כשאתה מהיר (על ליברפול-סיטי)

כשאתה מהיר התקציב של סיטי לא משנה כל כך

speed

שני מאמנים אחראים עכשיו לצורה שמקבל הכדורגל האירופאי הבכיר. פפ גווארדיולה ויורגן קלופ. קל להגיד שברצלונה היא קבוצה הרבה יותר גדולה מדורטמונד אבל זה לא אומר שהיא בהכרח תשפיע יותר. כי אין הרי תקציב ברצלונה ואיכות שחקני ברצלונה כאלו של דורטמונד. מה יותר רלוונטי לקבוצה הממוצעת זו שאלה פתוחה. לצורך העניין זה יפה שהם שחקני בית אבל לא משנה. התקציב מאפשר לשמור אותם. אם ליונל מסי היה גדל בקבוצה קטנה בארגנטינה או ספרד, כמעט ודאי שהיה היום בריאל או בבארסה. ודורטמונד רואה את כוכביה שגידלה בבאיירן, יונייטד, ריאל ועוד מקומות. 

הדמיון הוא כמובן בלחץ. זה לא בדיוק לחץ על כל המגרש הישן של אייאקס, זו הסתערות חכמה על שחקן עם כדור. ועם אופציות מעטות. קצת כמו הבליץ של הפוטבול.

השוני הוא במה שעושים עם הכדור כאשר משיגים אותו. וכן יש הבדל בין קבוצות הסופרלוקסוס – כמו ברצלונה, או באיירן או אפילו מנצ׳סטר סיטי – שיכולות ללכת להתקפה בזכות הטכניקה האישית. וגם כאן אנחנו רואים מגבלות ברגע שהסופרסטארים שלך הם ״רק״ ריברי ורובן ולא ליונל מסי.

ולקבוצה כמו ליברפול הגישה הדורטמונדית רלוונטית הרבה יותר (גם מיכאל יוכין כתב על כך). וזה כשאין לה אפילו את הכשרון ההתקפי שיש לדורטמונד בהרכב מלא. לו ליברפול הייתה מתקיפה באיטיות וסבלנות ספק אם הייתה מתקרבת אפילו למספרים ההתקפיים הפנטסטיים שלה.

ראינו היום פער ניכר בטכניקה אישית לזכות סיטי. וראינו שאם אתה מהיר וחושב מהר זה לא כל כך משנה.

שחקי כפי שאת חייבת
סרט של קבוצה

64 Comments

אדם 13 באפריל 2014

הקבוצה היחידה ששיחקה בסגנון דומה לדורטמונד של קלופ היא באיירן של שנה שעברה. ובגלל זה היא הייתה כל כך מפחידה, טובה ומהנה.
מה שבטוח, אם קבוצות יאמצו את הסגנון של דורטמונד, כולנו נרוויח ובגדול

no propaganda 13 באפריל 2014

1+

red sox 13 באפריל 2014

הדבר הכי מרשים אצל רוג'רס זה הפרגמטיות. הוא נעסה להנחיל בליברפול משחק של החזקת כדור והנעת כדור כמו זו שהטמיע בסוונסי (לפי מודל ברצלונה כמובן אם להמשיך את רוח הפוסט). זה עבד יפה אבל לא היה מספיק יעיל ולא ניצל את היתרונות היחסיים של השחקנים שלרשותו, אז הוא עבר לכדורגל מהיר מאוד סטייל קלופ (או ריאל של מוריניו אם תרצו).

no propaganda 13 באפריל 2014

קלופ ומוריניו זה לא אטותו הסגנון. מוריניו גם כשהוא לוחץ מתבסס על מהירות ואילו קלופ על מסירות קצרות מהירות. וכן כל הכבוד לרוג'רס שהוא אחד המאמנים הראשונים שהבין עד כמה השיטה של קלופ גאונית. לדעתי כמו שכתב המגיב אדם למעלה עוד כמה שנים הרבה קבוצות יעברו לשיטה הזאת.

no propaganda 13 באפריל 2014

1.יש גם את כדורגל המתפרצות של מוריניו ועכשיו גם סימאונה.

2. לא הייתי אומר שלדורטמונד חסרה טכניקה: ראה ערך מרקו רויס. אבל דווקא העובדה שיש להם טכניקה עושה את המשחק שלהם כל כך מהנה לצפייה. כי הם מנצלים אותה כדי לתקוף ולא כדי להתמזמז עם הכדור.

3. הכדורגל של קלופ נתן אתמול שוב נוקאאוט לזה של גוארדיולה. גם להייקנס לקח עונה להבין את זה ואז בשנה שעברה באיירן שיחקה מול דורטמונד בדיוק כמו שדורטמונד משחקת מולה. קלופ אפילו התלונן על זה שבאיירן לא יכולים לחדש בעצמם אז הם מעתיקים. באיירן שילבה את כל הסוגי הכדורגל בשנה שעברה בתלות ביריבה וזה מה שעשה אותה כל כך דורסנית. גם הלחץ לא בדיוק אותו דבר, קלופ אוהב לחטוף קרוב לשער וגוארדיולה באמצע המגרש.

4. ליברפול מנסים לשחק את הכדורגל של קלופ וזה הולך להם לא רע. הבעיה שם שיש מספר שחקנים( שהם מצויינים בזכות העבודה שהם נותנים על המגרש) שהם נגרים והרבה יותר קשה להם להוציא לפועל את חטיפות הכדור. לדעתי זה לא מקרה שגם ליברפול וגם דורטמונד רצו את מחיטאריאן בקיץ, זה בגלל ששני המאמנים הבינו שהבן אדם עושה קילומטרז' מטורף וגם בעל טכניקה לא רעה.

אריק האדום 13 באפריל 2014

רונן? מה הסיכוי שנראה את בח"ל (MANUTD) משחק ככה? תחת מוייס? זה אפשרי? ולא שמענו ממך לגבי האפשרות של ואן-חאל.
אני לא מאמיו בפיטורים של מאמן אחרי שנה, או אפילו שנתיים או שלוש. דרך בוחנים לאורך זמן ושנה זה לא מספיק זמן.
אבל… ואן-חאל… זו אפשרות מצויינת.
הוא בנה את אייאקס.
את באיירן.
ואת ברצלונה שרייקארד, ואחריו פפ, האדירו.

no propaganda 13 באפריל 2014

מסכים איתך, ואן חאל הוא בחירה מצויינת עבור קבוצה במצ של יונייטד. הבעיה איתו שהוא קצת חלש טקטית אז אי אפשר להחזיק אותו הרבה שנים וזה בניגוד לאתוס של יונייטד.

אריק האדום 13 באפריל 2014

חלש טקטית?? for real?

no propaganda 13 באפריל 2014

כן. הוא מאמין בהחזקת כדור בצורה עיוורת והקבוצות שלו פשוט לא עושות הגנה ובכלל לא מתאמנות על מצבים נייחים!!

יוסי מזרחי 14 באפריל 2014

נו, חלש טקטית זה לא משהו שחדש אצלנו, עוד שנים לפני מוייז. אולי מאז שלא היה צורך בעוזר אמיתי במקום ההוא שהלך לאמן(יותר נכון, להתאבד מקצועית) את ריאל….

דורפן 14 באפריל 2014

ואן חאל זה מישהו שלפני שנים מאד רציתי שיירש בבוא היום את פרגוסון. בגילו אני לא מאמין שהספקולציה הזו אמיתית

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

הבעיה של ואן חאל היא האופי שלו כבן אדם שזה לא פחות חשוב מידע מקצועי.

ארז (דא יונג) 13 באפריל 2014

את ברסה שרייקארד ופפ האדירו ? זה שכרונולוגית הוא היה לפניהם לא אומר שהוא בנה משהו. אנטיץ' החליף את ואן לאל כשברסה הייתה, אחרי חצי עונה, בסכנת ירידה. ספק אם רונאלדיניו היה מגיע אילו ואן לאל לא היה יוחלף , וההמשך ידוע

no propaganda 13 באפריל 2014

החלק של ואן חאל בהצלחה היה ההעלאה של צ'אבי ופויול לבוגרים.

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

רק גול אחד מתוך השלושה נבע ממהירות. שלושתם נבעו מקומפני.

אין דבר כזה כדורגל "נכון". אין גם שיטת משחק שמבטיחה הצלחה. כל אחד צריך לשחק כדורגל בהתאם לכלים שיש לו.
ואם כבר מאמנים, אני חושב שזה הרבה יותר גווארדיולה מול מוריניו.

אגב, משחק הלחץ של ליברפול רחוק מאד מזה של דורטמונד במיטבה. משחק ההגנה שלה, כקבוצה וכבודדים, פשוט חלש להחריד.

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

ועוד הערה.

סגנון כדורגל בדרך שבה אנחנו מתכוונים אליו, רלבנטי בדרך כלל למשחקים מול קבוצות ברמה שלך ומעלה.

מול קבוצות תחתית, גם קבוצות של מוריניו נאלצות להחזיק בכדור ולהתמודד מול צפיפות (והן רעות מאד בזה).

המשחק של ליברפול מאד לסגנון הפתוח בפרמיירליג היום. אני בספק אם זה יספיק לטופ האירופאי. זה נראה לי הרבה פחות מאומן ומאורגן מדורטמונד או אתלטיקו מדריד.

no propaganda 13 באפריל 2014

מסכים שאין כדורגל נכון, מתישהו מישהו יחשוב על משהו עוד יותר מתקדם. מסכים גם שליברפול רחוקה מאוד מדורטמונד, אבל כן רואים שיש שם ניסיון לחקות את השיטה לש קלופ.

מוריניו וקלופ לא משחקים כדורגל דומה ובטח שמוריניו לא מייצג את הכדורגל של דורטמונד. גוארדיולה נגד מוריניו זה סתם ספין תקשורתי לא יותר. מוריניו גם אף פעם לא הצליח לתת נוקאאוטים כל כך חזקים לכדורגל של גוארדיולה(גם אצל מאמנים אחרים) כמו קלופ.

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

אני שותף לחלק גדול מהביקורת על גווארדיולה העונה או בעונה האחרונה שלו בברצלונה. בעיקר על לקיחת את ענין הפוזשן לקיצוניות ועל הנטייה להיות אובר חוכם: לשחק עם יותר מידי קשרים ובלי חלוץ או לשחק עם שחקנים מחוץ לעמדות הטבעיות שלהם.

ואחרי שכל זה נכתב, מה שאתה כתבת פשוט מופרך: קלופ ניצח את גווארדיולה בשני משחקי אימון מבחינה מעשית. מוריניו הפסיד לו יותר מאשר ניצח, אבל עדיין גבר עליו בשני מאבקים מכריעים: חצי גמר האלופות ב2010 ומשחק העונה בספרד בקמפ נואו ב2012.

קלופ, עם כל הכבוד, לא עשה מספיק בכדורגל בשביל שהוא יהיה נמסיס של גווארדיולה. מוריניו עשה.

no propaganda 13 באפריל 2014

פיספסת את הכוונה שלי לגמרי(אולי לא התבטאתי מספיק טוב).
אני ממש לא חושב שקלופ הוא הנמסיס של גוארדיולה, ואם חייבים לבחור מישהו לתפקיד הזה מוריניו אכל הכי מתאים.

גוארדיולה הוא רק מאמן אחד שדוגל בסגנון כדורגל שבו הקבוצה מחזיקה בכדור באחוזים גבוהים.היינקס גם דגל בזה עד שנה שעברה יש גם את לוצ'סקו, בלאן, פלגריני, לאודרופ, ואן חאל ועוד רבים וטובים.

קלופ פירק את ואן חאל ואת היינקס בעונה הראשונה שלו. והשנה את גוארדיולה, לא הייתי אומר שלמשחק הראשון לא הייתה חשיבות אבל היא אכן פחותה, לשני באמת כמעט לא הייתה.

אני דווקא מאמין שגוארדיולה יילמד את מה שהיינקס למד השאלה היא האם זה יקרה לפני גמר הגביע.

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

גווארדיולה זכה באליפות במרץ, כך שקלופ בטח לא "פירק אותו".

לגבי ההשוואה להיינקס, צריך לזכור שבאיירן בעונה שעברה כמעט לא שיחקה בכלל בשלבי הנוק אאוט מול קבוצות הגנתיות (אולי יובנטוס התכוונה לשחק הגנתי, אבל זה נזרק לפח אחרי שהם קיבלו שער 20 שניות מהפתיחה), כך שההשוואה לא לגמרי הוגנת. שהיא שיחקה מול קבוצות שצופפו מולה כמו ארסנל בבית או ולנסיה בבית המוקדם, זה לא נראה יותר טוב מהעונה.

חוץ מלהבקיע גול מוקדם שפותח את המשחק, אין סוד קסם נגד בונקרים. עובדה שגם מנג'רים שמתמחים בכפיית סגנון כזה על קבוצות חזקות, מתקשים מאד שהסגנון הזה מיושם נגדם. אני מסכים שהנטייה של גווארדיולה לשחק בלי חלוץ טבעי, עם עודף קשרים והקפדת יתר על פוזשן, לא תמיד עוזרת.

no propaganda 13 באפריל 2014

כל פעם שרשמתי פירק, התכוונתי למשחקים הישירים לא להצלחה של הקבוצה בעונה שלמה. והמשחק אתמול היה ממש נוקאואט.

מסכים שאין נוסחאות קסם בחלק ההתקפי אבל לדעתי יש שיטות שמורידות את הסיכון של לחטוף במתפרצת וגוארדיולה לא כל כך דוגל בהן ,כאשר היננקס דווקא כן דגל בהן.

לא מסכים אחתך לגבי המשחק מול ארסנל. בשנה שעברה באיירן הייתה עדיפה בהרבה כל המשחק. השנה באיירן נראו די חלש עד ההרחקה של שצ'סני.

אבל פה אני מדבר ספציפית על ההתמודדות של המאמנים האלה מול קלופ. גם היינקס בעונתו הראשונה וגם גוארדיולה מאוד מתקשים מול קלופ ואף סופגו תבוסות. אני גם לא חושב שהסגנון של דורטמונד הוא בונקר , זה משחק לחץ חזק מאוד עם הרבה בעיטות לשער שלרוב משוחק בחלק המגרש של היריב למרות שבלי הכדור.

אדם 13 באפריל 2014

אני מניח שהכוונה הייתה במפגשים הישירים – למפגשים מול שאר הקבוצות אין שום קשר למאבק בין השניים במקרה הזה.
עכשיו מה זה אין קסם? יש הגדלה של הסיכוי לפרוץ את הבונקר. בעיקרון, נראה לי שאתה יכול להסכים שככל שיהיו יותר כדורים באזור הרחבה, ככה הסיכוי של הבונקר להחזיק קטן. מכאן נובע שככל שאתה מעביר את הכדור קדימה יותר מהר יש יותר סיכוי לפרוץ את הבונקר וכן ככל שאתה חוטף אותו יותר קרוב לרחבה. ברצלונה בשיאה עשתה את הדבר השני בצורה מופתית, כמות הכדורים שהיא חטפה באזור רחבת היריב הייתה גדולה מאוד ומכך היה קשה מאוד להחזיק בונקר מולה. מה שקרה לה עם הזמן היא שהיא פחות חיפשה אחרי חטיפה מיד את השער אלא דאגה למסור עוד 52 מסירות לפני שלמישהו מותר לחשוב שאפשר לנסות להבקיע.

יותם 13 באפריל 2014

ללא קשר לפוסט.
תוהה, בתור אחד המגיבים הפעילים ביותר בנוגע לליגה הספרדית, תגובתך לגבי ההפסדים האחרונים של ברצלונה? חיפשתי בפוסטים שעסקו בנושא ולא מצאתי אותך.

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

שני הסנט שלי.

לגבי המשחק מול אתלטיקו, היה ברור מראש שהוא יהיה קשה מאד. היו שתי שאלות מרכזיות לגביו:

1. מה יהיה יותר משמעותי- החסרונות בהגנה של ברצלונה או בהתקפה של אתלטיקו.

אפשר לטעון שזה התקזז- אתלטיקו יצרו יותר מצבים ב20 דקות בהשוואה לארבעת המשחקים הקודמים העונה, אבל לא ניצלו אותם. אין ספק שזה היה מביך לראות, כי אי אפשר לטעון שוויה בגילו, אדריאן וראול גרסיה אלו שחקנים שאי אפשר להתמודד איתם.

אני מודה שלא חשבתי שהם ייצרו כל כך הרבה מצבים, גם מול הגנה חסרה, אבל סימאונה איש חכם והוא הבין את נקודות התורפה של ברצלונה בהרכב הנוכחי ושיחק הרבה יותר התקפי ואגרסיבי בהשוואה למשחקים קודמים.

2. השאלה השנייה הייתה מי יבקיע ראשון. חשבתי שאולי הסתברותית יהיה משחק אחד בין השתיים שבו ברצלונה תבקיע ראשונה, מה שיפתח את המשחק של אתלטיקו. מסתבר שהתקוות שלי לא שוות הרבה.

אני חושב שגם במצב הנוכחי היה סיכוי גבוה לעבור עם הרכב יותר נכון (יענו ללא פאברגאס), גם במשחק השני ובוודאי הראשון, אבל בשורה התחתונה, שהיריב משחק יותר טוב, צריך לכבד את זה ולהודות שהגיע לו.

המשחק מול גראנדה היה עוד אחד בסדרה אינסופית העונה של אי יכולת לפרוץ בונקרים של קבוצות תחתית במשחקי חוץ. כאוהד זה מאד מאכזב ליפול במשחק כזה בשלב הזה של העונה, בוודאי שאתה יודע שריאל בוודאות כמעט לא ישמטו יותר נקודות.

רק לחשוב שעוד נקודה אחת מתוך שלושה הפסדים- ולנסיה בבית, ויאדוליד וגרנדה בחוץ, הייתה עושה הבדל עצום במאבק. שני ניצחונות במשחקים הללו והאליפות הייתה כמעט בטוחה. מאכזב, מה יש להגיד.

לגבי מרטינו.

בסך הכול של העונה הביקורת עליו מוגזמת לדעתי, אבל במידה ואמברגו ההעברות יישאר, חייבים להחליף אותו, פשוט כי זה השינוי היחידי שאפשר לעשות.

עם שחקנים כמו מסי ואינייסטה בשיאם, כל עונה שבה אתה לא זוכה בתואר משמעותי, היא זה עונה מבוזבזת. זה לא יונייטד פה.

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

רק תוספת אחת.

התקווה העיקרית לליגה כרגע היא שאתלטיקו יבטיחו את האליפות לפני מחזור הסיום, כדי למנוע את הדילמה במחזור האחרון: לפתוח רגליים או לתת את האליפות לריאל.

אדם 13 באפריל 2014

תוהה, בהשוואה לתוצאות שלכם מול אתלטיקו, אני לא בטוח שאתם יכולים בכזו קלות לתת אליפות לריאל בכל סיטואציה…

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

השאלה היא אם הם יצטרכו תיקו או ניצחון.

אם הם יצטרכו תיקו, לא יהיה בעיה לסדר את זה- ברצלונה פשוט יתמסרו באמצע כל המשחק. המלעיזים יגידו שככה גם נראה משחק רגיל שלהם.

ניצחון של אתלטיקו הוא יותר מורכב, מכוון שמצבים הם לא ממש ייצרו בקמפ נואו מלבד בעיטות של אחד למאה של דייגו או שטויות פינטו. בוא נקווה שזה לא יגיע לזה.

ירוק 13 באפריל 2014

תוהה, מעניין אותי – אם זה תלוי בך, אתה משחק כדי לנצח (ולתת את האליפות לריאל)?

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

ברור שלהפסיד.

אריק 13 באפריל 2014

כן זה, ואחד לואיס סוארז.
אין כמו לחץ. זה אגב מה שהכי חסר ביונייטד.

יוסי מזרחי 14 באפריל 2014

חוץ משני קשרים אחוריים ומגן שמאלי

גיל 13 באפריל 2014

ליברפול עם התקפה מעולה והגנה בינונית ולכן הם מנסים להתקיף כמה שיותר כדי לא לאפשר לקבוצה השנייה לפתח מומנטום. יש להם לחץ על כל המגרש ולפחות שחקן אחד בחצי המגרש של היריבה כך שהיציאה למתפרצות היא קטלנית. זה עוזר כשיש לך שחקן על כמו סוארז השנה.

אריאל גרייזס 13 באפריל 2014

זה עניין של ביצה ותרנגולת, אחת הסיבות שלליברפול יש הגנה כביכול בינונית היא שהם הולכים כל הזמן על התקפה עם לחץ גבוה מאוד. הרבה פעמים זה יפקיר את ההגנה.
טוב, זה וגלן ג'ונסון..

גיל 13 באפריל 2014

אני מסכים ואין קבוצה בליגה האנגלית שמסוגלת לשלוט בכדור סטייל ברצלונה או באיירן אז זה לרוב מספיק. העובדה שרוג'רס משחק באותה צורה כל הזמן וכל הקבוצה נחושה היא פלוס גדול.

גורביץ' 13 באפריל 2014

וגם סקרטל..
שכמה שהוא מביא את הגולים האלה בנגיחות משום מקום, פאקינג שבע גולים העונה, ועדיין.. השטויות האלה שהוא עושה, כמו היד המטומטמת שלו בסוף והתפיסה האובר מוגזמת של קומפני ברחבה. זה חעלה ביוקר בסוף.
תן לי את אגר וסאקו בהגנה, או לפחות אגר וסקרטל, אבל כל שילוב אחר זה מתכון בטוח לאין הגנה

no propaganda 13 באפריל 2014

סקרטל היה מעולה היום, כן עשה קצת שטויות אבל כשהיה לחץ חזר של הסיטי הוא היחיד שתפקד בהגנה.

D! בארץ הקודש 13 באפריל 2014

השטויות של סקרטל כל שבוע אמורות לעלות לנו אבל כרגע הן לא והוא בהחלט היה טוב מאד היום ובכלל נותן עונה מצויינת. די מדהים כמה קרוב הוא היה נראה לעזוב.

אמיר המקורי 13 באפריל 2014

רונן,

הנה כמה תובנות נוספות:

מהירות היא פרמטר חשוב בדיוק כמו טכניקה! אולי ליברפול מעט פחות טכנית מסיטי וקבוצות העילית האירופאיות(בטח לא מצ'לסי)אבל כנראה אחת הקבוצות המהירות ביבשת ובשילוב עם לחימה חסרת פשרות זה מביא הישגים.

הדומיננטיות של סוארס והערך המוסף שלו לקבוצה מזכירים לי את עונת 41 השערים של הפנומן הפורטוגלי באולד טראפורד.
שני שחקני על שבעזרת צוות משלים מצוין הביא/מביא אליפות.

זה לא הזמן הנכון להשוות בין מויס לרוג'רס את זה ניתן יהיה לעשות בעוד כשנה(אם מויס בכלל ימשיך),ניתן כן להשוות בין שני הצעירים האנגלים המבטיחים ביותר בממלכה האחד זאהה מיונייטד והשני סטרלינג של ליברפול.
סטרלינג השביח תחת מאמן שנתן בו אמון וזאהה נזרק(זמנית) מאולד טראפורד ע"י המנג'ר שלו!

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

מהירות זה לא מספיק. צריך לשחק בסגנון שבו השחקנים יוכלו להביא לידי ביטוי את המהירות שלהם, כלומר סגנון שמייצר עבורם שטח, אולי על חשבון שליטה במשחק.

ופה מגיע הקרדיט לברנדון רודג'רס ששינה ב180 מעלות את פילוסופיית המשחק שלו, בשביל להתאים אותה ליכולות של השחקנים שיש לו.

השאלה מבחינת ליברפול היא מה יקרה כאשר היריבות יבינו את העניין ויכריחו את השחקנים שלה להחזיק יותר בכדור ולהתמודד עם צפיפות. סוארז וקאוטיניו עוד יכולים להסתדר במצב כזה, יש לי ספק גדול לגבי סטרלינג או הקישור של ליברפול.

למזלם זה כנראה כבר לא יקרה העונה, מלבד אולי המשחק מול צ'לסי.

בני תבורי 13 באפריל 2014

מעניין, מאיפה שאני ראיתי את המשחק דווקא ראו פער ניכר בטכניקה אישית לטובת ליברפול לאורך כל המחצית הראשונה, והפוך מאוד בעשרים דקות ראשונות במחצית שנייה. אחר כך הנפט היה כבד עליהם והסדר שב על כנו.

D! בארץ הקודש 13 באפריל 2014

אכן בני. עד שנעלמנו.

בני תבורי 13 באפריל 2014

D,
ראינו את המשחק באותו מקום ואני מצטרף לגרייזס במחאה חריפה על שלא באת לומר שלום.

D! בארץ הקודש 13 באפריל 2014

בני, מקבל בהכנעה
אבל התשובה היא אותה התשובה

דורפן 14 באפריל 2014

הטכניקה של סיטי במחצית השניה על שטחים קטנים הייתה עוצרת נשימה. משהו שיש רק בברצלונה

Matipool 13 באפריל 2014

+1
מעניין שדווקא מילנר , כביכול אנגלי לא טכני במיוחד , עשה את השינוי במשחק של סיטי ( ביחד עם סילבה הנפלא ) .
מוזר שהוא לא מקבל יותר קרדיט .
הפחד והלחץ עכשיו מופנה לצ'לסי . לא ראיתי את המשחק אבל ממה שקצת שמעתי וקראתי , מוריניו הפעיל לחץ על השופט בהרחקה . לפני כן , האמנתי שהן יסיימו בתיקו ויהיה לנו מרווח נשימה . חבל .

בני תבורי 13 באפריל 2014

בדיוק, מילנר עשה את ההבדל, אבל אחר כך הייתה ההחמצה הנוראית של סילבה והשער של קוטיניו סגר את הסיפור.

אריק 13 באפריל 2014

מילנר לא מקבל קרדיט בגלל הפערים הגדולים מדי בין ימים נפלאים לשחורים. ובגלל יותר מדי מהאחרונים, כשהוא טוב הוא נהדר.

יוסי מזרחי 14 באפריל 2014

כמו שאתה מבין, היה לי קשה לראות את המשחק ואת מה שהוא כנראה מסמן.
אבל,צריך להיות ספורטאים והגונים: חוץ ממהירות שבאה עם טכניקה אישית נהדרת בעיקר(אולי רק) בהתקפה, הקלף המנצח של ליברפול היה רוח הקרב, הנחישות והמשחק עבור האוהדים שלהם, מה שלא היה ולא יהיה אצל השכנים של הסעודים.
.
כך משחקים גם כשנחותים על הניר.
.
רציתי לכתוב כל הכבוד אבל זה מוקדם, ואולי…)
.
סתם,סתם. חג שמח לך בני ולכל החברים, המגיבים המתווכחים המתקוטטים,וכל השאר, שאוהדים הרבה קבוצות שהן לא יוניטד ושחלקם לא מבין איפה הוא טועה.

סימנטוב 14 באפריל 2014

יוסי אתה בסדר! ;) חג שמח

עומרי 13 באפריל 2014

אני בטוח שיש פער ניכר בטכניקה האישית לטובת סיטי. ספציפית היום ראינו תצוגות טכניקה אישית מופלאות מליברפול – שער הניצחון היה מופת של טכניקה. סיטי לעומת זאת הייתה מרושלת.

קורא 13 באפריל 2014

שתי תובנות מהמשחק:

1. גם בתור אוהד יונייטד, לראות את סטיבן ג'רארד מגיע עד השוקת אחרי כל השנים האלה, ואחרי שהוא כמעט נטש ובסוף נשאר, זה מרגש.

2. אני מאוד מקווה שהיפוך התפקידים בעונה הנוכחית, בין ליברפול ליונייטד, לא יימשך עכשיו לעשר-עשרים שנה כמו שקרה לליברפול, ושיונייטד לא תהפוך להיות לזו שמגרדת עכשיו את מקומות 5-6 לאורך יותר מהשנה הנוכחית. לצערי, התחושה היא שזה לימבו של שלוש-ארבע שנים שאנחנו הולכים אליו.

דוד 13 באפריל 2014

אולי הגזמנו קצת עם ה'כדורגל של גוורדיולה'. אני חושב שבאיירן שלו היא פלופ שהולך לספוג מהלומה מריאל מדריד (לעיניי הצוהלות). לדעתי ההפסדים שלו לסיטי ולדורטמונד משקפים, כמו גם היכולת החלשה נגד יונייטד. זה כדורגל ברצלונה לא גוורדיולה. בארסה לא היתה מפסידה כך משחקים נגד קבוצות גדולות, גם אם לא חשובים.
בנוסף, יש כאן אחיזת עיניים גדולה כשתמיד מדברים על משחק הצירופים הברצלןנזי וכו' כל שבוע אני מסתכל בתקצירים של באיירן ומה שאני רואה זה שערים מהגבהות, מתפרצות יכולת אישית של מולר (שחקן עם יכולות ואיזון נדירים במונחים של דור) ופתטיות הגנתית של הגרמנים חסרי הסבלנות שלעולם לא ילמדו לסגור נכון בהגנה (רק שתבינו כמה יופ היינקס היה גדול שניצח את ברסה).

D! בארץ הקודש 13 באפריל 2014

ברצלונה הפסידה ככה בשנה שעברה.
ותודה לאל לפחות לא רואים גם בבאיירן את "משחק הצירופים".

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

ברצלונה בעונה שעברה הייתה בכושר הרבה פחות טוב מהיום ובהרכב סופר חסר. זה לא היה קנה מידה לכלום.

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

ומה הבעיה ב"משחק הצירופים"?

בשיאו, זה אולי הדבר הכי יפה שנראה מאז המצאת הכדורגל. עם כל הכבוד לרחים סטרלינג וחבריו האצנים, המשחק שלהם הוא לא בדיוק פסגת כדורגל היסטורית.

דוד 13 באפריל 2014

השערים שלהם לא מצירופים! הגנה מפוקסת וטובה לא תספוג מכדור גובה רק בגלל שהיריבה שולטת הרבה יותר בכדור
תסתכל על התקציר של ה3-1 שלהם על סיטי

תוהה בדרכים 14 באפריל 2014

מה גורם לך לחשוב שההגנה של ריאל עונה להגדרה "מפוקסת"?

D! בארץ הקודש 14 באפריל 2014

תוהה – אני לא נכנס לדיון הזה.
אני בדיעה של קלופ לגבי משחק הצירופים הזה.

no propaganda 14 באפריל 2014

1+

אחד בציטיטים הגדולים ביותר :)

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

יש נטייה ליחס חשיבות יתר לתוצאות האחרונות. כדורגל לא עובד בצורה הזאת וכושר של קבוצות משתנה לאורך עונה.

באיירן לא היו גדולים כמו שעשו מהם בחצי הראשון של העונה ואין ספק שחולשת הבונדסליגה סייעה למספרים המטורפים שלהם. מצד שני, הם הרבה יותר טובים ממה שעושים אחרי כמה משחקים פחות מוצלחים והם עדיין הקבוצה הטובה באירופה במקסימום היכולת שלהם.

צריך לזכור שריאל מדריד היא קבוצה הרבה יותר התקפית והמשחקים מולה יראו אחרת מהמשחקים מול יונייטד.
אם לריאל היה מאמן כמו מוריניו או סימאונה הייתי נותן לה סיכוי טוב להדיח את באיירן, מכוון שעל הנייר יש לה כלים אידאליים להתמודד עם הכדורגל של גווארדיולה. רק שמריאל של אנצ'לוטי לא ראיתי את היכולת למשחק הגנה שמתקרב לרמה הנדרשת בשביל להדיח קבוצה כמו באיירן בהנחה שהיא תשחק טוב. לריאל גם אין מרכז שדה פיזי ושחקנים כמו בייל ורונאלדו לא בדיוק תורמים עבודת הגנה.

נכון שלבאיירן יש הרבה פחות כישרון התקפי ממה שהיה לברצלונה של גווארדיולה בשיאה, אבל מצד שני יש לה אפשרות להתמקד באירופה, יכולת הרבה יותר טובה לאיים על השער במצבים נייחים או בעיטות מרחוק ומשחק אגפים הרבה יותר מסוכן.
ואגב הכושר של באיירן, אנשים נוטים שגם ריאל לא בדיוק הרשימו מול דורטמונד בהרכב חסר.

אני מאד אופתע אם ריאל יעברו.

דוד 13 באפריל 2014

אני סבור כי ליונייטד במשחק פתוח (כמו זה שהתפתח בדקה ה70) הגנה הרבה פחות טובה מלריאל. ההגנה של באיירן בד"כ לא ניצבת מול איומים כמו אלה שריאל מייצרת וכשהיא ניצבת היא גם סופגת. אתה צודק מההיבט ההתקפי אבל אני לא רואה קבוצה חוץ מבארסה (במשחק פתוח כמו נגד סיטי ובקלאסיקו) שמנצחת את ריאל בזכות התקפה ולא בזכות הרחקות מגוחכות של פפה ויירמאנדי (מה שהיה אח"כ זה פסיכולוגי) ובאיירן היא לא בארסה
לכן אני לוקח הימור לא כבד שריאל מנצחת

תוהה בדרכים 13 באפריל 2014

אתה שוכח שההגנה של באיירן, גם אם היא לא נקודת חוזק אדירה שלה, היא בטח יותר טובה מההגנה שיש לברצלונה היום.

אני מניח שפפ יעלה עם שווינשטייגר ומרטינז באמצע, מרכז שדה הרבה יותר פיזי ממה שראינו ברוב שלבי העונה, כך גם משחק ההגנה של באיירן יראה הרבה יותר טוב.

להערכתי, המפגש יוכרע לטובת באיירן במאבק בין מרטינז ושווינשטייגר לאלונסו ומודריץ'.

no propaganda 14 באפריל 2014

לצערי אתה טועה. מרטינז לא ישחק במשחק הזה אלא אם כן ישימו אותו בתור בלם.

יואב 14 באפריל 2014

בסופו של יום, ולאחר כל הטקטיקות וההדגשים, כדורגל מוכרע באחד על אחד.
יש לך כאלה, הסיכוי שלך גדל. מספיקה הברקה אחת של שחקן כזה, ארבעים מטר משער היריב, כדי למוטט מישנה סדורה.
לליברפול, בנוסף למהירות שלה, יש שחקנים כאלה. מה שגורם לה להיות בתמונה בכל משחק ובכל סיטואציה.
סיטי קבוצה מרשימה ועוצמתית יותר אבל יום בלהות של קומפאני, פציעה של טורה ואגוארו בחצי כוח ובאנפילד-זה יותר מידי גם בשבילם.

Comments closed