חידון מספר 353. שנה ללונדון

שנה אחרי המשחקים. והבריטים עדיין מרוצים!

In כללי

bmx

השבוע פורסם ששני שליש מהבריטים מרוצים מהמשחקים האולימפיים שהחלו לפני שנה ויומיים, למרות שעלותם הייתה תשעה מיליארד פאונד. הבעיה במשאלים כאלו ששואלים אנשים לא אובייקטיבים – כמו הבריטים שבעצם שילמו את הכסף מכיסם. אני למשל הייתי מאד מרוצה מהמשחקים וגם מאד מרוצה שהבריטים הוציאו עליהם תשעה מיליארד פאונד. היו יכולים להוציא קצת יותר אם אתם שואלים אותי- אבל שיהיה. מבחינה ארגונית-תכנונית מה שמאד אהבתי במשחקים הללו מבחינה ארגונית הייתה ההתחשבות בסביבה. יפה עשו המארגנים שבנו מתקנים מכוערים וכפר אולימפי מכוער בכדי לא לצור הפרעה לנוף אורבני מכוער שמשתרע קילומטרים משם לכל כוון.

אבל בסופו של דבר הם היו משחקים נפלאים והוכחה בעיני לעניין היחיד שצריך לבדוק לפני שנותנים לעיר או מדינה אירוח של אירוע בינלאומי. והוא הקהל. הבריטים – מי שאוהב את המדינה ומי שלא – הם קהל ספורט נפלא, מצחיק והגון וחווית המשחקים – בהם עברתי בין כל ענפי הספורט במסגרת הפרוייקט
"הכל חוץ מכדורגל" – באמת הותירה עלי רושם בל ימחה ו-66% מהציבור חושבים שהרושם הזה לא יימחה עוד כמה שנים טובות.

ולחידון:

1. מי הייתה האלופה האולימפית בכדוריד נשים?
2. מה היה סוויפ המדליות – 1-2-3 היחיד באתלטיקה?
3. באיזה ענף זכתה אווה ריסטוב בזהב?
4. וג'ושוע אנטוני?
5. כמה מדינות זכו במדליות (הרשו לעצמכם סטיה של 5)?
6. איזה מרוץ שאורך כמעט שעתיים הסתיים בשוויון זמן?
7. מה היה והזהב הבודד של אוגנדה?
8. מאיס סטרומברגס מלטביה – במה ניצח?
9 .איזו נבחרת לאומית הגיעה לפודיום פעם עשירית ברציפות?
10. מה עשה אים דונג-היון הקוריאני שגרם לאנשים לגרד בראש?
11. באיזה גמר אתלטיקה קבעו שבעה משמונה המסיימים שיא אישי?
12. באיזה ענף זה דונג דונג מסין בזהב?

לתשובות הנכונות

27 Comments

GB 26 ביולי 2013

שום מילה על היונייטד? אפילו לא חצי על מדיניות הרכש החדשה?

דורפן 26 ביולי 2013

אתה יודע מה מדיניות הרכש של יונייטד? אני לא. לכל המאוחר אדע בראשון בספטמבר – אולי לפני זה.

GB 26 ביולי 2013

אוקי, קבל תיקון. מדיניות ההצהרות על רכש של היונייטד.
לא הייתה התחכמות מצידי. הכל ברוח טובה! חשבתי שיש לך מה להגיד על העניין.

דורפן 26 ביולי 2013

כתבתי את זה בעיתון. הדבר המעניין הוא שפברגאס לא קם ואומר "אני לא רוצה לעבור למנצ'סטר יונייטד" – אם הוא היה אומר את זה כל הפרשה הייתה מסתיימת. מכיוון שהוא לא אומר את זה – אז יש לו עניין מסויים ביונייטד. זה שחקן שלפני שנתיים דרש מארסנל לשחרר אותו פחות או יותר בגלל זכויות אדם וזכותו של צעיר מסכן לחזור לעיר הולדתו. ציני קצת

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 26 ביולי 2013

3: 2-9-12. חבל שלא הצלחתי את שאלה ק.

עזי 26 ביולי 2013

הם החלו מחר לפני שנה (טקס הפתיחה), או אתמול לפני שנה (טורניר הכדורגל).
תשע

מתי 26 ביולי 2013

4 (רק מה שקשור לאתלטיקה)

גיל 26 ביולי 2013

הריצה ב800 מטר הייתה אגדתית אבל מודה שאחרי כל הפרשיות האחרונות יש קצת ספקות.

דורפן 26 ביולי 2013

גיל – ספקות סלקטיבים. ציינתי השבוע בעיתון. באתלטיקה המטונפת התוצאות באטלנטה 96 היו טובות יותר מלונדון 2012. בשחיה הנקיה והטהורה כמעט אף מנצח מאטלנטה לא היה עולה לגמר בלונדון. זה העונש לענפים שתופסים את האלופים הכי גדולים שלהם – הציבור אומר שהם לא נקיים.

גיל 26 ביולי 2013

כן, קראתי מה כתבת ואתה צודק באופן כללי, אבל שוב, כשיש כל כך הרבה תוצאות יוצאות דופן המצב כרגע שחושדים. זה המחיר שספורט צריך לשלם על הניקיון שהוא עורך ולי זה נראה לגיטימי לחשוד בשלב הזה.

דורפן 26 ביולי 2013

במשוואה – מה יש להרוויח/מה הסיכויים שאתפס – זוהי טבלת החשד שלי כרגע (זה לא אומר שענפים שלא כללתי לא נמצאים ברשימה – אלו רק דוגמאות):
1. כדורגל- כדורסל- טניס
באלו החזר כספי עצום- סיכוי להתפס בערך אפס, ענישה מגוחכת
4. שחיה – סיכוי להתפס בינוני, רווח כספי קטן יחסית, ענישה די מגוחכת.
5. אופניים ואתלטיקה. סיכוי להתפס גבוה יחסית, רווח כספי קטן יחסית, ענישה קשה. אבל נוסף פקטור מחשיד נוסף: ייתכן שסיכוי קטן להיות לגיטימי ללא סמים.

ברור לי שיש המון סמים באתלטיקה אבל המספרים מראים שהסימום נמוך משמעותי משנות השמונים והתשעים. לא יכול להיות שום הסבר לירידה המאסיבית בתוצאות.

אלעד 26 ביולי 2013

בכדורגל וכדורסל חייבים להתייחס גם לפקטור הסיכויים להיות לגיטימי ללא שימוש, שלדעתי הוא די גבוה. באתלטיקה כנראה שואף לאפס.
בשחייה אני לא יודע כי היחידי שתפסו היה מייקל פלפס, וזה היה מריחואנה.

דורפן 26 ביולי 2013

אני דווקא חושב שבטניס יש סיכוי להיות לגיטימי בלי סמים. אמנם נדמה לנו שאנחנו רואים עוצמות שלא ראינו בעבר אבל בסך הכל אנחנו רואים ענף כמעט בלי שחורים, כמו שגלעד בלום כתב פה פעם – מי שיכול להיות כוכב פוטבול (בארה"ב) או כדורגל (באירופה) יעדיף את זה – אז זה בכל זאת ענף מידל קלאס

גיל 26 ביולי 2013

שכחת גם פוטבול ובייסבול, שם דווקא נראה שיש פחות סמים. אבל אני חושב שיש הבדל מהותי בין אתלטיקה וגם שחייה לענפים אחרים. אלו ענפים אינדיבידואלים כך שהסיכון בהם תלוי רק באדם אחד. אם אתה חלק מקבוצה, אתה יכול לפגוע בהם כך שזה יכול להוות שיקול. נכון שאתלטים לא מרוויחים כמו שחקנים כדורסל, אבל כמה שנים טובות בצמרת יכולים לתת לך מיליונים והפיתוי די גדול.

דורפן 26 ביולי 2013

פוטבול ובייסבול מתחילים לבדוק ופוסלים. אז אני מעריך שיש שיפור מסויים למרות שנקודת ההתחלה הייתה של זיהום סמים טוטאלי. אתלטיקה ושחיה הם ענפים שיש מעט משמעות למקום שני – וזה כמובן מגביר את הסיכון

גיל 26 ביולי 2013

כן, אבל מצד שני זה גם מגדיל את הסיכוי. אתה יכול להיות שחקן כדורסל או כדורגל טוב גם בלי סמים. יש מספיק קבוצות ברמות שונות ויכולה להיות לך קריירה ארוכה. באתלטיקה ושחייה כמו שאמרת, אם אתה לא בטופ של הטופ אז אתה לא שווה כלום. מכיוון שלאנשים אין שום קריירה חלופית אין להם ממש מה להפסיד.

דורפן 26 ביולי 2013

נכון – אבל הם יכולים להפסיד את הקריירה הזו. אלוף אולימפי בשחיה מדינה מערבית בכל זאת שווה בין 100 אלף למליון דולר בשנה. באתלטיקה יש כסף גם מלהסתובב בסבב – אם אתה בכיר יחסית. אבל כאן מתבטא ההבדל בין שחיה ואתלטיקה. האתלטיקה פוסלים – בשחיה שינו תאריכי השעיה (של אוסמה מלולי) בכדי להכשיר מדליית זהב של משתמש. באליפות אירופה שהייתי עזבה חצי נבחרת צרפתית באמצע התחרות – איש לא שלח אליהם בודקי פתע

shohat 26 ביולי 2013

אלעד, התפיסה הבולטת בשחיה היתה של מישל סמית' האלופה האולימפית האירית שהושעתה לארבע שנים. גם איאן תורפ עמד בפני האשמות חמורות בין השאר של עיתון ל'אקיפ (ע"ב הדלפות תוצאות בדיקות), אך מעולם לא הורשע פורמלית.

גלן 26 ביולי 2013

עזי, אתה יודע אנשים מפחדים להגיד לך בפנים אבל לא ניתן להחריש. כמו אמסטרונג והאצנים מגמיאקה, אני משוכנע שאתה על סמים! בעיקר בחידונים שלא על כדורגל. אני ממש נפעם עד שנפסול אותך על ה 9.

עזי 26 ביולי 2013

גלן, דווקא אומרים לי ובודקים אותי, דורפן בודק אותי כשאנחנו נפגשים פעם ב ולפעמים בדיקת בזק אינטרנטית. יצאתי נקי.
חוץ מזה אני אוהב אתלטיקה למשל לא פחות מכדורגל וגם הייתי שליח העיתון ללונדון, אז התשע כוללים ארבעה אירועים שממש הייתי בהם.
ויש פה מתחרים צעירים שהוציאו 12 ובהם אתה לא חושד…יש לי הרגשה שאתה מוציא את זעמך על הפגישה של האפיפיור עם זיקו – אפילו הכס הקדוש ועוד ארגנטינאי מזהה גדולה שרק במישיגן מתעלמים ממנה.

גלן 27 ביולי 2013

עזי חלילה. העיקר שזיקו לא אוהד של אוהיו סטייטס. תשמע אתה מפרסם תוצאות ואני לא. יחד עם זאת ברישום וניתוח שלי לא מדוקדק אתה מנצח אותי בממוצע של בין2 ל 2.5 שאלות. יש כמובן ניצחונות שלי חלקם יפיםבספורט אמריקאי ולפעמים בכדורגל אירופאי וישראלי (ולא רק בחידון על מכבי חיפה) אבל זה הטרנד שאתה בעליונות פיזית ומנטלית. זה גם לא האתלטיקה, כדורגל דרום אמריקאי ואפריקאי. שם עם מאמץ עילאי אני יכול להגיע לפער סביב 3 עד 5 בשבילך. אבל באוליפיאדות אתה פנומן. שולף מבערים כמו אמסטרונג בפירנאים, חובט כמו בונדס שנות 2000 . לא אנושי. אסור לרמוז אבל מי שידע כאן שאלה 12 משול לחבר המשלחת האולימפית של האצנים הגמיאקנים. 

גלן 27 ביולי 2013

בקיצר אתה בשבילי הנדאל של טריביית האולימפיאדות.

מתן 26 ביולי 2013

בגלל שהזיכרון עוד טרי ועקבתי המון אחרי האולימפיאדה הצלחתי בפעם הראשונה לענות על הכל. אני בהחלט מרוצה מעצמי הפעם (כמעט נפלתי באופניים אבל פתאום נזכרתי בשם שלו משום מה)

אביאל 26 ביולי 2013

שליש מעזי זה תמיד מכובד, 3 !

matipool 26 ביולי 2013

שלוש סבירות . 1 , 2 , 11 . לא היה לי יותר מדי זמן להתעמק באולימפיאדה בלונדון . באולימפיאדות קודמות הייתי מוציא תוצאות יותר טובות .

ויכסלפיש 26 ביולי 2013

2, 200 מטר ג'מייקה וריסטוב, שהיתה כאן בבת ים בתחרות סבב לא מזמן

austaldo 28 ביולי 2013

7 בסך הכל. 1, 2, 3, 6, 7, 9 ו- 11 .

Comments closed