מונדיאל (30). הבלוג, בלי סיבה נראית לעין, נכנס בקוראים!

כדורגל נבחרות הוא מוצר נעלה בהרבה על כדורגל קבוצות

ברקע למונדיאל, אמנם בקטן, מתנהל לו שוק ההעברות.

יונייטד למשל על פי הידיעות כבר רכשה את אנדר הררה ואולי תקנה את לוק שואו. אני אפילו לא מוטרד מכך, כי כפי שכתבתי ואן חאל נמצא פיזית עם מאגר השחקנים הכי מתאים לו ושיטת המשחק שלו והמנטליות שלו ואם ירצה ירכוש כמה מהם. אבל לא זה הנושא!
כל המגיבים שרוצים רק לכתוב על הקניות של יונייטד, או קבוצות אחרות, מתבקשים לשוב לכאן ביום הבסטיליה!

הנושא הוא שממש טוב לדון חודש שלם בכדורגל בלי כסף. השחקנים מרוויחים כסף. והמפעל עושה כסף. וכסף אפילו משפיע בכך שהארגון של הנבחרת הגרמנית הוא בוודאי טוב מזה של הנבחרת הניגרית. אבל הכסף הוא לא האלמנט התרבותי המרכזי בסיפור. וב47 החודשים הבאים וב-47 הקודמים הוא כן. חוץ מביורו. תודה לאל יורו זה לא רק שם של מטבע.

פעם כדורגל היה רק משחק, אנשים חושבים שזה היה עד 1995 אבל בעצם זה היה רק עד 1875 או משהו כזה. אבל מבערך לפני עשר שנים 80% מהכדורגל במדינות הגדולות הוא מין טקס בו קבוצות מביסות קבוצות עם שליש התקציב שלהן. לרוב המשחקים של הקבוצות הטובות יש ערך בערך כמו הטקס בסומו שבו זורקים לאלים קצת אורז.

וכאן יש לנו תחרות שהאלמנט הבסיסי הוא הדרך בה מדינות מכשירות את השחקנים שלהם. זה לא אומר שאין הצלחות או כשלונות בגלל מאמנים ושחקנים. הולנד וצרפת מצליחות וספרד נכשלה כי הולנד וצרפת עשו צעדים פרסונלים וטקטיים נכונים וספרד הפעם נכשלה בכך. ואפשר בהחלט לדון בהחלטות הללו כי הן מעניינות. אבל אנגליה יכולה לדון עד מחר במאמנים כי אולי יש לה חמישה שחקנים מתאימים לסגל צרפת אבל אין לה שחקן אחד שצרפת צריכה. היא מהותית גרועה יותר.

ובדיון הזה על כסף בכדורגל קבוצות, נוספת עכשיו תופעה מתחסדת חדשה.  כאילו הכסף של יונייטד וברצלונה הוא קדוש כי ״הגיע מאוהדים״ ולא מטונף כי הגיע מאיזה אוליגרך נפט. אז ככה אולי הכסף יותר לגיטימי כי נגרם בפחות נזק לפחות אנשים. כנראה שהוא לגיטימי יותר מבחינה חוקית ומוסרית. אבל זה לא משנה כלום מהבדיחה על חשבון אוהדי הכדורגל.

ואני לא מדבר רק על כדורגל ברמה הגבוהה. קחו את ישראל: המהפכה הניהולית במכבי תל אביב? לא מזלזל אבל תרגיעו! קבוצה אחת עם תקציב לפחות כפול מהאחרות היא טובה יותר. כפיים.

אבל האמת שכתבתי יותר ממה שהתכוונתי על חוסר הצדק הכלכלי בכדורגל קבוצות. מה שעוד יותר מפריע זה רדידות הדיון. הכל כסף. הכל ״מי צריך לקנות״. אני לא אוהב את הדיונים הללו גם בספורט האמריקאי שם הכסף כן מחולקת בצורה שתבטיח את לגיטימיות התחרות. גם שם זה רדוד הדיון ״אם השחקן שווה את הכסף״. אז אני מעדיף לדון על למה ריקרדו פתח במקום מוחמד, מאשר למה לא מכרו את כריס וקנו את מיקלה. הכסף השתלט לחלוטין על הדיון בכדורגל קבוצות. ויש לי חדשות עבורכם קוראים יקרים – גם אצלכם! תתביישו לכם!

ועכשיו תנו להנות מעוד שבועיים מונדיאל לפני שאתם מבלבלים את המוח על העברות.

כולה נשיכה
יומן האליפות של הולנד 9: אידיאולוגיה מול מציאות

85 Comments

glen 25 ביוני 2014

אמרתי לך לאחרונה שאני אוהב אותך?

דורפן 25 ביוני 2014

ברור לי שזה בגלל הרמז של יום הבסטיל ולא התוכן… לא תעבוד עלי!

glen 25 ביוני 2014

ממש לא וביום הבסטיליה טני בטור (והשנה אני מצטרף לטור ל 3 ימים כצופה עם חבר צרפתי עם דירת וקאנס באזור)

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 25 ביוני 2014

מבחינתי זו הכותרת המבריקה בתזמונה

צרפתי 25 ביוני 2014

Allons enfants de la Patrie
Le jour de gloire est arrivé !
ויחי המנגל השנתי על הדשא בבית ועם, למה לא, כוכב שני על החולצה!

glen 25 ביוני 2014

כבר שבועיים אני סחבק של אברה, מרוצה מהיבוש של נסרי, מייחל להצלחת ון פרסי וואן חאל ואפילו אתמול שמחתי על הפנדל ליוון ומפלת טורה המאכזב. זה גן עדן!

תומר חרוב 25 ביוני 2014

Hear hear

יואב 25 ביוני 2014

כל מילה.

גיל 25 ביוני 2014

יפה, זה כמו שבזמן סדרת הגמר בנבא דנים באיפה לברון ישחק בשנה הבאה והאם דאנקן יפרוש.

דורפן 25 ביוני 2014

כן לאנשים יש תשוקה גדולה יותר לראות ״גניבת דרפט״ או החתמה חכמה מאשר דאנק חזק או פיק אנד רול טוב.

דיזידין 25 ביוני 2014

אני חוזר אומר ומתריע: הכנסת אמצעים טכנולוגיים כדי לעזור לשופטים משחקת לידי הקבוצות העשירות.

גיל 25 ביוני 2014

איך בדיוק? אולי זה דווקא יבטל את ההטיות שיש לטובת הקבוצות הגדולות?

פו 25 ביוני 2014

למה?

דיזידין 25 ביוני 2014

זה ההסבר:
כדורגל הוא המשחק הכי נטול צדק שיש (וזו לא ביקורת, למעשה זה אחד מסודות הקסם של המשחק). הוא נטול צדק בהרבה מובנים, אבל לצורך העניין אתמקד באספקט אחד בלבד: הקבוצה היותר טובה על המגרש לא תמיד מנצחת. וזה בגלל כמה גורמים, כמו השפיץ של הנעל וטעויות שיפוט.
ברגע שנקטין את טעויות השיפוט, נוריד את המקריות ונגדיל את הסיכוי של הקבוצה הטובה יותר לנצח.

דוגמא מתחום אחר לגמרי: נניח שנבטל את הפוטו-פיניש בריצות 100 מטר. התוצאה הבלתי נמנעת תהיה שיהיו מקרים שבהם האצן שהגיע שני יקבל את מדליית הזהב. כלומר, הטכנולוגיה המונעת טעויות שיפוט מבטיחה שהטוב יותר אכן ינצח.
באתלטיקה זה מצוין, אבל בכדוגל, לדעתי, זה יפגע במשחק.

גיל 25 ביוני 2014

ההסבר לא משכנע כי הוא מתעלם מטעויות שיפוט שקיימות לטובת הקבוצות הגדולות. נניח במשחק של אירן ארגנטינה היה צריך להיות פנדל לאירן למרות שהיא הייתה חלשה יותר. מספיקה טעות אחת כזו כדי לקבור קבוצה קטנה בעוד קבוצה גדולה יכולה להתגבר על טעויות לרעתה יותר בקלות. בכל מקרה, המטרה היא להקטין כמה שיותר את הטעויות של השופטים וזה לא קשור למי יותר טוב במשחק.

דיזידין 25 ביוני 2014

1. כמובן שאפשר למצוא משחקים שבהם טעויות שיפוט שיחקו לטובת הקבוצה הגדולה. אבל באופן כללי, על פני כל המשחקים, טעויות שיפוט טובות יותר לקבוצות הפחות טובות.
2. זה ברור שהמטרה של האמצעים הטכנולגיים היא להקטין את טעויות השיפוט. השאלה היא אם זה טוב או רע לכדורגל.

גיל 25 ביוני 2014

אתה רציני? ברוב המשחקים יש טעויות שיפוט לטובת הגדולות. שופט מושפע מהשם של הקבוצה, מהקהל. ברגע שאתה מכניס טלביזיה אז כבר יותר מאוזן לטובת הקטנות.

ולא ממש מבין מה רע בהקטנה של טעויות שיפוט בכל ספורט? אתה רוצה שמשחק יוכרע על טעות? זה ממש לא קשור למי נהנה מהטעות. טעויות הורסות את המשחק ואת החוויה לצופים.

דיזידין 26 ביוני 2014

כשאני מנסה לחשוב איזה ארבעה אירועים הכי זכורים לי בתולדות המונדיאלים, שלושה יהיו קשורים לטעויות שיפוט או לחוסר צדק (אנגליה 66, היד של מראדונה, ההפסד של הולנד לגרמניה ב-74') ואחד יהיה קשור לכך שלמרות חוסר הצדק המובנה, הצדק בסוף ניצח: הגול של זידאן.
זה מה שהכי מרגש בכדורגל.

דיזידין 26 ביוני 2014

ובקשר לטענתך הראשונה, כיוןן שהדוגמאות שלי מכדורגל ומאתלטיקה לא שכנעו אותך, בוא ננסה אגרוף:
נניח שאתה נלחם במתאגרף שיותר טוב ממך בקרב הספיציפי הזה. על כל אגרוף שלך, הוא מכניס לך שניים.
עכשיו, אם השיפוט יהיה מושלם ונטול טעויות, אתה מאה אחוז תפסיד.
ככל שהשיפוט יהיה גרוע יותר, כך יגבר הסיכוי שלך לנצח.
ובמקרה הכי קיצוני – כשהשופט עיוור, חירש ותתרן – הסיכוי שלך לנצח יזנק לחמישים אחוז, למרות שהיית פחות טוב.

גיל 26 ביוני 2014

למה שמתאגרף שהרבה יותר טוב ממך לא ינצח אותך בכל קרב? אולי שהם יתאגרפו רק עם יד אחת כדי שזה יהיה יותר הוגן? אני באמת לא מבין את ההגיון פה. לתת לחלשים הזדמנות לנצח כשלא מגיע להם זה אנטי ספורטיבי.

דיזידין 26 ביוני 2014

אז לפחות עכשיו אנחנו אולי מסכימים ששיפוט גרוע משחק לטובת החלש?

ואני לא טוען שצריך לעזור לחלש לנצח. הדיון התחיל בזה שאמרתי ששיפוט נטול טעויות ישחק לידי הקבוצות העשירות. ועל זה כאמור אולי הסכמנו :)

גיל 26 ביוני 2014

לא, אני לא מסכים לזה. נתת דוגמא שמישהו חזק מנצח ב100% מהמקרים אז ברור שלא אין מה להרוויח משיפוט גרוע. אבל ברוב ההתמודדויות אין 100% ודאות (תשאל את באסטר דאגלס) כך שזה יכול להיות לרעת כל אחד מהמתמודדים.

דיזידין 26 ביוני 2014

לא לא ידידי, אתה מעוות את דבריי.
היה קרב אחד, הוא נגמר, והמתאגרף בפינה האדומה היה יותר טוב. השאלה היא אם הוא יעדיף שהשופט שמכריע מי ניצח יהיה טוב ככל האפשר ואם יריבו יעדיף שיפוט גרוע ככל האפשר – וברור שהתשובה היא כן!

גיל 26 ביוני 2014

ברור שיריב שמפסיד ב100% יעדיף שופט גרוע, איך אחרת יש לו סיכוי לנצח?

דניאל אחר 25 ביוני 2014

יש שתי בעיות בטיעון הזה.
הראשונה היא שאתה מניח שטעויות שיפוט מתפלגות באופן אחיד. אין לי נתונים, אבל התחושה שלי היא שהן נוטות להעדיף קבוצות גדולות (בין היתר כי הן נוטות להעדיף קבוצות שתוקפות, ד"א, מה שחופף לרוב עם הקבוצה העדיפה).
השנייה היא יותר חמורה – אז מה? מקריות זה נחמד אבל תחושת צדק חשובה (לרוב האנשים) יותר. באותה מידה אפשר להחליט שבדקה ה-37 מרחיקים שחקן שנבחר באופו אקראי. זה גם יגדיל את המקריות ויעזור לקבוצות קטנות (אולי), אבל תסכים איתי שזה לא יישפר את המצב.

דיזידין 25 ביוני 2014

כפי שכתבתי, לדעתי חוסר הצדק המובנה בכדורגל הוא אחד מסודות הקסם שלו.
בניגוד לכל ספורט אחר, כדורגל הוא כמו החיים עצמם – אין צדק, הטוב לא בהכרח מנצח, החלטות שרירותיות שלא תלויות בך משנות את חייך.
לכן כדורגל כל כך מרגש, לכן כשהצדק כן נעשה (נגיד גול ניצחון לקבוצה הטובה בדקה ה-90) זה קתרזיס שאין שני לו בספורט.

דיזידין 26 ביוני 2014

ולסיכום: חוסר הצדק בכדורגל הוא הרבה יותר מטעויות שיפוט, הוא נמצא עמוק בספר החוקים.
באיזה עוד ספורט עבירות כל כך משתלמות? הרי אתה יכול לקצור שחקן יריב, בכוונה, ורק להרוויח מזה. ברצלונה הגדולה עשתה מזה שיטת משחק, כשקטעה כל התחלת התקפה של היריב בעבירה מכוונת.
ומהצד השני של המטבע, באיזה עוד ספורט יש עונשים כל כך לא מידתיים שמכריעים משחקים כמו פנדל וכרטיס אדום על עבירה מקרית בקצה הרחבה?
ובאיזה עוד ספורט השופטים כל כך לא מקפידים על דיוק? נגיד חומה שעומדת שבעה מטר מהכדור (אפילו במונדיאל הזה עם הקצף) או כדור חוץ שמוחזר עשרים מטר מאיפה שהכדור יצא, או שופט ששורק לסיום באופן שרירותי באמצע בעיטה שנכנסת לשער?

austaldo 26 ביוני 2014

לפני כמה חודשים וואלה ספורט פירסמו טור שבו הכתב עשה עבודה ובדק טעויות שיפוט והראה שסטטיסטית שופטים משמעותית נוטים לטעות לטובת הקבוצות הטובותעשירותידועות יותר וכן לטובת הקבוצה הביתית.

זה אומר שפנדל "גבולי" ינתן לרוב לקבוצה הטובה יותר. זה אומר ששחקן בעל שם יצא עם אזהרה במצב בו שחקן מקבוצה קטנה יקבל צהוב. בקיצור זה אומר שהטיעון שלך לא מחזיק מים.
מצחיק גם שאתה מביא את פאקינג ברצלונה בתור דוגמא לקבוצה שלא שורקים לה עבירות או לא מוציאים לה צהובים.

גיל 26 ביוני 2014

אני נגד התפיסה הרומנטית שכדורגל או כל ספורט אחר הוא כמו החיים עצמם כשכל אחד בוחר לו מה זה אומר "חיים". אתה הצבעת כאן על כל מיני עיוותים שאכן קיימים בכדורגל כמו פערים בין חלשים לחזקים, או עבירות שמשתלם לעשות. אני גם לא אוהב את זה אבל צריך לטפל בזה בחוקים עצמם ולא ביצירה של עוד עיוותים.

דיזידין 26 ביוני 2014

austaldo, בהחלט יכול להיות שהטיעון שלי לא מחזיק מים. זו לא תהיה הפעם הראשונה…
אבל לפני שאתה קובע זאת, כדאי שתקרא שוב את המאמר מוואלה ולא תסתמך על הזיכרון, כי לדעתי המאמר עסק אמנם בהטיות של שופטים, אבל לא דובר בו על הטיה לטובת קבוצות או שחקנים יותר טובים.

וגיל, שוב, הדיון החל בזה שטענתי שקבוצות עשירות ייהנו יותר מהכנסת טכנולוגיה חדשה לשיפוט.
אני אפילו לא בטוח לשזה לגמרי רע, כי סך הכל זה אבסורד שמאות מיליוני צופים מכל חור בעולם רואים יותר טוב מה קרה על המגרש מהשופט שצריך להכריע.
.

דיזידין 26 ביוני 2014

התבלבלנו פה.
אתה עולה לקרב מול ג'ו פרייזר בשיאו. ברור ששופט עיוור עדיף לך.
אותו דבר, הפועל קטמון עולה למשחק מול ריאל מדריד, ברור שהיא תעדיף שופט עיוור ששורק אקראית.
אותו דבר, קבוצה ענייה משחקת נגד קבוצה עשירה, ברור שככל שהשיפוט יותר גרוע כך סיכוייה עולים.

גיל 26 ביוני 2014

והקשר לספורט הוא…?

זיגפריד 26 ביוני 2014

שקבוצה (או ספורטאית) נחותה תמיד תעדיף שופט גרוע, כי היא יכולה רק להרוויח מכך (בהנחה שאין גרוע מהפסד, ההפרש לא משנה).

דיזידין 26 ביוני 2014

וגם ההיפך: קבוצה עדיפה/עשירה תעדיף שיפוט טוב וחף מטעויות. מ.ש.ל

גיל 26 ביוני 2014

ושוב, אני שואל, הקשר לספורט הוא…? מה שאתם מציעים זה להפוך את הספורט לWWE. אין לי בעייה עם זה רק אל תקראו לזה ספורט. כמו שכבר אמרו כאן, כדי לעזור לחלשים אפשר מראש לשלוף כרטיס אדום נגד הקבוצה החזקה שיהיה מעניין, רק שזה לא ספורט.

דיזידין 26 ביוני 2014

מוזר שאתה כותב את זה.
לא ביקשתי שום שינוי בחוקי הכדורגל (להיפך, אני בעד המצב הקיים).
לכן מדבריך עולה שבעיניך המצב היום דומה ל-WWE.

גיל 26 ביוני 2014

לא ביקשת שינוי אבל אתה מנסה להנציח עיוותים קיימים. וכן, במידה מסוימת או רבה הכדורגל הוא קרקס והמונדיאל הזה הוא דוגמא מצוינת לכך. לפחות רבע אם לא יותר מהמשחקים עם תוצאות מעוותות בגלל טעויות שיפוט.

S&M 25 ביוני 2014

רונן, העם איתך!

רוני יעקוב 25 ביוני 2014

אולי כדאי להכניס סעיף מיוחד לחוק הזה
במקרה שהיוניטד יפרסמו הודעה היום שמסי,רונאלדו,או סוארז חתמו בקבוצה היום

גור אילני 25 ביוני 2014

טוב. נשתדל!

גל ד 25 ביוני 2014

לא ברור לי למה הדיון בתפוקה של שחקן ביחס לעלות שלו הוא רדוד. במיוחד בליגות בהן יש תקרת שכר, אבל לא רק.

גל ד 25 ביוני 2014

למרות שאני בהחלט מוכן להתייצב מאחורי הקריאה להשעות את הדיונים הללו לזמנם הראוי.

דורפן 25 ביוני 2014

כי האקים אולג׳ואן צריך להבחן לפי יכולתו ולא לפי מי נבחר מתחתיו בדראפט

גל ד 25 ביוני 2014

מה הקשר?

גיל 25 ביוני 2014

כי כל ההשוואות הללו מיותרות. מה זה משנה אם שחקן נקנה ב5 מיליון או 50 מיליון? אנשים שופטים יכולת לפי המחיר או המקום בדראפט או מה עשו שחקנים שנבחרו לפניו או אחריו. כל הדירוגים הללו מגוכחים.

יריב 26 ביוני 2014

זה לא קשור לשיפוט השחקנים עצמם, זה קשור להנאה שאנשים מפיקים מחלוקת עצות (גם אם באוזניים של אדם אחר). למנהל קבוצה זו שאלה רלוונטית, ואנשים אוהבים להגיד מה מנהלי הקבוצות צריכים לעשות, כמו שהם אוהבים להגיד מה המאמנים והשחקנים צריכים לעשות.

גיל 26 ביוני 2014

נכון, אנשים אוהבים לשחק פנטזי מנג'ר. למזלנו, יש להם הזדמנות לשחק את זה היום ופתאום מגלים שהם לא כאלו טובים כפי שהם חושבים את עצמם.

Yavor 25 ביוני 2014

Did you notice that already one "quarter" is pure south american, and the other is a double clash between Europe and Central America? This means that at least one south american team will reach the semis, but not more than 2 (Ecuador will meet Argentina if they qualify). It means that although people are talking about how good the south american teams are, we will not see it in "big" numbers after the 1/8

glen 25 ביוני 2014

יניב קטן ומסי מבקיעים מול אניימה! זה עולם יפה וכבר 1 1

גיל 25 ביוני 2014

לא ידעתי שאחמד מוסא חזר מפרישה.

יוני 25 ביוני 2014

עשה הסבה לחלוץ

לוקה 25 ביוני 2014

אז הנה התשובה לבעל הבלוג. רכישות משפרות שחקנים. אחמד מוסא, למשל, השתפר פלאים מאז שעבר להפועל חיפה עם עטר ובנין. ומשחק אצל קשטן.

סימנטוב 25 ביוני 2014

יהיה קשה אבל נשתדל. אתה ה generation-כיף אז ניישר קו

glen 25 ביוני 2014

קוריאה, איטליה, בולגריה (עד עכשיו better), פרגוואי, אנגליה, בלגיה וגרמניה

יניר 25 ביוני 2014

דורפן,
אתה בעצם פילוסוף בתחפושת

מוסא 25 ביוני 2014

עוף-טופיק:
אני רואה את שני הברנשים האלה, ניימאר ומסי, והשאלה היחידה שמתעוררת היא: מי אתה, טאטא מרטינו, ומה עשית לברצלונה?

אהד 25 ביוני 2014

או מה עשה מסי לניימאר. אין מקום לשני אלפא דוגס וניימאר נדחק (מילולית) לשולי המגרש.

אהד 25 ביוני 2014

יפה. רק חבל ששחקני קמרון (ויא יא טורה) לא חושבים כמוך. אצלם המונדיאל לא פוגע בשאלת חשבון הבנק. חשבון הבנק פוגע במונדיאל.

רומן 25 ביוני 2014

גדול!
כל כך מבטא את מה שאני מרגיש!
תודה דרפן

אבי 25 ביוני 2014

הצעה לסדר:
רונן, אתה מוכן לאסור על הקוראים גם את בלבול המוח על "המקום בהיסטוריה"? בבקשה. לפחות לא תוך כדי המשחקים. מספר 10 המוכשר בתכלת לבן רצה לנצח היום את ניגריה, בהמשך כנראה את שוויץ, ואח"כ אולי את הולנד. בגדול, הוא רוצה לזכות בגביע. ההיסטוריה תדאג לעצמה.

דורפן 25 ביוני 2014

כל שאני יכול להגיד על המקום בהיסטוריה הוא שזה קשור להיסטוריה. ביום בו זידאן פרש אנשים רבים מנו אותו שהוא שווה ערך למראדונה ופלה וקרויף. ממרחק כמעט עשור הוא ״מתקן״ לשחקן טופ-10 או טופ-20 אצל רוב האנשים (יש כאלו שמחזיקים בדעתם ויש כאלו שלא). דיון כזה בזמן אמת הוא כמעט בלתי אפשרי.

דיזידין 25 ביוני 2014

דיר בלק, כל מי שפוגע בזידאן פוגע בי.
זידאן היה ונשאר טופ 4 – עם פלה, קרויף ומראדונה.
אבל בקרוב ניאלץ להוריד אותו לטופ 5 בגלל שמסי יצורף לחבורה (ללא קשר לתוצאות המונדיאל).

אבי 26 ביוני 2014

זה בדיוק הדיבור שרציתי למנוע! :-(

דיזידין 26 ביוני 2014

אני איתך. מתנצל. ברח לי.

לא מבין אותך 26 ביוני 2014

אנחנו שמחים שהוא טופ4 מבחינתך.
מבחינתי ג'יזל לחלוטין נכנסת לטופ3.
וזה עדיין לא הופך את זה ללגיטימי, ובטח שלא לנכון.

כמו שרונן כתב למעלה לגבי "אנשים רבים", זידאן הוא בהחלט טופ-משהו.. משהו שלא מתקרב ל3 ולא ל5. לטעמי גם לא ל10 או 20. אולי 50.

אחד 26 ביוני 2014

אולי מראדונה ופלה זו הגזמה, אבל גם טופ 20 זה מגוחך.

כסיפוביץ 25 ביוני 2014

אחד הגדולים מבחינתי!

ציון נאנוס 25 ביוני 2014

מעולה

D! 25 ביוני 2014

מת על Bamboo Massage, כולנו צריכים אחד מדי פעם

אבי 25 ביוני 2014

מה זה? אתה מוכן להסביר?

D! 25 ביוני 2014

המשטרה ההודית מסבירה את הגירסה שלה טוב למדי.

במנזרי זן נהוגה שיטה דומה אם כי מעט עדינה יותר.

בגדול – להחזיר מישהו לתלם.

אבי 26 ביוני 2014

ואתה חושב שרונן הוא יותר נזיר זן, או שוטר הודי?

D! 26 ביוני 2014

הוא דורפן
אבל עדיין כולנו צריכים מדי פעם תזכורת.
אישית אני תמיד מחזיק חבר ליד שידאג לזה

אסף THE KOP 25 ביוני 2014

רגע,
אז מה אתה אומר על ההחתמה של הסיטי את פרננדו מפורטו ?

:-)

גיל 25 ביוני 2014

אגב, הבעייה המרכזית (שגם רמזתי עליה בתגובה הראשונה פה) היא שאנשים חיים בפרוויו אחד ארוך לחיים אבל לא חיים בהווה אף פעם. זה קיים בכל תחום אבל מוקצן בספורט. אתה צופה בסופרבול ואומרים לך לא להחמיץ את מסיבת העיתונאים שתהיה לאחריה או אתה צופה בגמר הנבא ויש קדימונים לדראפט. אנשים כבר לא צופים בספורט עבור ההנאה אלא בתור קדימון למשהו, רק לא ברור מה.

סימנטוב 25 ביוני 2014

צודק לא קל לצאת מהלופ, סך הכל המהות בספורט זה לזכות במטרה שלפניך, מן שילוב ציפייה אופטימית עם התמודדות עם הפסימיות…

אבי 26 ביוני 2014

מדויק

ק. 25 ביוני 2014

ענק.
וסחתיין על התמריץ והפוקוס כששילחת לחמך בבקשה אישית למספר 10 תכלת לבן

ברסלוניסטה 25 ביוני 2014

יום הבסטיליה יכול להיות השנה שמח במיוחד…

אסף THE KOP 26 ביוני 2014

*** Offtopic ***

אסף THE KOP 26 ביוני 2014

*** Offtopic ***

רונן,

קראתי ב"ישראל היום" את ההמלצה שלך "להעיף את סוארז לכל הרוחות ולהרבה זמן" ממדי ליברפול.

אני מסכים ב-100%. אני חושב שעונש כמו שקיבל רוי קין על הכניסה בהאלאנד, מעשה פסיכוטי בפני עצמו, יהיה הולם.

נסכם על 5 משחקים בחוץ ועוד אחד בשביל הג'סטה ?

*** Offtopic ***

דורפן 26 ביוני 2014

אסף – אתה מתבלבל בין עבירות אלימות לביזוי המשחק. זה מה שאנשים מסרבים להפנים. למשחק יש תדמית (אוי צביעות) והוא מכניס הרבה כסף (אוי צביעות) אבל אחד הנהנים מהכסף הזה הוא סוארז.

על קללת פאק למצלמה (רוני) מקבלים שלושה משחקים. על יריקה (חוק) מקבלים שישה משחקים. על גזענות מקבלים עשרה משחקים. על נשיכה מקבלים עשרה משחקים ויותר ועל נשיכות חוזרות הרבה יותר.

המקום להשוואה היא אולי דווקא העובדה שקין דיבר על זה. אבל כאן ידי ההתאחדות היו כבולות על ידי בית המשפט שם יצא זכאי. זה גם מה שקרה עם ג׳ון טרי שהרוויח מכך שנושא הלך לבית משפט ולא בית דין.

מיקיג' 26 ביוני 2014

למיטב ידיעתי, הפכת את הכל. זה לא מעניין כאן אף אחד אז לא נרחיב, רק אומר ככל שידיעתי המוגבלת משגת, הכדורגל (או משהו דומה לו) כמשחק של קבוצות התחיל דווקא בפנימיות הבנים של המשפחות העשירות-בני אצולה מאד מאד מאד באנגליה. יעני, התחיל הכי בכסף שיש (או בקרקעות, זה היה חשוב יותר מכסף אז). קצת אחרי, בעיצומה של המה' התעשייתית, המשחק עבר לשכונות ונהיה המשחק של הפרולטריון האנגלי, ומההחברה שהתארגנו בשכונה העלובה שלהם (יש המון מועדונים באנגליה שקרויים על שם השכונות שמהם יצאה הקבוצה במקור). בימים ההם הוא תגבש למשחק שאנחנו מכירים מינוס נבדל ועוד כמה חוקים של הבני אמא שלהם מההתאחדות. מכיוון שהעניים לקחו מהם את הבלעדיות, את האצילים זה כבר לא עניין ופנימיות העל נטשו אותו.

יריב 26 ביוני 2014

1) לעשירים יש זמן ל"רק משחק"-ים.
2) הנקודה הסביר ה להתחיל את הכדורגל היא מההפרדה מהרוגבי, זו נעשתה לפני 1875 (דצמבר 1863) אבל אחרי שהפנימיות איבדו את השליטה בו.

Yair N 26 ביוני 2014

Stand up and claps. Motion passed by acclamation.

Comments closed