ניוקאסל. יונייטד שוב הפסידה

הפחד. הו, הפחד.

 

כרגע הקבוצה מפסידה כי הקבוצה מפחדת. שלושה משחקים אחרי המשחק הכי טוב של הקבוצה העונה היא נמצאת בנקודה הכי נמוכה שלה. וזה קורה כי שחקנים מפחדים. הם מפחדים אפילו לאבד את הכדור. נכון – השחקנים ששיחקו את המשחקים היותר טובים לא שיחקו היום – אבל פעם משחק טוב היה יוצר רוח שמדביקה את כל הסגל.  אגב, סממן לפחד הוא שהמשחקים היחסית טובים היו דווקא בחוץ ובאירופה כשהציפיות נמוכות יותר.

זה מדכא במידה מסויימת אבל גם מרתק: לראות איך פסיכולוגיה מפרקת קבוצה שלקחה את הליגה במחזור ה-15 בערך עונה קודם לכן. ממש הפוך ממה שאנחנו רואים בארסנל – אירוע חיובי אחד – רכישת אוזיל – שינה את כל התמונה.

חוץ מזה המשחקים נוטים להתפתח לפי תכנית המשחק של היריב. ניוקאסל באופן ספציפי מתבססת על הקאונטר פאנץ'. אז היא הזמינה את יונייטד לתקוף בתחילת כל מחצית, נתנה אשליה אופטית שיונייטד משחקת היטב, ואז התפתח משחק שמתאים לה.

או קיי. את זה אפשר היה לראות.

אני חייב לומר שאני לא לוקח את הדברים קשה מדי. כי צריך לראות את זה בפרספקטיבה של מועדון וההיסטוריה שלו. אולי פרגוסון צדק בנאום הפרידה שלו כשאמר "שהתפקיד של האוהדים עכשיו הוא לדבוק במנג'ר החדש". אז מה העניין פה? הוא ביקש סבלנות של שבועיים? הוא לא מבין שהכדורגל השתנה?  אני ראיתי את יונייטד שולטת שני עשורים בכדורגל האנגלי כי לא השתנתה.

ועניין שעבד שנים ארוכות מאד לא מוכח כלא מתאים בגלל שלושה חודשים לא טובים.

מה שכן: שחקנים מעולם לא היו מקודשים ביונייטד והרבה מהם צריכים להיות מוחלפים.

וזה נכתב לפני המשחק:

מכיוון שמנצ'סטר יונייטד לא תשנה את דרכיה בגלל עונה לא טובה. הלחץ עכשיו בעצם לא גדול במיוחד. כלומר יש חצי שנה בה צריך להעפיל לליגת האלופות. לעשות את המקסימום באירופה. ובעיקר לעשות בניה בתנועה. והמודל צריך להיות עונת 2005-2006.

 2005-2006 -שהיא הפעם האחרונה בה התקיים מחזור ליגה בו ליונייטד אין סיכוי לאליפות (מה שכמעט בטוח שיקרה העונה). זו הייתה הדוגמא הטובה ביותר לעונה בלתי-מבוזבזת. רוד ואן ניסטלרוי, שחקן שפרגוסון אוהב, הוזז הצידה בכדי שרונאלדו ורוני יעשו עוד קפיצה. בתוך 12 חודשים צורפו כמה שחקנים לא זוהרים – ואן דר סאר, אברה, וידיץ', פארק וקאריק. והם היו שלד לא מנוצח.

אגב, ראיתי לא מעט משחקים מסיום אותה עונה (כלומר במגרש) ואחד המאפיינים היה כדורגל מאד משוחרר מלחץ.

 evra

 זה בדיוק מה שחסר. ראיתי את המשחק מול אברטון. הוא הצטרף לאחד מ-6-7 משחקים העונה בהם יונייטד שיחקה טוב מהיריבה והייתה יכולה לנצח. אבל לא נחושה והחלטית. יותר משיש ירידה ברמה מהעונה שעברה והתקופה שאחרי רונאלדו, יש ירידה בחדות ובהחלטיות.

 

הכל אפשרי. מוייס יכול להתברר כלא-הצלחה. אבל פתיחת העונה הנוכחית יכולה להיות בעתיד מין אנקדוטה של "הידעתם" לגבי מנג'ר מצליח מאד. אחרי יום הפתיחה שמעתי את זעקות השבר והייאוש בקרב אוהדי ארסנל. הרבה מהם היו משוכנעים זמן רב מאד שארסן וונגר "איבד את זה". זה רק ממחיש שבכדורגל דברים משתנים מהר מאד. אבל הם משתנים כשמשנים אותם. וצריך לנצל את זה שאין לחץ.

לשרוק בחושך
איך נסעתי להולנד כדי להפסיד פעמיים/יעל גורן

129 Comments

א.לוי 7 בדצמבר 2013

האראה אולי מחצית. האישה הזמינה חברים לאחהצ של יין חם, טוסטונים ועוגיות. ואיך שאנחנו נראים השנה החלטתי שזה עדיף

באבא ימים 7 בדצמבר 2013

אריק?

אריק 7 בדצמבר 2013

באבא… יין חם? אני?

משה 7 בדצמבר 2013

טוסטונים ?

אריק 7 בדצמבר 2013

רק בכנסיה בימי א

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

רונן,

כשהסר הזיז את רוד הצידה היו לו כפי שצינת את רונאלדו אחריי שנתיים של שיפשוף במועדון בשל לשנות הפריצה ואת רוני כבר כוכב מוכח,אז את מי צריך להזיז היום ומי ה back up עם יכולת מוכחת שיחליפו את אלו שיזוזו?ינואזי? מי עוד..? זהו שאין!
רובנו מתעלמים משתי הטעויות הקריטיות שמויס ביצע עד כה מעבר להחלטות טקטיות גרועות כאלו או אחרות:
1.לטעמי המינוי שלו ע"י הסר שם לו "קוף גדול" מאוד על הגב,אפילו אם הוא חשב שיש לשחרר כמה שחקנים הכיצד הוא יכול לעשות זאת כשהוא "חייב" לסר את המינוי שלו? פעולה שכזו הייתה מתפרשת כהתרסה תראו הסגל שהושאר לי(לחלק מהשחקנים הסר האריך חוזה)אינו מספיק טוב.
2.החלפת כל צוות האימון הבכיר היה סוג של חטא ההיבריס,כמה היינו אנו וגם מויס רוצים לראות את מייק פילאן או ההולנדי לוחשים לו על אוזנו מה צריך לעשות במצבים הקשים.
במקום זה יש לנו את פיל נוויל שאם כל הכבוד שלי אליו זה אינו מספיק.
שמעתי את נוויל מתבטא השבוע שכל הליגה יודעת שהיונייטד יכולים לייצר רצף של 20 משחקים ללא הפסד כי כבר הם עשו זאת בעבר.
זהו פיל חי בחלום,הוא עדיין לא הפנים שהימים של קאנטונה,בקס,קינו,גיגסי ורונאלדו חלפו עברו להם.

דורפן 7 בדצמבר 2013

העניין הוא שאתה לא יודע. פילן לא יכול היה להשאר – בגלל שאי מינויו סימן אותו כמי שלא ממשיך. מולנסטין קיבל תפקיד מאמן ראשי. לגיטימי שמוייס ירצה להמשיך עם מי שהוא עבד איתם – ואין לי מושג כמה הצוות הקיים רצה להמשיך איתו. הוא לא מצטייר בסך הכל כמישהו שחצן.

דורפן 7 בדצמבר 2013

לגבי מי שיש להזיז הצידה. יש ינוזאי וקגוואה שהם מוכשרים. אולי צריך עוד מוכשר אחד. בכל רגע נתון יש לך דברים אחרים ביד. בכל אופן עם שחקן רכש אחד עד עכשיו למוייס אין חלק בזה.

אריק 7 בדצמבר 2013

השאלה אם מויזס יהיה מצליח מאוד או רק מצליח…
אין היום להוציא את הדוגמא של פפ מנג'רים שנהיו מצליחים בקבוצות גדולות. וגם לפם רחשו כבוד במועדון. מנג'ר לא מעוטרים כמויס לעולם לא יזכו לכבוד של שחקנים מעוטרים לעייפה. והאמת, בצדק… מה שהם יודעים על קרבות צמרת ואליפויות הוא כבר לא יידע. השחקנים לא מחזיקים ממויס ורואים את זה. ושוב, כנראה שבצדק.
היום יש הזדמנות מצויינת לפלופיאני להראות לקאבאי למה הוא נקנה ולא האחרון למרות שמחירו היה כפול… בקיצור האמצע גם היום ללא קאריק יהיה שייך לניוקאסל, נקווה לטוב.

אבי 7 בדצמבר 2013

אני לא מבין למה מוייס אוהב להפוך לנאני וינוזאי את הצדדים.
כלומר, אני מבין – זה מעבה את המרכז – אבל לא אוהב.

איתייייי 7 בדצמבר 2013

1. לשחק פשוט..
2. בתקופתו של פרגי שחקן שאיבד כדור רץ בניסיון להשיגו בחזרה – ליישם את זה גם היום.
3. לדייק במסירות.

אריק 7 בדצמבר 2013

משהו שולי שאומר הרבה על הכדורגל היום. אלן פארדיו הוא המאמן הכי ותיק בקבוצה אחרי ונגר… 3 שנים…

אבו צ'יצ'ריטה 7 בדצמבר 2013

התיאוריה יפה. הקושי הוא שאני יכול לחשוב על כמה וכמה שחקנים להזיז, אבל לא כל כך ברור לי עבור מי…ינוזאי? יתכן. קגאווה? אולי, על בסיס הרקורד מגרמניה, לא ממש על בסיס מה שראינו עד עכשיו. אולי פוגבה? זהו, שכבר לא.

רן 7 בדצמבר 2013

אם ואלנסיה הוא מי שאמור לשנות את המשחק מן הספסל, זה אומר הכל

קורא 7 בדצמבר 2013

הקבוצה נראית פשוט מוכה, שום דבר לא הולך, וגם אם לא יזרקו את מויס כרגע, משהו פשוט לא עובד שם. אי אפשר לקרוא לזה חבלי לידה, זה הרבה מעבר לזה.

עירן 7 בדצמבר 2013

רונן,

"לא הצלחה" שעליה כתבת לגבי מויס זה בעצם כשלון במילים אחרות ?

דורפן 7 בדצמבר 2013

עירן- הוא מאד לא מצליח עכשיו. למעט הבלחות מוזרות (יש לו את ניצחון השיא של יונייטד בחוץ באירופה…). אבל הוא מונה במחשבה של דור כדורגל – לפחות חצי עשור – ועל זה יישפט. הוא עוד לא באמת בנה קבוצה משלו. כרגע הוא נכשל בלהצליח עם קבוצה שהוא לא בנה. לא נעים, לא נורא.

אל תשכח שכשאריה פצוע הליגה כולה מגיעה נגדו במוטיבציית שיא.

קורא 7 בדצמבר 2013

אותי מעניינת העובדה מתי תכיר בזה שהוא כישלון, באיזה שלב? אחרי שלוש עונות במקום ה-8?

דורפן 7 בדצמבר 2013

אחרי שהוא יביא 7-8 שחקנים ולא יצליח איתם.

להגיד שמישהו הוא כשלון על סמך שלושה חודשים עם קבוצה שהוא לא בנה וקבוצה מאד לא רגילה שבנויה מאד על פסיכולוגיה, זה לא רציני.

אתה יודע לפני שלושה שבועות הוא ניצח את ארסנל, נראה שפתח את הליגה, והמשיך בניצחון ענק באירופה. עכשיו הגיעו שני משחקי זוועה וכל הקרדיט נעלם. אבל מצטער, אני רואה כדורגל יותר מדי שנים בכדי להחליט על סמך שליש עונה.

קורא 8 בדצמבר 2013

אבל זה לא יקרה. אתה יודע כמה שחקנים אלכס פרגוסון היה מביא בעונה? 3-4. כדי שתוכל לשפוט את מויס צריכות לחלוף שתי עונות שלו בתפקיד, ועם אחוזי ההצלחה הנוכחיים, הוא לא ישרוד יותר מעוד עונה אחת (לא כולל הנוכחית שאותה אני מניח שהוא יסיים בכל מקרה).

עירן 7 בדצמבר 2013

רונן,

אני מזהה את הרצון שלך ושל אחרים, אוהדים עם הבנה מעמיקה כמו יוסי וטל, לא להטיל הכל על המאמן.

זו מגמה ברורה ואולי מתבקשת בנסיבות אחרות.

אבל – כאן יש אבל גדול. צריך לזכור שלא היינו במצב הזה אלמלא אותן נקודות שנשמטו בבית מול קבוצות שהשוו בסוף. במשחקים כאלו וגם באחרים החילופים "ההגנתיים" מצביעים, לעניות דעתי, על עצם הבעיה של מויס והסיבה שהוא לא רק "לא הצלחה" וגם ראיה של חצי דור לא תועיל כנראה.

שהרי הוא זוכה להיות איש אמונו של פרגי ומינוי אישי שלו וזוכה לגיבוי עצום עקב כך. דווקא מכאן היה מצופה ממנו לא להיות שמרן אלא לדעת לנצל את הקרדיט העצום הזה ליתר העזה ופחות שמרנות (שכ"כ אפיינה אותו באברטון). מי שעומד על בסיס כה איתן, צריך לדעת לנהוג אחרת. משזה לא קרה וראינו את מה שמסתמן להיות כיכולתו האמיתית, אין ברירה אלא להסיק שלא כדאי לחכות את אותו חצי דור.
אגב, הוא הביא רכש אחד גדול מאד העונה, לא ? אז גם קצת לפי זה אפשר למדוד.

עירן 7 בדצמבר 2013

לא שמתי לב שכתבת דור. חשבתי שכתבת חצי דור ולכך התייחסתי. אז זה אפילו עוד יותר רלבנטי. לא דור ולא חצי דור.

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

בלי לחץ,כמה שהכותרת הזו נשמעת כעת מגוחכת!

דורפן 7 בדצמבר 2013

זו הייתה הצעה טובה מאד!

סתמאחד 7 בדצמבר 2013

יונייטד אכן משחקת כמו קבוצה ללא לחץ
קבוצה כבויה,אפורה ומשעממת שאיבדה את דרכה ועלולה לגלות בסיום המחזור הנוכחי שגם המקום הרביעי נמצא הרחק מעבר להישג ידה
מויס בדרך להפוך ל״ברווז צולע״ (או בלשון בוטה יותר Dead Man Walking),מאמן שימשיך לעבוד עד תום העונה בידיעה ברורה שבקיץ הוא יוחלף
עולה כעת השאלה איזה שחקן בכיר ירצה להגיע בינואר לקבוצת אמצע טבלה דועכת
אני לא אתפלא אם השמועות על כך שואן פרסי מבקש לעזוב בינואר יתבררו כנכונות

Ilan 7 בדצמבר 2013

אני רואה את היונייטד הופכים לליברפול לאט לאט…. מוייס לא בנוי לאמן קבוצה בגודל של מן יו… ולשלחרר את העוזרים של פרגי היתה הטעות הגדולה ביותר העונה…..אני הולך לכלות את זעמי על וודקה קרה…..

צור שפי 7 בדצמבר 2013

איך אני שונא שקהל עוזב לפני הסיום. בושה.

סימנטוב 7 בדצמבר 2013

כן זה כאב,

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

יש עונה לא טובה ויש עונה ביזיונית… יונייטד כרגע בקצב של 52 – 54 נקודות ובקצב הזה יונייטד לא תהיה אפילו בליגה האירופית.

הפסקתי לספור כמה נקודות יונייטד הפסידה השנה בבית, פעם קבוצות היו סוגרות על הפסד 2 – 0 עוד באוטובוס בדרך לאולד טראפורד, היום כל קבוצה בינונית באה לשם בראש מורם, יונייטד איבדה לחלוטין את כוח ההרתעה.

ואגב אני עדיין בדעה שכל האשמה על השחקנים, למוייס כמובן יש חלק גם כעומד בראש המערכת, אבל אוי השחקנים השחקנים, חבורת פרימדונות בזויים.

דורפן 7 בדצמבר 2013

יש הרבה במה שאתה אומר – מלבד עניין הבזויים. שחקנים שעשו 5 אליפויות ב-7 שנים ושלושה גמרים אירופים צברו קצת קרדיט לקראת סיכום הקריירה שלהם. אבל התגובה שלהם רעה.

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

בזויים כי הם מתחבאים אחרי מוייס.

אריק 7 בדצמבר 2013

תסלח לי אבל זה ז++ן מח. אם הם אחראים אז הם אחראים גם לאליפויות. לא פרגי. מויס אשפ יחיד ובלעדי ביחד עם מח שבחר בו אלא שלאחרון יש הייתי טומר קרדיט מסויים ביונייטד שהופך אותו חסין.

דורפן 7 בדצמבר 2013

אין מצב כזה שיש לא אחראים. אבל השאלה מה זה אחראי ומה זה אשם?

האם מוייס אחראי? בוודאי. רק הוא.

האם הוא אשם? הוא בחר בדרך סופר שמרנית להמשיך עם סגל קיים שלקח אליפות בקלות. האם טעה בהערכת הסגל? האם הוא עובד איתו לא נכון? אחד מהשניים כנראה נכון.

הנה דברים לזכותו:

הוא שיקם את היחסים עם רוני – שעלו על שרטון בתקופת פרגי. זה לא מהלך טוב?
הוא זירז את התפתחות ינוזאי. זה לא טוב?
חלון ההעברות? ידוע מי אשם שם.

הוא עושה טעויות במשחקים. אבל האם הוא עושה משהו לא אתי או חסר כוון או מטורף? אם בכלל אני חושב שהוא שמרני מדי ויותר מדי מכבד את כל מה שנעשה על ידי פרגוסון.

אריק 7 בדצמבר 2013

השחקנים לא בסטייט אוף מיינד הנכון וזה קשור למאמן. שאלה שאתה לא רוצה לעסוק בה טבל אין ברירה. גם למוריניו זה היה קורה?? איזה קרדיט יש למויס כדי ששחקנים אלופי אנגליה ואירופה יקשיבו לו? ברצינות זה כמו כל מקום עבודה אחר שחבר של הבוס שמגיע בלי רקורד מתאים מקודם. העובדים מורידים תפוקה

דורפן 7 בדצמבר 2013

נכון – ואני מצפה ממנו להוציא מהשחקנים את הסטיט אוף מינד הנכון. אני מצפה, למשל, מהקבוצה להיות בסוף העונה ביכולת הרבה יותר טובה מעכשיו.

קרדיט מהשחקנים? רוני למשל נותן לו יותר קרדיט מפרגוסון והשתפר אצלו.
אני לא חושב שהבעיה היא קרדיט. הבעיה היא נסיון בעבודה איתם. הוא כנראה חשב שזה יותר קל וזה לא.

הבעיה שהכי מציקה לי היא הרוטציה. זה משהו שפרגוסון ידע לעשות אבל מוייס צריך לשמור על הבסיס של ה-11. כי היה הרכב ששיחק משחקים יותר טובים- והיום לא היה לו זכר.

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

בשתי העונות האחרונות יונייטד איבדה 25 נקודות בכל העונה, השנה אחרי 15 מחזורים איבדו כבר 23

איתמר 7 בדצמבר 2013

נו, אז זה אומר שב-23 המחזורים הבאים נאבד רק 2 נקודות…אני יכול לחיות עם התרחיש הזה

אריק 7 בדצמבר 2013

רק קבוצה שחצנית תביא מאמן כמו מויס לא תביא רכש ותחשוב שיהיה טוב. על שחצנות משלמים. ועכשיו צריך לתקן ומהר. סיפור מויס נגמר. אל תשלו את עצמכם. השחקניפ עושים לו מיני סבוטאז כל שבוע ון פרסי לא בעניין ונראה שכמעט כולם ישמחו לברוח. לראות את קאבאי מנהל טת המשחק לחשוב על פלאייני ולרצות לדפוק את הראש בקיר. אם זאת לא הצלחה מעניין מה יהיה כשלון.

דורפן 7 בדצמבר 2013

כשלון יהיה אם זה ימשיך כמה שנים.

ואני אגיד לך: אין סיכוי שמוייס יוחלף. פרגי לא יעשה לו את זה ואין מישהו עם סמכות לשנות החלטה של פרגוסון אלא בטווח של שנתיים-שלוש. מוייס יקבל הזדמנות לבנות קבוצה בה הוא הביא לפחות עשרה שחקנים. הוא הביא אחד לסגל הזה ובנושא ההעברות ידוע שהוא לא אשם.

קל להגיד עכשיו, בעניין וונגר, שהיה לו קרדיט קודם. היה לו קרדיט בן 8 שנים, נצח בכדורגל, כל שחקן ברח ממנו.

ואין לי בעיה ששחקנים יעזבו עכשיו.

אריק 7 בדצמבר 2013

אין שנים היום בכדורגל… פארדיו מקום שני בליגה בלהלשמור על מקום העבודה אחרי ונגר. זה מטורף. המועדון שייך לגלייזרים והם יחתכו מהר מאוד.

דורפן 7 בדצמבר 2013

אני חושב שאתה לא שופט את יחסי הכוחות. אם הם מביאים מישהו על דעתם – ואין עוד דמות כדורגל במועדון – הם צריכים להשקיע הרבה מאד כסף בכדי להבטיח שלא ייכשל. בניגוד לפרגוסון אין להם קרדיט של חצי שעה. לפרגוסון ולהחלטה שלו על מוייס יש קרדיט ארוך מאד.

ואגב – איזו מין עונה יש לפרדיו ולוונגר? האם היה מוצדק להאמין בהם? האם תמיד חשבת שלפרדיו יש את זה? אגב- הוא בנה יופי של קבוצה.

אריק 7 בדצמבר 2013

מויס עושה עבודה כלמכך מחורבנת שאין סיכוי שיתנו לזה ליימשך כולל סר אלכס שתמיד ידע לחתוך.

סתמאחד 7 בדצמבר 2013

עם כל הכבוד לפרגי,לגלייזרים אין שום סנטימנטים והם לבטח מבינים עכשיו שזו היתה טעות לבחור במויס.
לקהל של יונייטד אין אמון במויס וזו תהיה הזדמנות לגלייזרים לבצע מהלך מקצועי נכון בסיום העונה ועל הדרך גם למלא את רצון האוהדים.
ויותר מתמיד צריך לחזור ולכתוב שמי שאחראי לסגל הבינוני של יונייטד הוא פרגוסון שנמנע מטיפול בבעיות שהתגלו לאורך השנים האחרונות בהגנה ובקישור.

דורפן 7 בדצמבר 2013

אתה אומר את זה על סמך?
ההיסטוריה של הגלזרים?
הניהול שלהם את טמפה ביי? (כל עוד עושים שם כסף לא אכפת להם מכלום)

תסביר מה אתה יודע על הגלזרים ששונה כל כך מההתנהגות שלהם עד היום שהיא רק כספית?

הפסד ההכנסות מליגת האלופות? תתפלא, אבל המצב הזה השתנה מאד. היום ההכנסות מהפרמייר ליג מגמדות את הצ'מפיונס ליג.

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

אני מסכים עם 99 אחוז מהתגובות שלך היום אבל נאלץ לחלוק עליך בגדול בעניין הסיפא שלך.

אי הגעה לצ'מפיונס בעונה הבאה זה הפסד של בין 80 ל 100 מיליון לגלייזרים – 40 עד 60 מיליון מזכויות שידור והיתר בהכנסות מימי משחק ומיקום באירופה. אז אולי ללא ההכנסה הזו למשך עונה אחת יונייטד לא תתרסק אבל מבחינת הגלייזרים זה זה דבר שבלתי מתקבל. כמה עונות ללא ההעפלה ויונייטד מהר מאוד תהפוך לליברפול 2…

רוצה לומר, שנה אחת ללא צמפיונס ליונייטד זה לא אסון מקצועי אבל לגלייזרים זה אסון כלכלי, והם ביונייטד נטו בשביל הכסף,המועדון עצמו וההיסטוריה שלו לא מעניינת אותם.

דורפן 7 בדצמבר 2013

יש לך טעות בחישובים. ההפסד הוא טלוויזיה. האיצדיון מכניס בערך את אותה כמות כסף בכל משחק – כולל ליגה אירופית או ווטאבר (ואפשר להיות ציני ולהגיד שיש סיכוי לשחק שם יותר משחקים). זה לא קרוב ל-100 מליון. ומצבם הכספי של הגלזרים יציב בהרבה מאז ההנפקה.

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

וזו בדיוק הבעייה העיקרית של מויס שמישהו שיושב בהנהלה הביא אותו ושומר עליו! איך הוא יכול להיות משוחרר לעשות כל מה שהוא מאמין בו?
לא היה לו בקייץ את האומץ או היכולת לצאת נגד פרגוסון ולומר שזה סגל בינוני עד חלש שאיתו לא ניתן להשיג כלום!
ואני שואל אם הסר עדיין מחליט מקצועית מה קורה היכן הוא היה כל הקייץ כשההתנהלות הבזיונית בשוק השחקנים הייתה בעיצומה?!
וכל השחקנים שגם אתה רונן מאמין שצריכים לשחרר למה הסר שמר אותם במערכת ואפילו האריך חוזים לחלקם כשכל אוהד יונייטד ממוצע יודע שהם לא מתאימים כל אחד מסיבותיו?!

דורפן 7 בדצמבר 2013

אז שמרו שחקנים עונה יותר מדי?

מה באמת גודל האסון?

אתה יודע הייתי במשחק בפורטסמות נדמה לי ב-2005. הקישור שלהם אכל בלי מלח את קין, גיגס וסקולס והפסדנו 0-2. כתבתי אחר כך בעיתון משהו כמו שפרגוסון מתקרב לאי-רלוונטיות כי הוא מאמין בצורה עיוורת בשלושה רבעים ממה שהיה הקישור הטוב בתולדות הליגה.

אז כשאתה אומר "מה שיודע כל אוהד" אתה צריך לשאול האם לא ראיתי שחקנים חוזרים מהשאול?

סתמאחד 7 בדצמבר 2013

אם מוריניו היה מגיע בקיץ הוא היה מסלק 7-8 שחקנים שלא מתאימים לרמות הגבוהות ולמרות זאת חלקם היו (ועדיין) שחקני הרכב.
למויס לא היתה בעיה עם הסגל והוא חזר וטען זאת שוב ושוב מרגע כניסתו לתפקיד.

דורפן 7 בדצמבר 2013

ברור – כי מאמן לא מאשים שחקנים שלו.
ואתה מציין סיבה מדוייקת לאי הבאת מוריניו – האיש באופן עקרוני מאמן רק את הקבוצה עם התקציב הגדול בליגה (השנה הוא מוכן לעבוד עם התקציב השני) ולכן גם בין הגלזרים לא מפתיע שלא הייתה לו תמיכה.

דורפן 7 בדצמבר 2013

בינתיים עונה לא גדולה של מוריניו חומקת מתחת לרדאר בגלל יונייטד

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

אריק, מי שרוצה ללכת שילך. כל מי שיש בסגל. אף אחד לא עושה טובה כשהוא משחק עבור יונייטד,בטח לא עם רמות שכר כאלה .

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

יוסי – הבעיה שהם לא רוצים ללכת באמת נוח להיות שחקן של אחד מועדון ענק עם משכורת עתק, היו צריכים להראות לחלק מהם את הדרך וזה היה תפקידו של הסר טרום עזיבתו או של מויס בקייץ.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

אמיר.
זה מה שאני אומר כבר הרבה זמן.

דני נ 7 בדצמבר 2013

יונייטד משחקת ברמה של קבוצה ישראלית וכמות איבודי הכדור של הקבוצה היא מבישה.
בלי קשר לעמדת המאמן אין היום בקבוצה אף שחקן פרט לרוני ולאון פרסי שיש לא מקום בצלבי,ארסנל או מנצסטר סיטי.
שחקנים בינוניים להחריד או בשלהי הקריירה ובלי חריש עמוק אנו צפויים לשנים של סבל ספורטיבי.
ההגנה זוועתית אבל עדיין עדיפה על הקישור שפשוט לא קיים.
עצוב מאוד לראות את יונייטד משחקת ברמה כל כך נמוכה אבל נהנינו כל כך הרבה שנים ונמשיך לאהוד גם בשנים השחונות הצפויות.
היה ברור שפרגוסון יודע למה הוא עוזב ואכן הוא עזב כשלקבוצה כבר אין מה למכור ברמות הגבוהות.

בני תבורי 7 בדצמבר 2013

ועדיין, נשדדתם על ידי השופט. אני לא אוהב שתוצאות משחקים נקבעות על ידי שגיאות שניתן למנוע, גם לא כשזה קורה לקבוצות שאני לא אוהד. אני מאוד אוהב כדורגל ומאוד לא אוהב שבעלי אינטרסים זרים מונעים מהמשחק הזה את מה שנדרש לו כדי להישאר המשחק הטוב בעולם. תיקו היה נכון יותר.

דורפן 7 בדצמבר 2013

לא נשדדנו. הוא לא ראה משהו. שוד זה כשרואים משהו ומחליטים הפוך.

בני תבורי 7 בדצמבר 2013

יכול להיות שהמינוח שוד קצת מוגזם אבל רבאכ, למה שלשופט לא תהיה אפשרות לראות את מה שבאמת קורה? את היד הזאת אפילו הלן קלר הייתה יכולה לראות ואם לא היא, אז לפחות הכלב שלה.

אריק 7 בדצמבר 2013

בני, זה לא פנדל…

בני תבורי 7 בדצמבר 2013

למה אריק?

אריק 7 בדצמבר 2013

לא התכוון, יד קרובה לגוף, לא היה לו זמן להגיב, זה מאוד גבולי לכל היותר.

בני תבורי 7 בדצמבר 2013

התעמקתי בהילוכים החוזרים אריק, זו יד ברורה, לא ממש צמודה לגוף, שינתה את מהלך הכדור. אני מוכן לקבל רק שהשופט לא ראה, כי אם ראה, אין אפילו מקום לשיקול דעת במקרים כאלה.

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

היה נגיעת יד שחייבה פנדל!את זה הקוונית לא ראתה,את הנבדל של ואן פרסי כן ראתה,ככה זה שהכול הולך עקום……….

דורפן 7 בדצמבר 2013

אני חייב להגיד שתמיד אין רע בלי טוב. עושה לי טוב בנשמה שהקוונית הזו היא הכי טובה בליגה, יש לה אומץ להחליט נגד קהל ביתי והיא קולעת בכל החלטה גדולה.

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

לא לראות את המגן של ניוקאסל מונע חדירת הכדור לשער ביד מהנגיחה של פאטריס זו החלטה גדולה?!

דורפן 7 בדצמבר 2013

לא יודע מה היא ראתה משם. את זה צריך לראות השופט ואולי השופט החמישי של פלטיני.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

כל הכבוד וההערכה לקוונית הזו.

גיל מזימבבואה 7 בדצמבר 2013

שהייתי צעיר יוניטד היו במצב הרבה יותר גרוע מעכשיו (בסוף גם ירדנו…) ומשום מה אני מרגיש הרבה יותר עצוב עכשיו.
מישהוא יכול להסביר???

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

אני חושב שיש לי הסבר חלקי:
אחריי שני עשורים מופלאים זה מרגיש מאיגרא רמה לבירא עמיקתא.
מעבר לזה הירידה החדה הזו יכלה להימנע אם מעט פחות שחצנות ואם ראייה נכונה יותר של החולשות הקיימיות בסגל, זה מה שמאכזב שהתיקון הנדרש לא זוהה ובוצע בזמן ועכשיו הכל יידחה לעונה הבאה וכנראה במחיר של פגיעה במוניטין ואי הגעה לליגת האלופות.

סתמאחד 7 בדצמבר 2013

יונייטד נקלעה למצב הבעייתי שבו היא נמצאת כעת בין השאר משום שפרגוסון (וגם לא מעט מהאוהדים) קידשו את מבחן התוצאה ובזמן שרבים השגיחו בכך שיונייטד זכתה בשתי האליפויות האחרונות בעזרת יכולת לא מרשימה במיוחד (לבטח לא בסטנדרטים הגבוהים של קבוצות האליפות הקודמות),מבחינת פרגוסון (וגם לא מעט מהאוהדים) היה נדמה שהכל בסדר והעתיד מזהיר.
הכתובת היתה על הקיר כבר בעונות הקודמות.
אילו פרגוסון היה נשאר לעוד עונה יתכן שליונייטד היו עוד 5-6 נקודות אבל מבחינת יכולת זה לא היה שונה באופן דרמטי מהיכולת תחת מויס.

גיל 7 בדצמבר 2013

העתיד היה מזהיר כי פרגוסון היה שם.

חיימון 7 בדצמבר 2013

סבלנות היא בהחלט שם המשחק. מסכים. ראיתי כל כך הרבה רגעי גלורי מיונייטד שזה פשוט חזירות להיכנס ללחץ כבר עכשיו. יש רק אחד שאיבד אצלי כל קרדיט וזה נאני. בגיל שלו, כל כך הרבה הזדמנויות היו לו להוביל ולמשוך, והוא פשוט מתעקש להיות שחקן משלים, כזה שנראה טוב בהצגות. טוב אולי לא מתעקש, הוא פשוט לא מספיק טוב. שני המשחקים השבוע הוכיחו שאין לו את זה וזה תמיד יהיה משהו שאני לא אוהב לגלות על שחקנים שמשחקים המון זמן עבור יונייטד. אני גם חושב שנאני עבר את נקודת האל חזור – זו שרונן מדבר עליה כאן שהיא כל כך גמישה בכדורגל של היום – מה שאומר הוא שנאני כבר לא יהיה מהשמצופה ממנו (לפחות ממני)

דורפן 7 בדצמבר 2013

הוא לא איבד קרדיט. הוא פשוט צריך לרענן את הקריירה שלו – עבורו ועבור הקבוצה. הוא הביא לקבוצה אליפות אחת די על הגב שלו כך שאין לי טענות אליו. אבל מהמשבר הנוכחי לא רואה אותו יוצא.

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

משבר נוכחי? מאז המשחק הענק שלו באמירויות לפני שלוש שנים ויותר הוא במשבר אחד מתמשך!

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

הציניים שבתוכנו, כמוני, יגידו שלא צריך לאבד את הצפון. הוא אבד לבדו.
אבל, אני מאוד מקוה שליד שולחן ההנהלה לא מאבדים עשתונות למרות המצב הזה. שם צריכים להבין שהגונה גמורה, שיש יעד אחד שנותר כחובה, ושצריך לנקות את האורוות.
והאורוות צברו הרבה ריח רע והרבה ליכלוך.והתוספת של העונה הזו היא משנית מפני שכאשר לא עושים מה שצריך במשך שנתיים שלוש, אז מצטברת ערימה של צרכים והחשבון, הוא מוגש-בלי חשבון.
מי שחי על דלק ממשי והמשיך לחיות על אדי הדלק האחרונים בלי לחשוב מטר קדימה,מגלה עכשיו שגם אשליות נגמרות,והוא מגיע לתחנת הדלק והוא צריך למלא מיכל מלא, לא רק השלמה.
.
הספק היחיד שיש לי הוא לגבי השאלה האם מוייז יכול לבצע את המהלך הזה,את כולו, ובלי רחמים. זו שאלה מרכזית במרכיב שיבנה את התשובה, לאן הולכים. ובמידה מסויימת אני מרחם עליו מפני שהוא קיבל ירושה לא קלה.

דורפן 7 בדצמבר 2013

נכון – הוא יישפט עכשיו ביכולתו להיות חסר רחמים. קודם כל רחמים עצמיים ואחר כך כלפי אחרים.

גיל מזימבבואה 7 בדצמבר 2013

רונן, אני חושב שיותר מקצב הוא צריך להיות עכשיו פסיכולוג.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

גיל,
הבעיה הפסיכולוגית היא משנית ואני מעריך שתהיה עלי התנפלות על הדברים האלה.
בשנים שההגנה שלנו היתה הטובה בעולם, בעית אי קיום מרכז השדה היתה "פחות בולטת". כשהיו לנו את רונאלדו וטבס עם רוני, בעית אי קיום מרכז השדה היתה "לא חשובה".
העולם התקדם ואנחנו נשארנו מאחור בהיבט הזה, וכאשר אתה ממשיך להחזיק בסגל את אנדרסון כמשל, אתה לא מביא את מי שצריך, ואחר כך אתה רוצה להתבסס על ראין גיגס(ורק בשמיים יודעים כמה אני אוהב אותו) אתה נשאר עם שחקן מבוגר שהעומס כותש אותו ואתה לא מביא את מה שצריך.
וכשאלה קוראים ואתה לוקח אליפות על אדי דלק ועם יריבות לא קיימות, אתה נקלע למצב שבו אחד כמו פוגבה בורח, (גם כי לא קיבל דקות), ואז מגיע מוייז.
האמן לי, בתחילת הליגה לא היה חסר לנו שום מרכיב של פסיכולוגיה.

גיל 7 בדצמבר 2013

יוסי, בטח שבתחילת הליגה לא היה חסר שוב מרכיב פסיכולוגי כי הייתה לך קבוצה אלופה שחזרה עם הסגל המלא שלה לעונה נוספת בליגה שמתחילה מאפס. היום המצב שונה, מנצ'סטר כבר לא משחקת כאלופה וברור שלמרכיב הפסיכולוגי יש חשיבות עצומה בהצלחה או חוסר הצלחה של הקבוצה. שחקנים מחמיצים בלי סוף ואם היו מבקיעים חצי מהמצבים הללו אז לא היינו מדברים בכלל על משבר לדעתי. אבל בגלל שהמרווח של טעויות כל כך קטן כל טעות או חוסר ניצול מצבים הוא קריטי ומכניס הרבה לחץ למערכת.

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

הודעה מעניינת יוסי

אם באמת הולכים על בניה וניקוי אורוות אז חייבים לעשות גם צעדים כואבים ולשחרר שחקנים סמלים כמו גיגס (אי אפשר לבנות קבוצה ולהשאיר שחקן בן 41) ושחקנים שהיו לב המועדון בעשור האחרון או רובו כמו פרדיננד ווידיץ.

וכמובן צריך לבעוט אפסים חסרי מושג כמו אנדרסון (אין לו מקום בשום קבוצה בליגה הזו) , נאני, יאנג ועוד שאר ירקות.

מצד שני, קשה לראות שחקני וורלד קלאס מגיעים ליונייטד דווקא עכשיו, ואם רוני לא מאריך חוזה כבר בקיץ הקרוב הוא יימכר אחרת בינואר הוא כבר הולך בחינם. לא נעים להגיד אבל פרגי ידע מתי לעזוב…

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

זורק,
יונייטד תוכל להביא כמעט כל מי שהיא תרצה, והיא יכולה לשלם וגם תשלם, מפני שאחרי שאנחנו בוכים אחד על כתפי השני, צריך לזכור שאנחנו לא הפועל בית מזמיל.
וגם לא נהיה.

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

זה לא בדיוק עובד ככה יוסי. יונייטד תוכל להביא כל שחקן במידה ורק היא תהיה מעוניינת בו…. במידה והוא וורלד קלאס ויש לו נניח הצעה מאיזו ריאל, פריז, מונקו, סיטי וכדומה אני לא רואה למה הוא יבחר דווקא ביונייטד.

ברור שהם צריכים לפתוח את הארנק, הם יצטרכו למצוא שחקנים רגע לפני הפריצה הגדולה וזה קשה יותר. מה שבטוח חובה 2 קשרי אמצע למרכז השדה, רצוי ספרדים…

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

זורק.
כתבתי כמעט כל מי שהיא תרצה משתי סיבות.
האחת כי יהיו מתחרים על הקצפת אבל הפעם, כאשר גם יונייטד תהיה מתחרה ממשית,מה שלא היה עד היום והשניה כי יש כסף. לא בלתי מוגבל אבל לכל מה שיהיה צריך. זכור שבמצבנו הלא מזהיר, יתפנו כמה תקציבי שכר ואולי גם קצת (קצת!!) מזומנים פנימה.
מעבר לזה, הקבוצות שהכסף שלהן לא בא מיצור עצמי, רוויות בשחקנים, וקרוב מאוד הרגע שכשרונות ושמות, ישאלו את עצמם האם כדאי לשבת על ספסל של קבוצה שיש לה נניח 6-7 קשרים על 2 משבצות.

גיל 7 בדצמבר 2013

רונן, כל מילה בסלע. במשחקים האחרונים יש דפוס חוזר. מנצ'סטר מתחילה חזק עם לחץ גדול ולא מעט הזדמנויות, וברגע שהן לא עובדות במקום ללחוץ עוד יותר הם מתחילים להיות מתוסכלים ובסוף המשחק יש נרפות הגנתית שעולה באיזה שער מקרי למדי. אחרי זה כל האוויר יוצא מהקבוצה במקום להתקיף חזק יותר. מויס אחראי לזה שהוא לא מנתב את הלחץ למשהו פרודוקטיבי אבל באמת, רוב האחריות כאן היא על השחקנים.

לכל אלו שחושבים שצריך לפטר אותו, לא רק שזה לא מציאותי אלא ישיג את המטרה ההפוכה. מעבר לזה שאין שום מאמן מתאים שפנוי עכשיו, פיטורים אחרי רק שלושה חודשים ישדרו היסטריה וזה בדיוק מה שיהפוך את מנצ'סטר לקבוצה לא רלוונטית. כל מאמן ידע שהזמן שלו קצוב ואם הוא לא משיג תוצאות מיידיות הוא מפוטר ושום מאמן לא יוכל להצליח בתנאים הללו ותהיה רכבת של מאמנים. אחרי 20 שנה של הצלחה חסרת תקדים בכדורגל, אפשר שתהיה עונה או כמה עונות של בנייה אחרי שינוי כל כל מונומנטלי.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

גיל.
לא צריך כמה עונות. שלושה חיזוקים נקודתיים בינואר, ישנו את התמונה מקצה אל קצה לקראת החצי השני, לא בהיבט של אליפות אבל בכל חוץ מזה.
עוד שלושה בקייץ, זו כבר אופרה אחרת. וכן, גם כמה מכתבי פרידה.במינון ובכבוד הראוי.

גיל 7 בדצמבר 2013

אני מסכים בערבון מוגבל. גם אם עושים רכש, שום דבר לא מבטיח לך שהוא יצליח בהכרח אבל לשנות בהחלט צריך.

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

יוסי – אתה קצת שאנן באמרתך שהיונייטד תביא כל מי שהיא רוצה, זכור לי שבקייץ האחרון כבר נבקעו הבקיעים הראשונים ושחקנים גדולים לא ממהרים לומר yes i do.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2013

אמיר.
ראה תשובה שלי לזורק,כמה תגובות למעלה

דורפן 7 בדצמבר 2013

אין שחקן היום ביונייטד שאם להשוות את המצב בעת חחימתו לא היה חותם – אולי מלבד ואן פרסי. מוייס צריך למצוא את האברה-וידיץ'-פארק שלו.

אופיר 7 בדצמבר 2013

רונן, חשבתי שמדובר באותם השחקנים שאין ליונייטד, לא אלה שיש לה ושכולם רוצים להפטר מהם.

כמובן שאני משוכנע שיונייטד עדיין יכולה להביא שחקני וורלד קלאס, ולפעמים לא צריך יותר מאחד כדי לשנות מומנטום של מועדון. המפתח הוא המהירות והנחישות: צריך לבצע מהלך כזה לפני שההתדרדרות יוצאת משליטה ונוצרת מראית עין של כדור שלג, ולשים את הכסף על השולחן בלי לנסות לחסוך כמה פאונדים – שחקני מהעלית רוצים ערובה לרצינות של המועדון שמנסה לפתות אותם. אתה לא בא לפגישה עם איל נפט בסובארו.

רק חשוב שתעשו תיאום ציפיות: שחקני על לא עוברים בינואר, נקודה.

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2013

לקראת ניקוי האורוות שיהיה בקיץ,אלו שמות:

סיימו קריירה בגאון, היכל התהילה שלנו:
1.פאטריס אברה
2.ריו פרדיננד
3.נמנייה וידיץ
4.ראיין גיגס

לא מיצו/ימצו את הכישרון:
1.נאני
2.אנדרסון
3.דני ואלבאק
4.אשלי יאנג

לא מספיק טובים:
1.פאביו
2.סמולינג
3.באטנר

שחקני ספסל לגיטימיים:
1.גונס
2.אוונס
3.קלברלי
4.פלאיני
5.ולנסיה

Shutzi 7 בדצמבר 2013

זה כואב כל המצב הזה. הפסדים, חוסר מזל, גולים בדקות האחרונות, אבל יותר מכך, כואב שהקבוצה נראית חסרת אמונה וחסרת יכולת להפוך את המצב. אני לא יכול כרגע לצפות, אם הולכת לבוא בקרוב תקופה טובה, או שנמשיך להדרדר. כרגע התחושה לא טובה.
לא יודע אם צריך מאמן אחר, לא יודע אילו שחקנים צריך להעיף ואילו צריך להביא. אני כן יודע שאני עוד יותר גאה לאהוד את מנצ׳סטר יונייטד ועוד יותר אוהב את הקבוצה. אני אפילו באופן קצת ״מזוכיסטי״ נהנה שיש לי הזדמנות לאהוד את יונייטד, גם שהמצב לא טוב.
Glory Glory

מנחם לס 7 בדצמבר 2013

אף מילה באתר על מה שקרה אתמול בבראזיל?
ארה"ב תצטרך לטוס 8,976 מייל למשחקים, משהו כגון 13,000 ק"מ. ויש לה גרמניה, פורטוגל, וגאנה. אבל אניט מאמין שיש עדיין סכוי שהיא תעבור לשלב הבא.

גיל 7 בדצמבר 2013

כתבו לפחות שני פוסטים בנושא כולל אחד רק פה מתחת של רונן.

לגבי ארה"ב, אל תשכח שיש להם את אחת הנסיעות הקצרות ביותר להגיע לברזיל.

מנחם לס 7 בדצמבר 2013

יותר מדי הרבה תגובות לקרוא אז אני לא יודע אם מישהו אמר זאת או לא. אני מקווה שלא, כי אם מישהו אמר "עם פרגוסון זה היה אחרת", הייתי מת לדעת היכן למצוא אותה.

מנחם לס 7 בדצמבר 2013

את התגובה כמובן

א.לוי 7 בדצמבר 2013

אמרתי לכם בהתחלה

מנחם לס 7 בדצמבר 2013

למי שמעוניין, הלילה בלוג חי באתר שלי – אינדיאנה בסן אנטוניו.

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

צלסי מפסידה לסטוק, סיטי עם תיקו חוץ (תיקו חוץ כבר שנים שווה ערך להפסד) שזה אומר שארסנל חייבת מחר ניצחון על אברטון בבית, גם יתן פער יותר גדול וגם ביטחון לקראת צמד המשחקים הקרוב מולן בשבועיים הקרובים.

עבורי לפחות, המשחק הזה יותר חשוב ממשחק החוץ נגד נאפולי השבוע.

אופיר 7 בדצמבר 2013

גפן, אצלי אין דילמה אף פעם – ברור שהליגה הרבה לפני אירופה.

זורק מילה 7 בדצמבר 2013

אצלי זה בדיוק הפוך, אבל מכיוון שארסנל הזו עדיין לא לגיטימית ללכת עד הסוף באירופה, עדיף ללכת בכל הכוח השנה אך ורק על הליגה, בטח בעונה שכל היריבות הגדולות האחרות עושות במכנסיים שבוע אחר שבוע.

תומר ש 7 בדצמבר 2013

זורק, האליפות כבר בכיס שלכם

תומר ש 7 בדצמבר 2013

תרדו כבר מהעץ של לברקוזן. לא היה כזה משחק טוב ולברקוזן קבוצה פח. מתחילת העונה השחקנים משחקים חרא, המאמן מאמן חרא וצריך להודות בזה בשביל להתחיל תהליך של שיקום. להתלות בניצחון על לברקוזן כאילו הוא מעיד על משהו זה טעות.

סתמאחד 7 בדצמבר 2013

נקודה מרתקת : קראתי בשעה האחרונה מאות תגובות בפורומים שונים של אוהדי יונייטד (לא ישראלים) ולא מצאתי תגובה אחת שבה יש קריאה להשיב את פרגוסון לתפקיד המנג׳ר.
שמו של פרגוסון הוזכר רק בהקשרים ביקורתיים – כאשם במינוי מויס וכאחראי לבעיות הקשות של הסגל.

שלו 7 בדצמבר 2013

לגבי העונה המשחק מסמל משהו שראיתי יותר מדי פעמים,
כל קבוצה נגד היונייטד יודעת שתגיע ההתקפה שבו תכבוש,
כל מה שהיא צריכה זה לא לספוג ולחכות בשקט.
בעבר היונייטד ידעה שזה רק גול, ואפשר לחזור.
היום זה כלכך גבוה שזה גומר את המשחק.

Ilan 7 בדצמבר 2013

….ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים עכשיו ת׳לב…. סע לאט דייויד מויס…. בקרוב תגיע רחוק….. רחוק מאד מהצמרת )-:

יאיר למפיון 7 בדצמבר 2013

אם הרבה שחקנים שלפני כמה חודשים לקחו אליפות, עכשיו צריכים להיות מוחלפים, אז המאמן הזה הוא בית קברות להרבה קריירות באולד טרפורד.

סימנטוב 7 בדצמבר 2013

כשהאוהדים התחילו לצאת זה כאב וכשצ'יצ'ריטו ניסה לעשות משהו שתי דקות לסוף ורק שחקני ניוקסל מסביבו ואף שחקן יונייטד מנסה להתקרב לעזור לו הייאוש לא נעשה יותר נח.
מויס יודע לקדם שחקנים אין ספק אבל במחלקת ה game day coach או הסמת שיטת משחק המחסור ניכר שאפשר לראות את זה מהירח. איך בקבוצה כל כך גדולה נעלמו יסודות הנעת כדור (טוב בזה לא הצטיינו), לחץ, גיבוי, תנועה… כמו בכל ספורט הסיטואציות על המגרש ספורות ורובם ידועות מראש שחקנים אמורים לדעת לנוע לפתוח את המגרש ולהתפנות למסירה…

zen 7 בדצמבר 2013

אוי כמה היסטריה.
המצב לא נעים, ורוב רובם של האוהדים מרגישים כמו תינוק שהתחבא בבטן החמה של הסר, ועכשיו מגיח לאוויר העולם והדבר הראשון שקורה- מכה בתחת מאיזה מניאק שהוא רק הכיר.
יכול להיות שהייתה אדישות מסויימת במערכת, והקודקודים לא הבינו במלואה את משמעות הפרישה של פרגוסון.

יכול גם להיות שמויס הוא בלוף גדול שאנחנו, כאוהדי כורסא ישראלים מצויים, נשלם עליו את המחיר הכי פעוט מבין האנשים שקשורים למועדון הזה.

ייתכן אפילו שתיכף נתחיל לשמוע קריאות פומביות וסרטונים ביוטיוב שקוראים למויס לעזוב, וכמה שהוא הרס לנו את יונייטד, סטייל מה שקורה עם ונגר עד לא מזמן.

תקראו לי אופטימי, אולי גם עיוור, אבל אני חושב לפתוח חנות צפרדעים ולרשום את כולכם בשביל הסיפתח.

ידענו שלפנינו עונת מעבר, וידענו שיהיה קשה. אבל אף אחד לא חשב שנפסיד שני משחקי בית רצופים בארבעה ימים…
קצת כמו מסע כומתה- אתה יודע שהולך להיות קשה- אבל לעזאזל, לא ציפית לשפשפת בפטמות.

כמו שאמר מאיר- עברנו את פרעה- ונעבור גם את זה

יוני (המקורי, מפעם) 7 בדצמבר 2013

לראות את הטבלה עם ארסנל ראשונה וליברפול שנייה זה מקסים. נוסטלגיה. כתבו על זה ספר. והפיקו סרט. בגלל זה נעשיתי אוהד ארסנל. כיף.

edgecator 8 בדצמבר 2013

אני לא חרד מההשלכות של סיום מחוץ לטופ 4 על רכישת שחקנים. פאוליניו, מוטיניו וסטורטמן כמשל, לא צריך הרבה מעבר מבחינת הרמה (להבדיל מהכמות) בהנחה שהסטארים שכבר יש לנו נשארים. כל מה שנדרש בינואר/קיץ זו התנהלות חכמה וארגסיבית במידה מספקת. מויס, וודוורד וכל מי שידו בדבר צריכים לעשות לילות כימים כדי להגדיר מטרות ברורות ולהשיג אותן. נקודה. רק חלון ההעברות יקבע את העתיד הקרוב – ואולי גם רחוק – של המועדון.

Yair N 8 בדצמבר 2013

It is amusing. Some United fans, particularly the young ones are experiencing being a football fan for the first time in their lives. I understand it's a shock gentlemen (and ladies) but that's football, you lose sometimes, you get robbed sometimes, your coach doesn't know what they are doing sometimes. I know you heard rumours about those strange phenomena but now, for the first time for some of you, you will get the full experience, you will feel some emotions you
.are not used to, but don't be scared, you'll survive, the sun will rise tomorrow.

*cough*cunce*cough*

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2013

אתמול בגארדיאן פורסמו ציטוטים של ריו פרדיננד מאיזה ראיון שעשה על זה שדיוויד מוייס לא מפרסם את ההרכב שלו,גם לא אומר מילה לשחקנים לגביו עד בסמוך לשעת המשחק ושזה שונה ממה שהוא הורגל אליו וכשהוא מעדיף לדעת אפילו יום מראש אם משחק או לא בכדי שיוכל להתכונן טוב יותר.
מוייס, בעבר גם שחקן בעצמו, כנראה לא חושב שזה כזה אישיו שצריך להפריע.
לפעמים בדברים הקטנים קבור הכלב.
מוייס הוא המנג'ר החדש, סגנון חדש, חשיבה שונה ושחקנים יצטרכו ללמוד ולהתשלב בדרך שלו וגם אם זה פחות נראה להם או היו מורגלים לדברים שהתנהלו ע"י פרגוסון ומי שלא יעשה זאת, לא ישאר כי מוייס ימשיך להיות המנג'ר של יונייטד למרות שבימים הקרובים ובתקופה הקרובה ואחרי כל תוצאה לא טובה, התקשורת וכל השאר יחפשו לעשות מטעמים ויהמרו על מתי הוא הולך הביתה.
האתגר הכי גדול של מוייס עכשיו הוא לא באיזה מערך לעלות במשחקים הבאים, גם לא מי ישחק בהרכב ומי יהיה על הספסל,
אני עדיין לא הרמתי ידיים לגבי הליגה והתוצאות אתמול רק מחדדות את הליגה המשוגעת שבה שום דבר לא בטוח.
זה גם פחות משנה לי העובדה שאתמול היינו חלשים, כשהכל הולך נגדך אז זה לא משנה אם אתה משחק טוב (כמו נגד אברטון) ומפסיד או משחק רע ומפסיד, בימים כתיקונים יונייטד מול קבוצות כמו אברטון וניוקאסל ועם כל הכבוד להן, מביאה 6 נקודות ביכולת כזו ואחרת
אבל יש תקופות כאלה בחיי מועדון/קבוצה ואגב, ממש לא נפלתי לא מהיכולת של אברטון ובטח לא זו של ניוקאסל אתמול.
האתגר הוא פסיכולוגי, האתגר של מוייס הוא לגרום לזה ששחקנים יאמינו בו, יבטחו בו, ישחקו למענו ובדיוק כמו שעשו והיו מוכנים "למות" למען פרגוסון ולא משנה כמה היו כוכבים או מה משקל האגו שלהם.
האם מוייס מסוגל לזה? אני מאמין שכן, מספיק לראות איך ויין רוני הסורר חזר לימים הטובים ביותר שלו כי מוייס מצליח להוציא זאת ממנו.
מספיק להיזכר בסגנון שבו שחקני אברטון ושוב, פחות חשובה כרגע האיכות שלהם, היו עושים חיים קשים ולהגיע לגודיסון היה בגדר לירוק דם כי ידעת שלא יתנו לך מנוחה והשחקנים שם עשו זאת תחת שרביטו של מוייס, זה הבסיס לכל קבוצה מצליחה ואברטון לאורך השנים היתה כזו כי מוייס גרם לזה שהשחקנים ישחקו באמונה, ביטחון ודרייב עבורו והדברים נכונים לאורך השנים בשחקנים ששיחקו ביונייטד ותחת פרגוסון.
העובדה אתמול שיאנוזיי, נאני ואן פרסי, הרננדז ושאר שמות ששיחקו אתמול ולא הביאו תוצרת רק מחזקים את קו המחשבה שלי כי כל אלה שנהנים לעשות רשימות של מי איכותי ומי לא או לחפש להאשים את הש.ג, וולבק למשל פשוט חוטאים, אין מה להאשים שחקנים בודדים והאם הם מספיק טובים, כל אחד שנמצא בסגל של יונייטד יש מאחוריו קבלות של הצלחה, זו קבוצה ורק קבוצה ש"אשמה" כשהיא מפסידה או נמצאת בתקופה שכזו.דבר חשוב ביותר וזו יונייטד תצטרך לעשות, לשמור על שקט מערכתי, לא לתת לסערה שבחוץ להשפיע על קבלת ההחלטות, פרגוסון נמצא שם בכדי לשמור על הרוחות מלחדור פנימה כי גם הוא יודע מה היה שווה עבורו הגב שבובי צרלטון העניק ונתן לו מול שאר חברי ההנהלה ובעלים. ככה עובדים במועדון שפוי, שמנוהל נכון ולא ע"י משב הרוח האחרון וככה זה יהיה אחרת נהפוך להיות "לצ'לסי" למינהם ואנחנו לא כאלה.

אריק 8 בדצמבר 2013

טל כפרה עלייך, אתה צדיק ומאמין גדול. אחרי היום, (ייתכן,… ויהיה) ההפרש בין המקום הראשון ליונייט יהיה גדול מיונייטד לאחרון וההפרש לטופ 4 קטן בנקודה מההפרש לקו האדום. אם ההתאוששות של קריסטל פאלאס עם מויס 2, ונוריץ אולי כדאי להביט למטה בדאגה במקום למעלה בתקווה. בכל מקרה כבוד על האופטימיות וזה לא נאמר בציניות.

אריק 8 בדצמבר 2013

עם ההתאוששות

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2013

אריק

כתבתי לפני שבוע, במחזורי חג המולד אני אסתכל מה ההפרש ממקום ראשון, בתקווה שהוא יהיה 8 ומטה, אם נצליח להגיע לזה, יש עוד סיכוי, לא גדול אבל יש בכל הקשור לאליפות.
המחזור אתמול הוכיח כי גםשאר הגדולות ממשיכות לאבד נקודות.
אבל לא רק אליפות על הפרק, אלא להתחיל לשחק טוב יותר, להביא תוצאות גם כשלא משחקים מספיק טוב, להתקדם בטבלה, להתקדם בעונה, להתקדם בבניית הקבוצה מחדש, לאט לאט ולקראת רכש שיבוא בינואר/בקיץ
ולא, הכי חשוב לא ליפול לתהומות של פאניקה סטייל להסתכל איפה נוריץ' או קריסטל פאלאס, אנחנו כל-כך לא שם.

אריק 8 בדצמבר 2013

טל אם לדבר ברצינות הבעיה היא שיש לך מנג'ר שאומר שיונייטד בתקופת מעבר אבל הדבר היחיד שהשתנה זה המאמן. הסגנון והצורה לא ברורים, יש יותר מדי תחלופה. זאת היתה תקופת מעבר אם סמולינג גונס ואאואנס היו בלמים בוטנר ופאביו משחקים כמגנים ופאוול, ינוזאי וזהה היו מחליפים מרומות עם קאגווה מאחרוי החלוצים, ושחקני הרכש החדשים שלא הובאו היו משתלבים בהרכב. זה לא המצב! צל חיוור ועייף של האלופה מהשנים האחרונות עם שחקנים שלא סופרים את המנג'ר.

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2013

אריק

הסגנון והצורה הם בדיוק אותו הדבר כמו בעונות האחרונות תחת פרגוסון
ההבדל הבולט כרגע הוא שיותר מדי שחקנים נמצאים מתחת לכושר משביע רצון.
יש בודדים שמביאים תוצרת מעל לממוצע מתחילת העונה, מעל כולם רוני, ולנסיה ואברה שחזרו לכושר טוב, יאנוזיי לעיתים נוצץ אבל גם לא מעט בוסר, ג'ונס שעושה עבודת קודש במעמדת הקשר. אפשר לציין גם את סמטלינג ואוונס שיותר יציבים ודה חאה כמובן וזהו, כשכל השאר לא מספקים חצי מהסחורה, זה לא משנה אם נשחק במערך כזה או אחר, זה עדיין לא יהיה מספיק טוב.
לא הכל קם ונופל על המנג'ר, יש גבול לכמה אפשר להפיל על מי שלא משחק את התיק.
ב2005 ולפרקים ב 2006, סבלנו בדיוק מאותה הסיבה, שחקנים שלא היו בכושר מספיק טוב ותוך כדי בעיות נוספות וכל זה תחת פרגוסון.
אני זוכר שגם אז כבר היו כאלה שהרימו לגביו גבה, אמרו שגמר את הסוס, הוא ושחקנים מסויימים שסבלו בכושר רע באותה התקופה ו…תראה מה קרה, עונה לאחר מכן לקחנו אליפות ואחרי עוד עונה אליפות ואת אירופה.
כשהשחקנים יראו שמוייס נשאר בקבוצה למרות התוצאות הלא טובות עכשיו לא תהיה להם ברירה אלא "לספור" אותו כי מי שלא יעשה זאת ימצא תא עצמו בחוץ.

דורפן 8 בדצמבר 2013

אריק – אם יש שחקנים שלא סופרים את המנג'ר הם צריכים לעוף לכל הרוחות. כי ביום בו שחקנים יחליטו מי יאמן אז באמת אין מנצ'סטר יונייטד

אריק 8 בדצמבר 2013

אין שום ספק! אבל התחושה שלי והיא כמובן יכולה להיות לחלוטין לא נכונה, היא שמויס מאבד אותם. העניין עם צוות האימון שפוטר, והוא פוטר הם שלושתם העידו שרצו להישאר, בהחלט נראה עכשיו כטעות. תבין, דווקא עם התוצאות יש לי פחות בעיה. מה שמטריד אותי זה שאני לא רואה או ראיתי בעבר סימנים שמויס אכן יכול להוליך קבוצה להצלחות, התחושה שלי שגם השחקנים לא משוכנעים.
צריך להבין דבר מאוד חשוב נאמנות היא תכונה נפלאה, אבל יש לה מרכיב חמקמק שאם אתה נאמן מעבר להגיון הנאמנות הופכת לטפשות. אז כרגע הנאמנות חשובה ונראה שיש לאפשר למויס לסיים שנה, אבל ללא מגמת שיפור ברורה, הנאמנות תהפוך לטפשות ויהיה צורך לחתוך.

יוסי מזרחי 9 בדצמבר 2013

אריק.
אני לא חושב שיש מי שלא סופר את מוייז. הביטוי הזה נכון לכדורגל ולאופי הישראלים, לא לקבוצה כמו יונייטד. כמובן שזו דעה אישית כמו מרבית הדברים הנכתבים כאן, אבל להקביל את הדברים למין נאמנות עיוורת זו הקצנה שמעידה אולי על מי שאומר אותה יותר מאשר על המבוקרים.
זה לענין השטויות.
.
הבעיות שלנו היום מתחלקות לשני סוגים ביחס של 1/10.
רוב רובן קשור לסגל השחקנים, למה שיש בו ולמה שאין בו החלק השני קשור למוייז אבל הוא עמוק בתוך אותו מרחב של חילופי אייקון שלא ניתן למדידה במישהו שהוא בן אנוש.(אתה רואה, גם אני נסחף).
הסגל הזה לא היה מעולה ופתאום הפך לכלום.הוא היה בינוני + גם אצל סיר אלכס שבעונתו האחרונה ראה את כל היריבות הפוטנציאליות נמחקות אחת אחר השניה.
התהליך הזה והשפעות אוביקטיביות חיצוניות למשל, ההיעדרות הארוכה של ואן פרסי שלא היתה בעונה הקודמת, סאגת רוני של לפני העונה וכמובן, כשלון מחפיר בתחום הרכש לא עוזרות למוייז. להפיל הכל עליו זו היתממות.
אני לא משלה את עצמי שנחזור למרוץ אבל כשאני רואה את היריבות שומטות נקודות, והמפגשים בינהן עוד בדרך, לך תדע. ואם ההנחה שלי שיונייטד תתחזק מאוד בינואר, באופן מוחלט וגם יחסי, אולי נראה חצי שני שישכיח את הראשון. ואין כאן טמינת ראש בחול.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2013

אני מסכים עם הנקודות וההסברים שהעלית.
אבן בוחן נוספת לאמון השחקנים במוייז היא ההתנהלות שלו כלפי ההנהלה. מה שזה ישדר החוצה ובעיקר לשחקנים, יקבע את הכל.
רשימת העוזבים פחות תענין את הבעלים,והיא כולה של מוייז אפילו אם סיר אלכס לא יראה עין בעין. רשימת הנכנסים היא הבוחן משום שהיא קשורה בהרבה מאוד (מאוד) כסף וביכולת של אותו מזכיר להוציא את החבילה אל הפועל.
אחרי התוצאות מאתמול ולפני המפגשים בין המוליכות לבין עצמן, יש סיכוי לא רע לחזור למירוץ אבל בעיני זה הרבה פחות חשוב משום שתוצאות אקראיות הן אקראיות ושיפוץ הבסיס הוא הרכיב החשוב.
אני מקוה שמויז כבר יודע מה הוא רוצה ומה ניתן לקבל מרשימת הרצונות והתקוות שלו.
רכש אחד כבר יש לו ביד,ואתמול הוא הבין את זה.קוראים לו זאהה. אם הוא נכנס לרוטציה ,אני מקוה שילך לו והוא יעלה את השאלה למה הוא לא שותף עד אתמול. וכשילך לו התשובה כבר לא תהיה חשובה.

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2013

יוסי,

פיל נוויל דיבר השבוע בהקשר של זאהה, יהלום שהם מלטשים לאט, בסבלנות כי יש הבדל בקצב וכל השאר, החל מהדברים הקטנים באימונים לבין בכל זאת להיות שחקן של יונייטד לעומת קריסטל פאלאס.
יש כאלה שמצליחים לגשר על הפער הזה כשמגיעים ליונייטד במהרה (שחקנים צעירים או רכש) יש כאלה שצריך לתת להם את הזמן וכשמדובר בשחקן צעיר, נזהרים עוד יותר ועוטפים אותו בכפפות של משי.
אני מעדיף שיבשלו לאט את זאהה ואז נרוויח אותו לשנים קדימה מאשר שניקח סיכון ואולי גם נשרוף אותו מוקדם מדי (מקיידה)
זאהה עצמו צוטט השבוע כסבלני, מבין וממושמע לגבי המצב שלו ומדוע לא שיחק הרבה עד כה.

זורק מילה 8 בדצמבר 2013

אכזבה גדולה.

לאו דווקא מאיבוד הנקודות אלא בעיקר מהיכולת הירודה וחוסר היכולת להחזיק מעמד עשר דקות. של יתרון שער שגם ככה לא היה מוצדק. אברטון הייתה הקבוצה היותר טובה היום, ובכלל זו קבוצה מאוד מאוד מאומנת, מילה טובה מגיעה למאמן שלה מרטינז.

ודאולופאו הזה חתיכת כישרון, עשתה בשכל בארסה שנתנה לו שנה פס להשתפשף בקבוצה שתתן לו דקות משחק. כישרון ענק, הרבה יותר מזנזורי של יונייטד רק אין לו מערכת יחסי ציבור משומנת באי הבריטי.

אריק 8 בדצמבר 2013

פשוט מדהים מה שמרטינז עושה באברטון. הם פשוט נראים מצויין. ארסנל לא היתה רעה. החילוף של וולקוט ופלאמיני ( האלים! מה יש לו? ) היה טוב ראמזי היה צריך להשאר. אגב גם רוס ברקלי שהופיע שלוש פעמים באברטון שנה שעברה אצל מויס… לא נופל ואולי עולה על ינוזאי.

תוהה בדרכים 8 בדצמבר 2013

אמת. וזה לא רק התוצאות, אלא בעיקר היכולת: אם אתה מסתכל על כדורגל נטו ולא על תקציב או שמות, אברטון היא אחת משלוש הקבוצות הטובות בליגה העונה. וגם אם השורה התחתונה לא תהיה שונה מהותית מתוקפת מויס (מקום שישי) לפחות הדרך היא הרבה יותר מלהיבה: על בסיס שבועי הרבה יותר מהנה להיות אוהד אברטון היום מאשר לפני שנה.

יש טענה כאילו לגנותו של מרטינז שהיכולת של אברטון נובעת הרבה משחקנים מושאלים שלא יהיו בקבוצה בטווח הארוך. לדעתי זה רק יכול להיזקף לזכותו: באקלים הכלכלי הנוכחי זו דוגמה לחשיבה מחוץ לקופסא שמאפשרת לקבוצה כמו אברטון לשבור את תקרת הזכוכית שלה.

תוהה בדרכים 8 בדצמבר 2013

אכזבה גדולה מארסנל. לא בהכרח התוצאה (אברטון קבוצה נהדרת העונה)כמו מהגישה: לא זכיתם באליפות 700 שנה, עם המשחקים שמחכים להם בשבועות הקרובים ועם תוצאות מאתמול, אתה מצפה שהם יבואו למשחק כזה בבית במוד של חצי גמר אלופות. איזו אדישות. קבוצה שנראית שבעה לפני שהיא זכתה במשהו.

הם עלולים מאד להצטער על המשחק הזה.

זורק מילה 8 בדצמבר 2013

זו בדיוק הייתה הכוונה שלי, וגם במשחק כזה חלש (קורה בסך הכל בני אדם לא מכונות) תדעו לשמור על יתרון שנותרו כולה 10 דקות.

זה בדיוק מה שהכי מפחיד אותי בקבוצה הזו – נאיביות. השנה יש להם צ'אנס אחרי 8 עונות ללא תואר.

אחד 9 בדצמבר 2013

באמת אכזבה.
אני לא רואה את ארסנל מצליחים לא להפסיד שבוע הבא. לא רק שסיטי לא הפסידה בבית בליגה העונה, גם יש להם יום מנוחה אחד יותר אחרי הצ'מפיונס, וגם הם יכולים להרשות לעצמם לעלות בהרכב חסר כי הם כבר הבטיחו העפלה לשמינית, בניגוד לארסנל.
אחרי סיטי הפער יצטמצם 2 נקודות.
אם ארסנל היו מנצחים את אברטון אז הם היו מגיעים למשחק מול צ'לסי בפער של 4 נקודות , וזה הבדל גדול מבחינת הלחץ על השחקנים.
אבל אני עדיין מאמין שאפשר לנצח את צ'לסי בבית.

Comments closed