לקראת טוטנהאם

הפסד שהוא סיכום הבעיות

טוב, לאחר שהגעתי הביתה ארחיב קצת את מה שכתבתי בתחילה כתגובה.

1. הפסד נחוץ. שורת משחקים טובים יותר הראו פתרון לכמה בעיות אבל איימו להסתיר אחרות. המנג'ר יודע אותן. הוא הבהיר זאת בחילופים כשהוציא את קאריק,קלברלי וסמולינג לטובת מתקיפים. הוא ראה שאין בהם תועלת וכי הם מכשילים הרכב שלא שיחק גרוע מדי. אלו בדיוק העמדות בהן יונייטד נכשלה ביום ההעברות האחרון של הקיץ. ובהן תפעל עכשיו (בשוק עם מבחר קטן יותר).

2. במידה רבה מוייס עשה את מה שעשה פרגוסון בעונה בה איבד את רונאלדו. פשוט שיחק בכדי לראות מי ישחה ומי יטבע. שני השחקנים שהובילו את יונייטד שנה שעברה – ואן פרסי וקאריק – פשוט לא טובים העונה. גם כשהם לא פצועים. אין לי תלונות מיוחדות כלפי מוייס שלא החל לנפנף לכל הרוחות שחקנים של קבוצה אלופה. הכי קל היה למשל להקשיב למי שאמר "אם רוני לא רוצה לשחק זו טעות לשמור אותו".

3. למרות שהחסרון במרכז המגרש ברור עדיין יש לבוא בטענות לשחקנים ולמאמנים. קבוצות של יונייטד אמורות לדעת להתמודד עם החסרונות שלהן. חסרים לי אנשים עם מנטליות של ג'י סונג פארק למשל בסיטואציה הזו. הוא גם לא היה שחקן טכני מדי אבל לכל משחק גדול הוא הגיע. זה מתסכל לספוג שערים שהם אפילו לא מהתקפה מתפרצת אלא יותר התקפה מתגלגל.

4. מוייס חייב לפעול עכשיו. לא כי המקום בליגת האלופות בסכנה. דברים בכדורגל מתגלגלים לכל מיני כוונים. קבוצות אחרות יכולות להקלע למשבר ופתאום הוא יסיים גבוה בטבלה. אבל הוא חייב לפעול בכדי להיות מוכן ביום הראשון של העונה הבאה.

וזה נכתב לפני המשחק:

ff

לפעמים מקבלים תמונה לא כל כך מדוייקת על קבוצה כתוצאה מהיריבות הישירה איתה. ככאל שאני מתרשם בטוטנהאם הרגישו הרבה אוהדים שהיכולת של הקבוצה חייבה החלפת מנג'ר. אבל כאוהד יונייטד תמיד חששתי מוילאש בואש, שבעונה וחצי בטוטנהאם וחצי עונה בצ'לסי תמיד יצר בעיות ליונייטד.  אולי בגלל נטייתו לקישור מעובה שהקשה על מרכז הקישור הקצת בעייתי של יונייטד. התייחסתי לזה לא מזמן בעיתון. הרבה מנג'רים מספרים לעולם שהקבוצה שלהם נראית טוב טקטית ורק חסר לה מזל.

קוראים לתופעה הזו 1-5-4.  כן – אתה יכול להראות טוב מול יריבה בכירה, אתה נראה טוב בנתוני ההחזקה בכדור – אבל אתה לא מבקיע את כמות השערים הנחוצה להצלחה. העובדה שוילאש בואש החל לספוג תבוסות קשות בבית עם קישור מעובה באמת סימנה בעיה.

 

המשחק היום – שאני מעריך שווין רוני ישחק בו – הוא מבחן לצוות ההתקפי שבנוי סביב רוני-וולבק ושני קיצונים. הוא היה מוצלח מול יריבות מהחלק התחתון של הטבלה אבל עדיין מאד טעון הוכחה. אבל המבחן האמיתי הוא מעט מאחריהם. כן – גם קלברלי, ג'ונס, פלטשר וקאריק נראו בסדר במשחקים האחרונים, אבל רק בסדר. האפשרות האמיתית לשדרוג נמצאת בעמדות הללו ושוק ההעברות נפתח היום.

 

יונייטד חוזרת עכשיו להתמודד מול קבוצות בכירות יותר – ואני חושב שהסבלנות של מוייס כלפי הקישור הפנימי תהיה נמוכה יותר.

ב4.1 שלוש שנים לאמנספציה (השחרור ממכבי נמני)
2015 תהייה שנה נהדרת - יניב פרנקו

152 Comments

wazza 1 בינואר 2014

איזה משחק סוונזי נגד סיטי!!!

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

אצל טוטנהאם זו הייתה יותר היכולת מאשר התוצאות, שהיו סבירות יחסית. המשחק מול ליברפול ממש נראה כמו סבוטאז' מכוון.

הנקודה הכי מוזרה היא שוילש בואש פוטר כאשר טוטנהאם מקדימה את יונייטד. צריך לבדוק אם קרה אי פעם בהיסטוריה של הפרמיירליג שמנג'ר פוטר במצב שבו הקבוצה שלו מקדימה את יונייטד בטבלה (אולי במקרה של גרנט במקום מוריניו?).

wazza 1 בינואר 2014

עם כל הביקורות על גרנט מגיע לו קרדיט על התקופה בצ'לסי, הוא מונה כשהם היו במקום החמישי (אם אני לא טועה) וסיים שני 2 נקודות אחרי יונייטד וכמובן הגיע לגמר אלופות.

מתן 3 בינואר 2014

אני מודע לקטנוניות (מצטער מראש) שבדבר אבל גרנט לא פוטר אלא פשוט לא קיבל חוזה חדש

תוהה בדרכים 3 בינואר 2014

הכוונה שלי הייתה למינוי של גרנט (במקום מוריניו שפוטר).

יוסי מזרחי 1 בינואר 2014

האמירה שלמוייז תהיה פחות סבלנות לקשרים באמצע נכונה, אבל מה הוא יכול לעשות??
כרגע רק להתעצבן,כמוני.
ההבדל השני שביננו, הוא שחלון ההעברות נפתח והוא צריך להראות כוון בימים הקרובים.
ימים ולא שבועות.

סימנטוב 1 בינואר 2014

מוייז צריך להראות שיש לו את היכולת לגייס שחקנים מובילים, רוני הראה כבר שהוא לא מעוניין להשאר אם הקבוצה לא תתמודד. אם רוני עוזב מפולת הקלפים יכולה להיות כואבת לכן פוליטית הצורך להתחזק חשוב יותר החודש.

יוסי מזרחי 1 בינואר 2014

יש משהו באמירה של שחקנים מובילים, אבל זה לא מה שצריך להנחות אלא שחקנים מתאימים, שישדרגו את הקבוצה. אז, גם מובילים כהגדרתך ירצו לבוא. ואני זוכר מובילים כאלה שהלכו לקבוצות שבהן הם רואים בעיקר את הספסל.
ושום דבר לא יעצור את רוני מלהאריך חוזה אם סעיף ההכנסות שם יגדל. אז, הרבה מאוד תנאים יעלמו או יהיו לא רלוונטים.

אריק 1 בינואר 2014

מישהו יודע איפה פלאייני?

סימנטוב 1 בינואר 2014

עבר ניתוח

אריק 1 בינואר 2014

איזה ניתוח? יש לי דווקא כמה רעיונות…

סימנטוב 1 בינואר 2014

בפרק כף היד אמור לחזור בפבואר.

מנחם לס 1 בינואר 2014

ראיתי את רוני לבוש לשחק. הסיבה הכמעט יחידה שאני אחזה במשחק, כשיש כל כך הרבה קולג' בול גיימס בפוטבול!

מנחם לס 1 בינואר 2014

רונן, באותה הזדמנות – הפי ניו ייר!

מנחם לס 1 בינואר 2014

איזה שער יפהפה ומתוכנן לספארס מ-א' עד ת' (ללא קשר ל-5-4-1 או 4-5-1)

אריק 1 בינואר 2014

הצטרפתי עכשיו. ראיתי תקציר מחצית… האדומים זה קארדיף נכון?

אופיר 1 בינואר 2014

אריק תתעודד – קגאווה נכנס!

אופיר 1 בינואר 2014

הופה!

אופיר 1 בינואר 2014

וולבק נהיה חלוץ – סיומת יפה מאוד. איתו ועם דה-חאה וזנזורי יש לכם בסיס לבנות עליו.

Yair 1 בינואר 2014

שוב רונן קולע בול, מוייס מאס בקשרי מרכז שדה כבר באזור הדקה ה-65.

ואחרי שצחקנו, נהיה קל מדי לנצח את מנצ'סטר יונייטד בבית, טוטנהאם ידעה בדיוק מול מה היא צריכה להתגונן והצליחה לכבוש 2 שערים בלי להתאמץ יותר מדי, או בכלל. רק אחרי שנכנסו כל הכלים ההתקפיים הצלחנו לכבוש אחד וגם זה כשכולם עומדים ומסתכלים על ילד בן 18 עושה את העבודה שלהם.

הנבל 1 בינואר 2014

Happy New Transfer Window!!

תומר ש 1 בינואר 2014

שני שערים באשמת שני שחקנים שלא אמורים לשחק בעמדת המגן הימני (או בכלל).

wazza 1 בינואר 2014

אני לא בטוח שרפאל לוקח לאדביור כדור כזה

wazza 1 בינואר 2014

אני מגן על סמולינג שמישהו אחר ייקח את ולנסיה

תומר ש 1 בינואר 2014

אני בטוח שרפאל לפחות קופץ

ניקו 1 בינואר 2014

באיזה מצב מוייס עף העונה מיונייטד? ואני שואל את זה כי אצל פרגי אותם האחד עשרה שפתחו היו מתנפלים על הכדור כבר אחרי המחצית כמו שרה מיד אחרי הגול!

יוסי מזרחי 1 בינואר 2014

ניקו יקירי.
חבל על תגובות כאלה.ראיתי גם משחקים כאלה בעבר, ולא תמיד התחוללו קסמים. מויז הוא לא הסיבה שהפסדנו היום.

edgecator 1 בינואר 2014

רוח הלחימה, להבדיל מהשיתוק שהיה במצבים דומים העונה.
היכולת של ינוזאי, ולא פחות חשוב מכך – הנכונות שלו לקחת על עצמו את המשחק.
ההמשכיות של וולבק.
תוצאה טובה והמשך המומנטום היו מרככים את הצורך הקריטי בחיזוק כבר עכשיו בינואר.

זה ממלא חצי כוס, לא?

יוסי מזרחי 1 בינואר 2014

זו לא חוכמה להגיד בדיעבד, שעדיף לעלות עם שחקן בריא על פצוע ואפילו אם קוראים לו רוני.היום ראינו שוב שזה נכון.
הופעה מאוד חיוורת של רוני,וזו לא האשמה אלא ציון עובדה.
בנוסף לכך, גם חוסר מזל משווע. מה שמהווה חלק מהמשחק ומהחיים.
מוייז ניהל נכון את החילופים וחבל שציצריטו הצליח להחמיץ כמה פעמים, מותר לו.
חבל שהעונה מסתיימת כבר עכשיו אבל את מחיר המחדלים של השנים האחרונות נשלם במלואו השנה והנחמה שיש בזה, למי שמחפש, היא שזה קורה במזומן, ולא יגררו תשלומים לעונות הבאות.

סתמאחד 1 בינואר 2014

לפני שהם מאשרים למויס לבצע רכש על הגלייזרים להחליט כבר עכשיו האם מויס יהיה מאמן יונייטד בעונה הבאה.
סיפור האליפות נגמר,המקום הרביעי לא ממש בהישג יד לנוכח היכולת של ארבע הראשונות,בליגת האלופות אין ליונייטד מה להציע ונותרו שני הגביעים שגם בהם סיכויי הזכיה לא גבוהים.
אם הגלייזרים לא בטוחים שמויס ימשיך בעונה הבאה אז מוטב שאת הרכש המשמעותי יבצע בקיץ המאמן הבא (בתקווה שיגיע מאמן שיכול להביא שניים שלושה שחקנים ברמה עולמית).

יוסי מזרחי 1 בינואר 2014

הם כבר בטוחים. ולשם שינוי, הם גם צודקים.

אופיר 1 בינואר 2014

אילו מאמני על מסתובבים שם עכשיו בחוץ ומחפשים עבודה? רדנאפ? וילאש בואש?

אריק 1 בינואר 2014

אופיר לא צריך מאמן על. מספיק כאלה שלא הופכים אלופה לסחבה תוך מספר חודשים. יש כאלה כמה. תראה את סימונה וקלופ אתלטיקו ודורמונד לא הביאו אותם מ11 שנים טובות אך לא מדהימות בברמן או סיביליה.

כוכב עליון 1 בינואר 2014

רק בעיה אחת בתאוריה שלך, האדונים קלופ וסימאונה שכבודם במקומם מונח, לא לקחו קבוצה בסדר גודל של יונייטד (עם כל הריספקט לאתלטיקו ודורטמונד), ובטח לא החליפו דמות כמו פרגוסון אחרי 27 שנה במועדון ועם שלל הישגים, אבל חוץ מזה אתה צודק בכל (חוץ מקגאווה שפשוט נרפה בכל הזדמנות שניתנת לו)

אריק 1 בינואר 2014

יש משהו שכולם שכחו. יונייטד מועדון עם ערכים נעלים שלא מפטרים מאמנין ונותנים להם צאנס. יש רק בעיה אחת במאה עשרים שנה ליונייטד היו שני מאמנים מוצלחים…

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

לא הבנתי. יותר קשה לאמן קבוצה שהיא אלופה, אחד המועדונים הגדולים בעולם ועם משאבים אדירים בהשוואה דורטמונד או אתלטיקו במצב שבו הן היו כאשר קלופ וסימאונה מונו?

רק בכדי לשים את הדברים הפורפורציות, מאז שסימאונה מונה, אתלטיקו "הוציאו" מינוס חמישים מיליון יורו. מינוס.

אני לא מזלזל בקושי להחליף דמות כמו פרגוסון. מצד שני, מועדונים בסדר גודל של יונייטד מחליפים מאמנים ומסתדרים.

אריק 1 בינואר 2014

עזוב תוהה. מוריניו לא מתאים, תראה איך האוהדים של יונייטד נהנים ואלה של צלסי סובלים. וזאת רק ההתחלה. ערכים, דבר חמקמק.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

אני יכול להבין אוהד שלא מעונין שדמות כמו מוריניו יהיה המנג'ר של הקבוצה שלו (אין פה נכון או לא נכון, זה ענין של דעה אישית).

פשוט מופרך לטעון שיותר קל להפוך את דורטמונד ואתלטיקן מדריד לקבוצות מהטובות באירופה היום בהשוואה לקושי למאמן מועדון ענק ועשיר כמו יונייטד שרק בעונה שעברה זכה באליפות בפער דו ספרתי.

אריק 1 בינואר 2014

אני מקווה לפחות בשביל אלו שלא רצו את מוריניו שהם נהנים. אני באופן אישי לא נהנה מהערכים בזמן שאני צופה בקבוצה האפורה והניגפת הזאת.

כוכב עליון 1 בינואר 2014

תוהה, אתה באמת חושב שיותר קל לקחת מועדון כמו יונייטד אחרי עידן פרגוסון (כשלכולם ברור שהאליפויות האחרונות היו לחלוטין שלו ולא של סגל מדהים ונוצץ) מאשר לאמן את דורטמונד שגם ככה מרבית הסיכויים שלא יקחו אליפות כי יש את באיירן או אתלטיקו שיהיה נס אם קבוצה שהיא לא ברצלונה או ריאל מדריד תקח אליפות ב 20 שנה הבאות. אם התשובה שלך היא עדיין כן, מבטיח לא לשרשר את התגובה הזאת. לא חושב שיש תפקיד נחשק יותר מאשר להחליף את פרגוסון, לא חושב שיש תפקיד קשה מזה. אבל היי זאת רק דעתי הצנועה, תמיד אפשר להגיד שעם קלופ היינו מקום ראשון ב 20 הפרש, ודורטמונד כנראה היו מביאים את מרטינז ומסיימים ראשונים והיינו אומרים היי קלופ לא היה כזה גדול.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

לשאלתך, כן.

במיקרו, ברור שבתפקידים שונים יש סוגי לחץ שונים. ביונייטד, כמו בכל מועדון גדול אחר, יש יותר ציפיות. במקרה הספציפי של יונייטד הלחץ אולי מתעצם מתוקף העובדה שאתה מחליף מוסד כמו פרגוסון, אבל מתקזז עם הסבלנות האדירה שיש ביונייטד ביחס לעבודת המנג'ר. במילים אחרות בכל מועדון אחר בסדר הגודל הזה, מויס כבר היה מפוטר לפני חודש.

בתמונה הכוללת, הרבה יותר קשה להגיע לטופ בקבוצות כל כך נחותות מבחינה תקציבית. עובדה שמויס לא הצליח להפוך את אברטון לאחת הקבוצות הטובות באירופה.

edgecator 2 בינואר 2014

תוהה,

הצמרת בפרמייר ליג צפופה מכדי שקבוצה כמו אברטון תוכל להפוך לאחת הטובות באירופה (בהיעדר רוכש זר כלשהו). לאתלטיקו היה את המרחב לעשות התקדמות שקטה, בזמן ששתי הגדולות רבו ביניהן והדרג השני התפורר מבחינה כלכלית. דורטומנד, מבלי להוריד דבר מחשיבותו של קלופ, היא תוצאה של מודל ניהולי מופתי שמיושם במועדון עם היסטוריה מכובדת ובסיס אוהדים מהטובים בעולם, וזה בטח לא הפריע לה שאף קבוצה לא הצליחה לדגדג את באיירן שנתיים ברציפות מאז שהיא עשתה זאת בעצמה. בקיצור – השקילות לאברטון לא קיימת.

גם חשוב לזכור שלא מעט מנג'רים מסוגלים למקסם את היכולות שלהם רק במועדונים מסוג מסוים, או שמתנהלים באופן מסוים. אפשר רק לשער איך יונייטד הייתה נראית עם קלופ או סימאונה על הקווים – זה בטח נראה טוב יותר מהמציאות, אבל הכל ספקולציות. בפועל, כמו ששחקן גדול יכול להיכשל במועדון נתון, כך גם מאמן גדול. על אחת כמה וכמה כשמדובר בנעליים הגדולות ביותר בעולם. קלופ וסימואנה עושים כל אחד עבודה מדהימה, אבל בדרך שייחודית להם ובסביבה שמתאימה להם. אני חושב שלהשאיר את יונייטד בטופ האירופי יהיה הישג לא פחות מרשים.

תוהה בדרכים 2 בינואר 2014

הטיעונים שלך הם נכונים חלקית ביחס לדורטמונד, מכוון שאכן היה ואקום מסוים בעמדת הקבוצה מספר 2 בגרמניה שדורטמונד נכנסה אליו. מצד שני, העובדות היבשות הן שקלופ בנה קבוצה שהיא אחת הטובות באירופה, בתקציב מוגבל מאד ביחס למתחרות שלה. לא מדובר רק בתוך גרמניה, אלא באירופה.

הטיעונים לא נכונים לחלוטין לגבי אתלטיקו מדריד. מה הקשר "ששתי הגדולות רבו" או למשבר הכלכלי? הרי אתלטיקו היא חלק מאותו משבר, לא נהנית ממנו. היא לא יכולה להרשות לעצמה לרכוש שחקנים מקבוצות הצמרת האחרות, שעולים 30-40 מיליון יורו. כמו שציינתי, בתקופתו הם נמצאים בערך במינוס 50 מיליון מבחינת הוצאות רכש. ולמרות זה סימאונה מצליח להתמודד כשווה עם קבוצות עם תקציב של 500 מיליון יורו.

הצמרת בפרמיירליג אולי צפופה, אבל חלשה יחסית מבחינת רמה. זה לא שיש שם מבחר אדיר של קבוצות על. כמובן שזה לא מובן מאליו לקחת קבוצה ולגרום לה להתחרות ברמה שהיא הרבה מעל מה שהתקציב שלה לכאורה מאפשר, אבל עובדה שיש כאלו שעשו ועושים את זה (כולל פרגוסון בתקופתו בסקוטלנד) ומויס לא היה אחד מהם.

לא כתבתי שמאמן X או Y יצליח בוודאות יותר ביונייטד. כתבתי שלהפוך קבוצות כל כך נחותות כלכלית לקבוצות מהטופ האירופאי זה יותר קשה מלרשת קבוצה אלופה באחד המועדונים הגדולים והעשירים בעולם.

תוהה בדרכים 2 בינואר 2014

ובעיקר אני לא מבין למה זה "הישג מרשים לא פחות" להשאיר את יונייטד בצמרת האירופאית.

אם יונייטד הוא אכן ה"המועדון הגדול בעולם" כפי שהוא מציג את עצמו (בוודאי אחד הגדולים), להיות בצמרת האירופאית אמור להיות מצב הבסיס שלו. לא בהכרח בכל עונה, אבל לאורך זמן. זה נגזרת של הכוח הכלכלי והמסורת שלו.

אריק 2 בינואר 2014

טענות ממגוחכת הרכב דורטמונד ללא רויס ששיחק בגמר הצמפיונס עלה כמו פלאייני לאברטון. אתלטיקו היא העונה בין חמש החזקות באירופה אותה קבוצה שלפני פאלקאו ועם עוד 40 מיליון אירו היתה בדיחה. ב11 שנים היו מספיק הזדמנויות להכנס לצמפיונס ליג ולבנות מסורת באותן שנים ניוקאסל, לידס איפסוויץ ונדמה לי שהיו עוד עשו זאת לא מויז. יונייטד זה מועדון שאם הואנלא בצמרת האירופית זההכשלון

edgecator 2 בינואר 2014

תוהה,

אתלטיקו לא קרסה כלכלית כמו ולנסיה וסביליה, למשל. גם אם הייתה, זה לא היה משנה את העובדה שהסלוט של הקבוצה מס' 3 כבר היה פנוי דה פקטו בעת ההגעה של סימאונה. אי אפשר לנתק את השקט המערכתי שזה מקנה מהיכולת להתמודד כשווים מול בארסה וריאל. כמובן שנדרש הרבה יותר מזה בשביל לעשות את מה שסימאונה עושה, אני באמת מעריץ את העבודה שלו.
אני חושש שלא ירדת לסוף דעתי – אני לא יודע איזה תפקיד יותר "קשה", כי בעיניי זה לא באמת בר-השוואה. אלו שתי סיטואציות שונות שדורשות כישורים ומיומנויות שונים. אני חושב שאתה גם קצת מתעלם מהעובדה שבסופו של דבר, ככל שמדובר במשרה נתונה, להבדיל מביצוע תהליך מסוים בתוך מועדון נתון, מויס נכנס לתפקיד הקשה ביותר בכדורגל מזה 30 שנה.

אריק – איפה לידס ואיפסוויץ' היום? באיזה טופ אירופאי נמצאת ניוקאסל? איזו מסורת בנו המועדונים האלו? מויס אימן את אברטון בתקופת השיא של הביג 4 כקולקטיב, כולל כמה שנים שבהן הקבוצות האנגליות שלטו באירופה. איפה בדיוק הייתה יכולה להיכנס פה אברטון? מן הסתם שנשירה מהטופ היא כישלון מוחלט עבור יונייטד, אבל להשאיר אותה שם בעידן פוסט-פרגי – וגם אסור להתעלם מכל האולישייחים – זו משימה קשה.

אריק 2 בינואר 2014

קשה למי? למוריניו היה קשה? קשה למי שמעולם לא זכה בדבר ומשחק כדורגל מיושן ומכוער

תוהה בדרכים 2 בינואר 2014

edgecator,

נעזוב את דורטמונד ואתלטיקו כי זה לא הנושא. אני לא מצליח להבין למה זה כל כך קשה / הישג כל כך גדול, להשאיר את יונייטד בצמרת האירופית.

שוב, יונייטד זה אחד המועדונים הגדולים והעשירים בעולם. עונה נתונה יכולה להיות פחות טובה, זה חלק מהכדורגל. אבל לאורך זמן? הצמרת זה המקום הטבעי שלה, כמו של ריאל, ברצלונה או באיירן.

edgecator 2 בינואר 2014

המועדונים האלו לא חוו את מה שיונייטד חווה השנה, אף אחד מהם לא איבד גורם שהיה חלק כל כך אינטגרלי מההצלחה שלו, אפילו לא קרוב.

אני כמובן מסכים איתך שנוסף על היציבות המובטחת, גם קופת המועדון הגדולה צריכה להקל מאוד על מויס. אבל זה מותנה בזה שהיא תיפתח יותר משנפתחה בעבר, וזו בדיוק הנקודה: לא קיים מאמן שיכול להגיע עם היונייטד להישגים דומים לאלו של פרגוסון עם אותה מדיניות רכש. הסיבה פשוטה – אין עוד מאמן שיכול כמוהו להוציא כ"כ הרבה מחבורת שחקנים נתונה. כך שבהיעדר הסר, השחקנים בהכרח חייבים להיות טובים יותר כדי שהיונייטד תישאר במקומה. וכדי שהשחקנים יהיו טובים יותר, בהכרח צריך להוציא יותר כסף, או לפחות להוציא כסף בצורה יותר חכמה – לפחות בתקופה המיידית שלאחר המינוי החדש. וזה, כמובן, בהתעלם מכמויות הכסף החולניות שנשפכות בכדורגל העולמי, ומחייבות כל מועדון לחרוג מהמדיניות העסקית שלו כדי לשמור על מעמדו (אתלטיקו ודורטמונד הן החריג לכלל). קיצורי הדרך עובדים לשני הכיוונים.

אני גם רואה שהתייחסת באחת התגובות להוצאות של יונייטד, ואני מסכים איתך שהן גבוהות מכפי שמקובל לחשוב. אבל אני חושב שזו טעות לשקלל במאזן הזה מכירות של שחקנים, כיוון שגם הכניעה לטירוף של שוק ההעברות עובדת לשני הכיוונים, גם אם לא באופן סימטרי לגמרי (כמו שאמרת בעצמך, פחות או יותר). לכן, לטעמי, יונייטד חייבת לשנות את מדיניות הרכש שלה, גם אם באופן זמני, כדי לשמור על מעמדה. כל עוד היא לא תעשה זאת, למויס תצפה משימה מאוד לא פשוטה.

אריק 1 בינואר 2014

אצטדיון קשה אולד טרפורד. תמיד היה.

אריאל גרייזס 1 בינואר 2014

עדיין חושב שליונייטד יש יותר כשרון מליברפול?

אריק 1 בינואר 2014

ברור. יש לה בעיה קלה בקישור המרכזי וגדולה על הקווים השחקנים האלה טיילו לאליפות לפני חצי שנה של ליברפול נלחמו על הליגה האירופית.

אריאל גרייזס 1 בינואר 2014

לשחקנים האלו היה את גדול המאמנים על הקווים. הם היו בינוניים אז והם נשארו בינונים היום.

יוסי מזרחי 1 בינואר 2014

אריאל, אני שמח שאתה חושב כך. אין נשק טוב יותר במאבק, מאשר יריב פוטנציאלי שמזלזל בך.
וכמו אוהד ליברפול טיפוסי, אתה יכול להיות צודק בחצי מהדברים, מקסימום.הבעיה שלך/שלכם היא הסקאלה.
ולמען הרקורד, הבינוניים האלה עולים מהותית על כל מי שמאייש את הקבוצה שלך.כסף נספור במדרגות,כמה בנאלי,כמה נכון.

יואב 1 בינואר 2014

ליברפול וכישרון זה אוקסימורון.

גיל 1 בינואר 2014

דווקא אני לא חושב שאריאל טועה בהרבה. מה שהיה שנה שעברה לא רלוונטי. על הנייר אולי למנצ'סטר יש יותר כישרון אבל השנה, השחקנים ברובם בכושר ירוד. אשמת המאמן או לא זה לא רלוונטי. ליברפול, לא רק כקבוצה, אלא גם כיחידים משחקים יותר טוב. אני עדיין חושב שליונייטד יש יותר כישרון ובטח יותר עומק אבל לא בהבדל כזה משמעותי כרגע.

אריאל גרייזס 2 בינואר 2014

יוסי, איפה ראית זלזול? אני מסתכל על העובדות בצורה אוביקטיבית, זה הכל. ראיתי את יונייטד הרבה השנה והאמת – היא נמצאת אפילו במקום יותר טוב ממה שמגיע לה. בשני משחקי חג המולד, למשל, היא זכתה בניצחונות שכנראה לא הגיעו לה. מבחינת כשרון זאת קבוצה בינונית, זה מה יש, לפחות עד שלא יתבצע רכש

יוסי מזרחי 2 בינואר 2014

אני לא מסכים לאמירה שלך שאתה אובייקטיבי. אם זה היה נכון, לא היית אוהד. אוביקטיביות זה ענין שאין לנו אוהדי הכדורגם אפילו גרם ממנה. ודעתך לגיטימית ויש לה מקום והכל בסדר.
.
אולי ניצחנו בשניים האחרונים בשיניים אבל אם נסתכל על כל המשחקים, (באופן אובייקטיבי כמובן…) אולי נמצא שהפסדנו יותר נקודות בדקות האחרונות ובמשחקים שהיינו עדיפים ולך תעשה חשבון.
.
יש לנו ירידה שחלקה טבעית וחלקה מחדלית (מותר לכתוב כך?)ועדיין הבסיס לתיקון ולהחזרת הסדר הנכון למקומו, הוא ללא כל השוואה לכל מי שמתחרה איתנו בתקופה הזו.
המועדון מכניס כסף גדול שהוא מייצר. יש לו עתודות של כשרונות צעירים יש לו שלד מצויין גם בקבוצה הראשונה ויש לו לדעתי גם מאמן מתאים שעוד יגרום להרבה אנשים לנסות ולמחוק את מה שכתבו(כאן למשל).
וגם אחרי אתמול, וראיתי את המשחק עוד פעם מהקלטה, גרם מזל היה משנה את כל התמונה הניראית לעין אם כי לא את מה שעמוק יותר. והליגה הזו עוד רחוקה מסיום ועוד יהיו בה תהפוכות ובאופן סובייקטיבי לחלוטין, עם מעט הבנת כדורגל שיש לי(קצת מאוד כפול הרבה שנים), אני עדיין רואה את יונייטד של השנה הזו גבוהה למעלה.
.
במונחים שלנו זה יהיה עדיין סוג של כישלון.

אריאל גרייזס 2 בינואר 2014

אבל יוסי, אני לא מדבר על שחקנים צעירים או מה שאפשר לקנות, אני מדבר על מה שיש כרגע, לא מה שיהיה. וכרגע מדובר ברמת כשרון בינונית, בטח בהשוואה לשתי הגדולות ואפילו לארסנל.
גם אם ליונייטד יש טיפה יותר כשרון מליברפול, הרי שמדובר בהבדלים יחסית קטנים שיכולים להמחק בקלות על ידי מאמן טוב, שופטים ואלילת המזל.

יוסי מזרחי 2 בינואר 2014

בהמשך לשירשור מהבוקר.
גם אני מדבר על מה שיש היום. זה לא אותם נערי פרגי אבל יש את ינוזאי ואת גונס, את רפאל ואת וולבק וצציריטו ואני כולל גם את קלברלי (אתה כאוהד ליברפול,זוכר את סמי לי. לא בדיוק טכניקה אישית עילאית, אבל המנוע שהביא לכם לא מעט הצלחות וזה אנדרסטייטמנט)ובהשאלות יש עוד כמה כאלה ועל הבסיס הזה אני מדבר. רכש שיבוא זה ענין נוסף והוא כדבריך נזיל.
ואני לא משווה רק לליברפול,שמבין הגדולות היא הדומה ביותר בחשיבה ליונייטד. הרי צלסי וסיטי,עם מאגרי הכסף, לעולם יוכלו להביא מוצרים מוגמרים אבל אף פעם לא קבוצה שגדלה יחד,ואינה רק ערימת שכירי חרב.
ובאשר להשוואה עם ארסנל, ראה כמה שנות "בניה" עברו עליה עד שהגיע אוזיל, די במקרה והפך את האוסף הנחמד לקבוצה.

אפשר להשוות טבלאית את השחקנים ולהגיע לתוצאה מסויימת. זה לא נכון לעשות כך כי זו תהיה הדמיה נקודתית כאשר המומנטום משפיע מאוד על כל הסלט הזה. חשוב לרגע מה היה נכתב כאן מצד מרבית המגיבים אילו השופט היה שורק לפנדל על ינוזאי (מה שהיה לדעתי מוצדק) ולפנדל על יאנג, למרות שהוא שיחרר את הכדור לפני ההכשלה . הכל נזיל אריאל, והכל עוד ישתנה.

סתםםם 1 בינואר 2014

תקשיב אני כבר שלוש עונות טוען שנסגל שלכם נטול כשרון , אפרורי להחריד ורק בגלל אדם אחד אתם עוד איכשהו לוקחים אליפויות , והינה אותו אדם הלך , ותראה מה , צדקתי.., חוץ מרוני וינוזאי אני לא רואה מישהו עם טיפת כישרון או טכניקה , וגם לא ראיתי אף פעם , לפי דעתי לפחות

דורפן 1 בינואר 2014

טוב. מתנצל על בעיית חיבור – שלא לומר קישור – שמונעת עדכון הפוסט.
הפסד נחוץ. שורת משחקים טובים יותר הראו פתרון לכמה בעיות אבל איימו להסתיר אחרות. המנג'ר יודע אותן. הוא הבהיר זאת בחילופים כשהוציא את קאריק,קלברלי וסמולינג לטובת מתקיפים. הוא ראה שאין בהם תועלת וכי הם מכשילים הרכב שלא שיחק גרוע מדי. אלו בדיוק העמדות בהן יונייטד נכשלה ביום ההעברות האחרון של הקיץ. ובהן תפעל עכשיו (בשוק עם מבחר קטן יותר).

Yair 1 בינואר 2014

לא זכורות לי כאלה בעיות של עדכון הפוסט תחת פרגוסון

תומר ש 1 בינואר 2014

לייק

גלן 1 בינואר 2014

אין ספק שמי שחווה את הדעיכה הכי גדולה ביונייטד אחרי עידן פרגוסון זה הווארד ווב

אגם 1 בינואר 2014

לא דורפן ?

אריאל גרייזס 1 בינואר 2014

הוא דווקא היה די חד ביום ראשון

matipool 2 בינואר 2014

גלן – ענק ! ( אבל למה הוא ממשיך להתעלל בנו ? ) .

wazza 1 בינואר 2014

מה נסגר??? אתם לא קצת נסחפים? זה לא סוף העולם וגם לא סוף העונה ליגת אלופות זה בעוד חודש וחצי ויש הרבה זמן לתקן.

סימנטוב 1 בינואר 2014

כדור חוץ ואף שחק לא זז להשתקחרר ולקבל כדור, קשר במרכז מוסר הצידה ורץ להסתתר באחורי שחקני ירב, אין רעיונות איך להגיע לעמדה סבירה בשליש השלישי, גולים רכים. טוב כדאי להפסיק עכשיו

גיל מזימבבואה 1 בינואר 2014

תקשיבו לזקן: היו עונות שהיינו אפורים כמו שאנחנו עכשיו אבל היתה איזשהיא רוח שריחפה על הקבוצה, היום השחקנים רוצים אבל אין להם את האקסטרא רצון כמו שהיה לבריאן רובסון, רוי קין וכ"ד. היחידים שעונים להגדרה זה רוני ופלאצ'ר. פעם גם וידיץ'.
היום ב – 1:0 ידעתי שזה גמור מכיוון שאין לנו את השחקן שייקח את הקבוצה אליו, שיכסח מישהוא להראות לטוטנהאם מי הבעל בית, רוני הוא כזה אבל כבר היה לו צהוב.
אם להיות ריאלים ללא חיזוק משמעותי בקישור (כמו שיוסי הזקן מטיף כל שבוע) נילחם על מקומות 6-8 (מישהוא אמר אברטון של ה – 10 שנים האחרונות?).
אני לא מבין גדול בכדורגל, אני אוהד!! אבל איך לעזאזאל אנחנו חוזרים להיות אדומים ולא אפורים?

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

תרשו לכתוב קצת על מדיניות "עושים הכל בגרושים" של הגליזרים ,ושיתוף הפעולה החמור של פרגי עם המשפחה הזו
למדיניות "עושים הכל בגרושים" אין שום דבר עם דיויד מויס ,ויש הכל עם ההסכמה של פרגי
שלוש שנים שפרגי מדרדר את היוניטד מקבוצה שעלתה ל 2 הגמרים באירופה לקבוצה שלא שווה את שמינית הגמר באירופה
הרי כולם ראו,כולם צעקו ,אפילו שיאן העולם ב 100 מטר כותב באינטרנט וצועק על זה הוא צועק "אין לנו קישור",בקיצור לא סוד
כשסנידר עמד להגיע בשנה שעברה,פרגי מנע את ההגעה שלו עבור 20 פאונד יותר בשבוע
סנידר הלך לטורקיה,הבקיע והעלה אותם לשמינית הגמר(כמה זה שווה?)
ברגע שפרגי הבין שהוא הגיע לדרך ללא מוצא,הוא פרש
ועכשיו כל התיק נופל על מויס האומלל
הפתרון האידיאל הוא שמויס לפסיק להיות בחור נחמד,הולך לתקשורת ומודיע להם שהוא רוצה 100-150 מיליון יורו לרכש עכשיו,או שהוא הולך הביתה,ואם פרגי יפגע מזה,אז שיפגע
חוץ מהתקפה צריך לקנות הכל ביוניטד,מגנים, בלמים,קשרים
וזה עולה הרבה כסף

אופיר 1 בינואר 2014

ארצי, אני שם 10 דולר ואתה שם 10?
יאללה, עוד 149,999,980 למנאייק.

יותר מדי פוטבול מנג'ר. לא לכולם יש בנק שיחכור מהם את האצטדיון במחיר בדיוני כשצריך עוד קצת מזומנים.

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

יוניטד היא קבוצתת הכדורגל הכי עשירה בעולם,תבדוק את זה

אופיר 1 בינואר 2014

מחזור עסקי מרשים. מה מצב העו"ש שלהם?

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

לא כולל קבוצות הנפט למיניהן, היא השלישית הכי עשירה, רביעית אם אתה מכניס למשוואה את ענין החובות בהשוואה לקבוצה כמו באיירן (שההכנסות שלה מעט נמוכות יותר, אבל אין לה חובות).

אופיר 1 בינואר 2014

שוב, זה נחמד שהיא "עשירה", גם נוחי דנקנר עשיר. מה מצבה האמיתי, אחרי קיזוז החובות? נראה לי כמו נכס בסיכון גבוה.

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

מכונת המזומנים של מנצ'סטר יונייטד: ההכנסות ב-2012/13 זינקו ב-13.4%

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000880269

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

חובות לא נמדדים בערכים מוחלטים אלא ביחס ליכולת ההחזר שהיא פונקציה של ההכנסות. ליונייטד יש חובות, אבל יש לה גם הכנסות עצומות שמאפשרות לה להתמודד עם החובות הללו בצורה טובה.

על החובות בהקשר הזה צריך להסתכל כמו על אשראי בבנק. חוב של 10,000 שקל הוא בדיחה עבור אדם מסוים וסיכון גדול עבור אדם אחר.

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

הסיפור של יוניטד והגלזרים זה בול כמו ההוא שהרעיב את החמור שלו,בהתחלה החמור תפקד ללא מזון,עד שמת

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

ארצי,

זה פשוט לא נכון ברמה העובדתית. בשנים האחרונות ההוצאות נטו של יונייטד על רכש הן לא נמוכות. פשוט לרוב הם מוציאים את הכסף על שחקנים אפורים יחסית (פלאיני, זהה, ג'ונס) ולא מוכרים שחקנים כמעט.

אם אתה לוקח את השנתיים-שלוש האחרונות, אני לא בטוח אם יוניייטד הוציאו נטו פחות מריאל מדריד. ההבדל הוא שריאל רכשו "שמות" יותר גדולים ומכרו שחקנים בסכומים עצומים.

יוסי מזרחי 1 בינואר 2014

ארצי, זה היה סוס, הוא הרעיב למוות את הסוס.(והוא לא היה סוס מרוצים חלילה……)

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

תוהה
אני מעריך שהסיטי וצ"לסי הוציאו בערך 120-150 מיליון יורו לעונה בשלושת השנים האחרונות
כמה הוציאו היוניטד?

אופיר 1 בינואר 2014

ארצי, ההשוואה לצ'לסי ולסיטי מגוחכת. אלה מועדונים בלי שום יומרה להתנהלות כלכלית סבירה.

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

יוסי
כנראה שבעל הסוס היה החמור בסיפור הזה……….

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

אופיר
כשטוטנהאם מוציאה 100 מיליון יורו לעונה על שחקנים וארסנל 50 מיליון יורו על שחקן אחד
זה כבר מעמיד את הסכומים שהיוניטד מוציאה בפרופורציה אחרת

אופיר 1 בינואר 2014

ארצי, אתה נכנס כאן לדמגוגיה.
שנינו יודעים בדיוק מאיפה היו לטוטנהאם 100 מיליון להוציא, וכמה זמן ארסנל אגרה מזומנים בשביל ה-42 מיליון שהיא השקיעה באוזיל.

תוהה צודק: פיל ג'ונס ואשלי יאנג הם אמנם שחקנים שלא הייתי משלם על כרטיס כדי לצפות בהם, אבל יונייטד הוציאה עליהם הרבה כסף, וחשבון המשכורות שלה הוא מהמכובדים בעולם.

תוהה בדרכים 1 בינואר 2014

ארצי,

אתה מתעלם משני דברים:

1. בכמה קבוצה מוכרת שחקנים. אתה יודע, טוטנהאם גם מכרו שחקן ב100 מיליון יורו.

אף אחד לא מכריח את יונייטד להחזיק בקצה הספסל שחקנים כמו נאני או יאנג שאפשר היה לעשות עליהם קופה לא קטנה.

2. איך אתה מחלק את הכסף שיש לך. נכון, אוזיל עלה 50 מיליון יורו, אבל אוזיל הוא שחקן אחד, היחידי שארסנל הוציאה עליו כסף הקיץ. בכסף שעלו פלאיני וזהה, אפשר היה להביא את אוזיל.

ארצי בן יעקוב 1 בינואר 2014

בדיוק קראתי על הריב של מוריניו ומאטה
יוניטד חייבת להסתער עליו?

תומר ש 1 בינואר 2014

חייבת. יאנוזאי בימין ומאטה בשמאל. מספיק עם הגולם הזה ולנסיה.

יואב 1 בינואר 2014

תחילת עונת היצורים.

אני כל כך מאושר שפרגי פרש כאלוף. כלום כבר לא יכול לגעת בו. בטח לא היצורים.
ההווה העכשווי והאפרפר לא כזה נורא. בדיוק כמו שיוסי מזרחי כותב.
כולן היו חותמות על נקודת שפל כזאת.

סרגיי גראסימץ 1 בינואר 2014

אני חושב שהעונה של יונייטד רק התחילה. לסיים מתחת למקום הרביעי תהיה בעיה קשה למויס. כמובן שעוד מוקדם ללחוש "ליברפול" על היונייטד. אוהדיה בוודאי יסרבו לשמוע. אבל זה הפיל שעומד עכשיו באמצע חדר ההלבשה או או הכנף של ההיסטוריה.

המשוואה ידועה, ברורה ופשוטה- בלי צ'מפיונס ועם מאמן שהראה חוסר ניסיון בקדם עונה= תהיה בעיה למשוך שחקנים בקליבר שהיונייטד התרגלה- כל שחקן שרצתה באמת. יחד עם לחץ אדיר להחזיר את השלטון ובמהרה, מתכון טוב לטעויות.

אבל יש עוד זמן, והרבה צמתים, עד שהסיטואציה הזו תגיע. יש להם כמה החלטות לעשות באולד טראפורד. אבל מה שבטוח, הצומת השנייה- מיד אחרי איבוד האליפות- המיקום בטבלה בסוף העונה, תהיה מכרעת בקביעה אם המועדון נכנס לסחרור.

הם יצטרכו להילחם ולהוציא תוצאות בדומה דווקא לונגר בשנים האחרונות. איכשהו לגרד את המקום הרביעי. הם במרחק סביר משם. למרות שכרגע אברטון, טוטנהאם וניוקאסל נראות משכנעות ומאמינות יותר, יונייטד מאופסת ובריאה יכולה לתת ריצה ולסיים רביעי. ובכך לתת למויס עוד צ'אנס מעמדה חזקה לבנות את הקבוצה.

גיל 1 בינואר 2014

ואיזה שחקנים מנצ'סטר כן משכה? היא כמעט אף פעם לא החתימה שחקני על וזו לא דרך היונייטד. כסף לא חסר וגם נשירה מליגת האלופות לא תשנה הרבה. זה תהליך בנייה שיקח שנה-שנתיים ולכן צריך להתאזר בסבלנות. מויס לא נמצא בסכנה בשנתיים הקרובות לפחות להערכתי.

אריאל גרייזס 1 בינואר 2014

זאת בדיוק הבעיה של יונייטד – שחקנים גדולים היא לא מושכת ואין לה עכשיו את מי שיוציא 300% משחקנים בינוניים או ישדרג שחקנים צעירים לוורלד קלאס.

גיל 1 בינואר 2014

זה עוד ממש מוקדם לקבוע. דווקא לפי איך שהצליח באברטון נראה שהוא כן מוציא הרבה יותר מהשחקנים שלו ביחס לשווי שלהם.

תומר ש 1 בינואר 2014

בדקת את המצב בטבלה לאחרונה? לא נראה כאילו אברטון מתגעגעים.

גיל 1 בינואר 2014

זה לא אומר כלום אחרי שלושה חודשים. מדהים אותי איך אנשים שופטים מאמן אחרי כל כך קצת זמן. בתרבות כזו אף מאמן לא יכול להצליח.

עירן 2 בינואר 2014

הצליח באברטון ? אם תטען שהוא בנה קבוצה שעכשיו מרטינס קוטף את הפירות, זה אומר שיהיו לנו 11 שנים של בנייה ואז איזה מרטינז יקטוף אותנו ? די, גיל, צריך, כמו שרונן שאתה כ"כ אוהב להסכים איתו, כתב, להסתכל על המשחק.
זה נראה נורא. כשעשה בלית ברירה חילופים התקפיים פתאום ראית קבוצה שמייצרת מצבים והרבה ולא זקוקה לאיזה נס מוולבק, שהכדור יפגע בו מהרחקת מגן וינחת לו בדיוק במקום כמו במשחק הקודם.
זה גדול על מויס.

גיל 3 בינואר 2014

בוודאי שהוא הצליח ביחס לתנאים ולתצקיב של הקבוצה. עם תקציב נמוך הוא השיג מקום גבוה יותר מקבוצות עם תקציב גבוה יותר. עכשיו שיש לו קבוצה עם תקציב גבוה יותר נראה איך הוא יתמודד ועוד מוקדם לשפוט. נראה שהוא יודע טוב מאוד כמו שרונן ציין מה הבעיות ונראה את הפתרונות שהוא וההנהלה ימצאו.

לגבי חילופים, נראה לי שהוא דווקא בגדול עושה חילופים טובים גם אם קתצ מאוחרים. הרי אם אתה זוכר ביקרו אותו בתחילת העונה שקגוואה לא משחק, ופתאום עכשיו כשהוא שיחק די הרבה ולא היה טוב אז כבר לא מבקרים אותו על זה. אין לו יותר מדי אופציות ושחקנים בכושר רע זו לא אשמתו. חכה עוד שנה שנתיים כדי לשפוט בצורה טובה יותר, לא עם ירושה כמו שהוא קיבל.

ערן 1 בינואר 2014

רוני, כריסטיאנו, ואן ניסטלרוי, ואן פרסי. והסתפקתי בחלוצים.
לא שחקני על?

גיל 1 בינואר 2014

רונאלדו התפתח תחת פרגוסון ורוני וואן ניסטלרוי השתפרו משמעותית והפכו לכוכבי על תחת פרגוסון. רק ואן פרסי באמת היה שחקן על לפני שהגיע. אלו שחקנים אחרים יש לך?

אופיר 1 בינואר 2014

רק ואן פרסי הגיע ככוכב מבוסס, וגם הוא בכסף קטן יחסית.
היו פלופים יקרים כמו ברבאטוב, ורון, אנדרסון.

סרגיי גראסימץ 1 בינואר 2014

פעם היה את פרגי. לא היה צריך רכישות על. למרות שגם כאלה היו. שחקן העונה בגרמניה, לא רכש של מויס, אבל זה הקליבר שהוא היה רוצה לראות. או מלך שערי אנגליה. ססק ולא פליאני,ברעיון, לא פרסונלית. וכשיש תחרות על שחקנים, תעיד ליברפול, ההישגים והמיקום משנים.

מויס, כדי לבנות קבוצה שהיא שלו, יצטרך רכש. על או לא על, זה כבר לעיתונים. הוא ירצה למשוך שחקנים טובים ולהפוך אותם למצויינים. אבל זה לא רק הרכש, זה הלחץ מהמשכיות בכיוון הזה, לצד תגובה של אוהדים, שבדור הנוכחי, רובם לא זוכרים שנים שחונות.

מויס לא בסכנה אבל נשירה מליגת האלופות לא יכולה להתפרש ב"זה היה בתכנון". וגם אם זו הייתה אופציה, אין בטוחה שמויס או המועדון יגיב כפי המתוכנן. גם גיבוי עיוור, במידה ויהיה כזה, יכול להיות מסוכן.

גיל 1 בינואר 2014

נכון, שחקנים מעולים שהם לא בהכרח טופ 10 הם הרכש הסביר. נחכה עוד שנה לראות מה נרכש ואם זה עזר או לא. אני מסכים איתך שנפילה מליגת האלופות היא לא דבר שמישהו רוצה אבל אם זה שכר הלימוד המתבקש שאחריה תבוא הצלחה אני לא חושב שמישהו יתלונן.

גיל 1 בינואר 2014

השחקנים מאוד רוצים אבל לא יכולים כרגע. יוסי ורונן צודקים בכל מילה. הבעיות ידועות ויש מי שיטפל בהן. חלון ההעברות הזה הוא הפעם הראשונה שבה מויס יטפל בבעיות בהרכב מתוך צורך אמיתי והקיץ יהיה בפעם השנייה והיותר משמעותית. חסר למנצ'סטר מזל בהתקפה אבל ההגנה פשוט נראית זוועה. בלי דה חאה לא יודע איפה היינו עומדים.

אמיר המקורי 1 בינואר 2014

משחק מול קבוצה שנתנה לשחק ואשר חשף את כל החולשות הידועות שיש ליונייטד, אז מה היה(או לא..) לנו הערב.
הגנה:
צמד מגינים שאינם יכולים להמשיך ולהיות שחקני הגנה ביונייטד, אברה נתן המון כל השנים אבל זהו זו העונה האחרונה, סמולינג כלל לא שייך לרמות האלו!
הבעיה שזו עמדה(שמאל וימין)שאין לה גם גיבוי ביונייטד, ההולנדי לא מספיק טוב ורפאל כבר שלוש עונות לא מצליח להיות כשיר יותר מחצי עונה עקב נחיתות פיזיולוגית וזה לא עומד להשתפר.
וידה כבר אינו אותו שחקן וריו גמר אז עם מי נשארנו גונס ואבנס ברור שזה זוג שאינו מספיק טוב להוביל את הגנת היונייטד בעתיד.

קישור:
שני שחקני האמצע המובילים של היונייטד לא מספיק יצירתיים ובכלל לא מספיק טובים להרכב ראשון, קאריק נכנס לשלהי הקריירה שלו ומבחינתי הוא תמיד היה סוג של אניגמה.
קלברלי כבר לא יהיה אף פעם מי שחשבנו(לפניי שנתיים)שהוא יכול להיות.
העמדה הזו של האמצע היא עמדה ממנה התרגלנו לקבל בכל שנות הפרמייר כוח יצירתיות ושחקנים שיודעים לכבוש,כ ל מה שאין לחברה של היום ועוד לא הזכרנו את פלאיני אנדרסון או קאגווה שאינו מצליח להשתלב וכנראה יפלט או יבקש לעזוב והנה עוד חולייה שהינה שוקת שבורה.
וכמה מילים על מויס, מה הוא חשב לעצמו בקיץ שרק באגף שמאל בהגנה יש בעיה ולייטון ביינס יסדר את כל העסק..?
מי שהולך לישון בקיץ שאנן מתעורר עם סיוטי לילה בהגנה באמצע העונה וזה לפני שמדברים על חלקו של הסר בנושא.
גם הערב לקח למויס הרבה מאוד זמן לזהות בעיה שכמעט כולם ראו דרך מסך הטלויזיה, ינוזאי פשוט לא מצא את עצמו באגף שמאל מול המגן של התרנגולים.
התבקש כבר אחרי עשרים וחמש דקות להעביר אותו לצד ימין גם במחיר של הוצאת ולנסיה והכנסת אשלי יאנג.
בכלל ולנסיה, כמה ריצה וכמה השקעה וכמה מעט מחשבה ודיוק במסירה האחרונה, הבחור זקוק ליותר מידי ניסיונות ע"מ לייצר הגבהה או מסירת רוחב אחת טובה וראויה.

אמיר המקורי 1 בינואר 2014

רונן,

אשמח לשמוע מה לטעמך מויס אמור לעשות ממש עכשיו כדיי להגיע מוכן ליום הראשון של העונה הבאה כפי שציינת…

רונן דורפן 3 בינואר 2014

אני חושב שזה די קל. בהנחה שמשחקים 2-4-4 אז יש שוער. יש חלוצים. ג'ונס-אבנס-וידיץ אומר שאין דחיפות בבלמים. ההנחה שלך לגבי אבנס וג'ונס היא כשאתה רואה אותם עם קישור מרכזי נרפה. שים לפניהם איזה ויירה וזה נראה אחרת. הם שחקנים טובים.
מגינים יש שניים בדיוק ואחד גבולי בגיל אז צריך לעבות. כלומר לא הייתי מעזיב אותם אבל מביא תחרות רצינית. קיצוני אחד הוא ינוזאי ויש עוד קיצונים שטובים להיות מחליפים – אז הייתי אומר שחסר קיצוני אחד שמבקיע. את ואלנסיה הייתי משאיר – כי יש הרבה סיטואציות ויריבות שהאיש מפרק. וכשזה קורה הוא נכס.

והכי דחוף קישר מרכזי יצירתי. יש כמה שחקנים שיכולים להתמודד על תפקיד הגרזן ואסור להתייאש שם מפלאיני. אבל קשר שהוא איום אמיתי התקפי.

אם אני רואה את העיסקאות רכש שנכשלו – אלו שלא היו ספקולציות אלא ממש הוגשה הצעה – ביינס, קונטראו ואנדר הררה – אלו באמת סוג השחקנים שהכי נחוצים. כמובן אין לדעת מי מהם ספציפית היה מצליח (מלבד ביינס). הייתי מוסיף לאלו קיצוני.

יש גם שחקנים שצריכים לעזוב כמובן. הסגל גדול מדי.

זורק מילה 3 בינואר 2014

הגישו גם שתי הצעות רשמיות לבארסה (ססק) וריאל (חדירה) בסך 40 מיליון על כל אחד מהם, ושתי ההוצאות נדחו על הסף גם מבחינת הקבוצות וגם מבחינת השחקנים. בנוסף, בייל אמר פומבית לתקשורת שיונייטד רצתה אותו בקיץ האחרון והייתה מוכנה לשבור את הבנק אבל הוא רוצה רק לריאל. גם לתיאגו אלקנטרה הוגשה הצעה רשמית אבל הוא בחר ללכת עם פפ. רוצה לומר ליונייטד יש המון כסף, הם גם יודעים שהם חייבים שני קשרי אמצע אבל – 05 הבעיה הגדולה ששחקנים לא הכי רוצים להגיע לשם.

כבר בינואר יגיע לשם חיזוק כלשהו, ובעמדה הנכונה. השאלה רק אם יגיע השחקן הנכון או יגיע השחקן/הים שיהיו מוכנים להגיד כן ליונייטד(פלאיני….)

דורפן 3 בינואר 2014

אז הנה – העמדות די ברורות. כלומר מוייס ידע את הבעיות כבר בקיץ. אבל הוא נתן קרדיט לסגל שזכה באליפות – לא אסון ולא בלתי מתקבל על הדעת.

זורק מילה 3 בינואר 2014

אני לגמרי מהצד של מוייס ובעדו כי מגיע לו קצת קרדיט (מי שהזניח מסורתית את העמדה הזו זה פרגי) . נותן לו קרדיט עד לינואר הבא. אבל אם עד אז יונייטד תמשיך להיראות כך ולראות את הגב של הצמרת האנגלית, אני איאלץ להסכים עם אריק. ערכים ערכים אבל צריך גם תוצאות.

לדעתי דווקא שני קשרי אמצע טובים יגיעו ליונייטד עד תחילת העונה הבאה ויונייטד תחזור לעצמה אבל עם הרבה פחות אליפויות, בטח בהתייחס לתקופת פרגי. זה לא ריאלי גם אוהדי ההצלחות הכי גרועים של יונייטד חייבים להפנים זאת.

יוסי מזרחי 3 בינואר 2014

אני חושב שאתה מקל במקצת.
בהנחה שווידיץ בגלל בעיות פיזיות, כבר בסוף הדרך, ואפילו בהנחה שיש את אבנס וגונס וגם את סמולינג שיכול לפרוח בעמדת הבלם, צריך להתחיל לבנות גיבוי.זה במעגל השני.
צריך גיבוי ותחרות לרפאל, וזה לתחילת העונה הקרובה.אברה לא יוכל להמשיך ואולי לא ירצה להמשיך כמחליף וצריך מגן שמאלי היום, ממש ברמת דחיפות של קשר מרכזי שאין לנו.
גיבוי למגן שמאלי? בטנר עד שימצאו טוב יותר.
.
במרכז, יש את קלברלי שיפרוץ קדימה כשמה שמסביב יהיה ממשי ולא טלאים ואילתורים. הוא לא יהיה סקולס, אבל מנוע וסוס עבודה (וסליחה על הדימוי הנמוך) זה חלק גם מהרכב כוכבים.
קאריק גם הוא, בראיה של מעבר לעונה הבאה ,צריך מחליף.
למעשה באמצע, אין לנו שום אופציות וצריך כאן שני קשרים מהרמה הגבוהה ביותר האפשרית, ועם פאוול שיחזור, זה יסגור את הבעיה המרכזית ויחזיר את היריבות לתחרות האמיתית שלהן, על המקום השני(…..)
ינוזאי הוא הציר המרכזי לעתיד. וולנסיה ויאנג הם גיבוי טוב מאוד, לשני הצדדים כך שעוד קיצוני שמאלי יהיה חיזוק נכון אבל זה למעגל השני של הצרכים.
בהתקפה, יש כיסוי טוב לשנתיים שלוש ושם חבל לבזבז כסף אלא אם תהיה הזדמנות אמיתית.
לסיכום.
שני קשרי אמצע ומגן שמאלי הם הצורך המיידי. בלם וקיצוני שמאלי הם הצורך הדחוף הבא ומיד לידם גיבוי לשני המגינים.

גיבוי?? בטנר או

קורא 1 בינואר 2014

אותי מעניינת ההשקעה בואן פרסי והאם היא החזירה את עצמה בסך הכל. כמה כסף שווה האליפות ביחס לעלות שלו, כי זה נראה שהוא נקנה בשביל עונה אחת. יכול להיות שזו באמת עסקה משתלמת, צריך לבדוק בדוחות

סימנטוב 1 בינואר 2014

לקראת סוף העונה שעברה פורסם שרבע מהחולצות שנמכרו היו של ואן פרסי

פורנו-הוליק 2 בינואר 2014

24 מיליון עבור שחקן שהביא אליפות?
כבר החזיר את ההשקעה.

רונן דורפן 3 בינואר 2014

בכדורגל של היום זה זיל הזול – סיטי הוציאה מאות מליונים על אליפות אחת.

קורא 3 בינואר 2014

סיטי היא קבוצה ללא כוונת רווח כנראה, בניגוד ליונייטד. אותי זה באמת מעניין כלכלית אם ההשקעה הצדיקה את עצמה מבחינה מספרית. רבע מהחולצות לא אומר יותר מדי, השאלה היא כמה יונייטד מרוויחה על כל חולצה והשאלה היותר פילוסופית היא אם ממילא החולצות האלה לא היו נמכרות והיה כתוב עליהן וויין רוני.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 1 בינואר 2014

סימסתי לחבר אוהד יונייטד-שתי קבוצות בינוניות ומשעממות. ענה לי – איומות!

מעיין אוהד מכבי 2 בינואר 2014

אני חושב שמוייס החליט, כבר מראשית הדרך, "להקריב" את העונה הזאת בשביל להבין עם מי אפשר לצאת לקרב, ומי היה זקוק ל"רוח" של פרגי כדי לאייש קבוצה אלופה.

בשלב זה נראה שלפחות מוייס גיבש לעצמו "חזון" לגבי המערך והשיטה (משהו שלא היה לי ברור עד משחקי הכריסמס), וזה לשחק 4:4:2 עם רוני או קאגאווה מאחורי החלוץ המרכזי. האמת? אני אוהב את זה וחושב שזה מתאים לחומר השחקנים ביונייטד.

יאנוזאי וולנסיה בכנפיים, עם נאני ויאנג כגיבוי, זה להפיק את המקסימום בעמדות האלה ובהחלט מספיק עמוק ואיכותי (לא world class, למעט אולי יאנוזאי שיכול להגיע לרמה הזאת עוד שנתיים-שלוש) אבל לא הבעיה.

גם בחוד ובשחקן מאחורי החלוץ המצב יחסית טוב. אמנם תלות גבוהה ברוני (בעיקר מאחר שקאגאווה נוכח-נפקד), אבל וולבק ממשיך לעבוד קשה ולהתקדם, צ'יצ'ריטו עוד ייתן את הגולים שלו וואן-פרסי ישתלב גם כן (הוא ורוני יכול להיות שילוב קטלני).

הבעיה, כמו בשנים האחרונות, מתחילה ונגמרת באמצע – בקישור ובהגנה. נראה לי שבכל עמדה בחמישייה האחורית הייתי ממקם את ג'ונס וזה אומר הכל. אפשר לחיות עם השילוב של קאריק ההולך ודועך (עדיין אפשר לסמוך עליו למרות הירידה בכושר) וג'ונס כקשרים אחוריים, אבל בעמדה שלפניהם יש פשוט בור. קלברלי, כמו שדורפן כתב, לא יהיה מה שחשבנו שיהיה (וכמה חבל), אנדרסון לא יממש כבר את הפוטנציאל שלו ויישאר בינוני ופלאייני, עדיף שאשתוק (מההתחלה לא התלהבתי מהרכש הזה). אולי הישועה תגיע מפלטשר, לפחות ברמה ההגנתית. ספק.

כמו שנכתב כאן בתגובות, בעמדות המגנים הגיל נותן את אותותיו באברה, והמצב הפיזי נותן את אותותיו ברפאל. במרכז ההגנה ריו ווידיץ' נראים כמו אריות שהובילו להקה וכוחם אינם עומד להם יותר.

אני מניח שמוייס ישים את הכסף הגדול על קשר אמצע, אולי מתוך מחשבה שפלאייני ועוד קשר איכותי יוכלו להחזיק את האמצע גם מול קבוצות עדיפות. עם זאת, לדעתי ההשקעה הגדולה צריכה להתבצע בחלק ההגנתי. בראש ובראשונה להחליט מה העמדה של ג'ונס ולהריץ אותו שם, ומשם לבנות תלכיד מסביבו.
ביינס או שחקן בדמותו יכול להיות אופציה טובה ליום שאחרי אברה. צריך עוד מישהו בקליבר של וידיץ' או פרדיננד.

ברגע שההגנה תתייצב, החלק הקדמי ירגיש יותר בטוח לפרוח. לדעתי.

מעיין אוהד מכבי 2 בינואר 2014

ועוד הערה הקטנה – השנה אינה שנת המהפכה. זוהי שנת מעבר.
בקיץ הקרוב תחל המהפכה והיציאה מעידן פרגוסון לעידן מוייס.

אפרים 2 בינואר 2014

נראה שמוייס סימן איקס גדול על אנדרסון ונאני והאמת שלא ברור לי כ"כ למה. אנדרסון תמיד היה בהרכב של פרגי במשחקים חשובים בצ'מפיונס, למרות שגם זה לא היה ברור לי בזמנו. אבל פרגוסון הרכיב אותו יחד עם פלטשר וקאריק.

לא ברור לי איך יכול להיות שנאני ברוטציה אחרי ולנסיה ויאנג. זה פשוט לא מסתדר לי. הוא יהיה אדיר בכל קבוצה שתיקח אותו. וכמובן שגם זאהה מתבזבז אצלנו ובסוף נאבד אותו כמו את פוגבה.

שוב, כנראה שהם רואים משהו אחר מהשחקנים האלה באימונים, אני לא מבין גדול כנראה, אבל לא ברור לי איך שחקנים מהרכב ראשון של נבחרות ברזיל ופורטוגל אפילו לא נמצאים אצלנו בסגל.

בלי קשר, יאנוזאי הרשים אותי אתמול מאוד. הוא הופך להיות שחקן גדול. ראוי ביושר לקבל את חולצה מס' 7.

תומר ש 2 בינואר 2014

אנדרסון בהרכב הראשון של ברזיל? מתי בדיוק זה קרה?

עזי 2 בינואר 2014

בפעם האחרונה ב-2008….

no propaganda 2 בינואר 2014

אתה מודע לעובדה שכל הליגה הגרמנית כולל באיירן ודורטמונד משחקת 4-5-1?

דורפן 3 בינואר 2014

הקבוצה במקום השני בליגה הגרמנית הפסידה ליונייטד 2-9. קבוצת צמרת אחרת הפסידה לה 1-6 בחצי גמר האלופות (סיכומי שני משחקים). להסיק מליגה גרמנית לגבי אנגליה זו טעות. באיירן היא סיפור אחר – מרחפת בספירה משלה. ודורטמונד היא חיה מרתקת.

matipool 2 בינואר 2014

אוהב את הרעיון של הפסדים נחוצים על מנת להביא רכש .
ממליץ בחום שיונייטד תפסיד את כל המשחקים שלה עד סוף ינואר ושביום העברות האחרון תרכוש במחיר מופקע איזה פלאייני או הולטבי או סיגורדסון או מי שלא יהיה .

יוסי מזרחי 2 בינואר 2014

בסדר.

matipool 2 בינואר 2014

אל תכעס . קצת הומור .

אריק 2 בינואר 2014

רעיון לא רע מתי. ערכים והפסדים טובים זה מה שרץ עכשיו. ואני מציע לכולם – תתעדכנו. אנחנו כבר לא מתחרים בכם על אליפויות אלא על ערכים והפסדים טובים. לנצח זה כל כך 2012, שוב פספסתם.

אופיר 2 בינואר 2014

אריק, עכשיו אני קצת מבולבל.
מצד אחד אתה אומר שאתה רוצה כדורגל טוב, מצד שני אתה מבכה את הויתור על מוריניו.
אמרת שאתה כבר רווי הישגים ושתארים משניים עבורך כרגע, ובתגובה הזו אתה מבקר את אלה שבוחרים לא להתמקד בתוצאת המשחק.

מי אתה, אריק?

אריק 2 בינואר 2014

צלסי של מוריניו שיחקה נפלא וגם ריאל. כדאי להתבונן במשחקים ולא לקרוא דברי לעג.

אריק 2 בינואר 2014

ומעבר לכך יונייטד נראית זוועות עולם. אם היה כדורגל טוב היה על מה לדבר.

צ'לסקי 2 בינואר 2014

ניק פאוול הוא התקווה של יונייטד ברגע שהוא חוזר מהשאלה יונייטד תדרוס את כל הליגה,אין צורך ברכש בינואר.

אריק 2 בינואר 2014

יש עכשיו קטע חדש של להנות מערכים כשבאים לצפות בכדורגל זה נושא מאוד מסקרן. אתמול אחרי הגול שח וויליאן אוהדי צלסי ישבו קפוצי פה ומלמלו "איפה הערכים? איפה" לעומתם אוהדי יונייטד, אלה האמיתיים לא האלה מהפלסטיק שרוצים לראות כדורגל מרגש, האוהדים המסורים החבר'ה הפוסט מודרנים ראו את קלברלי מוסר אחורה והתענגו – "אחחח איזה קלאסה איזה יופי של ערכים". זה הקטע שרץ עכשיו. השאלה מב עושים אותם אוהדים פחות פנאטיים שרוצים להנות או חלילה טפו, טפו, טפו לזכות בתארים? אלו שנהנים לראות את סוארז או ארסנל ואז מתיישבים מול הבאסה האברטונית ( אברטון של לפני מרטינז ) הזאת של הגבהות וכדורים ארוכים ואשלי יאנג ומנטליות תבוסתנית שהונחלה במהירות שיא?

אופיר 2 בינואר 2014

בינינו אריק, גם ארסנל היא קבוצה די תועלתנית, שבעיקר נהנית מדימוי של קבוצה אטרקטיבית. אם צפית במשחקים מול דורטמונד וניוקאסל, למשל, אתה מבין למה אני מתכוון.

אחחח, 2004, כששחקן כמו אוזיל היה הסטנדרט בקבוצה, ולא יוצא הדופן.

אריק 2 בינואר 2014

השנה ארסנל הוסיפה פרגמטיות לארסנל שלה. יותר נכון השיבה אותו, אין בכך פסול.

סימנטוב 2 בינואר 2014

אריק התקופה האת מוציאה ממך את מיטיב. אם הייתה אומן הייתה מוציא את יצירת הפאר שלך…

matipool 3 בינואר 2014

לגמרי .
אריק – אתה בתקופת הזיגי סטארדאסט שלך .

זורק מילה 3 בינואר 2014

אריק ידידי אתה מלך. נקודה.

ג'ין הקמ''ן 3 בינואר 2014

איזה מאמן ענק!!!!!!!!!! תסמכו עליו שכשנחוץ הפסד הוא כבר יידע להשיג אותו!
יונייטד סירבה למוריניו, בצר לו הוא נאלץ לחתום בצ'לסי.
סיטי החתימה מאמן חדש.
טוטנהאם זרקה מאמן כשהייתה ממוקמת מעל יונייטד, בסטנדרטים של טוטנהאם זה לא היה מספיק טוב.
אברטון הפסידה את המאמן שלה ונאלצה להחתים מאמן חדש.
כל הקבוצות האלה במצב לא רע.
אבל הם מטומטמים! הם משקיעים בעונה הלא נכונה!
העונה החשובה באמת היא העונה הבאה!

אריק 3 בינואר 2014

איך אתם כולם מדברים על הפסדים נחוצים כדי להאיר על הבעיה ואז מייד מתחילים למנות מיליון בעיות בלי לגעת בבעיה האמיתית היחידה. כנראה האור לא מספיק חזק עדיין. אני אגלה לכם – אלו האוהדים הטרמפסטים שאשמים!

זורק מילה 3 בינואר 2014

אחי

כתבתי לך מזמן, מקצועית זה ברור אפילו לתומכי הערכים ומוייס שמוריניו מאמן בפלנטה אחרת ממנו ומוריניו היה מביא שם תארים כבר מהעונה הראשונה, אבל הקבוצה הלכה על משהו אחר בשם מוייס, נכון או לא נכון זה כבר לא משנה כרגע. תן לו לפחות עד ינואר הבא צ'אנס אמיתי, במידה ויכשל עד אז אני מאמין שגם פרגי ובטח הגלייזרים ידעו כבר מה לעשות… ערכים ערכים יביאו איזה קבלן תארים מוכר.

גם אני די סולד מהמאמן החדש של בארסה, אבל נותן לו קרדיט, וגם אם יכשל לא קרה כלום.

ולסיום, אני מסכים איתך שצריך לבקר את מוייס נקודתית ולא לעצום עיניים, אבל כבר לפטר? לא רציני אלא אם למועדון שאתה אוהד קוראים ריאל או צ'לסי.

אריק 3 בינואר 2014

צרילא אמרתי לפטר. קודם כל כמו שאת יודע פשוט ידעתי מה הולך לקרות מדיי וון. לצערי לא הופתעתי. אפשר לתת לו לסיים עונה כי לא נכון להביא מאמן ולתת לו ללהתחיל באמצע עונה. אבל הוא עושה נזק עצום וכדאי לחתוך מהר כבר במאי הקרוב.

זורק מילה 3 בינואר 2014

אי אפשר לעשות נזק עצום בשנה,גם לא בשנתיים.

גם אני (כמוך) חושב שמוייס לא היה מינוי ראוי (לא כי הוא לא מאמן ראוי אלא כי יש הרבה יותר מאמנים ראויים ממנו לתפקיד),אבל כבר מינו אותו לבוס החדש,אז בוא ניתן לו שנה-שנה וחצי-גג שתי עונות צ'אנס אמיתי.האשם האמיתי זה פרגי (קצת אירוני אבל זו האמת) שהשאיר לו אומנם קבוצה אלופה אבל עם יותר מדי חורים בסגל,וחמור מכך בעמדות מרכזיות.

אומנם יונייטד נכשלה בגדול ברכש בקיץ האחרון (לא באשמת מוייס) אבל לזכותו של איש הערכים ניתן לומר שבניגוד לפרגי ידע בדיוק איפה נקודת התורפה וניסה לרכוש שחקנים לשתי עמדות הקשר האמצעי (ססק-סמי ח'דירה-תיאגו-הררה) מה הוא אשם שרק פלאיני היה מוכן להגיע?

אריק 3 בינואר 2014

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2532909/Hedge-fund-chief-cashes-13-5m-bet-Manchester-Uniteds-share-price-crash-David-Moyes.html

תראה איזה גאון. גם ידע מי זה מויס ורשם שורט על יונייטד. גדול!

יוסי מזרחי 3 בינואר 2014

זורק,
מוריניו לא היה מביא שום דבר שמוייז לא יכול היה להביא, בלי רכש של שישה שחקנים לפחות.
דיברנו על זה בעבר, אולי היה תואר נוסף אבל התוצאה לטווח של שלוש ארבע שנים היתה מביאה אותנו להיות כמו אחרות שכאילו על הסוס.
ואני אומר לך, מוייז ביונייטד לארבע שנים הבאות לפחות. שרק נהיה בריאים ונדבר על זה אז.

זורק מילה 3 בינואר 2014

אני לא מבין מאיפה הבטחון הזה שמוייס בתפקיד לפחות לארבעת השנים הבאות?

שתי עונות רצופות (נניח השנה ושנה הבאה) מחוץ לטופ 4 (לא שאני חושב שזה יקרה,גם השנה הם יסיימו טופ 4)והוא עף משם כמו טיל.גם לגלייזרים יש קווים אדומים.

יוסי מזרחי 3 בינואר 2014

אריק.
הגזמת, גם אני אשם, ואני לא נוסע בטרמפים כבר ארבעים שנה.

LOVERPOOL 3 בינואר 2014

רק עכשיו ראיתי תקציר.
איזה עונג לראות שיש בליגה מגן ימני גרוע ונרפה יותר מג'ונסון.
ואיזה עונג שהוא משחק אצלכם…

יוסי מזרחי 3 בינואר 2014

אתה איטי בעוד כמה מובנים ??

סרגיי גראסימץ 3 בינואר 2014

בשיטה בה מוייס משחק, מה שחסר ליונייטד, לדעתי, זה דווקא עוד שחקן אגף מעולה. למרות שמוייס משחק עם שתי שחקנים במרכז השדה, מנצ'סטר מצליחה להגיע לנקודות בהם יצרה הזדמנויות ושערים בשנים עברו. הבעיה היא בשליש האחרון. ואן פרסי בשנה שעברה כיסה על כך עם שערים אינדבידואלים וסיומות בדרגות קושי גבוהות. בלעדיו, או איתו בכושר פחות טוב, מישהו ביונייטד חייב לתת את הפוש. ינוזאי מבריק אבל מספרים ועקביות זו בקשה קצת גדולה בגיל שלו בפרמייר ליג. וזה מה שיונייטד צריכה, גולים, בישולים ודיוק בשליש האחרון.

קאגוואה, לצערה של יונייטד עונה על ההגדרה "שחקן מעולה אך לא מתאים". בינתיים. הוא גם לא מה שיונייטד מחפשת בשחקן אגף. פריצות באגף, כדורי רוחב/הגבהות מסוכנות ומשחק מהיר עם המגן. ולנסיה ויאנג מתאימים לשיטה ולליגה, אבל, לטעמי, קפיצת מדרגה רצינית בעמדת הקיצוני, תחזיר אולי ליונייטד את כוחה.

Comments closed