מסקנות החקירה לגבי לגלוג הקהל

מה קורה כשכדורגל ישראלי נתקל בציבור אמיתי

ttt

אני קורא על העלבון של שחקני הנבחרת הצעירה מכך שהקהל לגלג על יכולתם במהלך התבוסה לאיטליה. ואלו חמשת הסנט שלי.

מה שקרה לדעתי הוא זה:

יש בימים כתיקונם קצת קהל בכדורגל הישראלי, אבל נקודת ההתייחסות העיקרית של שחקנים היא התקשורת. הפרינט והאינטרנט. מי שמפרגן או לא מפרגן הם עיתונאים. גם "אוהדים" שלעתים מצוטטים בעניין זה או אחר הם קבוצה די קטנה שיש לה תקשורת משלה. הרי אם אנחנו קוראים משהו כמו "אוהדי הפועל תל אביב מאיימים להחרים את המשחק" או "אוהדי מכבי ג'לג'וליה פוצצו את האימון" בכמה אנשים מדובר? בכמה ילדים (מבחינה גילאית או מנטלית) שיש להם קשר עם עיתונאים. השחקנים יכולים להגיד שהם מתעלמים מהתקשורת אבל הם לא מתעלמים ממנה כלל. ווין רוני יכול להתעלם מהתקשורת כי מי ששופט אותו וקובע את מעמדו הם 75 אלף צופים במשחק (ועוד 20-30 אוהדים בעולם). אבל השחקן הישראלי משחק עבור העיתון ועבור דודו דהאן שגם הוא קצת עיתון. והקצת קהל שיש הוא מקורב.

הקהל הזה שורק בוז לא פעם אבל בדרך אחרת. לרוב כי הם חושבים שהקבוצה שלהם טובה ממה שהיא באמת. הם מתלוננים על איך לא נצחו נבחרת בינונית כמו לטביה. או על תוצאה לא טובה מול סתם יריבה צ'כית או נורבגית בגביע אירופי. או על הפסד ביתי לקרואטיה. סוג של מחמאה: "אתם כאלו גדולים. אז איך הפסדתם לכאלו?"

אבל לטורניר הזה באמת הגיע ציבור כדורגל חדש. אוהד ששנים כבר לא כל כך מתעניין בכדורגל המקומי אבל אוהב מאד כדורגל אירופי. והכדורגל הזה הגיע סמוך לביתו – גם בוורסיה הצעירה – והקהל בא למגרש. קהל שגם התרגל למחות בשנים האחרונות. אמנם בעיקר במה שנוגע לכיסו ולא לגורמים עמוקים יותר, וגם התרגל להיות ציני. כלפי השמלה של אשת הראש או כלפי שרי אוצר שביקשו מהם לפני כמה חודשים לנצח את הציניות. אפילו קראתי על הניצחון הזה על הציניות בבלוג של אלפסי…. המממ.. הנה גם אני ציני!

אז הקהל לא אמר לשחקנים: "איך לא נצחתם את איטליה?" אלא צחק ואמר "תגידו אתם בכלל בתחום? מה זאת הבדיחה הזו?" לא בסדר לדעתי. לא צריך ללגלג על ספורטאי במגרש. אבל הציבור בישראל ציני כרגע. והכדורגל הישראלי פגש במקרה בציבור.

אני מציע לכולם להרגע. אין מה לדאוג. הכדורגל הישראלי לא צפוי להתקל ביותר מדי ציבור רגיל בהמשך.

יורו תשע"ג (3). אנה מוכשרת, המון פוטנציאל
אמרו לי שיש סקס אחר

42 Comments

הופמן 9 ביוני 2013

זה ההסבר שלי (שכתבתי בתגובות לפוסט של ערן לוי אבל אולי כאן זה יותר מתאים) – הישראלים לא אוהבים להזדהות עם "לוזריות". אז הם יעודדו את הנבחרת כל עוד יהיה לה סיכוי להוציא משהו, וכשהם מאבדים תקווה הם מעדיפים להתחיל ללעוג כדי להסיר מעצמם כל זיהוי עם הכושלים האלה.
על "עידוד" במשמעותו המקורית הם לא שמעו כנראה.
הייתי במשחק וראיתי את הבחור שהתחיל לצעוק "אולה!" בלעג על המסירות שלנו. חשבתי שמיד ישתיקו אותו, בכל זאת שחקנים צעירים, שמשחקים בחיסרון שחקן מול נבחרת טובה הרבה יותר. אבל הדינמיקה היתה כזאת שרק הצטרפו אליו עוד ועוד. ואלו עוד האוהדים שבחרו לא ללכת הביתה ולהישאר עד הסוף, רק בשביל שהשחקנים ישמעו את הלעג שלהם.
בקיצור, זה היה מגעיל.

אריאל גרייזס 9 ביוני 2013

אני לא מבין למה זה מגעיל. מדובר בשחקנים מנוסים, הם משחקים בקבוצות ליגת העל, הקהל שילם כסף לבוא ולראות אותם – מגיע לו להביע את דעתו.
אנחנו לא מדברים על ילדים בתיכון.
מה עוד, שהחבר לוזון היה צריך לשמוע את זה אתמול. אם היו מוחאים לו כפיים הוא עוד היה חושב שהוא בסדר. בעצם, הוא עדיין בטוח שהוא בסדר

macka-b 9 ביוני 2013

לאדון הופמן היקר. האם יצא לך פעם להיות במשחק בו הקהל מקלל את זעמו על השחקנים? שורק בוז לשחקנים ספציפיים בכל נגיעת כדור וברגע שריקת הסיום בוז מחריש אוזניים? אנשים יורדים לגדר התחתונה של היציע מקללים אישית בצורה הדוחה ביותר?
זה מגעיל. מה שהיה אתמול היה הרע במיעוטו.

טל בן יהודה 9 ביוני 2013

אנחנו עוד עלולים לחשוב מהתגובה הזו שמדובר בילדים בני 8 שצריכים חיזוקים מההורים שלהם ולא בשחקנים מקצוענים.

הספורטאים שלנו אינם שונים מהפוליטיקאים שלנו, העיתונאים שלנו או הסלבס שלנו. אם אפשר ללעוג לכל אלה (ולפי הרשתות החברתיות, בהחלט בהחלט שאפשר), אז מותר ללעוג גם לספורטאים שלנו.

הם דמויות פומביות וחלק מתעשיית הבידור, שיתמודדו עם זה כמו כל האחרים.

הופמן 9 ביוני 2013

טל, אריאל ומר b היקר: לא יודע, כשאני בא לעודד את הקבוצה שאני אוהד אני בא *לעודד* את הקבוצה שאני אוהד. עכשיו זה בסדר ששורקים בוז אם רואים שהשחקנים לא מתאמצים, אבל זה לא היה המצב אתמול. הם היו בחסרון שחקן מול נבחרת שבכמה דרגות גדולה עליהם, במקום שהאוהדים ידחפו את השחקנים הם צועקים להם בוז. סליחה, בוז זה עוד סביר, אבל לצעוק להם "אולה" על המסירות? מה לזה ולאהדה.
באופן כללי אני מרגיש שיש פחות ופחות "אהדה" ויותר ויותר "אני לקוח שלכם אז תתנו לי מה ששילמתי עבורו". מה לעשות שספורט זה לא בדיוק מופע בידור אלא תחרות, ויכול להיות שהקבוצה שלך תפסיד?
מה שכן, העמדה של טב"י מובנת לי לחלוטין, הוא אמריקאי בהווייתו, שזה כולל את ה"הכל בידור" ואת ה"אני לקוח", שאני סולד מזה אישית אבל בסדר.

הופמן 9 ביוני 2013

ותוספת אחרי קריאת שאר התגובות: בקצרה זה – אויויו שילמתי 20 שקל והקבוצה שלי לא מילאה את תפקידה.
בארוכה זה – באתם למופע בידור? אחלה, לא נהניתם מהמופע של איטליה? אחלה בידור בעולם. אז למה ה"בוז"?
באתם לעודד? אז למה ה"בוז"?

*אלא אם הבוז הוא לגיא לוזון, שראוי לו בהחלט כי הוא פרי העץ המושחת.

macka-b 9 ביוני 2013

ראשית אני אתוטט משהו שקראתי:"פעמיים ספרנו התקפות של 30 מסירות איטלקיות, שהסתיימו רק בגלל שנמאס להם והם בעטו לשער. מהצד השני, השוער האיטלקי חיפש תנוחה טובה לעמוד בה, מתח את עצמו, דיבר עם הספסל ובעיקר נראה משועמם. הקוון בצד שלו אפילו לא היה צריך להתקלח בסיום המשחק. המשחק פשוט לא זז לכיוון ההוא. חצי מגרש להשכרה, מקום מושלם לעל האש.

לא ביקשנו שתשתחוו, גם לא ביקשנו ממכם לנצח כל משחק (אתם גם לא מסוגלים). האיטלקים עשו שלושים מסירות בהתקפה אחת ואפילו גליץ' אחד לא ראינו לרפואה כדי להוציא כדור."
בקיצור אתה מבין את כוונתי.הם לא הושפלו עי הקהל, האיטלקים השפילו להם את החיים, ורק הקהל הרגיש מושפל. מושפל כלכך שכשהם התחילו להתמסר באזור דקה 85 התחילו קריאות אולה. יותר משפיל מבוז? זאת דעתך. בטח לא יותר משפיל ממה שקרה על המגרש. אפאטיות מוחלטת מצד השחקנים במשך חצי שעה כשהאיטלקים עושים מה בא להם ואז מלכי משחקי הידידות והגרבאג' טיים התעוררו ואפילו ניסו לתת עקב בחצי התקפה שהם הצליחו ליצור בדקה 90.נעלבתי.באמת.

Tal 9 ביוני 2013

אני שרקתי בוז (בבית) לא בגלל תצוגת העליבות, למרות שזה גם זה מאוד לגיטימי בעיניי- הקהל שילם כסף כדי לצפות במשחק וזכותו להביע את דעתו (בגבולות הסביר כמובן)על מה שראה, אלא בגלל שכמעט כל אחד מהשחקנים האלו יגדל להיות מיליונר וידוען בתחומי מדינתנו הקטנה, אבל לפי איך שזה ניראה, לא יקדם את הענף בכלום. Just more of the same.

אלעד 9 ביוני 2013

ת'כלס, אם היו מציעים לי דיל כזה – לקבל קריאות בוז במשך 90 דקות, ולהרוויח 150,000 יורו בשנה בשביל לא להיות טוב במה שאני עושה – אני לוקח את הדיל.

גל דגון 9 ביוני 2013

היה לסטנדאפיסט בריטי – מייקל מקינטייר אם אני לא טועה – קטע כזה. שבשביל הכסף שהם מקבלים לא היתה לו בעיה להישאר על הדשא עוד רבע שעה אחרי המשחק רק כדי לספוג קללות.

דסקל 9 ביוני 2013

הכי ציני זה המאמן שאומר "נראנו מצוין" אחרי תבוסה של 4-0 ו"לא נראנו כל כך נורא נגד נורבגיה בגלל שהם ניצחו 3-1 את אנגליה". גניבת הדעת מתחילה עם הירידה מהמגרש.

יריב ס. 9 ביוני 2013

זה נראה שהוא מנסה לשכנע את עצמו אבל לא ממש מאמין למה שהוא אומר

יוסי מזרחי 9 ביוני 2013

דסקל: בוא נדייק.
לוזון אמר שעד להרחקה נראינו מצוין. אפשר להתווכח על מה זה מצוין, אבל הוא לא היה מנותק מהמציאות לגמרי.הנבחרת היתה סבירה עד אז, הגיעה להזדמנויות של ממש ולא היתה בשר תותחים. אגב, 4:0 מול טיטליה ועוד כשמשחקים במשך שעה בנחיתות מספרית, זה לא אסון כזה גדול.מצד שני להפסיד יתרון בדקה האחרונה מול 10 נורווגים, זה לא כבוד גדול.
כדי שתהיה לביקורת משמעות, היא צריכה להיות הוגנת.

rami 9 ביוני 2013

אני ממש לא מסכים.
הנבחרת, לפני ההרחקה, הגיע למצב אחד שבו תורג'מן בעט לשום מקום. זה מצוין? האיטלקים איימו על שהער לפחות 3 פעמים ,וכבשו פעם אחת, וזה ב11 מול 11. אז אוקיי, זאת לא הייתה הופעה מזוויעה שלהם עד ההרחקה אבל זה לא קרוב ל"מצוין".
אני הייתי אתמול במגרש,ואני חושב הרבה יותר מחצי ממי שהגיע למשחק, ויותר מחצי מאלה שצפו בו בבית לא חשבו שיש סיכוי ממשי לנצח, אלא באו לראות כדורגל טוב.
אם אחרי המשחק המאמן והשחקנים לא מבינים שהם שיחקו רע, ומבקרים את כולם חוץ מאת עצמם הביקורת עליהם רק תלך ותגדל. בעיה שלהם.

יוסי מזרחי 9 ביוני 2013

רמי.
אמרתי שני דברים.
אחד, שהנבחרת עד ההרחקה לא היתה כל כך גרועה, ולפי מה שראיתי היו לה שלוש הזדמנויות של ממש שתיים לתורגמן ועוד אחת לא זוכר מי הוא היה.
אמרתי גם, שצריך להגדיר מה זה מצוין, וכנראה שהרוב יסכימו על משחק סביר. זה עד ההרחקה.
אחרי ההרחקה זה כבר סיפור אחר. זה בערך מה שהבנתי ממנו, ומה שראיתי בטלויזיה כולל הילוכים חוזרים.
אני שוב טוען, שאנחנו נעים מקיצוניות אחת לאחרת, בלי מעברי ביניים ולכן ההקצנה בתגובות כאן ובמדורי הספורט.והתגובות לא מפרידות בין דמותו, התנהגותו שפת הגוף וכל מה שתרצה של לוזון, לבין ביקורת מקצועית,וזה לא הגון.

וההרחקה היתה נכונה, במקום, מדוייקת ובלי הצגות ושלוזון יספר לעצמו מה שהוא רוצה.

אריק 9 ביוני 2013

הוא גם אמר"אדום הזוי" על אדום ברור פלוס הרחקה לשלושה משחקים ללא שק"ד. הוא יוצא כל כך עלוב בטורניר הזה, שאני כמעט נהנה מזה.

יריב ס. 9 ביוני 2013

כל התחושה היא שעובדים עלינו בעיניים והקהל הביע אתמול את זה. היו"ר מסדר ג'וב ואליפות אירופה לאחיין. מסיבת העיתונאים עם הסוכן שאחריה עלו תהיות לגבי בזימונים והניפויים לנבחרת וכל תחושת הישראבלוף התפוצצה אתמול.
למרות הכל אציין כי התנהגות האוהדים אתמול הייתה מוגזמת ולא לעניין

ניינר 9 ביוני 2013

גם אני שרקתי בוז. ברגע שממנים למאמן נבחרת את האחיין של ראש ההתאחדות אני אשרוק בכל משחק של הצעירה כיהמשפחה הזו ראוייה לכל הבוז שבעולם.

כסיפוביץ 9 ביוני 2013

אני אתן את הצד השני של הפוסט.
סוף המשחק בין גרמניה להולנד עמדו כל הצופים ומחאו כפיים לנבחרות.
80 אחוז עודדו את הולנד אבל נתנו את כל הלב בכפיים להולדבי, הגרמני שלקח את תואר המצטיין.

למעט כמה עשרות שיצאו בדקה ה-80 והפסידו את הדרמה הגדולה כולם נשארו כדי לחוות עוד קצת המשחק. והשעה היתה 23:30 בלילה.

הילד שלי לשמחתי לא שמע קללות אלא הבין איך מוחאים כפיים גם על בעיטה שהיא לא גול, אלא על ההופעה.

חוויה נהדרת שמאוד הפתיעה אותי. המון אנשים כמוני אוהבים כדורגל ובאו לראות משחק אירופאי.

בכל אופן אני ממשיך את החרם על הליגת לוזון…

IsraGooner 9 ביוני 2013

אני מסכים איתך ב-100 אחוז. הייתי במשחק של הולנד וגרמניה, בפעם הראשונה על אדמת ארץ הקודש, והיה פשוט כיף. גם הכדורגל היה ברמה ממש גבוהה ומהנה, אבל אפילו ביציעים הייתה אווירה ממש נחמדה. אז אמנם היו כמה שהתיישבו במקומות המסומנים של אנשים אחרים (זו עדיין ישראל), אבל באופן כללי, כמו שהיינו רוצים לראות את הכדורגל כאן.

גם אתמול באנגליה-נורווגיה הייתי בפ"ת. המון משפחות, מלא ילדים שבאו ונהנו למרות החום הבלתי נסבל. הורים שנתנו לילדים שלהם בני 10-12 ללכת לבד למשחק והם לא התעסקו בקללות ועצבים ולא חששו שהם ייקלעו לאלימות. ככה צריך להיות כדורגל בשבת. כל זה רק מראה שיש פה ביקוש אמיתי לחווית כדורגל ראויה – וזה לא שמצפים שכל שחקן בליגת העל יהיה אדם מאהר או לואיס הולטבי.

ואגב, אפשר ללעוג לעיר וללוזון (ברוב המקרים בצדק) – אבל איצטדיון המושבה הוא בסה"כ אחלה איצטדיון.

אגב 2 – הכרוז בפ"ת הוא שיא העילגות. על שמות השחקנים והגייתם הוא לא עבר מעולם. הוא לא יודע לחבר משפט תקין באנגלית וגם בעברית לא ממש. חלטורה.

IsraGooner 9 ביוני 2013

צ"ל – בפעם הראשונה על אדמת ארץ הקודש מזה שש שנים.
הפעם הקודמת הייתה אגב באיצטדיון רמת גן… אמנם מרחק תחנת רכבת אחת, אבל כמו קפיצה בחזרה לציוויליזציה.

wazza 9 ביוני 2013

מה לא בסדר ב" to elect the mvp"?

MCMANAMAN 9 ביוני 2013

לא ראיתי את המשחקים ואני לא מצליח להבין מה היה כל כך חריג ומגעיל בתגובה של הקהל אבל אם אני יודע משהו שצריך ללמד שחקנים צעירים(למרות שעד גיל 21 זה כבר בכלל לא צעיר היום בכדורגל) זה איך להתמודד עם הלחץ, התקשורת והקהל.
ברגע ששחקנים שמשחקים בליגת העל שלנו כמו ניר ביטון או כליבאת באים בטענות אל הקהל כתירוץ לתבוסה שהם חטפו זה אומר שלא רק שלא לימדו אותם איך להתמודד עם הדברים הנ"ל כשורה אלא כנראה שלימדו אותם את ההפך המוחלט
לי לא כזה הפריע המינוי של גיא לוזון אך ורק מכיוון שזו רק המשרה של המאמן של גילאי 18-21. הרבה יותר הפריע לי כל מיני כשלונות אימון כגון חזן, אוחנה ועוד שאימנו את הגילאים שבאמת חשובים היום – כל מה שמתחת ל 18!
תעשו על זה רעש ותפסיקו להיתפס למינוי הזה. גיא לוזון הוא לא מאמן גדול ועם קבלות אבל כאלו הם מאמני נבחרות עד 21.

רן 9 ביוני 2013

אני לא כל כך מבין מה רוצים מהשחקנים האלה.

הם השיגו תוצאה סבירה יחסית לציפיות ולפוטנציאל שלהם. שיבוא כאן מגיב אחד שלא חשב שישראל תקבל חמישיה במשחק הזה.

הפערים עצומים וישראל היתה מובסת עם 11 שחקנים ובוודאי שכשהיא עם עשרה, היא לא מסוגלת להוות איום על אימפריית כדורגל כמו איטליה.

ישראל תסיים את הטורניר עם נקודה אחת במקרה הרע (וברור שהיא הושגה במזל, אבל גם צלסי זכתה בליגת האלופות במזל והאוהדים שלה חגגו את הזכיה במשך שנה) ואם יקרה עוד נס, היא עוד מסוגלת לסיים במקום השלישי בבית שלה (כמובן, הבית החלש יותר, אבל זה עדיין הישג גדול מאד).

בקיצור, לשחקנים האלה לא מגיע שום בוז או לגלוג. הם עשו את מה שלימדו אותם ואני בטוח שהמשחק היה סבל עבורם לא פחות מאשר לשורקי הבוז ביציע.

הבעיה היא שבעוד כמה שנים, למישהו מהם אולי ישלמו 15 מיליון שקל לחמש שנים. זו לא תהיה אשמתו, אלא אשמת המשלמים. להם צריך לשרוק בוז, ועליהם צריך ללגלג.

שלו 9 ביוני 2013

זה לא היה בוז זה היה בוזון.

אריק החדש 9 ביוני 2013

קצת סדר בענין הקהל ואני כולל כמובן את עצמי.
הייתי בהרבה איצטדיונים בימי חיי וראיתי סוגי
קהל שונים.
טובים וטובים יותר.
אין קהל גרוע באופן גורף תמיד יש מיעוט .
הקהל הישראלי שבא לאליפות הנוכחית באמת
בא לעודד ולראות משהו אחר.
והקהל הזה הוא קהל מצוין.
לצערי האמת והמציאות צפה כל פעם מחדש.
כשאין תשתיות .חינןך לתרבות ספורט והשקעה
בנוער ומלמעלה את משפחת לוזון באמת שאין סיכוי.
ולמרות הכול בבסיס אוהדים באים במטרה חיובית.
חברים שלי הביאו את הילדים שלהם במטרה לעודד את ישראל
ולראות נבחרות איכותיות שמתנהלות נכון.
אני אישית לא הייתי מסוגל לקחת את ילדי עקב אכזבות עבר.
את תוצאות האכזבה מהנבחרת נראה מילדים אלו בשנים הקרובות
הם פשוט לא יגיעו.הם בהחלט מבינים כבר את השוני .
לקהל בהחלט יש זכות להביע תערומת במינונים נכונים גם
אם לפעמים זה נוגד את הטעם הטוב.
מבחינה זו הקהל היה באוםן יחסי "עדין" עם הנבחרת.
שוב כולם רוצים בהצלחת הנבחרת הדרך פשוט עקומה ולא
באשמת הקהל.

סתמאחד 9 ביוני 2013

כדאי שתתעדכן : להפועל תל אביב יש עמותות אוהדים בכדורגל ובכדורסל ואם יוצאת הודעה מאחת מהעמותות על החרמת משחק אז ממש לא מדובר בילדים (מבחינה גילאית או מנטלית) וכזכור,איום כזה על אי הופעה בדרבי השלישי בסדרה נגד מכבי (שיצא אומנם מהנהלת הקבוצה אבל מדובר בהנהלה שנבחרת על ידי חברי העמותה) הביא לכך שאנשים במכבי ובמנהלת התעשתו והעבירו לידי הנהלת הפועל את מספר הכרטיסים שהקבוצה היתה זכאית להם.
אין לי מידע לגבי המתרחש במכבי ג׳לג׳וליה.
הכישלון האנגלי גדול לאין שיעור בעיקר משום שנשמעת הטענה שאילו כל השחקנים הכשירים מבחינת הגיל היו מגיעים אז נבחרת אנגליה היה כובשת בסערה את התואר האירופי וזה כמובן רק אחד מהשקרים שהאנגלים אוהבים לספר לעצמם.את האליפות הקודמת אנגליה סיימה ללא ניצחון ועם שתי תוצאות תיקו ושני שערי זכות בסגל שכלל את וולבק,סטארידג׳,קלברלי,ג׳ונס,ריצ׳ארדס,סמולינג,רודוול.

איתי 9 ביוני 2013

אתר וואלה: שחקנים בנבחרת גם הודו ואמרו: "לא באנו מוכנים לטורניר, לא היה לנו מושג שאלה הבדלי הרמות, קיבלנו בום. הנבחרות האלה יותר טובות מאיתנו בכמה דרגות, בכל אספקט וזה לא משנה מי היה משחק או איך היינו משחקים. בטוח שגם גיא בהלם ממה שעובר עלינו". סוף ציטוט.
מצאתי את זה מעניין, שלא היה להם מושג. טוב, "שחקנים בנבחרת" , בטח רק אחד.

Childish 9 ביוני 2013

הייתי במשחק ואין בעיה אם האולה זה אולי לא הכי מכובד אבל זכותו של הקהל להביע אכזבה.
בנוגע לקריאות של דור מיכה לא יודע אם זה פשוט שהיו הרבה אוהדי מכבי תל אביב או משהו אחר, אבל זה באמת לא היה קשור לעולם אני חושב שדור מיכה היה צריך להיות מוזמן לנבחרת אבל לא הוא היה עוזר יותר מידי
מה שלי הכי הפריע זו היציאה של חצי מהאצטדיון אם זה היה בנתניה הייתי אומר ניחא כי לצאת משם זה באמת סיוט אבל בבלומפיד זה לא היה מכובד כמה שהם שיחקו גרוע הם עדין נבחרת ישראל ואי אפשר להגיד שהם לא ניסו אבל מה לעשות אנחנו לא מתקרבים לאיטלקים אני בסוף נעמדתי ומחאתי כפיים לאהוד זה לא רק בהצלחות זה גם לאהוד ברגעים הפחות טובים

rami 9 ביוני 2013

אני מאלה שיצאו דקה 80. את החצי השני העברתי בדיבור על תקופת המבחנים שמתקרבת, ובקושי שמתי לב למה שקורה במגרש. ברגעים המעטים שכן שמתי לב אליו, ישראל נראו כמו ילדים בני 10 שמשחקים נגד גברים. זה נראה רע. בבעיטה החופשית של ה3-0 לא היה אחד בכל היציע שבו הייתי שלא היה בטוח שזה שזה יהיה גול. כולם ידעו שזה ייכנס.
בשלב כלשהו, אזור דקה 80 שבה הלכתי, הבנתי שאני יכול להשאר ולהמשיך את הדיון על המבחן הקרוב, ב90 אחוז לחות ובהייה בכלום, או לקום וללכת הביתה, ולעשות את אותו הדבר רק עם מזגן.
אין כאן שום קשר ללהיות אוהד של רגעים טובים או לא טובים, זה היה משחק מת.

Childish 9 ביוני 2013

אני מסכים שהיה משחק רע ושבאמת היה מבאס אבל זו נבחרת צעירה ולרובם זו תהיה הפעם האחרונה שהם ילבשו את המדים של נבחרת ישראל אני חושב שאפשר קצת יותר לכבד אותם
למרות שאחרי שקראתי מה שהם אמרו על הקהל אז גם אני קצת התבאסתי שנתתי להם כבוד

ירושלמי 9 ביוני 2013

אני לא מבין את הקהל. 4-0 זאת בהחלט תוצאה סבירה שמשקפת את הבדלי הרמות בייחוד לאחר הרחקה של שחקן שבעקבותיה הובקעו 3 שערים.
אני גם מסכים עם לוזון שעד ההרחקה עמדנו יפה מול האיטלקים למרות שהיה כבר 1-0 ולא היינו רחוקים משער שוויון.

מה שאני לא מבין זה את האיטלקים, עם כל ההכנה והארגון המדהים של הטורניר עד עכשיו, מכרו את רוב הכרטיסים ומילאו אצטדיונים, ואף אחד לא דאג לתאם מראש תוצאה נוחה עם האיטלקים?
םשוט חובבנות.
לוזון (הפעם מופנה לאבי) עם כל העסקנות והקשרים עם פלאטיני, ממך ציפתי ליותר.

ליבר 9 ביוני 2013

אני הייתי במשחק.
אני חייב להודות שבדקה ה 15 אמרתי לאבא שלי שהיה שווה לשלם 20 שקל על הכרטיס ושיש משחק טוב.
אחכ נגמר הכח והאדום הטיפשי ( והממש מוצדק ) של גולסה גמר את המשחק.

לגבי הקהל – את הקריאות ״דור מיכה״ אני מצדיק ואף השתתפתי בהן. ברור שזה התחיל כי היו הרבה אוהדי מכבי אבל מטרת הקריאות לא הייתה ממחשבה שדור מיכה יהיה המושיע אלא ביקורת לגיטימית על ההתנהלות השכונתית של הנבחרת שלנו זה נראה כמו נבחרת של סוכנים.

האולה היה לא במקום ולא השתתפתי בו. אבל להגיד שביישנו את השחקנים זה מגוחך.
ההביקורת הייתה ליגיטימית ולא אלימה אז אין בזה פסול.

wazza 9 ביוני 2013

דורפן, לעניינים יותר חשובים, עם איך שזאהה נראה אתמול כבר עדיף להשאיר את נאני

אריק 9 ביוני 2013

אצל סטיוארט פירס גם פלה מארדונה וזידאן היו נראים רע. הוא נתן הופעה יותר ממבריקה בגמר הפלייאוף.

wazza 9 ביוני 2013

ברור, סתם ניסיתי לגרור אותך לדיון קצת יותר אופטימי

גלן 9 ביוני 2013

הפעם ה8….
מזכיר לי לפני 20 שנה את הפעם האחרונה במונקו. כשפרוסט פתח ראשון אבל סנה או סנה…. כאלו הם המיוחדים לי.
אלוהים שמור לי על נדאל! ואל תגלה לי אם הוא לוקח ס…..

Drazick 9 ביוני 2013

בעוד שלאנס היה נראה שתמיד משחק תסריט ולכן ניתן היה להאמין שכמו כל יצירה עם תסריט "עובדים" עלינו.

נדאל נראה כל כך תמים, ספורטיבי, אמיתי ופשוט שאני מאמין שלא תתאכזב.

בתור הספורטאי שיודע כל כך להשתנות ולהשתפר, כמהותו של הספורט, אני מקווה לראות ממנו עוד זכייה בסלאם העונה.
לווימבלדון הוא אולי עדיין "חלוד" מדי, אבל עם השיפור הזה בבקהאנד, אליפות ארה"ב הפתוחה נראית מציאותית.

Red Islington 9 ביוני 2013

דורפן , תמונה פשוט מעולה . התמוגגתי . מזכיר לי את התאומים שלי כשהיו תינוקות .

אני באופן אישי לא מתחבר לעניין קריאות הבוז והלעג בספורט . נראה לי חסר טעם לקנות כרטיס למשחק ולבוא ליציע ולא לעודד . בטח לא ללעוג לשחקני הקבוצה שלך , והאמת גם לא לשחקני היריבה . זה מעליב ויוצר אווירה שלילית .
אני חושב שזה היה מיותר . גם אם הנבחרת היתה מפסידה 8-0 , זה לא לעניין . אפשר מקסימום לקרוא בוז בסוף המשחק אם הקבוצה לא התאמצה .
יש לי הרגשה שהכדורגל כאן כן רוצה להתפתח והציניות של הציבור פוגעת בזה .

amitpros 9 ביוני 2013

אני הייתי אתמול בפתח תקווה והייתה פשוט אווירה נפלאה של כדורגל,שלא זוכרה לי המון זמן בארץ,ילדים,משפחות,אין תורים,אף אחד לא מקלל,פשוט תענוג.
ובקשר למשחק של הנבחרת שלנו-כתבתי למישהו לפני המשחק שיגמר 5-1 לאיטלקים-ולא ממש טעיתי בהרבה-בואו נודה באמת בלי השופט היינו חוטפים בערך באותה הצורה גם נגד הקבוצה הנהדרת של נורבגיה-אבל מי שקצת רואה מדי פעם כדורגל היה יכול לדעת מראש שהאילטקים גדולים על הנבחרת שלנו ב3 רמות.ככה זה שאתה מתאמן בבוגרים של יובנטוס ומילאן-אפילו אם אתה לא משחק בהרכב-לעומת להתאמן במכבי חיפה או הפועל עכו.
בכל מקרה שריקות הבוז מאוד לא ברורות לי,אני מסכים עם הופמן-לא חייבים לשרוק בוז גם אם נבחרת עושה תוצאה שתואמת את הציפיות ולא יותר טובה

אסף THE KOP 9 ביוני 2013

אין צורך שהקהל יבזה את הנבחרת.
היא עושה את זה מצוין לבד.

Comments closed