מונדיאל (53). נביאי השקר

זה סופו של כדורגל תוצאות

sd

טוב, זו קבורת חמור.

לקרלוס אלברטו פריירה, לדונגה, לסקולארי ולכל אלו שמטיפים לכך ש״הז׳וגו בוניטו״ לא יכול להביא תוצאות. חישבו על זה כך: זנחו את הכדורגל האטקרטיבי, החליטו שהוא מת, בגלל הפסד 2-3 לאיטליה והפסד פנדלים לצרפת. ולא אני לא מטיף לאי-לגיטימיות של כדורגל הגנתי. אבל מדינה צריכה לשחק את הכדורגל שמתאים לה. לברזיל זה לא מתאים.

אני גם לא אומר שבברזיל מסתתרים שחקנים כמו זיקו או כמו רונאלדיניו באלפים שאפשר לבנות מהם תמיד נבחרת מנצחת. אבל אני כן חושב שבתכנית מתאימה של כמה שנים היו יכולים להעמיד קבוצה כמו של קולומביה.

רק שמישהו שכנע אותם באתוס התוצאות. ולכן אני שמח שלא סתם הפסידו. אלא ספגו תוצאות.

תבוסת שיא למארחת.

שיא ספיגה בפינל פור.

שיא ספיגה כללית למארחת.

ההפסד הכבד בהיסטוריה.

נשאו בתוצאות.

מונדיאל (52). האם גרמניה היא מדינת הכדורגל המצליחה באירופה?
מונדיאל (54). האם הפייבוריטית היא באמת פייבוריטית?

64 Comments

מוסא 13 ביולי 2014

זה נכון, ושני המשחקים האלה אפילו ציערו, גם מי שאינם אוהדי ברזיל. השאלה האם ברזיל היתה יכולה לשחק אחרת.
בוא נביט למשל על ההצלחה של ארגנטינה בטורניר, שמצביעה בדיוק על ההיפך: נבחרת שנוטשת את המשחק היפה (ביאלסה, פקרמן) שלא הביא לתוצאות, ובוחרת ביודעין – הן בבחירת הסגל (ההשמטה של פאסטורה, לאמלה, גאיטאן, אולי גם טבז), ובמיוחד בשיטת המשחק, בדרך הגנתית, אפורה, קשוחה, משתקת (הולנד הנהדרת שראינו גם היום לא הגיעה מולה לבעיטה אחת לשער. בלגיה הכשרונית לא הגיעה לכלום. סאבלה שיתק לחלוטין כל נבחרת יריבה) – ודרך כזו שמביאה אותה עד לגמר. לפחות.
זאת אומרת, אני לא יודע אם לברזיל היו בכלל כלים להעמיד קבוצה ושיטה שיכולה להתקרב לנבחרות הנהדרות שלה מהעבר שציינת. ובאופן ציני – דווקא המשחק הכסחני והמגעיל מול קולומביה, היה משחק השיא שלה בטורניר, ומיצוי הפוטנציאל שלה. שיא מוגבל מאוד, כזכור.

אודי 13 ביולי 2014

הרסת לו את כל התיאוריה. לא מאמין בכל ה"מדינה צריכה לשחק לפי הסגנון שלה". משחקים לפי השחקנים שיש לך.

קורא 13 ביולי 2014

ולי אישית נראה שבכלל המצב של ברזיל הוא בגלל פציעתו של ניימאר שפשוט שברה את הנבחרת מנטאלית, ועל זה אין תיאוריות אלא רק פסיכולוגיה.

wazza 13 ביולי 2014

זה לא "השחקנים שיש לך" זה השחקנים שזימנת לסגל ויש כמה וכמה ברזילאים שהם לא סוג של גרזנים

Amir A 13 ביולי 2014

ליבי עם השחקנים. גרמו להם להאמין שהם חלק מהמורשת הארוכה של הכדורגל הברזילאי ואז הם התעוררו לאיצטדיון שלם ששורק להם בוז. הם לא מי שצריכים לספוג את כל הכעס אבל בעוד 50 שנה כשידברו על מונדיאל 2014 לא יגידו סקולארי או דונגה או פריירה. יגידו פרד, וג'ו, ואוסקר.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2014

העזיבה את הכדורגל היפה הביאה להם שתי אליפויות עולם אז אני בספק אם מה שקרה במונדיאל הזה – נבחרת נחותה להפליא ופציעה של השחקן הכי משמעותי שלהם – זה מה שיביא את השינוי. קראתי היום שהציעו למוריניו להחליף את סקולארי, נראה לי שזה מלמד שהלקח לא ממש נלמד

דורפן 13 ביולי 2014

אריאל = קודם כל ב-2002 הייתה אתנחתה מהכדורגל השלילי בגלל דור נדיר של כוכבים. ולהגיד שהכדורגל היפה לא הביא אליפויות עולם זה קצת מרחיק לכת.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2014

לא אמרתי שהוא לא הביא אליפויות, אמרתי שהכדורגל הלא יפה גם הצליח.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2014

ודרך אגב, ב-2002 גם היה סקולארי המאמן. מה זה אומר? שהוא שיחק עם מה שהיה לו. כשהיו לו רונאלדו ורונאלדיניו וריבאלדו אז ראית כדורגל התקפי יפה, כשהיו לו פרד ואוסקר אז – טוב, ראינו איך הוא שיחק.
צריך להודות באמת – דור השחקנים הנוכחי של ברזיל הוא חלש להפליא ובעיקר חד מימדי. הוא גם אומן גרוע להחריד בשני המשחקים האחרונים, אבל זה לא כל כך קשור. זה לא שהם לא ניסו לשחק יפה – זה שהם פשוט לא יודעים איך.

איציק 13 ביולי 2014

אבל את אוסקר כבר ראינו משחק יפה, וכאן הוא צל של עצמו. אני לא טוען שהדור הנוכחי הוא רונאלדו, רונאלדיניו, אבל עדיין יש שם שחקנים שהראו הרבה יותר ממה שהם הראו בנבחרת. קצת (הרבה) חבל.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2014

אוסקר הוא שחקן שלא מגיע אף פעם כשחשוב. נעלם לו באגף. זה החומר שהיה לסקולארי, זה מה יש

דורפן 13 ביולי 2014

2002 הייתה ייצור כלאיים. הייתי בשלושה מהמשחקים שלהם וכמובן ראיתי את האחרים. ברזיל בטח לא שיחקה יפה או התקפי במערך. סקולארי פתח עם שני קשרים הגנתיים. ולפעמים שלושה. והיא לא כבשה יותר מפעמיים בשלב הנוקאאוט.

אבל בגלל ששיחקו חמישה שחקנים סופר-היסטוריים בהרכב הכדורגל השכונתי הזה כמעט נעים לעין וכלל הרבה גולים נפלאים. כמעט כולם לא מתוך ארגון – שני המבצעים הפסיכיים של רונאלדינו מול אנגליה. הבעיטה בסיבוב של ריבאלדו מול בלגיה. הריצה והשפיץ של רונאלדו מול תורכיה בחצי. השער היחיד שהיה מבצע קבוצתי היה השער השני היפה בגמר.

כנראה עוד לא נולד המאמן שיצליח לשחק הגנתי עם רונאלדיניו-ריבאלדו-רונאלדו

אריאל גרייזס 13 ביולי 2014

בדיוק מה שאני אומר – עניין של חומר שחקנים מעל הכל, לא של שיטה. וחומר השחקנים הפעם, בטח אחרי הפציעה של ניימאר, הוא פשוט גרוע התקפית.

דורפן 13 ביולי 2014

כשאתה משחק שכונה ובונה על הפסיכולוגית זה עניין של חומר שחקנים. תראה את הולנד עם הרבה פחות. אתה נותן למישהו כמו פקרמן לבנות את ברזיל מהיסוד ותהיה נבחרת הרבה יותר ראויה – גם אם לא אלופה.

בכלל ראוי להם להבין שזה לא עניין של מאמן בכדי להיות אלופי עולם. המטרות שלהם צריכות להיות צנועות יותר עכשיו. הם נפלו לפיגור גדול מאד מהספרדים והגרמנים.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2014

אני רוצה להזכיר שלפני שנה בדיוק ברזיל פירקה את הספרדים אלופי אירופה והעולם. נכון, זה היה רק גביע הקונפדרציות, אבל לך תראה מה כתבת אז על הנבחרת הזאת. גם במונדיאל הקודם הם היו עצומים מול הולנד (וגם אז היה להם מעט מאוד כשרון) עד שבאה שבירה מנטאלית.
גם במונדיאל הזה – ברזיל בכלל לא שיחקה שכונה. מול קולומביה, למשל, היא באה מאורגנת מאוד ועשתה לחץ נכון מאוד על הכדור.
מה שקרה מול הגרמנים ואחר כך מול ההולנדים לא קשור לשיטת משחק אלא קשור להתפרקות מנטאלית מטורפת. הם חטפו גול מוקדם, ניימאר לא היה שם והם הפכו לשכונה. פתאום דוד לואיז רץ לו למעלה, כולם מפקירים את ההגנה ומנסים להציל את המולדת.
אולי מהבחינה הזאת, מאמן כמו מוריניו יוכל לארגן אותם ולמנוע את הנפילות המנטליות.
וחוץ מזה, אני חושב שאף אחד מאיתנו פשוט לא מסוגל להבין באמת את כמות הלחץ שישבה עליהם באליפות הזאת. הלחץ הזה גרם בזמנו לרונאלדו להתמוטט והוא גרם להם להתמוטט מול הגרמנים. תוסיף את זה לשחקנים מאוד פריכים מנטאלית וקיבלת מתכון לאסון.

כסיפוביץ 13 ביולי 2014

אריאל
זה תמיד השילוב בין השחקנים לשיטה. תמיד.
שחקן שמשחק בשיטה שלא מתאימה לו [או לא יודע להתאים עצמו] מתפרק מנטלית גופנית ותאית.

ברזיל במונדיאל הזה סבלה גם מזה וגם מזה לעומת 2002 שם היו כמה שחקנים שיודעים לשבור שיטה בכדורגל.

דרך אגב זו בדיוק הסיבה שהגמר מחר כל כך מעניין.
זה מסי מול ה- system.
הוא היחידי על המגרש שמסוגל בפעולת יחיד לשבור כאלו מוסכמות.

ניימאר בברזיל הוא וירטואוז אבל יותר של נייקי מאשר של הכדורגל היפה והתכליתי. הוא נבלע בבינוניות של השחקנים סביבו.

היום אחרי המונדיאל אף אחד לא יודע מזו ברזיל [הכדורגל שלה].

לרוב הדור החדש [15 שנה אחרונות] ברזיל היא נבחרת כדורגל קשוחה. ודי זהו.

לגבי הלחץ שהיה עליהם זה נשמע לי כמו: "אוי יו יו" כמה לחץ..
שיזהרו שלא ייפלו להם המיליונים שהם מקבלים בשביל הלחץ הזה.

זו רק הוכחה כמה הבחירה של סקולארי [שיטה ושחקנים] היתה ברוח הזילזול בכל העולם.

אורן 13 ביולי 2014

בדיוק מה שחשבתי לגבי מוריניו

מתן 13 ביולי 2014

ברזיל שראינו במונדיאל הזה היא פשוט נבחרת לא מאורגנת. הבלאגן על המגרש חגג. עמידה נוראית בהגנה, קישור לא מסודר בשיט והתקפה לא מתואמת ולא מאורגנת. מול הנבחרות המאומנות של גרמניה והולנד ראו כמה הם אומללים. פשוט היו חסרי אונים
אני לא אומר שלברזיל יש סגל מעולה (בטח שלא קרוב לסגל שאימן ב2002) אבל האשמה על ההשפלות מוטלת לגמרי על סקולארי. יש גבול לחופש שאפשר לתת לשחקנים, כנראה שהוא שכח שהתפקיד שלו הוא לאמן ולא רק לבחור מי יעלה בהרכב

גיל 13 ביולי 2014

אני לא בטוח שצריך לדבר על סגנון של מדינה, כן אפילו במדינה כמו ברזיל. תראה איך גרמניה ההגנתית לכאורה משחקת כדורגל יפה וגם ברזיל שיחקה לא רע מבחינה התקפית עם החומר המוגבל שהיה לה. דווקא האכזבה צריכה להיות ההגנה שכולם היללו לפני הטורניר כאחת הטובות בטורניר והם היו גרועים אפילו במשחקים שניצחו.

ואני חושש שההשלכות מההפסד של ברזיל חורגות הרבה מעבר לברזיל עצמה וראינו ניצנים שלה בחצי הגמר. אני לא בטוח שזה ישפיע ברמת הקבוצות אבל נבחרות פשוט יעמידו בונקרים מפוארים כנגד קבוצות עדיפות מהפחד להיות עוד ברזיל. אני צופה בונקר כזה מחר של ארגנטינה אבל מקווה שלגרמניה יש את הכלים לפצח אותו.

דורפן 13 ביולי 2014

מתי גרמניה הייתה הגנתית? אולי ב-86. היא הייתה אפורה אבל בטח לא הגנתית – ורשימת מבקיעי כל הזמנים שמדברים בה כל כך הרבה היא עדות לכך

גיל 13 ביולי 2014

אני חושב שהיא הייתה הרבה יותר הגנתי בשנות ה80 וה90 ובשנות ה2000 שיחקה יותר התקפי. אולי הגנתי זו לא המילה הנכונה ואפורה מתאים יותר. היא לא הלהיבה במשחק שלה ורק בשנים האחרונות זה משתנה.

ויכסלפיש 13 ביולי 2014

בתור אוהד גרמניה גם 2002 היתה מאוד לא התקפית וזחלה לגמר עם שלושה 0:1

גור אילני 13 ביולי 2014

טוב אני מקווה שהגמר יפתיע לטובה. זה לא נשמע סביר כרגע, אבל אפשרי.

ארגנטינה לא הגיעה למונדיאל הזה כדי להתבנקר. אבל משחק אחרי משחק הוביל אותה למסקנות:
– 0:1 קטן מספיק, גם 0:0 לפעמים
– ואללה, אנחנו לא משהו אז תגידו תודה שאנחנו עדיין כאן
– הגנה > התקפה
– שמות נוצצים זה יפה אבל לא הכרחי
– צריך להיות רק 10% יותר טוב מהיריב כדי לנצח (זה לא תמיד נכון, אבל ככה יצא במונדיאל הזה במקרה).

התוצאה לא מדהימה בכלל, אבל משקפת את הכדורגל העולמי העכשווי באיזשהו אופן, בטח את גביע העולם.
אני מבין את כל מי שמתבאס על הסגנון של ארגנטינה, אבל הולנד לדוגמה שהיא הבייבי פה היתה יותר צינית. למרות שכבשה הרבה יותר.

גיל 13 ביולי 2014

הולנד לא הייתה צינית בכלל וניצלה עד תום את היתרונות שלה מהרכב די מוגבל בסך הכל. הבעייה היא שהיא פשוט הייתה פחדנית בחצי הגמר. אני מאוד מקווה ונוטה לחשוב שגרמניה ילמדו מזה.

ק. 13 ביולי 2014

הולנד לא הייתה פחדנית רק מול קוסטה ריקה ובפיגור מול מקסיקו

זיגפריד 13 ביולי 2014

…ואמצע המחצית הראשונה מול ספרד, והמחצית השניה מול אוסטרליה, ואתמול מול ברזיל.

סלים שיידי 13 ביולי 2014

+1

אבי 13 ביולי 2014

בכזו קלילות ניצחו ההולנדים 3-0. אולי זו עוד הוכחה לכך שהם עם פחות אכזר מהגרמנים…
ואולי הברזילאים הפסידו בכוונה כדי להימנע מבוז כל הזמנים בזמן הענקת המדליות המיותרות? ירידת השחקנים מהמגרש הייתה רגע אנושי מעניין מאד שערוץ 1 כמובן חתך. והטקס? איזה מגוחך! ספ בלאטר עולץ כמו אדיוט, בעוד כל שאר המשתתפים, בייחוד ה"זוכים", עם פנים באדמה; רק רוצים להיעלם.

גלעד בלום 13 ביולי 2014

תארו לכם מה היה קורה אם טיאגו סילבה היה מקבל אדום בדקה השניה (כפי שהחוקה מחייבת), זה היה נגמר הרבה יותר גרוע.

שאלה היפותטית- מי יותר גרוע, ברזיל בלי ניימאר או ארגנטינה בלי מסי?

התיאוריה שהחסרון של טיאגו היה יותר קריטי משל ניימאר הופרכה, טיאגו חירב את המשחק אחרי דקה וההגנה נראתה גרועה לא פחות מאשר מול גרמניה.

דויד לואיז הזה-תופעה. אני כבר לא יודע מה הוא משחק, קשר? בלם? בגול השני הוא פשוט בישל בשלמות לבלינד את גול הבכורה שלו בנבחרת (ועוד ברגל ימין). כל מגן בליגה השלישית בכל מדינה (חוץ מבברזיל) היה פשוט נוגח את הכדור לקרן, או לכיוון צד המגרש, אבל לואיז החליט להרחיק את הכדור בדיוק לנקודת ה-11, האיזור הכי מסוכן מבחינת השוער (המסכן, יש לומר).

הסוכן שלו בטח מודה לאל שכבר חתם על החוזה עם פאריז ס.ג׳.

עדיין לא מובן לי איך מאמן עם כזה רזומה מעמיד קבוצה כל כך לא מאומנת וחסרת משמעת או מודעות טקטית. גם הנבחרות ה״הגנתיות״ של ברזיל ב-30 השנים האחרונות שיחקו מודל מסוים של הג׳וגו בוניטו, שמרני יותר, ציני יותר, אבל כשהכדור היה אצלם ברגליים זה עדיין נראה כמו ברזיל, מסירות קצרות, דאבל פאסים, תיאום עיוור, היו להם לא מעט דקות מתות (בייחוד כשהובילו) אבל כשהיו צריכים להבקיע וללחוץ על הדוושה הם היו משתלטים על המשחק.

הנבחרת הנוכחית? לראות ולא להאמין. לואיז מוביל כדור, כולם עומדים, לא קורה כלום, בסוף וויליאן (וויליאן?) רץ לקבל כדור, מחזיר ללואיז וזה מנסה מסירה ארוכה וחסרת סיכוי לאיזה חלוץ עם שם משפחה שהוא שם פרטי. אולי זאת הבעיה, שיביאו חלוצים עם שמות משפחה אולי יתחילו להבקיע…

ועוד דבר, לא הבנתי למה הוא הוציא את דני אלבס מההרכב, זה הבן אדם היחיד שם חוץ מניימאר שעוד מסוגל לעבור שחקן.

לראות את ברזיל בשני המשחקים האחרונים זה היה לא יאומר ברמות של לראות את נאדאל מפסיד ברולאן גארוס 6-0 6-0 6-0.

מענין אם הברזילאים יערכו מהפיכה מחשבתית בעקבות המונדיאל ההזוי הזה. לגבי הסגנון- יש כמובן סגנונות אופייניים למדינות אבל כפי שדורפן כתב בתגובות גם הגרמנים שינו סגנון והפכו ליותר אטרקטיביים, טכניים והתקפיים. גם הולנד לא בדיוק משחקת את הטוטאל פוטבול של קרויף, למעשה הם משחקים כדורגל די זהיר וטקטי, ניתן לומר גם הגנתי (אם כי יעיל מאד ).

לא בטוח שהסגנון של 82 היה מביא שני מונדיאלים (ועוד גמר אם אני לא טועה). נבחרות נאיביות שמשחקות משחק התקפי והרפתקני כבר כמעט ולא קיימות ברמות הגבוהות, זה בדרך כלל מתחיל עם שוער והגנה מתואמת, בלי זה הכל קורס.

איציק 13 ביולי 2014

לא הבנתי, אתה מציע שבזיל תתחיל להפציץ מהקו האחורי וכך להתיש את היריב ;)
האמת שאני לעיתים קרובות רואה את נדאל מפסיד 6-0 6-0 6-0, אבל אז אני מתעורר…
ואם כבר טניס, אז ברזיל צריכה את בקר/אדברג/מקנרו, אחד מאלו שיאמנו אותה. זה הכדורגל שלה, כך היא נהנת, וכך היא יכולה להצליח. לא, תמיד, אך זה יתן לה סיכוי. לנדל זה בשביל מארי (גם מורסמו).

ניק 13 ביולי 2014

המקרה של ניימר הוא נטו פסיכולוגי. הוא לא שחקן כזה טוב וגם לא היה כזה טוב במונדיאל הזה כדי לעשות הבדל בין זכייה לבין 10-1 מצטבר ב2 המשחקים שבהם לא שיחק.
כנראה שהברזילאים הם קצת חסרי עמוד שדרה כשזה מגיע למצבים האלה. עוד ב98 הם התפרקו לגמרי אחרי שהכוכב הגדול שלהם לא תפקד.

לגבי ארגנטינה ומסי – בלי מסי ארגנטינה הייתה משחקת בצורה שקצת יותר מתאימה לשחקנים שלה ולדעתי היא הייתה סהכ מסתדרת גם בלעדיו. מה גם שחוץ מבישול קטן מסי לא עשה כלום בנוק-אאוט

דנידין 13 ביולי 2014

ההשוואה לנדל ברולן גרוס אדירה! עכשיו הבנתי סוף סוף wtf על המשחק של ברזיל

אסף THE KOP 13 ביולי 2014

לוקאס (ליברפול) היה יכול לעזור מאוד לברזיל עגומה כל-כך.

D! 13 ביולי 2014

עצוב כמה שזה נכון

kirma der faux 13 ביולי 2014

גם לוקאס של פסז'.

האמת שבחירת השחקנים בהגנה ובקישור האחורי לא היתה רעה כל כך על הניר, וגם בפועל עד ההתפרקות המנטלית הטוטלית אחרי הגול הראשון מול גרמניה.

אני מאוד מעריך את לוקאס על ההשקעה והחוסן המנטלי שלו, אבל תביא לי לליברפול את רמירז פאוליניו או פרננדיניו במקומו ואני לוקח בלי להסס.

איזה כיף לקוטיניו שנחסכה ממנו ההופעה בנבחרת הזו.

חז 13 ביולי 2014

כל קוץ במדבר הוא פרח.
במקרה הזה מדובר ב-וואחד קוץ.

איציק 13 ביולי 2014

לא ראיתי את המשחק עד הסוף… 60 דקות הספיק לי. למרות שהיתי בעד הולנד, לא כך רציתי לראות את המשחק מול ברזיל. משחק מול קבוצה שאין לה מוסג מה היא עושה. עצוב… עצוב… עצוב… ויותר עצוב שהשחקנים משדרים שאין להם מושג מה הם עושים. קשה לי להאמין שהם לא מסוגלים, אחרת לא היו מגיעים לצ'לסי, פ.ס.ז'. אבל שם הם בודדים. ביחד הם לא מסוגלים כי ביחד הם לא ברזיל, הם נבחרת ישראל בלי גוטמן שיסדר אותם.
לגבי הגמר… 1-0 קטן לארגנטינה מעקיצה מיקרית. 11 שחקנים (כולל מסי) עד 35 מטר מהשער, אף אחד לא זז מהעמדות, לא בונים על התקפה, הורדת זקיף עם כל ריח קטנטן של התקפת יריב. ככה זה מריח, הלואי עוד תצוגה של גרמניה… הלואי וארגנטינה תשתתף בחגיגה לא רק כתפאורה.

שלו 13 ביולי 2014

אני לא זוכר שברזיל התלוננה על כך שזיקו היה פצוע ב 86 או פלה ב 62.
אני לא חושב שחסר כישרון ברזילאי,
בחירה רנדומלית של שחקנים בפאבלות הייתה מעלה חלוצים יותר מוכשרים מהולק ומפרד.
אפילו בחירה רנדומלית של רוביניו הייתה סבירה…
לקחת שחקן כמו הרננז לסגל הקבוצה ששיחק השנה כל כך מעט, ולא השפיע על שתי הקבוצות ששיחק בהן (עונה גרוע של לאציו והן עונה גרוע של אינטר) זה עלבון לאינטליגנציה.
דויד לואיז שחקן הגנה יותר טוב מקסטן במציאות המקבילה של סקולארי, שמקבל כנראה תשלומים מהסוכן שלו…
חמישה שחקני התקפה בסגל של נבחרת שמצפה לקחת גביע עולמי, כשארבעה מהם לא עולים בהרכב של אף נבחרת אחרת משמינית הגמר וצפונה…
מגנים שהיו כוכבי על במילניום אחר…
שחקנים שנשברים מנטלית והיו אלופי אירופה בעברם, אני לא קונה את זה.
המרחק בים ברזיל 78-90 לתהילה היה גרוש ללירה,
נבחרת זו של ברזיל הייתה צריכה להיות מודחת בשלב הבתים, במונדיאל שהיא אירחה, שהיה לה ארבע שנים נקיות מתחרויות להתכונן, זה לא חוסר כישרון, זה זלזול.
ולכן דינם של השחקנים חברי הסגל הוא אחד,
לעולם לא ללבוש שוב את מדי הנבחרת.
החל מג'וליו סזאר ועד מייקון.
כולל כולם.
שבמונדיאל הבא ישבו בבית ויחשבו טוב טוב למה הם לא צריכים להתפרנס מכדורגל.
זה כתם זה הרבה יותר מזה.
שיקומו כל בוקר לעבודה קשה,
שיזיעו,
שירוויחו את עמל כפיהם.

kirma der faux 13 ביולי 2014

ניימאר נכלל בגזר דין שלך?

שלו 13 ביולי 2014

כולם!

רן מון 13 ביולי 2014

אימפריות נופלות

דנידין (המקורי) 13 ביולי 2014

הניצחון האחרון של ברזיל במשחק פלייאוף מול קבוצה אירופית במונדיאל היה… הגמר מול גרמניה ב2002.
מאז היא הפסידה לכל אירופאית במשחק הדחה.
2006 – רבע גמר – הדחה מול צרפת (שהפסידה בגמר) (עברה את גאנה בשמינית)
2010 – רבע גמר – הדחה מול הולנד (שהפסידה בגמר) (עברה את צ'ילה בשמינית)
2014 – חצי גמר – הדחה מול גרמניה (שתפסיד בגמר?)

משהו יפה (נניח) שמקבל אישוש במונדיאל הזה הוא שפנדלים זה פיפטי פיפטי. אם ניצחת פעם אחת, בפעם הבאה תפסיד.
קוסטה ריקה ניצחה את יוון והפסידה להולנד.
הולנד ניצחה את קוסטה ריקה והפסידה לארגנטינה.
לא כדאי לארגנטינה להגיע לפנדלים.
לגרמנים תמיד כדאי.

איציק 13 ביולי 2014

מהסטטיסטיקה שהראת מתקבל, ארגנטינה תנצח לפני שיגיעו לפנדלים. האמת מה שאני חושב שיקרה, אבל מקווה שלא. מצד שני, זו רק סטטיסטיקה…

ניינר 13 ביולי 2014

אחרי שתי השפלות, אחת מהן איומה ונוראה ברמה היסטורית, היום יינעץ הסכין בלב הברזילאי כשארגנטינה תיקח גביע עולמי על אדמת ברזיל
בתור שונא ברזיל אני מת על התסריט הזה ורוצה בהזדמנות זו להגיד תודה רבה לסקולארי על טורניר שגרם לי עונג רב

מיטש 13 ביולי 2014

פרננדיניו פאוליניו וויליאן גוסטבו רמירס
זה הסחורה המבוקשת שמייצרת ברזיל בשנים האחרונות – קשרים בלמים שאי אפשר להבדיל ביניהם, אפורים ומדכאים.

איש הפח 13 ביולי 2014

ברזיל של סקולרי לא שיחקה כדורגל הגנתי, היא שיחקה כדורגל מבולגן ושכונתי.
כדורגל הגנתי זה קודם כל כדורגל טקטי וממושמע וכשלא מסוגלים לעשות את המינימום הזה אז ככה זה נראה.
אם נבחרת קוסטה ריקה מסוגלת לצאת בצורה טובה למלכודת ניבדל אז למה ברזיל לא מסוגלת לעשות את זה? למה ברזיל לא מסוגלת לבצע לחץ בצורה אפקטיבית כמו לדגומא ארגנטינה?
וראו את זה מצויין בשני המשחקים האחרונים, כל שחקן שמקבל את הכדור מתחיל לכדרר ולפרוץ קדימה כאילו אין עוד קבוצה איתו.
תביאו לברזיל מאמן שיודע לאמן כדורגל הגנתי גם ברזיל תבצע את זה בצורה מושלמת. זה לא כאילו ההגנה של ברזיל לא עושה את זה ביום יום כמו שצריך תחת מוריניו ובלאן.

אוהד 13 ביולי 2014

אני ראיתי כתבה באחד מהאתרים ( אולי כותב הבלוג המוכשר ) שתיאר באופן מופלא את התהליך שאת שיאו ראינו במונדיאל בעובר על הכדורגל הברזילאי:
בסופו של דבר כמו כדורסל (או פוטבול )בגטאות הכרך האמריקאי כך הכדורגל בפאבלות הפך לכרטיס היציאה מהעוני המחפיר.
לאור זאת בתי הספר והאקדמיות הכדורגל הפכו לפס ייצור של הכדורגלן האירופי המושלם ולא הכדורגלן הברזילאי האולטימטיבי. הרי שמורידים את השיער איזה הבדל אמיתי יש בין ווילאן לאוסקר לג'ו לראמירז וכו'. הטירוף סביב ניימאר הוא כי הוא מזכיר שמץ של הכדורגלן ההוא, הנוסטלגי הברזילאי או לפחות כפי שהם היו רוצים.
כשהכסף הוא המטרה הבלעדית- אז זונחים את כל היסודות, האמיתות והדרך ואומת הכדרוגל הגדולה בתבל נראת כמו שהיא נראתה במונדיאל- נבחרת אירופית בינונית, לא מאומנת ופריכה להחריד.
אולי האסון 0 בלי צחוק זה אסון אמיתי על האומה ) יביא לתיקון.

איציק 13 ביולי 2014

לא נראה לי ניתוח הגיוני. רומאריו, רונאלדיניו, רונאלדו, ריבלדו, רבים טובים אחרים, ועכשיו נימאר, הצליחו ומצליחים באירופה בגלל האופי הברזילאי אותו האירופאים מתקשים לחקות. להביא לאירופה עוד אירופה לא נותן ערך מוסף. גם ב-NBA לא מחפשים מהאירופאים לעוד קובי בראינט (האמת, גם האחד שיש הוא יותר מידי), הם רוצים סאבוניסים, פטרוביצ'ים, ג'רמינטורים אשר מביאים משהו אחר. זה לא שעם יגיע עוד לברון מאירופה, הם לא יקחו, רק הוא צריך להיות לברון ולא חיקוי זול, וזה קשה בהרבה כי בארה"ב יודעים לייצר כאלו טוב יותר.

אוהד 13 ביולי 2014

זה עניין של עלות תועלת- לגדל שחקן ברזילאי זול בעשרות מונים משחקן אירופאי. שילוב של סוכנים תעבי בצע המנצלים את רצון הילדים רק לצעת לאירופה באים בחשבון על תרבות הכדורגל הברזילאית. בדבר אחד אני מסכים איתך מפס הייצור שתיארתי למעלה יוצאים שחקנים אירופאים עם הטוייסט הבריזילאי ( טיפול בכדורגל, טכניקה מולדת ושכונתיות במובן החיובי ) אבל הכל בתוך התבנית הצרה והטקטית עד זרא של הכדרוגל האירופי.
התוצאה הייתה במונדיאל הזה שברזיל הפסידה משני הכיוונים:
לאור העובדה שהנבחרת סבלה מתת אימון חריף והיכולות הדי בינוניות במושגים אירופיים של שחקניה היא ריחפה על האמביציה ושאר הרוח שסיפק לה הקהל. שזה נגמר והיא פגשה נבחרת עדיפה בכל אספקט- זה נגמר בבעיטה בישבן.

אוהד 13 ביולי 2014

*לצאת

איציק 13 ביולי 2014

זו בדיוק הנקודה, כל עוד היה לשחקנים הערך המוסף הברזילאי, היה להם את הדבר שיכול לעשות את ההבדל. כאשר המכון הוולקני הודיע שהצליח לפתח תפוח בטעם בננה, אני גיכחתי. כשאני רוצה בננה אני קונה בננה. כשארופאים רוצים שחקן אירופאי, יותר קל למצוא כזה באירופה. אני לא יודע, אולי אפשר ללמד כלב לטפס על עצים, לא עדיף לקחת חתול? אז מאמן ברזילאי שיסרס שחקן ברצילאי לא יקבל מזה שחקן אירופאי, הוא יקבל שחקן ברזילאי מסורס, ואת זה ראינו במונדיאל. מי שיספר שזה לא נכון וראינו בבתים שברזיל טובים, עובד על עצמו בעיינים.

יוני (המקורי, מפעם) 13 ביולי 2014

התגובות של גלעד ושל שלו מעולות.

bb 13 ביולי 2014

כדורגל הגנתי? פספסתי משהו? ברזיל הנוכחית משחקת כדורגל שכונתי ומבולגן שרחוק שנות אור ממשחק הגנתי ומבוקר. ככה זה שדוד לואיז באנקר בהרכב ודני אלבס ומרסלו הם המגנים שלך.

אריק 13 ביולי 2014

כמו שצייץ מישהו אתמול – דוד לואיז לא יפסיק עד שכל ילדי ברזיל כולם ימררו בבכי.

gil - zimbabwe 13 ביולי 2014

the Brazilian team must build on players that's play in brazil. today the Brazilian players in Europe are not see the team as R,R,R,R saw it. they just thinking about money. the team must build on 8 "working class hero" and 3 stars from Europe, not less than the level of one of R. after the Brazilian people will see players that care than to start think on jogo bonito (by the way only from the local lige its easy to find 11 players for jogo bonito but Scolari doesn't like them)

אריאל גרייזס 13 ביולי 2014

שחקנים שמשחקים בברזיל, אתה מתכוון כמו פרד או ג'ו? כל שחקן ברזילאי ששווה משהו יוצא היום לשחק באירופה, זה המצב

7even 13 ביולי 2014

תמיד טוענים שברזיל זה ה-מקום לכדורגל וכו' וכו' וכו'
אז איך מכל שחקני הרחוב שיש במדינה העצומה בגודלה הזו, הצליחו להרכיב 16 כ"כ לא טובים?
אלו ה-16 הכי טובים שיש במדינה הענקית הזו?

austaldo 13 ביולי 2014

הבעייה אף פעם לא היתה הז'וגו בוניטו. לקבוצה ההיא של טלה סנטנה מ 82' ו 86' היו 3 בעיות שלא קשורות בכלל לשיטת המישחק:
1. בלמים חסרי אחריות שמוסרים מסירות רוחב טיפשיות ליד הרחבה שלהם ומאבדים שחקנים שהם אמורים לכסות.
2. שוער ברמה של ליגה למקומות עבודה.
3. חלוץ מרכזי עוד יותר גרוע מפרד. אם במקום סרג'יניו היה לברזיל חלוץ אופורטוניסט שיודע לסיים – נגיד מין ואן-ניסטלרוי כזה, אז הם היו מבקיעים בצרורות גם נגד הגנות כמו איטליה של דינו זוף.

תיראו את התקציר מהמישחק ההוא ותבינו לבד (והתקציר לא מספר את כל הסיפור)

טרנטה 13 ביולי 2014

שכחת להוסיף – בועטים פנדלים ברשלנות (בהקשר של 86).
להבקיע שניים לדינו זוף = להבקיע בצרורות.
פרט לכך – מסכים לכל מילה.

שלו 13 ביולי 2014

כשאתה אוהד איטליה,
אתה מצפה מהשחקנים שלך שיקיזו דם על המגרש.
שהתקפות היריב יתנפצו מול ההגנה כמו גלי ים על שובר גלים.
אתה מפאר מהלל ומהדר שחקנים כמו שיראה, ברגומי, בארזי ג'נטילה.
אתה יודע שגם אם אחד יחסיר, יהיו מחליפים ראויים.
ויגיע הדור הבא.
ויגדל קאנברו, מלדיני,נסטה גטוסו או דה רוסי.
ותמיד יהיה איזה באג'יו לאיזון, גם אם הוא פירלו או קונטי.
לפעמים צומח לוקה טוני, ולפעמים איזה פרוטה.
לפעמים זה פאולו רוסי או ויאלי וסקילאצ'י.
אבל אתה יודע מהמאמן יבנה לך קבוצה לוחמת.
או
שמגיע לו איזה פרנדלי, ונהיה רומנטי,
מתכחש להיסטוריה ולסגנון,
לשחקנים שיש ובעיקר לאלו שאין.
לפחות חוסך בושות בהיפרדות בזמן שלב הבתים,
חותם מהר בקבוצה אחרת כאילו היה איזה מאמן מצליח.
כאילו ברגע שעזב את קבוצתו האחרונה,
זה לא נראה כאילו השתחרר שם איזה פקק,
ואותה קבוצה עם מאמן טירון פתאום משחקת כדורגל.

גם זאת גנבת דעת.
ובברזיל העסקים כרגיל, ילך סקולארי יבוא דונגה.
כי גם ראשי ההתאחדות מקבלים שוחד מאותם סוכני שחקנים…
ושוב נראה את אותה נבחרת,
שלא מסוגלת.
אותו מאמן שהשאיר בבית את רומאריו, וצחקנו אז אתו.
היום מסתבר הבדיחה היא על חשבוננו.

מותר להפסיד (אני לא ש.מזרחי), אבל הדרך, או חוסר הדרך.
אומרים שברזיל במתכונת הנוכחית זכתה בשני גביעים,
חוץ משני כוכבים על החולצה,
מה הגביעים האלו השאירו אחריהם?
ארבע שנים מחכים למופע הכדורגל החשוב ביותר,
ומשהו עושה עלינו מהמקפצה,
ואפילו אין לו בושה,
הוא אפילו לא מתפטר.

חבל שלא נגמר אתמול בתוצאה יותר גבוהה…

להכניס את הולק, זה ממש לעשות את זה מהמקפצה.

איציק 13 ביולי 2014

תסתכל על זה קצת אחרת… המאמן קוסם, עם מאמן אחר זה היה נגמר עם שלושה הפסדים מבישים בשלב הבתים. המאמן ראוי לחוזה לשמונה שנים הבאות ;)
וקצת יותר ברצינות, האם הבעייה מתחילה בסקולארי או מסתיימת בו? לדעתי היא רק מסתיימת בו. זה מתחיל שהיום לא רוצים שילד ברזילאי ישחק כדורגל שמח כי אם כדורגל גרמני/אנגלי/איטלקי, כלומר מסרסים תחילה, ואחר-כך נראה מה יצא. ומה שיצא זה מה שיש לסקולארי. גם הוא אשם, יכל אולי לקחת יותר טובים (אולי אפילו לקחת את קאקא היה טוב יותר), יכל את אלו שיש להעמיד טוב יותר על המגרש ולהוציא מהם יותר. אבל בסופו של יום, בגדול, נראה לי שהרסו את היסודות, ומהם גם צריך להתחיל לבנות מחדש. שיקחו את רונאלדיניו, רונאלדו, רומריו ובבטו שיעברו לאורכה ולרוחבה של ברזיל ויחזירו את הכדורגל הרזילאי לברזילאים.

אריק 13 ביולי 2014

הקטע עם ברזיל מייצרת מה שבאירופה מבקשים זה זיון מח לא קטן.
אפילו רוביניו עשה בוכחטות מהיכולת לשחק מעט אחרת.
הקבוצות האירופאיות יודעות למצוא קשרים אחוריים בהרהה מקומות. מגנים מתקיפים ושחקני התקפה מיוחדים הם עדיין היו שמחים להביא מברזיל.
לא ברור לי העניין הזה. קאפו ורונאלדיניו היו מבוקשים היום אפילו יותר מפעם. ההסבר הזה לא הגיוני. אוליממשהו השתנה בליגה המקומית או בעבודה עפ הנוער.

מאור 13 ביולי 2014

הבעיה עם ברזיל התחילה בעיניי עוד לפני ההגעה למונדיאל- איזה מאמן בכל הנבחרות במונדיאל לא לוקח את פליפה לואיז להרכב שלו? אם תסתכלו טוב על השערים שברזיל ספגה תגלו שרובם הגיעו דרך מרסלו. מילא והוא היה נותן את תרומתו ההתקפית הרגילה, אבל גם בהתקפה הוא לא נתן כלום.

לברזיל יש סגל הגנתי אולי הטוב בעולם היום. אתמול לחמן ציין את זה בצורה יפה- כמעט לכל הקבוצות ההגנתיות הטובות בעולם היום יש שחקני מפתח ברזילאים. עם כל הדאחקות על דויד לואיז- צ'לסי הייתה ההגנה הטובה באנגליה השנה. מרקיניוס, אלכס, טיאגו סילבה ומקסוול בפ.ס.ז', דאנטה בבאיירן, מירנדה ופליפה לואיז באתלטיקו (לא היו במונדיאל אבל בכל זאת), מרסלו בריאל, מייקון ברומא ועוד. גם בקישור האחורי יש לברזיל מבחר עצום (פרננדיניו, ראמירס, פאוליניו, לואיז גוסטבו ועוד). עם אימון ובחירת שחקנים נכונה לברזיל הייתה הגנה בלתי עבירה. זה שהיא התפרקה הגנתית במשחקים האחרונים זה מראה על אימון ברמה נמוכה ביותר, וגם על רמת מחויבות נמוכה מאוד של השחקנים.
זה שפרד וז'ו היו במונדיאל זה בדיחה. אני בספק עם בסגל של דרום קוריאה הם היו מוצאים מקום.

Comments closed