יומן אליפות של הניינרס (18). זכרונות מone man gang

ג'סטין סמית בלם. הליינבקרים טרפו את קרוליינה.

onemangangslick

כמו במשחק בסן פרנסיסקו הניינרס לא מצאו דרך להשיג טאצ'דאון במחצית הראשונה. אבל זה קפרניק. הוא החל לאט אבל בדיוק ברגע שנדמה לך שאתה נכנס ליום מתסכל הוא מוביל התקפת שתי דקות מוצלחת וטאצ'דאון. ושני המהלכים הראשונים של המחצית השניה היו ארוכים ומתוסכלים מאד לקרוליינה. וגם פרנק גור. מה שיש לנו בקפרניק הוא לא קווטרבק מושלם. אבל מנהיג שמוביל צוות התקפי מתואם וחסר אגו. הולכים אל הרץ החם והרסיבר החם ואל חולשות היריב.

וזה הספיק כי ההגנה הייתה סרט היי לייטס. פעמיים עצירת קו שער, כולל פעם אחת של דאון רביעי. האינטרספשן המדהים של פטריק וויליס. עצירת קו שער של דאון רביעי ועוד 2.5 הפלות קווטרבק לאהמד ברוקס. טרור של נבארו באומן. ועד לגרבג' המוחלט שניה אחת לסיום ומסירת 48 יארד לטד גין הם סיימו את המחצית השניה עם 71 יארד לקרוליינה, ארבעה הפלות קווטרבק ואינטרספשן נוסף.

אבל נזכרתי בONE MAN GANG. היריב המיתולוגי של משפחת ואן אריק. כי הסיבה שהליינבקרס של הניינרס טורפים את היריב היא שג'סטין סמית הוא קו הגנה של איש אחד.

אני רוצה לציין עוד שני מהלכי התקפה גדולים. פירואט אנכי של אנקואן בולדין להפוך מסירה של 5 למסירה של 9. ודחיפה של ג'ו סטיילי בקו שפתחה לפרנק גור את הסדק דרכו בעצם הנחית נוק אאוט סופי בריצת 39 יארד.

יש עם מה ללכת למקום הרועש ההוא בשבוע הבא.

*

שלוש שנים. שלושה פינל פור לג'ים הרבאו.

 

 

דנבר-סן דייגו (בלוג חי)
הקבוצה של השכונה - אמיר אשכנזי

48 Comments

רן 12 בינואר 2014

יצאת גדול עם one man gang.
משחק הריצה הלא קיים בחצי הראשון גרם לי לחשוב שזה יגמר לא טוב, ושההגנה תפול מהרגליים. בפועל האופנסיב ליין של קרוליינה קרס ואז זה נגמר

גלן 12 בינואר 2014

מגעילים כמוהו.

דורפן 12 בינואר 2014

כל אוהדי ואן אריק מכביסטים

גלן 12 בינואר 2014

היה איזה אנגלי אחד כריס שאהבתי. ושמעתי שריק פלייר עודד את הניינרס בויסקונסין. לא מפתיע….

תוהה בדרכים 12 בינואר 2014

כריס אדאמס.

גלן 12 בינואר 2014

נכון. כל הכבוד

משה 12 בינואר 2014

השמועה כילדים הייתה שהוא מת בזירה.

YG 12 בינואר 2014

אכבר פעם נתן לכריס אדאמס וג׳ינו הרננדס אבקה שהם העיפו לוואן מן גאנג לענייני. התעוור המסכן

YG 12 בינואר 2014

*לעייניים

בני תבורי 12 בינואר 2014

גלן,
כשראיתי את ריק פלייר בחדר הלבשה של הניינרס רציתי למות…איזה חלאה

באבא ימים 13 בינואר 2014

והוא בכלל מצפון קרוליינה. אפילו חשב לרוץ פעם למשרת המושל.

תוהה בדרכים 12 בינואר 2014

מה הקושי המיוחד לנצח בסיאטל (ברמת הביתיות, לא יכולתו של המתנגד)?

קהל אמריקאי. כאילו, מה הם יכולים לעשות חוץ מקצת רעש? לזרוק עליך המבורגר?

עובר אורח 12 בינואר 2014

בפוטבול יש משמעות גדולה לרעש באצטדיון, שמפריע להוראות של הקווטרבק בליין אוף סקרימאג' (יותר קשה לשנות החלטות ברגע האחרון).
בסיאטל האצטדיון בנוי בצורה שהרעש עוד יותר מוגבר, והם כבר שברו שם שיאי דציבלים

תוהה בדרכים 12 בינואר 2014

מה מיוחד בבנייה שלו? אני שואל ברצינות. נשמע עניין.

אני מקבל מה שאתה כותב, אבל דווקא הרושם שלי שיש לא מעט ניצחונות חוץ בפליייאוף. הניינרס עצמם ניצחה פעמיים בחוץ.

תוהה בדרכים 12 בינואר 2014

"ניצחו" כמובן.

אריאל גרייזס 12 בינואר 2014

בתכ'לס, עושים מהרעש הזה יותר מדי, מפריע קצת לק"ב אבל יודעים איך להתמודד עם זה. התשובה שלי? השופטים ביתיים וככל שיש יותר רעש, הם נוטים יותר לקבוצה הביתית, זה רק טבעי.

גלן 12 בינואר 2014

גם פה אומר. וולש שמבכלר מי שלא תרצה. כלם מתהפכים בקבר עכשיו. קלאסה של כלום.

אלעד 12 בינואר 2014

ב-NFL השוויוני של היום, 3 שנים רצוף להגיע לגמר החטיבה (עם 2 ק"בים שונים ולא מושלמים) זה לא פחות ממדהים. אבל אם הם לא הולכים עד הסוף אף אחד לא יזכור את זה.

צחי 12 בינואר 2014

כתבת על הפטריוטס נכון?

7even 13 בינואר 2014

ענק

ירוק 13 בינואר 2014

נדמה לי שהחלק של "שני ק"ב לא מושלמים" לא ממש תופס לגבי הפטריוטס…

גיל 12 בינואר 2014

כמו שכתבתי בשבוע שעבר, לניינרס יש את הקבוצה הכי מפחידה בליגה. כל פעם אתה לא יודע מה יכה בך והם לעולם לא נשברים. אני חושב שסיאטל יותר שבירים והניינרס מנוסים במשחקי חוץ כך שזה פחות ישפיע עליהם. אבל חוץ מזה צריך להפסיק עם כל השכונתיות של השחקנים ושל המאמן. חוסר מקצועיות מוחלט.

דורפן 12 בינואר 2014

גלן – את ההתנהגות הרעה של הרבאו אני זוקף לשנים הפורמטיביות 18-22. ידוע לך היכן היה אז? :-)

גלן 13 בינואר 2014

כמו שכתבתי. שמבכלר מתהפך בקברו. הוא היה גאה בהארבו המאמן ויותר ממתבייש בהארבו הבן אדם.

בני תבורי 13 בינואר 2014

גלן,
חוץ מזה שהארבו לא שותה תה עם הזרת למעלה, איפה הוא בדיוק מרוויח את ה "אהבה" שלך אליו? מה יש להתבייש בו? ערס לא מזיק ותו לא.

גלן 13 בינואר 2014

בני, אם אני צריך להסביר לך, סימן שאנחנו בבעיה. ליתר דיוק אתה בבעיה!

בני תבורי 13 בינואר 2014

גלן,
גם אני לא מתמוגג מהמחוות של הארבו – דורפן עדי כי אמרתי כבר מזמן שקלאס אין לו (להארבו). ובכל זאת לא שאלתי כדי לקנטר אלא כדי להבין.

גיא זהר 13 בינואר 2014

בואו נסכם שגם קארול הוא לא גנטלמן אנגלי שלא לדבר על בליצק. אם אתם רוצים מאמנים למופת עם הישגים רבים תפנו לטוני דנגי.

גלן 13 בינואר 2014

USC לא כף התה שלי כלל וכלל אבל להשוות את הארבו (אין הגדרה טובה לו באנגלית מ JERK ובעברית עדיין זבל) לקארול או ביליצק זה הזוי
מאנשים חסרי תודעה או שמא צבועים. תזכרו איך זה התחיל- איזה 50-20 לסטנפורד והזבל הזה הולך על 2pt. קלאסה בתחת שלי!

דורפן 13 בינואר 2014

גלן – אני חושב שמספיק קרה בעולם הספורט בשנים האחרונות שכל מיני מקרים של חוסר נמוס משווע בתוך המשחק עצמו זה באמת שטויות. אין לו קלאס והוא עצבני והוא מפסיד טיים אאוטס על צ'לנג'ים אדיוטים בגלל זה

גלן 13 בינואר 2014

רונן- נהפוך הוא! את כל החרא של הספורט מסביב שומרים לדיונים הפילוסופים של אחרי. הארבו זה גועל שמפריע להנאה מהארוע עצמו. ובכלל, לא היה משחק רע אתמול, רק שהוא מביא אותך להרגיש שזה באמת רסטלינג WWF ולא פוטבול.

אתה יכול לתאר לעצמך שפרגסון עצבן אותי. ועוד יותר עצבן כשהטריקים שלו הצליחו. אבל בוא נודה, זה היה חינני והוסיף נדבך למשחק. דמות ה"נבל" דווקא חשובה בספורט. נבל, לא בנדיט!

תום 14 בינואר 2014

הסגידה לשמבכלר ע"י חסידי האוניברסיטה מצפון היא אחת התופעות שאני הכי לא מבין בקולג' פוטבול. הבן אדם לא זכה באליפות והפסיד 8 מתוך 10 רוז בולים בהם הוא השתתף. הוא למעשה גרסה משודרגת של קית' פרנץ (המאמן הנוכחי של איווה).

YG 12 בינואר 2014

אז קאם ניוטון הוא ה-missing link

Avg. Joe 12 בינואר 2014

I Got you under my skin
זה מה שהניינרס עשו הערב לפנת'רס. זה אפילו מעבר למהלכי ההגנה. זה לשחק על ואף מעבר לקצה, בתוך המגבלות של המשחק ושל צוות השיפוט. התגובה של הפנת'רס הייתה בעבירות מיותרות, בעצבים גבוהים ולא בפוטבול.
ICE PICK
ההתקפה נתנה את אותה מנה כמו מול הפקרס בויילד-קארד. אבל חשוב יותר מהמנה עצמה היה הדרייב של סיום המחצית 3:36 על השעון במינוס 3 לאחר שכל הרבע ההגנה על המגרש ומתרגלת הירואיקה על קו השער.
בקור רוח קאפ מוביל דרייב מעולה עם ריצות קצרות של גור והשלמות לבולדין ולקרבטרי עד ליארד האחד ושם זה השטח של ורנון דיוויס מצליח איכשהו בצפיפות למצוא את המשבצת. בום טראח 13-10 במחצית.
משם ואילך הפנת'רס כבר לא חזרו.
"אני לא עושה שום דבר מיוחד, רק מנצח משחקי פוטבול בפוסט-סיזון" ק.קאייפרניק

גיל 12 בינואר 2014

נראה שקרולינה עלתה למשחק בהתלהבות יתר והתחילה בעבירות טיפשיות בלי קשר למה שהניינרס עשו.

Samir Zamfir 12 בינואר 2014

הבית הקשה ביותר בליגה מקבל ייצוג כפול ובצדק. הקבוצות הכי מוקפדות ומתוכננות(שלא לומר מתוכנתות) ראש בראש, כמו שלא מעט צפו שיקרה כבר בשנה שעברה. ולולא הברייקדאון בשניות האחרונות באטלנטה היה לנו רי-מאץ'.

סיאטל באמת צריכה קצת לחשוש שהיא מראה של הפלקונס מהשנה שעברה. בתחילת העונה דברים עבדו בשתי צדי הכדור, אבל לקראת סופה, ההסתמכות של ההוקס היא כמעט רק על הגנה. ועל קווטארבאק שלא מנסה להציל את המולדת. ע"ע ניוטון. הפלאקונס נראו כך רק מהצד ההתקפי שנה שעברה. את הפער הזה בין ההתקפה להגנה הניינרס ידעו לנצל שנה שעברה בצד ההתקפי.

אם ראסל ווילסון התקשה אתמול מול הסיינטס, שיש להם הגנה טובה אבל אין שום סיבה למספרים הכמעט מביכים שלו, הוא לבטח יצטרך להעלות את הרמה ולהוריד במעט את הפער בין ההגנה להתקפה.

ההגנה של סיאטל יכולה להוביל אותה ממש עד הבאר, אבל זה יהיה הוא שיצטרך להתכופף אבל לא להישבר כדי שלינץ' יוכל ללגום מהאנדזון והארווין להוכיח שעונה נהדרת של בולדווין זה עלא כיפאק אבל הוא פה למאני טיים. וכשהוא לא פצוע, וזה אומר ממש טיפה מהזמן, הוא רסירבר יותר טוב מכל מה שיש לניינרז בסגל.

למרות כל מיני תגובות כאן ושם, לסיאטל יש התקפה שהראתה זיקוקים ומאורות לא פחות מקבוצות עם פנסי קוואטרבאק. בלעדי הארווין. כשהם בשיאם, ועוד בבית, אבל לא רק, בכל זאת מאזן של6-2 בחוץ העונה, אין שום דבר שיעצור אותם. במקרה של שבוע הבא, זאת אומרת PUNCH IN שישיות במקום שלישיות בהזדמנויות שניתנות וייצור קצת יותר מהלכים גדולים, שזה לרוב אומר המרה של דאון שלוש וקצת השלמות דאון דה פילד.

האם הם יכולים לחזור (לאפילו חלק) מהיכולת הזו? הרבה מהפרויקט "קונטרה באותו מטבע" של קארול תלוי בכך. אפילו על הנייר אני לא רואה פייבוריטית. מחוצה לו אני רואה דרבי/קלאסיקו/דם רע/גמר מנטלי. הכל יכול לקרות. איזה גמר.

דורפן 13 בינואר 2014

רק שאלה- איך נהיית אוהד סיאטל? גרת שם?

Samir Zamfir 13 בינואר 2014

גרתי בעיר בשנים האחרונות שם. עזבתי לשמש של טקסס לפני מעט זמן. דווקא את המשחק נגד הסיינטס ראיתי בניו אורלינס. נשכתי שפתיים ממש חזק. חוויה אדירה/מעציבה באמת כשהם מפסידים. אין ספק שזה אולי הסוף שבוע הכי גרוע לבקר בה. כולם הלכו הביתה. SHUT DOWN CITY. לא נורא, אני הייתי מבסוט.

עידן. 13 בינואר 2014

אגב- רק לפני כמה שבועות עולם הספורט בישראל געש כי ערן זהבי עשה פיו פיו לאוהדי הפועל. היום קפרניק, אחרי הטאצדאון שלו, עשה לקהל את תנועת הסופרמן של ניוטון- קשה לחשוב על משהו יותר מרגיז לאוהד קרולינה מזה.

אני ממש לא מחובבי קפרניק וכבר אמרתי לא פעם שבעיני הוא בינוני למדי, אבל מה, אהבתי את ההתנהלות שלו. התנהלות של גבר והתנהלות שסוחפת קבוצה ומנצחת משחק בפליאוף.

7even 13 בינואר 2014

עולם הספורט?
אתה מתכוון לעולם הכדורגל הישראלי
שהקשר בינו לבין ספורט מקצועני מקרי בהחלט?

באמת…מה מתרחש שם ב 15 שנה האחרונות?
תעדכן אותנו כי אנחנו מחפשים תמורה לצפייה,
כלומר כל דבר למעט הדבר הזה שנקרא כדורגל ישראלי

טל 13 בינואר 2014

יש איזה משפט על הכלב ואדונו. קבוצה שלמה עם הקלאס של הארבו.

7even 13 בינואר 2014

העלינו הילוך בזמן הנכון,
פשוט משחקים בלי פחד.
איזה תענוג. ג׳ו ניינרס!

תומר 13 בינואר 2014

מסכים עם כל מה שכתבת, ג'אסטין סמית פשוט תענוג וכמובן שגם פטריק וויליס שבכל מהלך נמצא בכמה מקומות בו זמנית.
בכלל, מה שעשה את השינוי בחצי השני לדעתי היה הלחץ הבלתי פוסק שהופעל על ניוטון שלא הפסיק להיאבק על חייו. הוא בחור קשוח ו QB מוכשר אבל לחץ כזה עושה את שלו וברבע האחרון הוא פשוט עשה שגיאה אחרי שגיאה.

קאפרניק היה לא רע הפעם, וודאי שהראה שיפור לעומת השבוע שעבר. אם ישתפר עוד טיפה אולי אפשר יהיה לעבור את סיאטל.

אסף 13 בינואר 2014

ובשבוע הבא סדנא ללימוד הגנה לכלל מתמי ההגנה ומאמני הפוטבול באשר הם: ניינרס vs סייהוקס. לא יכול לחכות כבר…

רמי מורנל 13 בינואר 2014

אני מתכוון (לנסות) לקנות כרטיסים למשחק בסיאטל מחר בבוקר , מישהו רוצה לבוא ?

גל ד 13 בינואר 2014

לא הכרתי, אז חיפשתי ביוטיוב. עושה רושם של אדם דרומי לבבי מאוד.

https://www.youtube.com/watch?v=EzPKYXXck9k

עמי 14 בינואר 2014

4 הקבוצות הטובות ביותר ב-NFL עלו לגמרים האזוריים

שני גמרים קלאסיים:
פייטון VS בריידי
קרול VS הארבו

אם נעבור את דנבר אני חושש יותר מסאן-פראן מאשר מסיאטל
בגלל הניסיון
בגלל הארבו
בגלל ורנון דייויס
ובגלל קפרניק

הסופרבול השנה עשוי להיות המשחק שיעביר את השרביט מהווטראנים (בריידי-פייטון) לרוקי'ס (ווילסון-קפרניק)

קפרניק הוא נשק עצום. קבלת ההחלטות שלו לא תמיד טובה אבל האתלטיות שלו מפחידה. הרבה קבוצות נתקעות ליד קו השער בגלל חוסר דימיון וחוסר בכלים התקפיים לפצח הגנות צפופות. לפנתרס זה קרה פעמיים שלשום.
לקפרניק יש לפחות שתי אפשרויות נוספות לפצח את הבונקר – בקפיצה לגובה ובריצה. זה נשק יעיל גם להרבה מצבים של יארד אחרון שנחוץ בדאון שלישי או רביעי.

וחוץ מזה לא שכחתי את ההשפלה מהשנה שעברה בפוקסבורו (למרות הקאמבק המפואר שלא הספיק)

Comments closed