גן העדן הוא המקום בו…

איך נראית נבחרת ההכללות של העולם

Spain-Midfield

מכירים את הבדיחה על העולם המושלם בו השוטר הוא אנגלי והמאהב איטלקי והטבח צרפתי? …. אז עוד פוסט של קיץ. ועכשיו כדורגל.

השוער:

כל עוד היה מותר להחזיר לשוער ליד הוא היה בריטי ומן הסתם שיחק גם ראגבי בבית הספר. הייתה תחרות חזקה ביותר מהאיטלקים ומהרוסים. אני חושב שזה קשור לכך שהכדורגל הבריטי היה יותר כדורגל רחבות. אמרתי בריטים בכדי לכלול את סאות׳הול וג׳נינקס. אבל היום השוער הוא גם תפקיד שדה וזה הרג את השוער הבריטי. מעטים הקשרים הבריטים עם מסירה מספיק טובה לשוער בינלאומי. הטוב ביותר לשחק את השוער כשחקן שדה ומנהל הגנה היה ואן דר סאר אבל לא התרשמתי שזו תכונה הולנדית כללית. לתקופה אלו היו הברזילאים וגם הספרדים – גם אם הספרדים בנבחרת העדיפו שוער קו כמו קסיאס. כשאני בוחן את מי לוקחים למונדיאל אז לבלגיה יש צמד מדהים – וזה מעניין כי זה קרה פעם עם פאף ופרודום. אם הולכים לשלושה שוערים אולי אני נותן את זה לגרמניה.

המגן התוקף:

התפקיד הזה הוא של ברזיל באופן גורף – עבר, הווה וכנראה עתיד. בכלל אני חושב שאחת ההשפעות העקיפות של חוק בוסמן הביאה לכך שהפסיקו לייבא ברזילאים רק בהתקפה. ואז החלה פשוט השתלטות של ברזיל על העמדה כשהם מגרשים אירופאים גמלונים. אם נזכור את חילופי הדחקות המשעשעים בין קרגר לנוויל – כשקרגר אומר ״מגן זה קיצוני או בלם כושל״ – הוא צודק אולי לגבי אנגליה. מברזיל זו ההיסטוריה של הכדורגל. את התפקיד המציאו היהודים ההונגרים, באמת, אבל רק כשהלכו לאמן בברזיל מצאו את הענקים שישחקו אותו כפי שצריך לשחק אותו באמת.

הבלם:

התשובה המסורתית היא איטליה אבל לא היום. חצי דור לאחור – עם טרי ופרדיננד היה גם לבלם האנגלי מה להגיד. עוד חצי דור לאחור – עם דסאי ובלאן – לבלם הצרפתי היה מה להגיד. בכלל נראה שהחוקים הולכים והורגים את הרוצחים מסוגם של פויול ווידיץ׳ (אחד המגיבים כתב זאת בפוסט הפרידה של וידיץ׳ מיונייטד) – אז  גם התפקיד הזה הופך לאתלטי – וגם אותו אני נותן לברזיל. מעניין אותי אגב מה יחשוב ואן חאל על הבלמים הנוכחיים של יונייטד – שהם פיזיים מאד.

 לסיכום נושא ההגנה. השוק החופשי שינה את ברזיל. הרצון למכור שחקנים לאירופה במאסות הביא להסבת הרבה מאד שחקנים כשרוניים לאחור. אז האם אני נותן לברזיל את המונדיאל בגלל שעם כזו הגנה וביתיות אי אפשר יהיה לנצח אותם? קצת כמו צרפת ב-98? לא. כי באופן אירוני ברזיל לוקחת לגביע העולם בדיוק אפס שחקנים התקפיים ממש מרגשים (וזה אחרי שספרתי את ניימר). אני רואה את סגל ברזיל ובא לי לבכות.

הקשר המרכזי היותר דפנסיבי:

דור לאחור – מקללה, ויירה, דשאן – לא הייתה יכולה להיות שאלה. זו הייתה צרפת.  הנטיה שלי היום היא להגיד ספרד – צ׳אבי אלונסו ובוסקסטס, קוקה (גם אם הוא לא לחלוטין אחרון – בהרכב חלומות הוא דפנסיבי) וחאווי מרטינז. הצרפתים חוזרים להיות חזקים עם פוגבה וקבאי אבל בוא נראה את זה בבינלאומי.  יש כמובן אמירה חזקה מאד לגרמנים, וגם ברזילאים וגם לפורטוגזים. אבל בינתיים ברמת ההוכחה – עדיין ספרד.

 הקיצונים:

אני מתייחס רק לקיצוני האורתוכסי. ולא  ״עושה משחק אגפי״ – שזה התפקיד שהייתי מגדיר בו את איניאסטה. קשה למצוא היום מדינה דומיננטית לגמרי. על פני עשור לא הייתה תחרות לפורטוגל ובעצם לספורטינג ליסבון אלומני. אבל היום מתקשה לאתר איזשהי דומיננטיות – די מאריה, רובן, ריברי, רונאלדו, בייל. אולי זה צריך להיות פורטוגל כי הטוב ביותר הוא בכל זאת שלהם. עד כדי כך שגם הוא כבר לא משחק את התפקיד באופן אורתודוכסי.

המעניין בעיני הוא שלספרד יש מעטים קיצונים אורתוכסים למרות שהם אימצו את הכדורגל של אייאקס. לדעתי התשובה לכך היא – גנטית! אין להם חלוצים גבוהים אז הם פחות נוטים לקיצונים אורתודוכסים. גם חם מדי רוב השנה. המממ… אז מה עם פורטוגל? באמת חידה למה הם הולכים ומגדלים כל כך הרבה קיצונים ואף לא חלוץ קלאסי אחד שיעשה מזה גולים. אין הרבה תפקידים עלובים בכדורגל כמו החלוץ המרכזי של פורטוגל בדור האחרון.

הקשר ההתקפי שאיננו קיצוני אורתוכסי:

זאת ספרד ואני אגדיר זאת כך: התפקיד הכי עמוק בכשרון  הוא בקלות הקשר ההתקפי של ספרד – צ׳אבי, איניאסטה, פברגאס, מאטה, סילבה. תיאגו אלקנטרה  ואיסקו לא בסגל ואני לחלוטין מודע לכך שבקבוצות ספרד הקטנות יותר יש עוד ועוד מציאות. ועוד משהו על ספרד: רק על בסיס התפקיד הזה – גם אם יש עוד עמדות בהם הם לא רעים – הם בשליטה חסרת תקדים של הכדורגל כרגע. ומשאמרתי את כל זאת: התפקיד השני הכי עמוק בכדורגל הזה הוא הקשר ההתקפי הגרמני: קרוס, מולר, גצה, רויס, אוזיל וגונדוגן. וגם שם יש עוד כמה בקבוצות אחרות.

ועוד עניין קטן – זה התפקיד הכי חשוב ואנחנו רואים שלא פעם הוא מייתר את הקיצוני, הדפנסיבי השני והחלוץ השני. ספרד יכולה לבחור ארבעה כאלו בלי שאלה ואולי חמישה. דל בוסקה עוד יכול לוותר על חלוצים בכלל.

האם אני מסיק מכך שהמונדיאל של ספרד?  לאו דווקא ולא בגלל הבור היחסי בהגנה ורשימת החלוצים הלא מדהימה. זה נושא לדיון אחר – אבל אינני בטוח שדל בוסקה הפנים שינויים פנימיים ביחסי הכוחות בכדורגל הספרדי. וגם משום שכמה שזו קלישאה הם יכולים להרכיב רק ארבעה כאלו. וברמת הארבעה, ביום נתון, יש גם גרמניה.

החלוץ:

אם בוחנים את שורת החלוצים של גביע העולם – זו ארגנטינה שאין לה תחרות בגלל מסי. ואחריו אגוארו, היגואין ויחזקאל.  אני לא מתייחס למונדיאל והאם מסי יצליח בו אלא רק משתמש ברשימה כרפרנס. אם לא היה מסי הייתה תחרות מאד מעניינת מול אורוגוואי. ומה שמעניין כאן שסגנונית זה בדיוק אותו כדורגל.

ועכשיו לאוף-טופיק הכי אוף-טופיק בתולדות הבלוג. הייתי לא מזמן בבוסניה וראיתי את רשימת שמות המשפחה שפרסמה ממשלת ספרד של משפחות יהודים- מגורשים שעשויים להיות זכאים לדרכון ספרדי. ורציתי לראות אם יש שמות כדורגלנים ידועים. ומצאתי אחד: אגוארו!

חוץ מזה באופן כללי תפקיד מפוזר מאד – הם באים מהרבה מקומות – זלטן, ואן פרסי, פלקאו, רוני, קוסטה, בנזמה, ניימר,  לבנדובסקי ויש עוד. באופן מעניין חלוץ הכוח הולך ונעלם אחרי דרוגבה – ואם יש כמה אז יש ייצוג מעניין ליוגוסלביה לשעבר עם דזקו ומנדז׳וקיץ. והנה השפעת הכלכלה ובוסמן: החלוץ הגרמני? מת (למרות שגם כשהוא מת הוא מבקיע בנבחרת), החלוץ האנגלי? מת (אבל במונדיאל הזה עשוי להפתיע כאנדרדוג). החלוץ האיטלקי? הוא נמצא באיטליה.

אני וההר
סיכום עונה – חלק ב' החלטות

127 Comments

D! 21 במאי 2014

מצויין רונן,
ומאחר ואני לא מבין שום דבר אני רק אשב פה בשקט בצד להתבונן במכות.

גיל 21 במאי 2014

המגן התוקף של ברזיל כבר למד לחזור להגנה?*

*עדיין בטראומה מ82.

דורפן 21 במאי 2014

המאמן האירופי החזיר אותו

אריאל גרייזס 21 במאי 2014

סקולארי פתר יפה את הבעיה לפני 12 שנה – הוא שם שלושה בלמים ונתן לרוברטו קרלוס וקאפו לעשות כאוות נפשם בהתקפה

דורפן 21 במאי 2014

הוא שיחק עם שני בלמים. הוא שיחק עם שני דפנסיבים – קלברסון וגילברטו סילבה בכדי לפתור את הבעיה. וגם היו לו ארבעה בלוניסטים (עבר-הווה-עתיד) בסגל וזה ממש פתר את הבעיה.

סלו-מו 21 במאי 2014

שלושה: אדמילסון שיחק יותר כבלם שלישי כשלפניו באמת קלברסון וסילבה

אריאל גרייזס 21 במאי 2014

גם אני זוכר שלושה

Zak 21 במאי 2014

אם רוקה ג'וניור נחשב כבלם (או כשחקן כדורגל בכלל)

אריאל גרייזס 21 במאי 2014

מעולה. דווקא צרפת שלא מופיעה באף חלק מרגישה לי כמו סוס שחור, אולי כי היא מאוזנת מאוד. מצד שני, אתמול קראתי בדיוק שאחד הגנרלים הצרפתים שהפסידו להיטלר קראו ג׳ירו, אז..

דורפן 21 במאי 2014

צרפת עם ייצוג מכובד בכל מקום. אולי זה בגלל שהם הכדורגל הכי מאורגן מבחינת אקדמיה לאומית – הם מפזרים כשרון בכל העמדות.

אריאל גרייזס 21 במאי 2014

הכוונה היתה שהיא לא זכתה באף אחד מהם, הייצוג המכובד זאת הכוונה שלי. כמו תמיד עם הנבחרת הזאת, זה לא שאלה של כישרון אלא של חיבור

מכביסט טירון 21 במאי 2014

כל מה שאני מבקש מהמונדיאל הקרוב הוא משחק בין ספרד וגרמניה, עם הכרעה ברורה לצד הגרמני. הקישור של ספרד נמצא כרגע בחילופי דורות, וההימור הצפוי והמובן בהחלט של דל בוסקה הוא על הדור הקודם. מקווה שרויס, גונדוגן וגצה יזרזו את חילופי הדורות ושביורו הקרוב כבר נזכה לראות את איסקו וחבריו.

דורפן 21 במאי 2014

אין גונדוגן במונדיאל

אסף כלשהו 24 במאי 2014

מצטער על הקטנוניות, אבל השם הוא לא גונדוגאן אלא גונדואן (או אפילו גינדואן): Gündoğan- ה- ğ בתורכית היא לא ג' כמו באנגלית אלא מעין הארכה של תנועת ה- a שבאה אחריה, או חיבור בין ה- O ל- a. כמו שלראש הממשלה שם קוראים ארדואן ולא ארדוגאן.
(וה- י' היא בגלל האומלאוט על ה-u שמורידה את התנועה והפוכת אותה למשהו בין u ל-i).

60 שניות על בלשנות תורכית :)

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

איסקו לא שחקן הרכב בקבוצה מהמקום השלישי בליגה הספרדית. מה בדיוק הוא עשה העונה שמגיע לו מקום בהרכב הנבחרת (חוץ מלהירכש על ידי ריאל מדריד)?

אגב, מלבד שני צ'אבים, שחקני הקישור הספרדי הם בין שיא הקריירה לצעירים יחסית. לא עושים חילופי דורות בין שחקנים בני 28-30 לשחקנים בני 21 שלא הוכיחו כלום. גם בגרמניה שווינשטייגר ולאם ישחקו בהרכב.

לגבי ה"צ'אבים".

אחד מהם משחקן על תקן של נציג של ריאל מדריד והאומה הבאסקית בהרכב.

השני ללא ספק מעבר לשיאו, אבל אולי דל בוסקה בנה על זה שכמו זידאן בשעתו הוא יכול לתת טורניר אחרון גדול.

עומרי 21 במאי 2014

צ'אבי אלונסו על תקן "נציג"??? הוא השחקן היחיד שאין לו תחליף בסגל!!!

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

אה? מה בדיוק הוא עושה שאין לו תחליף?

אביאל 21 במאי 2014

תוהה – זה לא משנה מה הוא עושה, אצל דל בוסקה אלונסו ובוסקטס הם באנקר, ביורו הראשון היו אלה סנה ואלונסו ובמונדיאל וביורו האחרונים הצמד הנוכחי, זה בינתיים הביא לו שלוש משלוש והוא בטח לא הולך לשנות את זה.

ניתאי 21 במאי 2014

גם איקר לא

אריק האדום 21 במאי 2014

שכחת לציין את הבעלים הישראלי. ללא ספק ההתפתחות הכי מעניינת בכדורגל היקומי בעשור וחצי האחרון.

Adam 21 במאי 2014

והמאמן?

דורפן 21 במאי 2014

חשבתי לבחור והתקשיתי. ארגנטינה, פורטוגל וגרמניה נראות חזקות. איטליה וצרפת בירידה ואולי גם הולנד. ספרד חזקה – אבל באופן מעניין אין עכשיו ספרדי בקבוצות הבכירות שלה. באנגליה התפקיד ההיסטורי די מת (מנג׳ר-על שהוא גם מאמן ואחראי על הכל לקריירה שלמה).

אריאל גרייזס 21 במאי 2014

צפון אירלנד, זה ברור

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

מה חזק בגרמניה?

מלבד קלופ אין להם מאמן אחד ברמה גבוהה (אני לא כולל את היינקס כמובן).

אביאל 21 במאי 2014

יואכים לב ?

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

אני חושב שהוא אחת הבעיות של גרמניה.

וונגר לעניים כזה.

דורפן 22 במאי 2014

רנגניק היה הבטחה

תוהה בדרכים 22 במאי 2014

היצפלד זו הערה נכונה.

ועדיין, בסך הכול רמת האימון בגרמניה נמוכה מאד ביחס למה שאתה מצפה מכזו מעצמת כדורגל, לפחות באספקט הטקטי.

כל העונה לא הצלחתי להבין איך באיירן מנצחים בכזו קלות את המשחקי החוץ הקשים ביותר שלהם על הנייר ועוד בהרכב חסרים. ואז ראיתי את המשחק של ריאל מדריד בחוץ מול שאלקה ונפל לי האסימון.

no propoganda 22 במאי 2014

טוב זה סתם מחוסר ידע. לשאלקה יש אולי את המאמן הכי חלש בבונדסליגה. היא לא דוגמא לכלום. מה גם שבאיירן לא נראו יותר טוב טקטית מול ריאל עם המאמן הספרדי שלנו. אחרי קלופ שהוא כמובן רמה מעל כולם יש את טומס טוכל המעולה ממיינץ שכבר כמה שנים מביא קבוצה קטנה מאוד להישגים והם גם עשו בעיות לבאיירן. יש את פחיקס מאגאת שהוא אמנם מעבר לשיא אבל סך הכל מאמן טוב. רהאגל פרש לא מזמן אבל הוא רשום כנראה על ההישג הגדול בכל הזמנים כשלקח יורו עם יוון.

תוהה בדרכים 22 במאי 2014

עובדה ששאלקה עם אותו מאמן הגרוע בליגה, סיימה במקום שלישי.

ואת התופעה של התפרקות בבית ראינו גם מלברקוזן, קבוצה שסיימה במקום רביעי.

אתה לא קבוצות צמרת מליגות בכירות אחרות מובסות בבית בכזו תדירות. ריאל מדריד ניצחה ארבעה משחקי חוץ ביותר משער אחד בעונה שלמה בליגה.

הקבוצות היחידות שכן התפרקו בכזו צורה במשחקי בית הן יונייטד וטוטנהאם והן באמת היו קבוצות לא מאומנות.

נץים 22 במאי 2014

אוטמאר היצפלד?

אריק האדום 21 במאי 2014

המאמן הישראלי? לא ידעתי שיש דבר כזה

גיל 21 במאי 2014

אני מקווה שיהיו משחקים טובים בשלבי ההכרעה. תמיד יש משחקים יפים במוקדמות אבל בשלבי ההכרעה המשחקים הופכים להיות הגנתיים מהפחד להפסיד והרבה פנדלים. אני לא אופטימי לאור כל הפציעות והעומס על השחקנים.

אילן 21 במאי 2014

מעולה, דורפן.

מעניין להבין למה במקומות מסוימים – ברזיל עם מגנים תוקפים וספרד עם קשרים – יש תת תרבות כזו, שמצליחה להישאר אפקטיבית על טווח של זמן ולייצר דור של שחקנים, בתפקיד מסוים. אני לא בטוח שאני מוצא סיבה מובהקת.

ולגבי פויול ווידיץ' – לא ראיתי את וידיץ' משחק כמעט, לצערי, אבל ראיתי מאות משחקים של פויול, והגדולה העיקרית שלו הייתה שהוא היה אגרסיבי מאוד במשחק שלו, אבל במידה גדולה מזו הוא היה מדויק. היו עונות שלמות שיכולת לדעת שלא היה פאול כי הגליצ' היה של פויול, והשידור החוזר הוכיח את זה כל פעם.

דורפן 21 במאי 2014

אני חושב שזה פשוט – תחרות על ההרכב. אתה צריך להיות ברמה איקס כדי להיות מגן בסגל ברזיל ומכאן הכל נגזר.

zork 21 במאי 2014

מצויין.
הייתי מוסיף שגם אחריי טרי ופרדיננד עוד נותרו שחקני הגנה אנגלים מעולים. גארי קהייל נותן עונות פנטסטיות בצ'לסי, הוא בלם מאוד חכם ומאוד אתלטי עם משחק ראש מדהים(וגם בעיטה שמתלבשת פעם ב). חוץ ממנו פיל ג'ונס גם שחקן טוב, ובכלל יש להם לאנגלים כמה בלמים פיזיים מאוד- כשמוסיפים קצת טכניקה הם בטופ העולמי.
-יחד עם ברזיל.

סלו-מו 21 במאי 2014

לא נראה לי שהם מתקרבים להגנה של ברזיל. קייהיל אדיר אבל רק במסגרת המאוד מחמיאה לבלמים בצ'לסי של מוריניו

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

"ההגנה של ברזיל" מלבד תיאגו סילבה (שגם הוא לא שחקן באמת מוכח ברמות הגבוהות באירופה) מורכבת משוער מהMLS, בלם שלא מצליח להיראות אמין אפילו בצ'לסי ושני עושי שטויות סדרתיים כמו מרסלו ואלבס.

כתבתי- שני שחקני ההגנה הטובים ביותר של ברזיל העונה, כלל לא זומנו.

סלו-מו 21 במאי 2014

דאנטה. ואגב דאנטה, כמו מירנדה ופליפה פשוט נמצא בסיטואציה הנכונה בשנת מונדיאל

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

דנטה לא עולה בהרכב- דוד לואיז מועדף על פניו.

הוא גם לא בדיוק הבריק העונה.

עומרי 21 במאי 2014

שני דברים:

1. אני עדיין נותן את הבלם לאיטלקים. על בסיס היורו האחרון אין סיבה לקחת להם את הבכורה.

2. צ'אבי הוא לא מסוג השחקנים שיישב על הספסל והאדמה תרעד. בבארסה או בנבחרת. דל בוסקה יידע לפתוח עם הציוות הטוב ביותר שיש לו מבחינת כושר והתאמה. לפני שנה הייתה סיבה לדאוג ממערך החלוצים, אבל אם קוסטה יבריא הוא אחד מהשניים-שלושה הטובים בטורניר וגם יורנטה ונגרדו אחרי עונות טובות.

דורפן 21 במאי 2014

ראשית, לא נראה לי שקוסטה יבריא ושנית – הוא לא ספרדי. הפוסט הזה בוחן מגמה כללית ולא התאזרחות. לגבי החלוצים הספרדים. על כל גדולתם – סולדדו ונגרדו הלכו לאנגליה ולא יכולים לשים שם גול.

סלו-מו 21 במאי 2014

נכון! ואני חשבתי שסולדדו הוא הברקה של טוטנהאם

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

אלא אם הוא ישחק בגמר האלופות ויחמיר את מצבו, אין שאלה לגבי כשירות של קוסטה למונדיאל. זו הוגדרה כפציעה של שבועיים, שבוע לפני הגמר.

עומרי 21 במאי 2014

נגרדו היה מעולה בסיטי, כששיחק, גם אם לא הבקיע מספיק.
בנוסף, טורס מגיע לטורנירים ושיחק באופן סדיר העונה.
אין ויכוח שזו העמדה הכי חלשה של ספרד, אבל לא חלשה מספיק על מנת לבסס טיעון שהם אינם אחת משתי המועמדות הבכירות.

סלו-מו 21 במאי 2014

רק תיקונים מינוריים: מנדז'וקיץ' ולא מנדזוקוביץ', ונגרדו הוא חלוץ לדעתי ולא קשר התקפי

דורפן 21 במאי 2014

נגרדו נראה לי באנגליה כחלוץ שנדחף החוצה והופך לקשר התקפי כי יותר נוח לו שם.

shohat 21 במאי 2014

רעיון נהדר לפוסט. חסרים רק חלוצים וולשים משנות השמונים ומגינים התקפיים מנתניה.

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

מה שבולט אצל ברזיל, זה העומק בהגנה לעומת השיממון בעמדות מהקישור ומעלה.

בהגנה סקולארי לא זימן אולי את שני השחקנים הכי טובים באירופה העונה בתפקיד שלהם (פליפה לואיס ומירנדה). מהקישור ומעלה, אם אתה מודד על פי יכולת בכדורגל האירופאי, אין להם שחקן אחד שנכנס לסגל הספרדי מלבד ניימאר.

די מדהים לחשוב ששחקנים שלא מאד בלטו בוולסבורג, זניט וטוטנהאם אמורים להוביל את נבחרת ברזיל לזכייה במונדיאל.

דורפן 21 במאי 2014

זה מביך. חבל שאין לו את עוז הרוח להמר שרונאלדיניו יעשה זידאן

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

מה מביך, השיממון או אי הזימונים?

אי הזימון של השחקנים של אתלטיקו קשור לדעתי למקרה דייגו קוסטה.

לגבי חוסר הכישרון בחלק הקדמי, אתה יודע.. כדורגל לא תמיד עובד בצורה הזאת. הרבה שחקנים ברזילאים (פאוליניו, דוד לואיז, ניימאר, פרד) מעלים את הרמה שלהם בנבחרת.

כתבתי פה כבר בעבר, שאני לא מאמין שנבחרת שהחלוץ הפותח שלה הוא פרד והכוכב שלה הוא ילד בן 22, יכולה לזכות במונדיאל. נראה מה יהיה..

דורפן 21 במאי 2014

השיממון. כלומר יכול היה להמר על רונאלדיניו או קאקה אבל זה לא באמת מוצדק

דנידין 22 במאי 2014

לא יודע אם הייתה לו ברירה. נכון שזה קצת פתאטי לזמן את רונאלדיניו ברגע האחרון, אבל גם לעוף ברבע גמר מונדיאל ביתי זה לא פיקניק.
מדהים איך ברזיל הגיעה למונדיאל החשוב ביותר שלה ב40 שנה האחרונות עם שחקן על התקפי אחד בלבד. ועדת חקירה עכשיו.
הם יסיימו ראשונים את הבית, כי אין אף אחת אחרת שיכולה, אבל הדחה מול הולנד או צ'ילה זו לא מילה גסה. ואם לא הן, יש את איטליה אורוגוואי אנגליה לסבך את העניינים.

סקולארי טעה בגדול כשלא עשה כבוד לקוסטה, שהוא יותר טוב מכל מה שיש לו מעבר לניימאר.

הפציעה של סוארז הופכת את אורוגוואי ממועמדת לחצי גמר, לעוד קבוצה טובה עם סופר סטאר ובית מוקדם קשה. (ע"ע פורטוגל ואנגליה)

כספרי 22 במאי 2014

סמוך על פיפ"א

עומרי 21 במאי 2014

פיליפה לואיז חייב להיות בכל הרכב סגל, עומק או לא עומק.
לא בטוח שיש בכלל שחקן הגנה ברזילאי טוב ממנו כרגע.

קורא אדוק 21 במאי 2014

פשוט מעולה מחכה כבר לפוסטים בתקופת המונדיאל

אריק האדום 21 במאי 2014

אני חושב שהבלגים מאוד קרובים להפוך לצרפת. הם ימשיכו שם את מה שהם עושים שנים (רמז, זה לא קשור למשפחת לוזון).
והם עלו רק בעמדת השוער. אני חושב שיש להם נציגות לאורך כל המגרש.
זו נבחרת שאם תתחבר תוכל להיות יותר מסוס שחור וליותר מטורניר אחד.
מאוד מוכשרים, מאוד מאוזנים ומאוד צעירים, שזה טוב ורע.

תוהה בדרכים 21 במאי 2014

אני דווקא חושב שהסגל הבלגי די אוברייטד. אתה יודע..פלאיני עולה שם בהרכב.

יש להם שלושה שחקנים ברמה גבוהה (קורטואה, קומפני, האזרד). השאר או מאד צעירים ולא מוכחים (לוקאקו) או די בינוניים.

הנקודה היא שהבינוניים הללו משחקים באנגליה כך שהם יותר מוכרים מבינוניים ממדינות אחרות.

גלן 21 במאי 2014

אולי אתה בעצם אריק גרטס ולא האדום?

פו 21 במאי 2014

פוסט מעולה- כיף לקרוא!
רגע של דימיון פרוע: ההגנה של ברזיל יחד עם ההתקפה של ארגנטינה…ואז אתעורר לעוד הדחה משפילה של ארגנטינה ע"י הבלגים/פורטוגלים ברבע הגמר

גלן 21 במאי 2014

פה שמעתם את זה לראשונה, צרפת לפחות בחצי.
רונן באשר להימורי מונדיאל-אני מציע שמי שהימר על אנגליה ב 2010 יקבל פור ען שני סטים של הימורים.

אדם 22 במאי 2014

רק שתדע שבעיקרון הצהרה כזו אומרת שהיא מדיחה את גרמניה ברבע

גלן 21 במאי 2014

ובאשר להתקפה אני דווקא מרגיש אורגוואי. אולי אחד לאחד לא, אבל בגיוון ובפתרונות יצירתיים אני מעדיף אותם על ארגנטינה. בעצם זה לא השתנה מ 2010

austaldo 21 במאי 2014

אתה מסתכל רק על העשור האחרון ולכן חצי מההרכב יצא לך ספרדים. זה לא תמיד היה ככה וגם לא בהכרח ישאר ככה. אם מסתכלים בראייה היסטורית (ואצלי ההסטוריה מתחילה בשנות ה 70'. לפני זה פשוט אני לא יודע כי ראיתי רק סרטים באיכות גרועה) אז לדעתי זה הולך ככה:

שוער – המדינות עם שושלות השוערים הכי טובות אלו איטליה וגרמניה. אני אלך בשובר שיוויון עם הגרמנים. גרמניה.
מגנים – לברזיל תמיד היו מגנים (תוקפים) נהדרים: ג'וניור, רוברטו קרלוס … המגן השני שלי יהיה גרמני.
בלמים – מצטער, בניבחרת החלומות שלי אני לוקח את שני הבלמים מאיטליה.
קשרים הגנתיים – בזכות הדור הנוכחי אני אקח אחד מספרד. השני יהיה הולנדי.
קשרים התקפיים – ברזילאי, ארגנטינאי וספרדי. אני עולה עם 5 קשרים כי….
חלוץ – את החלוץ אני לוקח מהולנד. בהרכב חלומות כזה חלוץ אחד מספיק (ביחוד אם קוראים לו דניס ברגקאמפ)

אגב, הבדיחה הולכת ככה: גן עדן הוא המקום בו השוטרים אנגלים, המאהבים איטלקים, הטבחים צרפתים, המכונאים גרמנים ומי שמנהל את הכל זה השווייצרים. הגהינום הוא המקום בו השוטרים גרמנים, הטבחים אנגלים, המאהבים שוויצרים, המכונאים צרפתים ואת הכל מנהלים האיטלקים …

סניור 21 במאי 2014

רעיון מעולה וטור נפלא, אבל כדי להצליח להרים נבחרת שכזו חייב, אבל חייב, סוכן שחקנים ישראלי :)

עידוקוליס ליפשיץ 21 במאי 2014

באמת כיף לקרוא פוסט כזה

גילעד 21 במאי 2014

אני עדיין חושב שברמת הטופ לאיטליה יש קצת יותר "סיי" ממה שנתת להם כאן. העומק די מחפיר ונובע לדעתי בעיקר מהעובדה שבמשך עשור בערך פשוט לא נתנו באיטליה במה לצעירים. לא רק בנבחרת, גם בקבוצות. אבל זרעי השינוי כבר החלו.
בעמדת הבלם, הטופ האיטלקי תמיד היה טכני בהרבה מעמיתיו ליבשת ואחראי בהרבה מעמיתיו באמריקה הלטינית. הקישור האחורי האיטלקי עדיין חזק ומדוייק. אולי בעוד כמה שנים ניתן יהיה לדבר גם על שובו של החלוץ המרכזי האיטלקי

טל 21 במאי 2014

פוסט מעניין. חסר קצת כתום בקישור ובהתקפה?!

martzianno 22 במאי 2014

איזה כיייייייייייייייייייייייףףףףף,
מ-ו-נ-ד-י-א-ל!!!!

אסף THE KOP 22 במאי 2014

בלגיה.

גיל 22 במאי 2014

גן העדן הוא המקום בו כל יום יש משחק של הספרס. אין דברים כאלו בחיים האמיתיים.

שי ס. 22 במאי 2014

לגמרי, רק צריך להקשיב למג'יק:
https://www.youtube.com/watch?v=2nr6rUrnc58

אבי 22 במאי 2014

תענוג

שון 22 במאי 2014

מדויק

סימנטוב 22 במאי 2014

לייק

בני תבורי 22 במאי 2014

אנגליה

Fluttershy 22 במאי 2014

אני חולם שסטיבי יהיה כמו זידאן ב-2006, ויקח את אנגליה הכי רחוק שאפשר… אבל לא נראה לי שזה יקרה.

דורפן 22 במאי 2014

הוא יהיה כמו זידאן ב-2006 וייקח את נבחרתו לבדיוק מקום אחד פחות טוב מב-98

גלן 22 במאי 2014

או שיהיה ממש כמו זידאן ויקח אותם לאותו מקום בדיוק כמו ב 2002 .

בני תבורי 22 במאי 2014

זה מאותו כדור בדולח?

דורפן 22 במאי 2014

בני – מה עם קומון סנס ולא תחזיות בעלמה? מה עם העובדה שהנבחרת האנגלית פשוט לא טובה? מעבר לתחזיות, להימורים ולתפילות ליהוה – אין לזה משמעות?

Fluttershy 22 במאי 2014

הנבחרת אולי לא טובה, אבל מדובר רק על 7 משחקים, 4 מתוכם משחקי נוק-אאוט, ששם כמעט הכל יכול לקרות, חוץ מזה מדובר בנבחרות, שהשחקנים שלהם נפגשים רק אחת בכמה זמן, והשחקנים שלהן לא מגובשים במיוחד, הרמה במודיאל/יורו לא מאוד גבוהה בד"כ, יש מקום להפתעות. זכייה של אנגליה תהיה הפתעה פחות גדולה מזכייה של יוון ביורו 2004, למשל. יחד עם זאת, ברור שאנגליה לא מספיק טובה, במקרה הגרוע היא לא תעבור את שלב הבתים, במקרה הטוב היא כן תעבור אותו (במיוחד אם סוארז לא יהיה כשיר), ואז יש לה סיכוי טוב מאוד בשמינית נגד כל קבוצה מבית 3, אבל ברבע הגמר היא כנראה תעצר (נגד ברזיל, כנראה). יותר מרבע גמר באמת תהיה הפתעה גדולה, אבל זה לא אומר שצריך לאבד תקווה.

martzianno 22 במאי 2014

זה לא כדור בדולח, זאת גלולת הזיות.

בני תבורי 22 במאי 2014

רונן – נבחרת שמשחק בה ווין רוני לא נכנסת להגדרה נבחרת פשוט לא טובה.

דורפן 22 במאי 2014

בני – היא נבחרת 10-20 בעולם וזהו. בצירוף העובדה שהיא צריכה לשחק עם לחץ וציפיות של נבחרת טופ -5. זה פשוט לא יקרה. ראית את צ׳ילה קורעים אותם בקלילות בוומבלי? ראית את הפערים? לא מגרמניה, מצ׳ילה!

matipool 22 במאי 2014

אם להודג'סון יהיו ביצים ( כמו שהיו לו כשבחר בסגל המורחב )לעלות בהרכב צעירים מוכשרים וחסרי פחד כמו סטרלינג , בארקלי , הנדרסון וללאנה ( שכבר לא כל כך צעיר אבל חסר ניסיון ) לצד הוותק והניסיון של סטיבי ורוני , אני צופה הפתעה חיובית מצד אנגליה במונדיאל .

תוהה בדרכים 22 במאי 2014

מוכשרים זה דבר יחסי. הם מוכשרים יחסית לשחקנים אנגלים בשנת 2014, הם לא מוכשרים ביחס לסטנדרט בכדורגל העולמי.

הסיכוי האנגלי לעשות משהו מגיע מההגנה.

MCMANAMAN 22 במאי 2014

סטרלינג מוכשר ביחס לסטנדרט העולמי

matipool 22 במאי 2014

מההגנה ? עם גלן פאקינג ג'ונסון ?!

תוהה בדרכים 22 במאי 2014

תזכור שהמשחק של אנגליה יהיה הרבה פחת הרפתקני מזה של ליברפול.

בסגל הנוכחי שלה, עם מאמן כמו הודג'סון, אתה לא מצפה מאנגליה לכדורגל גדול.

מצד שני, בטורניר נוק אאוט, במידה וההגנה שלך עומדת טוב, תמיד יש לך סיכוי לגנוב איזה גול במצב נייח ולנצח.

דורפן 22 במאי 2014

אם לאנגליה הייתה הגרלה יותר קלה – היא הייתה בהחלט מועמדת לשמינית גמר. היא כן בין ה-16 הטובות בעולם כנראה. אבל עם ההגרלה זה כמעט בלתי אפשרי. אני מהמר על נקודה מול איטליה ואורוגוואי – ואז הם כבר במצב שאם אורוגוואי ואיטליה מסכמים על תוצאה – הם בחוץ.

עפר ויקסלבאום 22 במאי 2014

אתה אומר, דורפן, שאפשר לאזרח את " קון "?

דורפן 22 במאי 2014

אני אומר שהוא היה יכול לבחור לשחק בין נבחרות ישראל וספרד…

גלן 22 במאי 2014

בהי לך תדע- אולי הייתם צריכים למכור את סוארז לא מחר אלא אתמול.
ועדיין, גם בלי סוארז אני לא חושב שאפשר להוריד את אורגוואי מהקונטנדריות. יש בהם משהו מיוחד עם כל הפציעות האלו.

צור שפי 22 במאי 2014

פוסט מצויין וזרז לבלוטות הרוק לקראת ה-12 ביוני. חייב להגיד שאין לי הפעם נבחרת מובהקת שאני ממש רוצה שתזכה למעט האופציה הרומנטית שזו אורוגוואי. גם בלגיה זו אחלה אופציה אבל אני לא מצליח להביא את עצמי לעשות קישור בין המילים "רומנטי" ו"בלגיה". יש רק נבחרת אחת מבין המשמעותיות שבאופן מובהק וברור לא הייתי רוצה שתזכה וזו המארחת. אני מניח שתוך כדי צפיה הלב יתחיל ללכת לכיוונים משלו.

יוני (המקורי, מפעם) 22 במאי 2014

בלם אחד מאורוגוואי. ומסכים עם גלן לגבי צרפת. נראה שיש להם סגל מאוזן. בלי נקודות חולשה משמעותיות.

דודו פ. 22 במאי 2014

בינתיים יש דיווחים על פציעה של לואיס סוארס באימון ועל ניתוח בברך שההחלמה ממנו לוקחת 4-6 שבועות, מה שאומר שהוא כנראה מחוץ למונדיאל. אנגליה צריכה להיות מאוד מאושרת מהחדשות הללו. זה מגדיל את הסיכוי שלהם לעלות מהבית ביחד עם איטליה.
לי אישית חבל מאוד שהוא יחסר במונדיאל. חיכיתי כבר לראות את המפגש שלו עם חבריו לליברפול במשחק הקריטי בין אורוגוואי לאנגליה. חשבתי שאורוגוואי יכולה ללכת רחוק מאוד במונדיאל הזה, לפחות עד החצי, אבל בלי סוארס זה יהיה בלתי אפשרי.

matipool 22 במאי 2014

למרות שאני אוהד אנגליה , אני הרבה יותר אוהד ליברפול וזה שוק גדול ואכזבה עצומה אם אכן הוא לא יהיה כשיר למונדיאל .
אחד השחקנים שכל אוהד חיכה לראות במונדיאל .

MCMANAMAN 22 במאי 2014

אם סוארס פצוע אורוגוואי אחרונה בבית לפי דעתי…קאבאני לא היה מספיק טוב השנה, פורלאן מעבר לשיא ולפי מה שראיתי רוב הסגל זהה למונדיאל הקודם מה שאומר שהוא קצת מבוגר מדי
חוצמזה הייתי הולך על שוער ובלמים איטלקיים. גם עכשיו, גם לפני עשור, גם לפני חמישים שנה. גם בגיל 47 בופון עדיין בטופ ועם כל הכבוד לטיאגו סילבה, דאנטה ודויד לואיז אני לוקח את קייליני, ברזאלי ובונוצ'י על פני כולם

תוהה בדרכים 22 במאי 2014

לא ברור על בסיס מה אתה מעדיף אותם. מה השחקנים האלו הוכיחו ברמות הגבוהות של אירופה?

MCMANAMAN 22 במאי 2014

הם משחקים כחלק מקבוצה אשר עדיין לא חזרה להיות מאריות אירופה לפי דעתי זה לא מוריד מהיכולת שלהם אלא מעיד על היכולת של הקבוצה כולה
בנוסף המערך של יובנטוס נשען התקפית על היכולת של 3 הבלמים האלה – בגללם המגנים בעיקר תוקפים ואין קשר אחורי אמיתי
חוצמזה שהייתי לוקח אותם בגלל שהם משחקים ביחד. ברמת הנבחרות זה יתרון עצום על טיאגו סילבה ודוד לואיז, פיקה וראמוס או הומלס ובואטנג

גל 22 במאי 2014

פוסט מצויין, אבל לא יודע אם החלוץ האנגלי מת, בכל זאת יש את רוני וסטארידג'.

רוני יעקוב 22 במאי 2014

למה אף אחד לא סופר את האיטלקים אשר הגיעו לגמר היורו רק לפני שנתים?

דורפן 22 במאי 2014

אני חושב שזו התקווה של אנגליה. כל 2-3 טורנירים איטליה מפשלת לגמרי בלי סיבה. ואז היא מודחת על ידי קוריאה או סלובקיה או צפון קוריאה או פולין או מאבדת נקודות לניו זילנד או משהו. אז אולי יהיה לאנגלים מזל. אני חצוי. בדרך כלל אני רוצה שאנגליה פשוט תעוף וגמרנו. אבל אחרי העונה שהייתה אם וולבק או פיל ג׳ונס יתנו טורניר יפה זה יכול לעזור ליונייטד. אז אני בהחלט יכול לחיות עם התסריט החיובי מצד האנגלים – לעוף ב-16.

תוהה בדרכים 22 במאי 2014

הסתברותית, קשה להאמין שהאיטלקים יודחו פעמיים ברציפות בשלב הבתים במונדיאל.

הסיכוי להדיח את אורגוואי הרבה יותר גבוה. אין להם הרבה שחקנים איכותיים והמרכזי שבהם אולי לא יהיה במונדיאל. גם כקבוצה הם לא מאד הרשימו בתקופה האחרונה.

דורפן 22 במאי 2014

אם סוארז פצוע זה משנה את התמונה. אבל צריך לזכור שמונדיאל בדרום אמריקה מאד משנה את התמונה. אני חושב שחוץ משתיים-שלוש הגדולות של אירופה (ספרד וגרמניה ואם הולנד תגיע מחוברת אז גם) – צריך להתייחס לכל הדרום אמריקאיות (צ׳ילה, קולומביה ובוודאי אורוגוואי ואולי אקוואדור) כלא פחות טובות מכל הדרג הבא של אירופה.

תוהה בדרכים 22 במאי 2014

אני יודע שאתה אוהד של הולנד ועכשיו שואן חאל מאמן את יונייטד, אז בכלל יש לך אינטרס.

אבל הם ממש לא ראויים למעמד של ה"גדולה השלישית" מאירופה. תסתכל על הסגל שלהם, הוא מביך למעצמה כזאת. ובDNA שלהם אין את הקטע של משחק הגנה או לחימה שיכול לחפות על נחיתות כישרון.

לאורוואים לפחות יש חצי ביתיות ואת רוח הלחימה המפורסמת. ואתה יודע.. גם בלי סוארז אתה יכול להבקיע שער ממצב נייח ולהגן טוב.

דורפן 22 במאי 2014

אבל ההולנדים היו טובים במוקדמות. אולי אין להם עומק – אבל אתה לא ״מביך״ עם רובן וואן פרסי. הם פשוט יותר תלויים בכך שכמה שחקנים ישחקו טוב. זה בטח פחות מביך מהכדורגל של וון מרוויק.

עומרי 22 במאי 2014

זו נקודה מאוד מדויקת. בהיבט הימורים – סירבתי להצעה להתערב מי תגיע רחוק יותר, איטליה או ארגנטינה – כי לא ניתן לדעת מתי איטליה פשוט לוקחת OFF.
מצד שני אין לי ספק שלאיטליה סיכוי ריאלי יותר לזכייה מהחבורה הארגנטינית שאני לא מאמין בה כמעט לחלוטין, הגרלה טובה ככל שיש לה.

סימנטוב 22 במאי 2014

דברי הנסיך (הכתבות היום ציטטו אותו מכאן). בלוג שבועי עד אחרי המונדיאל
http://blog.paddypower.com/2014/05/22/paul-scholes-exclusive-how-england-can-get-the-best-out-of-wayne-rooney/?area=blog_home_carousel&button=We%27ve%20signed%20Paul%20Scholes

אבי 22 במאי 2014

מדהים, סקולס ממשיך להגיד את האמת. מת עליו:
http://www.theguardian.com/football/2014/may/22/paul-scholes-criticises-manchester-united-wayne-rooney

אפרופו מות החלוץ האנגלי…

אבי 22 במאי 2014

סימנטוב השיג אותי!
הקישור שלו עדיף :-)

דורפן 22 במאי 2014

אני שמח שסקולס חולק איתי את אותן עמדות ממש! ואגב, הוא עושה ליונייטד שירות גדול. הוא נשכב על הגדר וכנראה לא יקבל ג׳וב (אם רצה ג׳וב) אבל הוא שם את כל הלחץ על וודוורד והגלזרים. שסקולס יהיה אחראי על האימון בסולפורד בוייז ואולי יארגן לנו שחקן או שניים.

סימנטוב 22 במאי 2014

ממש גדול הדור וצדיק הדוק.
הדברים שלו על רוני מרתקים.

דורפן 22 במאי 2014

גדול הדור. וטוב שאומר את זה מישהו שווין רוני בינתיים יכול לצחצח את נעליו.

אבי 22 במאי 2014

אסור לשכוח שאחד, אביר של הממלכה, כבר החליט שהגיע זמנו של רוני ללכת, ואז בא יורשו והתייחס אליו בכבוד ששמור רק לאבי נימני, ושם את כל הביצים בסל שלו. ימים יגידו. תמיד יש תקווה…

דורפן 22 במאי 2014

יש לך עכשיו מאמן (אני לא אומר מנג׳ר אבל מאמן) לא פחות מפרגוסון. אולי הוא יכול להתניע את הדברים מחדש איתו. אבל באמת רק אם רוני יקשיב לו.

אבי 22 במאי 2014

נכון, העתיד תמיד פתוח (מחשבה מועילה למובטל כמוני…).
מה שכן, עם כניסתו של סקולס לתחום, יש לי עכשיו שני בלוגים חובה על ספורט ;-)

דוד 22 במאי 2014

מעניין אותי למה אתה חושב שקסיאס לא יותר משוער קו. יש לו אחוזים נדירים באחד על אחד וחלוצים משקשקים מולו (היום כבר פחות אבל רק בגלל ספסול לא מוצדק).

דורפן 22 במאי 2014

התכוונתי לשוער הצלות. לאו דווקא קו. הוא מארגן הגנה די בינוני. את מה שהוא עושה בהירואיות ואן דר סאר פותר בהוראות.

דנידין 22 במאי 2014

אגב, הגרלת המונדיאל שוב יצרה שני חצאים לא שווים ברמתם.
בבתים הראשונים (א-ד) יש שש מועמדות (לפחות בעיני עצמן): ברזיל, ספרד, הולנד, אורוגוואי, איטליה ואנגליה.
בחצי השני ארבע בלבד: צרפת, ארגנטינה, פורטוגל וגרמניה.
כך שצפוי שהנבחרת המפתיעה (ותמיד יש כזו) תבוא מהחצי השני.

בלגיה, כך או אחרת, תצטרך לעבור את גרמניה או פורטוגל בדרך למעלה, אבל נבחרת כמו שוויץ יכולה להגיע לחצי גמר בלי להתקל באף נבחרת גדולה (ניגריה בוסניה בשמינית, בלגיה ברבע)

דורפן 22 במאי 2014

את כל ההערכות הללו מטרפדת העובדה שיש שלושה בתי מוות. ספרד והולנד יכולות להדחק למקום השני ובקונסטלציה מסויימת לעוף. גרמניה בכלל לא בטוחה במקום הראשון. אנגליה-איטליה-אורוגוואי הכל יכול להיות. והחשיבות של מי רואה עצמה מועמדת קטנה.

דנידין 23 במאי 2014

מועמדת = קבוצה חזקה שהגיע להישגים מרשימים בטורנירים האחרונים או שיש לה סופרסטאר מהטופ פייב.
מועמדת בעיני עצמה = קבוצה שלא עשתה כלום כבר שנים, עם סגל סביר במקרה הטוב, שמאמינה שהיא חוזרת הביתה עם גביע, בניגוד לדעת רב הפרשנים. בקיצור, אנגליה.

תומאס 23 במאי 2014

אתה באמת רואה את אנגליה איטליה ואורגוואי כבית מוות? אולי רק לאנגליה. הסיכוי שלה לעלות קלוש, וזאת לצערי.
חוצמזה שהייתי בטוח שבאימון השחרור, מייד אחרי סוף העונה, סוארז ייפצע מתיקול חזק מדי של אחד משחקני ליוורפול הצעירים….

ערן 23 במאי 2014

אני חושב שאני מבין מדוע ברזיל- שאהבתי אותה בטירוף ב 82- אינה מדברת אליי בכלל עתה.
אז, הקישור המדהים ביותר בעולם-.זיקו, סוקרטס ופלקאו, ולידם ג׳וניור ואדר. הגנה איומה. והכדורגל הכי שמח והתקפי בעולם.
כיום-בלמים ומגינים מעולים. אבל חלוצים ברזילאים תותחים-בקושי. סגנון- דונגה, ולא טלה סנטנה.
קדימה אורוגוואי וארגנטינה!

Matipool 23 במאי 2014

לייק חוץ מארגנטינה .
גם אני הייתי אוהד ברזיל ב-82׳ ( הייתי אז בן 14 ) . אח״כ הפכתי לאוהד אנגליה שבע מרורים והפסדים בפנדלים .

Comments closed