צ'רצ'יל עוד לא היה ראש הממשלה

ובמלים: שבעה ושבע שנים

MURRAY

מה שקרה ב-1936 הוא שנוויל צ'מברליין החליט לא למנות את ווינסטון צ'רצ'יל לתפקיד בממשלה, למרות הצורך לנקוט קו תקיף מול גרמניה לנוכח מלחמת האזרחים בספרד. הקריירה של צ'רצ'יל הייתה על פרשת דרכים. אבל למרות חשיבות הדברים בריטניה הייתה עסוקה בעיקר ברצונו של המלך אדוארד השמיני לשאת לאישה גרושה אמריקאית בשם ווליס סימפסון. ובריטי גם לקח את ווימבלדון (בפעם השלישית ברציפות אגב).

 

ולכן הייתי רוצה לומר, בזהירות המתבקשת, וואו!

* Go Cubs

ההימור על כספי לא ישתלם
מסתבר שגם גברים נהנים מטלנובלות

147 Comments

יוני (המקורי, מפעם) 7 ביולי 2013

אפשר גם בשתי מילים – איבן לנדל.

יואב בורוביץ' 8 ביולי 2013

גדול מאמני הספורט בשנים האחרונות

גיל 8 ביולי 2013

רגע, מה, למאמן יש השפעה? :-) לדעתי ההשפעה הגדולה ביותר של לנדל (שהיה אחד השחקנים האהובים עליי אי פעם) היא בצד המנטלי. אם לכל השחקנים היה את החוזק המנטלי שלו אז הטניס היה נראה אחרת.

גלן 7 ביולי 2013

למה זה טוב?

חלפס 7 ביולי 2013

יאללה ברוך שפטרנו.

אסף THE KOP 7 ביולי 2013

ביום שכזה, חשוב להזכיר.
אנדי מארי הוא סקוטי…

Drazick 7 ביולי 2013

לעולם לא נסלח על כך שדג'וקוביץ' הוציא את הבריטים ווינרים.

יי 7 ביולי 2013

כובע, מישהו? יש גם בטעמים.

גלן 7 ביולי 2013

האנגלי הקוגם המיט עלינו ליין בגדים מזעזע לכל מגזר ומגזר. שרק זה לא יילך בדרכו.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2013

מה שהוא עשה במשחקון האחרון, להוביל 40-0, להפסיד שלוש נקודות משחק, להיות פעמיים בנקודת שבירה – ולחזור מזה, זה היה מדהים. במיוחד הנקודה האחת לפני אחרונה. מטורף

אלעד ב.א. 7 ביולי 2013

מסכים לגמרי…במיוחד נגד נולה שיש לו היסטוריה לחזור מקברים כאלה.

רק על זה הוא הוכיח המון אופי ומגיע לו לזכות!

יהויכין פנדלוביץ' 7 ביולי 2013

אני הייתי בלחץ.
לא מבין איך הוא הצליח לעמוד בלחץ כזה

יוסי 7 ביולי 2013

המשחקון הזה היה מהמדהימים שאני זוכר.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 8 ביולי 2013

שלוש פעמים.
והמשחקון שלפניו היה פשוט יפהפה.

gilibi 7 ביולי 2013

(נכתב לאחר הגמר) אם היה "לא מגיע" בספורט, אז ממש לא מגיע לו.
אומנם דיוקוביץ' ביום לא טוב ובטורניר לא מספיק טוב, אבל מארי לא התמודד עם אף אחד מה 20 הראשונים בכל שלבי הטורניר עד לגמר ונהנה משיפוט ביתי ברוב המשחקים. שילוב לא נתפש של מזל הביא אותו להתמודד לא עם נדאל או פדרר אלא מול שחקן צעיר ולא מוכיח, רבע גמר מול שחקן (מאד) בירידה. כך הוא הגיע רענן יחסית אל מול שחקן שהתמודד עם 3 מהטופ 15 כבר משלב שמינית הגמר ובצורה לא אופיינית הפסיד את המערכה הרביעית מול דל פוטרו.
הסיכוי היחידי של נובאק היה אילו אנדי היה מקבל פיק ברכיים גם השנה.
הייתי שמח אם הרצף הזה היה נשבר על ידי שחקן שמגיע לו, או לפחות שהיה מוכיח שמגיע לו במהלך הטורניר.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2013

נו, די. הוא ניצח את המדורג מס' 1 בעולם בשלוש מערכות חלקות. כמה אפשר להיות ממורמרים.
אין כזה דבר מגיע בספורט. הוא ניצח את מי שהוא היה צריך לנצח. אתה לא יכול לנצח מי שהפסיד קודם. אפשר לחשוב פדרר בכושר הנוכחי היה נותן לו תחרות

gilibi 7 ביולי 2013

אכן ניצח ובגדול. כולי תקווה שב US Open הוא יתכווץ לממדיו האמיתיים.
לזכותי יאמר שהתמרמרתי הרבה לפני משחק הגמר כשהבנתי שהדרך שלו לשם פתוחה לרווחה.

coon 7 ביולי 2013

ומה שקרה קודם בתחרות לא משפיע על הגמר? כשמארי שיחק נגד ג'אנויץ, דג'וקוביץ' נלחם בחצי גמר האורך בהיסטוריה של ווימבלדון נגד שחקן טופ 10. זה לא השפיע על העייפות שלו במשחק הזה?

אתה אנליסט של ספורט או סתם אוהד?

גיל 7 ביולי 2013

מארי שיחק 4 מערכות כך שההבדל לא כזה גדול והוא גם שיחק אחריו, אז אולי דווקא היה יתרון לנובה שסיים מוקדם.

gilibi 7 ביולי 2013

מאד לא מסכים
1. המשחק של מארי היה חד צדדי בשלוש מתוך 4 מערכות
2. המשחק ארך פחות מ 3 שעות.

coon 7 ביולי 2013

ההבדל הוא ענקי. המשחק של מארי לא היה מאוד ארוך, כך שהוא לא עבר את סף הסיבולת. משחק באורך בינוני לא ישפיע הרבה על השחקן לקראת המשחק הבא שלו. לאחר נקודה מסוימת בזמן, אם המשחק מתארך יותר מדי, יהיה קשה לשחקן להתאושש למשחק הבא.

המשחק של דג'וקוביץ' עבר את סף הסיבולת בקילומטר. חוץ מאורך המשחק, הנקודות עצמן היו קשות יותר. הנקודות במשחק של מארי נגד ג'נוביץ היו קצרות יחסית למשחק של דג'וקוביץ נגד דל פוטרו.

גיל 7 ביולי 2013

מאיפה אתה יודע מה עבר או לא עבר סף סיבולת מסוים? יש לך מידע מדויק על הסיבולת של כל שחקן ויכולת ההתאוששות שלו? בכל מקרה, זה לא ממש משנה. היה להם יומיים לנוח וכושר גופני לא היה פה בכלל שיקול. מילא אם זה היה הולך ל5 מערכות אבל ג'וקוביץ' לא ניצח אפילו אחת.

Drazick 7 ביולי 2013

במערכה השלישית, במשחקונים האחרונים דג'וקוביץ' היה הרבה יותר "רענן" ממארי.
יתכן שהוא התאמץ יותר בחצי הגמר, אך בכל מקרה יש לו עדיפות גופנית ובטח לא עייפות פיסית הייתה הגורם לתוצאה היום.

מארי פשוט עשה פחות טעויות והווינרים שלו נכנסו בעוד של דג'וקוביץ' היו מהצד הלא נכון של הקו.

וזה כל המהות של הטניס, בכל מכה להיות בצד הנכון של הקו.

coon 7 ביולי 2013

אני יודע על סף הסיבולת של שחקני טניס כי יש לי חבר טוב שהוא מאמן טניס, ואני משחק טניס.

סף הסיבולת יכול להיות שונה במידה מסוימת לגבי כל שחקן, ברור. אבל כאן היו לנו שתי דוגמאות די מובהקות.

מארי לא שיחק משחק ארוך נגד ג'נוביץ, הנוקודת היו קצרות יחסית ולא הייתה סיבה שזה ישפיע עליו הרבה במשחק הגמר. הוא נראה קצת עייף בהתחלה של המשחק נגד ג'נוביץ, בגלל משחק 5 המערכות נגד ורדסקו. מארי שיחק די בינוני ב3 המערכות הראשונות נגד ג'נוביץ, ואם ג'נוביץ הרים קצת את הרמה שלו הוא יכל לנצח את המשחק (מזכיר לך משהו?).

המשחק של דג'וקוביץ' הוא גם דוגמה מובהקת. זה היה חצי הגמר הכי ארוך בהיסטוריה של וימבלדון, והיו הרבה ראלים ארוכים בהם היה דג'וקוביץ חייב לדחוף את עצמו לקצה.

"בכל מקרה, זה לא ממש משנה. היה להם יומיים לנוח וכושר גופני לא היה פה בכלל שיקול." היה לדג'וקוביץ' יומיים לנוח, אז המשחק נגד של פוטרו לא היה שיקול בכלל?. איך מגיבים לטענה כזאת? אני לא יכול לנהל איתך דיון, כי אתה לא יודע מספיק לגבי טניס.

גיל 7 ביולי 2013

אני אודה לך מאוד אם לא תגלוש לתקיפות אישיות כי אז כל הדיון הזה הופך למיותר. בכל מקרה, יש הבדל בין לדעת על סיבולת באופן כללי לבין לדעת על מצב העייפות של שחקן במשחק ספציפי. לא הייתה שום אינדיקציה שמארי פחות עייף היום ואין לך שום דרך לקבוע את זה. באותה מידה אפשר לקבוע שמארי היה עייף יותר בחצי הגמר כי הוא שיחק משחק ארוך מאוד ברבע הגמר ולג'קוביץ' היה טיול. עייפות היא תירוץ של sore losers וג'וקוביץ' לא השתמש בו ובצדק. גם צורת ההסקה שלך משונה. אולי בגלל שהוא פחות טוב הוא שיחק משחק ארוך בחצי? אם היה באמת בכושר שיא אז הוא היה צריך לנצח הרבה יותר קודם כך שהוא יכול להאשים רק את עצמו.

coon 7 ביולי 2013

זאת לא תקיפה אישית. מה זה קשור בכלל?

אם אתה חושב שבגלל יומיים מנוחה, הכושר גופני לא היה שיקול, אז אתה לא יודע מספיק על כושר גופני בטניס. נקודה. אז מה הטעם לנהל איתך דיון? כל מה שאני אגיד על כושר גופני, אתה פשוט תגיד שאין לי דרך לדעת את זה, כי אתה לא יודע מספיק. זה לא תקיפה אישית, זה לא אמור להעליב, אני פשוט חושב שאין לך ידע מספיק בנושא. לכל אחד אין ידע מספיק בנושאים מסוימים. זאת תקיפה אישית?

סליחה, אני פשוט מרגיש שאני מבזבז את הזמן שלי. אני לא אגיב עוד. לילה טוב.

גיל 7 ביולי 2013

כן, זו תקיפה אישית לקרוא לזה שמולך שלא מבין שום דבר בלי לתת שום נימוק שיתמוך בדיעה שלך. אתה רוצה להמשיך ככה אז אתה מוזמן לעשות את זה עם מישהו אחר. מה עוד שהעמדת לך יופי של טיעון דחליל. אני לא טענתי שכושר גופני לא מהווה שיקול באופן כללי, אלא שג'וקוביץ' סבל יותר בגללו מאשר מארי. עד עכשיו לא הבאת שום ראיה לכך חוץ מניסיון לקבוע השערה שלך כעובדה. אין לך שום אינדיקציה ששחקן זה או אחר שיחק פחות טוב בגלל כושר גופני, פשוט כלום.

coon 7 ביולי 2013

"זו תקיפה אישית לקרוא לזה שמולך שלא מבין שום דבר בלי לתת שום נימוק שיתמוך בדיעה שלך."

הנימוק שלי מהתגובה הקודמת- "אם אתה חושב שבגלל יומיים מנוחה, הכושר גופני לא היה שיקול, אז אתה לא יודע מספיק על כושר גופני בטניס."

אהבתי את זה:"מה עוד שהעמדת לך יופי של טיעון דחליל. אני לא טענתי שכושר גופני לא מהווה שיקול באופן כללי, אלא שג'וקוביץ' סבל יותר בגללו מאשר מארי." אני לא כתבתי שאתה טענת שכושר גופני לא מהווה שיקולי באופן כללי. אני כתבתי את מה שמופיע בפסקה מעל. אתה אמרת בדיוק את זה:"היה להם יומיים לנוח וכושר גופני לא היה פה בכלל שיקול." לפי זה הסקתי שאתה לא מבין בנושא הזה.

אתה יכול לומר שזו תקיפה אישית. שאני משתמש בטיעון דחליל. אתה יכול להמשיך לכתוב את מה שבא לך. חופשי. תרגיש טוב, ותישן היטב. לילה טוב.

גיל 7 ביולי 2013

שוב, הטענה שלך שונה משלי ולכן היא לא רלוונטית. לטעון שכושר גופני מושפע ממשחק קודם זה טריוויאלי, אבל לטעון ששחקן אחד מושפע יותר משחקן אחר אחרי שני משחקים בלי לדעת שום דבר על אף אחד מהשחקנים ובלי שום ראיה זו לא הוכחה אלא סתם השערה חסרת ביסוס, במיוחד כשראינו את המשחק ושום דבר לא תמך בה. אכן, שני השחקנים נחו יומיים ועל סמך מה שראינו בעבר והיום זה אמור להספיק. כשמדובר בספורטאים מקצועניים ההשפעות של זה זניחות אלא אם כן יש לך מידע שסותר את זה. אתה יכול להאמין במה שאתה רוצה רק אל תגיד את זה בתור איזו עובדה לא ניתנת לערעור כי היא לא. והתגובה שלך היא אחת דוחה ואין לך תרבות דיבור. אני מבין כשחושפים את חוסר הידע שלך לספק תמיכה לטענות שלך אתה עובר להתקפות אישיות. אז אל תגיב יותר באמת כי אני איתך סיימתי לדון.

coon 8 ביולי 2013

סליחה על התגובה הדוחה שלי בה השתמשתי בציטוטים ברורים, והראיתי שמה שאמרת לעניין התקיפה אישית בלי נימוק וטיעון הדחליל פשוט לא היה נכון.

אני מתנצל אם איבדת קוראים לבלוג שלך. גם אני יודע להוסיף תגובה שאין בה שום דבר חדש, רק כדי שתהיה לי המילה האחרונה.

אתה לא תאמין לי, אז בבקשה תדבר עם מאמן טניס, ותראה איך הוא יגיב לטענות שלך :).

גיל 8 ביולי 2013

אתה ממשיך עם השפה הדוחה שלך והדמגוגיה ולכן לא שווה תגובה. רק אומר שלא הפגנת כאן שום ידע בטניס ואתה סתם כותב דברים בצורה שחצנית בלי שום כיסוי. לגבי הידע שלי, אין לך מה לדאוג. הוא כנראה עולה על שלך ביחד עם צורת הסקה נכונה יותר.

coon 8 ביולי 2013

אני ממשיך ללמוד ממך דברים. אני שוב מוסיף תגובה שאין בה שום דבר שמחדש כלום, רק כדי שתהיה לי המילה האחרונה.

לא מעניין אותי להוכיח לך שום דבר. ויתרתי על זה. אני פשוט רוצה שמי שיקרא את התגובות שלך כאן, שיבין שעדיף שלא לקרוא את "התובנות" שלך, בבלוג הזה או בבלוג אחר.

גיל 8 ביולי 2013

אכן, אנשים יכולים ללמוד לבד אלו תגובות ראויות ואלו לא ומי מדבר דברי טעם ומי דמגוג. תמשיך עם התגובות שלך כדי שנוכל ללמוד יותר.

coon 8 ביולי 2013

אכן.

המילה האחרונה.

אלעד ב.א. 7 ביולי 2013

קוראים לזה מזל וזה חלק מההגרלה.
אתה יכול לנצח רק את מי שבא מולך וזה מה שיזכרו אחרי שנים-שהוא זכה בתואר וניצח את המדורג ראשון בעולם בגמר.

גיא 7 ביולי 2013

coom אתה בטח מבין אחרי שאתה קורא את זה פעם שנייה, שהטיעונים האלה אידיוטיים. זה ההגרלה זה מהותו של הספורט אי אפשר שכולם ישחקו נגד כולם.

ומבחינה פיזית, נולה הרבה יותר חזק ממארי המיוסר.. נולה פשוט היה פחות טוב ולא בגלל שום עייפות !!!

ומארי פשוט לא מוותר אף פעם, במערכה השנייה, הוא פשוט הגיע לכל כדור. בקושי אבל הגיע עם קצות האצבעות.

זה היה פשוט מעורר השתאות !!!

גיל 7 ביולי 2013

איזה שטויות זה לגבי שיפוט ביתי. זה לא כדורגל או כדורסל והשיפוט מדויק לחלוטין בטניס עם הערעורים הקיימים. הוא ניצח את השחקן הכי טוב בעולם שלא היה במיטבו וזה לבד הופך אותו לאלוף ראוי ביותר.

gilibi 7 ביולי 2013

ראשית, זאת לא הסיבה להפסד של דיוקוביץ' היום. הוא שיחק לא מספיק טוב ובעיקר לא מספיק אגרסיבי אבל גם מול ורדסקו וגם היום השופט הפך לזכותו קריאות של הקוונים.

גיל 7 ביולי 2013

לא זכורה לי קריאות שנהפכו יותר למארי מאשר ליריבים שלו ואם שחקן חושב שהשופט טעה אז הוא יכול להגיש ערעור. אף משחק לא הוכרע בגלל טעות שיפוט, אפילו לא קרוב.

gilibi 7 ביולי 2013

ראשית, זאת לא הסיבה להפסד של דיוקוביץ' היום. הוא שיחק לא מספיק טוב ובעיקר לא מספיק אגרסיבי ומארי התעלה יחסית, אבל גם מול ורדסקו וגם היום השופט הפך לזכותו קריאות של הקוונים. השיפוט בטניס אינו מדויק כפי שאתה מציג אותו ואחת הסיבות לקיום מערכת ה Hawk-Eye הוא לענות על הצורך הזה בדיוק.

רועי 7 ביולי 2013

אני לא מבין..
אתה מוריד מערכו כי הוא לא התמודד מול כוכבים (נדאל, פדרד)) שהודחו בסיבוב הראשון והשני.. ומי שהדיח אותם הודח מיד (או שאחד נפצע ופרש)
הוא עשה את שלו, הוא סוחב גם את כל הלחץ והציפיות של ה"ממלכה" מה שנובאק ואחרים לא..
בקיצור חשוב לפרגן. גם אם הוא לא אחד הטניאסים המבריקי בהיסטוריה, בוודאישהוא ראוי לכמה סלאמים.. והוא עוד עושה את זה בתקופה של 3 ענקים

גיא 7 ביולי 2013

אתה בטח מבין אחרי שאתה קורא את זה פעם שנייה, שהטיעונים האלה אידיוטיים. זה ההגרלה זה מהותו של הספורט אי אפשר שכולם ישחקו נגד כולם.

ומבחינה פיזית, נולה הרבה יותר חזק ממארי המיוסר.. נולה פשוט היה פחות טוב ולא בגלל שום עייפות !!!

ומארי פשוט לא מוותר אף פעם, במערכה השנייה, הוא פשוט הגיע לכל כדור. בקושי אבל הגיע עם קצות האצבעות.

זה היה פשוט מעורר השתאות !!!

טל 8 ביולי 2013

בלי ספק היה לו מזל ענק בטורניר הזה, ובלי ספק הגיע לו יותר מלכל אלוף ווימבלדון בשנים האחרונות המזל הזה.

האיש הוא אחד הטניסאים הכי חסרי מזל בהיסטוריה. הוא נפל לתקופה שבה משחקים שלושה מהגדולים בהיסטוריה, אולי שלושה מהארבעה הכי גדולים (מודה שלא ראיתי את פרד פרי ורוד לייבר). בכל תקופה אחרת הוא כבר היה לוקח 6 סלאמים בשלב הזה של הקריירה שלו.

כן, אני מסכים שהוא לא היה מנצח אתמול אם דיוקוביץ נכתש על ידי דל פוטרו במשחק הכי גדול באליפות הזו, אבל הלחץ עליו היה ממש לא אנושי, וכל כך הגיע לו.

בקיצור אף טניסאי לא נהנה ממזל כל כך ראוי מאז פדרר זה ברולנאד גארוס אחרי ניצחון בגמר על סודרלינג, למען השם, או בווימבלדון מאז איבניסביץ.

דורפן 8 ביולי 2013

יפה – אפילו פדרר הגדול חייב את "הגרנד סלאם קריירה" שלו למידה הגונה של מזל – אז אל לנו להלין על הווימבלדון של מארי..

coon 7 ביולי 2013

מארי הופך לבריטי הראשון שזוכה בווימבלדון בעידן המקצועני. כך שהוא ייזכר לעד בזכרון הקולקטיבי של כל הפטריוטים שראו את המשחק היום… עד שיגיע איזה שחקן מלונדון ויהפוך לשחקן האנגלי הראשון שזוכה בווימבלדון, ומארי יהפוך להערת שוליים.

D! בארץ הקודש 7 ביולי 2013

+1

maverick 7 ביולי 2013

+2

יוסי 7 ביולי 2013

+3

בלינדר 7 ביולי 2013

הכל נכון, חוץ מהעובדה שלא נראה שיגיע שחקן מלונדון עוד הרבה הרבה זמן

אלעד ב.א. 7 ביולי 2013

לא האמנתי שאי פעם אכתוב כזה דבר אבל…
אשכרה רציתי שמארי ינצח.

די, כמה אפשר לראות אותו מגיע לבאר ולא מצליח?
האמת? מגיע לו.

וגם פעם הבאה שהוא יפסיד לפדרר בגמר סלאם כלשהוא (בתקווה) כבר לא יהיו לי הרהורי חרטה.

איתן 7 ביולי 2013

קשה להאמין שפדרר עוד יגיע לגמר גרנד סלאם.

אופיר 7 ביולי 2013

אני עוד זוכר שדיברו כאן על ה-"לוזר".
כרגיל, לנסות להפוך את העולם לדו-מימדי בשביל שיהיה פשוט יותר.

הספורט הבריטי כרגע בשיא חסר תקדים, אם נתעלם מהכדורגל.

סוס זקן 7 ביולי 2013

ומהכדורסל.
ומהכדוריד.
ומהכדורעף.
ומהכדורמים.
ומההתעמלות.
ומרוב מקצועות האתלטיקה.
ומההוקי – קרח ושדה.
ומהראגבי (!)
ומהקריקט (!)

בלינדר 7 ביולי 2013

ומהטניס שולחן (!!!)

סוס זקן 7 ביולי 2013

מתנצל. טעטת שלי ששכחתי :)

מתי 7 ביולי 2013

אה, כן. רק מקום רביעי במדליות בלונדון 2012. קיקיוניים שכמוהם.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

מה נשאר חוץ מהטלת גמדים?

חוץ מה שדי מגוחך שהצלחה של שחקן אחד במדינה של יותר 60 מיליון איש עם כל האמצעים בעולם, מוגדרת כ"פריחה של הטניס הבריטי". איפה העומק שלהם?

בלינדר 7 ביולי 2013

גם בהטלת גמדים האיסלנדים עברו אותם מזמן

כוס של מלח 7 ביולי 2013

יש אחלה ספורט שנקרא חיתוך עצים בקבוצות (יורוספורט)

גם בזה האנגלים מסריחים

דורפן 8 ביולי 2013

חוץ מזה שהמגיב כתב "פריחה של הספורט הבריטי" – שזה דבר מדוייק לחלוטין – אבל העיקר לזרוק "מגוחך"

סוס – אין גם פריחה בכדוריד אמריקאי ובכדורגל סיני. מדינה יכולה לפרוח רק במה שהיא עושה ומהבחינה הזו הספורט הבריטי בפריחה חסרת תקדים – מלבד הכדורגל החלש. בראגבי (ששם הבריטיות יותר מתבטאת כרגע בווילס) והקריקט במצב טוב מאד. הגולף, הפורמולה-1, האופנים, האגרוף ושכחתי מה עוד הם עושים. אבל באולימפיאדה הם באמת היו מצויינים – בצורה שחורגת מהצלחה ביתית – למשל הרבה יותר מאשר האוסטרלים או היוונים או הספרדים השיגו בבית כשהם אירחו.

יריב 7 ביולי 2013

אני לא עוקב אחרי מרבית המקצועות האלו, אבל אני יודע שבחלק מהם הנבחרת הבריטית נמצאת בשיאה בעת הזו (כדורסל). אפשר גם להזכיר את העובדה שבריטניה זכתה ביותר מדליות מאשר כל מדינה מארחת פרט לסין, ארה"ב וברה"מ מאז 36. שיא חסר תקדים – ההישגים הבריטיים בעבר לא היו ברמה זו.

אופיר 7 ביולי 2013

באתלטיקה הם לא פחות ממעולים, היסטורית ובמיוחד כרגע.
לא חייבים לחרטט.

גיל 7 ביולי 2013

כל הכבוד למארי. אני לא סובל את כל ההבעות פנים המיוסרות שלו אבל להמשיך ולהלחם בטובי הטניסאים אי פעם ועוד להשתפר ולהפוך כרגע למספר 2 לגיטימי בעולם זה השג אדיר. אחרי שהקוף הזה ירד מהגב שלו הוא יוכל רק להשתפר.

אופיר 7 ביולי 2013

היעד הבא: ראש הדירוג העולמי.

איתן 7 ביולי 2013

לא יודע אם זאת הפציעה ביד או סתם יום רע במיוחד אבל בשנתיים האחרונות לא ראיתי את ג'וקוביץ' כל כך לא חד בשלבים האלה. ולא נראה לי שזאת עייפות פיזית, הוא פשוט נראה כבוי.

D! בארץ הקודש 7 ביולי 2013

כל הכבוד למארי. ריספקט.
אבל כל הבלבול מוח הזה סתם ממשיך להנציח את הלאומנות. חבל. שבתור אנושות נצטרך להמשיך לחיות עם זה עד שיגיעו הזומבים

אסף THE KOP 7 ביולי 2013

וימבלדון פאשיסטים !

maverick 7 ביולי 2013

מארי "שוכח" את אמא שלו = priceless.

בתור אוהד דג'וקוביץ' מושבע ושונא מארי מוצהר, אני מתפתה מאוד לומר שנולה הפסיד את המשחק יותר משמארי ניצח אותו. אבל ברור לי שזה לכל היותר נכון רק חלקית. אמנם זה היה משחק רע של נולה, אבל מארי ניצל בחוכמה כל אספקט שבו הוא היה מתחת לרמתו והפיק את המיטב מכל טעות של נובאק, בסרבים, בוולי ובדרופשוטים. מנגד, המון unforced errors שהם כולם נולה, וזה ליקוי חמור מאוד לשחקן ברמתו שחוזר על עצמו מהמשחקים מול דל פוטרו ואפילו מול נדאל ברולאן גארוס – וכמובן שהוא יצטרך לעבוד על זה.
ברור שלקהל היה חלק משמעותי בנצחון הזה גם כן, אני חושב שהוא דחף הרבה יותר מאשר יצר לחץ. ההתפרצויות באמצע הנקודות נשמעו כמעט מכוונות.

ואם אני אשמע את המילה "שייקי" פעם נוספת, אני ככל הנראה ארצח מישהו.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

לא חושב שראיתי משחק הגשה כל כך גרוע של דג'וקוביץ' אפילו על חימר. במצב הנורמלי, כמות השבירות שהוא השיג היום היו אמורות להספיק לניצחון קל.

זה ממש נראה כמו נשים שבו להגשה כמעט אין שום משמעות.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

משחק נשים כמובן.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

כמה פתטי מצד האנגלים לנכס לעצמם הצלחה של שחקן סקוטי.

דורפן 7 ביולי 2013

בטניס הם כן משחקים כבריטניה (גביע דייויס) – אז יש לזה הצדקה.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

כן, אבל הסקוטים שונאים אותם ומארי ספציפית (תקן אותי אני טועה) גם שונא אותם.

דורפן 7 ביולי 2013

הוא אמר פעם שהוא שונא אותם בכדורגל או משהו כזה. שזה הגיוני כי שם יש יריבות.
זה חלק מהמצב הדואלי של בריטניה לעומת חלקיה בהרבה ענפי ספורט. אבל מאיפה המרירות הזו? מהיכן הרצון לדקדק כל כך בלאומיות בריטית?

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

לאומיות זה דבר רע, לא?

דורפן 7 ביולי 2013

כן – אך יש הטוענים שטוב שהיא יוצאת החוצה בספורט ולא במלחמות. למרות שבסופו של דבר רוב הניצחונות הבריטים במלחמות טובים ליהודים

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

וברצינות, זו לא דואליות, זו צביעות. הרי הם לא בעד שיתוף אמיתי עם הספורט הסקוטי, ראה הסירוב שלהם לצרף את האולד פירם לפרמיירליג. פשוט נוח להם לקפוץ על העגלה של מארי, כפי שהם עשו עם לנוקס לואיס בשיאו.

תום 7 ביולי 2013

^הפריימרליג רצתה מן ההתחלה לצרף את סלטיק וריינג'רס לשורותיה, זו ההתאחדות הסקוטית שחוסמת את זה בגופה. הם (בצדק) חושבים שהמהלך הזה יחסל את הכדורגל המקצועני בסקוטלנד.

והדואליות הזאת לא ממש יחודית לבריטניה (ראה: פוטבול מכללות).

דורפן 8 ביולי 2013

מי שחוסם את סלטיק וריינג'רס היא פיפ"א.

תום 8 ביולי 2013

^אני מניח שפיפ"א עושים את זה בגלל בקשה של ההתאחדות הסקוטית?

דורפן 8 ביולי 2013

פיפ"א מגינה על מי שבוחרים בנשיא – ההגיון הכדורגלני אומר שבנפיקה ופורטו וספורטינג ייכנסו לליגה הספרדית, פיינורד, אייאקס ופסו לגרמנית. סלטיק וריינג'רס לאנגלית וכך הלאה. במקום לדרוס את הליגות שלהן. אבל זה ערעור הסדר הישן. זה הגיוני מדי.

תומר ש 7 ביולי 2013

מארי בכל דור אחר של שחקנים היה נחשב לשחקן אגדי. יש לו בדיוק שלושה חסרונות: פדרר, נדאל, דג׳וקוביץ.

כוס של מלח 7 ביולי 2013

ועוד אחד…

מארי

matipool 7 ביולי 2013

יש מצב לא רע שהוא הולך לזכות בשנים הקרובות בעוד כמה ג"ס .
כבר עכשיו יש לו 2 + זהב אולימפי . עם עוד 4-5 סלאמים הוא לא ייחשב לשחקן אגדי ?!

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

עוד מילה על דג׳וקוביץ.

למרות שבאיכות הטניס שלו הוא לא נופל מפדרר או נאדל בשיאם (גם לא מבחינת גיוון, ברמת היכולת לנצח על משטחים שונים), כנראה שהוא לא יגיע למספר הסלמים שלהם, פשוט כי הוא פרץ מאוחר יותר ובהשוואה לפדרר, גם שיחק בעידן הרבה יותר תחרותי.

יש מצב שההיסטוריה לא תזכור אותו באותה מדרגה עם שניהם, למרות שהיכולת שלו מצדיקה את זה.

maverick 7 ביולי 2013

אם הכוונה ב"איכות" לכשרון טבעי, אז אני ממש לא מסכים. אם הכוונה היא לשקלול הכשרון עם כושר מנטלי ונתונים פיזיים – יש על מה לדבר. הוא כבר מיצב את עצמו כאחד הגדולים בהיסטוריה, כרגע בשורה השנייה. אם יגיע ל-10 מייג'ורים, יתקדם כנראה לשורה הראשונה. בכל מקרה, הוא ייזכר כגיבור טניס ומושא להערצה כי זה מה בדיוק שהוא.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

נתונים פיזיים הם חלק ממה שמרכיב את הכישרון של הספורטאי. אני כותב על השורה התחתונה- היכולת שלו.

השאלה מבחינתי היא זו: האם דג׳וקוביץ בשיאו הוא יריב שווה לפדרר בשיאו.

maverick 7 ביולי 2013

יכול להיות, ולו בזכות היתרון המנטלי העצום שיש לו עליו. אבל אני נוטה לחשוב שפדרר בתקופת השיא שלו לא היה מפסיד שני גמרי סלאם למארי, גם אם היה מתאמץ.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

מלבד נדאל, פדרר בשיאו מעולם לא היה צריך להתמודד עם שחקן שמתקרב למארי של היום וזה לפני שנכנסים לעניין הביתיות והעייפות.

השאלה האמיתית היא זו: מלבד נדאל, האם אתה רואה מישהו מהיריבים שפדרר ניצח בשיאו, מנצח את דג׳וקוביץ של היום, גם ביום רע שלו (כמו היום)?

יהויכין פנדלוביץ' 7 ביולי 2013

רוצה להשוות בין פדרר ודג'וקוביץ בשיאם?
לך לחצי הגמר של שנה שעברה.
זו היתה יכולת של פדרר בשיאו, והכי הרבה שהיריב יכל להשיג, אם הוא שיחק ממש טוב, היה להוציא מערכה

maverick 7 ביולי 2013

חד-משמעית לא – אבל התמודדות זהה מול יריבים נחותים לא הופכת שני שחקנים לשווים בשיאם.

ההשוואה למארי עושה לנדאל עוול. מארי (ממה שראינו ממנו עד כמה) לא היה מצליח לאתגר את פדרר באותה צורה, ובטח שלא לצאת עם ידו על העליונה במאבק ראש בראש. למארי אין שום יתרון על פדרר בשיאו, אבל נראה לאן הזכייה הזו תיקח אותו.

אגב, דווקא בגזרת נדאל נמצא חיזוק לטענה שדג'וקוביץ' אינו נחות מפדרר, הרי הוא התמודד איתו הרבה יותר טוב ובתקופה מסוימת אף ריסק אותו לחלוטין.

פדרר, גם אם יצא עם ידו על התחתונה במאבק הראש בראש מול

maverick 7 ביולי 2013

השורה האחרונה = התלהבות יתר בהקלדה.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

למה זה היה יותר פדר ב"שיאו" מפדרר של 2009 (שהיה באמת בשיאו) והפסיד לנדאל?

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

2008 כמובן.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

maverick,

בוודאי שהיכולת זהה להתמודד עם יריבים נחותים היא נתון משמעותית בדיון הזה, הרי מול היריבים כאלו פדרר השיג את רוב הסלאמים שלו.

זו בדיוק הפואנטה: דג׳וקוביץ הוא לא בהכרח פשחקן פחות טוב, הוא פשוט מתמודד בשיאו, בתקופה הרבה קשה ותחרותית.

maverick 7 ביולי 2013

אין שום משמעות לנצחונות על רודיקים, יואיטים וסאפינים, גם אם הם הגיעו בגמרי סלאם. אם הייתה, היינו יכולים לומר שגם מארי שווה לפדרר בשיאו – הרי ברור שהוא שחקן טוב בהרבה מכל אחד מהם וסביר שהיה לוקח מייג'ורים על הראש שלהם. אם קריטריון ההשוואה הוא ההתמודדות מול שחקנים מסוימים, נדרשת בחינה של המאבקים מול היריבים הרציניים ביותר.

Drazick 7 ביולי 2013

פדרר בשיאו, על הדשא של ווימבלדון התקשה מול נדאל בגרסא המוגבלת שלו (ללא משחק הגשה, ללא בק האנד).
דג'וקוביץ' היה מטאטא את נדאל ההוא בלי למצמץ.

פדרר בשיאו לא מתקרב לנדאל / דג'וקוביץ' בשיאם.
הם חזקים ממנו פיסית, המכות שלהם יעילות יותר, הם רצים טוב יותר ומעל לכל, חזקים ממנו מנטלית בהרבה.

צריך להבין את זה, פדרר טכני ועילאי, אבל בעיקר בעל זכות להיות שחקן טופ 10 בהיסטוריה בתקופה ללא היסטוריה וזה מה שנקרא מזל.

יהויכין פנדלוביץ' 7 ביולי 2013

הדשא של ווימבלדון דומה יותר מבחינת המשטח לחימר של פאריס מאשר לאספלט של אוסטרליה או של ארהב

גיל 7 ביולי 2013

פדרר בשיאו לא משתמש בתירוצים של פציעות או עייפות אלא מרסק כל יריב. בדיוק כמו שהיריבות שלו הייתה חלשה אפשר לטעון שהוא הפך אותה לכזו בגלל העליונות שלו. גם הדשא בוימבלדון השתנה קיצונית ומותאם יותר לשחקני קו אחורי בשנים האחרונות כך שאי אפשר להשוות. בדשא מהיר לנדאל בשיאו לא היה סיכוי נגד פדרר.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

גיל,

אתה יכול לתת בבקשה דוגמה לשחקן שהתמודדות מול פדרר גרמה לו להיראות פחות טוב בראיה היסטורית ממה שהוא באמת?

גיל 7 ביולי 2013

למשל רודיק.

תוהה בדרכים 7 ביולי 2013

אתה חושב שכשחקן, רודיק שווה אפילו למישהו כמו דל פוטרו?

גיל 7 ביולי 2013

כן. ואתה גם שוכח שלפדרר כן הייתה תחרות בשיאו על חימר. לפחות 4 סלאמים נלקחו ממנו בגלל שהוא שיחק נגד שחקן החימר הגדול בהיסטוריה כך שלומר שלא הייתה לו תחרות זה מגוחך.

גיל 7 ביולי 2013

ועוד דבר. נדאל במיוחד לא הפסיד הרבה סלאמים בגלל פדרר או ג'וקוביץ'. חלק גדול מהסלאמים שכביכול הפסיד נעוץ בזה שהוא עף בסיבוב מוקדם כמו עכשיו לשחקן הרבה פחות טוב ממנו. אם היה מפסיד בשיטתיות רק לשחקן אחד או שניים בגמר אז היה אולי משהו בדברים אבל זה לא המצב. היציבות המדהימה של פדרר בוודאי עומדת לזכותו בהשוואה הזו.

Drazick 7 ביולי 2013

גיל,
ב- 2007 הדשא היה כמו שפדרר אוהב.
ועדיין שחקן מוגבל (בזמנו) כמעט וניצח אותו (למעשה רק מזל הציל אותו).

פדרר פשוט שחקן פחות טוב מדג'וקוביץ' / נדאל, נקודה.
כל תירוץ שמישהו יביא פה יהיה עיוות של ההתמודדות בינהם.
5 מערכות, על כל משטח, שניהם, לאורך זמן, בשיאם יהיו טובים ממנו.

maverick 7 ביולי 2013

לגבי רודיק – אהבתי אותו מאוד כי היה מאוד כיף לצפות בו, אבל אני בספק אם בעשורים האחרונים הצליח להגיע לראש הדירוג טניסאי כ"כ מוגבל. רודיק לא מגרד את דל פוטרו, שאלמלא הפציעות היה היום חלק מחבורת העלית.

לגבי נדאל – דג'וקוביץ' לקח שלושה גמרי סלאם על הראש שלו. לא יודע אם זה בגדר שיטתיות (ובוא לא נשכח גמרי מאסטרס שונים שהסתיימו באותה צורה), אבל סטטיסטית זה מאזן זהה למאזן של פדרר מולו בגמרים של מייג'ורים.

maverick 7 ביולי 2013

רק מהכיוון ההפוך כמובן

גיל 7 ביולי 2013

אני באמת צריך להפסיק להתווכח אם טרולים. לומר שפדרר פשוט חלש מנדל וג'וקוביץ' נקודה זה לא טיעון אלא הבעת דיעה במסווה של עובדה בלי שום סיפוק שום הוכחה לכך. סתם פרשנים ומומחים רבים דנים בגדולה של פדרר וקבעו שהוא הכי טוב אי פעם בלי שום תוחלת כי הרבה זו עובדה שהוא פחות טוב מאחרים כי דראזיק קבע.

ולגבי 2007 אני לא יודע מה זה פדרר אוהב, אבל בפרוש ב2007 הוא לא היה כמו היום או כמו בשנים האחרונות. המשחקים מתארכים והולכים בשנים האחרונות בוימבלדון כתבו על זה אינספור כתבות. הוא אולי לא היה כמו בימי סמפראס אבל המצב שלו היה טוב יותר. ונדאל לא היה שחקן מוגבל אז, מאיפה הבאת את זה? הוא היה בעלייה ויריב חזק מאוד. מה שאתה עושה זה בכוח לגמד את פדרר ולהאדיר את נדאל כאילו היה מדובר באיזה מאבק דוד נגד גוליית אז.

גיל 8 ביולי 2013

מאבריק, דל פוטרו שחקן מוכשר אבל לא יציב. בכל מקרה אני לא מבין מה הוא קשור לדיון. הוא התחרה נגד כולם וגזל מפדרר תואר גראנד סלאם אחד אז זה בנוגע שלא הייתה שום תחרות מצד אף אחד מלבד נדאל וג'וקובויץ'.

נכון, ג'וקוביץ' ניצח את נדאל שלוש פעמים בגמרים. האם זה אומר שמבחינה היסטורית הוא טוב ממנו? זו הייתה שנה מאוד ייחודית שג'וקוביץ' היה בלתי עציר בה. בדיוק כמו בכל המפגשים הישירים בין כולם, לפעמים מנצחים ולפעמים מפסידים. לנדאל עדיין יש אפשרות להשיג את פדרר בסך הכל וגם לג'וקוביץ' אם כי זה יהיה קשה יותר.

אלעד ב. 7 ביולי 2013

היריבות העיקרית של נולה עד היום הייתה נדאל.
מולו הוא לקח 3 מתוך 6 סלאמים שיש לו וכולם היו בתקופת השיא שלו.
2 סלאמים אחרים הוא לקח מול מארי ואחד מול צונגה.
לשמחתו הוא שיחק נגד פדרר לאחר הישא שלו בעיקר.

אבל כל זה לא משנה.
כרגע יש לו מתחרה בקליבר שלו והם יאבקו הרבה על הסלאמים בשנתיים הקרובות.
מה שיותר חשוב זה שהטניס ההגנתי שהשניים האלה מסמלים נמצא בתהליך ירידה וטניס התקפי סטייל יז'י ינוביץ' נמצא בעלייה.
שימו לב אליו ולשחקנים כמו בנואה פר. הם ישלטו עוד 4-5 שנים בענף עם טניס מרהיב ולא עם קרב חפירות כמו שראינו היום.

Drazick 7 ביולי 2013

דג'וקוביץ' משחק הגנתי?
לפעמים אני לא בטוח שאנחנו רואים אותו הדבר.

דג'וקוביץ' הוא ככל הנראה המהמר הכפייתי ביותר בטניס.
כל הזמן לוקח מכות בלתי אפשריות, במיוחד מול ההגשה של היריב.

הוא אולי אוהב לשחק מאחור ומרבה בהגשות שמתארכות להמר על העקביות שלו מול נטיית היריב לשגות.
אך המכות שלו מגוונות, מרהיבות והתקפיות.
אין מישהו ששולט בדרופ שוט כמוהו…

נחשון שוחט 7 ביולי 2013

בקיצור, מזל שסטיב בארטמן לא בא היום למגרש (אוהדי Cubs יבינו).

wazza 7 ביולי 2013

מה זה כל המירמור הזה? אי אפשר לפרגן קצת למרות שהוא בריטי ולא ספרדי? גם בטור דה פראנס השיפוט מוטה?

maverick 7 ביולי 2013

אגב, נקודה שלדעתי שווה לחשוב עליה: עם כל ההמולה סביב 77 השנים והכושר המנטלי הירוד של מארי עד לפני שנתיים, מאוד הגיוני לדבר על קוף וגב ולצפות ממנו עכשיו להיות משוחרר יותר וטוב יותר. אבל שינוי המעמד הזה יכול לגרום דווקא לאפקט הפוך. עד עכשיו הוא היה האנדרדוג, הסינדרלה של הטופ 4, המסגרת הרומנטית שנבנתה סביב ההתקדמות שלו סחפה אותו לגבהים חדשים. כעת הוא כבר לא מגיע אוטומטית מעמדת נחיתות והציפיות ממנו גבוהות מתמיד, גם אם הוא לא בדיוק ה-man to beat. לחץ הווימבלדון ירד, אבל כעת מצופה ממנו לקחת נתח משמעותי מעוגת המייגו'רים שעתידה להתחלק בינו לבין נולה וכנראה גם נדאל (פדרר? אני בספק. אולי). יהיה מעניין לראות איך הוא מתמודד עם המעמד החדש.

מוזגטס 7 ביולי 2013

משחק מצויין ומותח… מאכזב ומשמח שדג'וקוביץ לא חזר כמו שהוא יודע.
שלוש סיבות שאני מאמין כי זה ממש לא הגראנד סלאם האחרון של מארי:
1. פדרר ונדאל מתנדנדים.
2.כי יש לו מה להציע מול הפיזיות של דג'וקוביץ'.
3. כי לא נראה מישהו שהולך להגיח מאחורה.

אהד 7 ביולי 2013

מישהו אמר דל פוטרו?

מתי 7 ביולי 2013

העניין הוא שדל פוטרו נראה ככה כבר לפני 4 שנים.

אלעד ב. 7 ביולי 2013

יז'י ינוביץ' בהחלט הולך להגיח. תזכור טוב את השם שלו.
כמו כן, גרגור דימיטרוב נמצא על סף הפריצה שלו.
בנואה פר מתחיל להציג טניס יותר טוב עם הזמן וכבר מדורג קרוב למקום 20 בעולם.
יש בהחלט כמה שמות שדופקים על הדלת.
אף אחד לא ישלוט לאורך שנים כמו שהיה עם פדרר.
זה נגמר כשהוא התחיל את הירידה שלו.

אהד 7 ביולי 2013

לכל מי שטוען שלמארי לא הגיע לנצח כי לא קיבל הגרלה טובה או נהנה מיתרון הביתיות וכו' וכו' – אם זה הקו שלכם, אז ברור שרבע מהאליפויות בענפי הספורט צריכות להיות עם כוכביות.. כל האליפויות של מכבי תא כדורסל עם יתרון הביתיות, המונדיאלים שנלקחו במגרשים הביתיים ועוד.. אפשר גם לטעון שההיט זכו באליפות רק בגלל הפציעות של פרקר ורוז ושבאירן ניצחה את דורטמונד בגלל שגצה לא שיחק (והרשימה באמת נמשכת..). זה הספורט ויותר מזה, אלו החיים.. צריך הרבה תזמון טוב ועוד יותר – מזל!
אגב, שמעתי שאמרו את זה גם על ברטולי. אז נכון שליזיצקי (הפייבורטית שלי עוד עוד מתחילת השנה) גברה על רוב הטוענות לכתר, אבל ברטולי זכתה ובגדול כי ברגע האמת היא הייתה שם. בדיוק כמו מארי (ובניגוד לנולה שפשוט קרס מנטלית היום)..

גיא 7 ביולי 2013

תגובה לעניין.

יואב לוי 7 ביולי 2013

כל מילה חביבי,כל מילה בסלע!

הראל 7 ביולי 2013

יש מקום לדיונים תאורטיים של מה היה קורה אם ואולי וזה בטח נכון בנשים שסרינה ושראפובה לא היו, אבל הניצחון של מארי בגמר היה על השחקן הכי טוב בעולם כשהוא בכושר לא רע בכלל ב3 מערכות והעיקר הוא יצא כ"כ הרבה פעמים מהקבר גם ב4-1 וגם ב4-2 ובטח בנק' האחרונה אז להגיד שלא מגיע לו זה בכיינות בסגנון מוריניו…

יואב לוי 7 ביולי 2013

אכן!

יואב לוי 7 ביולי 2013

אנדי מארי עוד יהיה מס׳ 1 בעולם, צומח פה לנגד עיננו אלוף, ואנחנו מתעסקים בחולשות של נולה,כאילו למארי לא היה שום חלק בזה שנולה נראה רע היום, למה כשקבוצת כדורגל פוטבול או כדורסל מעלימה את היריבה אנו מסירים את הכובע, ואילו כאן אנו מייחסים את ההישג העצום של מארי רק לחולשתו היחסית של נולה, כאילו נולה שיחק נגד עצמו. תנו את הקרדיט למארי שנכנס למשחק נפלא, וידע לתסכל את נולה פעם אחר פעם, במיוחד ברגעים בהם היה נדמה שהשד הסרבי קם מין המתים, מארי דחק את ראשו עמוק חזרה למים. תנו כבוד חברים, זוהי לא פאטה מורגנה, זהו אנדי מארי הבריטי בדרך למקום הראשון.

maverick 7 ביולי 2013

כשאתה הטוב בעולם, אתה בהגדרה משחק נגד עצמך. ייאמר לזכותו של מארי שהוא ניצל בחוכמה את הטעויות הרבות של דג'וקוביץ', אבל בטח שלא הייתה לו השפעה על הסרב שלו שהיה פשוט מחריד. עם סרב כזה אין free points, ובלעדיהן קשה מאוד לנצח בגמר מייג'ור. גם על התשישות המנטלית של נולה לא הייתה למארי שום השפעה (כל הקרדיט לדל פוטרו). בשורה התחתונה הוא שיחק טוב, חכם ועם הרבה רצון ותשוקה וניצח – וכמובן שזה כל מה שמשנה.

יואב לוי 7 ביולי 2013

עיקר המחלוקת ביננו להבנתי,היא שלדעתך ליריב בטניס אין השפעה על איכות הserve שלך או על מדד הטעויות הבלתי מחויבות, אני כמובן טוען שיש השפעה,תקן אותי אם אני טועה maverick.

maverick 8 ביולי 2013

כמובן שזו לא המחלוקת בינינו, ברור לי כמו שברור לך וכמו שברור לכל בר דעת שקיימת השפעה כזו. אבל:

הסרב – מארי הוא מחזיר מצוין שסופג אייסים מעטים, ולראיה חצי הגמר מול המפלצת הפולנית. אבל יכולת ההחזרה לא באה לידי ביטוי כאשר היריב ממעט להכניס סרבים ראשונים, כפי שקרה ברוב שלבי המשחק היום (בסט השלישי היה שיפור). האם כישורי ההחזרה מאלצים את היריב לשנות את הסרב שלו ובכך מובילים לשגיאות רבות? כמובן שזו אפשרות. אבל אפילו זה לא יסתיר את הנקודה בסיסית ביותר, והיא שיש ימים בהם חבטות מסוימות פשוט לא נכנסות ללא שום קשר לזהות היריב.

unforced errors – שוב, למארי אין שום קשר לתשישות המנטלית ממנה סבל דג'וקוביץ' בעקבות חצי גמר ווימבלדון הארוך בהיסטוריה. כמות טעויות גבוהה היא תולדה של תשישות כזו, אבל ברור שסגנון המשחק של מארי שעבד היום היטב רק מגביר את האפקט הזה ומעלה את כמות הטעויות של היריב פלאים, ולא טענתי אחרת. לכן גם אמרתי שמארי שיחק חכם וניצל את החולשות היחסיות של נולה.

maverick 8 ביולי 2013

בהמשך לתגובה שלך מלמטה: כאמור, הסרבים של נולה היו גרועים מהרגע הראשון. קצת מופרך להביא נקודה רנדומלית של מארי בסוף הסט השלישי כראיה לכך שהייתה לו השפעה בגזרה הזו.

ואם "השכיל" ו"התמזל מזלו" הם היינו הך בעיניך, באמת שקטונתי.

יריב 8 ביולי 2013

לגבי אחוזי ההכנסה של הגשה ראשונה, האחוזים של דיוקוביץ' לא היו גבוהים לאורך כל הטורניר. אם תסתכל עליהם סיבוב סיבוב תראה את הסדרה הבאה: 63, 59, 74, 65, 61, 69, 65 (האחרון, כמובן בגמר). לא משהו חריג, ביחס לטורניר הזה, לא נראה לי סביר שאנחנו רואים פה בעיה כתוצאה מעייפות מחצי הגמר.

בטעויות הלא מחויבות אכן רואים הרבה יותר טעויות של דיוקוביץ' מהרגיל (ביחס למספר הנקודות), אבל זה נתון שקשור באופן הדוק מאוד ליכולת של היריב. גם יש נטיה לחבטות מסוכנות יותר נגד יריבים טובים יותר הגנתית, וגם יש יותר הזמנויות בכל נקודה לבצע שגיאה מול יריב שמצליח להחזיק מולך. כמות טעויות כזו (40 ב 210 נקודות) היא לא חריגה לדיוקוביץ' מול מארי (להשוואה, 61 מ 265 נקודות בגמר אוסטרליה, 65 מ 315 נקודות בארה"ב).

maverick 8 ביולי 2013

מכיר את הסטטיסטיקה. אחוזי ההכנסה אכן לא היו גבוהים במיוחד לאורך הטורניר, אבל כמות מכובדת של אייסים פיצתה על כך. בגמר, לעומת זאת, הסרבים סירבו להיכנס כבר מפתיחת המשחק. אייסים בפוטנציה הפכו ל-faults בשיעור גבוה הרבה יותר מכפי שהיה במשחקים קודמים. דג'וקוביץ' איבד את הבטחון בסרבים שלו בנקודה מסוימת והיה הרבה פחות אגרסיבי בראשונים – מה שבטח לא הזיק למארי. לכן גם אחוזי ההכנסה שלו עלו ככל שהתקדם המשחק והוא הפנים שהסרב שלו פשוט לא קיים. בסט האחרון הוא היה משוחרר יותר ואת זה רואים גם בסטטיסטיקה.

אין בינינו מחלוקת לגבי הקשר בין יכולת היריב לכמות ה-unforced errors, ודאי כשהיריב הוא מארי. אבל דג'וקוביץ' עידן בתקופה האחרונה את נטילת הסיכונים שלו (לצערי), הרבה טעויות שלו היום לא הגיעו מנסיונות לווינרים אלא מחבטות די פשוטות. במישור הזה, יש קשר לא פחות הדוק בין כמות הטעויות להכנה המנטלית.

יואב לוי 8 ביולי 2013

maverick- הכוונה היא היינו הך מבחינת התוצאה, תסכים שגם המוכשרים ביותר זקוקים למזל, או המזל הולך עם הטובים או איך שתרצה. ניסיתי להמחיש בדוגמא למטה, איך במשחק הספציפי הזה, ובכלל בשנה האחרונה של מארי, אספקטים חדשים במשחק שלו משפיעים על יריביו, הנחישות,התוקפנות,אלה תכונות חדשות שלו שהחבר׳ה בטופ 10 יצטרכו להתמודד איתן,ועם כל הכבוד לתשישות של נולה,אני משוכנע כפי שכתבת לעיל, שהנחישות הזו של מארי רידדה ולו במעט את יכולותיו במשחק הזה. עכשיו הפעולה הזו,רנדומלית או לא, באה בשיאו של קאמבק שני של מארי מפיגור 4-2 כפי שאתה יודע,בעיני זו היתה הנקודה של המשחק,יכולת או מזל זה היינו הך מבחינתי בתוצאה, אני חושב שזו היתה נקודה של נחישות ויכולת.

יואב לוי 8 ביולי 2013

מסכים.

matipool 7 ביולי 2013

+1

matipool 7 ביולי 2013

הכוונה ליואב .

matipool 7 ביולי 2013

עשה לי את היום מארי . שמחה גדולה .
שנאתי שהדביקו לו את הכינוי "לוזר" . העובדה שבמשך כמה שנים הוא נלחם נגד שלושה מהגדולים בכל הזמנים והפסיד להם , הופכת אותו ללוזר ?! בגלל שהיה פחות טוב מהם ? אם כך , אז גם צונגה , פרר , דל פוטרו , רודיק ומי לא – כולם לוזרים .
מי מכם לא היה מתחלף עם אחד מהנ"ל ?
אני צופה לו עוד כמה וכמה זכיות בסלאמים וכניסה לפנתיאון .

יואב לוי 7 ביולי 2013

כל מילה ace!

סימנטוב 8 ביולי 2013

מצטרף

אלעד 8 ביולי 2013

השנה האחרונה בספורט צריכה לשים סוף לכל הדיונים השטחיים האלו מי לוזר ומי ווינר. איך תגדיר את מארי? אריאן רובן? לברון? פדרר? עולם הספורט מורכב מדי מכדי למסגר אותו במילה אחת.

קורא אדוק 7 ביולי 2013

הכל מוכן לזכייה המרגשת של אנגליה במונדיאל שנה הבאה…

זיק 8 ביולי 2013

אפילו שחר פאר תזכה בווימבלדון לפני שזה יקרה

יואב לוי 7 ביולי 2013

אני מרשה לעצמי לקחת כדוגמא את הנקודה של מארי שהשוותה ל4-4 בסט השלישי. ההגשה של מארי, הוא מחמיץ את הראשון, השני נכנס כצפוי בעוצמה נמוכה הרבה יותר. דג׳וקו עונה יפה, מארי מחזיר, דג׳וקו תוקף חזק לשמאל של מארי, מארי מחזיר לשמאל של דג׳וקו , דג׳וקו תוקף יפה בסלייס משובח לפנים,כלומר לימין של מארי, הכדור נוחת במגרש של מארי ויוצא החוצה, ומארי נגד סיכויים רבים, פוגש אותו ומנחית אותו באלגנטיות דאון דה ליין של דג׳וקו. מאחוריו.. נקודה של מארי ושויון 4-4. פעולה כזו במעמד כזה, יכולה להשמיד שחקן, גם אם הוא מדורג 1 בעולם,תבדוק מה קורה עם ההגשות של דג׳וקו במשחקון הבא. לאורך כל המשחק מארי השכיל או התמזל מזלו,היינו הך בעיני, לערער את נולה בפעולות מן הסוג הזה.

אריק 8 ביולי 2013

נדמה לי שמארי ניצח שבעה משחקים רצופים בווימבלדון נגד מי שהתייצב מולו, אז איך בדיוק הוא לא ראוי? מה זה השטויות האלו? העובדה שהבריטי שזוכה בלונדון הוא סקוטי שגדל בספרד בהחלט מנחמת.

קורא 8 ביולי 2013

13 רצוף עם האולימפיאדה… 19 מ-20 האחרונים מוווימבלדון 2012

טל 12 8 ביולי 2013

אחלה ווימבלדון היה.טעים מאד,אבל השרות שם לא משהו

אני לא הזמנתי סטחובסקי.. מלצר מלצר

גיל 8 ביולי 2013

אגב, אני לא סובל שמזכירים שוב ושוב את הטבח שהיה בבית ספר שלו כשהוא היה בן 9. כל מיני ניסיונות לעשות פסיכולוגיה בגרוש וגם עיתונות צהובה במיטבה.

גלן 8 ביולי 2013

הנה אוהד שמבין את נפש קבוצתו.

http://m.espn.go.com/nfl/story?storyId=9459655&src=desktop

אלעד אחד 10 ביולי 2013

מעולה!

Comments closed