יומן אליפות של הניינרס (6). מגיבים להתרחשויות

הניינרס חטפו. אבל תמיד החזירו

tr

נדמה שהיו פה 3-4 משחקי פוטבול שונים. איך משחק שלא ראה דאון ראשון כמעט בכל הרבע הראשון מסתיים בסופו של דבר בתוצאה 20-32?

 

ראשית כי שני הקווטרבקים התאוששו ממכה מורלית בפתיחה. פלמר מהאינטרספשנס שלו וקפרניק משלוש פירסט-אנד-גול שהניבו רק שני שערי שדה ואינטרספשן באנד זון. אבל הוא מצא את החיבור עם וורנון דייויס שנתן לניינרס את השליטה ברבע השני.

 

יותר מרשימה הייתה ההתאוששות של הניינרס מדומיננטיות פיזית של הקרדינלז ברבע השלישי. זה באמת נראה לא טוב כשהם היו בדרך ליתרון לקראת סוף הרבע. אבל אז בא פטריק וויליס והוציא מפיצג'רלד את הכדור. ומיד אחר כך המהלך הארוך של העונה בליגה – 18 מהלכים, 9 דקות וטאצ'דאון. קבוצות לרוב לא מתאוששות ממהלך שוחק כזה.

 

הויתור על דשון גולדסון והבחירה באריק ריד מתבררים כמהלכים גדולים. אני נותן לריד את שחקן המשחק לפני וורנון דייויס.

 

Remember Chicago
ובינתיים אצל ליאור אליהו בסלון

22 Comments

רן 14 באוקטובר 2013

משחק קשה. לא האמנתי איך קרלוס רוג'רס נתן את התפיסה הזאת במחצית הראשונה.מעבר לזה ההגנה היתה מצוינת.

אריאל גרייזס 14 באוקטובר 2013

לא הבנתי, היו עוד משחקי פוטבול אתמול חוץ מזה בפוקסבורו?

bradybunch 15 באוקטובר 2013

+1

D! בארץ הקודש 14 באוקטובר 2013

אני לא עוקב מספיק אבל נראה לי שקפרניק מתקשה מאד ברדזון. גם בעונה שעברה הרבה פעמים.

דורפן 15 באוקטובר 2013

מתקשה

בני תבורי 15 באוקטובר 2013

מאוד. זה כאילו מישהו אחר שם

D! בארץ הקודש 15 באוקטובר 2013

ויש תקדים לקבוצה עם קוורטר בק אחד למגרש ואחד לרדזון?

גיל 15 באוקטובר 2013

לא, זה לא יעבוד.

D! בארץ הקודש 15 באוקטובר 2013

חשבתי ככה ואני די בטוח שמישהו דן בזה פה בעבר
אבל השאלה היא למה
אגו?
למה בספורט אחר יכולים להיות שני שחקנים, אחד שבועט פנדלים נגיד ואחד שבועט עונשין ואחד שהוא הקפטן
או אחד שהוא הקפטן והבכיר אבל אחד אחר שמקבל כדור אחרון בהתקפה בכדורסל?

דורפן 15 באוקטובר 2013

יכול לעבוד יופי קווטרבק רד זון. האירוני שבשלב מסויים השתמשו בקפרניק ככזה כשהיה מחליף לסמית והוא הבקיע כמה טד בגלל האופציה שלו לרוץ. אבל מאז שהוא הקווטרבק הפותח צריך לשמור על הבריאות שלו. ועדיין כל לילה לפני השינה אני חושב למה רומן לא נתן לו לפחות הזדמנות אחת לרוץ לטד המנצח בסופרבול

גיל 15 באוקטובר 2013

יש כמה בעיות עם השיטה הזו. אחת, אם יש לך ק"ב טוב, אז מה, תוציא אותו כשהוא מגיע ל20 יארד? לפעמים לוקח זמן להכנס למשחק והיויו הזה לא עוזר. כל ק"ב רוצה להיות על המגרש כל הזמן ואני בספק אם לאורך זמן, ק"ב יסכימו לשיטה כזו. אני חושב שאם מישהו הוא טוב מספיק אז אפשר ללמד אותו גם לשחק באנדזון.

דבר אחר זה תקרת השכר. להחזיק שני ק"ב טובים בליגה הזו יהיה לא מעשי מבחינה תקציבית וספק אם יקרה.

גלן 14 באוקטובר 2013

סליחה? ברדפורד? שאוב (קחו 6) ופלמר ואתה נותן שורה כאילו ראינו את רוני לוט השני?

Samir Zamfir 14 באוקטובר 2013

תגובה להתרחשויות קרתה גם צפונה מקליפורניה. ההוקס הצליחו להסתבך עם הקבוצה המוקפדת של טנסי. חבל שג'ייק לוקר המקומי לא שיחק אחרי קריירה יפה בהאסקיז. פיטצ' היה לא רע, אבל הקהל וההגנה היו יותר מדי עבורו.

החלטות לא נכונות גם של קארול וגם של השחקנים, השאירו את המשחק צמוד. למעשה, הבעיות בקו הקדמי של ההתקפה ממשיכות, ואין מה לעשות מול זה. רק לקוות שיגיע שיפור מתוך אלה שמשחקים.

לשיא הגיע פישול היסטרי בניסיון פילד גולד בשנייה האחרונה של המחצית(אחרי שהקיקר האושקאה נפצע וראיין הפאנטר והמחזיק היה אמור לבצע את הבעיטה) גרם למהפך מעורר חשש של הטיטאנס. האם סיאטל אינה חזקה כמו שחושבים? האם ראסל ווילסון לוקח יותר מדי על עצמו וחושב יותר מדי לעשות מהלך גדול? ולמה הכדור לא יותר אצל לינץ'?
.
התגובה הייתה לרוץ, לצאת מהפוקט ולגרום למשמעת של טנסי להראות כקפאון. בהתקפה הדברים זרמו מעט יותר טוב. ווילסון רץ בלי הכרה. בינתיים הוא מצויין מזה, אבל הסיכון גדול. התעוררות הרסרברים הייתה משמעותית. סידני רייס שנראה כבוי העונה, אחרי פאמבל מחריד, נתן תפיסה מדהימה לרד זון. ווילסון מאמין בכל התופסים. וכל עוד פרסי הארווין פצוע הוא צריך את כולם. בעיקר את הגובה של רייס.

אבל מי שבאמת מזיז את ההוקס זה ההגנה. וכשהחשש היה באוויר והקו הקדמי החל להתעייף ההגנה האווירית באה. שוב שרמן לקח כדור גדול. גם תומאס לקח אחד. זה בדיוק המאזן שההוקס רוצים. עם הכדור של הQB שלכם באוויר, היזהרו. בין אם אתם בעשרים שלכם או שלנו, יהיו שם ידיים באוויר. בקטע הזה, הקרדיט גם לאנדרו לאק שניער מעליו כל איום שכזה עם זריקות מעוררות התפאלות שבוע שעבר.

כל עוד קארול מצליח לתת סיכוי לקבוצה ולהשאיר אותה קרוב לניצחון, להוקס כלים להכריע משחקים משתי צידיי הכדור. ומלבד לנצח בכל משחק, מה כבר אוהד רוצה? שתמיד יהיה סיכוי, לא? כל עוד הניינרס מנצחים אין ממש ברירה.

חשש קטן ירד. אחרי שהסיינטס הפסידו אין קבוצה בלתי מנוצחת בNFC. נרגיש יותר טוב אחרי W קטן בגלנדייל בחמישי. למה צריך לשחק בחמישי??

דורפן 15 באוקטובר 2013

האם הסי-הוקס חזקים כמו שחושבים?

אם הם שומרים על הביתיות כן. אני אגיד משהו בכייני ומיד אחזור בי כי אני אוהד הניינרס ואסור להגיד דבר כזה. אני לא יודע מה הטכנולוגיה של האיצטדיון אבל אני לא משוכנע שזה צריך להיות מותר. פוטבול הוא משחק שמבוסס על הוראות ואם לקבוצה אחת אין אפשרות להעביר אותן כמו שצריך זה לא צריך להיות.

תום 15 באוקטובר 2013

בקולג'ים כבר היו כמה מקרים בהם השופט החליט לעצור את המשחק עד שהקהל נרגע קצת, לא ידוע שזה קרה ב-NFL.

Samir Zamfir 15 באוקטובר 2013

לטעמי זה די מקרה שמתחלק לשתיים, ואני מסכים שאין סיכוי שהקהל של ההוקס הוא איזה גרסא אמריקאית של גלאטסראיי או אפילו של ניוקאסל:
1. למה נתנו להם לבנות דבר כזה? אם הNFL שמקפיד על עבירות משמעת של יחידים ומועדון כיצד הוא מאשר בניית איצטדיון כזה?
2. אם הNFL כן מאשר למה לא עוד קבוצות לא בונות איצטדיון כזה? הבנתי שהארוו-הד של הצ'יפס ניסה לשבור "שיא הרעש" שלשום.
אני לא זוכר דגלים על FALSE START אתמול מול טנסי. בכל מגרש חוץ יש רמות רעש שצריך להתמודד איתם. אם הקהל/איצטדיון הוא זה שהופך ישירות את הקבוצה למעומדת, זה די חידוש.
ההוקס יכולים להפסיד בבית בפלייאוף, ויהיו לכך סיבות שהם מעבר לקהל.

דורפן 15 באוקטובר 2013

אני מסכים שאין טעם לעשות רגולציה על איצטדיונים. צריך פשוט לאפשר לקבוצות מכשירי קשר בקסדות וזהו. האיצטדיון בודאי לא הופך את סיאטל לקונטנדרית. הוא פשוט נותן לה יתרון ביתי גדול. אגב, סביר שקבוצות ילמדו להתמודד עם זה. בעבר גם ביקור בגרין ביי בכפור נחשב נשיקת מוות והיום הטונדרה לא מנצחת אף אחד לפני השריקה.

גיל 15 באוקטובר 2013

במשחק נגד הניינרס הייתה כמות דציבלים של 136. זה הרבה מעל המותר במקומות ציבוריים ומקומות עבודה. אם זה היה מקום עבודה רגיל היו סוגרים את המפעל ואולי מעמידים את הבעלים לדין.

Samir Zamfir 16 באוקטובר 2013

אם מדובר בבעלים של Centurylink אז אני בעד העמדה לדין

D! בארץ הקודש 15 באוקטובר 2013

רונן, למה אם ככה אתה חושב שלא עובדים בד"כ עם שני קוורטרבקים, אחד לכל סיטואציה?

יריב 15 באוקטובר 2013

לדעתי, הפער בדרישות לא כל כך גדול. בתנאים של תקרת שכר קשיחה, אתה יכול לעשות זאת רק אם אתה מקבל את אחד הקוורטרבקים כמעט בחינם. בגלל הפער הקטן בדרישות, קוורטרבק טוב באחד מהמצבים יעלה שכר של קווטרבק טוב (כי הוא יהיה די טוב גם במצב השני).

Samir Zamfir 15 באוקטובר 2013

אני חושב שתגובה מערכתית של מועדונים כבר יש. גם לשלג וגם לרעש. אולי לא של מאה אחוז, ובזמן אמת טעויות כתוצאה מהרעש קורות. אני מניח שאם נראה מי אלה שמקבלים את הדגלים או מפאבלים בקור, זה יהיה לרוב רוקיז או שחקני ספסל שעדיין לא מתואמים.
אני מקבל שניתן לאפשר מכשירי קשר. השאלה היא האם דין דגל אחד בשיקגו או בפיטסבורג שווה לחמישה דגלים בסיאטל? כלומר, האם הרעיון של רעש בקהל שגורם לדגלים הוא זה שלא ספורטיבי או רק שכשהוא משפיע יותר מדי הוא זה שלא ספורטיבי.
הרעש הוא סימפטום לקבוצה טובה. לא היה רעש קרוב לזה בשנים שהאסלבאק וטרוואיס ג'קסון חירבנו את Centurylink. בעונה שעברה והעונה הקבוצה והקהל מזינות אחד את השני.

Comments closed