לא יעזור בית דין

כרטיסי השחקן עדיין קיימים קצת

In כללי

התייחסתי היום בעיתון לדברים מאד מעניינים שאמר ג׳ון הנרי, הבעלים של ליברפול, בכנס בMIT – כנס שבמקרה השתתפתי בו לפני כמה שנים ואז הוא לא היה מעניין בכלל! הוא אמר שללואיס סוארז היה סעיף יציאה בחוזה – וארסנל הגישה בקשת רכישה על פי סעיף היציאה הזה (ארבעים מליון פאונד) – והוא פשוט התעלם ממנו. והוסיף ״את החוזים הללו אי אפשר לכפות בכדורגל״. ככה! התעלם!

מעניין כמובן שהנרי הגיע למסקנה הזו כמי שגם יש לו קבוצת בייסבול. בבייסבול הוא לא היה חולם להפר חוזה עם שחקן – כי כל כל החוזים מעוגנים במסגרת ההסכם בין ארגון השחקנים והליגה. ושום סעיף שאינו קשור להסכם הזה בכלל לא היה מוצא את מקומו להסכם בין שחקן למועדון. ואם הנרי היה מפר סעיף חוזי חוקי עם שחקן שלו בצורה כל כך גורפת – הליגה בכלל לא הייתה מתקיימת. השחקנים היו שובתים או הקבוצה היריבה שזכותה להחתים את השחקן הייתה מתלוננת. אבל כדורגל הוא מקום מעורפל מאד חוקית והנרי איתר את העניין.

ואיתר עניין ששוכחים לגבי חוק בוסמן. בוסמן עצמו הקריב את הקריירה שלו ולא יצא לו מהעניין הזה דבר. ארגוני הכדורגלנים מדברים לפעמים על הצורך לדאוג לו ולא דואגים לו. בוסמן היה כדורגלן סתמי שהחליט לעשות מה שהחליט לעשות. לואיס סוארז אינו כדורגלן סתמי – הוא בוודאי לא יקריב את הקריירה שלו בכדי לקבל את זכויותיו החוזיות. הוא חזר לשחק ומשחק את עונתו הגדולה ביותר בקריירה. הנרי קלט שמול שחקן ברמתו של סוארז הכוח במקרה הזה הוא לגמרי שלו.

כל הדבר הזה ממחיש שעולם הכדורגל קיים מחוץ למערכת המשפט, וגם לאחר בוסמן כרטיס השחקן עדיין קיים במידה מסויימת. כי אם סוארז היה עובד של סוני והיה רוצה ללכת לעבוד בסמסונג והצדק החוזי היה איתו אז הוא פשוט היה הולך ומתייצב לעבודה. אבל בעולם הכדורגל קיימת פיפ״א ואם ליברפול לא שולחת אישור לפיפ״א לפיו סוארז משוחרר מטעמה – אז סוארז לא יכול לעבוד במקום אחר. וכפי שאומרים לא יעזור בית דין.

העניין בתקדים בוסמן – החלק בתקדים שקובע ששחקן בסוף חוזה הוא חופשי – הוא לא שמדובר בתקדים של בית משפט. מדובר בתקדים של בית משפט אותו רשויות הכדורגל הפנימו והכניסו לתוך התקנונים שלהם. אז אם השחקן מסיים את חוזהו הוא חופשי.ואנחנו רואים הרבה שחקנים – כמו ווין רוני – משדרגים את חוזיהם בשימוש בהשלכות התקדים הזה. מביאים את החוזה שלהם למצב קרוב לפקיעה.

עורך הדין של סוארז אולי חשב שאנגליה זו ספרד. שם באמת יש בחוק סעיף יציאה בחוזה של כל שחקן כדורגל. ואולי יש סנקציה מיידית יותר כלפי מועדון שלא רוצה לכבד את הסעיף. ועדיין – אני משער שזו סנקציה של המדינה. ואם המדינה תרצה להעניש קבוצה שלא מכבדת סעיף יציאה ייתכן שתעשה זאת. אבל לכפות על פיפ״א לשחרר את השחקן? לא חושב שגם המדינה הספרדית יכולה.

כרטיס השחקן קצת חי ובועט.

57 Comments

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

אני חושב שפספסת משהו אחר שהנרי אמר באותו ראיון וזה ש"אם שחקן רוצה לעזוב בכדורגל, אתה לא יכול באמת למנוע את זה ממנו". אמרת שבבייסבול הנרי לא היה יכול להפר סעיף חוזי, אבל זה נכון גם לגבי השחקנים. בבייסבול לא תראה מצב שבו שחקן מחליט שהוא רוצה לעבור לקבוצה אחרת והקבוצה נאלצת למכור אותו. קבוצה לפעמים תעביר שחקן בטרייד לקראת סיום החוזה שלו כדי לקבל פרוספקטים במקום, אבל לא תמצא מקום שבו שחקן בשיא הקריירה שלו כמו סווארז, עם עוד שלוש שנים בחוזה, פתאום עובר לקבוצה אחרת כי לא מתאימה לו הקבוצה – משהו שבכדורגל שחקן, בצורה מוזרה משהו, יכול כן לכפות.
ואולי בדיוק בגלל זה הנרי עשה את מה שעשה. הוא הביא את עולם הערכים האמריקאי, שבו שחקן מחויב לחוזה שלו, גם לעולם הכדורגל האירופאי.
וחוץ מזה, אני קצת מפקפק בנכונות של הסיפור הזה שהנרי סיפר. נראה לי שזה היה יותר אנקדוטה מסעיף משפטי ברור. ודרך אגב, ליברפול היתה בדיוק מהצד השני של הסיפור הזה בחלון ההעברות האחרון, כשהיא הסכימה לשלם את סעיף השחרור על השחקן האוקריאני והבעלים של המועדון פשוט סירב לחתום על המסמכים.

דורפן 4 במרץ 2014

הדבר הזה שהנרי אמר התייחס יותר לצד התרבותי של המשחק. לא לצד החוזי. בצד החוזי לשחקן יש זכות אחת – את הזכות הבוסמנית של סיום החוזה.

לא הייתי אומר ״עולם ערכים״ אמריקאי. כי הערכים הללו נכתבו בדם ובשביתות שחקנים. איש לא נתן אותם מתוך ערכים.

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

זה לא נכון לגבי כל עולם ערכים?
וזה נכון שזה חלק מהצד התרבותי ולא החוזי, כביכול, אבל זה הפך עם הזמן לחלק אינטגרלי מהמשחק. קבוצה שרוצה שחקן יודעת שכל מה שהיא צריכה זה לסגור תנאים עם אותו שחקן כדי לאלץ את הקבוצה שלו למכור. לכן מה שהנרי עשה היה כל כך חריג בנוף של ימינו – הוא אשכרה אמר לא לשחקן. אז כן, יש משמעות לכרטיס השחקן, אבל המשמעות הזאת הולכת ונכחדת עם הזמן

matipool 4 במרץ 2014

אני לא כל כך מבין את ההתפלפלות בין הנושא "החוזי" לנושא "התרבותי" .
אם לשחקן בחוזה יש סעיף יציאה בסיום כל עונה תמורת סכום מסוים אז זה סעיף חוזי ולא תרבותי / ערכי / להרגשה הטובה ואם הוא מביא קבוצה שמוכנה לשלם את הסכום הזה , אז הוא יכול לעזוב .
אם הוא לא יכול לעזוב , אז למה קיים הסעיף הזה ?
אני חושב שבעקבות המקרה הזה והפרסום שלו ע"י הנרי , פיפ"א תיכנס לנושא ובעתיד זה יתנהל אחרת .

שי 4 במרץ 2014

שפיפא תעכל את השלכות החוזה של סוארז? פיפא עוד לא עיכלה את הכדור שסוארז עצר ביד על קו השער…

matipool 4 במרץ 2014

http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/561/081.html?hp=3&cat=629

די מדהים הסיפור הזה . הנרי מדבר על אי כיבוד חוזים של שחקני כדורגל ( מקרה טורס לדוגמא שכנראה הותיר בו צלקות ) אבל למעשה מי שלא כיבד את החוזה כאן זו ליברפול ומסתבר שסוארז צדק בנוגע לסעיף השחרור .
במקרה הזה , ההווה ונקווה שגם ההמשך והסוף של הסיפור הוא טוב . במקרים אחרים זה יכול להיגמר רע לכולם .
דרך אגב – כבעלים שמדבר פתאום על סיכוי לאליפות , הנרי פספס הזדמנות שמי יודע מתי תחזור לחיזוק בחלון העברות האחרון שאולי אולי היה עוזר לזכות בתואר .

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

אני חושב שלאור ההצלחה של ליברפול, אולי שווה להאמין בשיקול דעתם של האנשים במועדון שלא היה צורך בחיזוק. סך הכל כשאני מסתכל על המצב של הקבוצה, יש לנו עוד עשרה משחקים עד סוף השנה בסך הכל, אין לנו גביע או אירופה וכל חיזוק שהיה מגיע עכשיו היה רק בשביל העומק – משהו שלא ממש צריכים. קשה לי להאמין שהם היו מצליחים למצוא חיזוק אמיתי שיכנס ישר להרכב הראשון ולכן הם כנראה העדיפו לא להוציא כסף עכשיו בשביל מטרה מפוקפקת.
בכלל, כשאני מסתכל על העבודה של המועדון בשנים האחרונות, זה נראה לי די ברור שיש להם מודל מאוד מסוים של בניה של קבוצה, והם לא סוטים ממנו לא ימינה ולא שמאלה. הם החליטו שלא מביאים שחקנים מבוגרים, אז אין שחקנים מבוגרים. הם החליטו שבונים על האקדמיה ואתה רואה איך סטרלינג ופלנהגן משתלבים ואני מאמין שבשנים הקרובות נראה שילוב של עוד ועוד שחקנים צעירים כמו טשיירה, אייב, סוסו ואחרים. ואם אתה מאמין בצעירים שלך שיעשו את העבודה, למה אתה צריך להוציא 40 מיליון על חיזוק מבחוץ?

matipool 4 במרץ 2014

אריאל – הכל טוב ויפה ואוטופי אבל לא מספיק טוב בשביל להילחם במפלצות כלכליות כמו סיטי , צ'לסי ואפילו ארסנל . גם יונייטד תחזור לעצמה .
אם אנחנו חולמים על אליפות , אי אפשר לעשות את זה עם 13-14 שחקני סגל לגיטמיים ( את לוקאס אני מכליל כלגיטימי , כן ? ) .
לא מסכים שאי אפשר היה להביא מישהו ישירות להרכב . אנחנו משוועים למגן שמאלי בעקבות הפציעה של אנריקה מתחילת העונה וגם שחקן כנף וקשר נוסף שיהיו מחליפים ויעשו שינוי במשחקים היו מאד עוזרים לאור אי האמון במוזס ואלברטו .
עד שכל הצעירים יתבגרו ויהיו בשלים , סיטי וצ'לסי ימשיכו להביא כוכבים מספרד , גרמניה ודרום אמריקה וכל פעם שנעלה עוד שלב בסולם נגלה שהם כבר עלו לשלב הבא .
אני מקווה מאד שהעונה הזו היא לא יוצאת דופן ושלא יקרה לנו מה שקרה אחרי עונת 2008-2009 .
בעונה הבאה , אם תרצה השם ( כפי שאומרים תבורי וקוטנר ) , נשחק בליגת האלופות . ביחד עם הליגה והגביעים באנגליה , צריך סגל של 18 שחקנים טובים מאד .
מצטרך בקיץ להביא 3-4 שחקנים מעולים ( בנוסף למושאלים שיחזרו ) ולשחרר 4-5 בינוניים .

johkoren 4 במרץ 2014

אין ספק שאתה צודק לגבי הסגל, ואם יהיה צ'מפיונס בשנה הבאה חובה להעמיק אותו ולהביא שחקנים.
מצד שני, אני סבור שלאור המצב שיש העונה בו הליגה היא הדבר החשוב ביותר וכמעט היחידי, גם הסגל הקצר יכול להספיק. מועד ההעברות בינואר הוא בעייתי מאוד, הן מבחינת השחקנים שאפשר להביא והן מבחינת העלות שלהם (שבדרך כלל הרבה יותר גבוהה מאשר בקיץ). נראה לי שההנהלה העדיפה לא להוציא את הכסף הזה בינואר, מתוך מחשבה שבקיץ השוק יותר עשיר בשחקנים ומגוון אפשרויות הפעולה בחיזוק הסגל רחב יותר.
אם הקבוצה תגיע לצ'מפיונס, אין לי ספק בכלל שיגיע חיזוק, בנוסף לשחקנים שעכשיו פצועים פלוס מושאלים שיחזרו לקבוצה. אני בטוח שכבר עכשיו נעשים צעדים שאת תוצאותיהם נראה רק בקיץ.
החיזוק המיוחל לא הגיע כרגע, אבל הקבוצה מספיק טובה כדי לרוץ בליגה (אני חושב שהוכחנו את עצמנו עד עכשיו, ולאור מיעוט המפעלים לא תהיה ירידת מתח או עייפות) והאליפות עדיין בהישג יד למרות שלא הגיע שחקן שאת השפעתו על הקבוצה אי אפשר לחזות (בעיקר כי הצטרף באמצע העונה ולא ברור אם בכלל היה מתרגל להיותו שחקן ליברפול עד מאי).

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

כמו שאמרו פה – שנה הבאה זה שנה הבאה. בשביל השנה, מה שיש צריך להספיק, ולאור ההצלחה של הקבוצה אני חושב שהגיע הזמן שאנחנו כאוהדים פשוט נאמין שהם יודעים מה שהם עושים שם וזהו.

D! בארץ הקודש 4 במרץ 2014

אריאל כאוהדים אנחנו מאמינים ומקווים
אבל מה שווה להיות אוהד אם אי אפשר גם לפעמים שאפשר היה לעשות יותר טוב (או יותר מדויק – לחשוב שאני הייתי עושה יותר טוב)

דורפן 4 במרץ 2014

יכול להיות שהוא בכוונה השתין מהמקפצה כדי להגיד לפיפ״א ״אתם שכונה תסדרו את העסק״.

גיא זהר 4 במרץ 2014

זו מירי רגב לידו?

פורנוהוליק 4 במרץ 2014

אבל אם מדברים על ערכים – הקטע הזה שיונייטד לא משחררת שחקנים לליברפול גם אם הם רוצים לעבור לשם (גבריאל היינצה), וקרוב לוודאי גם להיפך – תחת אילו ערכים זה נופל?

דורפן 4 במרץ 2014

ערך התחרות. שתי קבוצות נמצאות בתחרות ולא מחוייבות לעזור זו לזו. לא הכל בעולם הוא רצון השחקנים

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

חבל שלא סיפרו על הערך הזה לצ'לסי כשהיא מכרה את מאטה..

בני תבורי 4 במרץ 2014

אויש נו אריאל, אתה לא מבין שמאטה הוא חלק מהנדוניה של מוריניו בדרך לשם?

ערן 4 במרץ 2014

רעיון נחמד שגם מושמע מדי פעם, אך אופתע מאוד אם מוריניו יגיע לשם. אם רוצים מישנו ששורף גשרים ומתיר בלגן בחדר ההלבשה אחרי שעוזב, יעדיפו להשאיר את מויס.
כאוהד ליברפול, אני גם מחכה להתנגשות הבאה של מוריניו עם רומן, (מן הסתם, כרגיל, בעיתוי מוזר ומפתיע).

איציק 4 במרץ 2014

זה בדיוק ערך התחרות. משמעות של ערך זה הוא לנצח בכל הכלים החוקיים. מכירת מטה היתה חוקית. לצ'לסי זה לא הפריעה כי היא כבר שיחקה פעמים מול יוניטד (והעריכה שהיא לא מהווה תחרות השנה). מצד שני היא יכלה לקחת באופן זה מספר נקודות מהיריבות (בדרך עקיפה באמצעות יוניטד). איך ערך התחרות נפגע? הוא שודרג על ידי מוריניו, בצורה מוריניוית ביותר. האיש פשוט גאון…

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

הם רק לא לקחו בחשבון את מויס..

איציק 4 במרץ 2014

:-(

משה אהרון 4 במרץ 2014

כי צ'לסי ממש מרגישה בחסרונו ויונייטד נכנסה לרצף משחקים טובים איתו…

פורנוהוליק 5 במרץ 2014

בסוף העונה המדוברת בה הייצה רצה לעבור, יונייטד הקדימה את ליברפול ב 21 נקודות. לא הייתה כל תחרות.
פרגוסון לא היה נותן לשחקנים לעבור מיונייטד לליברפול גם אם ליברפול היתה בליגה השניה. תחרות לא הייתה הסיבה.

D! בארץ הקודש 4 במרץ 2014

אם ככה ההצלחה הגדולה ביותר של בוסמן היא שגוף פוליטי חיצוני כפה על פיפ"א חקיקה שהוא רצה. בד"כ פיפ"א נעמדת על רגליה האחוריות ומאיימת בחרמות משל הייתה אובמה ברגע שמישהו רק מעיז להזכיר התערבות פוליטית.
במקרה הזה הלחץ האירופי היה מאיים מספיק?

דורפן 4 במרץ 2014

המקרה של בוסמן הוא מעניין. כי כשמדינה מנסה לעשות סדר בחוקים פיפ״א מאיימת בהרחקה. במקרה של הקהילה האירופית – אין לקהילה נבחרת משלה אז אי אפשר לאיים להרחיק אותה (אולי מלבד האיום חסר השחר להרחיק את כל חברות הקהילה).

D! בארץ הקודש 4 במרץ 2014

אם ככה הקהילה האירופית יכולה לשנות דברים הן בפיפ"א הן באולימפי אם תחשוב שאלו חושבים לה
אני חושב שהאינטרסים הפנימיים לא יאפשרו לזה לקרות. בוסמן הגיע, כך נראה לי, בשלב קריטי בבנית האיחוד ונגע בנקודה חשובה שחוקי פיפ"א במקרה גם הושפעו ממנה. מהלך ישיר לשינוי בחוקי פיפ"א לא נראה אפשרי.
וחבל.

דורפן 4 במרץ 2014

בוסמן – בחלק של ההגבלות הלאומיות – היה קריאת תגר ישירה על חוקי הקהילה. משהו שהוא בבסיס שלה. והפסיקה הגיעה מבית הדין החוקתי שלה. לא חושב שעניינים אחרים כל כך יעניינו אותה.

DeVito 4 במרץ 2014

אני כמעט בטוח שהוא אמר שנכון שארסנל הפעילה את סעיף השחרור אבל סוארז לא רצה לעבור לשם, לכן אין שום משמעות לסעיף שחרור במקרה הזה.
אם ריאל היתה מציעה את אותו הסכום ,תהיה בטוח שסוארז היה בריאל היום.

אודי 4 במרץ 2014

גם בספרד אפשר למנוע משחקן לעבור גם אם קבוצה מוכנה לשלם את סעיף היציאה. בילבאו חסמה העברת כסף לחשבון הבנק שלה במקרה של חאבי מרטינז, ובאיירן התקשרו למועצת העיר או המדינה, שהכריחה את המועדון לקבל את הכסף אחרת לא תוכל לקבל יותר הללואות. יונייטד לא ידעה על הטריק הזה עם אנדר הררה, ולא הצליחה להחתים אותו בקיץ הזה.

דורפן 4 במרץ 2014

אני חושב שהררה היה סיפור של מתחזים… בכל מקרה נדמה לי שסעיף ההעברה בספרד הוא רק בין קבוצות ספרדיות.

Kevin Sheedy 4 במרץ 2014

אם אני לא טועה, הסעיף הזה תפס כשאינטר רכשה את רונאלדו הברזילאי. בארסה הלכה לבוררות- הפסידה וחוייבה לשחרר את השחקן תמורת סכום הסעיף.

cookie-monster 4 במרץ 2014

יש צד לענין הזה שמדהים שלא מתיחסים אליו בכלל

הPFA עצמו אמר שליברפול לא הפרה את החוזה

head of the PFA Gordon Taylor said:

"If you are going to have a supposed buy-out clause it should be that, but it is different as it says if there is no qualification for the Champions League [by Liverpool] and if there is a minimum offer of £40million then the parties will get around the table to discuss things but it does not say the club has to sell.

"It quite clearly states £40million is a minimum offer for discussions, but it becomes really difficult with such clauses.

"There is a 'good faith' clause in relation to serious discussions but I can't say it is cast-iron buy-out clause."

http://espnfc.com/news/story/_/id/1516468/pfa-deny-liverpool-forced-sell-luis-suarez?cc=5739

it does not say the club has to sell <<<<<
———————————————–
אז כמובן שהדברים האלה עלו בין עיתונאים יודעי דבר,ולפחות מאוד שמאוד מוכר לאוהדי ליברפול (@TonyBarretTimes) צייץ מול המקור של הציטוטים מהועידה ההיא (Dave Phillips ‏@lovefutebol)
והנה מה שמסכם את כל הענין:

Tony Barrett ‏@TonyBarretTimes
Suarez's clause was tested by various lawyers & the PFA. John Henry has either been misquoted or not got his own wording right.

Dave Phillips ‏@lovefutebol
@TonyBarretTimes Most quotes came from me, and no, he wasn’t misquoted. I have the video and replayed it several times to ensure accuracy.

Tony Barrett ‏@TonyBarretTimes
@lovefutebol It's the latter then. Whatever, this is all ridiculous. The PFA's legal team scrutinised the disputed clause.

Dave Phillips ‏@lovefutebol
@TonyBarretTimes Agreed. Think those taking issue with ‘buyout clause’ are incorrectly inferring meaning as ‘can be released from contract’.

Tony Barrett ‏@TonyBarretTimes 9h
@lovefutebol Exactly.

אז זה פשוט מאוד.
ליברפול לא הפרה שום חוזה. הזמן הסתגלות שלקח לבעלים שמעבר לים לעולם הכדורגל עבר וחלף, ובניגוד לפארסת טורס, שיחקו אותה נכון, ופשוט אין מקום לביקורת.

cookie-monster 4 במרץ 2014

*ולפחות אחד

דורפן 4 במרץ 2014

לPFA יש אינטרס להגיד את זה – כדי שלא יתפרש שמזלזלים בחוזי שחקנים. העובדה היא פשוט אחרת: גם אם הסעיף ניתן לאכיפה בבתי דין רגילים – הזמן שזה ייקח יגמור קריירה של שחקן. ולכן לשחקן בשלב הזה ברמה הזאת פשוט לא משתלם ולא הגיוני ללכת למלחמה כזו.

cookie-monster 4 במרץ 2014

מה זה ניתן לאכיפה – חוזה זה חוזה בדיוק כמו שנכתב.
למה שרק שחקנים יוכלו לשחק אותה קשוח, להתפלפל מול קבוצות יריבות שמציעות להם מי ומה מתחת לשולחן, לעשות 'שביתה אטלקית', ולקבוע עובדות למועדון שיש להם חוזה איתו כנגד רצונו ?

יש פה שני צדדים לעניין והנרי פשוט הבהיר את זה.
הסעיף בחוזה של סוארז אולי נכתב בצורה חכמה מאוד ע"י המועדוןת אבל לא היה פה הפרה שלו. רק המועדון מגן על עצמו.

cookie-monster 4 במרץ 2014

ואגב מצחיק שכל הסיפור הזה עלה מחדש בשניה שעלינו מעל ארסנל בטבלה.

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

במקרה הזה, זה הנרי הוא שהוציא את הסיפור, אז קצת קשה להאשים פה מישהו באינטרסים (אם זאת היתה הכוונה שלך). לפעמים יש סתם צירופי מקרים נחמדים

cookie-monster 4 במרץ 2014

אכן גרייזס.
יש שאומרים שהוא עשה את זה בכוונה כדי לשחק קצת את ארסנל (שכמה שהעונה מתקדמת ברור שהם יריבים ישירים אפילו יותר ממה שחשבנו או קיווינו בתחילתה) ואוהדיה אבל אני בספק. להעלות את הסיפור הישן הזה – לא משנה מתי – זה פחות או יותר שלילי.

אז כנראה שזה סתם מוזר.

אביעד 4 במרץ 2014

אם היה סעיף שחרור ברור, לליברפול לא היה משתלם להפר אותו. ליברפול, לפחות לא בקיץ, לא הייתה במעמד שמאפשר לה להפר חוזה מול שחקן בצורה בוטה ולקוות שהוא לא יילך עם זה עד הסוף.
אגב, את התרגיל של הפרת סעיף השחרור בלקבורן ניסתה עם פיל ג'ונס. היה לו סעיף שחרור של 16 מליון פאונד ובלקבורן ניסו לטעון שהמשמעות היא שצריך להציע 16 מליון בשביל הזכות להיכנס למו"מ…
במקרה של ג'ונס, היו קבוצות שהציעו יותר מ-16 מליון וזה עזר להם להוציא עוד 4 מליון בבונוסים, אבל ברגע שג'ונס אמר שהוא דורש לעזוב, לבלקבורן לא הייתה ברירה.
סוארז הבהיר בקיץ שהוא רוצה לעזוב. אם הסעיף שלו בחוזה היה בהיר או לטובתו, הוא היה עוזב. אז כנראה שלא היה סעיף שחרור :)

זורק מילה 4 במרץ 2014

היה סעיף אחר אבל שאין לו שום משמעות אמיתית. הסעיף אמר שאם תגיע הצעה מעל 40 מיליון פאונד ליברפול חייבת לשבת ולשמוע את ההצעה ולא לדחות אותה אוטומטית. אז ישבו ודחו, כלומר, סעיף ריק מתוכן. אגב, סוארז כבר עשה שביתה איטלקית בהולנד שרצה לעבור קבוצה בתוך בליגה ההולנדית לאייאקס.

בגדול אבל מסכים איתך, לא היה סעיף שחרור.

זורק מילה 4 במרץ 2014

אפרופו ליברפול – 50 מיליון פאונד הפסדים רק ב 2013,הבעלים שלה הנרי עוד לא הפנים כנראה לאן נכנס.

http://www.goal.com/en/news/9/england/2014/03/04/4660897/liverpool-post-498m-loss-despite-increased-turnover?ICID=OP

מנחם 4 במרץ 2014

אני מניח שלא זו היתה הכוונה שלך, אבל ציטוט שורת ההפסדים בלבד ממש מטה את התמונה. אם קוראים את הכתבה רואים שההפסדים ירדו, החוב החיצוני קוצץ, המחזור גדל והרווחים עלו. אז נכון שעדיין יש הפסדים אבל הכיוון מעודד ובכלל נימת הכתבה היא חיובית מאוד.

אריאל גרייזס 4 במרץ 2014

נכון, מדובר לדעתי בניקוי שולחן של הפסדים ישנים מתקופת ג'ילט והיקס, כולל כל מיני כאלו שקשורים לניסיונות להקים איצטדיון חדש וכאלו. לאור מיעוט הקניות של שחקנים בשנה האחרונה והעליה בהכנסות (למעשה, הקבוצה מחוץ לליגת האלופות שהכניסה הכי הרבה השנה), יש בהחלט סיכוי שיעברו לרווחים בעתיד הקרוב, או לפחות ל-even, במיוחד אם יצליחו לחזור לליגת האלופות (שכמובן מביאה איתה צורך בעוד רכש וכו', אז קשה באמת להגיד עד כמה היא תורמת לשורה התחתונה)

זורק מילה 4 במרץ 2014

גרייזס

כבר כתבתי לך בעבר,את המקפצה הבאה ליברפול תוכל לעשות רק בעזרת רכש גדול,כזה של שחקני וורלד קלאס ולהם גם משלמים בהתאם,כך שלשחק בצ'מפיונס בשנה הבאה אכן יגדיל את ההכנסות אבל ההוצאות יעלו גם הן בהתאם,לדעתי בהרבה מעל ההכנסות הנוספות.

ללא רכש גדול בשכר גדול אוהדי ליברפול וגם הבעלים הנרי יגלו מהר מאוד שהעונה הנוכחית (יפה וטובה ככל שהיא,והיא אכן כזו) היא די חד פעמית.צ'לסי-סיטי-יונייטד (עם או בלי מוייס) הן קבוצות טופ 3 אוטמטי.אז נשאר מקום אחד לכל היתר.

ניר 4 במרץ 2014

מסתבר שיונייטד (עם או בלי מוייס – בעיקר עם) היא לא טופ 3 אוטומטי כל כך ברור…

זורק מילה 4 במרץ 2014

לא כל שנה פורים,ואני אוהד ארסנל לא יונייטד.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2014

מסכים איתך בעקרון, גם אמרתי את זה בסוף.
אבל אני חושב שמה שליברפול מנסים לעשות זה סוג של מודל חדש. הם אומרים – אני מסרב לקנות שחקני וורלד קלאס, אני הולך לגדל אותם בבית. אני קבוצה מספיק גדולה כדי שאני לא אצטרך להיות ווסטהאם ולמכור אותם ואני אתן להם זמן לגדול ולהתפתח, ואחזק אותם עם מה שצריך.
למעשה, כשחושבים על זה לעומק – זה לא ממש מודל חדש. היתה קבוצה אחת שעשתה את זה במשך שנים וזה עבד לה מצוין – קוראים לה מנצ'סטר יונייטד. יונייטד קנתה מעט מאוד שחקנים שהם "וורלד קלאס" בשיא שלהם, אלא העדיפה לגדל בבית ולקנות שחקנים עם פוטנציאל (רונאלדו, למשל) ולגדל אותם. אני לא רואה סיבה אמיתית למה סטרלינג, הנדרסון, קוטיניו ועוד כמה שבדרך לא יהיו הקין, בקהאם, סקולס ונוויל הבאים

זורק מילה 5 במרץ 2014

ליברפול ניסתה לרכוש בשלושים מיליון את ויליאן והוא ברגע האחרון הבריז לצ'לסי, רוצה לומר ליברפול כן מעוניינת לרכוש וורלד קלאס ובכסף גדול, הבעיה ששחקנים מעדיפים קבוצות שהן בנורמל קבועות בצ'מפיונס והישגיות עם תארים מוכחים, וכמובן שמשכורת יותר גבוהה ממה שליברפול מוכנה לשלם, ליברפול הנוכחית לא קבועה בצ'מפיונס, לא לקחה אליפות מעל עשרים שנה ומשלמת פחות מהיריבות.

מתישהו ליברפול תשלם בגדול כמו שארסנל עשתה בקיץ האחרון, פשוט אין ברירה אחרת. המודל שאתה מציע סבבה, רק שחובה לפחות 4 או 5 וורלד קלאס שלידם יפתחו הסטרלינגים למיניהם. בינתיים יש לכם רק את סוארז… יונייטד קנתה ליד בקהאם סקולס וגיגס את פרדיננד, ואן ניסטלרוי ואת רוני, סתם דוגמה כי היו עוד המון רכישות וורלד קלאס.

אריאל גרייזס 5 במרץ 2014

קודם כל, צ'לסי גנבה את ויליאן מטוטנהאם, שגנבה מליברפול, כי לליברפול לא היתה כוונה לשלם כל כך הרבה.
דבר שני – אני מסכים, אמרתי. ליברפול תצטרך לקנות וורלד קלאס פה ושם כדי להשלים את הסטרלינגים שלה. ואם היא תגיע לליגת האלופות השנה היא תוכל להתחיל להרשות לעצמה לעשות את זה. מה שהיא לא מתכוונת לעשות זה לנסות להתחרות בצ'לסי או הסיטי ברכישות גדולות.

זורק מילה 5 במרץ 2014

אוקיי,אז אנחנו בעצם אומרים את אותו דבר.גם אני לא חושב שליברפול צריכה להתחרות בסיטי או צ'לסי ברכישות, אבל היא לא יכולה לוותר עליהן לחלוטין,אחרת הסטרלינגים והסטארידג'ים לא יספיקו.

רועי 7 במרץ 2014

לא מסכים איתך.
יש קבוצות ששחקני האקדמיה הביאו אותן להישגים אדירים. הן במדונה והן ביבשת ומחוצה לה.
שחקנים צעירים שיהפכו לוורלד קלאס ללא רכישה כי גדלו אצלך.
להצליח בקבוצת צמרת זה הרבה יותר קל.

היסטוריון של ספורט 4 במרץ 2014

איני יודע כמה כסף עולה לתחזק את האתר.
אך חבל שהאתר כבר לא מה שהיה .
נקווה שיום אחד הוא יחזור באיכות טכנית טובה.
תודה על מה שהיה ונקווה שגם יהיה.

oded 5 במרץ 2014

אני מוכן לשלם…
מה לעשות , התמכרתי

יוסי מזרחי 5 במרץ 2014

גם הסטוריון וגם צופה פני עתיד…
אני מצטרף אליך ומקוה לימים טובים יותר.

באבא ימים 5 במרץ 2014

אני לא מבין את ההתבטאות כי אני לא רואה מה יש להנרי להרוויח ממנה. אני לא מבין מה יוצא להנרי מכך שיוצא לו שם של מי שאינו מכבד את החוזים עליהם הוא חתום. אנשים עסקים אמריקאים מאוד חוששים מזה שיצא להם שם כזה.

במקרה הטוב עורכי דין של שחקנים עתידיים בליברפול ימצאו פתרונות לכך (לדוגמא – סכסוך יתנהל אצל בורר מוסכם שידרש להכריע תוך 15 יום אם תנאי סעיף היציאה התמלאו. במעמד החתימה על החוזה עם השחקן תחתום ליברפול עך טופס הסכמה ריק שיופקד אצל אותו בורר. אם הבורר החליט שתנאי סעיף היציאה התמלאו ישלים הבורר את הפרטים החסרים בטופס ויגיש אותו להתאחדות בלי להיות תלוי בליברפול).

במקרה הרע – שחקנים מספיק טובים כדי לדרוש ולקבל סעיף יציאה בחוזה לא ירצו להגיע לליברפול.

להסתכן בזה על מנת להלחם מלחמה דון קישוטית? משהו בזה לא נראה לי.

אסף the kop 5 במרץ 2014

אני בספק אם מישהו, לרבות עיתונאים, ולמעט סוארז, הסוכן שלו וכמה מנהלים בליברפול, בכלל יודע מה סעיפי החוזה של סוארז.

Comments closed