באיירן. מכובד ולא יותר

מוייס נתן סיכוי מול קבוצה טובה בהרבה. עכשיו שידאג שלא יהיו קבוצות טובות בהרבה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יש כל מיני הפסדי 1-3 וזה לא היה מהסוג הגרוע ביותר. בלי ואן פרסי, פלאיני ולמעשה בלי ווין רוני, ולעומת כוחה האמיתי של הקבוצה גם מאטה – יונייטד נתנה שעה של גבורה ומשחק מבוקר שבסיומה אחד השערים היפים ביותר שאי פעם כבשה באירופה. ועד השער השלישי של באיירן נראתה מסוכנת מספיק בכדי אולי להבקיע. היו הופעות טובות להרבה מאד שחקנים ולא הייתה הופעה קטסטרופלית לאיש. מלבד חצי השעה האחרונה של פטריס אברה – שלאחר השער החלומי התפרק, ולמען האמת גם היה צריך להיות מורחק. משחק הפכפך הוא הכדורגל.

דייויד מוייס ניהל יפה את שני המשחקים. הטקטיקה יצרה את הסיכוי מול קבוצה טובה בכמה סדרי גודל. ולא אופתע גם אם ישפיע במידה מסויימת על המקום לשם יגיע הגביע. כי עכשיו אני פחות משוכנע מאשר במהלך כל השנה שבאיירן תזכה בו. יונייטד עם כלים מוגבלים חשפה הרבה בקיעים. ולמעשה נותרו בטורניר שתי קבוצות עם כוח אדם יותר טוב – ריאל ובאיירן – לעומת שתי קבוצות חסינות ומהודקות יותר – אתלטיקו וצ׳לסי.

אבל מוייס לא ייבחן בסיכוי שהוא יוצר מול קבוצות טובות בהרבה. מה שעשה לא רע באברטון הרבה שנים. אלא ביצירת קבוצה שאחרות לא יהיו טובות בהרבה ממנה. אם נחזור למה שכתבתי בתחילת הדברים נדמה לי שהעתיד הוא מין משולש של מאטה-קגאווה-רוני וגם ינוזאי. הרוויזיה של הקבוצה לא צריכה להיות בשמות גדולים – אלא ביצירת דור חדש של לוחמים ממושמעים. זה התועלת האמיתית של החודש האחרון בו היו תבוסות בצד הופעות טובות. אני חושב שעכשיו דברים הם די ברורים לגבי צרכי הקבוצה.

עוד רצף שמסתיים באירופה הוא רצף ההופעות של ברצלונה בחצי הגמר – שיא של שש הופעות רצופות במעמד. הם במשבר יותר לוקסוסי מיונייטד, כי הם יותר טובים והם במצב בו אי העפלה לליגת האלופות היא כמעט בלתי אפשרית, אבל כרגע באברגו רכש. ההימור שלי הוא שגם אם העוצר הזה יפגע בהם שנה – הוא יכול להאיץ את ההתחדשות הפנימית.
וזה נכתב לפני המשחק:

bl

חואן מאטה אמר אחרי המשחק עם ניוקאסל שהוא מאד אוהב לשחק לשחק לצד שינג׳י קגאווה.  זו הייתה הפעם הראשונה ששמעתי העונה ששחקן ביונייטד אמר משהו שנוגע לטווח הארוך. אולי בגלל שמאטה באופן טבעי לא סובל מתסמונת פוסט-פרגוסון. אני מקווה שמוייס מקשיב לו. כי אחרי המשחק היום תחל באופן רשמי תקופת מעבר במנצ׳סטר יונייטד. לפחות שנה בלי כדורגל ליגת אלופות.

מה המשמעות של זה?

כסף? אבל לא כל כך הרבה.

שחקנים? לא בטוח. העדרות של שנה לא תפגע יותר מדי באטרקטיביות של יונייטד לשחקנים שהיא מחפשת. בוא נאמר כך: מוייס כבר קנה כוכב אחד והשאיר את ווין רוני ויש לו כמה שחקנים אחרים. אני מצפה ממנו שיעשה כמה רכישות חכמות מהסוג שעשה באברטון – ולאלו הוא לא צריך את הצ׳מפיונס ליג.

הזדמנות לזכות בתואר עצמו? כמובן שזוכים רק אם משתתפים אבל במצבה הנוכחי יונייטד לא מאיימת על הגביע. הסיכוי לבנות קבוצה שתאיים באמת על באיירן או ברצלונה, לא כהפתעה גדולה אלא התמודדות לגיטימית, כנראה לא קרוב כל כך.

אז הדחה הערב, ואובדן הסיכוי לאלופות דרך הליגה בתוך כשבועיים לא יהיו סוף העולם. יותר שעון מעורר.

*

אלא אם….

המשימה לפני שבוע הייתה עצומה. עכשיו המשימה קשה עוד יותר. משחק חוץ ויונייטד כבר בפיגור שער חוץ בהתמודדות.

מעט מאד השתנה לטובתה:

שוויינשטייגר חסר אבל העומק של הגרמנים בקישור שערורייתי.

ומעט בטחון עצמי שיש מה להציע גם מול באיירן. זה יכול לשחק לרעת יונייטד. קבוצות עם בטחון רב מדי ספגו הרבה שערים ומהר מבאיירן.

אבל מצד שני אין ברירה. חייבים להבקיע את אחד משני השערים הראשונים במשחק

*

יש שני הסברים שישמשו אם יונייטד תעבור היום. האחד הוא שמדובר בfunny old game. וההסבר השני הוא שfootball bloody hell.

 

אני אומר כך: ללכת 70 דקות על funny old game ואז עשרים דקות של football bloody hell.

ולעשות 2:2

 

טירונש דיבבה, ברוכה הבאה למרתון!
מראה מראה שעל הקיר

121 Comments

אחד 9 באפריל 2014

ייגמר 0-0

zen 9 באפריל 2014

שום סיכוי.

ניתאי 9 באפריל 2014

סחתיין על הקצב היום

חברי הטוב משכבר הימים 9 באפריל 2014

הכי טוב פוטבול, בלאדי הל.
לפני שבוע רציתי בסך הכל הופעה מכובדת. כנראה שעם האוכל בא התיאבון.
יש מצב שבאיירן תנסה לתת הצהרה, משהו שגם יעלה אותם לחצי, גם יעשה את זה בסטייל, וגם יסיים את התקופה הרעה שלהם. אולי אפשר לנצל את זה…
I believe in United

גיל 9 באפריל 2014

אני חושב שיש שתי גישות שאפשר ללכת איתם למשחק הזה. האחת, לשחק פתוח ולקוות למשחק רב שערים שיסתיים בתיקו. השנייה, לשחק כמו שבוע שעבר, שבאיירן יחזיקו 80% מהזמן בכדור אבל ב20% הנותרים נאיים על השער ונגנוב גול. אני הייתי הולך על האפשרות השנייה. אם המשחק יתנהל כמו שבוע שעבר יש סיכוי כלשהוא. באיירן ירצו להבקיע ולגמור את המשחק מוקדם ואסור לתת להם את זה. חוץ מזה, הגיע הזמן שקגוואה יבקיע השנה.

no propaganda 9 באפריל 2014

או שבאיירן יפרקו או שיונייטד יעלו.

יואב בורוביץ' 9 באפריל 2014

מלכתחילה לא חשבתי שהסיכויים של יונייטד לעבור כל כך קטנים. זו עדיין יונייטד. זה עדיין רוני. ויש עוד כמה שחקנים לא רעים. השאלה איך רוני יהיה הערב עם הפציעה. יהיה טוב- יש סיכוי. יהיה טוב מאוד- סיכוי לא רע בכלל. יהיה מצוין- כנראה עוברים.
חשוב מאוד שיהיה השחקן הטוב במגרש- ואז באמת יש סיכוי.
השאלה היא איך יתפקד עם הפציעה (ולנוכח המתנגד).
בגדול הסיכויים הם 65-35 לטובת באיירן- אבל זה מותיר את יונייטד בעמדה לא רעה במיוחד.

אופיר 9 באפריל 2014

רונן, אתה מתפוצץ ביומיים האחרונים.
כנראה שמויס סוף כל סוף הציב אותך בעמדה הטבעית שלך.

תומר חרוב 9 באפריל 2014

למד מפרגי להופיע במרץ-אפריל.

ניצן נ. 9 באפריל 2014

את זה למדנו מקנטונה

ליאב 9 באפריל 2014

אני מנסה שלא לייחס למשחק היום יותר מדי חשיבות היסטורית, אבל אני די בטוח שרבים מאוהדי יונייטד חשים שהיום זו החותמת האמיתית לסוף עידן פרגוסון.

אמנם הסר עזב את תפקידו במאי של השנה שעברה, אבל עצם השתתפותה של יונייטד בליגת האלופות והיותה משחקת בליגה האנגלית כששחקניה עונדים את תגי האלופה הזהובים זוהי תזכורת לחותמת האחרונה של הישגיו. כמובן שהתחושה הזו יכולה להימשך לעוד מינימום שני משחקים, אבל גם האופטימי מבין אוהדי היונייטד לא יחשוב שזה באמת סביר לעבור את באיירן היום. ואם כן נעבור, וואו.

zen 9 באפריל 2014

נאלץ לקוות שהפסימי שבשחקני יונייטד יאמין שזה סביר בהחלט שנעבור.

חברי הטוב משכבר הימים 9 באפריל 2014

סביר שנעבור.
הסגל עצמו בסדר, למעט חוסרים נקודתיים.
עם ריכוז, מוטיבציה, וניהול משחק מוצלח של מויס, אפשר לעשות את זה.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2014

הכי נכון יהיה להשאר צנועים ולהכיר בהבדלים הקיימים בין שתי הקבוצות.
ומתוך כך, לבוא קטנים עם רגליים על הקרקע, ולשחק נכון שזה מיתון החולשות דרך צפיפות במרכז השדה ובחלק האחורי, למנוע מביירן לבעוט לשער ככל האפשר, ונסיון ליצר חוזקות דרך אותו מונח ערטילאי של רוח הקבוצה. מלחמה על כל כדור ולא רק התגוננות, אלא גם לשחק כדורגל עם מי שיש וזה לא מעט, ולסיים את המשחק עם טעם טוב. כלומר לחזור על מה שעשינו יפה בשבוע שעבר.
מי שאומר שאין סיכוי סביר, לא מבין מה זה ספורט תחרותי ומה זה כדורגל.יש סיכוי סביר, ואני מאמין שנהיה שם ולא כתפאורה.
ואולי, רק אולי נהיה אותה הקבוצה שאף אחד לא רוצה לקבל אותה בהגרלה של יום שישי הקרוב….

גל 9 באפריל 2014

מסכים עם כל מילה.

ק. 9 באפריל 2014

יוסי יש הגיון בחלק הראשון של דבריך.
אבל אם במקרה יונייטד עוברים הם ההגרלה שכל קבוצה תרצה בחצי.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2014

אענה לך בסוף המשחק, אם וכאשר….

ציפי פרימו מחולון 9 באפריל 2014

שתי הקבוצות השנואות עלי ביותר אז שיהיה בהצלחה למאנקס כי גם ככה הם עפים בחצי בלי קשר להגרלה. אם באיירן עוברת היא משיייטת הלאה לגביע.

סימנטוב 9 באפריל 2014

שתי הקבוצות הכי לא אהובות… לך על זה עדיף. את השנאה תשאיר לאחרים, לא אני חוזר בי תגיד להם גם אין טעם בשנאה הטעם שלה מר והוא משאיר צרבת חבל

דוד 9 באפריל 2014

תעבור, תעבור. לא מתלהב מבאיירן ולא אוהב אותם ואתה סתם נותן להם כבוד. איזה מבחן רציני הם עברו עד כה?

zen 9 באפריל 2014

הם אלופי אירופה. סתם לדוגמא.

חברי הטוב משכבר הימים 9 באפריל 2014

מי זה גווארדיולה הזה? למה איזה תארים הוא כבר לקח? תראה לי קבוצה אחת שלו ששיחקה טוב, עם שיטה קבועה, ואני לא מתכוון להבלחה רגעית, פה ושם כזה.

no propaganda 9 באפריל 2014

לצערי גוארדיולה דווקא הוריד את הרמה של באיירן. ואם באיירן תפסיד היום הוא האשם היחיד.

דוד 9 באפריל 2014

התכוונתי לומר שתמיד באיירן נחשבת הקבוצה שיש לעבור אותה, ושאם לא יקרה דבר מפתיע ביותר אז היא תזכה בצ'מפיונס בהליכה. עם כל הכבוד, לבאיירן מצפה היום מבחן. כן, לבאיירן. גם מנצ'סטר יונייטד היא קבוצה שיש לעבור אותה (בלי למשל לחטוף גול מקרן ולא להצליח להשוות, דבר שהוא ארצי ולא שמימי) ורונן סתם הופך אותם לקיר בלתי עביר. באיירן רגילה לשחק לרוחב כי היא כמעט אף פעם לא נכנסת לפיגור- בגלל שקבוצות נוטות לתבוסתנות במשחקים נגדה. מעניין מה יקרה היום אחרי שרוני יבקיע בקרן. אני מהמר שכל הרוחב הזה לא יוליד כלום. ואני ממש לא אוהד של מנצ'סטר יונייטד

שי 9 באפריל 2014

יותר מאשר לתבוסתנות, קבוצות נוטות להיות מובסות במשחקים נגד באיירן.

ואני אפילו לא ציני, מקסימום סרקסטי. מה שיפה בכדורגל של גווארדיולה (היתרון שלו על מוריניו, אם תרצה), זה שבאותם 50% מהמשחקים בהם הכל הולך כמו שצריך הקבוצה השנייה לא סתם מנוצחת – היא מפורקת. לגורמים.

ו-zen, גרמת לי לצחוק בקול מול המחשב :)

שי 9 באפריל 2014

(אבל אני מסכים שיש היום אתגר לבאיירן ולא רק בגלל הצורך הטכני בניצחון או תיקו 0-0. אבל הוא יותר מוראלי ממה שאתה מודה, עם זה שיונייטד עשויה לכבוש בכל שלב במשחק)

גל ד 9 באפריל 2014

נגיד היו מפסידים. האשם היחיד, באמת? בלתי אפשרי להתייחס אליך ברצינות.

no propaganda 9 באפריל 2014

הם היו מספיק קרובים להפסיד וזה היה באשמתו. מי עולה עם 5 קשרים התקפיים ואף שחקן מרכז שדה? ברגע שראפיניה נכנס הכל השתנה אבל לקח לו 60 דקות להבין את מה שהיחה ברור בערך בדקה ה10. קבוצה קצת יותר טובה ממנצ'סטר הייתה מנצלת טעות טקטית כל כך קשה.

no propaganda 9 באפריל 2014

אתה כנראה שוכח עד כמה באיירן היו טובים שנה שעברה. עם היינקס, לא היינו רואים פה התמודדות בכלל שלא לדבר על להיות בפיגור בדקה ה60 של המשחק השני.

אלי 10 באפריל 2014

אהבתי!
שפפ לוקח קבוצה אלופה ולוקח איתה שנה אחרי שוב אליפות אז הוא מוריד את הרמה והוא האשם היחידי בהפסד מול בונקר (במידה והיו מפסידים כמובן).
שמויס לוקח קבוצה אלופה ולוקח אותה למקום 6-7 אחרי שנה אז הוא אחלה מאמן, וצריך לקבל עוד הזדמנות.

אין כמו לוגיקה פשוטה.

no propaganda 10 באפריל 2014

איפה ראית אותי אומר שמויס מאמן טוב? הוא גרוע ברמות קשות ואני לא מבין את האנשים שתומכים בו, אבל אני לא אוהד מנצ'סטר אז שיהיה להם בהצלחה איתו.

אני גם לא חושב שגוארדיולה פח, אני פשוט חושב שהוא הרבה פחות טוב מהיינקס. אני אפילו לא בטוח שלבאיירן הייתה אפשרות להביא מישהו יותר טוב וכנראה שלהביא את גוארדיולה הייתה החלטה מצויינת כי היא מורידה את סיכון הכישלון כמעט ל0.

בקשר לבונקר זו בדיוק הבעיה. כאשר הקבוצה השניה צריכה להבקיע, בונקר צריך להיות הדבר האחרון שמטריד אותך אבל גוארדיולה עולה עם 5 קשרים התקפיים ועוד חלוץ ויוצר בעיות יש מאין.

אריק 9 באפריל 2014

שמועות אומרות שיש בסגל שחקן שמעולם לא הפסיד לבאיירן. נדמה לי שהעקשות הגלזגויניית בקשר לאי שיתופו מתחילה סופסוף להתפוגג.
אולי זאת העובדה שיונייטד ניצחה 8 מ10 משחקים בהם פתח אבל אני מייחס זאת יותר לפציעות. מעניין מה יעשה הערב…

Southport 9 באפריל 2014

אריק, גם אני נורא מתוסכל מהעיקשות של מויס לגבי קאגאווה.
אבל נתון סטטיסטי לגבי מאזן שחקן מול קבוצה הוא, לעניות דעתי מיקרי בהחלט.
אולי בכדורסל זה קצת שונה או נתוני הבקעה אבל נראה לי יותר הגיוני לומר שבשנים ששינג' היה בדורטמונד דורטמונד היתה עדיפה במצ'אפ עם באיירן והיה לו חלק קריטי במערך ההוא. לא זה המקרה ביונייטד.
לא ש

רוני יעקוב 9 באפריל 2014

השחקו הכי חשוב הערב של יוניטד הוא פפ גרדיולה
פפ אשר לקח את הקבוצה הקטלנית והמעולה של הינקס ופשוט סירס אותה עם הטיקי טאקה הוא הידיד הכי טוב של היוניטד הערב
אם היה מדובר במוריניו כמאמן באיירן הערב,הוא היה עושה את הדבר הטיבעי עם יתרון של שער חוץ,נותן ליוניטד להסתער ועוקץ אותם במתפרצות
הבעיה של באיירן היא שגרדיולה לטוב או לרע לא בנוי לשחק על תוצאה וזו הזדמנות נהדרת ליוניטד
יש לחנות את האוטובוס בשער,תנו לגרמנים לשבור את הראש מול ההגנה ואז לעקוץ אותם
עולם הפוך

אחד 9 באפריל 2014

בדיוק. זה מה שכל מאמן נורמלי היה עושה, בהתחשב בעובדה שיונייטד הם אלה שצריכים את הגול.
אבל גווארדיולה פשוט לא יכול לשחק על תוצאה.

ששון 9 באפריל 2014

1:1, הארכה, באיירן.

ניק 9 באפריל 2014

De Gea; Jones, Smalling, Vidic, Evra; Fletcher, Carrick; Valencia, Rooney, Kagawa; Welbeck

Neuer – Dante, Ribéry, Mandzukić, Robben, Boateng, Götze, Lahm (C), Müller, Alaba, Kroos

מתן גילור 9 באפריל 2014

ווא-ווא-ווי-ווא, הרכב סופר התקפי של באיירן. בלי קישור אחורי. רק קרוס שהוא 50/50. נראה מערך של 4:1:4:1, למרות שבאיירן דווקא מטיבה לשחק ב-4:2ף3:1, אבל כנראה שבלי שווייני ומרטינס המערך משתנה.
בכל מקרה, אם ניתן קצת מקום לפסיכולוגיה בגרוש, אז פפ עולה תחת הנחת ה"וורסט קייס סנאריו" שהוא סופג ועכשיו צריך כמה שיותר כלים התקפיים על המגרש כדי לנצח.
יהיה מעניין.

היסטוריון של ספורט 9 באפריל 2014

אני מוצא סיכוי ליונייטד .
אמנם לגרמנים יש עומק אך כל שלושת הגרזנים במרכזת השדה לא ישחקו שווישטנגר וחאבי מושעים ותיאגו פצוע.
למעשה לגרמנים יש רק את להאם שרק השנה משחק במרכז מאחור (אמנם בהצלחה רבה) וטוני קרוס שהוא באופיו שחקן יותר אופנסיבי .
אם היונייטד תדע לנצל זאת עם שחקנים קשוחים במרכז השדה כולל ולנסיה (מה עם קאריק פצוע ? ) .
יש לה סיכוי להפתיע…אם מויס יכין שיעורי בית יש סיכוי מסוים.
אשר למויס אני עוד לא הגדרתי אותו כישלון בגלל קמפיין הצ'מפיון.
עד כה הקמפיין הוא טוב יותר משנים רבות של סר אלכס.
מנצ'סטר להזכיר סיימה ראשונה בבית לא פשוט ללא הפסד .
אח"כ הייתה הפשלה הענקית מול אולימפיקוס אז היא כופרה בגומלין.
לדעתי כיום לאור הנסיבות ולמרות העדיפות של מינכן עדיין למנצ'סטר יש סיכוי …אם יש לה מאמן שמכין עצמו.
דו קרבות הנוק אאוט הניבו לנו בעבר מאמן שהיו יודעים לעשות התאמות ולהתגבר על פערי איכות מוקדמים ,בניטז הוא דוגמא נפלאה לכך וגם מויס עשוי להפתיע…בכלל מויס נכשל בעיקר בגלל שהוא לא הסתגל לאמן קבוצה "פייבוריטית " במשחק שהוא האנדרדוג המובהק הוא יכול פתאום לחזור לימי אברטון העליזים .
לדעתי ייגמר צמוד מאד 1-1 עד 1-2 לאחת הקבוצות.
ב 90 דקות ,בהארכה או אפילו בפנדלים…יהיה משחק מרתק לא לבעלי לב חלש …אך גם המשחק השני הערב יהיה מרתק לא פחות.
בקיצור ערב ארוך ונעים.

היסטוריון של ספורט 9 באפריל 2014

ההרכב של מויס שראיתי שפורסם עכשיו מחזק את תחושתי למשחק צמוד מאד .אני בכל מקרה יהיה במדריד ניפגש עוד שעתיים עד שלוש שעות.
נראה לי שיהיה מרגש בעיקר לבעל הבלוג.

אריק האדום 9 באפריל 2014

מרגיש כמו ערב כזה של ליגת האלופות, עם דראמות, קסמים וניסים. הרוח של 99 מרחפת באוויר. ריח של דם, זיעה ודמעות של גרמנים.
אני קונה תרחיש כמו בגומלין בדלה-אלפי, אותה שנה. למרות שאנחנו יותר מוגבלים ביחס לקבוצה ההיא, אבל… כדורגל, גיהנום מקולל…

ליאב 9 באפריל 2014

עזרה! קישור למשחק. מישהו?

ערוץ הספורט הולך עם הערסים שחושבים שנולדו בקטאלוניה ושם את ברצלונה

ליאב 9 באפריל 2014

אשריך. נראה עם קריין אוקראיני.. מעניין כמה פעמים יאמר את השם פוטין במהלך השידור :-)

סימנטוב 9 באפריל 2014

יש שם לינק לסקי…

אבו צ'יצ'ריטה 9 באפריל 2014

אני חושב שאפשר לומר שיונייטד היא היריבה שכל קבוצה תעדיף בגמר..
נחמד, משחק ליגת אלופות שאין לך יותר מדי מה להפסיד. תחושה לא מוכרת

יאיר אלון 9 באפריל 2014

עד עכשיו מחצית טובה. אנחנו בתמונה! רק לא לעשות טעויות.

ליאב 9 באפריל 2014

שייתן לגיגס לשחק

Yair 9 באפריל 2014

היה צמוד, עד שזה נהפך למשחק כדורגל ושם אין לנו מה לחפש.
ועדיין, אני לא מבין למה רוני היה על המגרש 90 דקות. לא כשיר, שלא ישחק, לקחת צ׳אנס? תוציא אותו דקה 60-70, הוא פשוט הרס

אביעד 9 באפריל 2014

כשואן פרסי פצוע, מאטה לא ניתן לרישום, אז רוני הוא הנשק המרכזי וקשה לוותר על זה.

Yair 9 באפריל 2014

מויס הודה עכשיו שרוני התקשה לבעוט בכדור, אז בשביל מה להשאיר אותו על המגרש? הפחד הזה שלו לקבל החלטות קשות חייב להעלם

אביעד 9 באפריל 2014

פרגוסון לא פחד לקבל החלטות קשות ובסיטואציה קלה בהרבה (דהיינו עם רוני הרבה פחות כשיר) החליט את אותו דבר. זה היה הימור שלא הצליח, אבל הימור לגיטימי.

ניק 10 באפריל 2014

אם הכוונה למשחק ה3-2 נגד ביירן אז רוני יצא שם אחרי 60 דק' בערך ולא נשאר כל המשחק…

מתן 9 באפריל 2014

הגול הגיע מוקדם מדי.. ברגע שבאיירן הייתה צריכה להבקיע היא עשתה את זה. חבל שהערנו את המפלצת. היינו צריכים לשמור על השעמום עד תוספת הזמן ואז לתקוף ולקוות לנס. המחמאות שוידיץ' קיבל אחרי המשחק הראשון כנראה עלו לו לראש וחבל

יוסי מזרחי 10 באפריל 2014

מרגיז אותי כשכותבים משפט כמו:
"כשבאיירן היתה צריכה, היא הבקיעה…"
אז מה, לפני הגול שלנו היא לא היתה צריכה? ומה, היא יכולה היתה להבקיע בכל רגע נתון?
מספיק עם קלישאות מרמת ערוץ חמש. היו רגעי התרופפות בתכנית המשחק המוצלחת עד אז, וזו התוצאה כשנותנים לקבוצה ברמה של באיירן לנצל את החוזקות שלה.

אריק 9 באפריל 2014

שבירים. ברגע שהיה מה לאבד קרסו. הופעה לא רעה חוץ מרוני

גיל 9 באפריל 2014

כל הכבוד על ההופעה. כמה דקות של חוסר ריכוז אחרי הגול הרגו את המשחק. ראינו מה זה כשבאיירן מעלים הילוך אבל לזכותה של מנצ'סטר יאמר שהם פשוט לא נתנו להם את הפריבילגיה הזו ברוב מוחלט של שני המשחקים.

אחד 9 באפריל 2014

וואו,מי היה מאמין שדווקא אתלטיקו מדריד הקטנה תהיה זו שתעצור את רצף חצאי הגמר של ברצלונה.

אגב, אם אתלטיקו לא מפתיעים את כל העולם(לא פוסל אפשרות כזו), ב24 במאי בוב פייזלי כבר לא יהיה המאמן היחיד עם 3 אליפויות אירופה. לשלושה מאמנים בחצי הגמר יש כבר 2 אליפויות.

oz 9 באפריל 2014

אריאן רובן ענק ולדעתי השחקן הכי טוב של ביירן ואחד האנדרייטד.
חוץ מרונאלדו ומסי שהם בליגה אחרת אני לא רואה אף שחקן שבבירור עדיף עליו בשנים האחרונות

no propaganda 9 באפריל 2014

אני לא מבין איך אפשר להגיד כזה דבר , אחרי שראית איך באיירן נראית בלי שוויני. משחק פשוט נורא של באיירן. גוארדיולה פתח עם 5 קשרים תוקפים ובאיירן פשוט לא הצליחה לשחק. רק בדקה ה60 הוא הבין שאם כבר הוא לימד את לאם לשחק קשר מרכזי אז כשכל שאר הקשרים שלך מורחקים או פצועים זה הזמן לנצל את זה.
קיצר גוארדיולה עשה את המיטב כדי שנפסיד אבל בסוף זה הסתדר.

אחד 9 באפריל 2014

שבוע שעבר באיירן לא נראו יותר טוב מהיום, ואז שוויני שיחק.

no propaganda 9 באפריל 2014

באיירן לא שיחקו טוב במשחק הקודם אבל הרבה יותר טוב מהיום. ושוויני היה השחקן הכי טוב על המגרש.

oz 9 באפריל 2014

משחק כל כך נורא ששמה 3 חתיכות ויכלה לתת עוד 2-3 בלי בעיה.
ופפ כזה מאמן גרוע שהביא לביירן אליפות בהפרש 20 נקודות איזה 8 מחזורים לסיום
נכון ששוויני חשוב אבל כל הקישור של ביירן כולל מרטינז וטיאגו היה חסר לא רק הוא אז ברור שזה יפגע בה. עדיין מי שעושה בהרבה משחקים את ההבדל, שמסכן כל הזמן את השער, מושך 2-3 שחקנים מבשל וכובש זה בעיקר רובן, וקצת פחות גם ריברי

no propaganda 9 באפריל 2014

אני מאוד אוהב את רובן ומסכים איתך שהוא מאוד אנדרייטד, אבל בלי שוויני באיירן פשוט פחות טובה.

לגבי פפ, אני לא טוען שהוא גרוע אבל שנה שעברה היינקס לקח אליפות רק מחזור אחד מאוחר יותר וזה היה נגד דורטמונד לא פצועה כמו השנה.
באיירן נכנסו למצב שהם בפיגור, משהו שבכלל לא נראה באופק בשנה שעברה.

בקיצור באיירן עדיין הכי טובה באירופה אבל ההפרש הצטמצם מאוד ולדעתי האשם העיקרי הוא גוארדיולה.

oz 9 באפריל 2014

אולי ביירן קצת פחות טובה משנה שעברה אבל לדעתי אין פה אשמים אלא זו פשוט רגרסיה לממוצע – אחרי עונת שיא טבעי שתבוא ירידה קלה וזה ממש לא קל לבוא לקבוצה שזכתה בכל התארים ולשמור אותה בטופ. הרי העונה לפני זה עם היינקס גם היתה פחות טובה והסתיימה נדמה לי בלי אף תואר (למרות שנלחמו עד הסוף על כל התארים).

ברור ששוייני חשוב והחסרון שלו פוגע ובאמת הוא היה מצויין במשחק הראשון, אבל אני לא חושב שהוא כזה קריטי כי ביירן קבוצה מאוד מאוזנת ולאם, טיאגו ומרטינז באמצע הם תחליפים טובים. לעומת זאת קיצונים ברמה של רובן וריברי אין להם – מולר או קרוז או מחליפים אחרים בצדדים לא מביאים את אותן איכויות (למרות שמולר הוא בעצמו אחד האנדרייטד הגדולים והוא מעולה לדעתי כחלוץ נוסף חופשי). אני לא ראיתי הבדל גדול בין 2 המשחקים – היום ביירן שלטה קצת פחות בכדור אבל דוקא הגיעה ליותר מצבים מסוכנים וכבשה יותר

no propaganda 10 באפריל 2014

מרטינז הוא גרזן, הוא לא יכול לשחק בתפקיד של שוויני, פשוט אין לו את הטאץ'. מה קורה כשטיאגו משחק שם ראינו במחצית הראשונה נגד ארסנל, יש לו את הטאץ' אבל הוא חלש מאוד בהגנה( הוא עדיין המחליף הטבעי שלנו לשוויני אבל הוא ממש לא באותה הרמה). לאם(שגם הוא אחד השחקנים הטובים בעולם) דווקא מסתדר לא רע בתפקיד, חסר לו גובה לפעמים אבל הוא מעולה בלחפות על המגנים, כי זה התפקיד הטבעי שלו.
אבל אחרי שכל העונה לאם משחק במרכז, דווקא כשאין אף אחד אחר שיישחק שם, הוא פותח כמגן, זה פשוט לא ברור לי.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2014

בסך הכל, קרה מה שהיה צפוי לפני שני המשחקים כלומר הקבוצה הטובה יותר (משמעותית) ניצחה ועברה הלאה, אבל וזה אבל גדול, הקבוצה הזו שהיא כנראה הטובה בעולם היום, הזיעה והקיזה דם כדי לממש יתרון עלינו בעונה ההפוכה הזו, אולי הגרועה שלנו בעשרים שנה.
אפשר להסביר ולתרץ אבל זה יפחית מעוצמת הדברים. היום, כאשר גם רוני משחק פצוע, ובתצוגה חלשה מאוד, ועם הבעיה המוכרת וארוכת הטווח של אין מרכז שדה אמיתי ואין מגן שמאלי משמעותי,יצאנו מהמשחק במצב סביר.
אברה מסמל היום את הכל: מצד אחד חיבוק מכל הלב ומצד שני,הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה.
ונקודות האור בדמותם של גונס וסמולינג ראויות גם הן לציון. ולנסיה בא כרגיל לעבודה, ושוב הבקענו גול ראשון שנפסל -הפעם בצדק- והובלנו אבל בעשר דקות של התפרקות המערך בשדה, נגמר הכל.
.
העונה הזו באירופה מסתיימת עם ראש מורם ובאופו יחסי די בסדר.

אבישי 9 באפריל 2014

ליונייטד היה מה להציע כאנדרדוג, וברגע שהמצב השתנה, תגובת שרשרת. הריכוז אבד והגיע צמד מהיר של באיירן שהוביל לפאניקה, לחילוף לא מוצלח, לקריסת המערך, ולשער השלישי. קאריק לא תרם היום שום דבר חיובי, ופלטשר היה מוצלח יותר הגנתית. לעניות דעתי הלא רלוונטית בעליל היה עדיף אם קאריק היה מוחלף.

חברי הטוב משכבר הימים 9 באפריל 2014

25 דקות של בלק אאוט.
חוץ מזה, משחק מבוקר, לפי התוכנית.
לא רע בכלל.
אני עדיין מחזיק בדעה שיש חומר שחקנים טוב, ובסך הכל יהיה בסדר.

wazza 9 באפריל 2014

כולם פה נופלים על רוני אבל אני לא חושב שהוא היה כ"כ גרוע כמו שעושים אותו הוא פשוט היה מאוד לבד, לי בלט המרכז קישור החלש שלנו בראשות קאריק, הופעה הירואית זה משהו שאומרים אחרי משחק גרוע והפסד לקבוצה פייבוריטית עם זאת אני באמת מאמין שיש עתיד לקבוצה הזו (עם המאמן הזה)

יואב 9 באפריל 2014

ריספקט לכולם.
היום, מוייסי אמור לדעת טוב יותר מה הוא צריך לעונה הבאה. ומה הוא לא צריך.

רוני יעקוב 9 באפריל 2014

לדעתי אם הם לא יוגרלו אחד מול השני הגמר יהיה מוריניו מול סירמיונה
אני לא רואה מצב שבאיירן או ריאל עוברים את מוריניו או סירמיונה
מתברר שבליגת האלופות השיטה קובעת הרבה יותר מאשר הכוכבים

אבו צ'יצ'ריטה 9 באפריל 2014

צריך גם לומר – קגאווה נשאר פוטנציאל אדיר על הנייר, גם אחרי שהוא משחק תשעים דקות. לצערי הרב הוא לא לוקח את הצ'אנסים

אריק האדום 9 באפריל 2014

בסופו של יום הודחנו ביחד עם:
ברצלונה
פ.ס.ז
דורטמונד

בסופו של יום הדיחה אותנו באיירן מינכן:
אלופת גרמניה היוצאת והנכנסת
אלופת אירופה היוצאת (לא תכנס)

ערב מכובד, עונה מכובדת. להרים את הראש ולהביא את זלאטן.

צרפתי 9 באפריל 2014

זלאטן ליונייטד? אשתי והחותנת מתאבדות.

יוסי מזרחי 9 באפריל 2014

אם החותנת שלי תתאבד , אני מביא אותו במכונית שלי….

אדם 9 באפריל 2014

אני מעריך אתכם שאתם מצליחים להיות שכלתניים אחרי הרגע הזה. אולי זה גם אפקט של הדרבי המחורבן של ת"א, אבל העובדה שעלינו ל-1-0 וספגנו גול אחרי דקה הייתה נוראית. מדכאת. מתסכלת.
אולי יש פה אופטימיות, או כבוד, או מה של יהיה אבל מהמשחק אני פשוט יוצא בתחושת דכאון.
גורמים לבאיירן להראות נורא, משחקים, נלחמים, עולים ל1-0 מרגש, מעודד, ממלא בתקווה ואז בועטים בך מיד חזה לריצפה, שתדע שאין תקווה (וזה לא שבאמת אין). כל הכבוד להם, באמת, אבל למה, למה ככה?

udi 9 באפריל 2014

כל כך הזכיר לי את הגול של קטן באולד טראפורד והתקפה אח"כ חיפה חטפו

oz 9 באפריל 2014

אני לא מבין למה אנשים עפים פה על המשחק של יונייטד ועל מוייס. נכון, העונה באירופה היתה סבירה פלוס או אפילו טובה, בניגוד לחושך שהיה בליגה – ונכון ששיחקנו מול הקבוצה הטובה באירופה – אבל עם כל הכבוד להופעה המכובדת, הבדלי הרמות בשני המשחקים היו ברורים והסטטיסטיקה של נסיונות הבקעה מראה יתרון גדול לביירן שעם קצת יותר חדות יכלו לגמור את העניין מוקדם יותר.

בסה"כ הכנה טקטית טובה ומלחמה יפה של השחקנים מול ביירן מאוד חזקה אך שהגיעה איזה שבוע שבועיים אחרי השיא ומעט שאננה. אבל המטרה של קבוצה כמו יונייטד צריכה להיות לעמוד שווה בשווה או קרוב לכך מול קבוצות כאלה ולא לקוות לגנוב נצחון באיזה בונקר הירואי. הפעמים היחידות שאני זוכר בשנים האחרונות שיונייטד נראתה כה נחותה עם הסר היו בתבוסה לסיטי ובמפגשים מול ברצלונה בשיאה

אבישי 9 באפריל 2014

אני לא יודע אם עפים זו המילה המדוייקת, כי כמו שאמרת, המטרה של יונייטד בתחילת העונה צריכה להיות להניף את הגביע בסופה. אבל לאחר עונה כמו שעברנו, אנחנו שמחים לגלות ומתנחמים בעובדה שלמרות עונה נוראית, החלפת מנג'ר, חומר שחקנים שצריך ריענון, ופציעות, מתמודדים עם ומאתגרים מאד יריבה שנחשבה לבלתי מנוצחת, חושפים אצלה בקיעים מאד רציניים, ובעיקר מראים שיש משהו לבנות ממנו.

גיל 9 באפריל 2014

ההבדלים היו הרבה פחות ברורים ממה שרוב האנשים צפו ערב המשחק ובטח ביחס למשחקים אחרים נגד ליברפול וסיטי השנה שם הם נראו חסרי אונים. באיירן היו טובים יותר אבל לא בהרבה למעט ה20 דקות האחרונות וזה כששחקני מפתח חסרים או פצועים. לא היה שום בונקר בשני המשחקים ומנצ'סטר הגיעו ללא מעט מצבים מסוכנים בעוד באיירן שלטו בכדור הרבה אבל לא היו מסוכנים רוב הזמן.

חברי הטוב משכבר הימים 9 באפריל 2014

בכלל, אני הוגה דרך להערכת מצבי בעיטה.
אז עד שהנוסחה תהיה מוכנה, תמיד אפשר להעלות ספקולציות על איכות הנסיונות.

no propaganda 10 באפריל 2014

הדרך הכי טובה שאני מכיר זה בעיטות למסגרת שלך חלקי בעיטות למסגרת של היריב.

חברי הטוב משכבר הימים 10 באפריל 2014

הערכת מצב הבעיטה עצמו, האם היה נכון לנסות לבעוט במצב כזה או לא.

אלי 10 באפריל 2014

יש סטטיסטיקה של "clear cut chances" שכוללת בתוכה גם בעיטות מחוץ למסגרת שבאו ממצבים מסוכנים מאוד.

http://eplindex.com/tag/clear-cut-chances-definition

ק. 10 באפריל 2014

עוז יונייטד הייתה נחותה גם מול באזל וגם מול ריאל שנה שעברה. בכלל רב משחקי הנוקאאוט בצמפיונס בחמש שנים האחרונות פרגוסון היה עולה בגישת אנדרדוג זהיר עם דגש על לא לספוג ולנסות לעקוץ. זה עבד לו לא רע הרבה פעמים (וגם למוריניו) אבל עדיין יונייטד לא הראתה דומיננטיות (אולי בהגנה)

יניב 10 באפריל 2014

הופעה נאה של יונייטד בסיכום שני המשחקים. אני מאמין שבמידה והרבע גמר היה מתפתח לבזיון של יונייטד, מויס לא היה נשאר בעונה הבאה. כרגע נראה שכן וטוב שכך.
לגבי ברסה, הבזיון הוא ברכש של הקיץ האחרון שהוביל להגנה חלשה מאוד בשלב הנוכחי. מה שכן ההדחה הזו עשויה להעניק לה את האליפות.
אתלטיקו מדריד. לראות ולא להאמין. כביכול החלשה ביותר בחצי אם לא לוקחים בחשבון את ההתלהבות והנחישות שלהם. אחרי התקדימים של פורטו ואינטר…. not too far fetched

בני מחדרה 10 באפריל 2014

דורפן, דיויד מויס ניהל יפה את שני המשחקים??? לפי מה שאני ראיתי הטקטיקה היתה "בוא נסגור ונצא למתפרצות בשביל לעקוץ", שזה בסדר, אבל מה לגבי מה שקורה אחרי העקיצה? זה לא מקרי שבשני המשחקים קיבלנו שער שיוויון מיד אחרי הגול שלנו. השחקנים, וגם דיויד מויס, לא ידעו כיצד להגיב אחרי היתרון שלנו.
ומה לגבי הישיבה על הספסל ועיני העגל שנפתחו אתמול אחרי השיויון? למה לא לקום ולדרבן? ואחרי ה2:1? למה לא לקום ולדרבן שבעצם לא קרה כלום, להרגיע אותם ולהגיד שגם ב2:1, כמו ב0:0,אנחנו עדיין צריכים רק גול אחד וצריך להמשיך באותה טקטיקה? פפ הבין את זה ולחץ להשיג את השלישי, מויס בהה באויר..
ברור שנראינו טוב, בזה מויס טוב – להגיע עם אנדרדוג ולשבש את המשחק אבל, מה לעשות – זו יונייטד – כאן בדרך כלל יש ציפיות ואיתן הוא לא מתמודד. הביתה!

בני מחדרה 10 באפריל 2014

בהמשך לזה קראתי עכשיו ציטוט של ביל קנרייט, יו"ר אברטון:

"כשדיויד מויס פגש אותי לראשונה לפני 11 שנים, הוא הבטיח לי: 'לא נרד ליגה'. לעומת זאת, המילים הראשונות שרוברטו מרטינס אמר לי כשנפגשנו היו: 'אביא אותך לליגת האלופות' ".

וזה מסכם הכל, כל אדם והשאיפות שלו..

ניק 10 באפריל 2014

בני, אני האחרון שיתמוך במויס, אבל הציטוט הזה קצת מגוחך ולא קשור לכלום!!
לפני 11 שנה אברטון הייתה קבוצה בינונית וקטנה, שלא חושב שהתקרבה לאירופה בהרבה שנים שלפני.
הקבוצה שמרטינס קיבל הייתה כבר קבוצת צמרת, שהגיע לאירופה מספר פעמים וזה הרבה בזכות מויס.

בני מחדרה 10 באפריל 2014

אם קנרייט טרח להגיד את זה כנראה שהוא חושב אחרת, אבל זה פחות משנה – מה שמשנה זו ההתנהלות שלו אתמול במשחק ולאורך כל העונה.

b 13 באפריל 2014

אם קנרייט טרח להגיד את זה סימן שהוא סובל מבעיית זכרון קשה.
כשהוא החתים את מויס אברטון הייתה במקום ה16 בליגה עם 30 נקודות, 9 מחזורים לסיום כאשר מה שמפריד בינה לבין איפסויץ ובולטון (מקומות 17 ו-18) הוא רק הפרש השערים. אברטון השיגה 13 נקודות ב7 המחזורים הראשונים של מויס כמאמן הקבוצה והבטיחה את השארותה, לאחר מכן הפסידה את שני המשחקים הנותרים.

ניק 10 באפריל 2014

דורפן,
כמו רוב העונה הזאת אני פשוט לא מבין אותך (מנק' המבט של אוהד). כל השנה אתה סלחן בצורה שלא מובנת לי כלפי מויס וכלפי העונה הנוראית הזאת שלנו ומקבל את התוצאות, חוסר הדרך, חוסר הלחימה וחוסר ההתקדמות של השחקנים.
ועד שמגיעים הצמד משחקים הזה, שהם כנראה הצמד משחקים הטוב ביותר שלנו השנה, אתה פשוט מגמד את זה.
בסופו של יום אם היינו עולים זה היה די בצדק ואי אפשר לתאר את זה כגניבה או מזל. עם כל השליטה של ביירן בכדור ב2 המשחקים, חוץ מהגולים הם הגיעו אולי לעוד 2-3 מצבים טובים. כל השאר זה בעיטות לא מאיימות. גם לנו היו לפחות 2 מצבים של 100, ואפילו פסלו לנו 2 שערים (ובצדק).

בנקודה אחרת- הצמד משחקים הזה וסיום אפשרי טוב של העונה יכול דווקא קצת להזיק, כי הוא עוד עלול להשכיח את 8 החודשים הראשונים של העונה הן מבחינת החיזוק הנדרש (למשל סמולינג שהיה מעולה היום, אבל צריך לזכור את הזוועות שעשה רוב העונה) והן מבחינת היחס הזהיר שצריך להעניק למויס

סימנטוב 10 באפריל 2014

אהבתי שנהיינו יחידה מאוחדת, נלחמת. חזרו כמה חוליות לעמוד השדרה. אבל היה ספק גדול אם נצליח לעמוד על הרגליים קשה לרדוף אחרי הצללים של ביירן משחק שלם. לא יודע אם היה מקום להחליף את רוני אפשר להגיד שמאמן חזק לא מתכופף ומעלה שחקן פצוע למשחק שלם אבל רוני הוא האלפא ותמיד יכול להוציא מים מהסלע, ובעקרון אני אוהב את הגישה ארוכת הטווח שאומרת לשחקנים אם אתה עובד קשה על המגרש לא מחליפים כל כך מהר.
יש עוד המון עבודה לחזור לצמרת צריכים רכישות של שחקנים יחסית צעירים ואנגליים שיהיו שם כשנחזור. אשמח לראות שם גם את וילסון ג'יימס וילסון.

איתמר 10 באפריל 2014

מי יודע מתי יונייטד תשוב לליגת האלופות.
בתחילת העונה איש לא העריך שליונייטד לא תצליח לסיים באחד המקומות שמובילים לליגת האליפות.
לא בלתי סביר להניח שעם מויס של הליגה (שבה יונייטד צריכה לשחק כקבוצת צמרת,יוזמת ושולטת במשחקים) יונייטד לא תחזור בעונות הבאות לליגת האלופות.
שתי ההופעות ״האברטוניות״ של יונייטד נגד באיירן מינכן לא יכולות להשכיח עונה דלה ועלובה.

ליאב 10 באפריל 2014

תחושה מסויגת כלפי ההופעה אתמול, אבל מול יריבה כמו באיירן, זה בסדר. אני אמשיך להתעקש על מה שרבים מאוהדי יונייטד שוכחים/ מדחיקים וכו' – זו קבוצה שזכתה באליפות בשנה שעברה עם פור של 11 נק'. כל האשם הוא כישלונו של מויס, הן ברמה הטקטית והן ברמה ההכנה המנטאלית של השחקנים.

הופעה נוסח אברטון מול באיירן? אני לא מבין מה נסגר אתכם. זה מביך לראות את יונייטד מחנה את האוטובוס על ה-16 שלה ומשחקת ככה.

מילא הייתי חושב שהסגל הזה מחפיר, אבל יש בו כל כך הרבה כישרון שזה מה שמרגיז כשאומרים שבקיץ יהיה ניקוי אורוות. איזה ניקוי אורוות? אתם רציניים? מלבד חוליית ההגנה (שסובלת השנה מהמון פציעות) וחיזוק נקודתי של קשר אחורי, הקבוצה הזו בסדר גמור. הכישלון מתחיל ונגמר במויס ואלה שמצדיקים את מתן 200 המיליון לרכש בקיץ בידיו של מויס, לא מבינים שמנטאליות לוזרית לא ניתן לשנות וזו מנטאליות שתשליך על המועדון לעוד שנים רבות.

פרגוסון בחר בו כי ראה שהוא מאמן לשנים ארוכות ואיש של עבודה קשה, אבל הבחירה במויס התעלמה מזה שמדובר במאמן בן 50 שמעולם לא השיג משהו משמעותי בקריירה שלו.
לשחק יפה ולסיים לפעמים במקום 5 עם מועדון כמו אברטון? כנראה שלא מעט מאמנים היו מצליחים לעשות את זה באי הבריטי.

אני אולי אומר משהו שהרבה לא רוצים לומר, אבל הפערים בליגה האנגלית הם כאלה שמועדון בסדר גודל של אברטון, עם התקציב וסגל השחקנים שלו, צריך להיות במקומות 5-6 ולכן אין שום הישג בעבודות של מויס שם. מרטינז רק מוכיח את זה השנה.

אלי 10 באפריל 2014

פשוט כל המעריצים רואים את זה ככה:
מויס נכשל בגלל שפרגוסון השאיר לו קבוצה גרועה.
מרטינז מצליח בגלל היסודות הטובים שהשאיר לו מויס.
מכאן נובע -> מויס מאמן על.
ברור, לא?

ליאב 10 באפריל 2014

שיתעוררו. רק שבקצב הזה נחווה עוד עונה גרועה. יהיה ניקוי אורוות של שחקנים טובים שמזוהים עם המועדון או גדלו בו ובמקביל רכש מיותר, מה שאומר שלמעשה יהיה הרבה יותר נזק לאורך זמן.

אף פעם לא היה ניקוי אורוות ביונייטד של עידן פרגוסון חוץ מהשנים הראשונות שלו וזה בגלל שהקבוצה היתה עם שתיינים ולא טובה. לכל אורך שנותיו של פרגוסון היו חילופי דורות שזה אומר שהשחקנים הוחלפו בהדרגתיות. מה שמויס רוצה לעשות זה סגנון הניסוי והתהייה א-לה ריאל מדריד שזה "בואו נעיף את כל מי שלא טוב ואז נקנה הכל וביוקר". זה לא יונייטד ולא רק שזה לא יונייטד, גם ליונייטד לא מוחלים על חובות לבנקים כמו שעושים לריאל.

יוסי מזרחי 10 באפריל 2014

אני לא אכנס לויכוח, שכבר מיצה את עמו, אבל כשאתה אומר שסיר אלכסלא ניקה אורוות אלא רק ביצע חילופי דורות, אתה שוכח שזה נכון חוץ משלוש השנים האחרונות.

ליאב 11 באפריל 2014

יוסי, אני חולק עליך כיוון שצריך לשים לב לרכישות כמו פאוול, זאהה, סמולינג וג'ונב שנעשו במהלך 3 העונות האחרונות של הסר (זאהה נרכש בעונתו האחרונה והושאל עד 2012/13 לקבוצת הבית שלו), כך שאני עדיין עומד מאחורי הטיעון הזה.

זה שיונייטד לא ברמה של ריאל, ברצלונה ובאיירן זו עובדה וזה משהו שהמועדון צריך לשאוף אליו. אבל, וזה חתיכת אבל, ההתרפסות בפני יריבות הפרמייר ליג השנה, זה ורק זה הוכחה לכשל ברמת הניהול – מנטאלית, טקטית וניהול המשחק ברגעי האמת. אני מצטער, לא אתן הנחות לקבוצה ואגיד "אין פוטנציאל, זה מה יש" כי זה פשוט לא נכון. יש פוטנציאל, יש כישרון ויש בעיה בעמדת המאמן. זה הסיפור של העונה הזו.

רומן 10 באפריל 2014

אוי מויס מויס..
הרי אתמול זוזה מוריניו העביר לו שיעור באיך לעשות את זה נכון, כשהקבוצה שלך כובשת שער חשוב בגומלין, כולם שמחים ומאבדים את הראש, אבל מוריניו רץ לדבוקת החוגגים וצרח עליהם אחד אחד באופן אישי.
אברה לא נתן גול בחיים שלו ופתאום הוא מדביק כדור לחיבורים ברגע הגדול ביותר של העונה, עם כל הנסיון הוא לא מרוכז!!
מויס היה חייב לרוץ אליו תת לו סתירה אחרי הגול ולאפס אותו, ואז הוא לא היה שוכח לסגור את מאריו 20 שניות מאוחר יותר.
טקטית מויס הכין את יונייטד נפלא, אבל בניהול המשחק הוא כשל.
לא נורא, יותר גרוע מהשנה כבר לא יכול להיות.

אחד 10 באפריל 2014

למה מדברים על העדרות של יונייטד מהצ'מפיונס בעונה הבאה כעובדה מוגמרת?
יש 15 נקודות בקופה כשהפער מהמקום הרביעי עומד על 7 נקודות, וארסנל וטוטנהאם נמצאות בתקופה איומה. יונייטד עכשיו בתנופה ויכולה לעשות את זה.

עזי 10 באפריל 2014

שכחת את אוורטון במשוואה שלך

אחד 10 באפריל 2014

אברטון אמנם בתקופה יותר טובה מארסנל וטוטנהאם, אבל יש להם משחק מול סיטי אותו הם ככל הנראה יפסידו(סיטי חייבת את הנקודות), וגם מול יונייטד, ככה שזה עדיין בידיים של יונייטד.

אלי 10 באפריל 2014

"בידיים של יונייטד"?
אתה לא רציני נכון?
ארסנל צריכים לנצח 3 משחקים מתוך 5 או 2 + 2 תיקו, כשאר כל המשחקים הם נגד קבוצות ממקום 9 ומטה.
איך בדיוק הידיים של יונייטד יכולות לגרום לזה שארסנל תפסיד?

וכל זאת בהנחה ביונייטד תנצח את כל 5 המשחקים שלה.

אחד 10 באפריל 2014

התכוונתי שההזדמנות לעבור את אברטון נמצאת בידיים של יונייטד.
ארסנל כבר ידאגו להרוס לעצמם.
אני לא אומר שיש סבירות גבוהה שיונייטד יעשו את זה, אבל אם אנשים כאן האמינו שהם יוכלו לעבור את באיירן, התרחיש שאני מדבר עליו קצת יותר סביר.

אריק 10 באפריל 2014

פחח וחחח
א. זה שש ומשחק חסר מול פאלאס.
ב. הם לכל הפחות יעשו תיקו איתנו.
ג. סיטי יפסידו שפ את האליפות לדעתי.

אסף THE KOP 10 באפריל 2014

זאת הטעות שלך לדעתי.
הסיטי לא תנצח את אברטון.

Drazick 11 באפריל 2014

את אומר שמרטינס עוד יכול להביא אליפות לעיר שלו בשנה הראשונה שלו.
מה מויס יאמר על זה :-)?

matipool 10 באפריל 2014

לאברטון יש משחק חסר . ניצחון שלה והפער יהיה 9 נקודות .
חוץ מזה – כמו שסיטי צריכה את הנקודות , גם אברטון צריכה .
לא תענוג גדול לקבוצות להגיע בימים אלו לגודיסון פארק ואני כאוהד ליברפול בונה על אברטון שתיקח נקודות לסיטי ומחזיק לה אצבעות .

אלי 10 באפריל 2014

אחד טוען ש: (תקן אותי אם אני טועה)
אם אברטון תפסיד לשתי המנצ'סטריות ואם יונייטד תנצח את כל המשחקים שלה, אז אברטון צריכה לנצח את שאר ארבעת המשחקים שלה ע"מ לעבור את יונייטד.

1. אני לא חושב שאברטון תפסיד את שני המשחקים נגד המנצ'טריות.
2. אני בטוח שיונייטד לא תנצח את כל המשחקים שלה.

ולכן, אני בטוח שיונייטד לא תסיים מעל אברטון (וגם לא מעל ארסנל).

matipool 10 באפריל 2014

גם אני ( בטוח שיונייטד לא תסיים מעל אברטון וארסנל ) .

מעיין אוהד מכבי 10 באפריל 2014

נפתח רשמית עידן סוף פרגוסון. בעונה הבאה אני מעריך שנודח מהליגה האירופית בשלב רבע או חצי הגמר, אלא אם מוייס יחליט לרכז מאמץ כדי להביא את הגביע היחיד שלא זכינו בו עדיין כמועדון.

ההופעות מול באיירן מעודדות ואני מקווה שהן מלמדות על הכיוון העתידי של מוייס (בהמשך למשחק מול ניוקאסל) – טריו קדמי שכולל שלושה מבין מאטה-קאגאווה-רוני-וולבק-ואן פרסי-צ'יצ'ריטו, כאשר רוני נותן את הגמישות ויכול לשחק גם בשפיץ וגם מאחורי חלוץ.

ההופעה מול באיירן מכובדת ובעיקר מעודדת לקראת העתיד. יש כישרון בחלק הקדמי ששווה גול (לפחות) מול כל קבוצה.

הבעיה היא בהגנה.
כמו שכתבתי בתגובות קודמות, ג'ונס הוכיח בצמד המפגשים שהוא המגן הימני שאנחנו צריכים. רפאל הוא גיבוי מספיק.
זה משאיר אותנו עם צורך להתחזק במגן שמאלי (במקום אברה) ובלם (במקום וידיץ'), ובשאיפה בלם נוסף (במקום ריו שיעזוב כנראה, וגם במקום סמולינג ואוואנס שמספיקים רק כשחקני רוטציה).

בקישור האחורי אפשר למשוך עוד עונה עם קאריק, פלאייני ופלטשר (כל שילוב שלהם, בהתאם למערך).

הקבוצה של פרגי הסתמכה על ההגנה בעונות האחרונות, וזה ההבדל הגדול, לדעתי, בין ה"אופי" של הקבוצה של פרגי. החוסן המנטאלי מאחור חסר.

גיל מזימבבואה 10 באפריל 2014

האמת מכל העונה הזו שלא ציפיתי להרבה דווקא משני המשחקים מול באיירן אני יוצא מאוכזב, באמת האמנתי שאפשר לעבור אותם.
צחייבים להשתתף בשנה הבאה בליגה האירופאית, הזדמנות מעולה להריץ צעירים חסרי מנוח.
חוץ מזה…..נדב יעקבי איבד את זה, על כל נגחעהשל שחקן בכדור: ״הוא נותן משחק מעולה היום…״

אריאל ש. 10 באפריל 2014

מומלץ לקרוא את זה:
http://www.theguardian.com/football/2014/apr/08/manchester-united-how-got-into-crisis-alex-ferguson-glazer

לדעתי מוייס הרוויח ביושר עוד עונה או שתיים. הבעיה היתה ונשארה הגלייזרים. נשאלת השאלה האם מוייס רואה את עצמו יותר מאמן או יותר מנג'ר כי נראה לי שכדי לפתור את הבעיות שעולות מהכתבה הקבוצה זקוקה יותר למנג'ר שיוכל למנוע מהגלייזרים להשתולל.

סטפן שוורץ 10 באפריל 2014

בהנחה שמויס נשאר- ונראה שהאוהדים וההנהלה רוצים שישאר, תעלה השאלה מה הוא השיפור שייתן לו עונה שלישית?

מקום בטבלה- 1 עד 4 או הביתה? ומה אם ילחם על מקום בצ'מפיונס אך לא יגיע בסוף לשם? האם אז עוד עונה?

אולי רק שיפור ביכולת- לשחק יפה, להבקיע לא מעט, ולנצח כמה גדולות? ומה אם למרות זאת יונייטד תסיים במקום השישי?

אולי בכלל זה קשור לרכישות שיביא ולהטמעתם. כמו גם לאיזשהו סגנון בו הקבוצה תשחק. ואם לא יעשה זאת והקבוצה תישאר יצור כלאיים כמו העונה? ותסיים טיפה מעל העונה הנוכחית?

נדמה לי שכמעט כל סנריו בו יונייטד לא משחזרת בדיוק את אותה עונה כמו הנוכחית, מוייס מקבל עונה שלישית. זה יהיה קשה לשחזר עונה כמו זאת. לכן, מוייס עם יונייטד לפחות לעוד עונותיים.

נקו 10 באפריל 2014

רונן,

הבעיה שלי עם השילוב רוני-מאטה-קגאווה וגםינוזאי, שיכולים להוות שלד של כל קבוצת צמרת בעולם, היא עד כמה הם יכולים להיות השלד של מנצ'סטר יונייטד. כל הדורות האחרונים של הקבוצה התאפיינו בעיני בשילוב מוצלח של כשרון+אינטנסיביות+אופי. שחקנים כמו סקולס, גיגס, בקהאם, וידיץ', סולשיאר (ועוד הרבה) ובעיני גם כאלה עם תקופות רעות כמו צ'יצריטו וקאריק, הם דוגמאות לכאלה.
בעוד שהרביעיה שציינת מצטיינת בכישרון, הרי שלמעט רוני, אני חושד בשלושה האחרים שהם לא מספיק חזקים בהיבטים האחרים החיוניים לשחקנים מובילים ביונייטד. ינוזאי כנראה מספיק מוכשר, ומספיק צעיר, בשביל להפוך לכזה. לגבי מאטה וקגאווה – יכוליפ לשמש שחקנים תומכים. לא יסודות לדור חדש של קבוצה גדולה.
אה, ואני עדיין לא רואה מה פלאיני עושה בקבוצה הזו. ההעדרות שלו אתמול רק הועילה, לדעתי.

Drazick 11 באפריל 2014

אז אתם אומרים שמרטינס עוד יכול להביא אליפות לעיר שלו בשנה הראשונה שלו.
מה מויס יאמר על זה :-)?

Comments closed