יומן אליפות של הניינרס (3). חוקים משלהם (קארמה איז א-ביץ׳)

מחוץ למגרש לניינרס יש חוקים משלהם. הבעיה שבמגרש החוקים שווים לכולם

flag

בפיגור 6 נקודות קולין קפרניק – ששיחק באופן כללי טוב (השלים 27 מ-34 מסירות והיה אחראי גם לרוב משחק הקרקע של הניינרס) – הוציא לפועל דרייב מצויין. השיג פירסט-אנד-גול על ה-5 כשהניינרס בדרך להחזיר לעצמם את היתרון.

אבל אז לאנקואן בולדין התחשק לנגוח במישהו – מבלי שהמשחק יהיה אלים במיוחד. ומיד אחר כך הייתה עוד עבירה ולבסוף שער השדה הוחמץ. והיו 4 עבירות של 15 יארד בעשרה מהלכים בסדר, אחרי שהטאצ׳דאון הקודם של אריזונה היה בנוי על עבירות של הניינרס. והיו עוד עבירות מכריעות – בערך 20% מהיארדים של אריזונה הושגו על עבירות.

העניין הזה קשור ישירות לג׳ים הרבאו. לרוח המפקד התוקפנות ולחוסר קור הרוח שהוא משדר. וכך שלמרות שגם בעונה שעברה הניינרס פתחו עם מאזן 2-1 ולבסוף היו במרחק מסירה אחת מהסופרבול – הפעם אני חושש שהם הולכים לעונה רעה.

אבל האחריות לא רק של הרבאו.

כרגע לא מעט שחקנים בליגה מורחקים על אלימות במשפחה. לא בסן פרנסיסקו. הם משתפים את ריי מקדונלד. סטיב יאנג וג׳רי רייס כבר אמרו שהוא לא צריך לשחק וכמוהם סגן המושל. אני חייב לומר: הדיון בהרחקות הללו הוא לגיטימי וקיימת שאלה אם הליגה צריכה להחמיר מעבר לחוק הפלילי. אבל יש סטנדרט ברחבי הליגה והניינרס במקום לעמוד בסטנדרט הזה החליטו שיש להם חוקים משלהם.

קארמה איז א-ביץ׳.

על הקשר בין מחירי כרטיסים ובין משכורות שחקנים
לכו על סיאטל

33 Comments

אודי 22 בספטמבר 2014

גם ההגנה של אריזונה היא one tough bitch. משחק שני רצוף שהם מנצחים למרות שלא בדיוק ברור איך אפשר בלי התקפה.

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

חייב לומר שקפרניק הפתיע אותי היום לראשונה בקריירה שלו

פעם ראשונה בקריירה שלו כנראה שהוא חשב מסירה לפני ריצה…ובתור ק"ב שיש לו את האופנסיב ליין הטוב בליגה ורשימת רסיברים מטורפים (בטח השנה) זה נו בריינר.לא יודע מה עבר לו בראש עד היום…

מד שני,ביחס למה שכתבת,אריזונה ביתרון 6, ו 6 דקות לסוף עשו פמבל 5 יארד מהאנדזון,ששער שדה שם היה גומר את המשחק כבר אז.

אריאל גרייזס 22 בספטמבר 2014

תסתכל על הסאק שקפרניק חטף בדרייב האחרון של הניינרס בדאון שני – לא אופנסיב ליין הכי טוב בליגה ולא נעליים. האופנסיב ליין הוא חלק מהסיבה שהניינרס בצרות.

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

אם כבר להיפך,זה היה הסאק הראשון שלהם בכל המשחק,3 דקות לסוף המשחק! רק מראה כמה האופנסיב ליין שלהם מטורף ולא נותן לאף אחד להתקרב אליו בכלל

בחיי שלא מבין אותך בקטע הזה….ויודע בעצמי שאתה מבין פי 100 ממני בפוטבול ,אז אני אעצור כאן,אולי אני עושה פדיחות לעצמי?

אריאל גרייזס 22 בספטמבר 2014

תראה את הריצות של קפרניק, חלק עצום מהן הן בגלל פוקט שנשבר מהר מאוד. ובמשחק שבוע שעבר הקו שלו נשבר פעם אחר פעם.

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

ממתי משחק אחד אומר משהו (שבוע שעבר)??? במשחק אחד אפילו ההגנה של יונייטד לא ספגה שער שבוע שעבר…חח

בני תבורי 22 בספטמבר 2014

זורק,
תבדוק את התאריך, אני חושב שאתה רואה את המשחק מלפני שנתיים…

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

חח רשע

1 – לפני שנתיים,לפני שנה,ואפילו עד לפני שבוע אין מצב שקפרניק שלכם היה חושב מסירה לפני ריצה

2 – שים לב שחזרתי בי רק מ – לניינרס יש את האופנסיב ליין הטוב בליגה.אם גרייזס מעיר לי על זה כבר שבוע שני רצוף שזה לא נכון לגבי השנה,מוריד את הראש ומקבל בכיף.רק טמבל לא לומד לחכמים ממנו בתחום,ואין ספק שגרייזס מבין טוב ממני בפוטבול.

3 – לא חוזר בי במילימטר מהביקורת שלי על קפרניק מאז שהוא בליגה הזו.אותה ביקורת הייתה יותר מנכונה בזמן שהוא בניינרס.הקבוצה הזו זה קודם כל הגנה,וההצלחה שלהם עד עתה זה למרות קפרניק ולא בזכותו.

4 – אם קפרניק ישנה את המשחק שלו,אני הראשון שיאמר זאת ויכתוב זאת.

5 – עזוב מה דעתי האישית עליו – תקשיב או תקרא מה גו מונטנה שלכם חושב עליו,ומה הוא צריך לשפר,בדיוק מה שאני כותב עליו שנתיים.

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

וזה היה בבליץ,בדאון שהניינרס חייבים יארדים,עם 700 רסיברים של הניינרס בכל פינה,אז תבין כבר לבד….

o_stern 22 בספטמבר 2014

קו ההתקפה של הניינרס היה מחפיר היום, כמו שהיה מתחילת העונה. קפרניק רץ על חייו כבר משחק שלישי ברציפות.
למעשה שני הקווים של הניינרס גם ההגנתי, שהיו החלק החזק בקבוצה בשנים האחרונות, נחלשו מאד. אין לחץ על הקווטרבק בכלל. אלדון ובאומן חסרים מאד.

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

אוקיי

ממלא את פי מים בנושא הזה מעכשיו ועד שגרייזס יאמר לי אחרת

המומחיות שלי זה כדורגל :-)

דורפן 22 בספטמבר 2014

זורק – פשוט אמיתות בפוטבול משתנות מאד מהר. אתה עובר מאופנסיב ליין הטוב בליגה לקריסה בחצי עונה. אחד עובר, אחד יוש בחוץ את מחנה האימונים, אחד נפצע, אחד מזדקן וזה נגמר.

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

דורפן

לגיטימי,סבבה וקיבלתי ישר,כי מכל מלמדי השכלתי.

כבר כתבתי,אני מומחה בכדורגל,שם יהיה הרבה יותר קשה עד בלתי אפשרי לתקן אימרות כל כך נחרצות שלי.בפוטבול עם כל הכבוד,אני מבין טוב מאוד,אפילו מצויין,אבל לא קרוב לכדורגל,ולכן שגרייזס מעיר לי פעמיים תוך שבוע,מקבל,מוריד את הראש,וממלא פי מים,ולומד – זו לא בושה,להיפך.

גיל 22 בספטמבר 2014

אמרתי בתחילת העונה ואני דבק בזה שהניינרס לא יגיעו לפלייאוף השנה. המון פנלטיס וכבר משחק שלישי שהם לא שמים ט"ד כל החצי השני. אבל איזו עבודה מדהימה של אריאנס שאם היה מאמן בניו יורק או בשוק גדול אחר היה זוכה להערכה שהוא ראוי לה.

לגבי מקדונלד אני חושב שלא צריך להשוות לרייס או פיטרסון. הוא לא הואשם בכלום והמקרה שלו רחוק מלהיות ברור. נראה שהארוסה שלו איימה עליו באקדח ולא ברור לי למה צריך להרחיק אותו כרגע. זה מה שקורה כשכולם בהיסטריה ונוהגים בשחקנים במידה שווה למרות מקרים שונים.

אריאל גרייזס 22 בספטמבר 2014

3 נקודות בחצי השני. לא במשחק הזה – בשלושת המשחקים עד עכשיו של הניינרס.
והם גם סופגים הרבה יותר בחצי השני. הם האנטי-איגלס. משהו מאוד מוזר קורה שם

ק. 22 בספטמבר 2014

יש לך הימור לתוצאה של המחצית השנייה בין פילי לניינרס שבוע הבא?…

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

לא יאמן מה שקרה עכשיו בסיאטל!

בליקי 22 בספטמבר 2014

פאקינג פייטון. איזה שוויון נתן בסיאטל

גיל 22 בספטמבר 2014

איזה מהלך אגדתי של מאנינג. איפה זה היה כל המשחק?

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

לא רוצים לתת לישון,פאק.

סיהוקס פרייארים,אין מילה אחרת לתאר את זה.3 וחצי רבעים חד צדדיים,בשביל סוף כזה.

זורק מילה 22 בספטמבר 2014

איזה ק"ב הוילסון הזה,איזה דרייב מושלם מהתחלה ועד הסוף!

מסירה,ריצה,מסירה,ריצה,וחוזר חלילה.כזה שקט,כזה אחראי,מושלם.אני מת עליו.

לילה טוב :-)

o_stern 22 בספטמבר 2014

עוד משהו מעצבן מאד בניינרס זה גרג רומן, מתאם ההתקפה. כל פעם שהוא בונה מומנטום עם דרייב מסירות יפה, הוא הורג אותו עם קריאות הריצה המתוכננות ל קאפ. זה לא עובד. רוב היארדים של קפרניק בריצה הגיעו כשהוא נמלט על נפשו מסאק, לא ממשהו מתוכנן. רומן עדיין מתלהב מזה שיש לו קיובי שיודע לרוץ, כאילו שהוא הראשון בהיסטוריה.
מהרגע הראשון שהם הגיעו לניינרס הארבו ורומן מריצים מהלכים מתוחכמים עם כל מיני הרכבי שחקנים מוזרים על המגרש. הבעיה שזה הצליח להם בהתחלה ומאז הם ממשיכים להתחכם, רק עם הרבה פחות הצלחה. אם הם יתרכזו בפוטבול פשוט יותר עם קצת יותר דגש על משחק מסירה (כבר כמה שנים שהליגה נוטה בירור לטובת המסירה) הם יופתעו לגלות שגם התוצאות טובות יותר.

No One 22 בספטמבר 2014

הארבו בדרך החוצה וכולם יודע את זה בסאן פרנסיסקו, ה GM והבעלים לא אוהבים אותו(ומי שאשם בזה זה בעיקר הארבו) חצי מהשחקנים לא שמים עליו.
הוא חצי רגל כבר במישיגן , למה אתם חושבים לא מפטרים את בריידי הוק? כי יודעים שזה לא ישנה כלום השנה ובמילא בסוף השנה הארבו יגיע

childish 22 בספטמבר 2014

הסיבה למה לדיאטה יש סיכוי להחזיק את השושלת של ההגנה שלהם זה החוזה של ראסל שהם יצטרכו לשלם את הערך האמיתי שלו זה יבוא על חשבון חוזים גדולים להגנה

HagoMan 22 בספטמבר 2014

ולמרות כל השטויות שההגנה עושה, הם הביאו להתקפה את הכדור בפיגור 6 עם מספיק זמן כדי להנדס דרייב ניצחון. גם בלי ורנון דיוויס יש לניינס מספיק כלים (סטיבי ג'ונסון זה תוספת מרעננת).
איך קיוויתי שקאפרניק יביא דרייב מהסרטים וישתיק את כל הרשעים והמלעיזים..

CK7 22 בספטמבר 2014

1. הבעיה של הסקונדארי נמשכת זו השנה השלישית אולי. נדמה היה שביית'יאה יוכל למלא את החסר של ויטנר אבל הבור גדול מידי גם בשבילו. ריד (שהשתן עלה לו לראש אחרי עונת רוקי טובה), וורד שעדיין לא התאקלם בNFL. והקורנרס החלשים. צרה צרורה.
2. כבר כתבתי כאן, שהשנה נראה שיפט אצל הניינרס מריצה קודם להתקפה מבוססת מסירות קצרות והרבה ריד-אופשיונס לקאפרניק. שבוע שלישי לליגה והרצים דורכים במקום. נדמה גם ה OL לא ממש מצליח בדחוף את היריב ולפנות נתיבי ריצה. גם ה FB מילר נדמה שלא חזר טוב מהפציעה שלו.
3. החסר של אולדון סמית' ושל באומן גדול מדי להסתיר אותו – נקווה רק שהם יחזרו בשבוע 7/8-9 יהיה בשביל מה לחזור. אין לחץ על הק"ב היריב כמעט בכלל.
4. גם את זה ציינתי בפוסט פתיחת העונה: הבי-פולריות של הארבואו ואיך זה מקרין על הקבוצה. לראיה 2 מחציות שונות לחוטין שבוע שלישי ברציפות.
5. משמעת. נדמה לי שהמצב עם כמות הפנלטיז הרבה (כאשר אני מפריד בין פנלטי שנגרם תוך כדי כדי מאבק לבין כאלה של תסכול, אלימות או איבוד עשתונות -ראה בולדין, ראה קאפ והקללות, ראה ברוקס במשחק מול דאלאס, ראה ריד אתמול עם גב אל גב ועוד) הוא תולדה של מערכת לא בריאה בתוך הארגון- נדמה שהשחקנים עושים ככל העולה על רוחם -אין דין ואין דיין.
6. אלמנט מצטבר של שליליות משפיע על הזברות שלא מהססות להעיף גדלים נגד הניינרס.
7. דווקא קאפ היה אתמול נקודת האור היחסית בכל העייסק הדי עלוב הזה. הרבה מהריצות ברבע הראשון היו מתוכננות והביצוע היה מעולה.
8. האמת שנמאס לי לשמוע כמה גרג רומאן הוא OC ענק. דווקא לי נדמה שהוא סובל מקבעון ואישהוא נדמה כי בחלק גדול מהמקרים האופציה שהוא בוחר להריץ היא המתאימה ביותר למהלך מעבר שלא לומר לעונה שעברה.
8. שבוע הבא האיגלס באים לסטיק (אופס לג'ינס) ונדמה לי שאפילו האופטימים יתקשו להמר על ניצחון לניינרס.
9. צודק דורפן שגם שנה שעברה היינו במצב דומה של 1-2 (אחרי הפסד ביתי כואב לקולטס) שאחריו הייתה התרוממות שנמשכה כמעט עד הסוף. להמר שגם השנה נראה את זה…ובכן…כרגע זה נראה רע לתפארת
10. GO NINERS

ניינר 22 בספטמבר 2014

טוב העונה הזו אבודה, ובסופה ניפרד מהארבו וטוב שכך. הכי מתסכל אותי זו הטיפשות והשטויות שהשחקנים עושים. לפעמים נדמה שזו קבוצה נטולת מח. מבאס…

CK7 22 בספטמבר 2014

הי זה ה NFL – ושום דבר לא אבוד עדיין. האמת לא האמנתי שאני גם אחשוב ככה אבל אולי הגיע הזמן להחליף את הארבואו….יש מצב לסוואפ עם הרייבנס?

No One 22 בספטמבר 2014

הארבו כבר סגור במישיגן , כל מה שנשאר לו זה לחתום על החוזה בסוף השנה

ניינר 22 בספטמבר 2014

Ck7 אחרי הקטע המסריח שהרייבנס עשו לו יש מצב. אני בעד!

תום 23 בספטמבר 2014

תזכיר מה היה המצב של הניינרס לפני הארבו? הלוואי שהוא יחצה את הכביש ויקח שם אליפות.

מתן 22 בספטמבר 2014

מתי תבין שעם הכותרת המנחסת הזאת לעולם לא תקחו אליפות?

Comments closed