הניצחון על חברת הכימיקלים הגרמנית (2-4 על לברקוזן)

פלאיני. רחבה לרחבה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כתבתי בפתיח שיהיה מעניין לראות אם התחייה האדירה של כדורגל הקבוצות הגרמני זה עניין לדורטמונד ומינכן או כללי יותר ואתן תשובה קצת ארוכה.

לפני שלוש שנים נסעתי למשחק שפתח את הסיבוב השני והיה מעין משחק עונה – דורטמונד באה ללברקוזן וניצחה 1-3 בכדורגל מבריק והבטיחה את האליפות מוקדם מאד. ואני זוכר ששוחחתי עם אלון זנדר שהיה איתי במשחק ואמרתי לו, זה כדורגל שנראה נהדר, הקשרים חושבים ונעים ומוסרים יפה, אבל מה שקורה ברחבות זו בדיחה לעומת הפרמייר ליג. הבלמים הם רכים בצורה מטורפת. כעבור כמה חודשים היינו באיצטדיון סמוך כשיונייטד היכתה 0-2 את שאלקה שגם נראתה רכה מאד.

ואני חושב שזה מה שראינו היום: השוויון של סימון רולפס בבעיטה ממש חלומית – אתה קם ומוחה כפיים לשער כזה בלי שום קשר לרגשות שלך לקבוצות  (ואם אתם לא מאמינים: עובדה שזה השער ששמתי בסרטון!) אבל גם הגנה שפשוט אפשרה לשחקנים כמו ווין רוני ורובין ואן פרסי לטייל (וגם להחטיא כמה החטאות נוראיות). אז אני בדעתי – הקבוצות הגדולות בכל המדינות הן אקס-טריטוריאליות. הבונדסליגה באופן כללי טובה מהפרמייר ליג במרכז המגרש. ברחבות – חלוצים, שוערים, מגינים – האנגלית טובה יותר.

*

אני תוהה מה יותר מגוחך בקדנציה הזו של מישל פלטיני? הפייר פליי הפיננסי על רקע קיץ של הוצאות מגוחכות של קבוצות ממומנות, או אולי שופטי הרחבה שלו. אותו שופט רחבה שפלטיני שלח לאולד טראפורד איך הוא הסביר לעצמו שאנטוניו ואלנסיה לא הפריע לשוער בשער הראשון של רוני.

רוני משתפר והולך. בסך הכל העובדה שהיו איתו לא מעט פרשיות יש בה לקח כפול. נכון – הוא לא נאמן ליונייטד אלא לחשבון הבנק שלו ולשמו. אבל מצד שני למרות זאת הוא תמיד מתאושש וחוזר לשחק במחוייבות ולהיות שחקן כדורגל מעולה. אז לא צריך להתרגש בשנים הבאות ממערכת היחסים יונייטד-רוני.

*

הייתי מרוצה יותר דווקא מהמחצית הראשונה וכדורגל הדוק והחזקת כדור יפה. ובאופן מענין השחקן שנראה הכי שייך לסוג כזה של כדורגל הוא מרואן פלאיני. בגלל הגובה והאפרו מזלזלים בטכניקה שלו – שהיא פשוט מצויינת.

אבל הוא בעיקר תופעה גופנית מאד דומיננטית. הוא מנצח באוויר בגלל הגובה שלו והתיקולים שלו טובים בגלל הרגליים הארוכות. אבל אל תתבלבלו – הוא בכלל לא בריון. הבחור היה רץ עשרת אלפים בצעירותו ודווקא היכולת האירובית שלו היא המרשימה ביותר. באמת שחקן רחבה לרחבה נדיר ואני חושב שנראה פה קריירת יונייטד גדולה.

ב-2-4 התחושות בדרך כלל טובות!

וזה נכתב לפני המשחק:

rvpaj

היריבה היום היא מעניינת מאד מבחינת תמונת המצב בכדורגל האירופי. אני חושב שכל אוהד כדורגל צפה בשנה שעברה בהתפעלות בבאיירן מינכן ואולי אפילו יותר בבורוסיה דורטמונד. הן במהלומה שהנחיתו על ברצלונה וריאל והן בגמר הנפלא ששיחקו ביניהן. אבל האם זה "כדורגל גרמני" או האם זה "באיירן ודורטמונד"?

*

כתבתי היום בעיתון על עדנאן ינוצאי. מה יש להגיד על מי שיש לו אותו יום הולדת של רונאלדו ואותו יום בכורה רשמית (ואפילו יובל חמישים) עם ג'ורג' בסט? אז צריך לומר בפירוש – זהו כמעט בוודאות זוכה בלון ד'אור עתידי! אי אפשר אחרת!

יותר ברצינות עניין שילוב שחקן צעיר בקבוצה הבוגרת הוא מאד בעייתי. השתמשתי כדוגמא את פדריקו מאקדה ודני וולבק. מאקדה היה כנראה מוכשר מוולבק אבל האם זה שיחק לטובתו? וולבק הושאל, צבר נסיון, חזר, הוא עכשיו שחקן רוטציה ושחקן נבחרת אנגליה. לא שחקן עולמי אבל כנראה מממש את הפוטנציאל שלו. מאקדה עדיין שייך ליונייטד אבל הושאל לדונקסטר במטרה למכור אותו. זה גם אשמתו – הוא נשלח בהשאלות לאיטליה וגרמניה אבל לא השתלב שם. ואולי זה בגלל שיותר מדי זמן היה קבור בתחתית הרוטציה ביונייטד.

השאלה אם שחקן צעיר נשאר בקבוצה או מושאל היא הרבה פעמים נסיבות. ג'וזפה רוסי נמכר כי לקבוצה הגיעו גם קרלוס טבז וגם דימיטר ברבטוב והתחרות הייתה בלתי אפשרית עבור. היו לו כמה עונות טובות בויאריאל ועכשיו קאמבק בפיורנטינה אחרי פציעות – אבל זה לא אומר שהויתור עליו לא היה נכון. האם באמת היה משחק לפני רוני, ואן פרסי וברבטוב בעונות האחרונות? האם הוא בהכרח טוב מצ'יצ'ריטו שמוכיח שוב ושוב בנבחרת מקסיקו שהוא כוכב?

פול פוגבה שוחרר כנראה בגלל דרישות כספיות או דרישות שישחק. זה יכול להתברר בדיעבד כטעות מקומית אבל זו לא טעות מערכתית. ביום ששחקנים משחקים אצלך כי הם צעירים עם פוטנציאל אתה הופך להיות ארסנל של השנים האחרונות. העובדה שפוגבה רצה כסף ואפילו לשחק היא לגיטימית. אולי היה צריך להתפשר על כסף – אבל לא הבטחות לדקות משחק.

למוייס יש גם כן רקורד טוב עם צעירים. אני אפילו מנחש שזו אחת הסיבות שפרגוסון רצה אותו ביונייטד. אבל אלכס פרגוסון לא זרק צעירים למערכה כדי לצבור נסיון (אולי במשחק בודד אבל לא כקו). ריאן גיגס וכריסטיאנו רונאלדו ודייויד בקהאם שיחקו כי היו הטובים ביותר בעמדה שלהם בקבוצה או מספיק טובים להבחר לכמה משחקים. פרגוסון פשוט לא חסם צעירים.

וזה סיפור ינוצאי. יש לו סיכוי לא רע לקבל משחקים כי מצבת הקיצונים לא עמוקה כרגע – בהנחה שבאמת הוא אמור להיות קיצוני. אבל זהו – רק הזדמנות הוגנת לשחק בהרכב הראשון. מכאן זה באמת הוא.

בונדסליגה רולז 51.5
דוקטור ג'ונג'ו ומיסטר שלבי

80 Comments

אריק 17 בספטמבר 2013

לגבי היום -הוא לא בסגל. ב7 לאוקטובר הוא יהיה מספיק זמן בכדי להרשם לאלופות כסגל B לכן הוא לא נרשם בסגל A בכדי לא לבזבז רישום.
עד אז הוא בחוץ באירופה.
יש ואקום גדול בצדדים ביונייטד שזהה ויונזאי יכולים להישאב אליו (למרות שהאחרון הוא יותר שחקן מרכז שדה ולא נראה שמויס יוותר על הקיצוניים הקלאסיים)

גל יעקבזון 17 בספטמבר 2013

במשחק מול פאלאס הוא בהחלט נראה מה שנקרא "Star Quality", כל הזמן ביקש את הכדור, היה מאוד פעיל ומלא הבטחון, נכון שזה היה מול הגנה יחסית לליגה חלשה ועייפה וב10 שחקנים, אבל זה תצוגת בכורה שממנה יכול לצאת רק טוב.
השדרנים הבריטים במשחק אמרו עליו משהו מאוד נכון, הוא עוד מאוד מאוד צנום, יש לו עוד תקופת התפתחות פיזית, ולא ששחקנים חלשים לא יכולים להצליח במשחק המודרני, נהפוך הוא, אם וכשהוא יגדל קצת זה יתרום למשחק שלו משמעותית.
בכל מקרה זה כישרון ענק שנראה בדרך הנכונה כרגע, אם לא להגזים אחרי משחק רשמי אחד וטרום עונה טובה, ואין ספק שיאנג הגרוע, ולנסיה הנעלם ונאני שלא ברור עוד מעמדו, בטח יתרמו לדקות המשחק שלו בניגוד לשנים קודמות שהווינגרים היו העמדה הכי בטוחה של יונייטד.

לגבי לברקוזן, אין מה לזלזל בה, היא קבוצה עם שחקנים טובים והמון פוטנציאל התקפי, ובנוסף לזה קישור מאוד חזק ועמיד, ובהקשר הזה דווקא מעניין לראות אם פלאייני יפתח כבר פה או יותר נכון בהקשר של סיטי בשבת מה זה אומר עליו.
מה שבטוח לדעתי, זה שנראה את גיגס פותח.

תוהה בדרכים 17 בספטמבר 2013

יש הבדל גדול בין מקרה רוסי ופוגבה. רוסי שחקן מוכשר שבאמת שיחק על עמדה עמוסה מאד ביונייטד ולא היה מתפתח לשחקן שהוא היה בויאריאל בלי דקות משחק. פוגבה משחק בעמדה הכי חלשה ביונייטד ולא ברור למה הוא לא קיבל דקות.

רוסי לפני פציעות היה שחקן כדורגל הרבה יותר טוב מהרננדז, אבל לא יותר טוב עבור יונייטד. שחקן עם מאזן שערים כזה שעולה מהספסל בלי לאבד ביטחון, הוא נכס.

גל יעקבזון 17 בספטמבר 2013

פוגבה לא קיבל דקות כי הוא בא בדרישות לא ריאליסטיות לשחקן צעיר(למרות שהוא מוכשר) בקבוצה גדולה כמו יונייטד. זה היופי והבעיה ביחד ביונייטד, למרות שהיה סביר מאוד שהוא יהפוך להיות גדול, אין שחקן שגדול יותר מהמועדון. אם פרגי האמין שהוא עוד צריך להתבגר לפני שיהפוך לשחקן הרכב זה מה שיקרה. בגיל הזה אתה לא במצב להתווכח לא משנה כמה בשל אתה מרגיש.
אם זה פספוס שלנו? יכול מאוד להיות, אבל זה תכונה בעייתית של שחקן במועדון כזה, ואם זה לא היה מגיע עכשיו זה היה מגיע בהזדמנות אחרת

תוהה בדרכים 17 בספטמבר 2013

לא מכיר את המקרה שלו לעומק, אבל אולי יש פה את שאלת הביצה והתרנגולת: ייתכן שאם הוא היה מקבל יותר הזדמנויות, הוא מלכתחילה לא היה בא בדרישות. הרי זה לא שביובה הוא היה שחקן הרכב ראשון קבוע בעונה הראשונה שלו.

שוב, הנקודה המרכזית פה היא שהוא בדיוק השחקן שחסר ליונייטד.

גל 17 בספטמבר 2013

אין ספק בנושא שהיום הוא היה משתלב מעולה ביונייטד. אבל כמו שאמרתי, הסיפור שלו קצת יותר מורכב

edgecator 17 בספטמבר 2013

לדעתי זה מנוסח היטב בפוסט עצמו – טעות נקודתית, לא טעות מערכתית.

דורפן 17 בספטמבר 2013

הטעות איתו הוא שניצלו את תאוות הבצע שלו והסוכן שלו לקחת אותו מלה-האבר. בדיוק מקרה טבז – כשאתה נוגע בסחורה מפוקפקת זה חוזר אליך. ואם היו משלמים לו והוא היה נותן שנתיים טובות – מישהו באמת חושב שהוא לא היה דורש העברה לקבוצה אחרת ברגע שהיו מציעים לו יותר כסף?

תוהה בדרכים 17 בספטמבר 2013

לפי מה שאני קראתי, הוא בסך הכל מרוויח מיליון יורו לעונה ביובה.

לגיטימי לחלוטין מבחינתו לרצות לשחק יותר.

אביעד 17 בספטמבר 2013

תוהה, פוגבה עבר מקבוצת חובבים ללה האבר, מלה האבר ליונייטד, מיונייטד ליובנטוס. בכל המקרים עלו טענות על תאוות בצע מצידו ומצד משפחתו שהניעו את המעבר.
ולגבי מליון יורו – ממש לא סכום קטן. לשחקן בן 18 שמהווה פוטנציאל בלבד (פוטנציאל עצום. אבל פוטנציאל) זה יותר מדי.
לגבי לרצות לשחק יותר – רצה הגורל והלך לו. אבל הוא עבר לקבוצה שהיו בה 7 שחקנים לפניו ברוטציה, עם מאמן שידוע בחיבתו לשחקנים מקומיים ועזב לשם כך קבוצה עם חור מרכז הקישור ומאמן עם רקורד מוכח בקידום צעירים. קשה לי להאמין שהיה כאן עניין של דקות משחק כמניע מרכזי.

תוהה בדרכים 17 בספטמבר 2013

מיליון יורו לעונה לכישרון מהבולטים באירופה בתפקיד שלו, זה לא סכום רציני גם עבור קבוצות קטנות בהרבה מיונייטד.

למה "רצה הגורל"? אין פה מקריות, כנראה שהבטיחו לו דקות משחק ועמדו בהבטחה.

דורפן 17 בספטמבר 2013

להבטיח דקות לבן 18 זו טעות יסודית. כמובן ייתכן שהוא אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של העולם וזה יתברר כנכון – אז אולי זו טעות נקודתית. אבל לדון על דקות משחק עם בן 18 כמדיניות זו טעות קשה. מצד שני – הבן 18 בהחלט צריך לבדוק איפה יש לו סיכוי לדקות.

edgecator 17 בספטמבר 2013

אני לא רואה את ינוזאי מקבל הרבה הזדמנויות. צריך לזכור שמול פאלאס נעדרו מהסגל וולבק, נאני וקגאווה. גם זאהה צפוי להיות לפניו ברוטציה לאורך העונה, הוא פשוט הגיע אחרי שנה מתישה. לי זה נראה כמו אחד מאותם משחקים בודדים עליהם דיברת. גם ניק פאוול הרשים ואף כבש בבכורה הרשמית שלו בעונה הקודמת ומאז לא קיבל הזדמנויות, השנה הוא בכלל הושאל.

תמיד כיף לראות שחקן צעיר ומוכשר במיוחד על רקע האפרוריות הנוכחית בסגל, אבל מהמעט שראינו הוא עדיין לא רונאלדו, לא גיגס ואפילו לא בקהאם. מה שכן, הוא יכול להביא לקבוצה הרבה דברים שאין לה למרות חוסר הניסיון – השאלה היא רק עד כמה מויס מחפש את הדברים הללו.

יוסי מזרחי 17 בספטמבר 2013

אני מעריך שינוזאי ישולב בהדרגה ויקבל דקות סידרתיות ולא פה ושם.אסור להפסיד אותו בשום מחיר.
הלקח המר מאוד מפוגבה לא יכול להביא אלא להתנהגות קצת שונה כלפי מי שעומד לפרוץ, ולא יהיה עוד מצב של דחיקה למקום חמישי ברוטציה של שחקן מבטיח מאוד(וגם מקיים אבל לא אצלנו) כאשר המתחרים שלו,איך להיות עדין, לא מי יודע מה.אני חושב שהיה כאן איזה ענין של לא להיכנע לשחקן,גם אם הוא מציג דרישה נכונה. האםללכת לקראתו, לתת לו חוזה ולקשור אותו לחמש שנים היה צעד לא נכון? מקסימום לא עומדים ב"יעד, דקות משחק ואז אפשר למכור אותו. ראו מקרה טיאגו אלקנטרה מבארסה.
לדעתי הוא היה פיתרון קלאסי לעמדה הכי בעיתית אצלנו, ולא היה מגיע מימוש של יציאה אבל לך תדע מה עוד היה שם.אני לא בטוח שרק הוא אשם בעזיבה,ואני ער לעובדה שיש היררכיה ניהולית- מקצועית.
ולא נרחיב יותר.
זה לענין פוגבה.
.
גם ענינו של מקדה נפגע מהשאלות לא חכמות, שכן אם אתה משאיל פוטנציאל, אתה רוצה שישחק.אם זה לא מתבצע, ההשאלה נכשלה,ולי חבל מאוד על מקדה, וענינו מצביע על גישה ניהולית שצריך לחשוב עליה, משאילים? התנאי המרכזי שהוא ישחק.
.
אני קורא בתגובות התיחסות לא נכונה לאשלי יאנג. הכל תלוי בציפיות, ואם הן ריאליות.
אני חושב שהוא מספק את הסחורה, שכן אף פעם לא חשבתי שהוא מחליף של גיגס בן ה-25. הוא שחקן רוטציה סביר וזה לא רע כל כך.

סימנטוב 17 בספטמבר 2013

לא אוכל לראות (בדרכים) אבל קבוצת הנוער משחקת בחמש וחצי נגד לברקוזן…

wazza 17 בספטמבר 2013

נגמר בניצחון 4:3, נקווה שגם לגדולים ילך טוב

סימנטוב 17 בספטמבר 2013

המשחק נגמר כשהגעתי הביתה :(

סתמאחד 17 בספטמבר 2013

פול פוגבה רצה לשחק והגיע לו לשחק לא פחות משחקנים בינוניים כמו קלברלי או אנדרסון,פלטשר (במידה והיה מחלים) ואפילו סקולס בסיום הקריירה שלו.
פול פוגבה עזב משום שהוא ידע שאין לו סיכוי לקבל הזדמנות הוגנת למרות שמבחינה איכותית היה ברור שהוא עולה על השחקנים שציינתי (ואילו הוא היה נשאר לא היה כל צורך לרכוש את פלאיני ואפשר היה להביא את אוזיל).
ראוי לציין שוולבק כמו קלברלי (וכמו האחים נוויל,באט,בראון) משחקים בנבחרת אנגליה רק משום שהם שחקני יונייטד ולא בשל איכותם.
כרגע עומדת בפני מויס המשימה להחתים את ינוזאי על חוזה חדש.צריך לקוות שמויס הפיק את לקחי פרשת פוגבה והוא מבין ששחקנים צעירים רוצים לשחק,לבטח כאשר בהרכב משחקים שחקנים פחות טובים מהם.
אי אפשר להשוות את מקאדה לחלוצים שהיו ועדיין יש ליונייטד אבל קל מאוד להבחין בכך שינוזאי הוא השחקן הטכני והכישרוני ביותר שיש ליונייטד בקישור שהוזנח על ידי פרגוסון לאורך שנים.
הדרישה היחידה שלי ממויס היא גילוי נועזות בבחירת ההרכב,נועזות שמשמעותה בחירת השחקנים הטובים ביותר (ולעיתים המתאימים ביותר למשחקים מסויימים).השמרנות שהתפתחה אצל פרגוסון לאורך השנים האחרונות גרמה לו פעמים רבות לבחור שחקנים שטובים מהם ישבו על הספסל מתוך כל מיני שיקולים ״פוליטיים״ של מחוייבות לשחקנים מסויימים על פני אחרים.
ההחלטה של מויס להכניס את ינוזאי בתוצאה שבירה של אחת אפס (מהלך שפרגוסון של השנים האחרונות לא היה מעלה על דעתו לעשות) מעידה על כך שמויס מתחיל לנסות ולהתחמק מהצל של פרגוסון ולבחור לו נתיב עצמאי.
היה מענג לראות את התנועה ללא כדור של ינוזאי אחרי שנים של צפייה בשחקנים שנוטים לעמוד במקומם ולחכות שהכדור יגיע אליהם.התנועה המלבבת הזו מחוץ למיקום הנדרש מקיצוני מבהירה שהוא צריך להיות שחקן חופשי שמתאפשרת לו יציאה מהעמדה הטבעית לשחקן אגף.
רק מי שמשועבד למבחן התוצאה ולתארים יכול לזלזל בארסנל ובכדורגל שהיא הציגה לאורך השנים,לעיתים שני רק לזה של ברצלונה.

יוסי מזרחי 17 בספטמבר 2013

מכל הדברים שכתבת, הרשימו אותי אלה שבהן קבעת החלטית, שהאחים נויל,בראון וולבק וקלברלי, משחקים (או שיחקו) בנבחרת האנגלית רק כי הם שחקני יונייטד.
רמה כזו של נחרצות מאפילה על שאר הדברים שכתבת,ושלפחות חלקם היה הגיוני.

wazza 17 בספטמבר 2013

ואני תוהה אם ככה למה הם שיחקו ביונייטד?

edgecator 17 בספטמבר 2013

כי הם אנגלים :)

edgecator 17 בספטמבר 2013

אני וגם רבים אחרים לא חיבבנו את השמרנות של פרגי בשנים האחרונות, אבל לקרוא לזה "שיקולים פוליטיים" זה די מגוחך. הטענה שכל מאמן באשר הוא לא עושה את מה שהוא רואה כטוב ביותר לקבוצה מופרכת מטבעה. פרגי תמיד היה רב-אמן בניהול הקבוצה על כל רבדיה, ולכל העדפה של שחקן x על פני שחקן y במשחק z יש משמעות שלא אני ולא אתה מודעים לה – וזה בנוסף לאלמנטים טקטיים שאוהד אקראי לא יודע לזהות.

ולגבי ארסנל: העולם זוכר מי זכה באליפות בשנת '74. הוא לא זוכר מי שיחקה את הכדורגל השני היפה בטיבו.

edgecator 17 בספטמבר 2013

היפה ביותר*

אמנון 17 בספטמבר 2013

לעתים שני לכדורגל של ברצלונה, ולפעמים חוטף שמינייה מיונייטד

http://www.youtube.com/watch?v=Su4Gv-cwpWI

עדי אבני 17 בספטמבר 2013

אתה כתבת מאקדה ואני לא מפסיק לחשוב בן שהר

תומר ש 17 בספטמבר 2013

גם אם קיקו לא ידרוך יותר על דשא האולד טראפורד וירד מהבמה העולמית, לנצח אזכור אותו על אותו שער שדפק לווילה בתוספת הזמן ולמעשה סגר את סיפור האליפות.

גיל 17 בספטמבר 2013

אתה מדבר למעשה על הטרגדיה של הכדורגל העולמי היום. יש המון שחקנים מוכשרים שאם הם לא משחקים בקבוצה שמתמודדת על האליפות בליגה בכירה או משחקים בגביע האלופות אז הם נאבדים ולא מממשים את הכישרון שלהם. איפה יש שחקנים כמו מתיו לה טיסייה שכל הקריירה שלהם הייתה בקבוצה דרג ב' במקרה הטוב ולא חשב בכלל לעזוב אותה? כמובן שהיום קשה לשחקן בודד להשפיע כל כך הרבה כי רוב הכישרונות מתרכזים בקבוצות מעטות. היום רק הכסף מניע את השחקנים ורבים הולכים לאיבוד בקבוצות גדולות במקום להנהיג קבוצות קטנות יותר.

סימנטוב 17 בספטמבר 2013

בשקט בשקט כמה לה מושבה 'בלגית' (ממשפחות מהגרים כמובן…)
אנדרס פריירה גם נראה מבטיח מאוד

אריק 17 בספטמבר 2013

קאגווה!!! שלום. וקלברלי וולבק יאנג וגיגס לא על המגרש. יופי מויס!!! יש תקווה, אבל מי יגביה??

סימנטוב 17 בספטמבר 2013

עושה רושם שמויס הגביה לך להנחתה :)

דורפן 17 בספטמבר 2013

תשמע אריק… יש סיכוי מסויים שנכנסת להיסטריה מיותרת.. . שבעצם הוא אוהב את קגאווה רק במחזורים עד הפגרה הבינלאומית הוא היה עייף יותר ובשבת הוא לא שיחק כי הוא משחק היום…

אריק 17 בספטמבר 2013

יש סיכוי…

D! בארץ הקודש 17 בספטמבר 2013

טוב, סליחה על ההפרעה
wiziwig נפל ולייבפוטבולול אין לינקים. מישהו יכול לעזור. אתר טוב שמרכז לינקים?

D! בארץ הקודש 17 בספטמבר 2013

תודה

אבישי 17 בספטמבר 2013

לא

אבישי 17 בספטמבר 2013

ניתן לומר שבשלב זה עוד ניכרת חלודה שאופיינית לראשית העונה על חלק מהשחקנים.

Yair 17 בספטמבר 2013

רונן, למה ינוצאי? עד כה שמעתי שמבטאים את זה ינוזאי בכל הזדמנות

סתמאחד 17 בספטמבר 2013

ולנסיה במשחק יוצא דופן מבחינתו וסביר שלא נזכה לראות אותו משחק ברמה הזו עוד פעמים רבות העונה.
אני אוהב אצל פלאיני את הניסיון שלו לשחק כל הזמן לעומק (למרות כמה איבודי כדור).
אני לא אוהב אצל פלאיני את אי ההצטרפות שלו להתקפות המעבר שיונייטד יוצאת אליהן עם פחות מדי שחקנים.
קגאווה איננו שחקן אגף והוא לא יכול לתרום רבות למשחק של יונייטד מהעמדה הזו.
מעניין מה חשב פרגוסון ביציע על המשחק הנהדר של רוני.האם הוא חש חרטה על ההתנהלות שלו בחודשים האחרונים של העונה שעברה כאשר השפיל וביזה את רוני ? האם הוא הבין הערב שכאשר רוני שמח ומשחק בעמדה הטבעית שלו כחלוץ הוא חוזר להיות השחקן האיכותי של פעם ?
לא יודע מה נאמר בשיחות הרבות של מויס ורוני אבל ברור שנוצרה שם מערכת שמבוססת על אמון.

גיל 17 בספטמבר 2013

מספיק להתלונן על העבר. הוא לא השפיל ולא ביזה אף אחד אלא אימן קבוצת כדורגל. ברגע ששחקן מפנים שהמאמן מעל הכל והשחקנים צריכים לעשות מה שהוא רוצה הרבה יותר טוב לכולם.

גיל 17 בספטמבר 2013

מנצ'סטר היא כמו אריה מנומנם. משחקת בצורה יעילה ולא חדה ולא מבריקה רוב הזמן, אבל כשהיא חייבת להבקיע פתאום היצירתיות פורצת. הפוטנציאל שלה מאוד גדול, בטח כשקגוואה הוא נון פקטור. דה חייאה היה מעולה אבל שתי טעויות קשות של ההגנה כמעט עלו לנו ביוקר.

רועי מ 17 בספטמבר 2013

שופטי הרחבה ההמצאה הכי מיותר מאז המצאת המחיקון.
עציצים ללא צמחים יותר מועילים מהם.
גם טנולגית עין הנץ או אין הנחש. מיותרת. מה זה עוזר אם טעויו כאלה לא רואים. גם בליגה הקוון הלך לישון ברגע הכי חשוב .

שי 17 בספטמבר 2013

ככל שיש יותר שופטים, כך יש פחות אומץ לשרוק.

גיל 17 בספטמבר 2013

זו תופעה בפסיכולוגיה חברתית. חלוקת אחריות כשאף אחד לא פועל.

שי 17 בספטמבר 2013

ב4-2 התחושות בד"כ טובות, אבל מה היה קורה אם ההגנה של לברקוזן הייתה משחקת עם רמת תיאום סבירה? אני לא חושב שתשחזרו את התוצאה הזאת בקלות בסיבוב השני.

אריק 17 בספטמבר 2013

רונן לא הבנתי איזה טכניקה ראית בפלאייני. הוא בול ווינר אדיר! אבל הדיסטרביושן שלו לא משהו. לפחות באברטון לא היה משהו, וכרגע הוא לא מכיר. מעניין מה אחוז הדיוק שלו במסירות אני חושב שהוא עדיין נמוך מדי. כמובן בהחלט ייתכן שביונייטד שמחזיקה יותר בכדור ולצד שחקנים טובים יותר יכולת המסירה תשתפר וסביר שזה יקרה.
בכל מקרה הנוכחות שלו מאוד מרשימה. היא משהו שהיה חסר ליונייטד בעיקר שהוא עולה על חשבון קלברלי האנמי.
השלישיה של רוני ון פרסי וקאגווה קצת דורכת זה לזה על הרגליים עדיין. טוב משחק ראשון שלהם ביחד השנה.
באופן מוזר נדמה לי שדווקא ון פרסי קצת תוקע את העסק ושאם קאגגוה היה משחק מאחורי רוני זאת היתה האופציה הכי זורמת, אבל קבוצה לא יכולה לשחק בלי החלוץ הכי מסוכן שלה. זה משהו שמויס יצטרך לפתור.
רוני הוא השחקן הכי טוב והכי חשוב של יונייטד וכדאי שאנשים יפנימו את העניין, לפחות את זה אין לי ספק שמוייס הבין.

דורפן 17 בספטמבר 2013

אני חושב שאם ראית את השער שלקח לנו אליפות ראית טכניקה במיטבה. אחוזי המסירות זה כי הוא חושב צפון דרום.

אריק 17 בספטמבר 2013

אגב כמה צופים היו במשחק היום?
זה נראה לי כמו המשחק הרשמי עם הכי פחות צופים באולד טראפורד (בלי גביע הליגה) שאני זוכר.
זה עניין מוזר, היה מלא מול פאלאס שבת.

בן אדום 17 בספטמבר 2013

דורפן , טוב כתמיד..
ההגנה של לברקוזן באמת לא עבדה טוב, ושני הגולים שקיבלנו באמת שלא הצביעו על בעיות בהגנה שלנו, כי לדעתי ההגנה שלנו הייתה טובה היום.

אבל דבר אחד כן מוזר לי, ממה שראיתי דווקא פלאיני לא היה כל כך טוב היום..
המסירות שלו לא היו חדות, השאיר חורים בהגנה, כמעט ולא עלה להתקפה..

הוא נראה מנומנם קצת ולא מפוקס.

בן אדום 17 בספטמבר 2013

דורפן , טוב כתמיד..
ההגנה של לברקוזן באמת לא עבדה טוב, ושני הגולים שקיבלנו באמת שלא הצביעו על בעיות בהגנה שלנו, כי לדעתי ההגנה שלנו הייתה טובה היום.

אבל דבר אחד כן מוזר לי, ממה שראיתי דווקא פלאיני לא היה כל כך טוב היום..
המסירות שלו לא היו חדות, השאיר חורים בהגנה, כמעט ולא עלה להתקפה..
הוא נראה מנומנם קצת ולא מפוקס.
אבל הנוכחות שלו באמת מרשימה.. אני מקווה שאני טועה, או לפחות שהוא ישתפר..

יואב 17 בספטמבר 2013

סתםאחד,
מוזר, פרגי בלע את עלבונו פעמיים! בהקשרו של רוני. אף שחקן לא זכה לכבוד הזה מעולם.

סימנטוב 17 בספטמבר 2013

פלאיני משחרר את קאריק לארגן את המשחק, הוא גם נותן כיסוי טוב לאברה אלה חידושים מרעננים.
ולנסיה פאוור פורוורד לא רע.

אלון זנדר 17 בספטמבר 2013

אחד המשחקים הפחדניים והנרפים שראיתי מקבוצה גרמנית, בלי ריכוז ובלי דיוק במסירות, מזוויע.
פלאיני לא רק ששלט במרכז השדה והברחי את לברקוזן משם, יש לו 102 נגיעות מכובדות בכדור, 87% במסירות והוא רץ הכי הרבה בקבוצה. יש נתונים רעים מאלה.
היתרון של יונייטד היום לא היה דווקא בחלוצים ובהגנה, אלא בלחץ המעולה על מובילי הכדור הגרמנים וסגירה של אפשרויות מסירה. משחק אירופי לקטלוג.

אבישי 17 בספטמבר 2013

לא יודע אם זה קשור לעובדה שהיה רץ 10,000, אבל זה בהחלט מרענן לראות קשר של יונייטד מתחיל לרוץ בהתקפה כבר בחצי המגרש שלה.

תומר ש 17 בספטמבר 2013

לדעתי זה לא פאול של ולנסיה כי הוא בקושי נוגע בו, אבל הוא כן בנבדל שמשפיע על המהלך ולכן השער היה צריך להפסל.

אהבתי את ההרכב הזה של מויס, אני מקווה לאותו הרכב בדרבי רק עם נאני במקום ולנסיה.

דורפן 17 בספטמבר 2013

כמובן.. לכך התכוונתי. הפרעה לשוער שהיא מעורבות במהלך

גל 17 בספטמבר 2013

אני חושב שיותר סביר לראות את נאני או יאנג במקום קגאווה שלצערי הרב נראה מאוד לא חד ולא יצר הרבה מהאגף

תוהה בדרכים 18 בספטמבר 2013

איך שחקן אמור להיכנס לכושר טוב אם יוציאו אותו אחרי משחק אחד מההרכב?

קטונתי מול פרגוסון, אבל לדעתי הסיבה המרכזית שנאני לא התפתח כמו שציפו ממנו היא שפרגוסון לא גילה מולו את הסבלנות שהוא גילה מול רונאלדו. אנשים נוטים לשכוח את זה, אבל עד עונת 2006/7, רונאלדו נחשב לשחקן שכונתי שלא התפתח כפי שציפו ממנו.

הפואנטה שלי היא שהעתיד של יונייטד כקבוצה חזקה ובעיקר יותר מבריקה הוא עם נאני וקאגווה ולא עם יאנג, גיגס בגילו וולנסיה.

חכם בלילה 18 בספטמבר 2013

פאול באבו-אבוה. ולנסיה הרבה יותר מ"בקושי נוגע" בדה חאה, וכל הפרעה קלה לשוער בתוך רחבת החמש היא עבירה. השופט החמישי היה כרגיל בדיחה עצובה.

גל 17 בספטמבר 2013

מפתיע אותי שאף אחד לא אמר מילה על כמה גרוע השוער של לברקוזן היה.
הגול הראשון – ולנסיה הפריע לו, אבל עדיין שוער סביר יכול להדוף כדור כזה לאמצע השער
הגול השני – ה״וולה״ עלק הזה של ואן פרסי היה חלש ולגמרי לאיפה שהשוער עמד, איך הוא שם את היד על הכדור כל כך חלש שעוד רגע היד גם נכנסה לשער?
הגול השלישי – לא יכל לעשות כלום נגד זה
הגול הרביעי – נכון, בעיטה חזקה של ולנסיה אבל בכל זאת לפינה הקרובה ואם תראו ריפליי הכדור עבר מאוד מאוד קרוב אליו, תגובה על הפנים.

אף אחד מהגולים לא טעות ישירה של השוער, אבל חוץ מהגול השלישי, אם דה חאה היה מקבל כזה גול הייתי מאוד מתאכזב

זן נדיר 18 בספטמבר 2013

גולים של ריימונד ואן דר חאו אני קורא לזה

תוהה בדרכים 18 בספטמבר 2013

אני חושב שהתשובה לשאלה שלך היא מאד ברורה: זה רק באיירן ודורטמונד.
ולא צריך את המשחק הזה (שהוא רק משחק אחד שתמיד צריך לקחת בפורפורציות) בשביל לדעת את זה. אפשר לראות מה הקבוצות הגרמניות האחרות עשו באירופה בשנים האחרונות.

הפערים המקצועיים (לא כלכליים) בין הטופ 2 לשאר הליגה יותר גדולים היום בגרמניה מבכל מדינה אחרת באירופה, כולל ספרד: כמה שהסיכוי של אתלטיקו קטן לקחת אליפות ספרד, הוא יותר גדול מהסיכוי של לברקוזן לקחת אליפות בגרמניה.

ההבדל הוא שלגבי גרמניה- בגאונות שיווקית- מציגים את ההישגים והעוצמה של באיירן ודורטמונד כמשהו שמשליך על שאר הליגה, כאשר בפועל אלו שני עולמות נפרדים. זה נכון באספקטים אחרים. אף אחד, בצדק, לא אומר שבייל וניימאר (שני השמות הכי גדולים בשוק ההעברות הקיץ) "הגיעו לליגה הספרדית", כי ברור שאין דין ברצלונה וריאל כדין לבנטה ואפילו אתלטיקו. במקרה הגרמני אומרים ש"טיאגו ומחטריאן הגיעו לבונדסליגה" כאילו הם היו באים לשחק גם בהנובר.

במידה ואחת משתי הגדלות לא תזכה השנה באלופות אולי תעלה יותר ביקורת על הפערים האדירים שנוצרו שם.

ליבר 18 בספטמבר 2013

אז קגוואה שיחק והיה חלש. רואים בברור חוסר תאום שלו עם רוני וואן פרסי.
קגוואה יכול לפרוח רק ב 4-3-3 . אני בעד לתת צאנס לזה.
קאריק, פלאיני, קגוואה. בחוד: רוני, וולבק , ואן פרסי.
הבעיה שיונייטד משחקת 4-4-2 ולא מסוגלת לשנות.

חובה לציין- ולנסיה עם משחק ענק.
ציון לגנאי – ריו עם כמה טעויות קשות. נראה לי שמויס חייב לתת לו יותר מנוחה. למשחק היום היה אפשר לתת לג׳וני לשחק. במיוחד שבראשון דרבי

תומר ש 18 בספטמבר 2013

אהבתי את ההרכב שלך, אבל צריך לשקול נאני במקום וולבק.

עופר 18 בספטמבר 2013

מודה שלא קראתי את הכתבה.
אבל חייב להעיר הערה: לא מתאים לכתב דה באזר באשר הוא להתנהג כאחרון הברקוביצ'ים והשרפים ולכתוב טור על משחק, שעות ספורות לאחר סיומו. לתשומת לבכם (מה לעשות, פרנואיד, שלא תהפכו לי לוואן)

תומר ש 18 בספטמבר 2013

יצאת טונה בנאדם.

חכם בלילה 18 בספטמבר 2013

אני עדיין לא מצליח להבין איך זה שסניידר לא עבר בסופו של דבר ליונייטד. זה פשוט נשגב מבינתי איך השחקן שהכי מתאים והכי חסר ליונייטד (ולדעתי יונייטד היתה צרכה לקנות אותו עוד מאייאקס) עבר בסכום מגוחך של 7.5 מיליון פאונד לפאקינג גלטסראי. וכל זה אחרי יותר משנה וחצי של משאים ומתנים בין יונייטד לאינטר.
מילא בקיץ שעבר, כשאינטר עוד היססה להצעות של כמעט 30 מיליון יורו (או פאונד?) של יונייטד וסניידר התעקש על שכר אסטרונומי. אבל בינואר השנה, כשהחור של יונייטד במרכז המגרש רק הולך וגדל (עם כל הכבוד לפלאיני שאני מאד אוהב), איך הם לא הציעו עליו 8-9-10 מיליון וחטפו את אחד הקשרים הכי טובים בעולם?? על מי בדיוק בונים שם? על אנדרסון? על קגאווה? לא נראה לצוות ההנהלה של יונייטד שסניידר קצת יותר טוב???

חכם בלילה 18 בספטמבר 2013

סליחה, הוא עבר לטורקים ב-7.5 מיליון יורו, אם זה משנה משהו.

חכם בלילה 18 בספטמבר 2013

סליחה, הוא עבא לגלטסראי עבור 7.5 מיליון יורו, לא פאונד… אם זה משנה משהו.

תוהה בדרכים 18 בספטמבר 2013

אם אני לא טועה, המשכורת שלו מאד גבוהה. יכול להיות שיונייטד לא הייתה מוכנה להציע לו סכומים בסדר הגודל הזה. אתה יודע, זה לא רק יונייטד, עובדה שגם קבוצות אחרות לא הביאו אותו.

edgecator 18 בספטמבר 2013

ולנסיה מספק מחצית של פעולות טובות על כל 3 משחקים אנמיים במקרה הטוב. זה לא מספיק. אין לו כמעט שום יכולת לחתוך לאמצע ויש לו נטייה לקבל החלטות מוזרות ככל שהכדור נמצא אצלו ברגליים ליותר משניות בודדות, ומנגד הוא מסוגל לספק הגבהות וכדורי רוחב מסוכנים בתדירות די גבוהה ויש לו משמעת טקטית הגנתית שגם כך היא שמעמידה אותו בראש הרוטציה. בקיצור, חבל שלא הוסב לעמדת המגן. מול ליברפול, כשהוא בהגנה ונאני בקישור, זה היה נראה לא רע בכלל.

תומר ש 18 בספטמבר 2013

ולנסיה כמגן נוסה כבר בעבר ונכשל. זה אילתור למקרה של מכת פציעות ולא יותר.

קורא 18 בספטמבר 2013

לי ממש כואב הלב על קגאווה, לטובתו ולטובת המועדון, אם זה לא מסתדר תוך כמה חודשים, שייפרדו כידידים.

גיל 18 בספטמבר 2013

כולה משחק אחד. אם הוא ישחק מספיק אני בטוח שהוא יהיה טוב.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 18 בספטמבר 2013

קללת נוטשי קלופ. קאגאווה הוא עוד אחד שעשה את הטעות ואוכל אותה

אור שחולם להיות אלבס 18 בספטמבר 2013

סוף סוף וולבק על הספסל. בא לי למות ממנו. גם ולנסיה הוא לא מחביביי אבל שיחק יחסית סביר הפעם.
מה קורה עם נאני? עדיין פצוע?
ורוני הוא בלי ספק וגם היה ללא ספק בכמה עונות האחרונות השחקן היחיד במנצסטר יונייטד שכיף לראות אותו משחק. היחיד שמסוגל לפרוץ עם כדור קדימה!

גל 18 בספטמבר 2013

נאני היה מושעה בגלל האדום מול ריאל.

מתן 18 בספטמבר 2013

אני דווקא לא מרוצה מרוני. הוא אמנם הציג יכולת טובה אבל עם מינימום פרגון הוא היה מסיים עם עוד 2-4 בישולים לואן פרסי (החמצות מזעזעות לשניהם דרך אגב). מקווה שרפאל יחזור כבר כי קשה מאוד באגף הימני בלעדיו

גלן 19 בספטמבר 2013

rip קן נורטון. האיש ששבר לעלי את הלסת. האיש שניצח אותו פעמיים ונשדד פעם אחת.

Comments closed