עידן מויס. בינתיים

וגם עיסוק בשאלת המנג'ר הבא!

moyes

לגבי שוק ההעברות אני רגוע לגמרי. קראתי את הידיעות ומי שעומדים להגיע הם לבנדובסקי, בייל, רונאלדו, פלאיני ותיאגו אלקנטרה וזה בהחלט מספיק. זו לא דרכה של יונייטד לקנות יותר מזה בחודש אחד. אני גם מצדיק את הנון-שלנטיות של כל החבורה הזו שעוד לא הגיעה למנצ'סטר בכדי לעבור בדיקות ולחתום על ניירות ולמצוא דירה ולקבל חולצה ולהתחיל לשחק. עם הרכב כזה בהחלט יש מקום לשאננות! אין שום מניעה שבינתיים יבלו קצת, ישחקו גולף או ישתתפו באורגיות או גם זה וגם זה ויגיעו בסביבות אוקטובר-נובמבר.

היחיד מהמצטרפים שקצת הקדים את בואו הוא גיירמו וארלה שהוחתם מפניארול שם אפילו ערך הופעה אחת. אני מייחס את התייצבותו במנצ'סטר ואת החתימה על טפסים לחוסר נסיונו. ובאמת טוב שאיננו לוקח את הדברים כמובן מאליו. כי דברים מוזרים יכולים לקרות ואולי לא כל השחקנים שבפתיח יגיעו. ואז באופן טבעי וארלה יצטרך להפגין יכולת טובה כי יהיו משחקים בהם יונייטד לא תבקיע 5-6 שערים.

*

בחדשות טיפה יותר מבוססות מוייס החליף את כל הצוות המקצועי. חלקו של הצוות עזב ביחד עם פרגוסון, והסיפור שקצת התמהמה היה של רנה מולנסטין, בעל התפקיד המסתורי של "מאמן היכולות" (וגם מאמן הקבוצה הראשונה) שזוכה להערכה גדולה. אבל זה קשור לכך שמוייס מתכוון לאמן הרבה יותר בעצמו מאשר פרגוסון בשנים האחרונות שלו. זה קשור לגיל וזה גם נכון. פרגוסון (שאמנם נכח בכל אימון) כבר לא היה צריך לאמן שחקנים אותם הכיר שנים ארוכות. למוייס יהיה טוב לאמן אותם.

יותר חשוב מכך: מוייס נבחר לתפקיד על ההתרשמות שהוא עושה עבודה מצויינת, למרות שאין לו אפילו תואר אחד כמאמן. ואם זו הגישה כלפי המאמן החדש – גישה אמיצה – לא צריך לסנדל אותו בספיחי השלטון הקודם.

התחושה שלי: תוצאות לא מדהימות בפתיחה הרצחנית שצפוייה (צ'לסי בית, ליברפול וסיטי חוץ, בחמשת המשחקים הראשונים). התקשורת תנסה לבחון האם יונייטד היא מועדון שקל לערער אותו בעידן אחרי פרגוסון. אבל היציבות לא תתערער ועד נובמבר הכל ייראה טוב בהרבה.

זה נוגע גם לענייני העברות. יש שחקנים שהרגשת לקראת סוף העונה שעברה שאולי יונייטד כבר לא יכולה להפיק מהם יותר. אבל בדיוק כפי שמעבר קבוצה ושינוי צוות אימון יכול היה להתניע אותם מחדש – זה יכול לקרות גם באולד טראפורד. אני מתכוון בעיקר לנאני וצ'יצ'ריטו. שהרי אם יעזבו יש סיכוי טוב שיתנו עונה גדולה באיטליה או ספרד – אז באמת אין סיבה מדוע זה לא יכול לקרות במנצ'סטר. שמוייס יברר קודם כל מה הוא יכול "לקנות" בתוך הקבוצה. אגב – באברטון היה לו רקורד מצויין עם שחקנים די גמורים שקיבל מיונייטד. ועד כמה שיונייטד של פרגוסון הייתה מודל של חדר הלבשה ממושמע לחלוטין – היררכיה תמיד קיימת. ועכשיו יש היררכיה חדשה (שׁבאנגלית זה גם משחק מלים כי היררכיה היא גם הנהגה).

התפקיד שמוייס קיבל הוא הגדול בעולם. ואין פה בכלל טענה שיונייטד היא המועדון הכי גדול. אלא שבמועדונים גדולים אחרים השיטה בנוייה כך שהמנג'ר הוא לא האדם החשוב ביותר במועדון. במינכן זה האנס, בצ'לסי אברמוביץ', בברצלונה אני לא כל כך בטוח – נראה לי שהנשיא, ובריאל מדריד העורך של המארקה. אז המטרה הראשונית של מוייס היא פשוט להיות מנג'ר לעונה.

אין פה הנמכת ציפיות. אני מאד מאד רוצה שמוייס יזכה בתארים בעונה הראשונה ומאד מסתקרן למשל לראות איך תראה היכולת הטקטית שלו במשחק הבודד, שהייתה טובה מאד באברטון. אבל ציפיות לא יכולות להכתיב את סדר הפעולות. וזה מתחיל מהסתכלות פנימה, חיזוק נקודתי, הרגלת הסגל לצוות אימון חדש.

*

מתוך שעשוע הסתכלתי על יחסי ההימורים למאמן יונייטד הבא:

1 ל-3 גווארדיולה. זה הימור על כך שמוייס מקבל את הקדנציה שלו. לא מתמוטט אבל לא מתרומם לגבהים של פרגוסון. וכשגווארדיולה מסיים במינכן הוא עובר למנצ'סטר. בהנחה שהצליח שם ושבברצלונה לא התרחשה ירידה בגללה נקרא אל הדגל (זה תסריט יותר ריאלי לתפקידו הבא של גווארדיולה).

1 ל-5 פרגוסון. כאן מדובר באיזה תרחיש קטסטרופה. למשל פרגוסון שורף חביתות כל בוקר, עושה תאונה עם מכסחת הדשא וקטי מעיפה אותו מהבית.

1 ל.6.5 יורגן קלופ. זה דומה לתרחיש מספר אחד אבל מצב בו קלופ ממשיך את הנס בדורטמונד. רק שאז אני לא חושב שיעזוב את דורטמונד. אני הייתי שם כסף על כך שקלופ מאמן את דורטמונד בעונת 2019-2020.

ובמקומות 4-8, ביחד עם מוריניו, נמצאים ריאן גיגס, גארי נוויל, אולה גונאר סולשיאר ופיליפ נוויל. הממוצע של ההימור הזה הוא גם 1 ל-3 וזה התרחיש שהיציבות של יונייטד לא מתערערת כלל והיא ממשיכה לשייט בעולם משלה מבחינת המשכיות. אם אתם מאמינים בתרחיש הזה הכסף החכם הוא דווקא על פיל נוויל.

חשמל זורם בכפות רגליך
הרהורים על היורו (פוסט מתגלגל)

38 Comments

שחר דמרי 20 ביוני 2013

היכולות ב"מאמן יכולות" זה skill?

דורפן 20 ביוני 2013

כן – הוא מלמד לבעוט וולה עם העקב מ-40 מטרים לחיבורים ודברים כאלו

דני אילתי 20 ביוני 2013

בערך כמו החינוך לילדייך.

אריאל גרייזס 20 ביוני 2013

מזכיר לי את תפקיד "מאמן הספסל" בבייסבול. התפקיד שלו זה לאמן את השחקנים איך לירוק את הטבק רחוק או משהו

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 20 ביוני 2013

אין תרחיש קנטונה? מה עם גיא לוזון שנותן עונת על בבלגיה ומוזנק למנצ'סטר? (החלק הראשון של התגובה היה חצי רציני, דרך אגב)

תומר ש 20 ביוני 2013

דה חאה עשה מעשה פאברגס לתיאגו אלקנטרה:
http://www.101greatgoals.com/blog/david-de-gea-signs-thiago-alcantaras-matchball-see-you-in-manchester/
אולי הוא יודע משהו…

דורפן 20 ביוני 2013

מאד לא בסדר….זה לא מעשה פברגאס זה מעשה צ'אבי

ארז (דא יונג) 20 ביוני 2013

העורך של מארקה :)
האמת שלדעתי העורך של מארקה רוקד לפי החליל של פלורנטינו לפחות מאז שלהי תקופת קלדרון, אבל מצד שני לך תדע, את פלגריני הם שחטו, משחו בזפת וגלגלו בנוצות והוא היה מינוי של פלורנטינו.

אולי עדיף להשקיע בהימור על הבאת "עוד סמכות מקצועית" (פרטים אצל אברם) במקרה של קשיים בתחילת העונה.

שחר 20 ביוני 2013

סוף כל סוף חזרנו קצת לנורמליות,לא עוד פוסטים על דוקים,אופניים,הליכה בשדות וכו' ,אני מרגיש קצת כמו נרקומן שהייה חסר לו המנה היומית(יונייטד).

אריק 20 ביוני 2013

מעולה. פספסת את הירידה של המניה ב9% כשהשמועה על גאראי תפסה תאוצה, זה היה שיעור נהדר על אוהדי כדורגל, משקיעי בורסה ורכילות העברות.

אריאל גרייזס 20 ביוני 2013

סך הכל מויס עושה מה שעושה מאמן בשנה הראשונה שלו – לא משתולל, נותן לשחקנים שיש לו הזדמנות להוכיח את עצמם ולהבין מי מהם מתאים לשיטה שלו ומי לא. אני מאמין שבחלון ההעברות בינואר ובמיוחד בפגרה שנה הבאה נראה כמה רכישות משמעותיות. אני רואה את רוג'רס קונה כל כך הרבה בפגרה הזאת לליברפול, אחרי פגרה מאוד שקטה שנה שעברה וזה נראה לי מאוד דומה. בשאיפה שתסיימו איפה שרוג'רס סיים שנה שעברה

D! בארץ הקודש 20 ביוני 2013

אריאל, מה בידוק רוג'רס קנה עד עכשיו?
מה בדיוק נסגר?
אני שם לב להרבה "רוצים את" "מדברים עם" קרובים ל" ושום דבר מעבר לזה.
אני כבר לא מדבר על להביא שם אחד גדול
אבל דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. יכולנו לרוץ שנה שעברה יותר טוב עם ההחתמות של ינואר היו מגיעות לפני תחילת העונה. לא צריך לחכות לדקה תשעים כל פעם.

Red Angus 20 ביוני 2013

קודם כל, חלון ההעברות נפתח רק בראשון ביולי ככה שגם אם יש העברה היא לא תיסגר באופן רשמי. למשאל החתימו כבר את אספס ואת קולו טורה אבל כאמור זה עדיין לא נסגר באופן רשמי.

ליברפול בטוח יביאו עוד שחקנים והעניין הוא שבניגוד לקיץ קודם שהשמועות נסובו סביב כל שחקן ביבשת בלי שום מיקוד מסויים, בקיץ הזה עושה רושם שהשמועות על השחקנים שאולי יגיעו הן הרבה יותר ממוקדות (למרות שלא צריך להאמין לשמועות וסיפורים מהתקשורת יש טיפה של אמת בהם) בכל מקרה לדעתי יגיע קיצוני כמו לואיס אלברטו או אצו מפורטו, בנוסף למחטריאן ובטח איזה בלם כמו פפאדופולוס.

דורפן 20 ביוני 2013

שמועת העברות יש לה אחת משלוש מטרות. 1. השחקן יעבור לשם. 2. פעולת הסחה כי הוא לא עובר משם. 3. הוא רוצה יותר כסף מהמעסיק הנוכחי. מה שאומר שב99.89 אחוז מהמקרים פרושה שהשחקן רודף בצע.

משה 20 ביוני 2013

D!,
הוא כבר החתים את טורה ואת אספס(בהנחה שענייני הסוכנים ייפתרו) והחלון פתוח בסה"כ 3 שבועות. חוץ מזה עושה רושם שגם העניינים עם מניולה ואלברטו סגורים ואולי גם עם אטסו. לגבי השם הגדול(?) הוא הולך על מחטריאן, אתה רוצה יותר גדול בוא נסיים במקום רביעי בעונה הבאה ואז נדבר. אם כל זה נכון זה לא מעט אבל אני בטוח שהמטרה הבאה היא בלם(דה וריי ? פאפאדופולוס ? אלדוורלד ?).
אני חושב שכדאי לך להתאזר בסבלנות, הוא עושה הרבה עבודה והוא גם יצטרך כנראה לשחרר כמה שחקנים(התחיל בקארול), אין לנו את אירופה כדי לקיים סגל כזה. אני לא חושב שיש קבוצה כ"כ פעילה בשבועות האחרונים למעט מונאקו.

D! בארץ הקודש 20 ביוני 2013

משה, אנגוס האדום,
אני מאד שמח שיש תנועה ונותן לברנדן הרבה קרדיט שהוא יודע מה הוא רוצה וצריך ויותר מזה, ובניגוד לאחרים שראינו, שהוא גם יודע לשדרג שחקנים. ועדיין משהו קצת חסר לי. כדי להלחם על הארבע בצורה אמיתית אנחנו צריכים סגל מגובש כמה שיותר מוקדם ושחקנים שיכולים לספק ולא רק לגדול לתוך המקום.
לגבי שם גדול – אני לא חושב ששם גדול סוגר הכל אבל בדרך כלל הכסף שווה את זה (אלא אם הולכים על אנגלי עם תג מחיר מונפץ), כששילמנו על לואיס קיבלנו מה שהוא שווה, כל עוד סטיבן ולואיס שם גם יכולנו עם קצת כסף למשוך מישהו נוסף לקבוצה.
בחיי שאני מעדיף קבוצה צעירה ומורעבת שתתן הכל על המגרש על פני איזה "שם גדול". השאלה מה יחזיר אותנו למאבק, גם מבחינת התודעה.

אריק 20 ביוני 2013

אריראל קצת קשה להתייחס ברצינות למה מויס עושה. הוא עדיין מנג'ר יונייטד.

אריק 20 ביוני 2013

עדיין לא.

אריאל גרייזס 20 ביוני 2013

לא הבנתי את זה. אז מה הוא בדיוק?

אריק 20 ביוני 2013

המנג'ר העתידי (אחרי זה לתקופה קצרה מנג'ר ואז לשעבר) רק בראשון ליולי נכנס לתוקף החוזה

יוסי מזרחי 20 ביוני 2013

אריאל,
כדי שנסיים כמו רוג'רס בשנה שעברה, מספיק שלא נופיע בכלל.

אריאל גרייזס 20 ביוני 2013

כן, כן, אתם עוד חיים על האדים של פרגוסון, ייקח לכם איזה עונה-שתיים להבין לאן הגעתם

יוסי מזרחי 20 ביוני 2013

תגיד, מה עדיף: האדים של פרגוסון או האין כלום של-'מלא את החסר' ??

אריאל גרייזס 21 ביוני 2013

חכה עשרים שנה ותגיד לי

יוסי מזרחי 21 ביוני 2013

עשינו עסק.

דון נאפולי 20 ביוני 2013

"לבנדובסקי, בייל, רונאלדו, פלאיני ותיאגו אלקנטרה וזה בהחלט מספיק." מספיק? הם בונים עגלקטיקוס או משהו?

Martzianno 20 ביוני 2013

שמעתי שיונייטד נכנסים למירוץ על עטר.

יוסי מזרחי 20 ביוני 2013

"העורך של מארקה"
ציניות ואמת במיטבן, וכולו בשלוש מילים.
עוד משפט לפנטיאון.
.
וורלה.
מהלך מצויין, שהתחיל אצל סיר אלכס,וכולו מחשבה בריאה.
אם להיות ציני, מה שמדאיג אותי היא סוגית אלה שלא יהיו בסגל בשנה הבאה.נחכה בלי סבלנות ונראה.

רן 20 ביוני 2013

"לבנדובסקי, בייל, רונאלדו, פלאיני ותיאגו אלקנטרה". אני אופתע מאוד אם יותר מאחד מהם יגיע, ולא אופתע בכלל אם אף אחד מהם לא יגיע.

אריאל גרייזס 20 ביוני 2013

זאת היתה ציניות של רונן, למקרה שזה לא היה ברור

תוהה בדרכים 20 ביוני 2013

כל מקרה לגופו.

– לבנדובסקי כנראה רוצה לעזוב רק לבאיירן ובכל מצב עמדת בחלוץ היא לא הבעיה של יונייטד, אלא אם רוני יעזוב.

– ריאל מדריד לא ימכרו את רונאלדו הקיץ. הסיכוי היחידי שהם ימכרו זה אם הוא יתבטא פומבית שהוא רוצה לעזוב (סטייל סוארז) וגם אז לא בטוח.

– ספק גדול אם טוטנהאם ימכרו את בייל וגם אם כן, סביר שלא ליונייטד.

– אלנקטרה ריאלי מאד מהסיבה הפשוטה שיש לו סעיף שחרור נמוך והוא מעונין להיות שחקן הרכב, משהו שברצלונה לא יכולה להבטיח לו ויונייטד כן.

– פלאיני יגיע אם יונייטד תרצה אותו. הנקודה לגביו היא שאני לא בטוח שהוא שחקן לרמה של יונייטד. הוא שחקן טוב מאד לקבוצה בינונית, אבל בקבוצה שלא מעיפה כדורים למעלה הוא יהיה הרבה פחות אפקטיבי התקפית וכשחקן מרכז שדה הוא בוודאי לא הפתרון לבעיות של יונייטד.

גיל מזימבבואה 20 ביוני 2013

אם להמשיך את רוח הפוסט, היחידי שמויס באמת רצה ואף הגיש לו הצעה זה איתי שכטר, אבל הוא ויתר על חוזה ענק לטובת הפועל תל – אביב.

צור שפי 20 ביוני 2013

טוב, יש אדום ויש אדום.

גלן 20 ביוני 2013

מה היחס על אברם?
אבל ברצינות דורפן אני מודאג מהתמונה שהעלת פה. כבר הפנמתי שאין לכם יצירתיות אבל ככה סתם לקחת קלאסה איקונית של תמונה ("התקופה הכחולה") ולעשות ממנה משהו סתמי ןעוד באדום? מאד אופנתי עכשיו חוגי יצירתיות לילדים- אתם חייבים עם האוהדים שלכם כבר שם.

ניינר 20 ביוני 2013

חיוך גדול על הבוקר :)

אבאלה 20 ביוני 2013

צריך כנפיים חדשות – בייל או רונאלדו – הלוואי, אבל לא יקרה.

אני כבר כמה שנים מייחל שיגיע או פברגאס או תומאס מולר, שלטעמי הם שניים מהחכמים בעולם.

כמעט באותה מידה אני מייחל שנאני ילך כבר, תחת מויס הוא עוד יעז יותר מהלכים אינדיבידואלים חסרי תוחלת ומעצבנים.

לדעתי השנה וולבק רק יהפוך לעוד יותר טוב, קגאווה יפרח, אבל תהיה תלות אדירה בהגנה שיכולה ממש להפיל אותנו, שלא לדבר על זה שאין קשר אחורי מהיר וחזק.(אנדרסון לא נחשב, הוא לא כדורגלן).

אמיר המקורי 20 ביוני 2013

יפה לבריאות ההומור אבל עוד חודש וחצי מתייצבים למשחק הראשון ואני מקווה להודעות רשמיות של היונייטד על רכש אמיתי ולא וירטואלי מזה יש לנו מספיק כבר חודשיים ימים….

new toms 26 ביוני 2013

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is in fact so funny, I liked it. Thanks designed for sharing this עידן מויס. בינתיים | על ספורט ועניינים קריטיים אחרים. new toms http://www.voguetomsshoes.com

Comments closed