הניצחון על ריאל מדריד

אשלי יאנג. ווינג-בק!

4b9a774b52b31e0887b2aa6b02c6dd0f

1. קודם כל אופטימיות. לניצחון על ריאל מדריד אין שום משמעות – ריאל נמצאת הרבה יותר מוקדם בהכנה שלה – אבל אי אפשר שלא לטעות באנרגיות ביונייטד. זו קבוצה שרוצה לצאת לדרך.

2. רכש.

ואן חאל אומר שאולי הוא לא צריך עוד רכש – יש לכך סיבות מול ההנהלה ומול קבוצות מוכרות פוטנציאלית – אבל הוא כן צריך כמה שחקנים. אני לא מדבר על כוכבים – אלא כוח אדם לשיטתו.

יונייטד תשחק השנה  3-5-2 שאפשר לקרוא לו 3-4-3 ובכדי לדייק: המערך יהיה שוער, שלושה בלמים, קני קשרים בחדר המנועים, שני שחקני כנף שמשחקים את כל האגף, ועושה משחק מאחרי שני חלוצים. היא גם תשחק רק בליגה – ולכן היא צריכה לא יותר משני שחקנים לעמדה.

בהתקפה דברים פתורים. מאטה מאחרי רוני וואן פרסי ובגיבוי יש לא מעט שחקנים. ינוזאי בוודאות, וולבק קרוב לוודאי ואז יש עדיין את צ׳יצ׳ריטו וקגוואה ונאני ואולי אמונה בג׳יימס ווילסון או ג׳סי לינגארד וגם ניקי פאואל איפשהו ברשימות.  די והותר.

אנשי אגף יש ארבעה – רפאל ושואו, ואלנסיה ויאנג. זה דבר שבאמת חשבתי ויקרה – ואלנסיה ויאנג יילכו אחורה יותר במגרש – כי אולי אין להם טכניקה מספיקה להיות קיצונים טבעיים אבל יש להם מספיק איומים כדי להיות מגינים תוקפים משודרגים. במיוחד כשיש לואן חאל בחירה ביניהם לרפאל ושואו שהם מגינים טבעיים יותר. אז גם פה הוא לא צריך שחקנים.

ועכשיו למה שחסר. מרכז הקישור כאילו מאוייש. כרגע נראה שואן חאל מאמין מאד בפלטשר – שזה משמח מאד – ורוצה להציב אותו לצד הררה. הגיבוי הוא קאריק, קלברלי ועדיין יש כרגע את פלאיני. אני מאד סקפטי כאן. זה מרכז הקישור שנשחט בעונה שעברה בפרמייר ליג. נכון, עכשיו יהיה מאחריהם שלושה בלמים ויש את הררה ועדיין חסר מישהו. כל השחקנים – אפילו הררה – הם סימן שאלה. של יכולת או בריאות או הסתגלות לפרמייר ליג.

ואז יש שלושה בלמים ובסגל יש בדיוק שלושה עם נסיון פרמייר ליג.  אולי המחליף השלישי הוא מייקל קין, אולי קאריק יוסט לאחור כי מערך שלושה בלמים משחק קצת אחרת. אמנם רכישת הומלס שחשבתי שסגורה לא קרתה – אבל יונייטד חייבת עוד שני בלמים.

3. כדורגל באמריקה.

יונייטד וריאל מילאו את הבית הגדול לשיא קהל לכדורגל בארצות הברית. לא יודע איך ומה אבל משהו הולך להשתנות בכדורגל בעקבות העניין הזה. למשל יש לי גם תחושה שפיפ״א רואה ואני לא הייתי מהמר נגד מונדיאל 2022 בארצות הברית.

ועיני יו"ר ההתאחדות
ליגת שוקי ההון - ובינתים במקומות אחרים בעולם

48 Comments

גל 3 באוגוסט 2014

הימור על ארהב זה הימור מעולה, אם היה איפה להמר את זה הייתי שם כסף.

כיף לראות את יונייטד תחת ואן חאל בינתיים, מאטה הולך לפרוח העונה בתפקיד ה"פרי רול" הזה.. מעניין לראות אם ינוזאיי ישותף בעיקר כמחליף של מאטה או שישחק לפעמים לצד רוני או ואן פרסי כסוג של חלוץ נוסף

משה 3 באוגוסט 2014

אתה מתכוון במקום קטאר ? מאחר ופיפ"א לא בדרך לנקות אורוות, למה שזה יקרה ?

דורפן 3 באוגוסט 2014

דווקא בלאטר בזמן האחרון אומר כל הזמן ״שׁצריך לחקור את ההליך״. האיש הוא בוגד מקצועי. והם רואים את הכסף הדמיוני שיוכלו לעשות באמריקה.

ירושלמי 3 באוגוסט 2014

ממליץ להצטרף לדף הפייסבוק:
FIFA4TERROR
המטרה כמובן ברורה.

גיל 3 באוגוסט 2014

אתה חושב שיקחו מקטאר את המונדיאל או שהתכוונת ל2026?

דורפן 3 באוגוסט 2014

אני מתכוון שיקחו מקטאר

תוהה בדרכים 3 באוגוסט 2014

במצב כזה, היתרון של ארצות הברית הוא שיש לה מתקנים מוכנים.

מצד שני, אובייקטיבית, מגיע יותר לאנגלים (לא אירחו מונדיאל מאז 66) או לספרדים (לא אירחו טורניר גדול מאז 82) שגם להם יש מתקנים מוכנים.

שיצ 3 באוגוסט 2014

אירופה לא תקבל אירוח ב2022, בגלל שרוסיה (אופ״א) מארחת ב2018.
אני דווקא חושב שיש סיכוי שאוסטרליה תקבל, למרות שארה״ב היא הימור בטוח יותר.
לדעתי האוסטרלים הגיעו למקום השני אחרי קטאר בבחירות המושחתות אז.

ערן (המקורי) 3 באוגוסט 2014

פספסת את הנקודה: מבחינת פיפא מתקנים מוכנים אינם יתרון, אלא חיסרון.
כאשר אין צורך לבנות איצטדיונים חדשים במאות מליוני דולרים (שחלקם יהפכו אחר כך לפילים לבנים ומיותמים- ראה מקרה ברזיל) אי אפשר לחתוך על מיני קופונים דרך פרויקט הבינוי.
לא פלא שדווקא אנגליה, המתאימה ביותר לאירוח המונדיאל מבחינת תרבות כדורגל, ליגה מובילה, מיקום מתאים, ועוד – הפסידה לרוסיה וקטאר.

תוהה בדרכים 3 באוגוסט 2014

שמדברים על שיטת משחק, צריך לזכור שיש הבדל בין מצב שבו אתה משחק מול קבוצה עדיפה על הנייר או לפחות מול קבוצה שווה לך לעומת מצב שבו אתה משחק מול קבוצה נחותה.
בליגה, עבור קבוצה ששואפת לפחות לטופ 4, רוב המשחקים הם מול קבוצות נחותות.

ואן חאל לאורך רוב השנים היה מאמן מאסכולת ברצלונה- לשחק את המשחק שלך בלי קשר לזהות היריבה. במונדיאל הוא שינה לחלוטין את דרכו והפך למאמן מאד פרגמטי שמתאים את עצמו ליריבה. אפשר להבין את זה לאור דלות הכישרון היחסית בסגל ההולנדי, אבל בליגה של 38 מחזורים גישה כזאת עלולה להיות בעייתית- בטורניר נוק אאוט המפתח הוא לא להפסיד. בליגה צריך לנצח.

דורפן 3 באוגוסט 2014

הוא ישמור כמעט את כל ההרכב יציב – ויבחר את שחקני הכנף על פי היריבה.

תוהה בדרכים 3 באוגוסט 2014

זה לא רק ענין של זהות השחקנים אלא גם של שיטת המשחק- התבססות על מתפרצות או ניסיון לשלוט במשחק.

שאתה מסתכל על הסגל של יונייטד, אין שם זהות מוגדרת. יש שחקנים שכל אחד מתאים לסגנון אחר.

Bambi 3 באוגוסט 2014

אני לא חושב שיונייטד תחתים מישהו כקשר מרכזי , השמועות היום היו בכוון קוואדראדו שהוא כנף בכלל. לגבי בלם , בעיה אם היינו משחקים בליגת האלופות.

לדעתי עם הכלים שיש לו כיום , ואן חאל יכול לגרד כרטיס לאירופה. אם הוא גאון , אז אולי אליפות.

מעיין אוהד מכבי 3 באוגוסט 2014

פלטשר והררה נשמע לי רך מדי, אבל מצד שני אם מצרפים להם את קאריק כ"מטאטא"/בלם קדמי (מאחר שאני לא רואה שני בלמים ברמה גבוהה שזמינים בשוק, סבירות בינונית ומעלה שזה יקרה) זה כבר הופך למרכז שדה יציב הגנתית. ולנסיה תפור על הקיצוני ב-3:5:2, וגם רפאל.

יאנג קצת פחות הגנתית וקצת יותר התקפית. יהיה מעניין לראות אם ואיך ישתלב.

ללא ספק, ואמרתי זאת עוד מסיום העונה שעברה – הבעיה המרכזית של יונייטד היא במרכז ההגנה. ג'ונס יותר מתאים כמגן ימני (לדעתי) אבל במערך של שלישייה הגנתית הוא יהיה נפלא, סמולינג בינוני ואוואנס שחקן נפלא לרוטציה אבל לא כזה שיכול להוביל את ההגנה כמו וידיץ' או פרדיננד. לכן, סביר להניח שהיעד המרכזי של ואן חאל (וזאת בהנחה שהוא שבע רצון מג'ונס, סמולינג וקאריק כאופציות לאיוש שתי עמדות מהשלוש המרכזיות בהגנה) הוא בלם.

אלון 3 באוגוסט 2014

מסכים (ולדעתי גם ואן חאל אמר זאת) שצריך בלם וקשר. בקישור צריך קשר אחורי או 50-50, עדיף אחד שיודע לשחק בשתי העמדות, ואם וידאל יגיע כנראה אמור להתאים לתפקיד אם כי לא ראיתי אותו משחק מספיק בשביל להגיד.

בהגנה אוונס מרשים בהכנה וג'ונס וסמולינג סולידיים, אבל צריך עוד בלם ברמה להרכב (לפי השמועות ורמאלן). מעבר לשלושתם וקין, בלאקט גם כן משחק טוב בהכנה וראוי להיות בקאפ לבלמים שבהרכב.

בהתקפה אני מקווה שינוזאי לא יפגע מאוד משינוי השיטה. אגב גם זאהה נראה לא רע בהכנה. ושימכרו כבר את נאני.

אבי 3 באוגוסט 2014

ניתוח נכון מאד. גם אני פתאום מצאתי שימוש ליאנג. בכלל, מסקרן לראות מאמן שחושב אחרת ומנסה לעצב את המציאות. אפשר לראות כאן גם מעיין פשרה בין ההיסטוריה של יונייטד ששמה דגש על שחקני אגף,לבין הנטייה בימינו לחלק קדמי יותר פלואידי ו"מחזיק כדור". המערך הזה גמיש מאד, וראינו במונדיאל שחילוף אחד יכול להפוך אותו למשהו אחר לגמרי (בתנאי שואן חאל יצליח להחדיר למוחות השחקנים שכל הולנדי…). יש כאן פוטנציאל. זה מבטיח. יהיה מעניין. ואלון צודק: עכשיו כבר אין שום צידוק לנאני (שתמיד אהבתי).

ע"פ השמועות, קשר מרכזי משמעותי + בלמים זה בדיוק מה שואן חאל מחפש בשוק, וסביר שימצא כמה. יש בסיס לאופטימיות.

גלן 3 באוגוסט 2014

אני בפרנציסקו שם כלם עם חולצות של הגיאנטס ואף אחד לא מדבר יותר מדי על הקבוצה מסנטה קלרה.
אבל הבנתי שהיתה אוירת ביטלמניה במישיגן. וואן חאל ? הוא ישר התלונן על הדשא. סליחה? בריידי ודזמונד הווארד ווודסון
שיחקו שם ואתה מתלונן?

א. 3 באוגוסט 2014

מסכים, צריך בלם כי נראה שזו העמדה החלשה ועוד ללא גיבוי מהספסל. כרגע זה מרכז הגנה רך משהו, שלא בטוח שיספיק. קאריק יוסיף ניהול משחק מאחורה, אבל לא קשיחות.
יאנג מצא את עצמו בטוח, יוזם, מעורב.
גמר נגד ליברפול…. Can't wait

Zofo 3 באוגוסט 2014

החוסר באמצע שדה חזק זועק לשמיים.
מצטרף לפסימיות בנקודה זו.

אריק 3 באוגוסט 2014

יבואו קשר מרכזי ובלם. זה ברור לחלוטין. לא צריך להתרגש ממה שאומר זה או אחר.
לא סגור על הכנפיים, בסיטואציה מסויימת אולי יבואו שלושה

אריק 3 באוגוסט 2014

אגב, שימו לב למה שון חאל אמר, אולי לא נחתים אף אחד לפני תחלית העונה (16.8). בכל מקרה יש לנו עוד חודש לסוף החלון.
השאר, רעש וצלצולים של צהובונים.

shouthport 3 באוגוסט 2014

פלאצ' נתן את המשחק הטוב ביותר שלו מאז הבעיות בבטן. חילץ כדורים, שלט בקצב, החזיק בכדור תחת לחץ, וחילק מסירות עומק טובות.
הקרב הכי קשה על ההרכב נראה לי מכיוון של מאטה/קאגווה.
שניהם משחקים מעולה, כנראה יש למאטה יתרון קל משום שהוא יותר מוכח בליגה, אבל עם מאמן חדש שכבר חווה על בשרו את היכולות של קגאווה אי אפשר להיות בטוח.

עידוקוליס ליפשיץ 3 באוגוסט 2014

לא מבין את האופטימיות כשהולכים לעוד עונה שבה שחקני האגף הם רפאל ושואו, ואלנסיה ויאנג. ושחקני מרכז השדה הם פלטשר, הררה, קאריק וקלברלי.
כאילו, רק רשמתי פה שמות. אבל אם כל אחד מהשמות כאן (לפחות השחקנים ששיחקו ביונייטד שנה שעברה) לא עושה לכם קונוטציה שלילית, של שחקן בינוני שהגיע למעמד שלא מתאים לו – אתם עקשנים ואופטימיים חסרי תקנה.

לא רואה מה יונייטד שינו מהעונה הקטסטרופלית שהם עברו.

אריק 3 באוגוסט 2014

אממממ. הם שינו קודם כל דבר אחד והחשוב מכל. הדבר שבגללו הפכו מאלופים לסמרטוטים. ותודה לאל ולגלייזרים על כך.

יוסי מזרחי 3 באוגוסט 2014

אז למה, אריק יקירי, השינוי מחליף חצי קבוצה?
הרי הבעיה היתה רק במנגר שקיבל "סגל נפלא" מסיר אלכס והוסיף שניים, שאחד מהם הוא שחקן ציר גם אצל ואן חל??
קצת יושר אינטלקטואלי לא הזיק לאף אחד.
אממממ.

אריק 4 באוגוסט 2014

יוסי זה נהיה מגוחך. הלכו אברה, ריו, וידיץ וגיגס באו הררה ושואו והקבוצה שההכנות של כללו התבזויות במזרח שהמשיכו לליגה מנצחת כל דבר שזז. קצת אינטגריטי. וצריך בלם להחליף שניים שהלכו וקשר מרכזי שיחליף את פלופאייני שחבר שלך הביא ואפשר להתחיל להתחרות

יוסי מזרחי 4 באוגוסט 2014

אתה באמת גדול, אריק.
מה אתה אומר כאן והיום בתשובתך אלי, שלא נאמר בתחילת השנה שעברה?
מה לא נאמר גם כאן על צורך קריטי של קשר מרכזי ועל מגן שמאלי ועל סגל עייף ומתבגר שמצוי מעבר לשיא ועל עוד עמדות שהיו צריכות להתרענן לפני בואו של מוייז ועוד בימי סיר אלכס??
מה לא ניסינו, כמה מאיתנו להסביר גם לך וככל הנראה בחוסר הצלחה מובהק, על סגל גמור ועל תנאי פתיחה בלתי אפשריים שניצבו מול מוייז( ואני לא מפחית מחלקו בכשלון)?? והנה אתה עונה לעידו ליפשיץ שהתיקון בוצע, מויז הוחלף ובמשתמע אין יותר בעיות.
אינטגריטי??? בחייך.

רומן 3 באוגוסט 2014

הררה שחקן נהדר

ויקטור מורוז 3 באוגוסט 2014

אתה שואב יותר מדי אופטימיות מנצחון במשחק אימון.

7even 3 באוגוסט 2014

לפי התיאוריה שלך ארה"ב בפיגור במירוץ לאירוח מונדיאל עקב הסיבה שיש לה תשתיות מוכנות כבר.
לא?

דורפן 4 באוגוסט 2014

כן… אבל היא תמלא את הקופה ומאוחר למחליפה עם בניית איצטדיונים

גיל 4 באוגוסט 2014

למה מאוחר? תמיד בחרו מארחת 7 שנים מראש וזה לא יהיה עד שנה הבאה. אם ירצו יכולים לבחור מדינה שתתחיל הכל מחדש. לצערי אני לא רואה את זה קורה. קטאר כבר השקיעה הרבה כסף ויהיה קשה לקחת ממנה את האירוח בלי שחיתות חזקה שכמו שאני מבין עד עכשיו הראיות לא כל כך חזקות נגדה.

zork 3 באוגוסט 2014

ולנסיה היה נוראי בשנה שעברה בתור מגן, אני מקווה שואן חל יביא רכש רציני וינקה חלק מהאורוות ומהשחקנים שברור שאינם ברמה המתאימה.
איפה ההולנדים שהבטיחו לנו?

סימנטוב 3 באוגוסט 2014

מי הבטיח?

מעיין אוהד מכבי 3 באוגוסט 2014

ולנסיה תפור על עמדת הקיצוני במערך של 3:4:3 / 3:5:2.
דווקא במערכי ה-4:4:2 וה-4:3:3 כקיצוני שצריך לייצר הוא קצת מוגבל.

רומן 3 באוגוסט 2014

מה הסיכוי שקגאווה יחזור למקום הטבעי שלו בדורטמונד?

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 3 באוגוסט 2014

רק פרמייר ליג? מה עם הגביע וגביע הליגה? :(

CK7 3 באוגוסט 2014

אשלי יאנג? בטח ישראלי, היכן שהוא.
למה אני אומר את זה?
מצטיין במשחקי אימון ונעלם מתי שבאמת צריך אותו

אסף THE KOP 3 באוגוסט 2014

גמר ליברפול – מנצ'סטר !!
אני לא מאמין שאני במתח לקראת המשחק הזה.

לגבי קטאר – אני מאמין שעד 2022 לא תהיה קיימת מדינת טרור בשם קטאר ולכן לא יתקיים בה מונדיאל.

היות וזה התור של אוקיאניה לארח אני חוזה אירוח משותף של ניו-זילנד ואוסטרליה. תהיה יופי של חגיגה.

אסף THE KOP 3 באוגוסט 2014

אסיה לארח – יועבר לאוקיאניה.

דנידין 3 באוגוסט 2014

בכלל צריך לעבור לאירוח כפול – פחות איצטדיונים לבנות, פחות כסף לשרוף, יותר מדינות שלוקחות חלק בחגיגה.
אנגליה + סקוטלנד ב2026.
אורוגוואי + ארגנטינה ב2030 (מאה שנה למונדיאל הראשון באורוגוואי).
ארה"ב + קנדה.

גם המרחקים פחות משמעותיים. נותנים למארחת הקטנה יותר 2 בתים מוקדמים לארח את כל המשחקים שלהם (מיותר להתחיל להטיס נבחרות מרחקים גדולים) ואת משחקי שמינית הגמר של אותם בתים + איזה חצי גמר (יותר מרווח בשלבים האלה, יש זמן לטוס).

kirma der faux 3 באוגוסט 2014

למרות ששתי הקבוצות ישתפו כנראה במשחק את כל שחקני הסגל,
אין שום דבר ידידותי במשחק בין ליברפול ומנצ׳סטר.

אסף THE KOP 3 באוגוסט 2014

וטוב שכך.

matipool 4 באוגוסט 2014

* אוף טופיק * :
דורפן – הידעת שלאחרונה החלו לפרסם את הטורים שלך מ"ישראל היום" באתר NRG ?

בקשר למשחק הלילה – אנחנו רק עם חלוץ אחד בסגל ( לאמברט ) אז נא לקחת את התוצאה בפרופורציה .

יוסי מזרחי 4 באוגוסט 2014

טוב, אנחנו רק עם שלושה בהגנה…..

מנחם לס 4 באוגוסט 2014

רונן, זה לא היה שיא צופים. זה היה הקהל הרביעי בגודלו, אבל מה זה משנה? כמעט 110 אלף צופים במשחק ידידותי? אונלי אין אמריקה! (אבל המשחק לא היה כל כך 'ידידותי'. שתי הקבוצות נתנו כל מה שהיה להן)

דורפן 5 באוגוסט 2014

שיא לכדורגל – כל הערוצים באמריקה אמרו כך. וזה נראה לי הגיוני כי זה האיצטדיון הגדול באמריקה.

Comments closed