebrow raising statement.
‘Sir Alex’ McClaren said ‘puts a huge onus on three positions within his teams. The goalkeeper, a central defence partnership and a goalscorer’.
Surely his former No2 wasn’t suggesting Sir Alex Ferguson didn’t feel central midfielders were as important as them, was he?
It certainly sounded that way, and it certainly went some-way to explaining why United’s midfield has been so openly neglected for a few years now with little or no real drive or purpose pushing the team in the way a Bryan Robson, Paul Ince or Roy Keane would’ve done in years gone by.

לי זה מסביר את הבעיה.

אבאלה 10 באפריל 2013

מעניין.

כנראה שהוא באמת לא רואה בקישור המרכזי כזאת חוליה קריטית..

וכנראה שאני טועה כאשר אני חושב שהוא אכן יביא קשר מרכזי טוב שנה הבאה או שהוא חושב על קלברלי כקשר סוג א'.

יכול להיות שבאמת זו עמדה שנראית לו ראויה להזנחה..

אבל שוב, אני אומר (אולי במעט דוגמטיות) אני סומך עליו.
גם לי זה נראה מוזר, בעיקר לאור העובדה שעמדת הקשר המרכזי היא האהובה עלי והיא גם זו שאני משחק. אבל איך שהוא, אולי למרות זאת, אולי בזכות זאת, זה עובד.

אבאלה 8 באפריל 2013

חבל על השער השני וההפסד, לא מגיעה למנצ'יני המטונף שום שמחה.

חבל שג'ונס שהוא לרוב בלם נפלא אשם לחלוטין בשער, אכל את ההטעיה של אגוארו הפרחח.

כרגיל העונה, כמו כמעט בכל משחק וולבק מוכיח איזה שחקן נהדר הוא.

לי יש דילמה דורפן וכל השאר – מי אתם יותר רוצים שתעוף בגביע, צ'לסי המגעילה של בניטז שהעיפה אותנו, או השכנים הרועשים.

בגדול אני הרבה יותר שונא את סיטי, ונראה לי שמעדיף שיעופו

תוהה בדרכים 8 באפריל 2013

כאוהד יונייטד עדיף לך כל דבר שיגדיל את הסיכוי שמנצ'יני ישאר עוד עונה ולא כולל אליפות על חשבון יונייטד.

זורק מילה 8 באפריל 2013

אני מאוד אוהב את וולבק אבל הוא לא סקורר ולדעתי לא יהיה אחד כזה לעולם גם אם ישחק בתפקיד 9 קלאסי,ובאגפים הוא פשוט מבוזבז לחלוטין שהוא צריך לרדוף אחרי מגני יריב.לדעתי, וולבק חייב להיות בעמדה של מאחורי החלוץ,שם הוא יפרח ויראה את מלוא הפוטנציאל שלו.

מה לעשות שההחתמות בקיץ של ואן פרסי וקגאווה גרמו לכך שאת וולבק (וגם את רוני וצ'יצ'ריטו) בעונות הקרובות נראה רק באגפים,וחבל (בעיקר לאוהדי יונייטד)

אריק 9 באפריל 2013

צודק. אבל יש גם שילוב של קאגווה מאחורי רוני שנוסה לעשרים וחמש דקות שלמות השנה והביא בפרק הזמן הזה שלושה גולים.

גיל מזימבבואה 8 באפריל 2013

אני חושב שזה היה המשחק הכי גרוע של יוניטד השנה בבית. אני לא זוכר בכל ה – 90 דקות מהלך התקפי אחד טוב של יוניטד.
זוהי יוניטד ובגלל זה אנחנו כל כך אוהבים אותה, אני רק מקווה שהבלתי ייאמן לא יקרה ואני עוצר כאן…

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 8 באפריל 2013

רונן אני ממש מוטרד מהאופן ההגיוני, סביר, שקול, מעשי ומושכל שבו אתה מתייחס למשחק הזה. אני מוטרד מכך כי גם אני קצת חש כך, ואולי באיזה שהוא מקום זה פיספוס…מה קרה לרגש ולחוסר הרציונליות שבלב אהדת כדורגל. זה דרבי בשם אלהים, איך זה לא בוער בעצמות?
האמת שלפני המשחק ובתחילתו די נאלצתי לזייף להט (בפני עצמי, כן?), כשסיטי הבקיעו את השני כבר ממש היה חשוב לי שנשווה, אבל התופעה מדאיגה

נמרוד 9 באפריל 2013

אין ספק שצריכים לקרות כמה שינויים משמעותיים לקראת העונה הבאה. אין אף קיצוני ברמה מספיק גבוהה, גם לא זאהה וגם לא וולבק שלא משתלב טוב בעמדה הזאת, לגבי ולנסיה ונאני אין מה להרחיב, יאנג בינוני. מבחינת יונייטד זה אומר רכש של קיצוני אחד לפחות ברמה עולמית, בנוסף לשחקן יצירתי בקישור כמו שיש בכל קבוצת צמרת בפריימרליג ועוד קשר אחורי/בלם, תלוי בהחלטה לגבי התפקיד העתידי של ג'ונס. בעיקר יונייטד צריכה להחליט מה היא עושה עם השחקנים הלא מנוצלים שלה- הרננדס לא יכול להישאר במעמד שלו עכשיו, צריך להחליט מה עושים עם קגאווה ולדעתי גם לתת יותר אשראי לאנדרסון, הוא השחקן היחידי בקבוצה שחושב לעומק.
המסקנה שלי מהתקופה הלא טובה הזאת ושלושת ההפסדים לקבוצות ברמה הגבוהה של אירופה היא שיונייטד צריכה הרכב ראשון או לפחות שלד של 7-8 שחקנים בהרכב למשחקים כאלה. אני כמעט בטוח שאברה,וולבק, קאריק ודה חאה הם היחידים שפתחו בשלושת המשחקים(לאברה וקאריק אין מחליף ראוי בסגל). זה בסדר גמור לעשות רוטציה במהלך עונה ארוכה, אבל אסור לזנוח את ההיררכיה.

תומר ש 9 באפריל 2013

לא יודע איך לא אכפת לכם מהדרבי… לי אישית ייקח להתאושש מהתצוגה הנוראה הזו לפחות כמה ימים. וכן, ההפסד הזה הנא על הראש של פרגוסון

כוכב עליון 9 באפריל 2013

נגיד שאני מייצג את עצמי פה, אני התכוונתי שלא התכוננתי למשחק כמו שאני מתכונן למשחק חשוב, כמו שחשבתי שדרבי נגד היריבה השנואה יעשה לי, לאחר הפסד ,בוודאי שהוא לא זניח וקשה גם לי להתאושש, מצד שני היה לי קשה יותר נגד מדריד או אם היינו מפסידים לליברפול (אפילו במשחק חסר חשיבות), אני חושב שחלק גדול מזה קשור לזה שאנחנו לא תושבי העיר ורובנו גדלנו עם העליונות של ליברפול בשנות ה 80 ואילו הסיטי היה משחק קליל ברוב הזמן

סימנטוב 9 באפריל 2013

טוב אז הכסף החדש עבור שם מגרש האימונים וכו' וכו' ילך על שחקנים, שיפור הסאונד וכו' וכו' או שיביא לתגובות של צעיפים ירוקים צהובים בעונה הבאה?

אריק 9 באפריל 2013

לא ראיתי את המשחק, ון פרסי הבקיע?

סימנטוב 9 באפריל 2013

שחק אזורית :)

גיל 9 באפריל 2013

טוב, לואיוול לקחו כמו שהימרתי מראש. היה משחק מצוין רוב הזמן בניגוד לשנים עברו. עכשיו אפשר בשקט להתכונן למאסטרס.

אמיר המקורי 9 באפריל 2013

כפי שכתב יוסי מזרחי בתגובה מס.17 היונייטד הפסידו את המשחק בחוליית הקישור,עד שחולייה זו לא תעבור ריבזייה מוחלטת אנו נמשיך להפסיד במשחקים קובעים ראש בראש מול הגדולות שלרובן חוליות קישור טובות יותר.
נכון לאתמול ומאז המשחק מול הבלאנקוס יש דעיכה בחוליית ההתקפה ושוב ראינו זאת אתמול,זה הרגיש שרוני ואן פרסי וולאבק לא ישימו את הכדור בשער גם עוד 90 דקות.
לגביי החילופים של הסר זו באמת בעייה כאובה,כבר לפני הגול של אגוארו זה הרגיש שהחברה עייפים והיה מקום לחילוף בקישור וגם בהתקפה.
לסיום ואני טוען זאת בשיחות עם חברים כבר זמן רב כי הפער שפתחה היונייטד על הליגה אינו כי היא קבוצה גדולה(בטח לא בהשוואה לקבוצות העבר של המועדון)אלא בעיקר כי הליגה דיי חלשה.

אריק 9 באפריל 2013

יונייטד לא השתפרה בכלום לעומת שנה שעברה. לשמור על רמה טובה לליגה זה חשוב אבל הייתי שמח לראות התקדמות

טל המנצ'סטרי 9 באפריל 2013

ההפסד הזה הוא יותר מרק טיפה חבל, זה המון חבל כי זה המשך ישיר לרוח שיצאה לנו מהמפרשים אחרי ההדחה מול ריאל מדריד,
כי הפסדנו משחק יוקרתי וכשזה שסתם מכניס את המערכת לחשש מסויים וכשאנחנו זוכרים את איבוד האליפות, איבוד הפרש 8 נקודות בעונה שעברה.
לא, אני לא חושב שאנחנו נזרוק את זה לפח אבל ומאז מדריד ודווקא לאחר ההפסד הכואב לא פחות לצ'לסי בגביע בשבוע שעבר, אחרי חודש עם 2 הדחות, כל-כך רציתי שנתפוצץ בחזרה ולטובה נגד סיטי ושנשלח אותם עם מצב רוח ירוד לחצי גמר הגביע האנגלי.

סיטי היתה טובה יותר וגם אם היינו פוגשים קבוצה אחרת בליגה, עם גיגס לצד קאריק במרכז השדה ומול קישור מעובה של היריבה, אנחנו תמיד נהיה נחותים.

אני לא מבין את ההתעקשות הזו של פרגוסון על גיגס במרכז השדה ולא כקיצוני ודווקא שעד לא מזמן והעונה, גיגס חזר לימים היפים מפעם כקיצוני וכשאנחנו סובלים העונה מכושר ירוד ביותר של כל שלושת הקיצוניים שלנו, למה לא לנסות ולהוציא את המיטב מגיגס באגף?
איזה עוול זה עבור וולבק להמשיך לשחק בעמדה שהיא לא טבעית או נוחה לו וגם החילופים אתמול היו מאוחרים מדי.

והיה נדמה בהתחלה שרוני וואן פרסי "הגיעו למשחק" היו נראים חיים ומפוקסים אבל שוב עקב האכילס הזה של מרכז השדה דפק אותנו.
בתחילת העונה כשחיפשנו יציבות שיחקנו בשיטת היהלום, זה הצליח,
כשנאני כרגיל בכושר מתנדנד, כשולנסיה נמצא בעונה גרועה, כשיאנג גם כן לא יציב, אחרי החודש הפחות טוב הזה, למה לא "לחזור" למקורות שהצליחו להחזיר אותנו לתלם בתחילת העונה?

יום ראשון סטוק בחוץ, הם די הסתבכו במאבק הירידה, אנחנו צריכים לעלות מפוקסים הרבה יותר ועם שיווי משקל בהרכב ומערך ולהחזיר את החיוך לפנים, בכל זאת אנחנו נותנים עונה גדולה של מספרים בליגה
וגם סיטי היתה מוכנה להתחלף איתנו ולמרות הניצחון שלהם אמש.

אריק 9 באפריל 2013

סטוק ווסטהאם בחוץ ארסנל בחוץ צלסי בבית אני רואה את יונייטד מפסידה עוד הרבה נקודות בכושר ובמצב רוח הנוכחי. היה נחמד עם שחקן השנה בבונדסליגה היה מקבל דקות. זה עשוי לעזור גם הרננדז

חיפני לשעבר 9 באפריל 2013

לי אישית קשה לראות את גיגס משחק כבר, זה לא אותו שחקן, והשער הראשון היה באשמתו הישירה, עם העקב המטופש הזה שהוביל להתקפה מתפרצת שהשאירה את יונייטד עם המכנסיים למטה.

הגיע הזמן ללכת, עם כל הצער שבדבר, או להיות שחקן ספסל למספר דקות, אבל הוא בטח לא שווה הרכב ביונייטד כרגע.

טל המנצ'סטרי 9 באפריל 2013

לפני חודש, ב 2 מפגשים מול ריאל מדריד, כמחליף במשחק הראשון ולאחר מכן בהרכב במשחק השני, הוא עדיין לא היה אותו השחקן?
העקב היה פזיז ורשלני והוביל לשער הראשון, קורה.
הוא מעולם לא היה שחקן מרכז שדה טבעי, יחד עם זאת הוא כן יכול לבוא לידי ביטוי טוב יותר גם בעמדה הזו אבל לצד עוד 2 שחקנים ולא כחולייה של 2 שחקנים ועוד מול קישור מעובה של שלושה שחקנים וכש 2 מהם סוג של גרזנים (יא יא טורה הנפלא ובארי שאני לא מחזיק ממנו ובכל זאת הוא שחקן פיזי)
וגיגס, כשמשחק המון על הרגש, כשזה מגיע ממרכז השדה וביותר מדי כדורים ארוכים זה נראה רע והורס לא מעט אבל לו היה עושה זאת מעמדת הקיצוני, זה היה יעיל יותר והיה נראה טוב יותר אבל השחקן הוא עדיין אותו השחקן וכזה שיכול לתרום רבות והוא עשה זאת לא מעט גם העונה.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2013

טל,
לא ביקרתי את גיגס על ההופעה אתמול כי זה חלק מהמשחק ואפשר להיות גם פחות טובים לפעמים (וגם כי הוא גיגס). הביקורת על כך שכשכבר היה ברור שזה לא מערך נכון כבר אחרי חצי מחצית, צריך לשנות הרכב או תפקודים וזה לא קרה ולכן "זוכרים" את העקב המיותר שהביא לגול הראשון ואת חלקיק השניה שהיתה חסרה לגונס על אגוארו בשער השני.
זה כי לא מתמקדים בשורש הבעיה.
וחוץ מזה אני מצטרף לכל מילה שכתבת.בשתי התגובות.

טל המנצ'סטרי 9 באפריל 2013

יוסי

התגובה שלי לגבי גיגס היתה מופנת לחיפני לשעבר שכתב כי גיגס הוא כבר לא אותו השחקן וכי קשה לו לראות אותו משחק וגם כשכתב כי הוא צריך ללכת או להפוך להיות לשחקן ספסל שולי.

מסכים איתך במאה אחוז שלאחר המחצית או לפחות 10-15 שעה לאחר תחילת המחצית השנייה היה צריך לשנות הרכב, מערך ותפקודים,
פרגי נרדם אתמול בשמירה.

Comments closed