אבל החתול שלו הוא אנגלי!

חלון העברות לנבחרות? הרגע יגיע

Unknown

די התחלחלתי לראות במץ' אוף דה דיי את רוי הודג'סון מודה שגם אנגליה בוחשת בעניין עדנן ינוזאי. לא רוצה לראות אותו בנבחרת ההיא. אבל האמת לא מפתיע אותי. כשהודג'סון רואה את רמת הכשרון המדלדלת של אנגליה הוא בוודאי חושב לעצמו "צרפת משחקת עם כל האפריקאים שלה". והוא בודאי הולך לבית ספר אנגלי על פי תכנית החינוך שם. ואולי יש לו חברה אנגליה? או לפחות החתול שלו הוא אנגלי?

ינוזאי יכול לשחק עבור ארבע מדינות מבחינת מוצאו. עוד לפני שקוסובו תזכה להפוך לחברה בפיפ"א. והנה אנגליה יכולה להפוך למדינה נוספת – למרות שהילד יצטרך להתנזר עוד כמה שנים מכדורגל בינלאומי בכדי לשחק עבור אנגליה.

קל מאד להגיד שהכדורגל הבינלאומי פושט את הרגל בסיטואציה כזו. אבל האמת היא שזו תמונה של הלאומיות בימינו. ינוזאי באמת יכול להיות אזרח של ארבע-חמש ארצות. ולהגיד שקיבלנו בהבנה אזרוח של שחקנים כמו ויירה או יוזביו, כי הם היו חלק משיטה קולוניאליסטית, אבל למישהו שסתם  משפחתו היגרה לצרכי עבודה לא ניתן אפשרות כזו זה קצת לא פייר. הבעיה היא שהשיטה היא כדור אחד בקנה. בהופעה בינלאומית אחת ינוזאי יחליט על עתידו. ומשם אין חזרה.  אני מבין שרגשית הוא רוצה את אלבניה. אבל בלגיה היא בוודאי פיתוי עם דור שחקנים שיכול לאיים על תארים. לפני כמה ימים אמרתי לאוריאל דסקל שלבלגיה יש כנראה 11 של פרמייר ליג לא פחות טובים משל אנגליה.

 

הדבר הזה הוא דרקוני בעיני. יש אנשים עם מספר זהויות. אמנם לא רוצים לראות שחקנים עבורים בין הגבלה בין נבחרות. אבל שינוי אחד בקריירה הוא לגיטימי בעיני. בעבר הפחות קפדני שלושה מגדולי השחקנים בהיסטוריה החליפו נבחרות (די סטפנו, פושקש וקובלה). ואם עושים זאת "בחלון העברות" קבוע – שלושת החודשים הראשונים לאחר סיומו של מונדיאל – למה לא?

כיצד נכתבו חוקי הכדורגל - משה טלסניק
ברלין משחור לכחול

104 Comments

ארז (דא יונג) 6 באוקטובר 2013

אני מניח ש"למה לא" קשור לכך שמנסים למנוע מקרים בהם שחקן יקבל כסף על מנת להחליף את אזרחותו (סטייל ג'ודו, אתלטיקה קלה וכד'). אם מותר להחליף נבחרות אז מה מונע מאוזבקיסטן לתת אזרחות ל20 שחקנים ברזילאים ומה פיפ"א אמורה לעשות על מנת למנוע זאת?

לא נראה לי כל כך נורא שכדורגל הנבחרות יבדל את עצמו בנקודה הזו מכדורגל המועדונים

אהד 6 באוקטובר 2013

בכל מקרה מדינות כאלו יכולות לשלם לשחקנים ברזילאים שלא היו מספיק טובים עבור הסלסאו. אז אולי טיאגו סילבה וניימאר לא ישחקו אצלם, אבל מה רע בולינטון, טאדיי ואפילו אחד בשם גוסטבו בוקולי? אני חושב שלא זו הסיבה (מה גם שיש הבדל לדעתי בין אזרוח אתיופים בקטאר לבין מעבר של שחקן לשחק בנבחרת אחרת, שבמדינה הוא מתגורר למשל בעשר השנים האחרונות).
אישית קשה לי להסביר מדוע אני מתנגד לזה כל כך. אולי כי זה נראה לא טוב, אולי כי אני מאמין שלרוב הגדול של האנשים היום יש עדיין רק זהות לאומית אחת וקשה לנו לקבל את זה שלאחרים יש יותר. ההנחה (הרומנטית) היא שהשחקן אמור לבחור במה שהלב שלו אומר וזהו זה. כמו שדוד שלי שחי בשבדיה כבר 30 שנה עדיין אוהד את הנבחרת הישראלית ולא השבדית, למרות שבהמון אספקטים אחרים הוא שבדי לגמרי.

D! בארץ הקודש 6 באוקטובר 2013

יש לי םתירון קל יותר – לבטל את כדורגל הנבחרות.
בין כה בפורמט הנוכחי הוא משעמם ורק מפריע לפעילות הכדורגל התקינה והטובה

D! בארץ הקודש 6 באוקטובר 2013

פיתרון כמובן

תני 6 באוקטובר 2013

פושקש ?

trailblazer 6 באוקטובר 2013

שיחק גם בנבחרת ספרד.

סימנטוב 6 באוקטובר 2013

יכול לייצג גם את טורקיה, אני מניח שאביו דומיננתי
בעיות באיחוד האיורפי.

סימנטוב 6 באוקטובר 2013

דומיננטי…

אופיר 6 באוקטובר 2013

אם אנחנו כבר מקבלים את נושא הלאומיות כרע הכרחי (משהו שאולי היה עדיף בלעדיו, אבל אין טעם להתכחש לקיומו), הייתי מצפה ששחקן ייצג את המדינה שבה גדל ועוצב.

אם ינוזאי גדל והתחנך בבלגיה, עבר דרך מערכת הנוער המשובחת שלהם, ובגדול חייב לבלגיה את היותו מסודר לדורות הבאים עוד בטרם התחיל את חייו הבוגרים, המעט שהוא יכול לעשות כדי להודות למדינה שנתנה להוריו הזדמנות לחיים טובים יותר (אני מנחש שהם לא היגרו כי לא יכלו לעמוד בכל הטוב שאלבניה השפיעה עליהם) הוא לייצג אותה בזירה הבינלאומית. כל דבר אחר הוא יריקה לבאר.

דורפן 6 באוקטובר 2013

זה תאורטית נכון אם כל המדינות היו קולטות הגירה בצורה נפלאה ואנושית. עד כמה שאני יודע זה לא המצב באירופה… ואם הם הלכו ברחוב ואמרו להם "אלבנים מלוכלכים"? ואם הם מרגישים שהם מקופחים שם? ואם מישהו היגר לצרפת אבל במדינה שלו רע בין היתר בגלל נזקים שצרפת גרמה שם? וכו וכו וכו

אופיר 6 באוקטובר 2013

צודק, במצב כזה אני אוכל להבין את הבחירה.
אני חושב שההשוואה למסי ולמליקסון היא לא אחד לאחד, מפני שהזאות הלאומית של ילד בן 13 (לא כל שכן בחור על סף גיל 30) כבר מגובשת בזמן ההגירה. אם אני לא טועה ינוזאי נולד בבלגיה.

אופיר 6 באוקטובר 2013

*הזהות הלאומית* כמובן.

דורפן 6 באוקטובר 2013

נולד בבלגיה. אבל בגלל זה מוזר כמה הוא נחוש. הוא סירב לשחק אפילו עבור הנבחרות הצעירות של בלגיה למרות שזה לא היה חוסם אותו לבוגרים של נבחרת אחרת. נראה שהוא לא מאוהב בבלגיה…

אגב זידאן רצה לייצג את אלג'יר בגיל 16. ומישהו מטעמו פנה לאלג'יר וקיבל את התשובה "יש לנו מאות כמוהו".

אופיר 6 באוקטובר 2013

אם להיות הוגן – מי כן?

דורפן 6 באוקטובר 2013

רק חובבי שוקולד, מין פרברסי וטניס נשים טולרנטים לבלגיה.

סימנטוב 6 באוקטובר 2013

שכחת צ'יפס לוקחים את הצרפתים בסיבוב

גיל 6 באוקטובר 2013

ואם הוא גדל עד גיל 5 במדינה אחת, עבר לכמה שנים למדינה אחרת, ובגיל 15 עבר למדינה שלישית? מי יקבע איזו מדינה הוא גדל ועוצב בה, פסיכולוגים?

אופיר 6 באוקטובר 2013

אני מוכן להקשיב לכל אחד, רק לא לפסיכולוגים.
לא דיברתי על חקיקה, דיברתי על עניין מוסרי. אם בחקיקה עסקינן, מספר שנות אזרחות מינימלי + היעדר רקורד של ייצוג בנבחרות אחרות מספק אותי.

בני תבורי 6 באוקטובר 2013

הריעו לינוזאי, שחקן ראשון בתולדות דה באזר שמקבל שני פוסטים על שני גולים!

דורפן 6 באוקטובר 2013

אתה ישן בעמידה. מאקדה שם ארבעה גולים וקיבל סדרה שלמה…

בני תבורי 6 באוקטובר 2013

אולי זו סיבה טובה לא לכתוב עליו…

אסף שלום 6 באוקטובר 2013

רק תגיד ליד אוהד ליברפול מאקדה ותראה איך הוא מתכווץ מכאב

אריק 6 באוקטובר 2013

לסטאריג זה בכפולות של שלוש או ארבע…

matipool 6 באוקטובר 2013

אבל סטארידג' מצדיק את זה ..(-:

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 6 באוקטובר 2013

:)
קיקו הוא הבלוף הכי גדול בהסטוריה של דה באזר

דורפן 6 באוקטובר 2013

קיקו מינימליסט. ארבעה שערים בקריירה אבל כולם משמעותיים. שניים קריטיים לאליפות ועוד מול מרסיסייד. אחד במשחק עונה שלא שינה – כי הפסדנו. ואחד בקמבק מ-0-2 ל-2-2 בוילה
שממש הפך את העונה. בין לבין הוא מנומנם קצת ובעיקר אני מבין מסתבך בבעיות בכל מקום שהוא מושאל.

יואב 7 באוקטובר 2013

רונן,
אתה בטוח שקיקו הבקיע מול מרסיסייד? כי שני השערים הראשונים והרצופים שלו היו מול וילה(הבלתי נשכח) ומול סנדרלנד וזה היה שווה ליונייטד שש נקודות.
ואחרי, כמו שציינת-שער מצמצם במשחק העונה מול צלסי ושיוויון דרמטי בוילה פארק.

דורפן 7 באוקטובר 2013

במאבק אליפות מול מרסיסייד

אדום עתיק 9 באוקטובר 2013

לדעתי זה היה שער נצחון מול וילה 3-2

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

יש לך אפילו דוגמה אקטואלית יותר מוזרה בנושא הזה- מקרה דייגו קוסטה.

לא מדובר בצאצא מהגרים בן 17 שהבחירה שלו היא המדינה הנוכחית לבין מדינת האם, אלא בשחקן בן 24, שעמדה בפניו בחירה מקצועית נטו (ממש כמו שחקן שבוחר באיזה קבוצה לשחק) באיזו נבחרת לשחק- ספרד או ברזיל, אולי שתי הפייבוריטיות הגדולות למונדיאל הקרוב שבדיוק צריכות שחקן בתפקיד שלו.

זה נשמע מוגזם, אבל הבחירה שלו בספרד עשויה / עלולה (כל אחד מהזווית שלו) להיות משמעותית לגבי המונדיאל הקרוב.

דורפן 6 באוקטובר 2013

אתה אופטימי לצערי… על המונדיאל כתוב גרמניה. אם אוזיל והקישור של דורטמונד הם המחליפים…

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

אוזיל הוא לא מחליף בגרמניה.

אתה מקיש מהיכולת של באיירן ואולי דורטמונד לנבחרת גרמניה וזו טעות:

1. רוב שחקני המפתח של באיירן הם לא גרמנים.

2. לגרמניה יש הגנה חלשה, להבדיל מבאיירן.

3. רמת האימון של גרמניה היא נמוכה משמעותית.

לדעתי, האלופה תהיה ברזיל, ספרד או ארגנטינה. יש לי תחושה על ארגנטינה.

דורפן 6 באוקטובר 2013

עכשיו שלאם משחק קישור דפנסיבי יש רביעיה באיירנית בקישור – להם, שוויישטייגר, מולר וגצה. תוסיף להם לפחות את אוזיל, חדירה, גונדוגאן ורוייס. זה עומק מדהים בקישור והם יסדרו את ההגנה.

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

אני בספק אם לאם ישחק בקישור גם כאשר מרטינז וטיאגו יחזרו מהפציעות שלהם. בכל מקרה, עומק פחות משנה, בסוף יכולים לעלות רק 11 שחקנים.

הגנה? מאז 2006 הם לא הצליחו לסדר אותה. זה ענין של מאמן לא פחות מפרסונל. וזו הנקודה שלי: ברור שהם אחת מארבע הפייבוריטיות (בהנחה כמובן שהם וספרד יעפילו בסוף), אבל אני לא רואה נבחרת עם יוגי לב כמאמן זוכה בגביע העולם.

דורפן 6 באוקטובר 2013

יש לי תחושה של שלוש פייבוריטיות – ברזיל, ספרד, גרמניה. ושלוש אאוטסיידריות – הולנד, ארגנטינה ואיטליה (כי איטליה זו איטליה).

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

לא יודע, לדעתי לשתיהן אין מספיק כישרון. אתה יודע, פירלו לא נהיה צעיר ולהולנדים יש אומנם את רובן וואן פרסי, אבל ספק אם מלבד שניהם יש שם עוד שחקן ששווה אפילו זימון לסגל הספרדי או הגרמני.

לארגנטינה עם מאמן שעונה להגדרה "לא מראדונה" יש מקום כאחת הפייבוריטיות. מדהים לחשוב שבמונדיאל הקודם הוא לא זימן את זאנטי וקמביאסו (שחקני מפתח בטרבאל של אינטר שמשחקים בחלק ההגנתי, בדיוק נקודת התורפה של ארגנטינה) ושיחק בהרכב עם ג'ונס גוטיירס.

אהד 6 באוקטובר 2013

תוהה, הגנה חלשה? עם שמלצר (הנהדר) בשמאל ולאם בימין ועם בואטנג והאמלס באמצע (ובאדשטובר ומרטסקר שיחזור עד אז אני מקווה) כחיפוי, יש להם הגנה נהדרת. בטח ובטח עם נוייר בשער. אז אולי לא ברמה של הקישור שלהם, אבל מי בעצם ברמה שלהם?
ודורפן, אני מקווה שבטעות שכחת את קרוס. שחקן אדיר. וגם שורלה ודרקסלר מתחילים להראות מה הם יודעים.

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

כיהודי טוב, אני אענה לך בשאלה: אתה ראית את הומלס משחק תקופה האחרונה? הוא גורם לפיקה להיראות כמו בארזי בשיאו. אין שחקן באירופה שיש פער כל כך גדול בין השם שלו ליכולת שלו. שמלצר גם רחוק מההגדרה "נהדר" ובכל מקרה הגנה מתחילה מעבודת אימון לא פחות מפרסונל ואת זה אין לגרמניה וגם לא יהיה תחת לב.

זה נכון שבואטנג עשה התקדמות יפה.

אהד 6 באוקטובר 2013

מודה שאת הומלס ראיתי בפעם האחרונה בסוף העונה הקודמת (ותודה רבה לצ'רלטון ולערוץ הספורט על כך..). הוא היה טוב מאוד (הוא עשה שגיאות שלדעתי נבעו מעלייה במפלס השתן ולא מרמה ירודה). כך או כך, להגיד עליו שהוא שחקן חלש זה להגזים. להשוות אותו לפיקה, טוב, זה כבר פשע.. לגבי שמלצר, הוא אכן שחקן נהדר, בייחוד לנוכח העובדה שבשנים האחרונות אין יותר מדי מגנים שלמים ברמה עולמית (תבדוק מי משחק בתפקיד המגן בריאל ומנצסטר למשל).
בכל מקרה, יש להם הגנה הרבה יותר טובה מזו של ספרד או של ארגנטינה.

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

אז זהו, שגם בסוף העונה שעברה הוא היה חלש מאד. רק אתמול אדום ופנדל שלו הוא גרם, הפסידו לדורטמונד משחק שבו היא שלטה לחלוטין. והוא ממש לא יותר טוב מפיקה. ההבדלים ביניהם הם:

1. פיקה משחק בקבוצה שרואים כל משחק שלה, כך שהשטויות שלו מקבלות הרבה יותר תשומת לב.

2. פיקה משחק בקבוצה שמשחקת על קו הגנה גבוה, כך שכל טעות היא חצי גול. בדורטמונד הצפיפות מחפה לא פעם על השטויות של הומלס.

ולגרמניה ממש אין הגנה יותר טובה מלספרד. תסתכל על מאזן הספיגות של שתיהן בטורנירים האחרונים. ובעיקר לא אם הספרדים יחזרו לשיטת הדאבל פיבוט, הפעם עם בוסקטס ומרטינז.

דורפן 6 באוקטובר 2013

מאזן הספיגות של ספרד הוא מוטה בגלל הכדורגל המאד קיצוני שדל בוסקה שיחק: לנצל את היתרון הטכני ליתרון של בערך 5-0 במצבי הבקעה איכותיים. אני זוכר את פיקה ביונייטד כשהמשחק רץ מחוף אל חוף והוא אשכרה צריך לנצח קרב אוויר או קרקע בכל התקפה. זה לא נתן תחושה שהוא מהטובים בעולם. ומה שקרה לו כשברצלונה עמדה תחת לחץ לא הפתיע אותי.

אני לא אומר זאת חלילה לרעתו. הוא מאד התאים לברצלונה בגדולתה. יותר מאשר אם היית מעביר את טרי או וידיץ לשם. אבל זה סיפור אחר. ההערכות שהיו אז שכל שחקן הוא הטוב בעולם בתפקידו – היו נכונות לגבי רובם עם ההסתייגות "בתוך ההרכב של ברצלונה". כשפיקה משחק בלי מטריית הההחזקה בכדור ושני מגינים תוקפים מושלמים שסוגרים את האגף – סיפור אחר.

אגב, כששיחק ביונייטד היה נראה שהתפקיד העתידי שלו הוא מגן ימני.

וכרגע אגב נראה לי הגיוני שדה חיאה יהיה בהרכב. מעניין אם יתנו לו.

אהד 6 באוקטובר 2013

למעט ראמוס אין שחקן בטופ העולמי בהגנה הספרדית (לא קרבאחל שזקוק ליותר מעונה מוצלחת בשביל זה ובטח לא אלבה, אחריו אני עוקב עוד מימיו בולנסיה ושההגנה שהוא מציג ממש לא מספיק טובה). לגרמניה יש לפחות שניים כאלו (שלא לדבר על עוד מספר שחקנים ברמה מאוד גבוהה).
בכל מקרה, אתה יודע כמוני שמאזן ספיגות לא מעיד בהכרח על היכולת של ההגנה (בספרד, כמו בברצלונה, בדרך כלל לא נותנים להגנה לעמוד ביותר מדי מבחנים). להערכתי, גרמניה של 2014 תעשה את אותו הדבר – תחזיק בכדור רוב הזמן ולא תאפשר לקבוצה היריבה לפתח התקפות.

אהד 6 באוקטובר 2013

דורפן, מודה שקצת מוזר לי להגיד את זה, אבל אתה לא חושב שהגיע הזמן של ואלדס? מה הבנאדם צריך עוד לעשות כדי להשיג קצת תשומת לב?

דורפן 6 באוקטובר 2013

אולי מגיע הזמן של ואלדס. לגמרי מה גרמניה תעשה – פה צודק תוהה – יוגי לב יצטרך לשנות גישה.

אבל…. בניגוד למדינות אחרות ששם המאמן דיקטטור בהתאחדות הגרמנית דווקא יכולים לעשות איתו תהליך של שינוי שיטה בלי להזיז את המאמן.

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

רונן,

– ברור ששחקנים מושפעים מסגנון משחק, חיבור קבוצתי וכו'. במקרה של פיקה, גם ברור שהיה יותר קל לו ששיחקו לצידו פויול בשיאו ולא פחות חשוב, אבידאל (אולי האנדרייטד הכי גדול בהגנה של ברצלונה) במקום מגן התקפי כמו אלבה. מצד שני, לפני שלוש-ארבע שנים הוא באמת היה מעולה ופשוט ירד ביכולת. לא בדקתי בתאריכים, אבל אני מניח שיש מתאם די ברור בין הירידה ביכולת שלו למערכת היחסים עם שאקירה. תוסיף לזה את האופי שהוא יותר מוחצן ובליין משחקנים אחרים בברצלונה והעובדה שהוא זכה בכל תואר אפשרי בכדורגל בגיל 24 ותקבל הסבר לירידה שלו.

– לסגנון הספרדי יש גם חסרונות הגנתיים: שאתה משחק עם קו הגנה כל כך גבוה, כל טעות היא קריטית ואין צפיפות שתחפה עליך. להזכירך, גם במשחק במינכן לברצלונה היה קרוב ל70 אחוז החזקת כדור. אבל שכל מצב נייח הוא חצי גול, זה לא עוזר לך. במילים אחרות, לא לספוג שער בשלושה טורנירים רצופים בשלבי הנוק אאוט, זה יותר מרק להחזיק בכדור.

– לספרד יש היום שלושה שוערים מעולים: ואלדס (אין לי מושג מה עובר עליו, אבל הוא מצוין השנה), דה חאה ודייגו לופז שהוא כנראה הטוב ביותר. כל זה לא ישנה. קאסיאס ישחק בהרכב הראשון. גם הספרדים צריכים את ה"גולדן בוי" שלהם.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

ספרד לא שיחקו עם קו הגנה גבוה בתקופתו של דל בוסקה, להיפך, הם שיחקו עם 10 שחקנים מאחורי הכדור. היה להם את היתרון שכשהם זוכים בכדור הם לא היו צריכים לצאת מהר להתקפה אלא יכלו להסתדר תוך כדי הנעת כדור.

תוהה בדרכים 7 באוקטובר 2013

איך אפשר לשחק פוזשן פוטבול (= להחזיק בכדור) עם עשרה שחקנים מאחורי הכדור?

קו הגנה גבוה זה מאפיין של קבוצות שמחזיקות הרבה בכדור: ברגע שאתה מניע כדור בסבלנות במרכז השדה, אתה צריך שקו ההגנה יהיה ממוקם גבוה יותר (קרוב לקישור) בכדי שלא יהיו מרווחים גדולים במערך של הקבוצה. להחזיק הרבה שחקנים מאחורי הכדור זה מאפיין או של קבוצות שמשחקות מאד הגנתי ומסתגרות בחלק שלהן או של קבוצות שהמשחק שלהן בנוי על מתפרצות ומעברים מהירים מהגנה להתקפה כמו דורטמונד (שאתה לא יכול לטעון שהיא קבוצה הגנתית).

זה נכון שספרד במונדיאל 2010 וביורו האחרון (לא בקונדפדרציות ושם ההגנה באמת נראתה הרבה פחות טוב) שיחקה עם שני קשרים אחוריים, מה שהפך את המשחק שלה ליותר הגנתי בהשוואה לברצלונה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

יש תיאוריה ויש מעשה, הסתכל בבקשה במשחקים של ספרד ותראה מה קורה כשהיריבה מנסה להתחיל התקפה, היכן עומדים שחקניה של ספרד.
אין שום סתירה בין צמצום רווחים ובין משחק הגנתי. כל הקבוצה הספרדית עמדה מאחורי הכדור ברווחים צרים. לא טענתי שאף אחד משחק הגנתי, אלא שספרד הגנה בצורה מסויימת, שהיא שונה לגמריי מהצורה שבה ברצלונה מתגוננת.
זה ששתי הקבוצות מחזיקות באותם שחקנים שאוהבים להתמסר, לא אומרת שהן זהות בכל מובן.

תוהה בדרכים 7 באוקטובר 2013

במקרה הזה יש סתירה, אלא אם אנחנו נכנסים לויכוח סמנטי / פילוסופי מה זה "משחק הגנתי".

שמדברים על משחק הגנתי בכדורגל מכוונים לקבוצה שלא מחזיקה בכדור במכוון, שמשחקת קרוב מאד לשער שלה (במטרה למנוע שטח מהיריב) ומחזיקה באופן קבוע מספר גדול מאד של שחקנים מאחורי הכדור.

קבוצה שמשחקת פוזשן פוטבול לא יכולה להחזיק הרבה שחקנים מאחורי הכדור בקביעות, אלא אם החלוצים שלה הם אלו שמחזיקים בכדור (והם לא). הסגנון הזה בהגדרה יוצר חללים מאד גדולים מאחור (בגלל קו ההגנה הגבוה) וזה מה שעושה אותו לפגיע למתפרצות. הדרך להתגבר על נקודת התורפה הזו היא דרך משחק לחץ- ההפך המוחלט ממשחק הגנתי שבו אתה נסוג לאחור ולא מנסה לזכות בכדור במהירות.

לסיכום, זה פשוט לא הסגנון של ספרד (לא בקטע שלילי או חיובי, כעובדה). אפשר לטעון שהסגנון של ספרד הוא בעצם הגנתי בדרכו ובוודאי שבתוך נישת ה"פוזשן פןטבול", המשחק של ספרד זהיר מזה של ברצלונה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

לא טענתי שהסגנון שלה היה הגנתי, עכשיו אני טוען את זה.
אתה מדבר על חלוצים, ספרד שיחקה ללא חלוצים ביורו האחרון.
אני מציע שתראה קצת משחקים שלה מאז שדל בוסקה מאמן. בגמר זה היה מאוד בולט, בכל פעם שפירלו קיבל את הכדור, היו מולו 10 שחקנים בחצי מגרש של ספרד שהפכו את החצי לכמעט בלתי אפשרי למשחק. בכל פעם שספרד זכתה בכדור היא התארגנה תוך כדי הנעתו.
אנחנו לא מתעסקים בהגדרות, אלא במציאות.

תוהה בדרכים 7 באוקטובר 2013

בהנחה שהגדרות שלנו למשחק הגנתי הן אותן הגדרות, היא לא התקרבה לשחק הגנתי בגמר. היא לא החזיקה במשחק עשרה שחקנים מאחורי הכדור 30 מטר מהשער שלה ואפשרה לאיטליה לתקוף בלי הפסקה ולהחזיק בכדור 70 אחוז מהזמן, נכון?

היא עדיין החזיקה בכדור יותר ותקפה יותר מאיטליה. זה בערכים מוחלטים. ביחס לברצלונה או לעצמה ב2008, היא שיחקה יותר הגנתי (שני קשרים אחוריים וללא חלוצים).

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

החזקת כדור היא מזמן כבר לא מדד לשליטה במשחק, שליטה במשחק זה כאשר אתה מצליח לעשות את מה שאתה רוצה ומונע מהיריב לעשות את מה שהוא רוצה. כשאינטר הצליחה עם 30% החזקה בכדור להגיע ל5-6 מצבים מול שוער בחצי גמר הצ'מפיונס מול ברצלונה, היא שלטה במשחק.
כל מה שאתה אומר לא סותר את העובדה שספרד התגוננה בצורה מסויימת. זה שהיא עשתה את זה בחלק קטן מאוד מהמשחק ורק מתי שהכדור לא היה אצלה בכלל לא רלוונטי. בניגוד לברצלונה, שלוחצת כאשר הכדור לא אצלה, ספרד עשתה את זה בצורה אחרת, יש לה 6 שחקנים שמתמחים במסירות קצרות, ולכן היא לא הרגישה צורך להתכונן לחטיפת הכדור על ידי פריסה של שחקנים לאורך המגרש, אלא מיקדה את מירב תשומת הלב בלמנוע מהיריב להתקרב לשער. על ידי צפיפות במרכז המגרש, כאשר היא מתחילה להגן מהחצי, בניגוד לברצלונה שלוחצת כבר מ30 מטר משער היריבה. אף אחד לא אמר 30 מטר מהשער שלה, 10 שחקנים מאחורי הכדור יכול להתקיים גם על קו החצי.
והיא לא תקפה בגמר יותר מאיטליה, אם תסתכל על הדקות בהן איטליה עוד הייתה במשחק. היא הייתה יעילה יותר, אין ספק.
בגדול, אני מרגיש שאתה עוסק יותר מדי בתיאוריה ומתבסס על פרשנויות מאשר מסיק את זה ממשחקים ספיצפיים. אם תחזור ותראה משחקים מהיורו האחרון תוכל לראות בבירור את מה שאני מדבר עליו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

http://youtu.be/TvvQBnb1Ohk?t=1m51s
זה אמנם מקרה נקודתי, רק כי לא מצאתי מקרים אחרים.
תראה איפה 10 שחקנים של ספרד ממוקמים אחרי שחטפו כדור מאיטליה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

http://youtu.be/TvvQBnb1Ohk?t=4m55s
עוד אחד מאותו קליפ.

תוהה בדרכים 7 באוקטובר 2013

אתה מבלבל פה בין שני דברים שונים:

א. מי שולט במשחק.

ב. אם המשחק שלך הוא הגנתי.

זה שאתה לא שולט במשחק לא הופך את המשחק שלך להגנתי. אינטר הייתה עדיפה במשחק ההוא בסאן סירו (לפחות במחצית הראשונה), אבל ברצלונה לא שיחקה הגנתי. מה שכן קרה זה שלפעמים המשחק לא מתפתח כפי שאתה מתכנן ואתה לא מצליח לשלוט בו. להבדיל, אינטר במשחק השני שיחקה סופר הגנתי ומראש וויתרה על כל ניסיון לתקוף.

ברור שבעיקרון אתה רוצה לתקוף עם כמה שיותר שחקנים ולהגן עם כמה שיותר שחקנים. שאתה משחק פוזשן פוטבול זה הרבה יותר קשה כי אתה פגיע למתפרצות. ברור שלאורך משחק של 90 דקות יש מצבים שאתה מצליח לעשות את זה.

בכל מקרה, בגמר היורו ספרד שיחקה יותר התקפי בכל דרך ופרמטר שבו אתה מודד את הדברים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

אני לא בלבלתי, שליטה במשחק היא היכולת שלך להשיג את מה שאתה רוצה, אינטר רצתה לעקוץ את ברצלונה במתפרצות, לכן לשליטה של ברצלונה בכדור לא הייתה שום משמעות. השליטה במשחק הייתה לחלוטין של אינטר. במשחק השני אינטר באה עם תוכנית משחק שהשתבשה לגמריי עם ההרחקה של מוטה, קשה לשפוט אותה על מה שהיה אחרי זה.
בשום שלב בויכוח שלנו לא טענתי שברצלונה שיחקה הגנתי. ספרד הייתה משחקת בצורה הגנתית, עם 10 שחקנים מאחורי הכדור, אולם השליטה במשחק בכל אחד מהמשחקים הייתה שלה, היא גרמה ליריבותיה לאורך הטורניר להגיע למספר נמוך מאוד של מצבי הבקעה במשחק. הבאתי לך פה 2 דוגמאות שהצלחתי למצוא, תראה איפה נמצאים שחקני ספרד כאשר הם זוכים בכדור, אין הוכחה טובה מזאת למה שטענתי.

תוהה בדרכים 7 באוקטובר 2013

היא לא שיחקה עם "עשרה שחקנים מאחורי הכדור" במובן של אינטר. הרי רוב הזמן הכדור היה בכלל אצלה ובחלק המגרש של היריב.

שוב, ברור שכל קבוצה מנסה בכל רגע נתון להגן עם כמה שיותר שחקנים. אבל שמדברים על להחזיק עשרה שחקנים מאחורי הכדור הכוונה היא לא קבוצה שיוזמת ומחזיקה בכדור רוב המשחק בחצי של היריב אלא לקבוצה שבמכוון מסתגרת בלי בכדור, בחצי שלה.

ספרד שיחקה הגנתי יחסית אליה בעבר או לברצלונה שהיא ההשוואה המקובלת. היא לא שיחקה הגנתי ביחס למה שנהוג להגדיר ככדורגל הגנתי, בדרך כלל.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 7 באוקטובר 2013

תסתכל על משחק של קבוצה גדולה והתקפית, תראה כמה זמן נמצאים שחקני ההתקפה שלה מאחורי הכדור וכמה לפניו כאשר הכדור אצל היריבה באמצע המגרש.
תסתכל על המהלך הראשון שהבאתי, כשספרד חוטפת את הכדור כל הקבוצה נמצאת כ35 מטר מהשער שלה, זה לא קורה בשום קבוצה גדולה בעולם.
בטח לא בקבוצות שלוחצות.
אולי יש הגדרה למושג שתקפה לכדורגל הישן, הכדורגל של ספרד ביורו היה חדשני. לראשונה יצא לנו לראות נבחרת שלמרות דומיננטיות מוחלטת בכל המשחקים משחקת בצורה כזאת, ש10 שחקנים מתגוננים ולא לוחצים. זאת שיטה יעילה מאוד, כפי שמעידים 2 תארי נבחרות רצופים (עם ארגונייס ספרד שיחקה בצורה אחרת לחלוטין) ומאזן הספיגות של ספרד. במיוחד אם מתחשבים בחסרון של הספרדים בחלוץ בריא ובכושר טוב.

אחד 6 באוקטובר 2013

אם ארגנטינה זוכה לא נראה לי שהם יוצאים מהאיצטדיון בחיים…

אסף THE KOP 7 באוקטובר 2013

שימותו.
העיקר שיזכו.

אהד 6 באוקטובר 2013

יש לי הרגשה שאם מישהו בברזיל היה משדר לקוסטה שהוא יהיה בהרכב הברזילאי, לא הייתה לו את הדילמה הזו.

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

נכון, זו בדיוק הנקודה- זו בחירה מקצועית, כמו שחקן שבוחר קבוצה. הוא בחר בנבחרת שכנראה הבטיחה לו מקום מובטח בהרכב.

יואב 6 באוקטובר 2013

ינוזאי ופוגבה הם עדות לכך שהמערכת של יונייטד מתפקדת מצויין. עקרונית, היא סיפקה לבוגרים שני טאלנטים ראויים בעמדות נדרשות.

גיל 6 באוקטובר 2013

אני דווקא יותר אעריך אותו אם יבחר בנבחרת קטנה, למרות שבתור אוהד הייתי שמח אם היה משחק בבלגיה שתמיד אהבתי כנבחרת. מי יודע, אולי אפילו יוביל נבחרת קיקיונית להישגים יחסיים.

לגבי שינוי לאומיות, אתה בעיקרון צודק, אבל בעולם שהוא עדיין מאוד לאומי ולאומני קשה לאנשים לעכל את זה. אני זוכר איך השחקנית האמריקאית ששיחקה עבור רוסיה באולימפיאדה קיבלה המון ביקורת.

דנידין 6 באוקטובר 2013

אם שחקנים יכולים לעבור בין נבחרות זה יהיה שוב כמו בקבוצות שהחזק והעשיר יקרה את העניים וזה יהפוך את כל העניין למיותר. לא מעניין לראות את נבחרת אנגליה עם שלושה שגדלו בצרפת, שניים מפולין ובוסני. בשביל יש את ארסנל.
אם כבר,אולי יותר מעניין לעשות התמודדות בין נבחרות הליגות – הליגה האנגלית על זריה נגד הספרדית וכו' . זה יעשה גם סוף לשאלה המשעממת מה הליגה הטובה בעולם

גיל 6 באוקטובר 2013

אבל אפשר לומר שזה בדיוק הפוך. למה שהחלטה של ילד בן 18 תקבע לו לכל החיים? אפשר אולי לעשות חוק שבו יהיה צינון למי שרוצה לעבור נבחרת או שמותר לעשות את זה רק פעם אחת. אפשר להתמודד עם עניין הכסף לדעתי.

אסף THE KOP 6 באוקטובר 2013

אנגליה השתגעה לגמרי עם נער הפלא האלבני/קוסובי/בלגי/צ'רקסי/קיוי/צועני החדש.

הרעיון הזה הגיוני כמו לנסות ולצרף את קיקו מקדה לסגל האנגלי. אחרי הכל, הוא תרם הרבה יותר מההוא מאתמול.

red sox 6 באוקטובר 2013

יש דברים שחשוב מאוד לומר לפני שטיאגו אילורי (יליד אנגליה) הופך לדבר הגדול הבא.

זורק מילה 6 באוקטובר 2013

עוד דיון על השחקן האנגלי…נו מה הפלא שרק 33% משחקני הרכב פותח בפרמיירליג הם אנגליים.

http://sports.walla.co.il/?w=/7/2671459

אז בזמן שבאנגליה מדברים על רוני כבר כמעט עשור כדבר הבא באנגליה, בספרד ובגרמניה (ואפילו בבלגיה) מגדלים אותם בפסי יצור עם כמות כשרונות בלתי נתפס.

זורק מילה 6 באוקטובר 2013

צ'רלטון האלה חולי נפש, נמאס מהזיפזופים האינסופיים שלהם! דקה 85 תיקו בין ברומיץ' לארסנל והם עוברים לשתי דקות להראות חילוף במשחק בין טוטנהאם לווסטהאם שהוא כבר חצי שעה משחק גארבג' טיים, חובבנים חסרי מושג.

אסף THE KOP 6 באוקטובר 2013

זה היה בגלל הפציעה של קלאודיו יאקוב.

תומר ש 6 באוקטובר 2013

זורק אני די משוכנע שזה נעשה כחלק מאסטרטגיה שנועדה להפעיל לחץ על הרשות לכבלים ולווין. הם רוצים לפתוח עוד ערוץ וכרגע נדחים.

קורא אדוק 6 באוקטובר 2013

גם בלעדיו ניקח את המונדיאל שנה הבאה!!! :-)

צריך לפתוח "יומן הזכייה במונדיאל של אנגליה"

אסף 6 באוקטובר 2013

דורפן ליברל בדברים האלה – הוא אפילו פתח יומן אליפות של הניקס בקיץ האחרון – אבל זה כבר מוגזם.

דורפן 6 באוקטובר 2013

בפרק הראשון: קלברלי מסביר איך ביטל לגמרי את אלונסו, איניאסטה, איסקו, אוזיל, רוייס וגצה במרכז המגרש

קורא אדוק 6 באוקטובר 2013

התבלבלתם,הפרק הראשון בכלל עוסק בחזרתו ההירואית של דיוויד ג'יימס לשער נבחרת אנגליה ושל אמיל הסקי להיות החלוץ הפותח

wazza 6 באוקטובר 2013

אל תקשיב להם הם סתם מקנאים

red sox 6 באוקטובר 2013

לא הבנתי – ספרד וגרמניה יהיו ראשי בתים בוודאות. אנגליה לא תעבור את שלב הבתים. איך קלברלי אמור לפגוש את כל השחקנים האלה?

גיל 6 באוקטובר 2013

אנגליה כמעט תמיד עוברת את שלב הבתים.

אהד 6 באוקטובר 2013

פיפ"א..

red sox 6 באוקטובר 2013

שמע אתה שובר שיאים.

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

הייתי מתחיל מ"יומן העפלה של אנגליה למונדיאל", ככה ליתר ביטחון.

אריק 6 באוקטובר 2013

ד"ש מראבל מוריסון… כמה כשרון היה בקבוצת הנוער הזאת…

סימנטוב 6 באוקטובר 2013

מה שחשבתי… עושה רושם שגם הראש מתחיל להסתדר לו

דורפן 6 באוקטובר 2013

שיהיה לו לבריאות אבל אין מה לעשות. כששחקן ווסט-האם נעצר זה שורה בעיתון, כששחקן של יונייטד נעצר זה פותח את החדשות בסקיי.

אופיר 6 באוקטובר 2013

תוצאות היום בפרמיירליג מוקדשות לניינר.

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

תחת המושג "גניבת דעת" במילון יש תמונה של טוטנהאם. איך בן אדם סביר שראה אותם העונה יכול להגיע למסקנה שהם השתפרו אחרי עזיבת בייל, לא ברור. הם קבוצה טובה בסך הכל, אבל כך חסרי יצירתיות בהתקפה. והעונה אין בייל שיושיע אותם במהלכים אינדבידואליים.

אופיר 6 באוקטובר 2013

אני נותן להם קרדיט על מספר דברים: הם נלחמים בטחנות רוח (שייח'ים, אוליגרך, ושתי קבוצות מבוססות בצמרת מקדמת דנא) ומזנבים בהן יפה, הם שואפים כל הזמן להתקדם וגם משקיעים בזה הרבה כסף ומשחק ההגנה שלהם עלה רמה.

לצפות שהם ישתפרו כל כך מהר, רגע אחרי שהם איבדו את העוגן שלהם (והמוציא הבלעדי לפועל) זה מוגזם. המחמאות מגיעות להם על סיבוב רכש שאפתני ו(לדעתי) מוצלח. זו קבוצה שיכולה לעשות משהו בליגה, ואני אוהד ארסנל.

matipool 6 באוקטובר 2013

מוקדם מדי לסתום את הגולל ( משפט שלקוח מקלישאות עיתונות הספורט ) על טוטנהאם . אני חושב שהם עוד ידברו חזק העונה בליגה וגם בליגה האירופית .

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

השאלה מה זה "ידברו". האם הם קבוצה טובה ותחרותית בטורנירי הגביעים? בוודאי.

הם בטח לא מועמדים לאליפות (אלא כל המובילות יתנו בו זמנית עונה קטסטרופלית והאלופה תעשה פחות מ80 נקודות). אני גם חושב שהם פחות טובים משהם היו בשנתיים האחרונות ומכוון שארסנל השתפרו, יהיה לה קשה להם מאד להשיג מקום בטופ 4 (אלא אם יונייטד באמת יתרסקו).

matipool 6 באוקטובר 2013

אני חושב שהעונה תהיה העונה הכי שוויונית ותחרותית באנגליה מזה הרבה שנים . שילוב של חולשה של קבוצות הצמרת והתחזקות של חלק מקבוצות אמצע הטבלה והתחתית לשעבר .
טוטנהאם היא אחת מ-6 קבוצות שיילחמו על הטופ 4 עד המחזורים האחרונים ותסיים להערכתי במקומות 4-5 .
בליגה האירופית אני חושב שהיא תגיע ממש לשלבים האחרונים . לפחות רבע גמר .

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

אני לא בטוח. תסתכל על המאזן שלהם: שישה שערים (שניים מהם פנדלים) בשבעה מחזורים. ואי אפשר לטעון שהייתה להם הגרלה קשה במיוחד.

יש להם אתלטיות ומרכז שדה מאד פיזי. סולדדו הוא גולר טוב אם יש מי שייצר לו מצבים, אבל שחקן מוגבל מאד בכל אספקט אחר של המשחק. מה שאין להם כמעט בכלל זו יצירתיות. אנשים קצת שכחו את זה, אבל בייל בעונה שעברה לא סתם הבקיע שערים, הוא ייצר אותם פשוט מכלום, לגמרי בכוחות עצמו.

בן אדום 6 באוקטובר 2013

דורפן, אם ייתנו לעבור נבחרות כמו שציינת, הכדורגל העולמי יהפוך למה שקורה היום בכדורגל הקבוצתי.. יהיו ארבע נבחרות על, והמון נבחרות עם שחקנים בינוניים..

wazza 6 באוקטובר 2013

מקריאה קצרה באתרים בריטים ראיתי תגובות שמתנגדות להבאה שלו לנבחרת
דורפן מה אם איזה מילה על הסיפור בטוטנהאם עם הקריאות yid של הקהל?

דורפן 7 באוקטובר 2013

כל הסיפור מנופח מעבר לכל פרופורציה. אנגליה מגרעותיה רבות – רמת אנטישמיות בכדורגל נמוכה מאד מאד – מה עוד שבמקרה הזה אוהדי טוטנהאם הם יוצרי הכינוי. האם אפשר לטעון שאנשי מנצ'סטר שונאים את אנשי מרסיסייד שנאה גזענית ולהיפך בגלל שהם מחברים שירים נוראים אחד על השני?

אחד 6 באוקטובר 2013

אז שחקן אחד מבקיע שני גולים מול הקבוצה עם ההגנה הגרועה ביותר בפריימרליג, וכבר מכתירים אותו לתקווה הבאה של נבחרת אנגליה?
ידעתי שהמצב של אנגליה בקרשים, אבל לא תיארתי לעצמי שהמצב עד כדי כך גרוע

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

וולקוט זומן לסגל נבחרת אנגליה למונדיאל 2006, בגיל 17, שהרקורד שלו הוא כשחקן ליגה שניה בלבד. ולמה? כי ארסן ונגר רכש אותו בסכום די רציני. ואז היה לאנגלים סגל הרבה יותר איכותי מהיום.

אחד 6 באוקטובר 2013

לא פלא שהם לא מגיעים לשום דבר

תוהה בדרכים 6 באוקטובר 2013

הם לא מגיעים כי אין להם מספיק כישרון, אבל בעיקרון אפשר לטעון שעדיף להזמין כישרון בן 18 על איזה מילנר או דאוניג שאתה יודע מראש שלא יצא מהם כלום.

אסף THE KOP 7 באוקטובר 2013

אין להם כישרון גם בנבחרות הצעירות.

יואב 6 באוקטובר 2013

שש הפרש מהמקום הראשון בתחילת אוקטובר-היינו שם כבר בכל הוורסיות. לא צריך להטריד מידי טבלאית. הכדורגל ילך והשתפר כי הסגל הזה שווה יותר ממה שנותנים לו.

אבו צ׳יצ׳ריטה 6 באוקטובר 2013

תגידו, אין מצב שנמצא לו איזה סבתא יהודיה ואז גוטמן יוכל לזמן אותו (למרות שאז הוא ישאיר אותו על הספסל כי הוא לא עושה מספיק הגנה)

חכם בלילה 7 באוקטובר 2013

אני חושב שצריך לקבוע איזה סף מינימום של שנות אזרחות לפני ששחקן יוכל לשחק עבור הנבחרת. נניח 5 שנים. במקרה כזה בחור צעיר כמו ינוזאי יוכל באמת לבחור בין אחת משתי הנבחרות שהוא אזרח המדינה שלהן (בהנחה שיש לו אזרחות כפולה, בלגית ואלבנית). רוצה לעבור לנבחרת אחרת, תפאדל: קבל אזרחות וחכה 5 שנים.

גיל 7 באוקטובר 2013

5 שנים זו מכת מוות שאף אחד לא יסכים לקבל. זה אומר לדלג על מונדיאל ויורו אחד לפחות.

Comments closed