בהנחה שואן חאל

בעיקר הוא מצחיק

lvg

טוב, נמאס לי לחכות להנהלה או בכלל להיות תלוי בה. ואן חאל הוא האיש וזהו.

אני כבר חשבתי פעם שואן חאל צריך להחליף את אלכס פרגוסון – זה היה כשאלכס פרגוסון עמד לפרוש ב-2001. אני הרגשתי אז שואן חאל הוא מאמן שבוער מחוסר הצדק שנעשה לו. הוא בנה קבוצה שלולא חוק בוסמן, או אם הייתה מוקמת במועדון באחת המדינות העשירות, הייתה שולטת בכדורגל האירופי לשנים. וחשבתי שהאנרגיות הללו הן במקום. אגב, פיטר קניון לא חשב כך וחשב שמה שיונייטד צריכה זה סוון גוראן אריקסון שיסתדר יותר טוב עם בקהאם.

ואן חאל עשה מאז דרך ארוכה. התגלה כאיש מדון מהמעלה הראשונה. אבל גם כמי שגורם לקבוצות לסיים עם יותר נקודות מהאחרות בסיום העונה והאמת שהאיש שכח יותר משהרוב אי פעם ידעו. יש לנו נסיון לא רע עם איש מדון ששכח יותר משהרוב אי פעם יידעו. אז ברוך הבא לואיס ואן חאל.

אם גיגס הוא באמת מספר 2 אינני מייחס לכך כל חשיבות מקצועית מלבד אחת. לריאן גיגס תהיה הזדמנות ללמוד ולשכנע שהוא המינוי ליום שאחרי ואן חאל. שקשה לי להאמין שירצה להמשיך עד גילו המופלג של פרגוסון – אבל ב-3-5 עונות יוכל לעשות המון.

כרגיל בסיטואציית הללו אתרכז בחיובי:

ליונייטד אין כסף וכוח משיכה ליותר מ-1-2 כוכבים ממש גדולים. אולי בעוד שנה כשתחזור אל ליגת האלופות תהיה יותר אטקרטיבית. וכאן ואן חאל מביא תועלת גדולה. הסגל ההולנדי שלו מלא שחקנים שמשחקים בהולנד – ומאד אופתע אם לא נראה אחד או יותר מהם מגיע ליונייטד ומרוצה להגיע אליה.

סוג המשמעת והדרישות שלו מהסגל הן בדיוק מה שצריך ביונייטד. קרלוס פויול אמר בשבוע שעבר שאחת הסיבות ששחקנים אוהבים אותו הוא שהוא הגון. עכשיו, ידוע לי שיש שחקנים שגם לא כל כך אוהבים אותו אבל אני מעדיף מאמנים ששחקנים כמו קרלוס פויול אוהבים.

הוא ישחק התקפי. זו הסיבה העיקרית בגללה מעולם לא רציתי את מוריניו שאני מאד מעריך.

הוא מקדם צעירים מהמוכחים בהיסטוריה. אם יש צעירים ראויים – לכל הפחות ווילסון וינוזאי – יש למה לצפות.

והאמת היא שהוא נורא נורא מצחיק. אם המדון של פרגוסון היה עטוף בשימוש נפלא בשפה ובעושר תרבותי ובחוש הומור – ולעתים התקפי זעם – אצל ואן חאל זה לא עטוף בכלום. אין אצלו שום מצב צבירה מלבד זעם. איך אמר לעיתונאי ששאל אותו ״מה אתה יודע על מנצ׳סטר יונייטד?״ הוא ענה ״שאלה טפשית״.

מין שנאה תהומית לקלישאות ובזבוז זמן. חבל על הזמן כמה מצחיק יהיה.

(קצת) מקנא
האם אילת תצליח במקום בו הענקיות האירופיות נכשלו

64 Comments

רני 19 במאי 2014

Funny like a heart attack

מתי 19 במאי 2014

קצת מזכיר לי את ון דר סאר. הולנדי שבילה קצת בשולי הכדורגל ויכול להגיע לשיא ביונייטד. וגם… הוא מגיע בסיטואציה שבה מקום רביעי יתקבל באהדה (אלא אם ליברפול לוקחת אליפות. אל תזלזלו בפקטור הזה).

רוני יעקוב 19 במאי 2014

החתמה מצוינת של היוניטד למרות שאם קונטה מיובה פנוי הוא כנראה עדיף

D! 19 במאי 2014

לצערי זו באמת תהיה החתמה מעולה ליונייטד.
יש לנו בליברפול מנג'ר מצויין אחרי עונה מדהימה מכל בחינה ושעתדיו לפניו
אחרת אני מקבל את מי שאמר (מי זה היה באמת) שהיה רוצה לראות אותו אצלנו. אולי הוא קשה וקשוח עם השחקנים (מי אמר שזה רע? ועוד אחרי בלאט אתמול?) אבל בכל מקום שהלך השאיר תשתית נהדרת לבאים אחריו.
קצת מפחיד לראות אותו נוחת אצלכם. אני בעד לתת בכל זאת עוד צ'אנס למויס.

ק. 19 במאי 2014

דובינסקי ההולנדופיל…

D! 19 במאי 2014

נכון.
תודה.

יותם 19 במאי 2014

לדעתי דובינסקי אמר את זה, הוא קצת השתתק אחרי הניצחון על סיטי.

גיסנו 19 במאי 2014

יונייטד צריכה שריף נטול סנטימנטים שיעמיד את כולם במקום ויעשה סדר בקבוצה. יוציא את מה שאפשר ממי שצריך, וישלח הביתה את מי שלא מתאים.

מסכים לגמרי – ואן חאל כרגע מושלם לתפקיד, לפחות עד ליום שבו מישהו כמו גיגס או סולשאר יהיה מוכן לזה.

יניב פרנקו 19 במאי 2014

היום הזה רחוק.

אם ואן חאל יצליח היד תרעד למי שינסה ללכת שוב על מאמן חסר ניסיון לעומת הניסיון המוצלח הנוכחי, אם זה יצליח המאמן הבא יהיה מאמן עילית מוכח.

אבל אם ואן חאל ייכשל התשובה תהיה הרבה יותר קרובה למוריניו עם פנקס פתוח מכל אופציה אחרת.

גיסנו 19 במאי 2014

השאלה היא בעיקר כמה זמן ואן חאל ישרוד ביונייטד. מאז שעזב את אייאקס לא זכור לי שהוא נשאר יותר מדי שנים באותו המועדון.

הסיבה שציינתי את סולשאר היא שהוא בינתיים מאמן בהצלחה יחסית בקבוצות קטנות יותר, וכבר היו דיבורים בעבר על זה שיום אחד הוא כנראה גם יגיע ליונייטד.

אני גם חושב שלדמות כמו ראיין גיגס, גם אם יקבל את הקבוצה יחסית חסר נסיון בעוד כמה שנים, אף אחד לא יעשה פוזות באולד טראפורד, בניגוד למויס שלפי הדיווחים לא מעט שחקנים הסתכלו עליו בזלזול.

יניב פרנקו 19 במאי 2014

אני מאמין שהוא יסיים לפחות שנתיים ואת כל השלוש – צריך להיות כישלון מאוד גדול כדי שהוא לא יקבל את השנה השניה – וקשה להאמין שהוא ייכשל שנתיים ברציפות – להיפך , הסיכוי שלו להצליח גדול בהרבה בעיני . הוא כמו שרבים ציינו פה מאמן אדיר , נוקשה , ביונייטד יש ניקוי אורוות שהעיתוי שלו מבחינתו מצוין ויש גם כוונה להשקיע . ובסוף הוא גם מקבל שנה נקייה מרעשים ופוקוס בליגה בלבד .

אם הוא ייכשל גיגס כעוזרו יספוג חלק מהנזק ואם יצליח זה ינוכה בעיקר אליו – קשה לי להאמין שבכל סנריו מישהו מהסמלים יקבל אחריו את המפתחות .
לדעתי אם כבר הרוח של היונייטד תשפיע על המחליף היא תהיה ברצון לאפשר קדנציה ארוכה – ואן חאל גם בגלל הגיל וגם בגלל הרזומה זה ניסיון לעצור במכה אחת את ההידרדרות – לאחריו יחפשו מישהו שיוכל גם לעשות קדנציה ארוכה אבל גם להיות מנוסה מספיק כדי לנווט את הספינה הזו .

7even 19 במאי 2014

לדעתי מינוי מעולה. מנצ'סטר היתה חייבת מישהו שלא נותן ששולטים בו ולא בטוח שכרגע גיגס הוא כזה. ואן חאל, בתקווה, יחזיר את יונייטד למקום אליו היא שייכת (טופ 3).
אבל זה לא אומר שלא צריך לעשות שינויים בסגל.

בני תבורי 19 במאי 2014

יונייטד זקוקה למישהו שיידע לרצות את אריק. אני לא משוכנע שואל חאל הוא האיש, אבל מצד שני לא משוכנע שלאריק יש מישהו טוב יותר. תהנו.

D! 19 במאי 2014

בני
:)

רון 19 במאי 2014

מצטרף לD!
מה שלא יהיה, ואן חאל תמיד נותן תחושה, שגם אם הוא לא יקח אליפות הוא בטוח לא יכשל…

סוס זקן 19 במאי 2014

יומן הנוקדן:

קרלס פויול. לא קרלוס.

תודה וסליחה

דורפן 19 במאי 2014

תקשיב – אני תמיד מתבלבל עם השפה הקטלונית. אני אפילו לא יודע עד היום אם זה נואו קאמפ או קאמפ נואו

סוס זקן 19 במאי 2014

קמפ נואו.

אני זוכר את הביקור שלי בברצלונה זמן קצר לאחר שון חאל התפטר בפעם השניה. יצא לי לדבר עם כמה אוהדים וכולם לבשו הבעה של תיעוב למשמע שמו. הרושם היה שלמרות ההישגים שהביא בקדנציה הראשונה, זכרו לו בעיקר את ההתכתשויות הבלתי פוסקות עם כל מה שזז.

ואחרי שאנחנו זכינו ליהנות ממנו, עכשיו תורכם.

בהצלחה.

אריאל גרייזס 19 במאי 2014

למעשה אפשר להגיד גם ככה וגם ככה, השפה הספרדית מאפשרת את שניהם. ואתה לא תהיה מסוגל לזהות אירוניה גם אם תכה אותך על האף כנראה

סוס זקן 19 במאי 2014

עכשיו הבנתי את פשר החבורה הסגולה המתנוססת על חוטמי. תודה.

אופיר 19 במאי 2014

המחשה חיה של המושג "זכר אלפא". מפחיד מאוד מה שתוכלו להשיג איתו.

יאיר אלון 19 במאי 2014

אני מאוד מרוצה מהמינוי. דבר ראשון כי ואן חאל מאמן מעולה ושנית כי הנהלת יונייטד ככל הנראה לא רוצה בניה או משהו לטווח הרחוק אלא רוצה תוצאות כאן ועכשיו ולואיס הוא איש של תוצאות כאן ועכשיו.

אומרים שברצלונה הולכת להחליף חצי סגל, שאנחנו נביא המון שחקנים, בצד ליברפול, צ'לסי ופ.ס.ז' כולם רוצות להשתדרג בשחקני על ואני חושב שמצב כזה… טוב… פשוט לא קרה.
ההצלחה שלנו תהיה דווקא בהבאת השחקנים הפחות מוכרים והפחות נוצצים שיחד עם הסגל הקיים יעשו את ההבדל. אני לא רואה מצב שהפתרון כאן הוא כמו בהבאת ואן פרסי- רכש של תותח שלבדו מקפיץ את הקבוצה בכמה רמות.

גלן 19 במאי 2014

אני לא מרוצה מהמינוי.

קורא 19 במאי 2014

לי אישית תמיד היתה חיבה לשחקנים הולנדיים, אני מת על ראיית המשחק שלהם בכל עמדה, וככל שיהיו יותר כאלה בסגל של היונייטד ככה אהיה יותר שמח.

גלן 19 במאי 2014

והוא רישמי אגב

ארז N 19 במאי 2014

דורפן כנראה שקראו את הטור שלך והחליטו למנות אותו רשמית.
ש(לא) יהיה לכם בהצלחה.

גיל 19 במאי 2014

אני לא משתגע מהמינוי אבל לפחות שני דברים טובים יצאו ממנו. ואן פרסי ישאר ככה ששחקן על אחד כבר החתמנו, וגם הבחישות סביב המאמן יפסקו לפחות לשנה-שנתיים.

אריאל גרייזס 19 במאי 2014

לאור הביצועים של ואן פרסי בשנה האחרונה והיכולת הלא מבוטלת שלו להיפצע, לא יודע כמה זה בשורות טובות מבחינתכם

גיל 19 במאי 2014

תסתכל על הגול שלו נגד אקוודור מלפני יומיים. נראה לי שהוא חזר לכושר.

אריאל גרייזס 19 במאי 2014

גם טורס מבקיע מדי פעם והוא אפילו זומן לנבחרת, זה לא אומר כלום. אחרי מונדיאל ארוך (למזלכם, לפני שנה הוא עף מוקדם מאליפות אירופה) לך תדע איך הוא יחזור.
בקיצור, זה יכול להיות טוב ויכול להיות בעייתי מאוד להסתמך על השחקן הזה, שיש לו היסטוריה ארוכה של פציעות

גיל 19 במאי 2014

לא מסתמכים עליו אבל כשהוא טוב זה בונוס אדיר. חלוצים זו דווקא הבעייה הקטנה ביונייטד ואם הוא נשאר רק טוב יכול לצאת מזה.

סימנטוב 19 במאי 2014

אין ספק שהרווחנו את ואן פרסי אבל מינוי שלו כקפטן מציק לי (לא שרוני צדיק ותמים).

סימנטוב 19 במאי 2014

המאמן הלא בריטי הראשון שלנו… והוא ראוי
אוהב מאוד את המינוי, אוהב את המחשבה הפרוגרסיבית שלו, אין אצלו חכמות וזה חשוב אחרי העונה האחרונה, יעלו צעירים (לא רק יאנוזאי, וילסון, גם ג'אנקו ויש עוד כישרונות צעירים שאפשר לבנות עליהם). אלה שהיו לפנינו השנה מסתכלים במראה ושואלים שאלות וזו התחלה טובה.

חברי הטוב משכבר הימים 19 במאי 2014

יפה, עבד.
עכשיו תכתוב טור "בהנחה שרונאלדו חוזר לאולד טראפורד"

fred the red 19 במאי 2014

+1

אבי 19 במאי 2014

בהחלט! :-)
רונן מחכה לזמן הנכון. יש לבחור משחק חשוב השבוע, ולא יפה להרוס…

אריאל גרייזס 19 במאי 2014

יפה איך גם אוהדי יונייטד וגם השונאים שלה מרוצים מהמינוי. אני מרוצה כי ואן חאל יגיע רק אחרי המונדיאל מה שישאיר לו מעט מאוד זמן להכין את הקבוצה וראינו שנה שעברה כמ פתיחות עונה רעה מכניסה מערכת לסחרור. חוץ מזה, אני כבר מחכה לריב הראשון שלו עם רוני, האיש החזק באמת במועדון, שלא לדבר על פרגי שיושב למעלה ביציע ובישיבות הנהלה. מה שבטוח, משעמם לא יהיה אצלכם

חברי הטוב משכבר הימים 19 במאי 2014

אני לא מרוצה! זה הופך אותי לאוהד מחתרתי?
לא אוהב את המינוי, אבל זה הרע במיעוטו, במצב הנוכחי.

הנבל 19 במאי 2014

לא מתלהב מהמינוי. כעיקר כי רובנו רוצים שיהיה בקבוצה זכר אלפא שישלוט בחדר הלבשה ֚ אבל מצד שני כולם שוכחים שאנחנו בפריימרליג וזו לא הליגה הגרמנית או הספרדית.
משמע אם אכן גיגס יהיה עוזרו היחיד בלי איזה עוזר גאון טקטי אז העונה הבאה תהיה זהה לעונה הזו ֚ראינו כבר את גיגס גם כעוזר וגם כמאמן העונה והוא לא הגווארדיולה בטח לא המוריניו הבא.
לכן עם כל הכבוד ֚ויש הרבה֚֚ ֚ אנחנו טוחנים מים פה.
הליגה האנגלית זו לא הספרדית איפה שהטקטיקה חשובה רק ב3 או 4 משחקים בעונה והשאר זה גרנאדה ואלצ׳ה.. באנגליה אם אתה לא בא עם טקטיקה מותאמת וגאונית נגד כל יריבה .. אתה תפסיד נגד הרוג׳רס והמוריניו֚׳ס והמרטיניזים….

דורפן 19 במאי 2014

אתה חושב שלואן חאל יש בעיה בהבנת טקטיקה של כדורגל? יש על האיש הרבה ביקורות – זו לא נוטה להיות אחת מהן.

תוהה בדרכים 19 במאי 2014

הליגה האנגלית היא החלשה ביותר טקטית מכל הליגות הבכירות באירופה.

חצי מהקבוצות באנגליה הן ברמה של ליגה שניה בספרד עם מאמנים שמשחקים כדורגל שלא היה עדכני כבר מלפני 30 שנה. אני יכול להרגיע אותך, שמול הפרדואים למיניהם, ואן יכול להסתדר לבד. איכשהו.

תוהה בדרכים 19 במאי 2014

ואן חאל כמובן.

הנבל 20 במאי 2014

דורפן ,אין ספק לגדולתו של ואן חאל על דויד בן מוייס מהבחינה הטקטית ,חלילה את זה לא אמרתי.
אבל גם לסר אלכס חילוף העוזרים השפיע על איך הקבוצה נראית ,כי העוזר הוא זה שעושה את העבודה השחורה ,וככל שהוא אובססיבי יותר ,אז הקבוצה תבוא מוכנה יותר. בין היתר עם טקטיקה מותאמת לסגנון של היריבה. גווארדיולה נחשב לאיש טקטיקה גדול ,אבל הסגנון שלו לא משתנה והפילוסופיה זהה ולכן אנצ'לוטי ומוריניו ואפילו סימואנה יצליחו לעצור אותו.

יצא לי לראות את באיירן של ואן חאל כשעוד גרתי בגרמניה. ראיתי אותו מפסיד בעונת 10-11 לדורטמונד ,קלן (עם פודולסקי) ,ושאלקה.. אותה שאלקה שיונייטד ניצחה 4-1 בגלזנקירשן. אני לא סתם בא בגישה השלילית הזו ,אני מחשב ומעריך את העבודה שלו לאורך שתי העונות בבאיירן ולא על סמך אחת.

ואן חאל בלי עוזר עם עין טובה ,יכשל ויעיפו אותו עד לאפריל או אפילו מוקדם יותר כי בניגוד למוייס הם לא יחכו עד למאוחר מדי בשביל לשנות מנג'ר. חוץ מזה ,אני מקווה מכל הלב שאני טועה. כי תמיד הייתה לי אהבה מיוחדת להולנדים ביונייטד.

תוהה בדרכים ,אני אחד מאלה שמעריכים את העבודה שאלן פארדיו עשה בניוקאסל ,לא יהיה קל , אבל אני מקווה שיונייטד תנצח. ללא שום קשר.

fred the red 19 במאי 2014

התלבטתי אם המינוי טוב ליונייטד או לא ואז נזכרתי במויס

טל המנצ'סטרי 19 במאי 2014

זה לא מרגיש טבעי אבל כמו בחורה דתייה צעירה שקובעים לה עם מי היא מתחתנת, נקווה שנתאהב.
ברוך הבא למשפחה, לואיס.
ובינתיים החדשות העצובות של היום מגיעות כשגיגסי תלה את הנעליים.
רק מועדון כמו יונייטד יכול להוציא 2 הודעות שמרעידות את העולם בהפרש של חצי שעה.
האליפות העונה של סיטי,

טל המנצ'סטרי 19 במאי 2014

עריכה,
הדרמה היתה מצד ליברפול אבל אנחנו עדיין הכי גדולים ומרגשים.

איתמר 19 במאי 2014

הציפיות היחידות שלי מואן חאל הן : כדורגל התקפי ומהנה,טיפוח שחקני בית צעירים,ועמידה איתנה כנגד תוכניות שכבר נרקמו להוציא את יונייטד לכל מיני משחקי ראווה בערבים של ליגת האלופות.
פרגוסון לא מטיל צל כבד על ואן חאל ולכן אני משער שגם נצפה פחות במהלך שחזר על עצמו שוב ושוב בשידורי המשחקים של יונייטד בעונה האחרונה – המעבר מפניו היגעות של מויס אל מבטו החתום שאיננו מסגיר דבר של פרגוסון.

יובל (אחר) 19 במאי 2014

תראו מה זה – עונה אחת הוא לא מבקיע וכבר גיגס פורש. איזה קוויטר.

סימנטוב 19 במאי 2014

:-)

רוני יעקוב 19 במאי 2014

תראו את ההבדל בין בעלי עסקים חכמים להנהלת בארסה הכושלת
ביוניטד הוסקו מייד המסקנות לאחר המינוי הכושל של מויס,הביאו את המאמן עם הכי הרבה הצלחה ונסיון בין לאומי שאפשר להשיג
ואילו הכושלים מבארסה שוב עושים לאחר מינוי הנפל של טאטה שוב חזרו לניסיונות וממנים את לואיס אנריקה שהדבר היחיד הטוב שאפשר להגיד עליו הוא שהיה שחקן טוב בבארסה

תוהה בדרכים 19 במאי 2014

מה הקשר?

לואן חאל יש יכולות אדירות ורזומה מרשים, הוא לא יכול לאמן קבוצה של כוכבים כמו ברצלונה. אין לו את יחסי האנוש בשביל זה. זה הוכח בקדנציה הקודמת שלו. מצד שני, הוא טוב בלשקם קבוצות ולבנות אותן כמעט אפס וזה מה שצריך ביונייטד היום.

מאמן יכול להיות אידאלי למקום מסוים או לסיטואציה מסוימת ופחות להתאים למקום אחר או לסיטואציה אחרת. זה לא הופך אותו ליותר או פחות טוב.

אני לא כותב שאנריקה יצליח, אבל ואן חאל לא היה אופציה.

zen 19 במאי 2014

אוף טופיק – גם ג'י סונג פארק, אימת ארסנל וצ'לסי, שובר השלשלאות ואבי הקוריאנים בעלי שלושת הריאות, פרש השבוע.

ניק 19 במאי 2014

אחלה התאמה לטעמי, אבל ביום כזה אני חושב שזה חטא לתת לזה יותר מ5 מילים

כ – י :

גיגס פאקינג פרש!! זה די בלתי נתפס!
אחד מ5 הספורטאים הגדולים בהיסטוריה לטעמי (בדגש על ספורטאי ולא כדורגלן ובדגש על התנהגותו בתחומי הכדורגל ולא בתחומי חדר המיטות).
התחלתי לאהוד את היונייטד ב97, היום רשמית נגמר מבחינתי עידן, כשכבר אין שחקןמאמן שנמצאו שם מאז ומתמיד מבחינתי.

דוד 19 במאי 2014

שחקנים לא ישתגעו בשביל האיש שקורא להם במספרים. (לא עובד עליכם, הבנאדם לא מתעניין בשם שלך, הוא אומר 'מספר עשר, אתה תשחק באגף ימין ותשתף פעולה עם שלש עשרה!)
מנצ'סטר יונייטד צריכה דמות כריזמטית כדי לקום מהקרשים והלכלוך של העונה האיומה הזו. מה שבטוח, אצלו לפחות אין סנטימנטים והוא יטיס את הבכיינים והאגואיסטים על טיל.

אריק 19 במאי 2014

מבוגר מדי, רב עם כל מי שזז וכו'
אבל – מגיע אחרי מויס, טקטיקן טוב מאוד, מנג'ר מוכח ויש לו תארים. בעולם מושלם זה לא היה הו אבל במצב הנוכחי זה לגמרי בסדר. לא בטוח שיונייטד תהיה מועמדת צריך לחכות לסוף החלון. אבל אני חושב שמקום אחד בליגת האלופות נתפס. ועם רכש נכון אפשר לחלום על התואר.

יוסי מזרחי 19 במאי 2014

צריך רכש אריק?
הרי הבעיה היתה רק המאמן, והסגל שנתנו לו לקח אליפות בהליכה שנה אחת קודם, ועוד הוסיפו לו, לסגל את ינוזאי.
פחות או יותר ציטוט מדברים שקראתי אצלך.

Matipool 19 במאי 2014

מקום אחד באמת נתפס ע״י סיטי .
על שלושת האחרים יהיו ארבע מתמודדות ומלחמה גדולה .

יוסי מזרחי 19 במאי 2014

ועכשיו ברצינות.
זה הכי טוב שניתן לעשות בתנאים הנתונים. אין ספק שיהיה שמח ומעניין אבל טוב שיהיה שם שריף שלא עושה חשבון לאף אחד,גם לא ל"הנהלה" ולצופים חשובים מהיציע, ואולי השמועה על הקפטן הבא היא סנונית ראשונה של בעל הביית שנכנס לחדר עם נעליים מסומרות.
אם בסוף התהליך ,שלוש שנים כאמור, נראה עוד ארבעה חמישה שעולים מהאקדמיה, דייני.
באשר לכוכבי על שירצו (או לא) לבוא, אני לא מוטרד מדי. יש כסף, ואם תהיה תכנית עבודה נכונה, שלושה מובילים ועוד שניים שלושה שאינם כוכבי על, יספיקו.
סאניה כמשל.
ולא לשכוח, שאנדרסון חוזר מהשאלה בפיורנטינה!!! זה לבד הוא המהלך שובר שויון.

תוהה בדרכים 19 במאי 2014

ואן חאל הוא אחד ממוחות הכדורגל הגדולים בכדורגל העולמי ב20 השנים האחרונות, יש לו רזומה מרשים והיסטוריה של עבודה במועדונים הכי גדולים ומלחיצים בכדורגל העולמי.

במילים אחרות, הוא לא דיויד מויס וזה כבר יתרון.

מצד שני, יש לו בעיה ידועה ביחסי אנוש ולמרות שביונייטד היום אין יותר מידי כוכבים בעלי אגו שאפשר להיכנס איתם לתאקלים, זו תמיד שאלה שעולה לגביו.

בנוסף הוא חסיד גדול של הפוזשן פוטבול ואני לא יודע אם הקהל של יונייטד יאהב כדורגל כזה או אם יש כלים ליישם את השיטה בהצלחה מבחינת חומר השחקנים.

בכל מצב, הוא יהיה חייב לקבל זמן מכוון שיונייטד לא יכולים להרשות עצמם להפוך למועדון עם תדמית של פתיל קצר.

תוהה בדרכים 19 במאי 2014

כמובן שהרבה תלוי גם בחלון ההעברות.

את ברצלונה בשעתו הוא מילא בשחקנים הולנדים. הנקודה היא שכיום אין אותה כמות של שחקנים הולנדים ברמה גבוהה כפי שהייתה בסוף שנות ה90 (ואחד משני ההולנדים הבכירים כבר משחק ביונייטד), כך שמעניין לראות מי יהיו המטרות שלו והאם לכוכבים מבוססים יהיה אולי חשש לשחק תחתיו.

תוהה בדרכים 19 במאי 2014

קווין סטרוטמן נראה כאפשרות ריאלית גם מבחינת סוג השחקן שיונייטד צריכה. השאלה היא מה מצב הפציעה שלו.

גדי חזות 19 במאי 2014

אחד הדברים לזכותו של ואן חאל זה היכולת להביא שחקנים טובים ולהפוך אותם גדולים. ריבאלדו עולה לי ראשון. ליטמאנן מיד אחריו. וזה בערך איפה שמנצ'סטר נמצאים. שחקנים טובים שצריכים מאמן שישפר אותם או שיחזיר אותם לרמתם מהעבר.

אם הוא יצליח להפוך את פליאני לכזה, קשה לומר(או קל), אבל קווין סטרוטמן וטיאגו שיונייטד רדפו בקיץ הקודם החליפו רצועות בברך, סיכון קריירה לא פשוט, בזמן שהוא ישחק במונדיאל. ואן חאל, כמו שפרגוסון כל השנים, ייצטרך לעזור לסיטואציה להיות מוצלחת עבורו. וזה גם אומר לתת למזל להתגלגל.

מסכים לגמרי לגבי הסגנון. מויס היה המשך, כושל אמנם, של הכדורגל של פרגוסון. ואן חאל יוריד את הכדור לדשא של האולד טראפורד. זה מהפכה לא קטנה. אולי יותר מכל רכש שהוא יביא. סך הכל, יש מי לו עם מי, על הנייר ובמידה והם יישחקו ברמה שהם שיחקו בעבר או בקבוצות אחרות.

אבל בניגוד לכל קבוצה אחרת באנגליה, שאו שהסגנון הזה היה מתאים לה, כמו ליברפול או ארסנל, או שלאוהדים לא היה אכפת, כמו צ'לסי או סיטי. באולד טרפורד אם דברים לא יילכו והבלמים ייתמסרו עם הקשר האחורי- אכן התגובה של האוהדים לא בטוחה.

הבעיה עם קבוצות של ואן חאל היא ההגנה. גם בבארסה וגם בבאיירן היה טיילת. והוא משתמש בלא מעט פלסטרים לכסות מחלות. במצב ההגנה של היונייטד היום, הוא ייצטרך לתת לה תשומת לב רבה.

Comments closed