את הפוסט הזה כתבתי לפני 4 שנים פחות שישה ימים לאחר כשלון בקמפיין המונדיאל הקודם. אני מתקן בו הרבה הנחת מוצא ומעדכן את השורה התחתונה.

*

אני נמצא במדינה שבתמונה (תיקון: אני לא שם עכשיו. חבל). מדינה שאני אוהב מאד לבקר בה. המדינה שבתמונה נמצאת בתמונה – 14 נקודות מ-8 משחקים בבית צמוד. זוהי מונטנגרו שדווקא לא שיחקה הערב. בית קשה עם אוקראינה, פולין ואנגליה. אבל הם בתמונה (הם שוב בתמונה, חזק במאבק עם פולין ודנמרק על שני מקומות).

במדינה שבתמונה חושבים שאם ביורו 2016 יהיו 24 נבחרות אז הם חזק בתמונה. כי הם היו בפלייאוף של 2012 ולפחות קרובים לפלייאוף הזה.

וגם בישראל יש מי שחושבים שביורו של 24 נהיה חזק בתמונה. ואפילו שמעתי לא פעם מין אמירה מבטלת כזו של "תודה רבה לפלטיני, חבר של לוזון, סידר לנו יורו. מה החוכמה? 24 קבוצות?".

היה לי על זה דיון עם עמית פרוסנר לאחרונה ואני רוצה להגיד לכם. אני לא חושב שביורו של 24 אנחנו מאד בתמונה. גם אז נצטרך הרבה מזל.

אני מחלק את נבחרות אופ"א לכמה קבוצות.

1. הנבחרות שמועמדות ברמה כלשהי לקחת את הגביע בטורניר עצמו:

גרמניה, ספרד, הולנד, איטליה – יש ארבע כאלו. (צריך לזרוק את איטליה דרג אחד למטה ואת הולנד שניים לפחות אבל להוסיף את צרפת)

2. לא רואות אותנו ממטר:

רוסיה, צרפת, פורטוגל, אנגליה, דנמרק, שבדיה, קרואטיה, בלגיה – אנחנו כבר ב-12 (צריך להעלות את צרפת דרג אחד למעלה, את שבדיה ודנמרק אולי להוריד דרג).

3. יותר טובות מאיתנו באופן ברור:

בוסניה, מונטנגרו, אוקראינה, פולין, סרביה, שוויץ, יוון, תורכיה, צ'כיה – הגענו ל-21. (אולי בוסניה לא, האמת שחלק מאלו גם עוברות לקטגוריה של לא רואות אותנו ממטר, אבל הפוסט לא עוסק בנבחרות אחרות)

4. נבחרות שגם אם אנחנו קצת קרובים אליהן הייתי שם עליהן כסף מולנו במשחק פלייאוף בגלל המסורת:

סלובקיה, סלובניה, נורבגיה, בולגריה, רומניה, סקוטלנד, אירלנד – אנחנו ב-28 נבחרות טובות מישראל. את כל אלו ללא יוצא מהכלל אני מעלה לדרג 3

5. נבחרות שבהחלט לא צריכות לחשוש מאיתנו:

למשל מדינות שהיו חלק מברית המועצות או יוגוסלביה או מכרו שחקן ב-100 מליון לריאל מדריד או גם יש להן מסורת ועלו לטורנירים בעשרים השנים האחרונות: לטביה, ביילורוסיה, קזחסטן, גאורגיה, ארמניה, מקדוניה, ווילס, הונגריה, אוסטריה, אזרביג'אן, צפון אירלנד – 11 נבחרות (מעלה את ווילס ואוסטריה לדרג 3, את צפון אירלנד ואת הונגריה לדרג 4 מוסיף את קוסובו לכאן)

6. נבחרות שכן צריכות לפחד מאיתנו: פינלנד, אלבניה, אנדורה, ליכטנשטין, לוקסמבורג, איי פארו, מלטה, קפריסין, איסלנד, אסטוניה, גיברלטר, מולדובה, סן מרינו. (קפריסין ופינלנד קופצות לדרג 5, אלבניה לדרג 4, איסלנד לדרג 3, אסטוניה ל-5) 

 

 

כמובן אלו שליפות: אפשר בהחלט להעביר נבחרות בתוך הדרגים 2-4.

 

אבל זו השורה התחתונה:

 

31 נבחרות 21 נבחרות יקדימו אותנו בכל בית מוקדם.

 

עוד 4 נבחרות יהיו פייבוריטיות מולנו בפלייאוף.

 

אנחנו בקבוצת דרוג של 29-40. כנראה בחלק העליון של הקבוצה.

אנחנו במקום 36 ומטה. בתוך הקבוצה הזו כל המדינות שהיו חלק מיוגוסלביה לשעבר או ברית המועצות (כ-7-8 מדינות) מועמדות להמשיך להתקדם ולעקוף אותנו.

אם לא יחול שינוי קיצוני נשאר טובים יותר רק ממקלטי מס. בדרך הבטוחה למקום 45 באירופה. עליה ליורו הבא, בכל שיטה שהיא, היא מדע בדיוני.

בואו נפסיק לעשות מה שבא לנו
הבלוג מתנצל בפני האנליסטים