המשחק הגרוע ביותר. אבל לא היום הגרוע ביותר

החתמת מאטה לא הייתה יכולה לבוא מוקדם יותר

mate

המשחק היה המזעזע ביותר של יונייטד השנה. וכפי שאתם יודעים – בכדורגל המזל משחק תפקיד ובהחלט שער שטותי מאד מנע עליה לגמר המפעל הזה. אבל הפנדלים הללו היו נייר לקמוס למצבה הנפשי של הקבוצה. קשה לדמיין יתרון גדול יותר מלהכנס לפנדלים אחרי שער ניצחון של דקה 120. ב-90 אחוז מהמשחקים תשים את הכסף על הקבוצה שכפתה את הפנדלים. אבל השחקנים כרגע לא מסוגלים אפילו לבעוט פנדל כמו שצריך.

טוב, אבל נדמה לי שזה היה יום של חדשות טובות בסך הכל. ולא רק שנמנע מפגש מול מנצ׳סטר סיטי שיונייטד קצת רחוקה מלהיות מוכנה לו כרגע. אני מתכוון להחתמת חואן מאטה. אני אומר ״נדמה לי״ כלומר אני אף פעם לא יודע מתי החתמה באמת מתרחשת ומוקדם יותר השנה אפילו החתמה כביכול של קונטראו עליה הקבוצות כבר הודיעו לא התרחשה. אבל על פי כל הסימנים יונייטד החתימה את חואן מאטה ונראה שהיא החליטה להתחיל לבצע את הניתוח בסגל השחקנים כבר עכשיו.

מבחינתי זו הפתעה מאד חיובית כי באמת הייתי משוכנע שבעלי הקבוצה לא מתכוונים להוציא כסף שכזה. הם סוף סוף מגבים את המנג׳ר שלהם וזו הפעם הראשונה, מלבד במינוי עצמו, שהם עושים זאת. וזו גם החלטה גדולה כמעט ראשונה של מוייס. ובעקבותיה גם ההחתמה הראשונה שלו (פלאיני) מקבלת קונטקסט אחר. האם הסיבה היא רצון להיאבק באמת על המקום הרביעי ולרוץ קצת באירופה או להתחיל להתכונן לעונה הבאה? עניין אחד לא סותר את העניין השני. מבחינתי זו הפתעה מאד חיובית כי באמת הייתי משוכנע שבעלי הקבוצה לא מתכוונים להוציא כסף שכזה. עברו במוחי מחשבות של ״ארסנליזציה״ של בעלות שתחליט שאובדן הכנסות כדאי יחסית להפחתת הוצאות. אבל לא. באיחור מאד גדול הבעיות בסגל חלחלו כלפי מעלה. ואני אגיד לכם: כמה שקבוצת כדורגל נראית עלובה – תוסיפו לה את מאטה, רוני וואן פרסי והיא לא תראה איומה כל כך. וכשזה יקרה אני אצפה מדייויד מוייס לשיפור ענקי ביכולת.

החתמת מאטה התאפשרה בגלל התמוטטות היחסים שלו עם ג׳וזה מוריניו בצ׳לסי. אבל למרות האופורטיוניזם והמזל שבהחתמה היא החתמה שקולה וקשה היה לבקש טובה ממנה. כי השחקן הוכיח את עצמו בליגה האנגלית, היה מועמד אמיתי לשחקן העונה בעונה שעברה והוא צעיר יחסית. יותר חשוב מזה הוא שחקן שבהחלט יכול לשפר שחקנים אחרים – עניין די נחוץ כרגע.

הערת אגב: צעד הוגן מאד של צ׳לסי עם שחקן מעולה שהיא לא רוצה בו. יונייטד צריכה לעשות את אותו הדבר עם קגאווה ו/או נאני. יש שחקנים שפשוט לא בסדר אם הם לא משחקים איפשהו. ואם מוייס לא מאמין בהם אין בעיה שישחרר אותם. הוא לא החתים אותם.

במשחק הבא הייתי פותח עם רוני, ואן פרסי, מאטה, ינוזאי, ארתורו וידאל (פלטשר) ועדיין חסר לי שחקן. אהה – סקולס! הוא לא נח מפסיק?

בן בסל - רינת אמיר
יהיה מעניין ומרגש

127 Comments

זן נדיר 22 בינואר 2014

אני רוצה להחליף כמה מילים עם איה פסיכולוג שיסביר לי איך זה שקבוצה לא מצליחה להבקיע, מתוך מספר הזדמנויות טובות מאוד(מאוד!) במשך 90 דקות וקצת עודף, אבל ברגע שגבה אל הקיר באופן סופי, זה קורה.

יש לנו מתנדב בקהל?

גלגלון 23 בינואר 2014

מישהו מאיתנו עוד עשוי לחשוב שוולבק חלוץ?

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

אני ממש מתנצל על חוסר ההבנה העמוק שלי (גם) בכדורגל, אבל עד שקראתי אותך, חשבתי שכן: וולבק הוא חלוץ.

יעקב 23 בינואר 2014

ממש חלוץ !! יודע לבעוט,לא יודע לעצור כדור, לא יודע למסור כדור על יותרמ- 5 מטר , מגיע תמיד אבל תמיד בתזמון לא נכון.
יודע רק לבצע לחץ

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

עכשיו שמתי לב למכלול המגרעות.

גלגלון 24 בינואר 2014

תודה יעקב,אם אתמצת את שכתבת נכון,וולבק שלומיאל ולא יהיה חלוץ לעולם.

גלגלון 23 בינואר 2014

מר מזרחי,או שאיני מבין את כוונתך או שהציניות שלך מעל לרמתי,אולי תתרגם לי את שכתבת,תודה

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

זה מאוד פשוט. ראיתי את רשימת המגרעות של וולבק והבנתי למה אתה חושב שהוא לא חלוץ.

עידו 22 בינואר 2014

אני מסכים שעם רוני ואן פרסי זה היה נראה אחרת אבל הבעיה השנה היא הלוזריות! ולא נראה שמויס מצליח להתגבר על זה. פשוט מחריד לראות איך שחקנים ששנה שעברה חזרו כל משחק שני מפיגור לא מסוגלים לסגור משחק פשוט. ואז להחמיץ 4 פנדלים…ברררר לא פלא שהוא מעולם לא זכה בכלום…

אריק 22 בינואר 2014

הגלייזרים לא רוצים שהאצבע תופנה אליהם.
מאטה מאוד לא מתאים לסגנון המשחק של מויס. הוא אוהב לשחק עם הכדור על הארץ בשביל קבוצה שמחזיקה בכדור. קצת חבל לי עליו, נדחף להחלטה לא שקולה בגלל גביע העולם הקרוב. שחקן אגף טוב הוא לא, אז איפה מויס ישחק איתו? מאחורי החלוץ? אז איפה רוני? כחלק משלישיה באמצע, אז איפה רוני?
מצד שנח שחקנים מעולים זה תמיד טוב.
וידאל מצד שני, זה כבר ממש ממש הגיוני. אמן.

אופיר 23 בינואר 2014

נחוץ, לא נחוץ, כןלא על המשבצת של רוני. כשאתה יכול להחתים את חואן מאטה – אתה מחתים את חואן מאטה.

מברוכ לכם.

סתמאחד 23 בינואר 2014

אם מאטה צפה במשחק הוא לבטח תהה האם כדאי לו להצטרף לקבוצה כה אומללה שעלתה למחצית השניה ביתרון של 1-0 ובחרה להתגונן במגרשה הביתי ומול קבוצה כמו סנדרלנד.
אילו למויס היה כבוד עצמי הוא היה מצהיר שהתפקיד גדול על מידותיו ומתפטר.
יונייטד זקוקה לרכש של 6-7 שחקנים איכותיים במיוחד כדי לחזור ולשחק כדורגל ובעיקר למנג׳ר טוב יותר שהשחקנים יכולים לשאוב ממנו השראה וביטחון.

רונן דורפן 23 בינואר 2014

כן – אבל אפשר ״לרכוש״ את רוני וואן פרסי.

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

אני מקוה שהוא לא קרא את הדברים שלך, אחרת הוא עוד יתחרט.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

החתמת מאטה היא רשמית?

אני מאחל ליונייטד שהוא יגיע, אבל עד שאין הודעה רשמית ובעולם שבו יש קבוצות שיכולות להוציא סכומים כאלו באותה קלות כמו שאתה יכול לאכול במסעדה, עדיף לחכות.

אם הוא יגיע, נראה לי שמזווית של מוריניו זה נובע מכך שצ'לסי כבר שיחקה שני משחקים מול יונייטד והיריבות שלה על האליפות, לא. במרוץ כל כך צמוד זה יכול לעשות את ההבדל.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

מבחינה מקצועית, מדובר אולי בשם הכי גדול ומוכח בפרמיירליג שיונייטד הייתה יכולה להביא, אבל לא בהכרח בשחקן בתפקיד שהיא הייתה צריכה.

אריק 23 בינואר 2014

סיטי וארסנל רועדות… צלסי אישרו רשמית שקיבלו את הביד.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

"קיבלו" במובן שהיא הגיעה אליהם או במובן שהם הסכימו לה?

אריק 23 בינואר 2014

Accept

הרסיבר בשדה השיפון 23 בינואר 2014

החתמה נוראית על משבצת שלא צריך בה כולם. כיום מקובל לשחק עם שני קשרים בעלי יכולות הגנתיות במרכז, בלרינה דוגמת מטה יכול לשחק או על חשבון החלוץ הנסוג או באגף.
הוכח שאין שום בעיה בהנהלה לשפוך כספים. הבעיה היחידה היא אצל המיונז מקבל ההחלטות.
אולי זה בכלל יאצפן מחופש, ועוד מעט יכנס יגאל שילון עם סיגר ביד.

איתמר 23 בינואר 2014

אם אני לא טועה, לפני כמה ימים מוריניו אמר שהוא לא יתן שמאטה יעבור לקבוצה אנגלית. אז מה פתאום שינה את דעתו? הרבה כסף? מה איכפת לו, זה הכסף של רומן…נראה לי שאם מאטה אכן חתם ביונייטד זהו רק חצי מהתמונה כשהחצי השני יתברר בקיץ – או במילים אחרות – רוני עובר לצ'לסי. אז מה בעצם עשינו?

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

ראשית, אולי יכול להיות הסכם ג'נטלמני בסגנון הזה, לא נראה לי שיכול להיות משהו מחייב משפטית.

שנית, אם רוני כבר עוזב כנתון, עדיף להיות עם ציפור אחת (ועוד רצינית) ביד, בטח לאור האפשרות שיונייטד לא תהיה באלופות בעונה הבאה.

איתמר 23 בינואר 2014

נכון

רונן דורפן 23 בינואר 2014

יש עוד סיבה. יש בכל זאת פייר פליי פיננסי. אמנם הפייר פליי של אופ״א הוא בדיחה אבל הליגה האנגלית החילה חוקים וצ׳לסי, בניגוד לסיטי, כבר כמה שנים לא משתינה מהמקפצה אלא מנסה לפעול בתוך החוקים. ומכיוון שהם רשמו הפסד כספי גדול בשנה שעבר ועכשיו קנו את מאטיץ׳ הם מאזנים את הספרים.

אם ליונייטד היו עוד 7-8 נקודות ליגה והיא הייתה במרוחק בתמונת האליפות העיסקה לא הייתה מתבצעת. אבל עכשיו צ׳לסי יכולה לחשוב אחרת: היא סיימה לשחק עם יונייטד ואם היא תחזק אותה כך שתיקח נקודות מסיטי או ארסנל היא מרוויחה. אבל זה בקטנה.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

הם גם מכרו את דה ברואין בהרבה כסף ויש להם 700 שחקנים בהשאלה שהם יכולים למכור.

אתה לא מוכר את השחקן שנחשב לטוב ביותר שלך בשנתיים האחרונות מסיבות של פייר פליי פיננסי. ומכוון שאני מסרב להניח שמוריניו מונע ממניעים אלטרואיסטים (כמו לתת למאטה הזדמנות להרוויח מקום בסגל למונדיאל), חייב להיות פה מניע נסתר.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

בנוסף, הם גם יכולים למכור את מאטה מחוץ לליגה. במקרה של PSG, בסכום כזה, במקרה של קבוצות אחרות בפחות, אבל לא בפער שהוא משמעותי עבור קבוצה כמו צ'לסי.

אני חושב שהמניע של חיזוק יונייטד מול סיטי וארסנל הוא יותר גדול משאתה חושב.

דורפן 23 בינואר 2014

מניע נסתר יכול להיות זכות של השחקן לווטו. לפי מה שאני מבין בחור מאד חכם, אקדמאי, ואוהב את אנגליה. הוא אולי מזהה שעת כושר לקריירה שלו – כי אם הוא מוציא את מנצ׳סטר יונייטד מהבוץ רמת הכוכבות העולמית בכל זאת לא דומה לצ׳לסי או סן ז׳רמן

אחד 23 בינואר 2014

הפער בין יונייטד לסיטי גדול מכדי שאפשר יהיה לסגור אותו ברכישה אחת.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

ברמת עונה שלמה זה פער גדול מידי. ברמת משחק נתון, שיונייטד משחקים בהרכב מלא ובמשחק ביתי, זה מאד משמעותי.

סימנטוב 23 בינואר 2014

פרגוסון היה כל כך דומיננטי שהשחקנים יכלו להישען עליו ועכשיו הקרקע לא מוכרת משהו צריך לדפוק על השולחן (מוייז בחור נחמד, נחמד מדי) דווקא עכשיו היה מתאים איזה שחקן מהסוג שלא היה מסתדר עם פרגוסון רוני הפצוע(כמה שהוא חסר) קיין וכד'.

גיל 23 בינואר 2014

רונן, בדיוק חשבתי עליך ועל התאוריה (שאני מאמין שהיא די נכונה) לגבי הפנדלים. מצד שני, אפשר לומר שמנצ'סטר הייתה רחוקה דקה מהעלייה והגול שהבקיעה לא החזיר את המצב לקדמותו. מה שמנצ'סטר צריכה זה בעיקר פסיכולוג ספורט טוב כי אם דה חייאה טועה ככה אז באמת כלו כל הקיצין. דווקא היכולת לדעתי לא הייתה רעה כל כך והם מראים שדווקא כשהם מאוד רוצים הם יכולים להבקיע גול מכלום רק שמשום מה הם נסוגים לאחור יותר מדי. מה שכן, כל משחק שלהם השנה יש דרמה גדולה, גם זה משהו.

דורפן 23 בינואר 2014

ורק הבהרה על משהו שנכתב: מאטה לא יכול לשחק בגביע אירופה אז הוא בהחלט נרכש לשיפור ההישגים בליגה.

wazza 23 בינואר 2014

אם מעפילים לגביע אירופה יש סיכוי טוב שאני מחרים את המשחקים

אריק 23 בינואר 2014

שמעתי שמביאים את עברי לידר לעבוד על נאמבר. כי הסיכוי הכי גדול להשתתף במפעל אירופי זה לשלוח בוי בנד לאירוויזיון.

Danny - Long Island 23 בינואר 2014

לקבוצה כרגע אין מנהיג על המגרש. רוני אמור להנהיג! באם הוא עוזב אז הנשמה מתה. מי ינהיג? ינוזאי? כרגע הוא צעיר מידי. חייבים להחתים את רוני וכמובן להביא מספר שחקנים ברמה גבוהה כדי לעזור לו להחליט להישאר.

בני תבורי 23 בינואר 2014

החתמת מאטה היא רק סצנה ראשונה בתסריט, השנייה תהיה בתום העונה כשמוריניו יחתום.

ניק 23 בינואר 2014

האמת שההפך.. מוריניו לא מאמין בו והוא בטח לא ימכור לעצמו שחקן שהוא לא רוצה..

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

בני,
זה מה שנקרא חוש הומור עמוק. במחשבה שניה, ממי אם לא ממך?
הסיכוי של מוריניו להגיע ליונייטד בשלוש השנים הקרובות דומה מאוד לסיכוי שלי.
ואני חסר חוש הומור באופן קיצוני.

בני תבורי 23 בינואר 2014

יוסי,
מוריניו מעולם לא הסתיר את אכזבתו ממינויו של מוייס ביונייטד. הוא יגיע אליכם מיד כשיתאפשר והשחרור של מאטה הוא רק חלק מהנדוניה. אולי זה יקרה רק בעוד שלוש שנים אבל יקרה.

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

בני, להתראות אז.

ניק 23 בינואר 2014

אני חושב שהדיון על מאטה קצת השכיח את המשחק..
פשוט לא יאמן שאנחנו צריכים לעשות בונקר בבית נגד קבוצה מהמקום ה19.. הכי חבל על דה חאה, שהוא בטוח השחקן הכי טוב שלנו השנה ועשה שטות כזאת, למרות שהוא חיפר על זה בהצלה מדהימה מהפנדל של גונסון, אבל עדיין אני מאמין שהאשמה תשב לו על הראש…
הביעה ב4 פנדלים שהוחטאו היא לא רק העובדה שלא כבשנו 4 מתוך 5 פנדלים אלא צורת הבעיטה.. כל פנדל יותר עלוב ומפוחד מהשני. אפילו הפנדל היחיד שנכנס היה מאוד קרוב להעצר ע"י השוער. אם בועטים פנדל כמו גונסון והשוער לוקח לך בצורה לא הגיונית אז אין טענות אבל כשבועטים חלש ומהוסס כמו באימון שוערים אז באמת שזה מרתיח (חוץ מוולבק שפשוט לא יודע לבעוט בכל מצב)

אחד 23 בינואר 2014

לדעתי יונייטד לא הייתה מבקיעה את השער השני לולא הייתה סופגת קודם, כך שבכך מקרה היו מגיעים לפנדלים, לכן השער שספגה לא היה משמעותי בסופו של דבר.

יוסי 23 בינואר 2014

אם היה נגמר 1:0 יונייטד היו עולים לגמר. לא היו פנדלים. השיטה של שערי החוץ הייתה נכנסת לתוקף אחרי ההארכה.

גיל 23 בינואר 2014

אגב, החתמת מאטה סותרת את כל נבואות החורבן שששקיעה בבינוניות לא תגרום לאף שחקן גדול לבוא לשחק אצל היונייטד. כשיש כסף ויש רצון אז ניתן להביא שחקנים טובים.

no propaganda 23 בינואר 2014

יונייטד עדיין לא שקעה בבינוניות, בשביל זה צריך כמה שנים.

גיל 23 בינואר 2014

לפי מה שאנשים כותבים כאן אחרי משחקים נדמה שהם כבר בבור כזה עמוק שאין תקווה.

אמיר המקורי 23 בינואר 2014

קשה לדעת מאיפה להתחיל בבואנו לסכם את מה שראינו אז נתחיל קודם כל בחואן מאטה,אכן שחקן טוב מאוד לכל הדעות וגם יודע משהו על הליגה.
מאטה הוא לא שחקן של 45 מליון יורו!זו החתמה טובה אבל החתמה ממקום של מצוקה וצלסי כמו כריש מריח דם הצליחו לסחוט כל יורו.
הסיטואציה אמורה להיות הפוכה,מאטה הוא שחקן שאינו משחק כדורגל סדיר כבר חצי עונה והקבוצה שלו מחפשת להיפטר ממנו.
בשוק נורמאלי מחירו נמוך יותר וצלסי הייתה אמורה לקבל עליו לא יותר מהמחיר בו הוא נרכש על ידה,זה כסף גדול לשחקן גדול בדמותו של רויס מדורטמונד ועוד כמה שלא נזכיר את שמם כעת.
שום דבר ממה שקרה אתמול בערב לא מפתיע אותי,נכון אני עדיין מזדעזע כל פעם מחדש לאיזה שפל ניתן עדיין לרדת אבל כבר כשלוש עונות עוד עמוק בתוך העונות המפוארות של היונייטד אני כותב על תרחיש רע שמתפתח כתוצאה מרכישת שחקנים לא ראויים,אי החלפתם של שחקנים ותיקים מאכזבים ואי הכנת יורשים ראויים לאגדות כמו גיגסי,סקולסי ריו ווידה.
צר לי על מויס ולמרות שהוא בוודאות אינו הבחירה הטובה והראוייה ליונייטד כמעט כל מאמן אחר(אולי חוץ משניים)היה מתרסק בצורה דומה.
בואו ונאמר את האמת (ויש כאן כמה מגיבים שאינם אוהבים לשמוע אז שיאטמו אזניים ולא יקראו הם ממילא לא מבינים)הסר אכן השאיר למויס קבוצה אלופה וארון מלא בגביעים וצלחות אליפות ותמיד נהיה אסירי תודה על כשני עשורים של עונג צרוף.
אבל היום מה שאנו רואים זו ירושה מביכה וזו האחריות של הסר שיושב ביציע בפנים נוגות ובטח מבכה את חלק מההחלטות שביצע.
היום היונייטד מורכבת משני שחקני על(שכלל לא בטוח שברצונם להישאר)+ינואזי שיהיה כוכב וולאבק שאולי עוד ייצא ממנו משהו וזה לא בטוח.
כל השאר זה אוסף שחקנים בינוני שניתן למצוא כמוהו ברחבי הפרמייר וגם בקבוצות הצמפיונס שיפ הבכירות, באחריות לא חומר למועדון מפואר כיונייטד ויש לשחרר אותם .
היום גם בכירי הפרשנים בממלכה כותבים זאת בגלוי למרות שעדיין נזהרים בכבודו של הסר ולא מעבירים ביקורת גלוייה אבל כולם מבינים לאן מופנים חיצי הביקורת.
ההתנהלות הכושלת והקמצנית בשוק העברות ואי רענון הקבוצה והזרמת דם צעיר מקבוצות הנוער תעלה ליונייטד בכמה עונות יבשות.
הפער שנפתח מול הסגלים של הסיטי צלסי ואפילו ארסנל שכולן הצטיידו בעונות האחרונות בשחקנים מוכשרים צעירים או שחקני רכש מעולים גדול מידי לסגירה בעונה אחת.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

בגילו ובשוק הנוכחי, מאטה הוא בהחלט שחקן של אזור ה40 מיליון יורו, בטח במונחי פרמיירליג ובהעברה פנימית.

בעידן הנוכחי לאנשים יש זיכרון קצר, אבל רק בעונה שעברה הוא היה אחד מארבעת המצטיינים בליגה.

פליקס 23 בינואר 2014

אני יודע שאני טיפה מגזים, אבל אין כמו עונה בינונית בשביל נוסטלגיה..

ההחתמה של מאטה (אם אכן תצא לפועל) מזכירה לי את הטעות הגדולה של לידס כאשר מכרה את קאנטונה ליונייטד. גם ההעברה של קאנטונה הייתה עקב סכסוך עם המאמן או אחד השחקנים.

אינני בטוח שיונייטד של אז הייתה הרבה יותר כשרונית מיונייטד של היום, יונייטד של אז הייתה קבוצה מלאה בכשרון אבל תמיד היה חסר לה המשהו הנוסף בשביל לפרוץ קדימה.

לא בטוח שמאטה הוא אכן המנהיג שיונייטד ציפתה לו, אבל אני זוכר את מאטה לפני כמה שנים במשחקים מול ריאל ובארסה בגיל יותר צעיר, הוא היה לגמרי המנהיג של ואלנסיה במשחקים הללו.

מבחינת כשרון.. לדעתי אינו נופל מכשרונו של קנטונה.

גודיונסן 23 בינואר 2014

חבריי אוהדי היונייטד –
הרווחתם שחקן אדיר, אדיר, אדיר.
רק בזכותו אני אשנא פחות את היונייטד ואצפה במשחקים שלכם אם ייצא לי…

נכון, הוא לא התאים למוריניו, אבל זה לצערי לא אומר הרבה כי כולם, גם אוהדי צ'לסי כמוני, יודעים שהוא די אנטי-כדורגל… עצוב, אבל אנחנו נאלצים להפרד משחקן עצום בגלל שלא התאים, כביכול, לשיטה.

מאמנים אחרים הסתדרו איתו בלי בעיה, השתמשו בו בחוכמה, אבל מוריניו צריך משחק של עוצמה ו-2-3 מסירות מהירות עד שהכדור הרשת, הרבה מרדף אחרי מגינים, לחץ, ולא אכפת לו אם זה על חשבון הכדורגל.

ייאמר לזכות מוריניו, שהוא לא עשה דבר מתוך רשעות. הוא קיבל קבוצה עם 6-7 קשרים התקפיים מעולים, עם תכונות די דומות, והיה צריך לבחור את המועדפים שלו, והשאר ברוטציה. גם בצ'לסי אין לו סמכויות של מנג'ר, למייקל אמנאלו מיודענו שהוא הבלאק-גרנט-ממבה החדש, וגם הוכיח על הדרך לרומן שצ'לסי מסוגלת להרוויח יפה על שחקנים (דה ברואינה, ועכשיו מאטה).

מצד שני, אם מוריניו היה נותן למאטה את המפתחות וניתן לעשות דבר כזה (הוא נתן את המפתחות בתחילת העונה ללמפארד ולאוסקר), ולא מייבש אותו על הספסל מההתחלה, אני חושב שהוא היה מוכיח שלמרות מגרעותיו, הוא שחקן ווינר, ממושמע ו—- מביא תארים…

בקיצור, הרווחתם.

no propaganda 23 בינואר 2014

מאטה הוא שחקן טוב, אבל לא עושה הגנה. ושחקנים שלא עושים הגנה כבר לא מספיק טובים ברב המקרים. לא סתם אוזיל נמכר מריאל ודי מאריה נשאר. כשדי מטאו זכה עם צ'לסי בצ'מפיונס( עזוב עכשיו אם הגיע להם או לא), מאטה היה מוחלף כל משחק כי הוא לא היה לו את הכושר למשחק אינטנסיבי. אין כרגע כמעט אף קבוצה בטופ שמשחקת עם שחקנים שלא רצים מספיק( ארסנל לא באמת בטופ ).

סימנטוב 23 בינואר 2014

הגנה… מילה שזהה עדיין לא למד

matipool 23 בינואר 2014

למרות שלא היו שום שמועות על התעניינות של ליברפול במאטה , זה די הגיוני לחשוב ששידוך שלו עם ליברפול היה מתאים מאד לשני הצדדים .
מאטה יכול לשחק בשני הצדדים וגם מאחורי החלוץ וליברפול מאד צריכה פונקציה כזו ( במיוחד לאור הכושר הלא טוב של קוטיניו ) . בנוסף , הוא גם כובש הרבה יותר טוב מסטרלינג וקוטיניו .
רודג'רס היה עוזרו של מוריניו , מיודד איתו וליברפול היא לא באמת יריבה של צ'לסי על האליפות .
אני חושב גם שהסגנון הנוכחי של ליברפול והראש של רודג'רס יותר מתאימים למאטה מאשר זה של יונייטד של מויס .
חבל שלא נעשה מהלך בכיוון . בסאלח ננוחם ?

אריק 23 בינואר 2014

סאלח בצלסי כנראה. קאגווה?????

באבא ימים 23 בינואר 2014

הלוואי!

D! בארץ הקודש 23 בינואר 2014

מתע, כמו שזה נראה אפילו את סאלח אנחנו לא מצליחים להחתים (ואני לא חושב שהוא עדיפות ראשונה למה שאנחנו צריכים כרגע). אז מישהו כמו מאטה?

D! בארץ הקודש 23 בינואר 2014

(מתי – כמובן)

מעיין אוהד מכבי 23 בינואר 2014

נראה שמוייס אכן מתחיל לבנות, ואולי אפילו יתמקד מעכשיו במשימה שמתאימה לרקע שלו וזה המאבק על המקום הרביעי. הגעה לליגת האלופות בעונה הזאת, למרבה הצער, תיחשב למיני הישג לאור איך שהעונה מתפתחת.

לדעתי הגעת מאטה מסמלת את סוף עידן רוני ביונייטד כי קשה לי מאוד לראות מערך ששניהם משחקים בו.

כולם מתייחסים להחתמה של מאטה אבל לדעתי שתי עסקאות אחרות חשובות יותר, לפחות לדעתי – הראשונה היא ההגעה האפשרית של דאנטה, בשאיפה שהוא ייצב את ההגנה (לא זוכר הרבה בלמים ברזילאים מצליחים באנגליה אבל נקווה). השנייה היא ההחתמה (סוף סוף) של קונטראו (ככל הנראה כמחליף של אברה שכבר הודיע שיעזוב).

no propaganda 23 בינואר 2014

דאנטה לא יגיע. זאת סתם ספקולציה כי הוא עומד לחתום על חוזה בבאיירן.

אחד 23 בינואר 2014

כן,זה נשמע הזוי שמישהו ירצה לעבור מקבוצה במצב של באיירן לקבוצה במצב של יונייטד. זה לא שמייבשים אותו על הספסל או משהו.

מעיין אוהד מכבי 23 בינואר 2014

פחות עקרוני אם הוא יגיע או לא, עצם העניין בבלם ובמגן שמאלי מראה שמתחילה לחלחל ההבנה שצריך להתחזק וגם איפה צריך להתחזק.

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

חבל על ההדחה הזו , מפני שבתסריט שלי, יונייטד אחרת היתה מופיעה בגמר, כשנכללים בה שני הפצועים המיתולוגיים , מאטה אם העסקה תושלם ואולי עוד שחקן.
זה היה יכול להיות משנה כוון אמיתי, אבל זה נגמר וצריך לשים את זה בצד, ונחזור לזה פעם בהמשך כשנעלה זכרונות מהעונה הקשה הזו.
.
מאטה 1.
הרכישה מראה בין היתר את הכוון שמיעדים לקאגווה, והוא לסיים את העונה ואת התקופה שלו בקבוצה.
.
מאטה 2.
הרכישה הזו, במחיר שמנצל את המצוקה הנקודתית שלנו מעמיד באור נלעג את הדברים שנכתבו כאן רק השבוע על 'מדיניות הרכש ותרבות הניהול החדשה' של הקבוצה.
"חכמים הזהרו בדבריכם" אמרו חז"ל. טפשים עוד יותר אני אומר, ואני לא חכם, וברגע כתיבת הדברים עוד לא ז"ל.
.
מאטה 3
אני מניח שההחלטה למכור את מאטה נפלה מעל לראשו של מוריניו. כנראה שמישהו שאל אותו אם מאטה בתכניות באמת, ועל פי התשובה החליט אותו מישהו החלטה נכונה. כלכלית ומקצועית.
וכאן אני אומר, שהמחיר ליונייטד הוא האחרון בצרות שלי. אני לא מרחם על הגלייזרים שעליהם כנראה ריחם סיר אלכס מאוד, ובמחירי השוק היום התחרות היא גם על מי הכי טמבל.
.
ואחרי הכל, זו לא הרכישה הכי חשובה. לא במובן של סגירת פערים. הבעיה הכי קשה היא בקישור האחורי, זה שעומד לפני הבלמים.
יכול להיות שכפתרון ביניים יביאו את דאנטה כדי לפנות את גונס ואולי פלאיני, אבל אם שתי ההנחות האלה נכונות, הן עדיין בגדר פתרון ביניים.
אח"כ מגן שמאלי וכששני אלה ירדו מסדר היום, תתאפשר חשיבה עמוקה על איך מסדרים את הקבוצה ואת הסגל המצומצם ואת הסגל הרחב. כל זה הם ענינים לעונה הבאה, ואני , בניגוד לכמה מהכותבים כאן חושב שמוייז הוא מה שאנחנו צריכים בהנחה שגם בעשר השנים הבאות ירצה המועדון הזה להיות מוביל.
.
זהו. התעיפתי להקליד.

סתמאחד 23 בינואר 2014

מה עשה מויס בקריירה שלו שגורם לך לחשוב שהוא מה שיונייטד זקוקה לו ?
האם אתה יכול לחשוב על קבוצה גדולה אחרת באנגליה ובאירופה שהיתה שוקלת את האופציה של מויס כמאמן ?
לפעמים מוטב להודות בטעות כאשר עוד ניתן לתקן את נזקיה.

אחד 23 בינואר 2014

ברצלונה כבר הביאה מאמן עם הרבה פחות ניסיון מאשר מויס(ואני מדבר גם על גווארדיולה וגם על הנוכחי) והלך לה לא רע.

אופיר 23 בינואר 2014

הנוכחי? מאמן עתיר ניסיון ועטור הצלחות, גם אם בזירות שפחות נחשפנו אליהן (אם אפשר לקרוא לרבע גמר מונדיאל ככה).

אלי 23 בינואר 2014

גווארדיולה היה סיכון די גדול, אבל אל תשכח שהיה להם את מסי, צאבי ואנייסטה בשיא.
בשנים שלו ברצלונה לא ראתה אף קבוצה ממטר.
והנה עכשיו, מאמן אחר, הם שווים לשתי קבוצות אחרות, למרות כל הכוכבים.
אז אולי המאמן החדש לא כזה מוצלח.

תוהה בדרכים 23 בינואר 2014

רוב המינויים הבאמת מוצלחים ב25 השנים האחרונות היו של מאמנים אלמונים לחלוטין בשעתו: סאקי, קאפלו, ואן חאל, גווארדיולה. ונגר במידה מסוימת (מכוון שבסך הכול הוא הצליח פחות מהארבעה הראשונים).

גם לאנצ'לוטי לפני מילאן או רייקרד לפני ברצלונה לא היה רקורד הצחות מרשים. זו לא הנקודה.

ההתנגדות למויס לא נבעה מחוסר ניסיון. להפך, היא נבעה מהכרות עם הכדורגל שאברטון הציגה למעלה מעשור. להבדיל מהדוגמאות שנתתי, זה לא היה מינוי "מחוץ לקופסא". יש מאמנים שאולי לא מצליחים מאד בקבוצות הנוכחיות שלהם, אבל הכדורגל שלהם מתאים לקבוצות גדולות. מויס הוא לא כזה.

עירן 23 בינואר 2014

+1

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

סתמאחד.
הקבוצה הגדולה באירופה, והמנגר הגדול מכולם בכל הזמנים בחרו בו. לי זה מספיק.

עירן 23 בינואר 2014

יוסי,

מתוך סקרנות: מתי נראה אצלכם כאן, בעיקר אתה וטל (רונן קצת מתחיל לצפות אחרת ממויס, כמו שהבנתי), איזושהי תובנה אחרת על מויס, אם בכלל ? מקום 7 ? מקום, 10 ? הדחה מוקדמת מהצמפיונס ?

והסיבה לשאלתי היא שאתם מדברים כאן על השחקנים כאשמים (גם רונן). אבל אלו שחקנים שהיו מספיק טובים לקחת 3 אליפויות ב – 3 השנים האחרונות בפרימייר ליג (רק הגול המאוחר של אגוארו מנע את כל ה – 3).

התוצאות ועוד יותר היכולת מדברים הרבה מאד בעד עצמם ונגד המינוי. הסגנון מאד אפור ושוב אני מזכיר שרונן כתב פעם ש"צריך לראות את המשחק". להבנתי, לפי הסגנון אפשר כבר עכשיו לזהות את שיטת המאמן. זה מה שאתה מייחל לקבוצה 10 שנים קדימה ???

ועוד – שהרי עכשיו יענו לי שחסרים 2 שחקנים מרכזיים. משום מה, אני לא זוכר שבתקופת פרגוסון דיברו כ"כ הרבה על שחקנים חסרים.

מעניין אותי היסוד להשקפה הזו שלכם (שוב, בעיקר אתה וטל וגם רונן מאד זהיר בהתייחסות שלו וטרם הסיט את הביקורת מהשחקנים למויס). האם באמת לטעמך אוהד "אמיתי" הוא אוהד שרואה רק טוב בקבוצה ? האם אוהד אמיתי, המזהה, להבנתו, כשל בסיסי בהתנהלות (כמו שאריק טוען כאן לכל אורך הזמן על מינוי מויס, טענה המגובה בעובדות לפחות כרגע) אמור להתעלם מזה ולנסות ולראות רק את החיובי רק כי הוא "אוהד אמיתי". אריק, להזכירך, הוכתר כאן (לא על-ידך כמובן) כ"אוהד הצלחות".

לכן, מסקרן אותי מתי העימות הזה, בין התוצאות והעובדות לבין הרצון לראות טוב בקבוצה, יביא לנקודת מפנה אצלך, אם בכלל.

כוכב עליון 23 בינואר 2014

אני לא יוסי ולא טל, ובטח שלא רונן. אני יכול לתת את דעתי הצנועה לגבי מה שכתבת. לדעתי ועל פי השקפתי לא ניתן לשפוט מאמן אחרי חצי עונה וגם , אולי תתפלא לשמוע, לא אחרי עונה שלמה. מבחינתי, ושוב רק מבחינתי, לפחות שנתיים נותן לו, כן, גם על חשבון עונה נוראית כמו שאנחנו חווים.ההצלחות של אותם שחקנים בשנים האחרונות הם לא פונקציה ולא מדד. כולנו, ואני מתכוון כולנו, דיברנו על כל מה שחסר לקבוצה בשנים האחרונות, והכל תוקן ע"י גאון אחד ולקחנו אליפויות, אבל וזה אבל גדול, בלעדיו כל החוליים נחשפים ואף יותר. לא היה לי ספק לכשלון העונה, ולא משנה מי המאמן שהיה מגיע (כן, גם מוריניו, קלופ, סימאונה או מיכלס בשיאו). זה תהליך שאנחנו עוברים ואנחנו נצטרך לעבור את זה. ולגבי האוהדים, לא יודע מה זה אוהד הצלחות או לא אוהד הצלחות, אני נוטה לחשוב שאריק לדוגמא הוא בן גילי פחות או יותר, מה שאומר שהוא התחיל לאהוד יונייטד בהצלחות של ליברפול, אני כן יודע, שאוהדים כל תפקידם זה לתמוך בקבוצה ברגעים קשים, ולעזאזל, עברנו 22 שנים מדהימות עם הקבוצה הזאת, אז אחרי חצי שנה נוראית, הכי נוראית, אנחנו נשברים??

עירן 23 בינואר 2014

כוכב,

תודה על התשובה.

רק לא הבנתי מה זה "נשברים". לטעמי הדברים די פשוטים וצריך רק לראות נכוחה.

אפשר כבר היום לדעת שמה שמויס עושה לא טוב. לא קשור דווקא לשחקנים. ברור מה חסר ומה יש, אבל ברור שכדורגל אפור עם הגבהות לא מדוייקות לא טוב לנו.

תבדוק את הרקורד של מויס באברטון לעומת איך שהם נראים עכשיו, תוסיף לזה את ההצלחה של יונייטד לפניו ומצבם איתו, חבר את הסגנון הנורא והמשעמם ותקבל מסקנה די קלה.
זה בכלל לא קשור לנשברים או לא נשברים. נאמנות עיוורת רק כי פרגי בחר במויס אינה עדיפה בעיניי על הצבעה כבר עתה על כשלון.

אריק 23 בינואר 2014

כוכב, מי נשבר? לא מביו מה זה כל הדיבור הזה כאילו אנחנו חברים בכת או בחצר של רב וכופרים במנהיג. אני גם חושב שאני הרבה פחות כפויי טובה מכם כי אינני מזלזל בשחקנים ובקבוצה שהסבו לי הרבה הנאה. אני כן חושב שהמינוי ההזוי והמטופש שחשבתי שהוא כזה מלכתחילה הופך להיות גרוע מכל דמיון, לדעתי אברם היה מוציא יותר ממויס ואני מדבר ברצינות, למעשה זאת תצוגת האימון הגרועה שראיתי בחיי. לא רואה שום אור בשולי הענן, לא גם לא ינוזאי, אז יופי, סופסוף לא פספסנו כשרון מהנוער. לפחות לקח פוגבה נלמד. מדובר על מישהו חיצוני שאין לו שום קשר להיסטוריה של הקבוצה (מלבד זה שעכשיו כבר חתום על הרבה שיאים מביכים) שהובא לאחר ששיחק כדורגל שכבר לא משחקים היום בשום מקום, היי אפילו סטוק מאסו בתואם מויס- פוליס. להביא מישהו כזה, לנהל קבוצת צמרת עם יועצים שהובאו איתו מפאקינג אברטון זה פשוט דפוק. עכשיו אני אמרתי את זה במאי, וכולכם קפצתם. בסדר, יכול להבין את ההגיון, אבל מאז הוא מצדיק כל פחד שהיה למי שהתנגד למינוי. לא צריכים להיות עיוורים. שפת הגוף שלו מיום המינוי ועד ההליכה המושפלת לחדר ההלבשה אתמול כולה מדברת בעד עצמה.
העולם התקדם ומויס נשאר מאחור, קתולי הדוק שמסתובב עם הברית החדשה לכל מקום לא יכול לנהל שחקנים שמקבלים מיליונים זה לא מתחבר. כך גם הכדורגל של הרם ונגח וכדורים ארוכים, שייך לעידן אחר. מויס הוא כשלון והוא יעוף כנראה בלי לרשום את שמו על שום תואר, בודאי שלא חשוב. השאלה רק מתי ומוטב מוקדם

כוכב עליון 23 בינואר 2014

עירן ואריק מכובדיי, נשברים זה להגיד שאני רוצה שהקבוצה שאני אוהד תפסיד, נשברים זה להגיד בכלל לא ראיתי את המשחק שלנו נגד X (יש לי זכרון טוב לטוקבקים מסתבר..מחלה..),להמשיך? דעתכם שמויס לא מתאים ממאי או מעכשיו מקובלת ונשמעת כל כך הגיונית וישראלית. ויתכן שאתם צודקים,אבל אולי לא? שום דבר לא משיחי (לפחות לא בעיניי) בגלל שפרגוסון בחר בו, כל מאמן שהיה נבחר, כולל אברם, היה מקבל ממני זמן רב מחצי שנה כדי להוכיח את עצמו. ולגבי ההגבהות, הלוואי, הלוואי ומשחק האגפים שלנו היה טוב כמו בתקופה של בקהאם וגיגסי והיו לנו הרמות. בינתיים אני רואה בלאגן במרכז המגרש.אבל שימו לב למילת המפתח.בינתיים. וכן, מותר שנה אחת נוראית ,איומה, קטסטרופלית ב 22 שנה, אחרי פרישתו של מי שהשפיע יותר מכל על הפרמייר ליג.

אריק 23 בינואר 2014

הפסדים כרגע הן ברכה במסווה לגבי דווקא חצי כשלון הוא רע. יש נגע ויש להפטר ממנו וטוב שיבינו זאת במהרה.ג

טל המנצ'סטרי 23 בינואר 2014

עירן

תובנה אחרת לגבי מוייס?
לא אחרי כל משחק,לא אחרי חצי עונה, גם לא אחרי עונה אחת מלאה.
מוייס קיבל קבוצה שזכתה באליפות בעונה שעברה, על פניו הכל מושלם,
מישהו לוקח בחשבון עניין של עייפות החומר או שובע שאיתם מוייס צריך להתמודד?
מוייס קיבל סגל נהדר אבל עם חוסר בולט מרכזי שלא טופל כראוי בכמה עונות אחרונות (מרכז הקישור) הוא עצמו ניסה להשלים את החסר בקיץ, בהזדמנות הראשונה לא הצליח, האם לא יהיה זה רק פייר שניתן לו את הזמן לנסות לתקן זאת ואז לראות?
מוייס מתחילת העונה קיבל תפוקה נמוכה ביותר מרוב שחקני הסגל, גם מכאלה שכבר ראו ועשו וזכו בכל דבר שזז, מישהו חושב שמנג'רים אחרים היו מתמודדים טוב יותר לו זה היה קורה בקבוצות שלהם?
מוייס מתחילת העונה מתמודד עם מכת פציעות לא קלה, כולל שחקני המפתח הגדולים ביותר, מישהו חושב שכל מנג'ר אחר היה מתמודד טוב יותר עם העדרות ארוכה של הג'וקרים הכי גדולים שלו בטווח הזמן הזה?
וכל זה בדיוק ברגע החלפת משמרות, המנג'ר הגדול ביותר בכל הזמנים עוזב והוא,מוייס, נכנס לנעליים שלו, מתחיל ללמוד את המערכת שנקראת מנצ'סטר יונייטד, אחד המקומות הכי לוחצים בעולם הספורט.
כשאני לוקח את כל המשתנים גם יחד, כשרואה שלמרות הכל יונייטד בחלק העליון של הטבלה, במרחק יריקה ממקום 4 (על הנייר המינמום שאליו אנחנו "מוכנים" לרדת בכל עונה) אחרי קמפיין בתים מרשים בליגת האלופות עם אפשרות להתקדם לפחות שלב אחד נוסף, אחרי שבכל זאת נאבקנו וכמעט עד הסוף בגביע הליגה וכשאני רואה את מוייס ניצב מול כל אלה, זקוף קומה, מדבר לעניין, מנצל הזדמנות להביא שחקן כמו מאטה, מכוון לסוג השחקנים כמו מאטה (ועוד בקיץ כיוון אל פאבריגאס, הררה, טיאגו) אני אומר, יש לו את הגב שלי ובדרך לבניית קבוצה חדשה לפי תפיסת העולם שלו ואת זו לא נוכל לראות בין רגע.
מי שרוצה לשנות את הדעה שלו כל שני וחמישי, לאחר עשרה משחקים או חצי שנה, לטעמי זה שטות אחת גדולה וכשאנחנו ממש, אבל ממש לא רואים איזו קטסטרופה וגם אם המצב לא משביע רצון כרגע וכשיש גם לא מעט דברים טובים שקורים, גם כאלה שהם אבני היסוד לקראת העתיד.

להגיד לך שלא נעשו טעויות? בוודאי שכן, מי שלא מנסה, מי שלא פועל לא טועה.
אפשר היה לנהל משא ומתן טוב יותר בקיץ(אגב, גם בנוגע לזה מוייס נאלץ להתמודד עם צ'רמן חדש וחסר ניסיון וכשגם דיוויד גיל, האיש שעליו פרגוסון אמר, צ'רמן מושלם,עזב בקיץ גם עם זה מוייס היה צריך להתמודד על ההתחלה ושילם על כך ביוקר ואנשים שוכחים ולא מתייחסים לזה בכלל)
אני לא מבין את ההתעלמות מפאביו ונתינת ההזדמנויות לבוטנר
אבל מקצועית על הדשא ולמרות יכולת לא מרשימה ברוב המשחקים, אני כן מזהה הרבה יותר דברים חיוביים וגם אם עדיין לא באים לידי ביטוי בצורה שמניחה את הדעת.

זמן, סבלנות וגם יותר ממאה ימי חסד. רק לאחריהם אפשר יהיה להגיד, מתאים, לא מתאים.

מה הוא אוהד "אמיתי" לטעמי? אני לא אכנס לזה, אני כן יודע
שאפשר לבקר את הקבוצה, את המנג'ר, את המערכת אבל כל עוד אלו הם דברים עניינים, מול זה אני בכיף מתייחס ומתדיין ואני יכול להסכים או לא ואפשר להסכים איתי. לצערי יש גם כאלה, טרמפיסטים, פה ובמקומות אחרים ואותם אני לא מחשיב, לא סופר, עוד כמה משחקים לא טובים והם כבר ימצאו לעצמם משהו אחר לעשות בזמן משחק ועד אז הם נהנים להשחיז סכינים ואפילו שמחים בכישלון הקבוצה והעיקר שזה תואם את הקו שלהם, המצחיק הוא שבהצלחה הראשונה הבאה הם יהיו הראשונים לקפוץ על ההצלחה הזו.

אריק 23 בינואר 2014

פפחדתי שנהפוך לליברפול תוך כמה שנים… כשאני רואה שביאות רצון מחלק עליון וקירבה (??? ) למקום 4 אני רואה שהקוסם עשה את זה בחצי שנה. שאפו.

אריק 23 בינואר 2014

שביעות

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

טל.
הערה אחת כמצע לדיון עתידי.
אתה כותב שמוייז קיבל סגל נהדר. אני חושב שהגדרתו כבינוני פלוס קרובה יותר למציאות.

טל המנצ'סטרי 23 בינואר 2014

יוסי,

כשאני מסתכל על סגל מגובה בהצלחות ותארים, מבחינתי זה סגל נהדר שבו כולם משלימים ליחידה אחת שלמה וחזקה.
אני מבין את הנקודה שלך והרי אם נבודד שחקן שחקן, שם שם ונחפש לעשות השוואות מול סגלים של קבוצות אחרים אני בטוח שנוכל למצוא במקומות אחרים שחקנים טובים יותר ואולי לא מעט טובים יותר ממה שיש ליוניטד להציע אבל למרות זאת אני גם לא חושב שליונייטד יש במה להתבייש,בלא מעט עמדות וחשוב יותר, כסגל שלם אני לא יכול לחשוב אחרת אל מול ההצלחה שהסגל הזה(בבסיסו פלוס) הביא.

ואולי זה רק סמנטיקה של מילים?

עירן 23 בינואר 2014

טל,

אתם עונים לי בהרחבה, אבל לא ממש עונים.

מה ההסבר למשחק הטוב והנעים של אברטון, שהשתחררה לפתע מהצל של מויס שהוטל עליה 11 שנה ? מה ההסבר לכך שאיתו הם מעולם לא נראו כך ?

ליונייטד הסגלים מתחפלים כל כמה שנים. איך קורה שקבוצות שוברות מול הקבוצה שיאים של 21 שנה וכיו"ב ? שהרי לפעמים היה גם חומר שחקנים אחר, לא כזה זוהר, ובכל זאת לא שברו מולנו שיאים של שנים ארוכות.

את כל ההסברים שאתם כותבים אני מכיר (איפה היתה עייפות החומר עד כה לאורך כל השנים ? איך המשחק פתאום הפך להגבהות לא מדוייקות, כמו שהובא פה לא מכבר לפי הסטטיסטיקה באנגליה ? ועוד ועוד שאלות) רק נראה לי שאתם מתעקשים לראות (כמעט) רק את הטוב וזה לא ברור לי. שניכם, לעניות דעתי, מבינים מספיק כדורגל כדי לראות שהדברים הרבה יותר גרועים מהנסיון לצייר אותם כאן אצלכם בתגובות.

לכן אני חוזר ומביע את התמיהה שהבעתי כאן בתגובה הקודמת ליוסי על הבסיס לרצון הזה שלכם שלא לראות את הברור לעין (שוב, כאמרת דורפן, "לפעמים צריך לראות את המשחק" והלא שניכם ראיתם הרבה יותר משחקים ממני, אני רק בן 48).

טל המנצ'סטרי 23 בינואר 2014

עירן

ראיתי גם כדורגל טוב ויעיל מצד אברטון לאורך השנים תחת מוייס.
האם לא עולה בדעתך המחשבה שוואלה, מוייס השאיר למרטינז אחלה קרקע פורייה וכשהוא, מרטינז, נהנה מהפירות של מוייס גם כן?
או שבחצי עונה מרטינז הפך למנג'ר כזה גדול ששינה דברים מן הקצה לקצה? (והוא מנג'ר שאני מאוד מעריך, מרטינז)
הייתי אומר שזה לא ממש הוגן שכל דבר טוב שממשיך לקרות באברטון זה פרי פעולות של מרטינז בלבד.

אז קבוצות שוברות שיאים מול יונייטד…שיאים שהחשיבות שלהם היא?
אתה יודע, ב 2005, לא כל כך מזמן היו לה ליונייטד שיאים שליליים חדשים דאז, היו כאלה שגם רצו לזרוק את פרגוסון הביתה כשלא האמינו שהוא שוב יכול לבנות קבוצה חדשה ומצליחה, שנתיים ו 3 לאחר מכן יונייטד שוב היתה לטובה באירופה,
אז תחליט אתה מה יותר נחשב, חשוב.

איפה היתה עייפות החומר קודם לכן? היתה, ופרגוסון ידע להעיר אותה בעזרת רכש למשל, ואן פרסי בעונה הקודמת שהעיר את כל המערכת מחדש ואחרי הפסד האליפות לסיטי,
למה לפסול מראש את מוייס ורכש שהוא יביא בקיץ הקרוב ולתת לזה הזדמנות?
ואתה יודע, עובדתית היא שמוייס הגיע לאחר אליפות, אנחנו לא בסיטואציה שהוא נמצא במועדון כמה עונות ללא שום תואר.

הסטטיסטיקה לגבי ההגבהות, אני משייך זאת בעיקר לתוצרת לא מספיק טובה של שחקנים שכבר הביאו תוצרת נפלאה קודם לכן,
מה, פתאום הם לא שווים כלום?
אבל בכדורגל וכמו בחיים, הכל גלים ועל המזל הרע של מוייס, הוא הגיע לתקופה שיותר מדי שחקנים בסגל נמצאים בשפל מבחינת כושר אישי.

אני לא מצייר את הטוב, אני מזהה את הטוב וגם כשלא הכל הולך חלק.
אני מודע לחשיבות של הדברים הקטנים ומאמין שהם מייצרים את הבסיס הדרוש להמשך הדרך, יודע כי ראיתי זאת בעבר.
אם אתה לא רואה את הטוב זו בעיה שלך.
אם אתה לא מצליח להבין את החשיבות של הדברים הכן טובים שמתרחשים, גם זו בעיה שלך.

אני לא בן 48, לשמחתי עדיין מספיק רחוק מזה (:-)) אבל כמות הכדורגל שהכנסתי לורידים היא עצומה, מכאן הביטחון שלי כי סבלנות שפוייה ועניינית (ובכוונה אני כותב שפוייה ולא עיוורת) היא הדרך המתאימה והנכונה בכדי שנהנה בסופו של דבר מהצלחה יציבה ולאורך שנים.

גיל 23 בינואר 2014

מצחיק שמויס מואשם בזה שלקח סגל של אלופה והפך אותו לגרוע, בעוד הוא לא מקבל שום קרדיט על הבנייה של אברטון וההצלחה שלהם השנה. לפחות תהיו עקביים בביקורת עליו.

תוהה בדרכים 24 בינואר 2014

יש סתירה בטיעון הזה מזווית של תומכי מויס.

הרי אם הסיבה המרכזית שאברטון מצליחה למרות עזיבת מנג'ר שאימן שם למעלה מעשור ולמרות שהיא איבדה הכוכב הגדול שלה, היא היסודות שהניח מויס, למה יונייטד לא מצליחה באותה מידה אחרי עזיבת פרגוסון? היסודות שהוא הניח הם פחות מוצקים?

למעשה, מקרה מרטינז באברטון שולל את הטיעונים בעד מויס ביונייטד, מכוון שהוא מהווה דוגמה לקבוצה שהשתפרה למרות עזיבתו של מנג'ר כל כך דומיננטי שעבד במועדון כל כך הרבה שנים.

הרי ההצלחה של מרטינז מעלה שתי אפשרויות:

1. אפשר להצליח במצב כזה.

2. העבודה שמויס עשה באברטון לא טובה כמו שעשו ממנה.

משתיהן הוא יוצא רע.

גיל 24 בינואר 2014

יש הרבה מאוד אפשרויות. למשל, יתכן שאברטון הייתה קבוצה טובה מאוד בעלייה תחת מויס שרק השתפרה עם עזיבתו, ומנצ'סטר הייתה קבוצה שבעה שסחטו ממנה כל בדל של יכולת תחת מנג'ר אגדתי ועכשיו הגיעה הזמן לשינויים תחת מנג'ר חדש. וזה עוד בלי להכנס לזה שאין לו אין שני השחקנים הכי חשובים שהיו בקבוצה שנה שעברה מה שמפריך מראש את ההשוואה לסגל של אז.

אריק 23 בינואר 2014

עירן. העולם שלהם מתחלק לשניים תומכי מויס וטרמפסטים… ע"ע טל למטה. לכן אין מקום לדיון או ביקורת ( יא טרמפיסט, 40 שנה לא יורד מהטרמפ… חלאס )

טל המנצ'סטרי 23 בינואר 2014

אריק, לא חשבתי עליך כשכתבתי על הטרמפיסטים (גם לא ציינתי שמות) זה אתה שהחלטת לקפוץ בראש, אתה יודע מי קופץ בראש, נכון?

אריק 23 בינואר 2014

וולבק???

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

עירן.
אני שמח על ההרמה שלך להנחתה.
.
אני אשנה את דעתי אם וכאשר יווצרו תנאים אחרים, כאלה שלא ידענו או כאלה שמויז היה צריך לטפל בהם ולא טיפל (ל ד ע ת י ), וכאשר יהיה מספיק מקום שנוכל לבדוק בלי משקפיים את מה הוא עשה. כרגע אנחנו לא שם. אין מספיק זמן לפרספקטיבה לאחור וכל התנאים ההתחלתיים הקשים, שהיו ממוטטים הרבה מאמנים עדיין קיימים.
זה ההבדל בין רץ למרחקים ארוכים לבין מי שאצה לו דרכו.
.
הסגנון אפור והתוצאות עוד יותר. אלו הן עובדות.
יש מי שתולה את המצב במוייז ויש מי שלהבנתו, הוא לא אחראי או אשם בהן וביצירתן ולכן לא הוא הכתובת לטענות אם בכלל.
אני עוד לא מזהה איזה שהוא סגנון שהוא מנסה להנחיל ואני יודע שגם הוא צריך לנער את הסגל הקיים ולאוורר אותו. כשזה יקרה, נוכל לשאול אם הסיגנון מתאים או לא. כרגע אין סגנון שולט ומה שהכי דומיננטי הוא חיים בתוך משבר מקצועי ומול דרישות שאובייקטיבית לא ריאליות ועם אנשים ואוהדים שחיים בעבר ללא מבינים את ההוה.
הכל כמובן לדעתי ועל אחריותי ואני לא לבד כאן.
.
שני השחקנים שחסרים הם שניים משמעותיים ביותר ואיתם,בריאים ובכושר, התמונה היתה שונה מקצה לקצה. הפרדוקס הוא שאז היו יכולים אנשים כאלה ואחרים, לחיות שוב כבנות יענה ולטמון את הראש בחול.
אולי טוב הוא שזה המצב והכרת המציאות היא קרה ומרה.
.
אף פעם לא נגררתי לויכוחים ולדיונים על "אוהד אמיתי" או "וותיק" או כל חלוקה ותיוג כלשהם. אוהד הוא אוהד הוא אוהד. כל אחד מגדיר את עצמו. לכן, דעתי אינה חשובה או שוקלת יותר משל אחרים, ומכאן שאריק או רונן או כל אחד יכול להגיד את דברו, ואני לא מקבל את ההגדרה "אוהד הצלחות" כלפי אף אחד. ולא לשכוח שלא מדובר פה במדע מדויק. אריק יחשוב על מוייז אחרת ממני וזה בסדר גמור ומחר תזרח השמש שוב,במזרח, תאמין לי, מנסיון…
.
ואולי המפנה בראית הדברים תבוא אצל אחרים. אני יודע שמי שהיה כאן לפני מוייז, הוא בלתי ניתן להחלפה מהרבה סיבות והציפיות שלי בהתאם.

אריק האחר 23 בינואר 2014

במשחק נגד צלסי אמרתי לחבר במחצית שאין שום צ׳אנס ליונייטד
לשים גול כי גם אם נקבל פנדל אין מי שיגש לבעוט.
חברי אמר לי שיש על הספסל של צלסי שחקן שיכול לעזור מאד
ליונייטד גם בפנדלים גם בבעיטות חופשיות ום במסירות חכמות.
מאטה כמו שרבים כתבו כאן יכול לעזור מאד ליונייטד.
וכמו שרונן כתב באחת התגובות שיהיה ניתן לשחרר את
השחקנים שלא בתכנית כמו נאני וכו׳.
באיזה עונה יונייטד הייתה מחוץ לכול המפעלים באנגליה
בתאריך כל כך מוקדם מאז הסר ?

טל המנצ'סטרי 23 בינואר 2014

אנחנו נמשיך לתקוף, ואנחנו נמשיך להכות, ואנחנו נשבור להם את העצמות. אני עוד לא רוצה להתחייב כמה זמן זה יקח.

אסף THE KOP 23 בינואר 2014

ציטוט של י. רבין ?

אלון 23 בינואר 2014

של דדו.

באבא ימים 23 בינואר 2014

דדו

אסף THE KOP 23 בינואר 2014

צודקים.
זכרתי שגם רבין הציע לשבור עצמות.

יוסי מזרחי 23 בינואר 2014

רבין מאיבוד עשתונות, דדו כאמירה ששינתה מצב רוח. אני זוכר,כי הייתי שם, בזמן של דדו ז"ל.

no propaganda 23 בינואר 2014

עוד רכישה לתפקיד הלא נכון. מתי יבינו ביונייטד שמה שהם צריכים זה קשר מרכזי עושה משחק. רק תראו את השינוי שסיטי עברו מאז שקנו את פרננדיניו.כמעט בכל קבוצה טובה יש שחקן כזה: שווין, גונדואן, צ'אבי, צ'אבי אלונסו, פירלו, וראטי… רק יונייטד חושבים שאפשרל לשחק בלי שחקן כזה. עד שלא יבינו את זה שם, שום דבר לא ישתנה מהותית. למה לא לקנות את מאוטיניו, בעיקר לפני שהוא עבר למונקו?
פורטו תמיד שמחים למכור, למרות שהפעם זה באמת פגע ברמה שלהם, והוא בדיוק שחקן למשבצת הזאת.

עידן. 23 בינואר 2014

כמה עצוב שליברפול, שמאטה מתאים לצרכים שלה כמו כפפה ליד, אפילו לא מוזכרת ברשימת הקבוצות שהתענינו בו.

החתמה של שחקן בקליבר הזה, מלבד התרומה מקצועית, גם הייתה נותנת מסר ממשי לליגה, לאוהדים ולשחקנים בקבוצה ומחוצה לה שליברפול הולכת לכיוון נכון (דבר שיכול להשפיע על החתמות עתידיות ולהשאיר בקבוצה שחקן בקליבר של סוארז).

בעונה הזאת נאמרות כל מיני אמירות על "רוח חדשה" שנושבת מכיוון ליברפול, אבל עד שלא נתחיל לחשוב בגדול במקום לנסות להביא שחקן סתמי כמו סאלח, לא יהיה שום שינוי אמיתי.

פורנו-הוליק 23 בינואר 2014

1+
לא יודע אם מאטה היה מסכים לעבור לליברפול, אבל קיוויתי שלפחות תהיה הצעה עליו. אולי הייתה וזה לא פורסם.

עם מאטה, רוני וואן פרסי, אני לא רואה איך ליברפול תסיים את העונה לפני יונייטד.

גיל מזימבבואה 23 בינואר 2014

השלושה סנט שלי לדיון (כי כמו יוסי אני עייף להקליד):
1) אומר שוב, את מוייס אשפוט רק אחרי המחזור ה – 15 של העונה הבאה מהסיבות שפורטו למעלה.
2) מאטה רכישה נהדרת אני מקווה שיעשו בו שימוש שמתאים לכישורים שלו והוא כבר יסתדר נהדר עם כולם.
3) חבל לי על קגוואה – פוטנציאל אדיר שמשום מה נשאר בגרמניה ולא הגיע איתו ליוניטד.

גיסנו 23 בינואר 2014

בתכל'ס, כל מאמן שהיה מגיע אחרי פרגוסון נידון לכשלון.
שינוי כ"כ דרמטי אחרי כ"כ הרבה שנים לא יכול לעבור חלק בשום אופן.

אני בטוח שלא מעט מהשחקנים נתנו מעצמם 150% רק מהידיעה שפרגוסון שם, ומשהו איפושהו בראש מתרופף ברמת המחוייבות.

מערכת בסדר גודל הזה שחוטפת כזאת מכה לא יכולה להתאושש כ"כ מהר לא משנה מי עומד בראשה.

צריך לזכור גם שליברפול ואברטון בעונה מוצלחת מהרגיל. בשנה שעברה יונייטד בכושר שהיא מציגה השנה נמצאת עכשיו במקום 4-5. שזה סתם מזל רע מבחינת יונייטד.

עם הגעה של מאטה ואולי עוד שחקן עכשיו, ואני מניח שרכש נוסף בקיץ, יונייטד גם עם מויס בתור מנג'ר תחזור למקום הרגיל שלה.

יואב 23 בינואר 2014

ושוב קישקושי ״פרגי הכין ירושה רעה״. הטרחנות מוגדרת כאן כל פוסט מחדש. מה שהטרחנים לא למדו מעשרים וחמש שנה של הפקולטה הכי גבוהה שיש לכדורגל, ניהול אנשים ועוצמות פנימיות, הם כבר לא ילמדו. חבל, הפסד שלהם.

הכי עלובה היא חוסר היכולת להכיל תקופה לא טובה, לאחר שני עשורים של כל טוב. טרמפיסטים זה עוד מחמאה אדירה.
מעניין מה עשיתם בימי אטינקסון ללא אינטרנט לפרוק. מדהים ששרדתם.

הנבל 23 בינואר 2014

במסוק!!!!! מאטה מגיע לחלץ אותנו במסוק!! אויי כמה זה אירוני!

העם דורש מבעל הבלוג לשנות את הכותרת של הכתבה לכותרת שמתאימה להגעה של צ'ק חואן מאטה בן נוריס!

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2544494/EXCLUSIVE-Juan-Mata-takes-helicopter-Manchester-United-Chelsea-star-closes-37m-switch.html

Z 23 בינואר 2014

מזל שלא יזכרו לדה-חאה את הגול כי בהחלט לא מגיע לו. הצדק נעשה! מה גם שאפשר להרגע כי להתנחם בגביע הליגה ולדבר על אליפות בעונה הבאה זה מאוד בסגנון ליברפול :|

ארצי בן יעקוב 23 בינואר 2014

שיא החוצפה
ארסן וונגר מתלונן על זה שצ"לסי מכרה את מאטה ליוניטד
Mata transfer 'unfair' on Chelsea's title rivals

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/10591931/Juan-Matas-37m-transfer-to-Manchester-United-unfair-on-title-rivals-says-Arsenal-manager-Arsene-Wenger.html

הוא זוכר שהוא מכר את השחקן הכי טוב שלו ליריבה?

אופיר 23 בינואר 2014

ארצי, הוא מכר ליונייטד את השחקן הכי טוב שלו ל פ נ י שני המפגשים שלו איתה, ולא אחרי כן, כשמטרתו היא לחזק את מנצ'סטר יונייטד נגד יריבות אפשריות של ארסנל לתואר.

מנחם 23 בינואר 2014

אני לא יודע מה הוא יותר, בכיין או אידיוט. מעבר לעובדה שקשה לי להאמין שמוריניו מכר את מאטה בגלל המשחקים מול צ'לסי וסיטי – נניח לרגע שכן, מה לעזאזל "לא פייר" בזה? מה זו רמאות? קרה פה משהו מלוכלך? הוא חייב משהו לונגר? הוא מוציא את עצמו כל כך רע..

Z 23 בינואר 2014

אני בספק שזה היה רעיון של מוריניו להחליף את מאטה בצאלח.

סרגיי גראסימץ 23 בינואר 2014

אם פרגי נשאר, מוריניו מוכר את מאטה ליונייטד?

היחס למאטה בצ'לסי מפתיע ומעציב. שנתיים מצויינות שלו בשנים מעורבות של צ'לסי, בליגה לעומת אירופה. מאטה לבטח לא היה השחקן שהיה צריך להאשים בפערים הללו. הוא השתפר כל הזמן. מאוד לא מתאים למוריניו לשחק עם הגורל ולחזק את היריבה הכי גדולה שלו, או לפחות להוציא אותה מבוץ תדמיתי, עם השחקן הכי טוב שלו.

אוהדי צ'לסי בטח מגרדים בראש, ומקווים שמוריניו רואה משהו שהם לא רואים. ווילאן ואוסקר הולכים להיות רונלדיניו וקאקא צעירים? אולי. הזארד בדרך להיות כריסטאנו? אולי. סאלח טוב ממטאה? ומה עם שארלה? ואיך דה ברוין הפך מפוטנציאל לתגלית העונה למוקצה בפחות מחודשיים? מבלבל משהו. בעיקר כשהקבוצה רצה די טוב לאחרונה ולמאטה עדיין היה מקום להשפיע במשחקים שנותרו.

מאז שהגיע הוא היה הברומטר של הקבוצה. האיש שמשנה משחקים ובאופן עקבי הכוח היוצר. זה פשוט מריח כמו משהו אישי יותר ברמה כלשהי. קצת כמו לפטר מאמן אחרי דאבל. כנראה שלא פלא שמייקל אמאנלו מאחורי הקלעים.

קשה לי להאמין שזה הפייר פליי הפיננסי שפתאום הכה את צ'לסי. ובטח שזה לא הסיבה למכור אותו למנצ'סטר ולעורר שדים שגם מוריניו לא יוכל לעצור כשהם יחזרו. קשה לראות משהו טוב יוצא לצ'לסי מהעיסקה הזו

תוהה בדרכים 24 בינואר 2014

הסיפור פה מאד פשוט: מקצועית, מאטה הוא לא "שחקן של מוריניו". הוא לא עושה הגנה, הוא לא פיזי, הוא לא שחקן של מתפרצות ומעברים מהירים אלא של פוזשן פוטבול.

ומאטה שחקן נהדר, אבל הוא לא מסי או רונאלדו שהוא מעל סגנון משחק או התאמה לקבוצה. היה מקרה דומה עם יא יא טורה בברצלונה ובשורה התחתונה הפרידה ממנו עשתה טוב לכל הצדדים (אם כי נכון שהוא לא נמכר ליריב בתוך הליגה).

אני אחרון מעריצי מוריניו, אבל כמנג'ר זכותו לבנות קבוצה עם שחקנים שמתאימים לסגנון שהוא רוצה לשחקן בו.

סרגיי גראסימץ 24 בינואר 2014

נכון, מוריניו(או העיתון) אמר בקיץ שמאטה צריך לעשות יותר הגנה. וזה הניע את השמועות, אם אני זוכר נכון. אבל באותה נשימה מוריניו גם אמר שהוא שמאטה הוא השחקן היחידי בקישור שלו עם רגל שמאל. אני לא חושב שהוא קיבל הזדמנות להוכיח שהוא יכול להשתנות וללמוד לשחק אצל מוריניו.

בטח לצ'לסי יש מספרים לגבי התרומה ההגנתית של אוסקר או וויליאן, אני לא ראיתי שהם שחקנים שעושים יותר הגנה ממאטה. בכל מקרה, חשבתי שהגיע לו מעט יותר "כבוד". נכון, לא מסי או רונאלדו, אבל בכל זאת, מלבד דרוגבה, הוא היה השחקן החשוב ביותר בגביע האלופות. וגם שנה שעברה, למרות שזה רק אופ"א.

מוריניו רכש את אוזיל, שאני לא חושב שהתרומה ההגנתית שלו היא משהו לכתוב עליו. לפחות אותו לא מכרו לבארסה באמצע העונה. מה שכן, מסכים שהנתונים של מאטה אכן לא פעלו לטובתו אצל מוריניו. אם כי, אני לא חושב שהוא לא יודע להוליך מתפרצות, בנוסף ללשחק וואן-טו במשחק מסודר.

לבארסה היה את בוסקטס בדאג אואט כשהם שיחררו את טורה. שגם קיבל שכר שבארסה לא הייתה נותנת לו. לצ'לסי אין בעיה לשלם. ואם לצ'לסי יש סרג'יו כזה בסגל, שבעמדה של מאטה אומר בישולים, שערים, מספרים? את זה נצטרך לראות.

עד עכשיו הוא לא שיחק/תרם וצ'לסי עדיין במשחק. האם המהלך ישפר את צ'לסי העונה? לקראת השליש האחרון של העונה, מוזר לעשות שינויים כאלה על רקע מקצועי. נשמע מתון ומוריניו יותר, לעשות את זה בסוף העונה.

בלמכור אותו ליונייטד יש משהו יהיר. למכור אותו לליברפול היה הגיוני יותר. לתת לאלופה(עדיין) שעוברת עונת מעבר חלשה את השחקן הכי טוב שלך, זה הזמנה לצרות.

קורא 23 בינואר 2014

יש פה כל מיני תגובות על זה שמאטה הוא לא השחקן שחסר ליונייטד. למגיבים האלה אני אזכיר את מה שפרגוסון עשה אחרי שהוא לא זכה באליפות והתלוננו על ההגנה שלו – הוא קנה את ואן פרסי!

כשיש שחקן מוכח בליגה האנגלית שהוא שחקן מעולה, אתה כבר תדע איפה לשלב אותו. הפסד ההעפלה לליגת האלופות הוא יותר מדי אפילו בשביל הגלייזרים, מבחינה כלכלית.

אנשים שוכחים שיונייטד היא חברה ציבורית שמחוייבת לבעלי המניות שלה. אמנם משפחת גלייזר מחזיקה 57% מהמניות (או 83% כולל מניות מסוג B), אבל יש עוד בעלי מניות גדולים, כמו קרן בלקרוק וג'ורג' סורוס, שלא ידוע כמשקיע עדין במיוחד (וזה ממש בלשון המעטה, אתם מוזמנים לעשות גוגל בנוגע לאלימות שלו בתור משקיע). אם יונייטד לא תגיע לליגת האלופות והמאזן שלה ייפגע הוא יתחיל לעשות שם מהומת אלוהים, ולכן אני מניח שהקבוצה תעשה מאמץ גדול להגיע לליגת האלופות כבר השנה, ואם לא, היא תעשה מאמץ עוד יותר גדול להגיע לליגת האלופות בעונה הבאה, כולל רכישות מסיביות.

אסף THE KOP 24 בינואר 2014

ג'ורג' סורוס מושקע בה ?
הנה עוד סיבה לרצות בקריסתה.

דורפן 24 בינואר 2014

אסף – אתה נגד מלחמה בלאומנות גם במזרח אירופה אני מבין.

גלן 24 בינואר 2014

סליחה שאני מערב קודש בחול. שבוע ואין כאן פוסט על ספורט עילאי פרופר.
אני אפילו לא מחובבי הנבא ועדיין משתאה על מה שרואות עיננו במשחקים האחרונים. אני מתחיל לחשוב שלברון גיימס זה סוג של רולנידיניו ושיש כבר רונלדו מעבר לפינה.

גיל 24 בינואר 2014

גלן, רצפים כאלו אנחנו רואים כל הזמן. אין ספק שמדובר בספורטאי על אבל עד הפלייאוף הנבא די משעמם ושם נראה מה הוא יעשה.

דורפן 24 בינואר 2014

כתבתי עליו בעיתון היום

matipool 24 בינואר 2014

וכתבת יפה ( יש שם רק טעות קטנה . הכוונה ל-90% מהעונשין כמובן ולא מהשדה . גם ב- 50% וגם ב – 90% כתוב מהשדה ) .
חידשת לי לגבי הגובה שלו . לא חשבתי שהוא כל כך גבוה .

גיל 24 בינואר 2014

דוראנט היה גארד רוב החיים שלו ואז הוא צמח לגובה בגיל מאוחר ולכן זה מסביר חלק מהיכולות שלו. אני חושב שגם הפציעה של ווסטברוק שיחררה אותו והכריחה אותו לקחת יותר אחריות אבל נראה מהיה יהיה כשהוא יחזור. מה שאני רואה אצלו זה קלע מחונן שיכול לקלוע מכל מצב אבל עדיין לא ראיתי את הקילר אינסטינקט בפלייאוף.

גלן 24 בינואר 2014

כאלו?

עדיין די יפה שלא לאמר נראה יפה. ממבט חטוף גם לא נראה מיקרי. בכל זאת אתה צודק שאין לזה יותר ממה שזה. מצויינות ספורטיבית.

ברסלוניסטה 24 בינואר 2014

אף מילה על התפטרות רוסיי?

סימנטוב 24 בינואר 2014

הייתי רוצה להגיד משהו על האנשים שעומדים מאחורי הפרסומת על החולצה שלהם שם יש גם גנבת דעת

ברסלוניסטה 24 בינואר 2014

כספים ממדינות המפרץ מוזרמים גם אל קבוצות אחרות. ארסנל, מנצ'סטר סיטי, מילאן וריאל ממדריד, למשל.

גלן 24 בינואר 2014

לאוסטרלים אין חוק נגד התעללות?

יואב 24 בינואר 2014

Jose – "Wenger complaining is normal."
:)

Comments closed