סוצ׳י (13).  D-Fence

השיטה האחת והיחידה לנטרל מקריות

0217-oly-arthur-hockey
היה פה דיון מוקדם יותר במשחקים על המקריות היחסית במשחק ההוקי. משחק שמתנהל במהירות כל כך גדולה, רווי חילופים, עם דיסקית חמקמקה….

יש דרך אחת לנצח מקריות בספורט. להוציא לפועל דומיננטיות באופן עקבי. הגנה, הגנה, הגנה. האתם יכולים לראות זאת בנבחרת הראגבי של ניו זילנד. אתם יכולים לראות זאת בשער הנקי ששמרה נבחרת ספרד עשרה משחקי נוקקאוט ברציפות.

ידברו כמובן על הגאווה של הקנדים ותחושת הבעלות שלהם על המשחק. ועל הצורך המיוחד להראות את זה מול האמריקאים משום שהמשחק הלאומי נקנה על ידי השכנה העשירה. שם נמצאות כיום מרבית הקבוצות וכבר עבר דור שלם בלי אליפות קנדית בNHL. אבל את אלו צריך להוציא לפועל איכשהו.

וכך עלתה נבחרת אמריקאית שהייתה קבוצת ההתקפה הטובה בטורניר הזה. על המשטח הבינלאומי שהוא אוהד להתקפות. ונתקלה בדפנסיבה מושלמת. לא של שוער, לא של שחקני הגנה. על כל אינץ׳ של הקרח. הם לא נראו קרובים להבקיע.

11 Comments

אלכס דוקורסקי 21 בפברואר 2014

ממש ככה. הם לא הצליחו להגיע למצבי הבקעה מול השער הקנדי.
הגמר יהיה מאוד מעניין.

דורפן 21 בפברואר 2014

אני חושב שלא עשיר בשערים. גם השבדים היו היום ממושמעים מאד.

אלכס דוקורסקי 21 בפברואר 2014

כן, יכול להיות שיוכרע גם הוא בשער אחד.
נהניתי גם מהפרשנות של המשחקים היום.

מנחם לס 21 בפברואר 2014

בהוקי אין יותר מקריות מאשר בכדורגל. עובדה שהקנדים מנצחים כי הם טובים מכולם, וגם בוונקובר הם ניצחו. גם היום הם ניצחו לא בגלל הגנה טובה יותר אלא בגלל שהם היו טובים יותר, ובגלל שהאמריקאים תפסו יום חלש ושיחקו בעצירות.
זה שביום אחר הפאק היה יכול להיכנס לשער הקנדי, זה לא שונה מכדורגל.
אגב, גם בנשים הקנדיות והאמריקאיות שבברור היו טובות מכולם, היו השתיים בגמר.

שחר ד. 23 בפברואר 2014

מנחם,
פינלנד היא המדינה בעלת הכי הרבה מדליות אולימפיות בהוקי מאז 98. הקנדים לא שולטים בספורט הזה בצורה אבסולוטית כמו ארה"ב בכדורסל.

רונן התייחס לזה בעיתון ובפוסטים קודמים – זה הטורניר הקבוצתי הכי שקול באולימפיאדות. היסטורית אגב (שוב, מאז 98), זכתה תמיד קבוצת ההגנה הטובה יותר.

מנחם לס 21 בפברואר 2014

רונן, השארתי לך גם תגובה על הפוסט שלך על ה-FIGURE SKATING

מוטי 21 בפברואר 2014

בכדורגל יוון זוכה באליפות אירופה ואתם מדברים על מקריות בהוקי? אתם פשוט לא רגילים למהירות.

Talo 22 בפברואר 2014

התחושה של הקנדים היא יותר הקלה מאשר גאווה.
הם עסקו בחולשת ההתקפה שלהם בלי סוף וממש חששו שהאמריקאים יגנבו להם את זה.
ובלי קשר, טקס לחיצת הידיים בסוף המשחק הזה היה בעיני אחד הרגעים הכי מרגשים והכי ספורטיביים באולימפיאדה הזאת.

ג'וני 22 בפברואר 2014

קנדה מדינה של הוקי קרח
תמיד אחת הנבחרות החזקות בעולם

יואב בורוביץ' 23 בפברואר 2014

אני התרשמתי שהקנדים היו הרבה יותר טובים מהאמריקאים בעיקר בהתקפה. הם תקפו הרבה יותר, הגיעו להרבה יותר מצבים (שהשוער האמריקאי הנהדר הציל), ובאופן כללי הם נבחרת עמוקה ומוכשרת יותר (אמנם לא בהרבה). גם לייחס את ההישגים של נבחרת ספרד להגנה זה גם לא נכון (כי הספרדים יותר איכותיים התקפית ומחזיקים הרבה יותר בכדור ולכן היריבות מגיעות להרבה פחות הזדמנויות). במקרים אלה, ולא רק באלה, ההגנה הטובה ביותר היא דווקא ההתקפה.

דורפן 23 בפברואר 2014

בורוביץ׳ – נבחרת ספרד היא נבחרת ההגנה הטובה ביותר בעולם ביי פאר. לגבי התקפה אינני בטוח. ראשית החזקת הכדור עצמה היא סוג של הגנה – אבל הרבה יותר חשוב: הלחץ של הספרדים על כל המגרש ברגע שהם מאבדים את הכדור זו קליניקה הגנתית.

Comments closed