יומן אליפות של הניינרס (15) התפיסה

הזמן של השנה בו תמיד צריך להמשיך לחשוב

bowman

נאוורו באומן היה האיש שנתן לאון-סיד קיק לעבור בין הידיים שלו, ואולי לחרב עונה. ולשלוח את הניינרס למשחק של מפסיד-בחוץ באריזונה. אחרי עונה שהוא שחקן השנה בהגנה ושחקן השנה של הקבוצה צריך לבוא מההגנה. ואז, במהלך בו נחסם בדרכו אל הקווטרבק, כבר נהדף לאחור על ידי קו ההתקפה, הוא רואה כדור משוטט באוויר, משנה כוון ולוקח אותו 89 יארד אל האנד-זון והפלייאוף. באיצטדיון בו כל מיני מהלכים זכו לשמות משלהם אולי גם זה ראוי לאחד משלו.

אני רוצה להתעכב על החלק בו פחות ידברו במהלך הזה. טרמיין ברוק עוצר את המסירה לדאגלס. אם הוא סתם עוצר אותה הניינרס עדיין בבור. והפלקונס עדייין על סף הטאצ'דאון. אבל ברוק עושה כל מאמץ כדי להרים את הכדור באוויר. ולצור את ההזדמנות אותה חוטף באומן.

אנחנו על סף טורניר אליפות מאד מאד שקול. והיכולת הזו של שחקנים להמשיך לחשוב דווקא כשנראה שהם על החבלים תכריע את הדבר הזה.

סיכום שנה פוסט אולימפית - כולם התלכלכו
לפעמים הכלבים נובחים והשיירה נעצרת

32 Comments

Amir A 24 בדצמבר 2013

בנית כאן חתיכת תיאוריה על ברוק. בסך הכל 83 של אטלנטה ניסה לתפוס את הכדור בחזרה אחרי שברוק הוציא לו אותו מהיד, ובעצמו הדף את הכדור אחורה. מכאן ועד לייחס לברוק כוונה הדרך ארוכה. לדעתי.

משה 24 בדצמבר 2013

אני דווקא מסכים איתך לגבי ברוק, הוא עשה הכל להוציא את הכדור מהידיים של דאגלס, גם לאחר שנראה היה שזה כבר אבוד. לבאומן היה מזל.

רמי מורנל 24 בדצמבר 2013

הניינרס במשחק על החיים – לא הרשימו . חבל כי זה היה קרוב עד כאב , ואני אוהב את אריזונה שבלי קשר מגיע להם להיות בפלייאוף אם הם מנצחים שבוע הבא . אבל לא נורא , טוב שיש בפלייאוף את מי לשנוא . שום דבר אישי , כן , רק איכשהו כל פעם שאני נתקל בקבלה במלון בפקידה לא סימפטית אז היא לובשת איכשהו חולצה של הניינרס . וגם כל בסטטוסים בפייסבוק לפני שנה אחרי העלייה שלכם לסופרבול , מצד אנשים שלא ראו משחק כל העונה , איך לומר , לא תרמו . ניפגש בסיאטל :)

גיא זהר 24 בדצמבר 2013

מעבר למשחק הלא מרשים, אותי מטרידה שאלה אחרת: לתת מנוחה בשבוע הבא לשחקנים המובילים או לעלות בהרכב מלא לטובת הסיכוי האפסי שסיאטל יפסידו ולהסתכן בפציעות?

אריאל גרייזס 24 בדצמבר 2013

אין דילמה בכלל, עולים עם כל ההרכב. כל עוד יש סיכוי אתה משחק בשבילו וגם – שבוע מנוחה בדרך כלל לא עושה טוב לקבוצות. דווקא הרבה פעמים רואים שקבוצות שהיו צריכות להלחם עד השבוע האחרון הן אלו שהצליחו להמשיך מומנטום אחר כך בפלייאוף

URLACHER 24 בדצמבר 2013

אתם תפגשו את פילדלפיה, דאלאס בלי רומו, גרין ביי בלי רודג'רס(או איתו אבל במשחק ראשון שלו אחרי כמה חודשים טובים) או את הברס
עדיף לשחק במשחק כזה ולהישאר ב"כושר" מאשר לשבת בבית לפי דעתי

פאקו 24 בדצמבר 2013

אריאל – אתה קצת סותר את עצמך: לעלות להילחם כדי לקבל ביי שהוא לא טוב לקבוצה?
ואורלכר – אתה צודק לגבי הקבוצות שמנית, מלבד אולי פילדלפיה, שיכולה לדעתי להיות הבולטימור של שנה שעברה.

אריאל גרייזס 24 בדצמבר 2013

קודם כל, ביי הוא מצוין לקבוצה, לא רק כי אתה מקבל שבוע שבו אתה לא צריך לנצח אלא גם כי זה הופך את כל משחקי החוץ למשחקי בית, זה הבדל עצום.
דבר שני, אני אומר שגם אם הניינרס לא יקבלו את הביי, עדיין שווה לייצר רצף של משחקים עם משמעות.

URLACHER 24 בדצמבר 2013

פאקו אתה צודק שפילי מסוכנים יותר משאר הקבוצות שמניתי אבל הם עדיין לא טובים כמו הבאנגלס או הקולטס לפי דעתי.
קשה לי לראות אותם מנצחים אפילו משחק אחד(נגד הסיינטס או הניינרס) אבל בכלל קשה לי לראות אותם מנצחים את הסיהוקס או את קרוליינה בבית
אני לא רואה שום קבוצה שמתאימה למקרה של הרייבנס של שנה שעברה. אולי אולי סן דייגו אם והם יעלו אבל חוץ מהם כל השאר באמת חלשות ביחס ל 4 קבוצות חזקות בכל דיוויזיה(סיהוקס, פנתרס, סיינטס וניינרס למול ברונקוס, פאטס, באנגלס וקולטס עם כוכבית על הצ'יפס)

פאקו 24 בדצמבר 2013

אורלכר – ההשוואה שלי לרייבנס הייתה מהבחינה של קבוצה שגם אם תעלה לפלייאוף, אף אחד לא באמת סופר אותם. על הנייר הם באמת יותר חלשים מהקבוצות שהזכרת, אבל הם קבוצה עם הגנה לא רעה, והתקפה שיכולה להתפוצץ ביום אופטימלי – מתכון מנצח לסוס שחור.

דורפן 24 בדצמבר 2013

לשחק. לראמס יש כמה ניצחונות איכותיים העונה – במחוז עם הניינרס, סיאטל ואריזונה המאזן שלהם מרמה לרעה

נחשון שוחט 24 בדצמבר 2013

רונן, אני מקוה שנקבל מהלך הראוי לשם משלו בפלייאוף (גם אם זה לא יהיה בקנדלסטיק). נהניתי מהפוסט כרגיל, אבל ביחס לכל "תפיסות" הקודמות, אינטרספשן מזליסטי כדי לשריין נצחון על קבוצה של 4-10 בדרך לווילד קארד (?) זה לכל היותר honorable mention. ההיסטוריה במקרה הזה מציבה רף גבוה מאד.

דורפן 24 בדצמבר 2013

נכתב בחמש בבוקר…. אתה צודק

נחשון שוחט 24 בדצמבר 2013

כיף שמנצחים. למאמן מותר להתרגש ולנסות לייצר sense of history לקראת הפלייאוף (לדעתי הרבו מודע לכך). לאוהדים מגיע זכרון אחרון כזה מהאיצטדיון והקישור לרגעי שיא קודמים שחוו שם הוא טבעי מבחינתם.

I won't spit in their punchbowl.

רוצים ה- Catch? שיהיה ה – Catch…

http://www.youtube.com/watch?v=ils7fNegrKs

7even 24 בדצמבר 2013

אנשים שוכחים שמהלך דומה(לכיביכול השמטה באונסייד קיק) מנע מהניינרס עלייה לסופרבול ואולי אפילו ניצחון בו.
אז היום מהלך כזה קרה שוב, רק שהיה מספיק זמן לתקן.

כמו שדאמר רונן – בסוף הכל מוכרע על דקויות,
וכל התכנונים, הדיבורים, ותהרגילים, לא שווים בלעדיהם.

היסטוריון לענייני ספורט . 24 בדצמבר 2013

+1

Avg. Joe 24 בדצמבר 2013

טוב זה היה צמוד מאוד ואולי אפילו צמוד מידי…
ההנחה שלי כפי שגם כתבתי אצל איריאל בפוסט ההימורים, הייתה שלהתקפה יהיה משחק טוב ובייחוד לקאפ. (אפילו חזיתי לו ט"ד ריצה). מהבחינה הזו אכן ראינו תצוגה טובה של 4/5 מצירי ההתקפה (קאפ, Q, גור וקרבטרי)- כאשר חלקו של הצלע החמישית ורנון דיוויס נפקד. העיקר ואת זה כבר ראינו גם מול טמפה זה השקט של קאפ: מסירות מדוייקות על פי רוב, ריצות מעולות שצריך והיכולת שלו להמנע מטעויות גדולות (אינט'ס/פאמבלס/פסקי-זמן מיותרים)- בסך הכל נראה שקאפ חוזר לפיק פורם ודי בזמן.
מן העבר השני ההגנה חשבתי שתיתן משחק יותר דומיננטי. דבר ראשון זה הריצה, אמנם רק 63 יארד לפלקונס בריצה (ממוצע 3 יארד לניסיון) אבל הרבה מהם היו בדאון ראשון ל5-6 יארד מה שפעמים רבות העמיד את אטלנטה במצב טוב להמשך ההתקפה. בסך הכל לפלקונב היו 25 דאון ראשון במשחק שזה די הרבה.
עניין שני והוא משהו שמטריד אותי מהפלייאוף של שנה שעברה זה הסקונדאריושלא משנה האם הוא אובררייטד או אנדררייטד. או יותר נכון השילוב שבינו לבין הקו הקדמי. אם בשנה שעברה קבוצות שרפו את הניינרס המשחק המסירה (ראו אטלנטה בגמר הNFC, ובטח פלאקו והרייבנס בס"ב) הרי ששמה לא נעשה שינוי ממשי בפרסונל.
מאט ראיין הוא ק"ב טוב שהצליח לייצר שוב ושוב בעיות לניינרס. ראיין השלים 77% מהמסירות בממוצע של 9.4 יארד לניסיון (גם 2 אינט' כאשר האחרון והקובע הוא אולי חצי על שמו).
לסיכום: עוד לא נגמר. יש בשביל מה לשחק במדבר של הקארדס. אני בכלל מאמין שהראמס (חבל על הפציעה של לונג) יכולים לנצח בסיאטל מה שישלח את הסיהוקס למערבולת של משחק חוץ הויילד-קארד אחרי 3 הפסדים מתוך 4 – בטח לא מומנטום טוב לבנות עליו לקראת ינואר. (בהנחה שהניינרס מנצחים את אריזונה -מה שלא בטוח אבל אפשרי)
הניינרס הם קונטנדרים בכל תרחיש אפשרי (בית/חוץ ביי או לא) כמובן שיש קבוצות שהמטצ'-אפ יותר מתאים וכאילו שפחות.
GO NINERS, ONE BETTER

בני תבורי 24 בדצמבר 2013

איך באומן מצליח להיות גם טר"ש וגם צל"ש תוך דקה…

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 24 בדצמבר 2013

העיקר שמה שיזכרו זה הצל"ש ואת הט"ד האחרון והמרהיב בקנדלסטיק

בני תבורי 24 בדצמבר 2013

האמת, מגיע לסטיק ביצוע מופתי של מהלך מנצח אחרון, אחרי הכל גם הביטלס נתנו שם את הפינאלה שלהם על במה.

גיל 24 בדצמבר 2013

אנשים שוכחים את ההופעה הלא רשמית שלהם על הגג של בניין אפל ב1969. זו באמת הייתה ההופעה האחרונה שלהם.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 24 בדצמבר 2013

אותי הרבה יותר מרגשת הפינאלה של באומן מזו של הביטלס :)

זיגי 24 בדצמבר 2013

ככה בהעלבות?

Talo 24 בדצמבר 2013

הפוסטים שלך הם בד״כ מודל לדיוק ותמצות, לא זה.
תן לי לעזור לך אך הפעם: פוקס או מזל, תבחר.

גיל 24 בדצמבר 2013

ניינרס היא קבוצת סף. מצד אחד יש לה פוטנציאל אדיר להיות דומיננטיים מאוד. מצד שני הם איכשהוא מצליחים להסתבך במשחקים שלא צריכים להגיע לזה. מה שכן, התפיסה באונסייד קיק הייתה אדירה וחבל שלא תוגמלה בניצחון של אטלנטה כי עכשיו ישכחו אותה.

אחד חדש 25 בדצמבר 2013

שלום לכולם,
אני די חדש כאן ונהנה מאד לקרוא וללמוד מהפוסטים שלכם…
לגבי האונסייד קיק – בבקשה כמה הסברים:
1. אם זה כ"כ מוצלח, מדוע לא משתמשים בזה יותר?
2. האם הקבוצה המקבלת יכולה לסמן "לא לגעת" כפי שעושים במצב רגיל?
3. מה קורה עם אף אחד מהמקבלת לא נוגע בכדור?
4. וכל תובנה אחרת שתוסיפו, תבורך!

יום מעולה לכם

ת'ריון 25 בדצמבר 2013

לחדש,
אונסייד שמצפים לו הוא לא כל כך מוצלח בערך 20% הצלחה
לאונסייד שלא מצפים כמו שניו אורלינס עשתה השבוע ובסופרבול לפני כמה שנים יש אחוזי הצלחה יותר גבוהים.
אם האונססיד לא מצליח הקבוצה השניה מתחילה במיקום שדה טוב (אונסייד מקדם את הכדור בד"כ 10-12 יארד.)
אחרי 10 יארד הכדור חי וכל אחד יוכל להשתלט עליו, אם הקבוצה המקבלת לא תשתלט עליו הקבוצה הבועטת תעשה את זה, אין משמעות לסמן "לא לגעת"
אם הכדור יצא מתחומי המגרש (ישירות או אחרי שנחת בתחומי המגרש) הקבוצה המקבלת, תקבל את הכדור.
אם הכדור נחת בתחומי המגרש ומתקדם לשוליים זה כנראה המקרה היחדי שבו הקבוצה המקבלת לא תנסה לתפוס את הכדור (להמנע מתאקל או/ו פאמבל)

אחד חדש 25 בדצמבר 2013

תודה תודה…
אני מניח שלפי סידור הספשיילס טים, אפשר לדעת מבעוד מועד שהולך להיות און סייד קיק. ואם לחדד את הנושא, רק במצב רגיל ניתן לסמן "לא לגעת"? וכדי שלקבוצה הבועטת יהיה גם סיכוי לתפוס את הכדור, אני מבין שהבעיטה חייבת להיות יחסית קרובה.. בקיצור, זה נושא מעניין בפני עצמו :)
תודה על ההבהרות

shohat 25 בדצמבר 2013

עד שאריאל יגיע וייתן את ההסבר השלם, אני מרשה לעצמי שתי הערות:

1) מהלך האונסייד קיק הוא מהלך מאד "מסוכן". יש בו טריידאוף מאד ברור – אם הוא נכשל (וברוב המקרים הוא נכשל, כשהוא צפוי) אז הקבוצה ה"מקבלת" זוכה לפילד-פוזישן מצויין במתנה (הבעיטה מבוצעת מקו ה – 35 יארד, כך שלמעשה זה חצי דרך לטאצ'דאון, ודאון ראשון אחד מפילד-גול). לכן, באסטרטגיה הלוגית הרגילה של המשחק, לא מבצעים את המהלך הזה בדרך כלל אלא רק כאשר הסבירות לנצח את המשחק בלעדיו מאד נמוכה, ואז אין ברירה אלא לקחת יותר סיכונים (אין מה להפסיד). זה דומה מבחינה זו למסירה ב – 4th down and 10, למשל.

2) כמו שת'ריון ציין, למהלך סיכויי הצלחה גבוהים יותר כשהוא מפתיע. לכן לעתים רחוקות נעשה בו שימוש כ – trick play, בחשיבה מחוץ לקופסה. אלא שכמו בכל סוגי ה – trick plays, הכח שלהם נובע מכך שהם לא צפויים. השימוש בהם "reveals the trick". הפתעה שאתה חוזר עליה מספר פעמים היא כבר לא הפתעה. האפקטיביות של ה – trick play מותנית בכך שמשתמשים בו בתדירות נמוכה, וברגע הכי פחות צפוי.

פוסט מעניין שמנתח את אפקטיביות ה"און סייד קיק" – http://www.advancednflstats.com/2009/09/onside-kicks.html

יריב 25 בדצמבר 2013

אני חושב שאתה מבלבל בין שני סוגי מהלכים.
1) בעיטת הרחקה (פאנט), שהיא בעצם מקרה פרטי של "בעיטה מקו ההתנגשות".
2) בעיטת פתיחה (קיקאוף).

הראשון מתבצע במהלך התקפה רגיל (כמעט תמיד בדאון רביעי), לקבוצה הבועטת אסור לגעת בכדור ראשונה. השני מתבצע אחרי ניקוד או בתחילת מחצית, והחוקים שלו שונים. הקבוצה הבועטת רשאית לגעת בכדור אחרי שעבר 10 יארד (או, אם אינני טועה, אחרי שננגע על ידי הקבוצה המקבלת). סימון לפייר קאץ' הוא לכאורה חוקי בשני המקרים, אבל הוא דורש מהשחקן להיות בעמדה לתפוס את הכדור ולבצע את הסימון, מה שלא רלוונטי באונסייד קיק.

אחד חדש 25 בדצמבר 2013

תודה לכולם על ההסברים, אחד לאחד הצלחתי בדיוק להבין, וההסבר של יריב (אכן בלבלתי בין המושגים) היה המסמר האחרון בהבנתי.
רב תודות :)

Comments closed