סוצ׳י (5). העגבניה התרסקה

שון ווייט סיים רביעי

tomato

דייויד וולוצ׳ינסקי מסווג את ההפתעות האולימפיות לשתי קבוצות. הראשונה היא כשפייבוריט גדול מנוצח, והשניה היא כשהאלמוני מנצח. כאן זו בהחלט סנסציה מהסוג הראשון כי יורי פודלצ׳יקוב הוא לא אלמוני בהאלף-פייפ וכבר זכה בתחרויות חשובות. אז זה דומה יותר להפסדים של מיכאל גרוס או אד מוזס או סרגיי ובובקה. הפייבוריט הגדול נפל.

ראיתי אותו בסיבוב השני מעל וונקובר פשוט משתיק את האמפיתיאטרון הטבעי של ההר המושלג. אז כבר הבטיח את הניצחון בתוצאת הסיבוב הראשון ונתן סיבוב ראווה עוצר נשימה. העגבניה המעופפת! התנועה האולימפית השתחוותה לרגליו. הוא הושיב את האנשים מול הטלוויזיה. בפעם הראשונה בשש שנים ש״אמריקן אידול״ ששודרה במקביל ברשתות אחרות, לא הובילה את טבלת הרייטינג. ווייט כאילו החזיק באיזה צופן לא ברור לגבי העתיד.

האלים האולימפיים לא אוהבים את זה ככה. הם אוהבים את מי שרואים במשחקים את פסגת הישיגיהם ומכבדים אותם. ולווייט היו כל מיני השגות על התנאים במשחקים הללו.  החליט לא להשתתף בסלופסייד. נתן תחושה של עושה טובה. אף אחד לא עושה טובה למשחקים האולימפיים. הם פה ממינוס שבע מאות שבעים ושש.

אז ווייט נפל בסיבוב הראשון ונותר עם הזדמנות להיות ווינר גדול. חוקי ההאלף פייפ הם שנחשב הסיבוב הטוב שלך מבין שניים. רק לעשות את הדבר שלו תחת לחץ. לחץ אולימפי אמיתי אותו חש כמעט כל משתתף בדבר הזה.

הוא לא עמד בלחץ הזה. זה לא משנה המון. הוא גדול גולשי הסנואובורד. הוא האיש שהרים את הענף. רק מה? המשחקים האולימפיים לא קטנים על אף אחד.

30 Comments

עופר 11 בפברואר 2014

כל בנדורה בידג'י יומה.

אריאל גרייזס 11 בפברואר 2014

+1

יואב דובינסקי 11 בפברואר 2014

הקפיצה הראשונה שלו במוקדמות בבוקר קיבלה ציון שהיה שווה זהב. ודווקא את התחרות הדרמטית הזאת ערוץ הספורט הצליח לפספס בשידור חי, כי שידר החלקה אמנותית.

יואב דובינסקי 11 בפברואר 2014

הגמר פוספס, לא המוקדמות.

אלון זנדר 12 בפברואר 2014

יואב – את הביקורת הזו אני לא מסוגל להבין. לא רק אצלך, הרבה מתרעמים על שידור ההחלקה האמנותית. ואני שואל – יצאתם מדעתכם? למה ציפיתם? ההחלקה האמנותית היא הספורט הסינגולרי האהוד והנצפה ביותר מבין כל הענפים האולימפיים.
נכון, מי שצופה בזה זה קהל שלא מחובר לכל הדברים הנהדרים שאנחנו אוהבים. עקרות בית, זקנות בבית אבות, ובכלל – רוסים! מצד שני, זה כבר מתקרב לדה-לגיטימציה להתלונן על זה שהם אוהבים ספורט ש(אנחנו/אני/כל האחרים) לא. אין לשום ערוץ בעולם סיבה לא לשדר את הענף שהכי הרבה אנשים רוצים לראות, מה עוד שיש סטרימינג באינטרנט לכל השאר.

גיל 12 בפברואר 2014

תגידו תודה ששידרו בכלל. בארה"ב שידרו כרגיל את כל התחרות שעות אחרי שהסתיימה. העיקר שמשדרים קארלינג בשידור חי ב3 בלילה.

יואב דובינסקי 12 בפברואר 2014

אני מקבל את ההחלטה להישאר במוקדמות ההחלקה האמנותית עד הסוף. גם אני הייתי מקבל את ההחלטה העריכתית הזאת. בהתחלה הישראלים התחרו והבטיחו את המקום בגמר ובסוף הזוגות הבכירים התחרו. יש לריקוד הקצר השפעה מכרעת גם על הציון בגמר ואני מקבל את זה שנתנו לתחרות את הכבוד המגיע לה.
יחד עם זאת, גמר ההאלף-פייפ החל כ-3/4 שעה לפני תום ההחלקה האמנותית. היות ובהחלקה אמנותית יש הפסקות של כעשר דקות בין כל סדרה של 4 זוגות, היה אפשר לעבור בהפסקה הזאת לגמר ההאלף-פייפ (במקום להראות פרומואים) ואח"כ עם סיום ההחלקה על הקרח לחזור לגמר ההאלף-פייפ בשידור ישיר לשלוש הקפיצות האחרונות. ששתיים מהן (של היפני בן ה-15) ושל שון ווייט היו מכריעות. במקום זה הם סיימו את ההחלקה האמנותית והחלו שידור של גמר ההאלף-פייפ מההתחלה. ככה שפספסו את הדרמה בלייב.

אריאל גרייזס 12 בפברואר 2014

יש רק בעיה אחת עם המשפט שלך, וזה שקראת לתחרות ריקודים ספורט

בלינדר 12 בפברואר 2014

וריצה או שחייה בקו ישר זה ספורט? גם סבתא שלי יכולה לעשות את זה. שלא לדבר על בייסבול, שהשחקן הכי גדול בהסטוריה של המקצוע נראה כמו שף במסעדה איטלקית.

אם מתנשפים בסוף, זה ספורט.

גיל 12 בפברואר 2014

אריאל, גם אני לא חושב שהחלקה על קרח היא ספורט אבל לפי הקריטריון שמוחל שם, חצי מענפי הספורט באולימפיאדת החורף לא צריכים להיות מוגדרים כספורט.

יעל 12 בפברואר 2014

לערוץ הספורט יש מספיק ערוצים, ורוב הזמן הם מפמפמים את אותם שעמומי כדורגל, וגם לא מעט שידורים חוזרים. אפשר היה לשדר את התחרות בערוץ אחר במקביל, או לנצל את שעות הלילה כשהתחרויות לא מתקיימות לשידור תחרויות שפוספסו במשך היום – אבל גם בלילה משדרים שוב את אותה תחרות שהיתה בפריים טיים לצד אינספור תשדירים שמסבירים שוב ושוב על אותם ענפים ושאר פרסומות.

גיל 11 בפברואר 2014

דורפן, אני חושב שהביקורת שלך עליו לא במקום. וייט הגיע קצת פצוע למשחקים ולגיטימי שירצה להתמקד במקצוע החזק שלו. אתה גם מציג את זה כאילו הוא היחיד שהתלונן על התנאים בהאלף פייפ כשכל המתחרים אמרו שהמתקן לא ראוי וצריך לדחות את התחרות. עבדו על זה עד היום ויכול להיות שבאמת הוא לא היה מספיק טוב או שפשוט הוא פישל כמו שלפעמים קורה גם לאלופים הכי גדולים. באירוע שמבוסס על קפיצה או שתיים בלבד, מרווח הטעות קטן מאוד.

תוהה בדרכים 12 בפברואר 2014

זה כמעט תמיד ככה בספורט. היחיד אף פעם לא גדול מהענף ולכמעט כל אחד מהגדולים באמת, תמיד חסר את המילימטר לקריירה מושלמת וחסרת סימני שאלה. ג'ורדן הוא בערך היוצא דופן היחידי וגם לו היו את השנתיים בוושינגטון.

תוהה בדרכים 12 בפברואר 2014

אולי גם פלויד מייוות'ר אם יפרוש בלתי מנוצח, אבל אצלו אפשר לתהות לגבי הבריחה ממפגש מול פאקיו ולגבי רמת התחרות שלו לאורך הקריירה.

דורפן 12 בפברואר 2014

השנתיים בוושינגטון לא משנות דבר כמו שאף אחד לא יגיד פלה סיים בליגה חלשה. אבל כן, איש לא יותר גדול מהענף

תוהה בדרכים 12 בפברואר 2014

בעיקרון אתה צודק, אבל בכל זאת, פרישה במצב שבו הזריקה מול יוטה הייתה האחרונה בקריירה שלו, הייתה מושלמת. סיום הוליוודי קלאסי.

אם אתה מתעלם מהשנתיים בוושינגטון, יש קייס לטענה שג'ורדן היה גדול מהספורט שלו.

דורפן 12 בפברואר 2014

בשנתיים האחרונות בקריירה קלע קרים עבדול ג׳אבר 14.5 ו-10 נקודות בהתאמה. באותו גיל השיג ג׳ורדן 23 ו-20. מה שעשה בגיל 40 אחרי שלוש שנות פרישה – כולל משחקי 40 פלוס – לא הורידו מגדולתו. כמובן שיש את גבולות האפשרי והוא לא יוביל בגיל הזה קבוצה עלובה להישגים.

יריב 12 בפברואר 2014

אף אחד לא מוביל אף פעם קבוצה עלובה להישגים.

גיל 12 בפברואר 2014

השנתיים שלו בוושינגטון היו מעולות. בעונה האחרונה שלו הוא שיחק 82 משחקים, 37 דקות ונתן 20 נקודות ו5 ריבואנדים.

אריאל גרייזס 12 בפברואר 2014

מעולות בסטנדרטים של כמעט כל שחקן אחר, בינוניות בסטנדרטים של ג'ורדן

גיל 12 בפברואר 2014

מעולה לשחקן בן 40. אי אפשר לצפות ממנו שישחק כאילו היה בשיאו.

דורפן 12 בפברואר 2014

מעולה ומופלא ומוסיף לגדולתו. הוא קלע פאקינג 96 נקודות ב-24 שעות כשהוא בן קרוב ל-40

אהד 12 בפברואר 2014

קשה להגיד שהוא כשל, הוא סיים במקום הרביעי עם תרגיל מאוד יפה שפשוט לא הרשים וכמו שיואב כתב, הוא נתן קפיצה במוקדמות שהייתה מזכה אותו בזהב (וכן, אני יודע שאת הכסף סופרים במדרגות).

רק שאלה למביני עניין – איך ייתכן שבניקוד של הקפיצות יש הפרשים כל כך גבוהים? איך שופט א' נותן 92 ושופט ב' 88 (שלא לדבר על הפרשים של 10 נקודות בקפיצות שהיו באזור ה70-60).. זה לא מובן לי וקצת הוריד לי מהספורט המרהיב הזה.

יותם מ 12 בפברואר 2014

אני חושב שאחת הסיבות היא שהשופטים מוגבלים מאוד בזמן ולא יכולים לראות הילוכים חוזרים שוב ושוב. לפעמים שופט אחד ראה יד נוגעת בקרקע בזמן הנחיתה והשני לא (מה שכמובן מוריד ניקוד), ועוד עניינים מהסוג הזה.

גיל 12 בפברואר 2014

עוד נקודה חשובה בהקשר הזה שהזכירו היום בPTI והיא שזהו ספורט שהאמריקאים המציאו ולא הייתה להם תחרות בו במשך שנים. שון וייט הוא באמת גדול כי הוא המציא ענף ספורט ועוד עשה ממנו מיליונים. אבל כמו שקורה בדרך כלל באנשים חדשים כמו קפיצה משולשת לנשים או קפיצה במוט לנשים, מי שהיה דומיננטי והאב המייסד בסוף מפסיד כשהתחרות נעשית יותר רצינית. שון וייט הופתע ממה שהזוכה בזהב יכל לעשות כי זה משהו שהוא לא היה מסוגל לו. ושלא יהיה ספק. שון וייט ענק וכל מי שצופה בו רואה שהוא עושה דברים שכמעט אף אחד אחר לא יכול לעשות וגם נמצא הכי גבוה מכולם. רק שבסוף מתחרים מגיעים לרמה שלו.

ירמיהו 12 בפברואר 2014

אני ממליץ לכולם לראות את הסרט "יומן התרסקות" – הוא שודר ביס דוקו, ויש אותו גם ב-VOD של יס.

אפריים 12 בפברואר 2014

מצטרף בחום להמלצה.

כסיפוביץ 12 בפברואר 2014

איומו היראנו נתן הופעת ענק.

בלינדר 12 בפברואר 2014

אני מסכים עם גיל בנוגע לביקורת על וייט. הוא ביטל את ההשתתפות שלו בסלופ אחרי ששניים נפצעו שם באותו יום ונדמה לי שגם הוא נחבט כהוגן באימונים.

Comments closed