יומן אליפות של הניינרס (רגע לפני)

השלכתם עליו כסף, תנו לקפרניק להשליך את הכדור

ee

הקאובויס והניינרס הן שתי הקבוצות שסבלו הכי הרבה כשהגיעה תקרת השכר. הקאובויס כי הם שילמו הכי הרבה באותן שנים. והניינרס כי הם היו צריכים להסתגל לעולם של סחר ומכר ולאט לאט הקבוצה הגדולה שלהם החלה להתפרק. העניין הוא שאת מה שהפריע לניינרס הם בסופו של דבר למדו ואת מה שהפריע לקאובויס אי אפשר לתקן כל עוד בעל הבית לא הפנים את העניין.

הייתה לניינרס פגרה לא כל כך שקטה בעיקר להגנה. נאוורו באומן (פציעה איומה) ואלדון סמית׳ (דפיציט התנהגותי מסויים) – אבודים עד אמצע העונה וג׳סטין סמית׳ מאד לא צעיר. הרבה מאד תלוי בהצלחה עם שני הימורים מדראפט 2013 – טנק קרדין וקווינטון דאייל. אחרת הניינרס הולכים לתוצאות גבוהות יותר. עוד בעיית פגרה היו כמה חיכוכי שכר. ג׳ים הרבאו הבריק עד עכשיו אבל עשה זאת בלי חוזה קווטרבק על הספרים. קפרניק אמנם חתם על חוזה נוח מבחינת תקרת שכר בשנים הראשונות – והסכומים המדוברים יתממשו רק במקרה של אליפות. אבל זה קשה בהרבה מהמצב בו היה לך קווטרבק של מליון דולר והמון כסף פנוי להתחזק במקומות אחרים.

האמת? אולי תהיה בכך בסופו של דבר ברכה. לי אישית תמיד הייתה תחושה שדווקא גרג רומן היה שמרני בחלקים של העונה עם משחק הקודם-כל-ריצה וכשהאמין יותר מקפרניק קיבל ממנו פלייאוף שבמבט מפוכח שאחריו – אחרי שפייטון מאנינג למשל שיחק מול סיאטל – קיבלנו קצת פרופורציות לגביו. אבל אתה לא הולך למכולת עם זה שאנשים הבינו שבסך הכל היית טוב. קפרניק קיבל את חוזה הסופרסטאר שלו – צוות האימון צריך לגבות את הדולרים באמונה במסירה. נתתם את הכסף עכשיו תנו לו למסור. על הנייר  הם עשו זאת  עם שני רסיברים חדשים. ולניינרס סוף סוף 5-6 מטרות רסיבר לגיטימיות. עוד שחקן חשוב הוא הרוקי קרלוס הייד, כי פרנק גור צריך לקבל קצת פחות את הכדור.

יש כל מיני הערכות ברחבי הקוסמוס. מהערכות שהניינרס עדיין קבוצת 2-14 אם הם מרוכזים אז כאלו שחושבים שבתוך בית רצחני הם יותר כמו קבוצה של תשע-עשר ניצחונות. מה שמשותף לכל ההערכות שלהן הוא כמה הן באמת שוות. אבל השאלה הראשונה, כבר היום,  האם בלי באומן וסמית׳ ההגנה מספיק טובה כדי לנפנף את קבוצות הבטן של הליגה.  מבחינה זו המשחק הראשון הוא בעיקר אינדיקציה.

?Who's got it better than us - חן חרמש שוסטק
יומן אליפות של הניינרס (1). הניצחון על דאלאס

16 Comments

Yg 7 בספטמבר 2014

דיר באלאק רונן, יש לי את ההגנה שלכם בפנטזי. דבר איתם אה?

תוהה בדרכים 7 בספטמבר 2014

אוהד פוטבול אמור להכיר 50 שחקנים בקבוצה שהוא אוהד?

נשמע מתיש.

סימנטוב 7 בספטמבר 2014

:-)

תומר חרוב 7 בספטמבר 2014

אוהד אמיתי מכיר גם את הבוגרת וגם את הנוער…

דורפן 7 בספטמבר 2014

האמת שדי מהר מכירים את כולם כי מצפים מכל אחד לעשות דבר אחד בדיוק.

תוהה בדרכים 7 בספטמבר 2014

ברצינות, עובדתית ברוב המקרים הספורטאים האינדבידואליים הפופולריים ביותר בארצות הברית הם שחקני NBA, למרות שכספורט הפוטבול מוביל בגדול על שאר הענפים.

כלומר, זהותם של השחקנים לא כל כך משמעותית כנראה.

חגאי 8 בספטמבר 2014

יש כמה יחידי סגולה.. פייטון מאנינג לדוגמא שמפרסם כל מה שזז, שנמצאים בסטרטוספרה של לברון וטייגר וודס ומושכים קהל במיליונים (מספיק לראות את מספר משחקי הפריים טיים של הברונקוס העונה והרייטינג של הסופרבול האחרון). בכל ענף ספורט יש לך את הכוכבים הגדולים באמת והם מהספורטאים הפופולריים בארה"ב (בעיקר קוורטרבקים – עדיפות ללבנים, לא מפתיע). הם אמנם לא פופולריים בקנה מידה עולמי כמו לברון או קובי, אבל ארה"ב בסופו של דבר בחרה בפוטובל בתור הספורט מס' אחת שלה. רק צריך להסתכל על המעמד המיתולוגי של חלק מהכוכבים לשעבר כדי להבין איזו אמירה מצחיקה זו שבNFL אין אינדיווידואלים פופולריים. בארה"ב לדוגמא היחס לג'רי רייס הוא כמו למייקל ג'ורדן

גיל 7 בספטמבר 2014

אני מהמר שהניינרס נופלים השנה.

אלעד אחד 7 בספטמבר 2014

הקסדות של הקאובויס כל כך יפות שהניינרס רוצים לקחת אותם הביתה?
עכשיו ברצינות רונן, אנחנו אוהבים לקרוא אותך והכל אבל תעשה טובה תעיר את אברהמי, תגיד לו שנגמרה שנת הקיץ והתחילה העונה. תודה מראש.

גיל 8 בספטמבר 2014

רומו במופע אימים. מה שמדהים במשחקים עד עכשיו זה עד כמה קבוצות נראות לא מאומנות. כל הפאנטים שנחסמו, חוסר בתיאום התקפי, כאילו זה פרה סיזן. ואולי זה מאפיין של הליגה שעד שלא משחקים את הדבר האמיתי קשה לדעת איך דברים יעבדו וגם בניגוד לענפים אחרים אפשר להפתיע קבוצות בהתחלה. אני חושב שזה גם קשור לעובדה ששוב, בניגוד לרוב הענפים האחרים, יש תחלופה די גבוהה של שחקנים ולוקח זמן ללמוד איך לשחק אחד עם השני.

טל 8 בספטמבר 2014

כולם בדאלאס למדו היטב את השיטה. הם נראים בול כמו בשנה שעברה.

אלעד אחד 8 בספטמבר 2014

דאלאס כמו דאלאס.
מהלך ראשון במשחק פולס סטארט.
מהלך שני מסירה יפה של רומו לוויליאמס ל18 יארד.
מהלך שלישי פאמבל וחוטפים ט.ד.

דורפן 8 בספטמבר 2014

טוב… המשחק איבד במשהו מערכו כמדד ליכולת של סן פרנסיסקו

שי 8 בספטמבר 2014

no news is good news

סימנטוב 8 בספטמבר 2014

שואל את ליבי אם הוא רוצה שסרינה המרגשת תעבור את גראף המופלאה, אין לו תשובה הוא רק אומר איזה כיף שיש דילמה

גיל 8 בספטמבר 2014

18 זה מספר מיתולוגי כשלעצמו. היא לא תעבור אותה לדעתי כי היא כבר בשלהי הקריירה שלה ויותר פגיעה.

Comments closed