פוסט מונדיאל. במקום בו שידור כדורגל הוא שליחות

על לז מארי

lm

לז מארי הוא דמות שהכרתי רק בכללי. בכמעט שנה בה התגוררתי באוסטרליה בשנת 1999-2000. הוא מנחה את תכניות הכדורגל בSBS. ואתמול הוא סיים את המונדיאל השמיני והאחרון שלו כמנחה השידורים האוסטרלים. שדר אידיאליסט שמטיף לכדורגל היפה כי הוא רואה את תפקיד השדר כמקדם הכדורגל במדינה בו זו עדיין שליחות והכדורגל הוא בתחרות עם ענפים אחרים. ואם הכדורגל לא ישוחק בצורה נכונה הוא לא ישרוד.

ויראה שכר בעמלו! ובמדינה בה הכדורגל היה אלמוני כשהגיע אליה הוא עכשיו פורח. עם ליגה שמושכת אוהדים עם התעניינות במפעלים האסיאתים ועם הופעה שלישית רצופה של אוסטרליה במונדיאל. ובכולן שיחקה בכבוד. אגב, למרות שלושה הפסדים – בבית הקשה ביותר האפשרי – ולמרות שב-2006 היו בנוקאאוט – אני חושב שזה היה הכדורגל הטוב ביותר של אוסטרליה אי פעם.

הוא גם בלוגר של כדורגל והנה קטע שלו על טים קאהיל מהמונדיאל הזה.

 

אני אחתוך מהסיפור שלו. התמונה של השידור בישראל היא תמונה של הכדורגל בישראל. שדרים ופרשנות לא מעודכנים, הטעויות שלהם נובעות מעצלות, כמובן חסרי אידיאולוגיה ואיזשהי משמעות לתפקידם מלבד כסף. ארבל הוא שדר רב זכויות והוא נחלש לצערי בשנים האחרונות. דני נוימן הוא חצוף. מדבר על אפלייה על רקע פוליטי כשהסיבה היחידה שהוא משדר היא שהוא מקורב פוליטית. ועוד יותר מקומם שהיו במונדיאל עצמו שדרים ופרשנים טובים יותר – אבל כל הגישה הוא שמי שחזק במקומות הנכונים ממשיך. ושידורי המונדיאל הם רק סימפטום. תקשורת הכדורגל בישראל לא עושה דבר מלבד למשוך למטה את המשחק שיש לו את כל התנאים להצליח – עניין, מתקנים, משאבים והשתתפות באירופה.

נחזור למארי. הוא נולד לאזלו וארגה והוא היה בן 11 כשהוא ברח מהונגריה עם 200 אלף בני אדם אחרים אחרי הפלישה הסובייטית. לפני כמה שנים – דווקא לנוכח תעמולת אנטי-הגירה באוסטרליה (ארץ שהובטחה לאדם הלבן בתנ״ך) – סיפר את סיפורו ואפילו הגיע להונגריה ומצא את הילדים של מי שהבריח אותו את הגבול. והוא פעיל באוסטרליה בקידום קליטת מהגרים.

 מעבר לטרגדיה הכללית של מדינות, משפחות, אנשים – אז זו גם טרגדיה קטנה לילד אוהב כדורגל. הוא עוזב את המדינה החזקה ביותר בעולם אז, ארץ פלאות של פושקש וקוצ׳יש, שהיו גם הם בין הבורחים, ומגיע למקום בו לא יודעים להבדיל בין פנדל לקרן. מהיום שהגיע  ועד האוניברסיטה לא ראה אפילו כדור כדורגל.

אז סיפור החיים שלו הוא מסע לברוא מחדש את עולם הכדורגל סביבו.

הנה לינק לשידור הפרידה שלו.

מונדיאל. נבחרת הטורניר!
הטובה ביותר, הגרועה ביותר

78 Comments

אופיר 14 ביולי 2014

אחחח… איזה פוסט. תודה.

יעקב בורקהארט 14 ביולי 2014

נפלא ומרגש! תודה.

אריאל גרייזס 14 ביולי 2014

נהדר. דרך אגב, היו מלא אוסטרלים בברזיל, למרות שהיא בערך המדינה הכי רחוקה להגיע ממנה. כמובן, זה שיש להם הרבה זמן פנוי (הם מקבלים ארבעה שבועות חופשה בשנה) ולא מעט כסף גם עוזר.
המצחיק היה שדיברתי עם זוג אוסטרלים צעירים שישנו איתנו בדירה, ואני סוחב איתי את נזקי פרנק ארוק ולהם אין שום מושג שפעם אוסטרליה היתה צריכה לשחק נגד ישראל כדי לעלות.
ולגבי הערוץ הראשון – ובכן, המונדיאל הזה היה מצוין. הוא הוכיח סופית למי שהיה ספק שהוא חייב להסגר. דני נוימן סוגר את השידור שלו מהגמר בזה שחייבים לשמור על השידור הציבורי זה באמת להשתין ממקפצה של 50 מטר

דורפן 14 ביולי 2014

כשאני טיילתי באוסטרליה ב-91 פגשתי אוסטרלי שידע על המשחקים נגד ישראל – כי אבא של צ׳רלי יאנקוס היה הסוהר שלו…

אריאל גרייזס 14 ביולי 2014

הסיפורים שלך תמיד מוצלחים יותר :-(
והנה איך הכל מתחבר – בזכות יאנקוס אולי (ככה לא בונים חומה), יורם ארבל עדיין איתנו

דורפן 14 ביולי 2014

אגב, הקשר לכדורגל האוסטרלי מוקדם יותר. אני לא יודע אם אתה זוכר אבל בשנות השבעים מרגע שנגמרה הליגה היו מציפים את טופס הטוטו ברשימות משחקים הזויים מהליגות האוסטרליות.

אופיר 14 ביולי 2014

אני זוכר את זה גם משנות ה-80 בואכה תחילת ה-90. או שמא זו היתה הליגה האוסטרית? או אולי גם וגם?

דרך הטוטו למדתי על מועדון הפאר שטורם גראץ.

תומר חרוב 14 ביולי 2014

יולי אוגוסט כולנו מחוז ויקטוריה

ויכסלפיש 14 ביולי 2014

אנשים שוכחים אבל אלי אוחנה שיחק פעם תקופה קצרה בקיץ באוסטרליה

יניב ג״מ 14 ביולי 2014

הגזמת, אני בן 27 ואני זוכר את זה.

אריאל גרייזס 15 ביולי 2014

בטח זוכר

סוס ים 15 ביולי 2014

ככה מהזיכרון בלי Youtube:

"זה מסוכן.
לצ'ארלי יאנקוס יש בעיטת פצצה.
המרחק הזה הוא כלום בשבילו.
אולי עוד שחקן בחומה…
קרינו לא סתם ניגש לשם"

אופיר 14 ביולי 2014

כל הסיפורים היפים מתחילים ממקום של חוסר. בגלל זה אנשים שדואגים שהילדים שלהם לא ידעו מחסור (מכל סוג שהוא) מחמיצים משהו גדול, לדעתי.

דורפן 14 ביולי 2014

לא מבין את כוונתך….אתה מתכוון שלוקחים את הילד שלהם בלילה מעבר לגבול? לא מכיר את הסיפור שלהם, אבל סביר שהקריבו חיים שהיו להם בהונגריה עבור חלום אוסטרלי עבור הבן.

אופיר 14 ביולי 2014

לא, אני מתכוון שהדחף למלא חוסר כלשהו (כמו במקרה הזה, החוסר בכדורגל) הוא זה שמניע אנשים על פני חיים שלמים. זה בולט במיוחד אצל הכדורגלנים מדרום אמריקה (מראדונה, טבז, סוארז, סאנצ'ז כדוגמאות) שעבורם החוסר הוא הרבה פעמים פיזי – וגם תחושה של חוסר ערך וחוסר צדק – מה שגורם להם להשתפר ולהלחם חיים שלמים בשביל להשיג הכרה, תחושת ערך וכמובן חוזי עתק שיסדרו את המשפחה כמה דורות קדימה.

דורפן 14 ביולי 2014

אתה צודק שהורים לפעמים אובססיבים ברצון למנוע מילדיהם מחסור כלכלי (כמובן בגבולות הסביר – ברור שמחסור באוכל וחינוך הוא קריטי, אבל אני רואה גם הורים לא עשירים שמפנקים את הילדים שלהם באיי-פדים)

wazza 14 ביולי 2014

בישראל 2014 אייפד ואייפון זה כבר צורך קיומי

היסטוריון של ספורט 14 ביולי 2014

רק דבר אחד .
כזה לי שכ"כ בזים לנוימן וארבל ועוד בגלל העניין הפוליטי.
איני יודע אם נוימן הוא איש של מרפקים פוליטים אך גם אם כן ובמקרה יצאה לו איזו אמירה פוליטית זה בטל בשישים ביחס לכל אנשי התקשורת "מעצבי דעת הקהל" שכל היום מנסים לספר לעם הזה מה טוב בשבילו ומתוגמלים קצת יותר מנוימן .

היסטוריון של ספורט 14 ביולי 2014

צ"ל קשה לי

אריאל גרייזס 14 ביולי 2014

בזים לו לא בגלל המקום הפוליטי שלו אלא כי הוא קיבל את הג'וב שלו רק בזכות קשרים פוליטיים למרות שהוא לא ראוי בכלל. אין לי מושג מי הם מעצבי דעת הקהל שאתה מדבר עליהם, אבל רובם הגיעו לתפקיד שלהם לא בזכות קשרים עם בעלי שררה ופוליטיקאים אלא בעבודה קשה. ואם הם לא היו טובים במה שהם עושים, רוב הסיכויים שהם היו הולכים הביתה. נוימן איום ונורא אבל הוא שם כי הוא חבר של רובי ריבלין

דורפן 14 ביולי 2014

ואחרי שהוא שם ו38 שנים אחרי שהרוויזיוניסטים עלו לשלטון – הוא טוען שהוא נרדף כי הוא מבית רוויזיוניסטי. פתטי.

שי 15 ביולי 2014

יותר עוזר להיות חבר של אורי לוי, לא?

משה 14 ביולי 2014

הוא בתפקיד כי הוא חבר של הנשיא הנבחר רובי ריבלין וזה הכישרון היחיד שיש לו. ה קצת כמו הטענות על תקשורת שמאלנית בעידן הביביתון.

עדי אבני 15 ביולי 2014

מה שאריאל אמר. זה היה נכון גם עם השלטון היה של השמאל והפרשן היה רפעת טורק, גם הוא פרשן גרוע במיוחד. זה היה מקומם אותי, כשמאלני ואוהד הפועל, לא פחות

קפטן קוקי 15 ביולי 2014

לא הוגן לשרבב את שמו של רובי ריבלין לעניין.
אני לא בקיא בכל הפרטים, אבל דני נוימן התחיל לפרשן בערוץ אחד בימים שמחלקת הספורט שלו היתה גמורה וכמעט לא היה לה תוכן ומי שיעביר אותו.
הם לקחו אותו, כשעל פניו זה היה לגיטימי – איש כדורגל לשעבר, רהוט בסך הכל (תואר במשפטים וזה), עם עבר כפרשן בשירים ושערים (מאוד לא מזהיר, אבל לפעמים זה מה יש) ומעורבב בברנז'ת הספורט והעסקונה הירושלמית (רוממה, ירושלים. זוכרים?). לא הוגן לטעון שבגלל קשרים כאלה ואחרים הוא התקבל לתפקיד, למרות שזה בהחלט ייתכן.
העניין המקומם סביב דני נוימן זה שלמרות שהוא פרשן גרוע מאוד, אולי הגרוע ביותר בהיסטוריית שידורי הספורט בישראל, ולמרות הגישה הצינית שלו כפי שמפרט דורפן, איכשהו בוחרים להשאיר אותו בגלל קשרים, בגלל נאמנות ישנה או פשוט בגלל שלא אכפת להם מהצופים.
זה מרגיז ובלתי מתקבל על הדעת. ולכן צריך לסגור את הערוץ הראשון.

כסיפוביץ 14 ביולי 2014

נהדר!

ניר 14 ביולי 2014

רק שאלה,
אני לא גר בארץ ואינני יודע אם הפוסטים הנהדרים האלו מתפרסמים גם בעיתונות (זכרתי שאתה כותב ל"ישראל היום"). האם ניתן לפרסם פוסטים כאלה בעיתונות, והאם ניתן באיזשהיא צורה למנוע את הנזק של לראות את המונדיאל עם ארבל ונוימן? (על התענוג של לראות את המונדיאל עם שני אלה שמעתי ממשפחה וחברים…., אפילו השדרים בצרפת עדיפים…)

צרפתי 14 ביולי 2014

לא יכול להיות שארסן, ביצנטה והשלישי (איך קוראים לו?) פחות משמימים ממישהו… והבזיון הוא שבכדורגל הם דווקא מבינים.

גיסנו 15 ביולי 2014

אני דווקא אוהב את השדרים הצרפתים. רובם מדברים לעניין ושומעים שהם פשוט נהנים מהמשחק.

פורנוהוליק 14 ביולי 2014

אני זוכר את לז מארי מגיש לפני 10שנים בימי ראשון ב SBS תוכנית בשם THE WORLD GAME- שבעצם הייתה שידור תקציר מאיזה משחק היסטורי כלשהו מהעבר הרחוק. לבדו, בלי פאנל או מרואיינים, עם רק כמה מילים לפני ואחרי. זה היה כל הכדורגל שיכולתי למצוא בערוצים הפתוחים. הוא נראה כמעט תימהוני בדבקות שלו בכדורגל וברצינות התהומית בה הגיש את התוכנית – במעין קדרות שכזו, כמעט אבלות.

במונדיאל האחרון SBS הקדיש לכדורגל כמעט 24 ביממה – שידורים ישירים , חוזרים, תקצירים, דיונים, משחקי עבר, כתבות. אני חושב שהיה יותר סיקור של כדורגל ממה שהיה סיקור של רגבי בזמן אליפות העולם בניו זילנד

red sox 14 ביולי 2014

תעיף מבט בתמונה שבראש הפוסט. יכול להיות שזו התכנית שאתה זוכר.

פורנוהוליק 15 ביולי 2014

העפתי גם גם ראיתי.

גיל 14 ביולי 2014

צריך לציין שאוסטרליה עולה כי היא משחקת באיזור יחסית חלש. לפני העליות שלה היא תמיד הייתה מגיעה לפלייאוף ומפסידה. זה לא בא לקחת כלום מהתמקדות הכדורגל שלהם אבל תשוו את ההישגים של האסייתיות לעומת מרכז אמריקה במונדיאל הזה.

דורפן 14 ביולי 2014

הם הדיחו את אורוגוואי ב-2006

ויכסלפיש 14 ביולי 2014

אבל בשני המונדיאלים האחרונים עברו לאסיה והעפילו ממנה בזכות קומבינה בין יהודי בשם פרנק לואי FRANK LOWY, חבר של אולמרט, לקטארים שמנהלים את ההתאחדות האסיאתית. כך קרה שב-2010 גם אוסטרליה וגם ניו זילנד העפילו לטורניר. אוסטרליה מאסיה וניו זילנד מהפלייאוף נגד בחריין, החמישית באסיה. השנה החמישית באסיה נשלחה לפלייאוף נגד דרום אמריקה (ירדן-אורוגוואי)

דורפן 14 ביולי 2014

למה הקשקשת הזו. מדינה בלי תחרות ראויה ביקשה לעבור לאסיה בכדי להתקדם והתקבלה. ואתה עסוק בקונספירציות של אולמרט וקטארים – אני תוהה מאיפה אתה שולף את הפראנויה הזו?

ויכסלפיש 15 ביולי 2014

אולמרט זה הערת אגב, תיארתי את המעבר שגרם לאוסטרליה להעפיל פעמיים ברציפות במקום להיכשל ברוב המקרים בפלייאוף, אורוגוואי במוקדמות 2006 זה מקרה חריג של הצלחה

דורפן 16 ביולי 2014

לט ממנו ולא מקצתו. גפ בסיבוב הקודם ניצחו את אורוגוואי בבית. הם פשוט מתאמנים ומשתפרים ואם ראית את המשחקים עם צ׳ילה והולנד היית מבין שגם מאירופה הם היו עם סיכוי מסויים לעלות. בוודאי עם סיכוי טוב מישראל

wazza 14 ביולי 2014

אגב הנכדה של אותו לואי שירתה בצה"ל עד לא מזמן בעוקץ

גיל 14 ביולי 2014

הלוואי שישראל הייתה חוזרת לאסיה. רק ככה הם באמת היו מתקדמים בכדורגל וגם אז לא מעפילים.

פורנוהוליק 16 ביולי 2014

איך ישראל הייתה מתקדמת יותר באסיה ממה שהיא מתקדמת באירופה?

גיל 16 ביולי 2014

כי הפערים באירופה גדולים מדי לדעתי להשלים. באסיה, היה לה סיכוי הרבה יותר להעפיל למונדיאל גם אם היא לא הייתה פייבוריטית והיא הייתה משחקת משחקים משמעותיים כל הזמן.

גיל 14 ביולי 2014

נכון, זה אולי ההישג הגדול ביותר שלהם אבל גם זה היה בפנדלים.

פורנוהוליק 14 ביולי 2014

בפלייאוף 2006 אוסטרליה עברה את אורוגוואי … איזור חלש, נכון, אבל היא חברה ראויה בבחרות המונדיאל הקבועות

גיל 14 ביולי 2014

כן אבל היא והנציגות מאסיה כמעט תמיד מסיימות אחרונות במונדיאלים האחרונים (יפן, איראן, ערב הסעודית, דרום קוריאה)ץ ב2006 הם לא בעיקר בגלל ששיחקו נגד יפן בשלב המוקדם.

דורפן 14 ביולי 2014

יפן וקוריאה עברו את הבתים פעם שעברה – 50%. אוסטרליה שני בתים חזקים רצופים אבל ב-2006 עלו. הפעם אסיה הייתה חלשה יותר

משה 14 ביולי 2014

גרתי בסידני לפני כ-15 שנים. היה לי שכן חובב ספורט שליגלג על כדורגל וזכה ממני בתמורה לליגלוגים על קריקט. כשעזבתי אחרי חצי שנה הפכתי לאוהד קריקט מושבע, אותו לא הצלחתי לשכנע…

גילעד 14 ביולי 2014

רונן. כל מילה על נוימן וארבל נכונה. רק דבר אחד. אתה לא שומע את השידורים מישראל, מניין לך שהיו פרשנים ושדרנים טובים יותר מישראל? זה דווקא מעורר מחשבה שאולי אצלך הפוליטיקה ;-).
הצרה היא שדבר לא ישתנה. ולצערי גם פרשנים שמתעניינים עדיין בכדורגל, דוגמת אייל לחמן וזאביק זלצר, לוקים בכריזמה של סלק ובמקרה של לחמן גם בצורך עז לא לסתום את הפה.

דורפן 14 ביולי 2014

ומאיפה אתה מסיק שלא שמעתי ולא ראיתי?

S&M 16 ביולי 2014

אברהם גרנט היה מצוין.
אני בעד שדמי, נקרע מצחוק מאברם אברם. חושב שכל מה שאומרים על גרנט המרפקן והשרלטן בעל הקשרים נכון. אבל הוא פרשן ראוי, רהוט, מקצועי והרבה יותר מעניין מכל השאר בארץ.
אפילו מאיר איינשטיין הפך קליל ונסבל בזכות גרנט.

פורנוהוליק 14 ביולי 2014

אגב יש הרבה דמיון בין התפתחות הכדורגל באוסטרליה ובארה״ב. גם הנבחרות שלהם דומות

דורפן 15 ביולי 2014

הדמיון נובע מכך ששתי המדינות מצליחות מאד בספורט – ויודעות לאמץ ספורט חדש.

פורנוהוליק 16 ביולי 2014

1. מדינות אנגלוסקסיות במהותן
2. ענפי הספורט הפופולאריים דומים – רגבי=פוטבול, קריקט=בייסבול
3. ליגה שמגיעה לסיומה בפלייאוף ומשחק גמר.
4. המהגרים הם הגורם העיקרי (דומני) שמקדם את פופולאריות הכדורגל
5. הכדורגל נתפס ע"י הציבור במשך שנים רבות א)לא גברי מספיק ב)ספורט של רמאים ותחמנים (מה שנכון…)

דורפן 16 ביולי 2014

כן – הכדורגל נתפש ספורט מהגרים. הבריטים לא הביאו אותו לאוסטרליה בצורה רצינית

ויכסלפיש 14 ביולי 2014

המשך לתגובה: אוסטרליה נכשלה בפלייאוף מאז שעברה את ישראל במוקדמות מכסיקו 1986 ועד 2002 ברציפות. שינוי הסטטוס והרחבת המונדיאל גרמו לה להעפיל לשני האחרונים.

Leonidas 14 ביולי 2014

הביזיון של ארבל ונוימן מחק את חרפת קיוויתי מ-1986.
שני הליצנים האלה ״רואים״ את סמי חדירה בהרכב גרמניה בזמן נגינת ההמנונים ועד לדקה ה- 12 מתארים את ״שגיאותיו ״על המגרש. אז הם מתעוררים מיקיצתם ופותחים במסכת תרוצים של אכלו לי ושתו לי. הללויהההה.

הקטע בסוף בו דני נוימן מטיף על חשיבות השידור הציבורי בסיום השידור שלהם דומה לבכיינות של דויד לואיז בסוף המשחק עם גרמניה -התצוגה חסרת האחריות והעלובה ביותר של בלם בזירה העולמית שאני ראיתי אי פעם.

אבי ערך מוסף 14 ביולי 2014

אכן מביך היה הקטע עם חדירה.

גיל 14 ביולי 2014

קיוויתי אחד השדרנים הגדולים שהיו פה אם לא הכי גדול.

red sox 14 ביולי 2014

סיפור מעניין במובנים רבים.
בינתיים ההונגרים מאכילים חצץ את ספרד באליפות אירופה בכדור-מים. ברוך בורא יורוספורט.

אבי ערך מוסף 14 ביולי 2014

לא זוכר סלידה גדולה כל כך מהצמד הנוראי הזה ארבל-נוימן.. זה קונצנזוס.
אגב, הדבר הכי טוב שקרה לדני נוימן בקריירה שלו כפרשן, זה הציוות ליורם ארבל. דברי ההבל של נוימן נשארים בצל של הטעויות של יום ארבל.. זה עושה לו שירות נפלא!

עופר פרוסנר 14 ביולי 2014

I have no complaints. איזו דרך נהדרת לסיים קריירה, התרגשתי ממש מהסרטון.
ולגבי הצמד הישראלי – עצוב וחבל.

גור אילני 15 ביולי 2014

SBS הוא ערוץ טלויזיה ציבורי מעולה – בדיוק הדוגמה לאיך צריך להיראות שידור ציבורי בארץ.
תקציב לא עצום, הפקות מקור יפות, תשוקה לחומרים אוניברסליים ולתרבות ה-arthouse.

קיבלו בזמנו את משחק השבוע של הפרמייר ליג בעלות לא גבוהה וכך יכלה אומה שלמה לצפות בבקהאם בועט עונשין ובג׳יימס ביטי וסאות׳המפטון שוקעים במצולות.

החלוציות שלהם בכדורגל היתה חשובה – SBS גרמה ל״אוסטרליה השנייה״ זו של המהגרים, ולזה הלבנה להפגש – ולשתיהן לקום באמצע הלילה ולראות משחקים בעיניים אדומות מעייפות.

עומר ח. 15 ביולי 2014

אחד הדברים המדהימים באוסטרליה הוא שכמות עצומה מהאתלטיות והכישרון שלהם "מתבזבזת" על מקצועות שרק הם מתחרים בהם (בעיקר פוטבול אוסטרלי). נראה לי שרק מהכשרונות של ה-AFL הם היו יכולים להיות העשירייה הטובה בעולם בכדורגל וכדורסל.

מיכאל 15 ביולי 2014

"ארץ שהובטחה לאדם הלבן בתנ״ך"? כלומר?

Yair N 15 ביולי 2014

Very moving, i wish the great man could read it himself. , actually i am going to Tweet it to SBS and Les someone in SBS will translate it for him.

elados 15 ביולי 2014

בשם אלוהים, איך אברם גרנט הצליח להשתחל גם לשם?!?!?

elados 15 ביולי 2014

מופיע מתחת לראיון, תחת related videos.

matipool 15 ביולי 2014

הדבר הראשון שעלה לי בראש אחרי שנכנסתי ללינק של דורפן ..

דורפן 15 ביולי 2014

זהו אברם בשיאו!

יניב.פ 15 ביולי 2014

אני חייב לציין שבהתחלה הם עיצבנו אותי עם הטעיות והעילגות שלהם,אבל לאט לאט הבנתי שאין מה לעשות וחבל להתעצבן ואז פשוט התחלתי להנות מהם.למשל נדמה לי בחצי גמר שהמשחק היה בהארכה ושחקן(מצטער לא זוכר מי) נפצע הם כבר שלחו אותו לחדר הלבשה,התחילו כבר לפרשן איך המערך יהיה עכשיו(כי נגמרו החילופים) והאם הם יסתדרו בלעדיו,ואז פתאום הם קלטו שהוא הולך להמשיך(אחרי שכבר כמה דקות ברור שהוא ממשיך) אז הם הוסיפו כמובן הכל במידה והוא לא יוכל להמשיך.אני בקטע הזה פשוט נקרעתי.

אריק 15 ביולי 2014

כשחייתי באוסטרליה ברוס מקוויני שמשדר ה-כ-ל גרם לי להתגעגע ליורם…

צור שפי 15 ביולי 2014

בין סוגיית נוימן לעניין השידור הציבורי אין שום קשר. שידור ציבורי חזק קיים במרבית הדמוקרטיות ומן הסתם יש לזה סיבה טובה. אצלנו השידור הציבורי סובל מחוליים שונים שקיימים גם ב

צור שפי 15 ביולי 2014

מצטער ברחה לי חצי תגובה: להגיד שבגלל נוימן צריך לסגור את השידור הציבורי זה כמו להגיד שבגלל שיש כמה רופאים גרועים במערכת הציבורית צריך להפוך אותה כולה לפרטית.

אחד 15 ביולי 2014

שאלה בקשר לחידון הגמרים:
בשאלה 8, כתוב שלגמר 1978 נועד משחק חוזר.
אם כך, למה בסופו של דבר הייתה הארכה?

דורפן 15 ביולי 2014

אם תיקו בסוף ההארכה

ויכסלפיש 15 ביולי 2014

מגיבים יקרים, הסיפורים על ארבל ונוימן רצים בכל מקום, וגם אני תרמתי ל"חגיגה". יש לנו אלטרנטיבות מועילות כמו דה באזר ופוסטים מעולים, אין טעם לטחון

ido moria 16 ביולי 2014

אני כבר 12 שנים במלבורן.ליגת האלופות ב 4:00 בבוקר זה הרבה יותר קשה ממה שזה נשמע, ולכן זנחתי את הכדורגל עם הפסקות מונדיאל.
השנה זה היה בלתי נסבל המשחקים של קוסטה ריקה ארגנטינה וברזיל הוציאו לי את החשק מהמשחק הזה לגמרי (אני לקוח מזדמן אני) וזה ביחד עם משחקים בשעון אירופה ולא שעון ניו יורק.

בגלל זה מה שלז אמר שיש הרבה דרכים לשחק את המשחק אבל אנחנו (ב SBS) מטיפים רק לדרך אחת… נגע לליבי.

ועדיין אני כנראה לא ארעה יותר מתקציר משחק יותר…

אבי מלר הגדול 17 ביולי 2014

הליגה הישראלית בטריוויה ספורט! תרשמו בגוגל הליגה הישראלית בטריוויה ספורט! משחק עם פוטנציאל מושלם

Comments closed