הפסד בקרב. אבל יש עוד מלחמה

זה ויתור שנראה לי קשה עוד יותר מהמאמץ שעשה לחזור

vilanova

אני חושב שאין מישהו בוגר שלא מבין את משמעות העניין כשיש נסיגה במצבו של חולה סרטן לאחר מה שנראה כהתאוששות.

אבל אני מבין לחלוטין את התנהגותו של טיטו וילאנובה בעונה שעברה. כשעשה כל מאמץ לחזור מטיפולים ולאמן את הקבוצה. בסך הכל אנשים רוצים לחיות אבל גם רוצים לחיות עבור משהו. ואיש כדורגל כל חייו בשביל זה הרי חי: ההזדמנות לאמן קבוצה כמו ברצלונה. וכל הצרה הזו קרתה באופן טרגי בדיוק כשהנסיבות סוף סוף הציבו אותו במרכז עולם הכדורגל כולו.

אני משער שהויתור על התפקיד, על המשהו שעמד במרכז חייו,  הוא קשה עוד יותר מהמאמץ הגדול שעשה בכדי לחזור. זה באמת הפסד של קרב גדול ומבחינה זו באמת שובר לב. אבל יש עוד מלחמה.

חזרה מול לנקראן (וקצת על הדירוג)
מו פארה - יותר מיוחד ממה שחשבתי

51 Comments

רועי ויינברג 19 ביולי 2013

זה סיפור אכזרי, שברגע שהוא הגיע לפסגת החלומות שלו הוא נפגע. נקווה שינצח את המלחמה הזאת.

Red Islington 19 ביולי 2013

כמו שאמרת רבים מאיתנו יודעים ומבינים דבר או שניים על המחלה הארורה הזאת . היא תמיד רוצה לחזור ולכרסם , ביתר שאת , והחולה כנראה מבין זאת יותר טוב מכולנו , אבל הוא רוצה לחיות , רוצה להיות עסוק במשהו שיש בו משמעות , משהו שיש בו עתיד , משהו שאפשר לנצח . כנראה שזה היה קל יותר , לפחות מבחינה לוגיסטית , לפרוש כבר בעונה שעברה , כשהטיפולים השביתו אותו לכמה חודשים קריטיים באמצע העונה וכבר מינו מאמן זמני אחר . אבל הלב רוצה להמשיך , וחברי ההנהלה יודעים שהם חייבים לגבות אותך בזמן כזה , גם אם אולי זה לא הדבר החכם ביותר כלפי האינטרס של המועדון , זה הדבר הצודק , האנושי . הכותרות קוראות לזה הפתעה , תדהמה . אולי עבור הנאיבים שבינינו . מכעיס שבעידן המתקדם שבו אנחנו חיים המחלות האלה עדיין חזקות יותר מן התושיה ומן הידע והקידמה שלנו . בכל מה שקשור לכדורגל הספרדי אני שייך לצד המדרידאי של המפה . אבל בימים כאלה התחושה החמוצה שוררת בכולנו . מאוד מקווה בשבילו ובשביל משפחתו שזה רק עוד מאבק שאפשר לנצח . בלי הלחץ והמתח שכרוכים בלאמן קבוצה כזאת , אולי זה יהיה אפילו יותר אפשרי .

גיסנו 20 ביולי 2013

בימינו יש איזה תיאוריית קונספירציה שאומרת שבעצם גילו כבר תרופה לסרטן אבל חברות הענק מונעות מהעולם לגלות את זה כי תעשיית התרופות והטיפולים הנוכחיים מכלכלות יותר מדי כסף….ובסדרי העדיפויות העקומים של העולם אפילו סקפטי כמוני כבר לא יודע למי להאמין.

נותר רק לקוות שיצליח לצאת מזה.

cookie-monster 20 ביולי 2013

I really doubt that. . laboratories and organizations fight over who will be the one to find a cure first, for credit, fame & glory, and the research money that will come with.
like when they fought over the credit for who discovered AIDS existence

בלאוגרנה 21 ביולי 2013

תודה על תגובה רגישה עם קלאסה. נתראה בספורטיביות בסופר-קלאסיקו.

ארצי בן יעקוב 20 ביולי 2013

מה פפ מרגיש כרגע?
כמה עלוב נראה עכשיו הוויכוח שלו עם טיטו

בני תבורי 20 ביולי 2013

אני חושב שהיה מחזיר את הגלגל אחורה אילו יכול היה.

רועי ויינברג 20 ביולי 2013

אני מקווה שהוא ילך לבקר אותו עכשיו.

החתול במגפיים 20 ביולי 2013

עצם זה שהוא עוד העביר את אימון הבוקר של הקבוצה כאילו כלום לא קרה (ביום שישי). למרות שהוא כבר ידע שהמחלה חזרה אליו – רק ממחיש יותר את הקושי בלוותר על החלום הגדול ביותר שלו ואי-ההסכמה להרמת ידיים מצידו.

כולם כבר דנים, מדברים ומהמרים על זהות המאמן החדש ואיך ברצלונה תצא (שוב) מהמכה האדירה הזו. אך הדבר העיקרי פה הוא סיפור אנושי שהצלחת לתאר במדיוק שמשאיר תחושה של פיספוס עם טעם מר בפה, מלווה בעצבות גדולה.

ועדיין, הוא הגיע כל-כך קרוב ועם זאת הוא עדיין כל-כך רחוק.

שיהיה בריא!

גיל 20 ביולי 2013

רק שיהיה בריא. הספורט לא חשוב פה.

בני תבורי 20 ביולי 2013

וילנובה בעצם מוותר על פאסון טבעי שטמון בכולנו, לשחק את המשחק של שליטה בעניינים. זה כשלעצמו מחווה של אומץ נדיר. מעורר השראה.

אריק 20 ביולי 2013

רק בריאות.

אוהד נ. 20 ביולי 2013

טיטו וילנובה עצמו אמר בשנה שעברה, כאשר לקח על עצמו את תפקיד המאמן, שהוא חייב את זה לעצמו ולילדים שלו, שאינו יכול לוותר על הזדמנות כזו. הרכילות אומרת שזה מקור הקרע בינו לבין גווארדיולה, שרצה שטיטו ימשיך איתו, ולא היה מוכן לקבל את המעבר של העוזר לקדמת הבמה.
כאשר טיטו נסע לטיפולים בניו יורק אמרו בעיר כי זה מעיד על מצב נואש, מכיוון שבבתי החולים בברצלונה יכולים לתת לו טיפול לא פחות טוב.
בעיני, העובדה שההנהלה נתנה לו גיבוי לאורך כל הדרך היא עדות לאנושיות העומדת מעל האינטרסים של האירגון. הבלחה של רומנטיקה בעולם תאגידי.
הסיפור לא נראה טוב.

גיל 20 ביולי 2013

אתה יכול לחשוב על איזו שהיא הנהלה שלא הייתה נותנת לו גיבוי במקרה דומה?

דורפן 20 ביולי 2013

ג'ורג' סטריינברנר

גיל 20 ביולי 2013

טוב, זו לא הנהלה, זה מוסד.

שחר דמרי 22 ביולי 2013

ההנהלה של הפועל תל אביב?

דורפן 20 ביולי 2013

אוהד נ.
אמנם תעשיית השמועות מטבעה היא מגוחכת. אבל כשאוהדי כדורגל מתחילים להבין בבתי חולים זה כבר עובר איזשהו גבול. אני משער שמדובר ברופא מסויים שקשור למצב מסויים והמלצות. משהו שזמין לאנשים עם אמצעים כספיים ברמות הללו

תוהה בדרכים 20 ביולי 2013

לא צריך להיות רופא בשביל לעשות 1+1.

בן אדם שהסרטן שלו תואר בתחילה כ"פשוט" ו"לא מסוכן" (יחסית כמובן), חי במערב אירופה ובעל אמצעים כלכליים ניכרים, לא צריך לנסוע לחודשים לטיפול בארצות הברית.

זה לא אומר חס וחלילה שהמצב שלו סופני, אבל ברור שהוא יותר מורכב ממה שתואר בתחילה.

גיל 20 ביולי 2013

אבל איכשהוא, כמעט תמיד כשמדובר בעשירים שלא חיים בארה"ב, אתה שומע שהם הולכים לטיפול בארה"ב, במרפאת מאיו או במקום אחר. יכול להיות שזה קשור לטיפול ספציפי ייחודי, אבל אני חושב שחלק מזה אולי קשור לעובדה שתהיה להם יותר פרטיות רחוק מהבית.

אוהד נ. 20 ביולי 2013

אני לא ממש אוהד כדורגל, בטח לא בהתייחס למה שאני רואה כאן באתר….בערך כמו שברצלונה היא לא ממש עיר, יותר כפר קטן, לפחות ביחס לחוגים מסויימים. זו לא תעשיית השמועות, אלא האינפורמציה שמסתובבת בין עיתונאי ספורט שאף פעם לא מגיעה לציבור הרחב, בגלל אופייה של העיתונות פה בברצלונה. כמו למשל שכולם יודעים מדוע ויקטור וואלדס לא האריך את החוזה, אבל אף אחד לא דיבר על כך באופן רשמי בשום מקום.

תוהה בדרכים 20 ביולי 2013

למה הוא לא האריך? מחלה מסתורית שגורמת לכדורים פשוטים לעבור לו בין הידיים?

ברצינות, מעניין מה הסיבה הכול כך מסתורית.

אוהד נ. 20 ביולי 2013

הפקיד את כספו בידי אביו שהפסיד חלק גדול ממנו בהשקעות כושלות ועכשיו מחפש לעבור קבוצה כשחקן חופשי עם חוזה גדול. זו לא סיבה מסתורית, רק שכלל בלתי כתוב בתקשורת המקומית הוא שלא מדברים על דברים כאלה.

ארז (דא יונג) 20 ביולי 2013

אל מונדו דפורטיבו מדווח שטיטו יישאר במועדון בתפקיד שדורש פחות זמן ומאמץ (ניתוח טקטי של יריבות וכדומה). נחמה פורתא, אבל בכל זאת..

רוני 20 ביולי 2013

מחלה ארורה ומזוינת. אני באמת לא מבין איך אחרי כל המיליארדים ששפכו על מחקר לאורך כל השנים עדיין לא חלה שום התקדמות ואין תרופה באופק.
לא משנה מה יעלה בגורלו של וילנובה הוא לפחות יכול להסתכל במראה ולחייך. כן, לחייך. הוא הגשים חלום שרק מעטים בעולם זכו לו. הוא אימן את ברצלונה הגדולה, את מסי ואינייסטה ואת צ'אבי. הוא זכה באליפות ספרד והגיע לחצי גמר הצ'מפיונס. ואת זה שום מחלה, מזדיינת ככל שתהיה, לא תוכל לקחת ממנו.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2013

להגיד שלא חלה התקדמות זה על סף המגוחך. לך תשווה את אחוזי ההחלמה מסרטן היום לאלו לפני 20 שנה. המחשבה שיום אחד תהיה תרופת פלא היא מוטעית. לא תהיה תרופה שתפתור הכל, אבל כן תהיה התקדמות סיסטמטית. צריך לזכור גם שתוחלת החיים כל הזמן עולה ועל כן נראה יותר ויותר סרטן

גיל 20 ביולי 2013

אריאל, חלה התקדמות מסוימת אבל היא לא כל כך גדולה. שיטות הטיפול ברובן לא השתנו (קרי: כימותרפיה) ואחוזי התמותה בחלק גדול ממקרי הסרטן די זהים כבר הרבה זמן. מה שכן השתפרו אלו האיבחונים המוקדמים שעוזרים לאחוזי ההחלמה או השרדות בטווח הארוך, וטיפולים מונעים מסוימים. אם אתה רוצה לקרוא סיכום בנושא הנה קישור: http://www.csicop.org/si/show/war_on_cancer_a_progress_report_for_skeptics/

יריב 20 ביולי 2013

צפויה גם התקדמות גדולה בתקופה הקרובה, בהתבסס על הבנה טובה יותר של הגנטיקה של סרטן. אגב, מאחר וסרטן הוא לא מחלה אחת, קשה להאמין שבעתיד הנראה לעין תמצא "תרופה לסרטן".

matipool 21 ביולי 2013

גיל – אני לא רופא וכמובן שלא מומחה , אבל מהידע המועט שיש לי ( בעקבות מקרה משפחתי לצערי ) , בארה"ב מאמינים יותר בטיפול השתלת מח עצם כשהגוף של החולה עדיין לא הרוס מהכימותרפיה בניגוד לטיפול אצלנו ( ואולי גם באירופה ) שבו השתלת מח עצם היא האופציה האחרונה אחרי שהגוף כבר אכול כימותרפיה .

גיל 21 ביולי 2013

אני לא אומר שאין טיפולים אחרים, אבל השתלת עצם למשל אפשרית רק במקרים מאוד ספציפיים וגם היא נדירה יחסית. לא קל למצוא תורמים של מוח עצם.

איציק 20 ביולי 2013

מאחל רק בריאות לולאנובה ושיצא מזה.
אני רואה באיזה כבוד נהגו בו ואיך נתנו לו בברצלונה לצאת לטיפול ואת המפתחות לחזור. אני רואה איך מודיעים עכשיו על מה שקורה לו ועל כך שהוא נאלץ לעזוב את הקבוצה ואני מלא הערכה להליך, להתנהגות בין מאמן למועדון. ממש מלוא ההערכה. אחרי כל זאת, אני נזכר בניצן שירזי והפועל תל-אביב (עד היום אני לא יודע מה יש/היה לניצן וזה ממש לא חשוב). אני נזכר בדרך ובלכלוך. כמה עוד יש ללמוד דרך ארץ. מאחל לשניהם הרבה שנים של בריאות.

סימנטוב 20 ביולי 2013

כל מילה, מצטרף

צור שפי 20 ביולי 2013

אני דווקא חושב שהפועל היתה בסדר גמור עם ניצן, לא מבין את הביקורת.

ושנהיה כולנו בריאים.

Giora 20 ביולי 2013

The "war" on the cancer have failed since it was declared by President Nixon. Trillions of $$ were spent in this "war" with a very small if at all return on the investment.
If you compare the developments in technology for the last 40 years to the treatment of cancer, it is clear that the medical world doesn't deliver.
In short, cure can be done by the body itself. The Burning (radiology), Poisoning (Chemo) and Cutting (Operation) the 3 common treatment of cancer dealing with the symptoms and not the causes.
WE know today the causes of cancer, and they are mostly in our control for better or worth. Prevention works, the DNA is influenced by the all the other parameters as per Epi Genetic
. Titto is another well known name who followed the main stream cancer expert who becomes a victim.
I could go on and on, wouldn't do it.

Just as an educational reference, I suggest all to watch a movie named "Happy sexy cancer". It demonstrate what can be done to cure the disease.

GZ

אוהד 20 ביולי 2013

סרטן זו לא מחלה אחת, יש סוגי סרטן שהטיפול בהם היום מביא למעל 90% הצלחה. מצד שני, יש סוגי סרטן עם פחות מ4% ריפוי. להתייחס לזה כמחלה אחת זו בורות, מכאן ועד כל מיני תיאוריות קונספירציה הדרך קצרה. האמת היא שהממסד הרפואי לא נחל הצלחה מרהיבה עם חלק גדול מסוגי הסרטן, מצד שני גם לא אף טיפול פסאודו-רפואי אחר (אחרת הוא פשוט היה הופך לטיפול מוכר וידוע..).

Giora 20 ביולי 2013

Interesting.
Can you tell me what cause cancer?
If you ask oncologists you will hear them first talking about the cells multiplying, when you ask them why the cell multiplying you normally hear that "we don't know" or that in general the environmental reasons are the causes.
Cancer, like Heart diseases, diabetes, and now the science even says Alzheimer

Giora 20 ביולי 2013

Interesting.
Can you tell me what cause cancer?
If you ask oncologists you will hear them first talking about the cells multiplying, when you ask them why the cell multiplying you normally hear that "we don't know" or that in general the environmental reasons are the causes.
Cancer, like Heart diseases, diabetes, and now the science even says Alzheimer are all as per the EPI GENETICS are results of the environmental conditions (food, life style, water quality, stress, exposure to toxin etc) that activate the DNA , kind of the DNA is "just" an important footprint that can go either way depends on the environmental inputs.
Understanding the new way that Biology goes and understanding this means that all cancer are caused from the same source, free radicals, inflammation, compromised immune system that can not deal with the cancerous cells (on average each health person's body produce at least 100000 cancerous cells daily)
. To understand the Biology behind it you can read "Biology of belief" "the DR who cured Cancer" "Mind over Mediciene" and many more.
The Pharma companies making huge profit from cancer

treatment(the top 10 companies in the SP 500 are big Pharma companies) and they have no interest to find cure……they need to have the treatment continue. Yes it sounds bad, very bad.
Humanity that landed in the moon in the 60s, that have all the amazing technological gadgets that change in a matter of 1-2 years is not able to solve the Cancer mystery? Give me a break. It is by design with deep financial interests.

GZ

טל 20 ביולי 2013

BS even when written in English is steel BS
As for the war failing you should ask the 90% plus children that are recovering from some Leukemias as compared to less then 30% in the sixties just about when Nixon declared the war.

רז 20 ביולי 2013

המלחמה הזו חסרת סיכוי. הסוף הוא עניין של חודשים, והדמעות עומדות בעיניים כשאני כותב את זה.

תודה, טיטו. על הכל.

אמיר 20 ביולי 2013

מאיפה יש לך את המידע העצוב הזה?

רז 22 ביולי 2013

מקורות מצביעים על כך שמדובר בגרורה. גרורה של המחלה הארורה הזו, כשמדובר בחזרה שלישית שלה בתדירות כ"כ גבוהה(תוך שנה וחצי)- זה סימן לדבר אחד ויחיד. במקרים של גרורות אין כבר ניסים, מקסימום הארכת חיים של מספר חודשים ולא מעבר לכך.

שחר 20 ביולי 2013

אנשים!
תעשו בדיקות מקדימות,בעיקר עם אתם בגיל 50 ומעלה,
היום כל קופות החולים מציאות בדיקות מקיפות,שווה כל שקל.
אני עשיתי באופן אישי קולונוסקפיה והלכתי לרופאת עור.
בשני המקרים אמרו לי לבוא בעוד שנה,אם הייתי דוחה את הבדיקות יכול להיות שהייתי מסתבך.
אל תגידו מחר,תעשו עוד היום!
זה מציל חיים ומונע סבל לעצמכם ולמשפחתכם.

ליאור ר 21 ביולי 2013

קצת עצוב שאני רואה שרוב התגובות פה הן על הסרטן עצמו. העיקר פה הוא המלחמה של טיטו במחלה, ולא בגורמים לה או בשיטות ריפוי

ליאור ר 21 ביולי 2013

קצת עצוב שאני רואה שרוב התגובות פה הן על הסרטן עצמו. העיקר פה הוא המלחמה של טיטו במחלה, ולא בגורמים לה או בשיטות ריפוי

ליאור ר 21 ביולי 2013

מתוך בורות גמורה, אני שואל: האם הסרטן מפריע פיזית לטיטו כמאמן?

זן נדיר 21 ביולי 2013

המחלה עצמה גורמת לכאבים בשלבים המאוחרים שלה, הנכות הפיזית שנגרמת לחולים היא בגלל הטיפולים ותופעות הלוואי שלהם ( הקאות, חולשה כללית ועוד)

דורון 21 ביולי 2013

מתי תכתוב את דעתך על סאגת וויין רוני, רונן?

דורפן 21 ביולי 2013

אני עוקב בעניין מסויים. אבל אינני כותב את דעתי רק כי מישהו כתב משהו בסאן ו9000 עיתונים צטטו. ואפילו לא על פי צטוטים של רוני ומויס ופרגגוסון כי גם הם טקטיים. אני משער שהוא הולך אבל שיונייטד לא תשחרר לפני שיש לה שחקן אחר ביד. אז נחיה ונראה. כשמשהו אמיתי יקרה אתייחס לכך בוודאי.

יוסי מזרחי 22 ביולי 2013

רק משפט קטן אחד.
בצער אמיתי, שילך לדרכו.
גם בלי תחליף מתאים,כמו כמה הגדרות.
יש נקודות בחיים ובהתנהלות ניהולית שבו צריך להחליט מה מזיק יותר.
שילך לדרכו ובהצלחה.
ואין כאן שום מילה שתוריד מערכו ותרומתו ליונייטד,רק שיש גבול לכל תעלול.
הנה יצאו שלושה משפטים ולא קטנים במיוחד.

גיל 23 ביולי 2013

סיכום מעולה של הבריטיש באופן בעיתון.

Comments closed