ווסט ברומיץ חוץ. 5:5

המשחק ה-1500 והאחרון

fergt

טוב, אהיה רק אוהד.

מכל הדברים הבאמת לא כל כך חשובים של חיי, לפחות אלו שכבר חייתי – המסע המרגש, המקסים, המסעיר ואולי אפילו בכל זאת טיפ טיפה חשוב, כי גם פנאי הוא חשוב, מסתיים עכשיו.

*וזה נכתב לפני המשחק:

אני בהחלט לא חושב שהכל כבר נאמר על פרישתו של פרגוסון. אבל זה לא אומר שהכל חייב להיאמר לפני המשחק האחרון מול ווסט ברום!ו לכן אתרכז בסיכום העונה.

מייקל קאריק נבחר לשחקן השנה של הקבוצה על ידי שחקני הקבוצה, בעוד האוהדים בחרו את רובין ואן פרסי ובבחירות לשחקן השנה באנגליה ואן פרסי סיים כראשון משחקני יונייטד (שלישי לבייל ולסוארז).

באופן אישי אני לא מחזיק מבחירות כדורגלנים יותר מבחירות עיתונאים. ראשית בגלל אינטרסנטיות (הצבעות הכדורגלנים בבלון ד'אור של פיפ"א הן פארסה) אבל בעיקר בגלל סיבה אחרת: כדורגלנים אמנם רואים את יריביהם במגרש אבל לא נוטים לראות אותם הרבה. אני יודע על הרבה כדורגלנים שממעטים לצפות בכדורגל.

אבל בבחירה פנימית של קבוצה המצב שונה לחלוטין. שחקנים ראו וחוו כל דקה של כל המשחקים. ויותר מכך: הם יודעים מה היו ההוראות ומה היו התכניות לקראת המשחק. ואם הם בידלו שחקן אחד כחיוני ביותר, הם יודעים.

קאריק היה במשך שנים שחקן קצת אניגמטי עבורי. כשיונייטד שיחקה כדורגל מהירות הוא היה קצת לא נחוץ. כששיחק ליד סקולס בשנים האחרונות זה היה צוות מאד גרוע – כי לתפקיד המשרת הפיזי הוא לא כל כך מתאים וברגעים כאלו התגעגעתי מאד לפלטשר. אבל השנה קיבל את הניהול, וגם אם לעולם לא יהיה מה שסקולס היה בשיאו הוא עשה את עבודתו. ומה שיפה לדעתי: זה קרה שנה אחרי שהיה צורך להחזיר את סקולס מפרישה. זה לא שנתנו לקאריק צ'אנס אלא שהוא פשוט השתפר.

קאריק בן 32 וייתכן שעתידו עוד לפניו. ביורו האחרון שאלתי את צ'זארה פרנדלי על שחקנים כפירלו, סקולס וצ'אבי והוא ציין את גילם כיתרון. "בתפקיד הזה צריך לדעת מה לעשות", ציין בפשטות. ראינו את זה ביונייטד בשנים האחרונות עם אנדרסון. הוא קיבל לדעתי מוקדם מדי בקריירה משימות ניהול משחק.

המצחיק לדעתי הוא בעוד ששחקנים אנגלים רבים מנופחים על ידי התקשורת לדעתי קאריק דווקא סובל מכך שהוא לא אנגלי. התקשורת באנגליה דווקא הבינה מצויין את חשיבותם של שחקנים כמו קלוד מקללה או צ'אבי אלונסו כששיחקו באנגליה. אבל איכשהו את הקשרים שלהם הם מודדים יותר בשערים ובבישולים.

אבל זה משתנה, קאריק לא רק זוכה להכרה ביונייטד אלא גם באנגליה. נראה שהודג'סון למד מהמשחק מול איטליה ביורו ועכשיו הביא אותו לנבחרת לשחק לצד ג'ררד. אבל אנגליה כמובן לא מעניינת ויותר מעניין מה יעשה דייויד מוייס. מוייס הוא במאמין גדול בקישור מרכזי – אבל נוטה לחשיבה פיזית יותר מפרגוסון. שניים מההברקות שלו בתפקיד היו מרואן פלאיני וטים קאהיל ואני לא בטוח שקאריק כל כך בתבנית שלהם.

אבל זה העתיד. ב-2012-2013 קאריק היה האיש!

האספקט האחר של סיכום העונה הוא שעכשיו אנחנו יודעים שזו הייתה העונה האחרונה של פרגוסון ושהוא ניהל אותה בידיעה כזו. זה מסביר הרבה מאד דברים. למשל את רכישת ואן פרסי ותעדוף הליגה. למשל את העובדה שקיבל קשה כל כך את ההפסד לריאל מדריד.
אבל בעיקר זה נותן תמונה של איכות העבודה עבור מחליפו. עיקר העבודה הייתה חיזוק הביצורים. פטריס אברה וריו פרדיננד חזרו לעצמם. פיל ג'ונס השתלב אחרי קאמבק מפציעה קשה. רפאל נתן קפיצה מאד מאד חשובה. וגם קאריק בקישור היה חלק מהתהליך הזה.

בהתקפה הדברים היו הרבה יותר ספורדים. כל כוכב נתן תקופה, גם אם ואן פרסי יותר מאחרים. קגאווה היה אולי אכזבה בתפוקה כללית אבל רחוק מלהיות איזשהי דאגה. הוא יהיה בסדר גמור. הקיצונים נתנו כולם עונות לא טובות מלבד אחד ריאן ג'וזף גיגס ועתידם של כולם לא ברור. אז איך שאני רואה את הדברים מוייס מקבל את עמדות 1-6 או 1-7 במצב טוב ויש לו הרבה חופש להחליט מה הוא עושה בצד ההתקפי. לא אתפלא למשל אם יחליט להשאיר את נאני – הוא כשרון גדול ומוייס עבד בקריירה עם מעט כשרונות בסדר הגודל הזה ואולי ירצה לנסות לרענן אותו. שאלת רוני מן הסתם כבר פתורה ולא אתפלא אם כבר בשני בבוקר נדע את עתידו. ולכל המאוחר אחרי סיום העונה הספרדית והגרמנית וכל שינויי המנג'רים וההעברות הנלווים לכך. ואם רוני עוזב, סביר שיונייטד תפעל מיד. שוב, התחושה שלי שגם זה ידוע וזו תהיה פגרה סוערת אך קצרה.

carrix

ליגת שוקי ההון - על מפרקים מסוגים שונים
אפשר קצת שקט, בבקשה?

51 Comments

שי הדור הבא 19 במאי 2013

אני לא יודע אם זה אפשרי מבחינת העומס, אבל אני מייחל להיררכיה ברורה. שלא כל משחק יהיה הרכב חדש הפוך לקודם.

לתת את המפתחות לקגאווה, כשלפניו ואן פרסי ומאחוריו אולי שחקן מרכז שדה חדש ולבנות את הסגל וההרכב מסביבם, בהתאם לחוזקות ולחולשות שלהם.

רוני, תעמוד לנו זכותו לעולם ועד, צריך לפנות את השטח. הוא תרם המון אבל לאחרונה נראה מתחת לפני השטח שהוא רוצה להמשיך הלאה.

אריאל גרייזס 19 במאי 2013

מתחת לפני השטח? פרגוסון אמר שהוא רוצה לעזוב, זה לגמרי מעל פני השטח

שי הדור הבא 19 במאי 2013

כמובן.

הכוונה היא שהתחושה שאני מקבל היא שגם כשהוא רוצה ומשקיע במשחקים, משהו שם לא עובד בכל הכוח.

חיפני לשעבר 19 במאי 2013

הוא רוצה להמשיך הלאה כי השאירו אותו על הספסל, לא כי הוא לא אוהב להיות ביונייטד. שינוי ביחס כלפיו ישאיר אותו במערכת,ובעיניי מגיע לו להיות בהרכב לפני הרבה שחקנים שהיו השנה בהרכב.

יואב מקטמון 19 במאי 2013

בנוגע לקאריק, אני מרגיש שיש לי קצת "זכות ראשונים" לגביו.
עוד בימיו בטוטנהאם שמתי לב אליו והרגשתי שהוא מתאים לנו בדיוק.
אם נזכור, אחרי פרישתו הלא-כל-כך יפה של רוי קין, מרכז השדה שלנו נראה רע מאד, ובמקרה (או שלא במקרה), הגיעו 3 עונות בהן לא הצלחנו לזכות באליפות.
עם בואו של קאריק, ערב עונת 2007, הכל השתנה. הוא החזיק את האמצע בצורה נפלאה, לטעמי. תמיד במקום, עוצר את התקפות היריבה כשהוא משתמש בעיקר בחוש מיקום ותזמון יוצא מן הכלל.
לדעתי, היה לו חלק גדול מאד בכל אחת ואחת מחמש האליפויות שזכינו ב – 7 העונות שלו אצלנו.
החסרונות שלו?
א. לא מספיק כריזמטי, חסר איכויות של "כוכב".
ב. קצת איטי מדי, גם בשחרור הכדור לכיוון ההתקפה וגם ביציאה קדימה בריצה.
ג. לא בועט מספיק לשער, למרות שיש לו בעיטה נפלאה (זוכרים את שני הגולים האדירים שלו נגד רומא ב – 7-1 ההוא?).
אם רק היה משפר במקצת את סעיפים ב' וג', היה יכול להיות הקשר האחורי הטוב של תקופתו. אבל גם ככה, הוא אחד מהשחקנים האהובים עלי בשנים האחרונות, אחד החשובים ביותר, ובוודאי – המוערך פחות מדי מכולם.

דורפן 19 במאי 2013

אני מודיע בזאת שאם קאריק נמכר לקטמון יש זכות להשוות כל הצעה עליו!

יוסי מזרחי 19 במאי 2013

בקצב שמתפתחים המחירים יהיה צורך למכור את כל קטמון (השכונה,לא הקבוצה) כדי לקנות את קאריק.

oz 19 במאי 2013

להיפך – בקצב שבו עולים מחירי הדיור יספיק למכור איזה דירת חדר וחצי בקטמון כדי לקנות את כל היונייטד

תומר חרוב 19 במאי 2013

אם המאמן המיועד של קטמון אומר שהוא לא רוצה את קאריק זה בגלל שאמיר גולה חוזר מפרישה?

תומר חרוב 19 במאי 2013

חוזר בי, מתברר שסיכמת אצלנו(פורסם לראשונה בתגובות בדה באזר!!!)
שיהיה לנו בהצלחה

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 19 במאי 2013

רונן השארת שאלה מרכזית ללא התייחסות (אולי בעצם התייחסות אניגמטית בלבד): בהנחה שרוני עוזב, וכמו שאתה אומר יונייטד תפעל מהר, מה אתה חושב שהיא תעשה – מי אמור להגיע למלא את החלל? רכש נוצץ כמו רונאלדו או פלקאו, או אולי בעצם מילוי מבפנים על ידי שדרוג נאני וקגאווה?
אגב אשמח לראות את פלאיני בשורותינו. שחקן תותח ויש לשער שמוייס (מתי נוכל להתחיל לקרוא לו מוישלה?) מודע לעובדה הזו :-)שלא לדבר על כך שהוא תמיד טוב נגדנו…

דורפן 19 במאי 2013

מה אני חושב? אין לי מושג יותר מאחרים.

מה הכי כדאי והכי נחמד? רונאלדו. כדאי ופחות נחמד? בייל. מה נראה יותר סביר? לבנדובסקי. אבל אלו סתם ספקולציות. פלקאו עד כמה שאני מבין עובר למונאקו.

אני לא חושב שאם מוייס יוותר על רוני זה יהיה ללא תמורה.

גיל מזימבבואה 19 במאי 2013

תקן אותי אם אני טועה, האם קרה בעבר ששחקן לטיני שעזב את אנגליה חזר אליה?
יש יופי של אקלים בדרום אירופה…
אני גם מוכן לחתום שאם צ'לסי משווים לדרוגבה משכורת הוא לא חוזר.

אמנון 19 במאי 2013

ענייני האקלים הנחמד בדרום אירופה לא מונעים מאלפי מהגרים כל שנה לעשות מה שהם יכולים בשביל להגיע לארה"ב וקנדה. כדורגלנים, אפילו מולטי-מיליונרים, לא חושבים כל כך שונה.
כל השאר זה ספינים ושאר ירקות.
ולשאלתך-לי קופץ הרנן קרספו כדוגמה.

אריק 19 במאי 2013

קאריק בעיניי היה שחקן השנה בפרמייר ליג. הוא התחיל לא רע ביונייטד לפני שלוש שנים עבר עונת בלהות (והיה די אשם בהדחה מליגת האלופות מול באיירן) והתאושש באופן מרשים.
אני גם מעריך שהרב סגור ולא יודע מה אני רוצה (רונאלדו זה תמיד טוב, אבל הוא קצת גדל לממדים לא טובים)

אריק האחר 19 במאי 2013

קאריק שחקן העונה ללא כל ספק.
ואן פרסי הביא נקודות מכריעות בהרבה משחקים.
קאריק הביא נקודות בכול משחק והוא שיחק יותר מואן פרסי.
מסכים לכול מילה של יואב מקטמון לגבי המעלות והחסרונות של קאריק.
עדין כל הנושא של רוני פרגוסון מוייס לא ברור.
מבחינתי רוני עדיף על פני כל שחקן כולל רונאלדו.
לא חוכמה להגיד אבל ולאנסיה ואנדרסון מתחרים צמוד מאד בתואר
אכזבת השנה.
גיגס רץ לתואר התגלית הצעירה של השנה.

איתי 19 במאי 2013

ולנסיה בא לחתום לי ולעוד רבים כמוני אחרי המשחק האליפות של יונייטד נגד וילה, כך שמבחינתי, עם כל הביקורת, הוא ממש לא אכזבה. הוא אפילו החזיר את הטוש שהשתמש בו לילד שנתן לו אותו…
אגב, גם צ'יצ'ארטו, אברה, קגאווה ודה חאה היו כולם סבלניים וחייכנים וחתמו במשך דקות ארוכות לאוהדים שהמתינו בחוץ. אלו דברים שרואים מבחוץ וגורמים לכל מה שקורה על מגרש להתקבל בצורה שונה (נקודה שעתה המון לדיון השבוע, עם פרישתו של קינג דיוויד).

מבחינתי, עם כל העונה הגדולה של ואן-קאריק, אברה הוא זה שהרשים אותי יותר מכולם. קטלו אותו (די בצדק) בתחילת העונה כאילו הוא הבקיע בעצמו נגד יונייטד. ולמרות זאת, ולמרות בוטנר, ולמרות סוארז, ולמרות הביקורת, הוא שיפר את עצמו במהלך העונה והיה נפלא במשחקים בהם הפער מהצמרת הכפיל את עצמו עד שנגמר הסיפור. אני חושב שהתמודדות שלו עם המשבר המקצועי, יחד עם האמונה האינסופית פרגי בחייל שלו, היו מפעימים.

שיהיה בהצלחה היום.

תומר ש 19 במאי 2013

לא מסכים לגבי ולנסיה. כנראה שהוא אישיות מאוד צנועה ונחמדה, והוא יודע להעריך מאוד את המקום שהוא נמצא בו. מבחינת כדורגל נטו הוא היה שערורייה שנמשכה ונמשכה ונמשכה ועוד קצת נמשכה (וזה על הראש של פרגוסון).

מסכים איתך מאוד לגבי אברה.

איתי 19 במאי 2013

מבחינה מקצועית נטו – כמובן שאתה צודק. הבחור שהוא שחקן של מהלך אחד ואם זה לא עובד אז זה נראה מביך. אבל מבחינה אנושית – הוא קנה אותי בשביל עוד שנה של הזמנויות.

תומר ש 19 במאי 2013

ולנסיה לוקח בלי למצמץ. אנדרסון שיחק מעט כי אכזב. ולנסיה שיחק המון כי אכזב וזה פשוט כאב לעיניים.

אמיר המקורי 19 במאי 2013

כמה תובנות שלי:

קאריק – אכן העונה הטובה ביותר שלו ומגיעות לו התשבוחות על העבודה שעשה בפרמייר.
מצד שני קאריק הוא החולשה היחסית שלנו באירופה,לצערי הוא לא מתמודד שווה כוחות לקשרים ומנהיגי הקישור של הארופאיות הגדולות.
יש בהחלט מצב שהיעדר התמיכה(נאני,ולנסיה,קלברלי,אנדרסון)שהוא מקבל משאר שחקניי הקישור שלנו גורם לו להראות נחות עוד יותר בצמפיונס.

ריו – הוא שחקן העונה השני שלי,כבר כארבע עונות ויותר ריו לא היה כשיר כמות משחקים גדולה כל כך,הכשירות והמנהיגות שלו היו מרכיב משמעותי ביותר לאור העובדה כי רוב חבריי חוליית ההגנה נעדרו ארוכות(חוץ מאברה).

רוני – מי שממעיט היום בערכו(וכבר היו כמה כאלו)כנראה לא מבין שבלי רוני לא הייתה אליפות העונה!כבוד לוואן,לקאריק,לריו ואברה וכל האחרים אבל אין שחקן נוסף בממלכה עם הערכים המוספים של רוני.
אני מאמין שמוייס רוצה את רוני הוא מכיר את כל מעלותיו וחסרונותיו,אני לא רואה שחקן פנוי בשוק עם האכויות שלו.

רכישות הקייץ – טוב זב כבר ברור שאין לנו קיצוניים,יש אחד נאני ואחד ולנסיה אבל אין לדעת מתיי הם מופיעים והם כבר מיצו והראו את כל מה שיש להם לתת ליונייטד.
לטעמי שניהם ראויים לסגל כמחליפים אבל חייבים שני קיצוניים ברמה אחת גבוהה יותר(אחד נרכש מפאלאס אבל עדיין חובת ההוכחה עליו),הבעיה עם נאני שתמיד הערכתי את כישונו שהוא לא יהיה מוכן להיות מקוטלג כשחקן ספסל.

הגנה – ושוב טוב מספיק לליגה אבל לא לאירופה,אברה(למרות העונה הטובה וההשקעה המדהימה)ורפאל לא שייכים לדרג האירופאי הגבוה.
תסתכלו על המגינים של באיירן ודורטמונד ותבינו.
לגביי מרכז ההגנה מויס חייב להתחיל בתהליך החפיפה לריו ווידיץ ולהביא מחליפים ראויים,לסר היו כוונות משלו אבל איני רואה את סמולינג(בוודאות!)ואת ג'ונס(אולי עוד שנתיים)ראויים להחליף את שני הענקים האלו.

התקפה – לא ברור מה מויס הולך לעשות,זה ברור שגם עם רוני יישאר יצטרכו עוד חלוץ תותח כדיי להתמודד באירופה,וולאבק למרות ההשקעה לא מצליח לשים את הכדור ברשת הוא פשוט לא סקורר ולגביי ציצריטו חייבים להחליט באם הוא מקבל אשראי אמיתי או לא,האפונה סקורר אדיר אבל חייב לשחק בתוך הרחבה!

יוסי מזרחי 19 במאי 2013

שכחת את אוונס,וזה עליך. רשום לפניך: אוונס יחד עם גונס הם ההגנה העתידית. יונייטד לא צריכה לשים כסף גדול במחלקה הזו,אלא אם יצוץ מישהו כמו וארן,בגיל ובכשרון.

אמיר המקורי 19 במאי 2013

אתה עדיין חושב כך יוסי..??

יוסי מזרחי 19 במאי 2013

כן חד משמעי.
עוד ניפגש ואזכיר לך את הדברים.

wazza 19 במאי 2013

יוסי אני מאוד לא מחזיק מג'ונס אני חושב שההתלהבות ממנו מוגזמת ודווקא סמולינג לדעתי יותר טוב וכמובן שימים יגידו…

אמיר המקורי 19 במאי 2013

מצוין, אני רושם זאת לפניי! דרך אגב ובאמת בלי להיות קטנוני היה לנו ויכוח במחזורים הראשונים של העונה על תרומת השערים של וולאבק ורוני, אני הימרתי שהם לא עוברים את 20 שערים הליגה ביחד אתה דיברת על ארבעים אבל מודה ועוזב ירוחם………..

תומר ש 19 במאי 2013

מסכים עם וואזה, אבנס + סמולינג זה העתיד, ג'ונס פאניקן

יוסי מזרחי 19 במאי 2013

אתה צודק אמיר.
אני טענתי שרוני וולבק יתנו יחד 40 (ארבעים) גולים.
טעיתי. זו עובדה.
אפשר להסביר אותה בכמה רובדים, אבל אכן הייתי רחוק מהמטרה.
אבל אנימציע שתלמד משהו(בלי התנשאות חלילה) מהעקשנות של סיר אלכס ולי לפחות אין ספק שוולבק עוד יחזיר לנו את כל החוב יחד עם ריבית והצמדה.

יוסי מזרחי 19 במאי 2013

צריך להודות על האמת, בודאי כשטועים.
היה פרק זמן לא קצר, שחשבתי שאין לקאריק מקום אצלנו.
כמו שנכתב כאן, הוא לא הכי מהיר לא המצטרף הקלאסי מאחור והוא לא זה ולא ההוא. אבל מסתבר שהוא יותר כדורגלן מהרבה מאוד שמות שחלפו על פנינו והעיקר הוא שהוא עשוי מחומר שסיר אלכס מעריך כחומר טוב מנטלית, בהיבט של יכולת להתאים את עצמו למצבים חריגים, והוא, צריך לזכור היה אצלנו, גם בלם.
אני מבין שמוייס הוא חסיד של שליטה במרכז השדה. עם קשר מאסיבי, פיזית וטכנית ליד קאריק אני חושב שנראה ממנו עוד יותר ממה שטעמנו השנה.
אני רק מקוה שלא תהיה פשרה של מישהו שיבוא לאמצע רק כי צריך לעשות -V- ליד רשימת החולשות.

אריק 19 במאי 2013

רוצה לראות את פאוול היום ואת הבלגי עם השם הקשה מקבל בכורה מפרגי

סימנטוב 19 במאי 2013

פאוול סיים את העונה(עבר ניתוח)

ניינר 19 במאי 2013

לא הצטערתי על הרבה שחקנים שעזבו את ספרס, אבל על קאריק הצטערתי מאד. שחקן שאני עדיין מאד אוהב ושמח לראות אותו מצליח

תומר ש 19 במאי 2013

לינק טוב למחוסר HD שכמוני?

א.לוי 19 במאי 2013

אני זוכר בקיץ שהוא.קאריק הגיע אלינו היה י מונדיאל 2006 או משהו כזה ואז היה ספורטליין בסקי ניוז..והיה איזה משחק של אנגליה והראו ודיברו על לפני שקאריק נכנס ואחרי שקאריק נכנס.והיה מדהים לראות ת השינוי.מכאוס לסדר.ושטף במשחק.ואז בתחילת העונה חבר שלי אמר לי מי זה הקאריק הזה? אני השבתי לו.חכה חכה הוא יהיה שחקן העונה…..לקח כמה שנים אבל בסוף צדקתי.

גיל 19 במאי 2013

מה הכוונה שקאריק לא אנגלי?

ליאור 20 במאי 2013

שלא מפריזים בהערכה אליו

יואב 19 במאי 2013

אני זוכר את הקיץ שקאריק נקנה.
לאחר שתי אליפויות רצופות צלסי הביאה את שאבצ׳נקו ובאלאק.
פרגי הביא ״רק״ את קאריק.
מה שהסר שכח…

אחד שחושב אחרת 19 במאי 2013

פשוט מרתק לדעת את מי רוני יעדיף
ריאל מדריד או ברצלונה (במידה ששתי הקבוצות מעונינות בו)
האם הוא מחכה לראות אם רונאלדו עוזב את ריאל?

דורון (אחר) 19 במאי 2013

WTF היה כאן עכשיו?

ליאב 19 במאי 2013

5:5 ראשון בתולדות הפרמייר ליג.. משחק מחורבן של הגנת יונייטד. איך, איך התאים גול בתוספת הזמן של סקולס.

יוסי מזרחי 19 במאי 2013

סוף סוף הצלחתי להסביר לאשתי היקרה, למה אני לא אוכל אוכל סיני.
למה?? כי סיפרו לי שהטעם השולט, הוא חמוץ מתוק. והסיפור הזה הוא רק כלי כדי להסביר את הטעם ממה שראינו היום.
.
לא נקלקל את השמחה ואת הרגעים ההיסטוריים לכל אוהד יונייטד, אבל כאשר יצאו אוהדי ווסט ברום מהמגרש בערך בדקה העשרים, חשבתי שלא צריך להשפיל אותם, כי השפלה זו לא מטרה.
בחמש הדקות האחרונות, התפללתי שלא ישפילו אותנו ואת האיש ההוא, שהבעת פניו, אמרה מה הוא חושב על התוצאה.
.
תודה לאיש ההוא, שהביא אותנו לכאן, ותודה לג'ינג'י שנכנס בדקה
ה-68 ו:18 שניות ותוך חצי דקה ירד לתיקול אופייני.
שמיים עדי שאני אומר אמת. שמחתי שאני לבד בבית, כדי שלא אצטרך לענות למישהו, למה הלחיים שלי רטובות.
.
בקטע הפרידה מהאוהדים ראינו את ראיין גיגס "שולח" את סיר אלכס צ'פמן פרגוסון, אל האוהדים המריעים. אכן חילופי דורות.
לפני יומיים שאל אותי איזה חבר חסר דת (כזה שלא מתעניין ביונייטד),מתי יפרוש ראיין גיגס.
עניתי לו שתוך שנה-שנתיים-כשיגיע לגיל עשרים.
.
מתי מתחילה העונה הבאה???

ניינר 19 במאי 2013

יוסי, אבל גם אוכל כורדי הוא חמוץ מתוק. אל תגיד לי שאתה מתנזר גם ממרק קובה אצל מורדוך

יוסי מזרחי 20 במאי 2013

ניינר, האוכל הזה הוא או חמוץ, או מתוק. לא יחד.
אתה יודע שיש חמישה סוגי קובה.
כל אחד מטפל במחלקת טעמים אחרת.
וכפרה על האדים שעולים מהמטבח של מורדוך.

גילעד 20 במאי 2013

עזוב שטויות, מה עם הגרנט והמוריניו מתחילת העונה?

דורפן 20 במאי 2013

הגרנט עוד לא הסתיים. המקום האחרון בספרד טרם הוכרע

גילעד 20 במאי 2013

אם לסמוך על דודו, הוכרע…

Herman Marecki 26 באפריל 2014

Gorgeous images, loving your earrings xx

home distilling kits 14 במאי 2014

Hello very nice site!! Guy .. Beautiful .. Wonderful .. I will bookmark your site and take the feeds additionally¡KI am glad to search out a lot of helpful information right here in the submit, we'd like develop more strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

free bet william hill promo code 23 במאי 2014

Hello, i think that i saw you visited my web site so i came to “return the favor”.I'm trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

Arianna 30 במאי 2014

F*ckin' remarkable things here. I'm very satisfied to peer your post. Thank you so much and i am having a look ahead to contact you. Will you kindly drop me a e-mail?

Elfriede Humason 30 במאי 2014

I enjoy your work, regards for all of your interesting blog posts.

Comments closed