הניצחון על אברטון

דה חיאה הביא את הנקודות. אבל זה לא כל הסיפור

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

קודם כל היה משחק כדורגל מאד מהנה. אברטון שיחקה מצויין מבחינה טקטית ובסוף אנומליה – יונייטד הייתה הקבוצה הטובה יותר אבל ניצחה במזל גדול.

אם בתחילת העונה יונייטד הייתה עצבנית בכל חלקי המשחק, כל מסירה, כל תיקול היו מתכון לאסון – אז עדיין יש לא מעט עצבנות בכמה אזורים אבל יונייטד גם משחקת לפרקים משחק מאד קולח. למעשה זה משחק טיפוסי למה שקוראים תהליך. ומבחינה כזו – מי שמביאים את הנקודות בזמן התהליך מרימים תרומה אדירה לקבוצה.

שנית מספר 7. היה איזה דיון, מאד מאד אופייני לאנגליה, אחרי אחד השערים שבישל מול ק.פ.ר אם הוא התכוון למסור למאטה. אז בבישול לפלקאו הוא המחיש שכן החצי בעיטה הזו שהוא גורר ממרחק זה משהו שהוא יודע לעשות ופרשנים לא תמיד מבינים. וסוף סוף יש תחושה שיש מספר 7 אמיתי באיצטדיון. במחצית הראשונה הוא די בער.

וראשית כמובן מספר 1. אני לא אגיד שזה היה המשחק המדהים ביותר של דה חיאה ביונייטד, אבל זה היה המשחק הטוב ביותר שלו באולד טראפורד. היה גם את המשחק בברנבאו.

ואולי החדשות הטובות ביותר הן שפלקאו הבקיע.

וזה נכתב לפני המשחק:

mue

הנה נתון קצת מטעה. אם יונייטד תנצח היום וצ׳לסי תנצח את ארסנל – יונייטד תוכל למצוא את עצמה במקום השלישי מבין הקבוצות שריאלית יכולות להגיע לצ׳מפיונס ליג. אבל העניין הזה מאד מטעה ולא רק שזה מסוג ״האם ואם״ שמתפוצצים די מהר בעת האחרונה. במציאות יונייטד שמטה המון נקודות נגד קבוצות חלשות ורק עכשיו מתחיל החלק הקשה יותר בלוח המשחקים שלה.

אברטון אחרי פתיחה גרועה אבל גם אחרי שוויון זמן פציעות בקטטת-מרסיסייד אז גם לה  מאד חשוב להתניע את העונה שלה. והמשחק היום הוא מדד להתקדמות ולשאלה אם יונייטד מוכנה ליריבות קשה יותר. לא בגלל התוצאות מול אברטון בשנה שעברה. לאור מסע הרכש השוואות לשנה שעברה בטלות ומבוטלות ואין להן שום משמעות.

אבל יונייטד תחסר היום שני שחקנים – הררה ורוני – ולראשונה מאז מסע הרכש הגדול נקבל תשובה לשאלה חשובה מאד. האם השדרוג הגדול בסגל יגרום לכמה שחקנים להרים את המשחק שלהם. אינני יודע מי ישחקו במקומם אבל סביר שאלו יהיו מאטה ופלאיני. ואולי תהיה בכך תועלת של הפרדה יותר ברורה מבחינת האחריות למנוע מתפרצות. ראינו מה קורה כשרוני חשב שהוא צריך להציל את המולדת מסוג של איום קיומי שאפילו נתניהו לא היה עולה עליו.

בעניין הזה פלאיני יצטרך כמובן להשתפר – אבל זה באמת העניין. הוא סוג השחקן שלא צריכה להיות לו שום בעיה לפתוח דף חדש עם הסגל הזה.

 *

שתי קבוצות שנוסדו ב-1878, אז יש להן קצת קילומטרז׳, אבל מעט רגעים היו מרגשים כמו הרגע הזה של ווייטסייד:

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אחרי ארסנל - עם שאול פליידר
אחרי ווסט ברום, ובכלל

123 Comments

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

אברטון בפתיחת עונה גרועה,עם הרכב וסגל חסר מאוד היום,והכי גרוע מבחינתה היא העובדה שביום חמישי בערב עוד שיחקה משחק חוץ במסגרת הליגה האירופית בפאקינג רוסיה…

רוצה לומר,כל תוצאה היום למעט ניצחון ביתי,זו הפתעה גדולה.

טימי 6 באוקטובר 2014

תגובה גם למה שכתבת למטה-
אברטון ממש לא סתם קבוצה השנה. קבוצה שבוודאי תסיים בטופ 8. תחילת עונה לא פשוטה כתוצאה מלוח משחקים קשה (צ'לסי, ליברפול, ארסנל ויונייטד), נאיביות (איבוד משחקים בדק האחרונות (לצד שיוויון דרמטי בדרבי), יכולת ירודה ביותר של האוורד (לפרקים גם הצלות מרהיבות) שגם אתמול עלה לנו בשער ניצחון של יונייטד עם הרחקה נוראית, פציעות של שחקנים מרכזיים ביותר שאין להם תחליף (קולמן, מירלס, בארקלי, פינר ועוד), רמת מחליפים נמוכה מאוד (כן סטונס אני מתכוון עליך), ומרכז הגנה זקן ואיטי (דיסטן מהיר כמו באדיר). בקיצור, יצוב קל של ההגנה ובקרוב מאוד נחזור למעלה. נהיה קבוצה מצויינת שתלחם על מקום 7..

טימי 6 באוקטובר 2014

עליך= אליך

אבו צ'יצ'ריטה 6 באוקטובר 2014

איך אתה רומז שבאדיר איטי? אי אפשר להוכיח את זה כי הוא עבר שנים לא רץ!

יונתן פ. 5 באוקטובר 2014

בלינד-די מאריה-מאטה-ולנסיה. קישור מאוד חלש פיסית והגנתית. קצת מטריד.

אוהד 5 באוקטובר 2014

מאטה וולנסיה בהרכב.חובת ההוכחה היא עליהם.בהחלט 2 מהשחקנים שחייבם להעלות את רמתם.איכשהו ואן חאל פסח עליהם בניקוי האורוות.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2014

רוני לא בהרכב זה לא כזה רע מבחינתכם. אני צופה התקפה זורמת יותר. מאטה יהיה משוחרר יותר. ולא, אין פה איזה שהוא ניחוס (אם כי לא שאכפת לי)

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2014

ידעתי מה אני אומר. ההתקפה של יונייטד נראית מאוד משוחררת.
ובלי קשר, אברטון השנה סתם קבוצה. מרגיז שלא ניצחנו אותם שבוע שעבר אבל לא רואה איך הם פקטור בקרב על אירופה

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

אני בספק אם אברטון תסיים השנה טופ 8 באנגליה,ולא שקבוצות אנגליות חזקות יותר השנה,די ההיפך,מגמת ההתדרדרות של הגדולות האנגליות הולכת ומתעצמת משנה לשנה,שהעונה יש קבוצה אחת וחצי חזקות באמת.סיטי לא באמת קבוצה חזקה,חזקה אולי רק על אנגליות,באירופה כבר עונה רביעית ברציפות היא עושה במכנסיים מול יריבות חזקות,לפעמים גם עושה במכנסיים מול יריבות נחותות משמעותית.

כפי שכבר כתבתי,אברטון שיחקה עם ההרכב הראשון שלה ביום חמישי האחרון במשחק חוץ ברוסיה.היה ברור שאין להם רגליים לשחק היום (לא רואה את המשחק,אבל רואה את הסטטיסטיקה של איומים לשער).

יונייטד עוד שעה תהיה מקום 4 באנגליה,עם 50% הצלחה…ובלי ששיחקה מול אחת הגדולות.

k700 5 באוקטובר 2014

אם אתה לא רואה את המשחק אז אולי תפסיק לזיין ת'מוח?

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

תסבול בשקט.עוד פאתט שבא לחנך אותי,ולומר לי על מה לכתוב,מתי לכתוב,איך לכתוב.

גל ד 5 באוקטובר 2014

פססט. רווחים אחרי סימני הפיסוק.

טקסט לא מעביר טון דיבור, אז אבהיר: אין כוונה להרגיז או לחנך, סתם להצביע על צירוף מקרים משעשע.

k700 5 באוקטובר 2014

אל תחמיא לעצמך יחתיכת אידיוט, אני לא מנסה ללמד אותך כלום. פשוט כי חבל על המאמץ, שום דבר לא יקלט.

יאללה לך תבדוק סטטיסטיקות, חתיכת דאפר.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

תמשיך לקלל עם שפת אשפתות,זה מה שאתה שווה.

דורפן 5 באוקטובר 2014

שפרו סגנונכם. ככל הידוע לי לאנושות לא נשקפת כל סכנה כתוצאה מהתפתחויות הליגה האנגלית היום.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

אתה רציני שאתה מעיר בשפת רבים? על מה שקרה כאן בדיון?

יש לך כאן סדר כרונולוגי של הדברים מסודר יפה.

אני כותב הודעה לגרייזס,בא הבחור ומקלל אותי רק כי מישהו העז לכתוב משהו לא במקום (לדעתו) על כדורגל אנגלי או קבוצה אנגלית,אני מסביר לו בחזרה שאכתוב על מה שארצה,והבחור כתגובה ממשיך לקלל ועוד יותר בחריפות.

אסף ב 5 באוקטובר 2014

ולנסיה בעמדה של הררה – ניסוי מעניין. השאלה אם נראה אותו בורח לאגפים.
מאטה בעמדה של רוני – זה השלב בעונה הקודמת שהוא התחיל לכבוש (אמנם זה היה סוג של גארבג' טיים בעונה, אבל כשרוני לא שיחק זה ממש פינה את הבמה למאטה). חשבתי שאולי ינוזאי יקבל את ההזדמנות בעמדה הזאת, אבל אולי נקבל אותו כמחליף.
העדפה של מקנייר על פני בלאקט. החלטה נכונה בעיני לאור השבוע שעבר.
ותקווה לראות את וילסון נכנס למשבצת של החלוץ המחליף (אחרי שבשבועות האחרונים לא באמת נכנס חלוץ כשיצא חלוץ).

רוני יעקוב 5 באוקטובר 2014

כל תוצאה חוץ מהפסד של היוניטד תפתיע אותי
היוניטד היא קבוצה רכה מאוד כרגע

Gil - Zimbabwe 5 באוקטובר 2014

Too many players out, and recently the referees are feeling too much good in the Old Treford

יאיר 5 באוקטובר 2014

עד כה משחקי הליגה היו משחקי אימון והרצה לקראת החלק בזה של העונה.
היום נקבל תשובה האם אנחנו מוכנים לקבוצות רציניות יותר.

לגבי המחליפים ולנסיה כבר שיחק בתקופת פרגי באמצע ומאטה יהיב חשוב בהמשך וטוב שהוא מקבל צ'אנס ולא נשכח בספסל.

יאיר 5 באוקטובר 2014

פלקאו, ואן פרסי ומאטה 3 מצבים ב-13דק אם ההגנה תתפקד באופן סביר נראה שזה יספיק

יוסי 5 באוקטובר 2014

די מאריה, ברגל ימין!!

7even 5 באוקטובר 2014

עוד לא ראיתי משחק שלם של די מאריה. איך הוא מסתגל לפיסיות האנגלית?

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

פיזיות בפרמייר ליג? עוד המצאה של מכונת יח"צ מנופחת.

איך די מאריה מסתגל ל"פיזיות" האנגלית? הפך את הליגה הזו למגרש המשחקים הפרטי שלו.

דורפן 5 באוקטובר 2014

זה פשוט דבר מוכח לחלוטין. במספר עבירות, במספר צהובים ואדומים, במספר השחקנים שקבוצות משתמשות בעונה (שמבטא פציעות). ביחס בין מספר שערי החלוצים ליתר הקבוצה (שׁזה הגנה של שופטים על כוכבים).

אגב, גם במראה עיניים. הכסאח באנגליה קשה בהרבה מכל ליגה. השופטים מאפשרים משחק על גבול הפרוע – כי זו ההעדפה של הקהל. אגב – זה לא מול ספרד דווקא. המספרים בספרד דומים לאיטליה ודי דומים לגרמניה. השופטים האנגלים חיים בעולם שלהם.

בספרד הקהל אולי מורכב מסטודנטים לרפואה שאוהבים לראות טיפולים ממושכים :-)

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

אני אאלץ לחלוק עליך בעניין הזה.זה שלטענתך הליגה האנגלית יותר פיזית מהליגות אחרות (לא בדקתי המספרים שאתה מתאר,אבל גם אם הם נכונים ומדוייקים),לא אומר שהאנגלית ליגה פיזית,רק אומר שהיא יותר פיזית מאחרות,וזה לבדו לא עושה אותה לליגה פיזית.

פציעות?יש בליגות אחרות לא פחות פצועים.אתם פשוט לא עוקבים מספיק,אז לא יודעים.

אדם 5 באוקטובר 2014

איך אפשר לומר שזה שהיא יותר פיזית סטטיסטית מאחרות לא הופך אותה לפיזית?
ייחוס היחידי שקיים הוא בין הליגות ואם אחת סטטיסטית יותר פיזית מכל השאר אז היא ליגה פיזית, אין פה שאלה בכלל.
צודק, בהשוואה ללחימה משולבת היא לא פיזית בכלל.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

בטח שיש שאלה,זה לא שהבנת אותה זו בעיה שלך…

תנסה להבין קודם מהי יחסיות,ומה המשמעות שלה,ואז תחזור לדיון.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

ליגות פיזיות = ליגות מקומיות בדרום אמריקה.אתם מוזמנים לראות משחקים בליגות הללו,ולהבין מהי פיזיות,מה זה עבירות פראיות ושחקנים קצבים,מה זה כניסות חזקות.

ליגה שהיתה מאוד פיזית בעבר הדי רחוק,זו הליגה האיטלקית של לפני 20,15 שנה.היום אין שום ליגה פיזית באירופה,בטח לא בליגות הגדולות (ספרד,אנגליה,גרמניה,איטליה,צרפת וכדומה).

דורפן 5 באוקטובר 2014

זה נכון – שום דבר לא כמו שהיה בעבר ואולי גם יחסית לבית המטבחיים בדרום אמריקה.

לגבי מספר הפצועים – עשיתי לפני כמה שנים בדיקה – באנגליה השתמשו כמעט בשלושה שחקנים יותר לקבוצה מספרד. אז יכולים להיות הרבה הסברים – כמו עקביות בהרכב – אבל אני משער שעייפות או פציעות מסבירות חלק מזה. אני גם זוכר שרונאלדו היה נח לפעמים באנגליה – ובספרד אני לא חושב שזה קורה לו (הוא גם אמר שקצת יותר קל לו פיזית).

לגבי די מאריה. גם בספרד הוא מאד הרשים פיזית ביחס לשחקנים ברמת הכשרון שלו. שחקנים כמוהו, בייל, רונאלדו – באמת לא ייתקלו בבעיה בשום ליגה. אבל יש שחקנים שאני חושד שקצת קשה להם (סולדדו למשל, מאטה למשל).

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

דורפן

שחקנים נפצעים גם באימון,נפצעים מחוץ למגרש,נפצעים ממתיחות וקרעים (שלא קשור לפיזיות אלא לעומס).

רונאלדו נח באנגליה,כי באנגליה אפשר לנוח (מבחינת קצב נקודות),בספרד אי אפשר לנוח מבחינת קצב הנקודות,זו הסיבה,זה תופס גם לגבי מסי.

די מאריה כשרון ענק,והיה פצוע המון ששיחק בספרד (ואני כותב זאת לפני הפציעה הראשונה שלו באנגליה שתגיע במוקדם או במאוחר).מאטה הוא רכרוכי בכל ליגה שיהיה בה,אין מה לעשות.אם נותנים לו לשחק לוקחים בחשבון את זה.

ניינר 5 באוקטובר 2014

סולדאדו?כל הליגה הזו גדולה עליו ולא רק ברמת רפי זיו

ניינר 5 באוקטובר 2014

איך יצא רפי זיו במקום פיזיות לסלולארי פתרונים

no propaganda 5 באוקטובר 2014

רונאלדו ומסי תמיד משחקים כי הם מחליטים בעצמם מתי הם משחקים. ולהבקיע עוד גול או שניים יכול להפוך אותך למלך השערים ומביא בונוסים יפים מנייקי ואדידס. בארסה וריאל מנצחות כמעט כל משחק בשנים האחרונות גם כשמסי ורונאלדו לא משחקים.

לדעתי הסיבות לשיטוף יתר של שחקנים באנגליה הן:
1. יש לקבוצות יותר כסף והן כנראה מחזיקות סגלים גדולים יותר.
2. משחקי הכריסמס שהם דרך אגב גם גורם לא קטן לפציעות בגלל העומס הרב.

לענין הפיזיות. יש כמה קבוצות פיזיות באנגליה בל כמות הקבוצות הלא פיזיות גדל משנה לשנה. כרגע כבר בערך חצי ליגה משחקת כדורגל שלא עולה בפיזיות על מה שמשחקים במדינות אחרות, למשל סוואנסי או מנצ'סטר סיטי.

דורפן 5 באוקטובר 2014

פרופגנדה. ברור שיש שילוב של סיבות – אבל ההבדל הוא גדול מאד כך שנדמה לי שזה גם קשור לזמן משחק נטו.

אבל בעיקר – אי הגנה של שופטים על שחקנים. זה ברור לגמרי – יש בערך מחצית ממספר הכרטיסים. זה לא מקריות ולא בטיח – זו מדיניות של ללת למשחק להיות אלים יותר. כנראה שנוסחה מנצחת מבחינת טלוויזיה.

חז 5 באוקטובר 2014

אני מהמבקרים היותר גדולים שלו, אבל איזה גבר יצא דה חאה.

49ers 5 באוקטובר 2014

מי זה השוער בקטע הוידאו שמצורף? אני מדבר על רגע הנפת הגביע, מאחרוי בראיין רובסון? קצת מוקדם (בשנים) לשמייכל, לא?
איני מזהה מי הנ"ל.

חז 5 באוקטובר 2014

גארי ביילי כמובן.

אלעד 5 באוקטובר 2014

מאוד מאוד טוב מרגישים השופטים מולנו.

Danny -Long Island 5 באוקטובר 2014

די מריה פשוט מצויין ורפאל מוכיח שהוא שייך להרכב. מחצית בהחלט טובה.

ק. 5 באוקטובר 2014

מה שיפה בוידאו משנת 1985 הוא שגם שם יש על הספסל בחגיגות דמוי סולשיאר (המתולתל, או שזה בעצם מארק יוז?) והג'ינג'י הייצוגי.
במהלך יציאה מהירה להתקפה יחסית למרבית הוידאו שרואים מהתקופה (ומלפני)

D! 5 באוקטובר 2014

ההגנה שלכם עדיין רכה ביותר.

* מישהו יכול להסביר לי למה שחקנים מרימים ידיים לפני שהם מרימים?

יאיר 5 באוקטובר 2014

אני חושב שזה פשוט סימון לשחקני ההתקפה שהמרים מתכוון לגשת לכדור ולהתחיל במהלך לא יותר מזה.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

אז זה גם סימון לשחקני ההגנה…

rtz 5 באוקטובר 2014

סימון לתרגיל,
בהפועל אביגדור הגדולה זה היה הסימון לקרוס בין שני שחקני ההתקפה.

D! 5 באוקטובר 2014

איזה תרגיל.
שחקן שמרים יד אחת מרים תמיד יד אחת
זה שמרים שתיים תמיד מרים שתיים?

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

תלוי, אם הוא מרים את היד השנייה אז כן

עובר אורח 5 באוקטובר 2014

https://www.youtube.com/watch?v=094h1VzsvpE
תרגיל של ברצלונה שבו פיקה חוסם את השחקן של פויול.

גיל 5 באוקטובר 2014

זה באמת די אידיוטי ונדמה לי שהאנגלים (בנבחרת) התחילו עם זה לראשונה כדי לסמן משהו שונה, אבל היום זה באמת סימן להרמה. אבל אם מסתכלים על הבועט אז יודעים מתי הוא מרים ככה שזה נראה לי מיותר.

עילאי בעל הטיפ 5 באוקטובר 2014

זה סימון לאיפה הכדור הולך ואיזה תרגיל קרן מבצעים.
רק במשחק הזה די מאריה הרים לפחות פעם אחת את יד שמאל ופעם אחת את שתי הידיים לפני ההרמה.

הרמה לפינה הקרובה/ לרחוקה/ מחוץ ל-16 וכו.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

לא יותר פשוט במורס?

יאיר 5 באוקטובר 2014

נראה שסופסוף דה חאה הבין שזו השנה שלו לתפוס את המקום בהרכב נבחרת ספרד. איזה משחק! שאפו

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

ראיתי רק 30 דקות אחרונות

יונייטד קבוצה חולה,עם הגנה עוד יותר חולה.ההליכה אחורה של כל הקבוצה אחרי ה 2 – 1 (גם שדי מאריה מנסה לכבוש יוצא לו בישול,פעם שניה השנה) פשוט בלתי מובנת.

ההגה של יונייטד כזו חלשה,שאפילו הגנת המרגרינה של בארסה נראית הגנת ברזל לעומת זו של יונייטד.דה חאה עם הצלות ענק בדקות האחרונות.

ובלינד בקישור האחורי זה אויר.

Danny -Long Island 5 באוקטובר 2014

הילדים בהגנה עשו עבודה טובה. דה גאה נפלא! מה הבעיה בנצחון?

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

אין שום בעיה עם הניצחון,גם אחרי החמישיה מלסטר לפני שבועיים,גם אני וגם תוהה כתבנו שעם איך שנראות השנה היריבות של יונייטד על מקום 3-4 וכרטיס לצ'מפיונס גם עם הגנה כזו וקישור אחורי כזה די מאריה לבדו יספיק לסיים בטופ 4,ולראיה שים לב שיונייטד כרגע מקום 4 עם 50% הצלחה בליגה,ולפני שפגשה את אחת מחמשת הגדולות בליגה.

רק מציין,שיונייטד קבוצה מאוד חולה גם אחרי מסע הרכש הבובמסטי בקיץ האחרון,וזה לא ישתנה עד שיגיעו 2 בלמים וורלד קלאס (טוב לפחות 1) וקשר אחורי וורלד קלאס. ההגנה הנוכחית שלכם,גם שכולם יהיו בריאים,פשוט חלשה להחריד.אותו דבר בלינד כקשר אחורי,הוא פשוט לא ברמה הנדרשת בתפקיד הזה,בקבוצת פאר כמו יונייטד.

צרפתי 5 באוקטובר 2014

רומא לא נבנתה ביום אחד, בוודאי לא אחרי חורבן.
כרגע מנצחים, זה מספיק.
גם אני לא מבין למה הם נסוגים במקום ללחוץ…

ניק 5 באוקטובר 2014

בנתיים הגנת המרגרינה הזאת עם ההגנה הכי טובה, סטטיסטית, באירופה…. אז הלוואי עלינו

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

עוד לא פגשו יריבה ראויה בספרד,לא את ריאל,לא את אתלטיקו,לא את ולנסיה,לא את סביליה.

אבל שפגשו את פ.ס.ז בחוץ בצ'מפיונס,וללא זלאטן,ספגו שלישיה קלילה…אז הגנת מרגרינה,כן.

נאור 5 באוקטובר 2014

זורק אז איך תקרא להגנה של ריאל? מרגרינה בשמש? גם בימי וידיץ'-פרדיננד בשיאם יונייטד ספגו שלישיות (מילאן) ורביעייה (ליברפול) קורה לכל הגנה.משחק אחד זה לא מדד

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

נכון,ולכן מתבסס גם על העונות האחרונות של אותה ההגנה (מאז שהפציעות של פויול החלו, ואלבס ופיקה נראים בשנים האחרונות שנות אור משיאם),ולא רק על משחק אחד בצ'מפיונס,וכאוהד שלהם,כותב זאת בצער רב,אבל זו האמת.

חכם בלילה 5 באוקטובר 2014

סיכום משחק:
התקפה קטלנית אבל לא מספיק מתואמת.
הגנה רכרוכית ובכלל לא מתואמת.
קישור לא מספיק דומיננטי ורך בצד ההגנתי.
מאטה קיבל הזדמנות לשחק בתפקיד רוני וזרק אותה. ביכולת הזאת הוא לא שווה הרכב.
דה חאה הציל אותנו. והציל אותנו שוב. ושוב. ושוב.

Danny -Long Island 5 באוקטובר 2014

התקדמות בכל מקרה. דווקא ההתקפה אכזבה היום. אבל זזים קדימה בטבלה.

אלעד 5 באוקטובר 2014

נצחון חשוב, אבל קשה, מול קבוצה די חלשה.
ההתקפה כרגיל נותנת 6-7 הזדמנויות בטוחות, אבל עדיין יש עוד הרבה עבודה.
– הקישור האחורי רך מאוד. ולנסיה עשה עבודה טובה מאוד במחצית הראשונה, אבל אברטון זכו היותר מדי כדורים באמצע וביותר מדי חופש. מול קבוצה טובה יותר זה היה נגמר רע.
– ואן פרסי נהיה באנקר בהרכב ועל המגרש ולא ברור למה. היום היה די חלש, תקע את המשחק באמצע ועדיין נשאר.
– החילופים לטעמי הזמינו את הלחץ בסוף. היה מקום להכניס את פלאיני במקום ואן פרסי ולהשאיר את פלקאו. ב10 הדקות האחרונות נשארנו עם מאטה, ואן פרסי, בלינד שהפסידו כמעט כל קרב באמצע, מה שניטרל את היכולת לשלוט בקצב וסתם נלחצנו.

לסיכום – דה חאה !!!

גיל 5 באוקטובר 2014

מישהו עוד חושב שדה חייאה חלש? במו ידיו הציל את הנקודות. אני חושב שזה חשוב מאוד לשים שתי נצחונות ברציפות בפעם הראשונה כי זה בונה ביטחון. ההגנה עדיין חלשה אבל נראה ששיחקו יותר זהיר היום וכולם נרתמו למאמץ ההגנתי.

לגבי זה שהטבלה כביכול מטעה, אני למדתי מעלי מוהר שהטבלה לא משקרת! בפועל, אי אפשר לדעת איך יונייטד תשחק נגד הקבוצות החזקות. כמו שהייתה חלשה נגד החלשות היא יכולה להתחבר ולהשיג תוצאות טובות נגד צ'לסי והסיטי.

חז 5 באוקטובר 2014

אני לא חושב שמישהו חושב שהוא חלש. בגיל 19 הוא נראה כמו עילוי בתפקידו- רק תן לו 3-4 שנים והוא ב-5 הטובים בעולם. אז הוא הראה מדי פעם ניצוצות אבל סה"כ לא קרא תיגר על הגדולים באמת בתפקידו (לעומת קורטואה לדוגמה).
היום הוא נתן תצוגה שמראה כל מה שאתה מצפה משוער, אבל הוא סה"כ הציל את הנקודות נכון? רק 3 נקודות. מהתותחים הכבדים אתה מצפה שיהיו טובים בכל משחק (או כמעט), אז אם הוא יהיה עקבי, אין שום ספק שהוא יהיה מהטובים ביותר בתפקידו.

איתמר 5 באוקטובר 2014

מדהים איך ינוזאי הפך מהתקווה הגדולה לעתיד לשחקן שיושב בקצה הספסל וכלל לא נמצא בתוכניות של ואן חאל.
הכנסתו כמחליף של פלקאו והסטתו לאגף ימין היתה מורידה חלק מהנטל שמונח על כתפיו של די מאריה, שנחלש באופן קבוע ככל שמתקדמת המחצית השניה.
ינוזאי יהיה חייב לצאת להשאלה בינואר.

דורפן 5 באוקטובר 2014

עוד אחת מהלא-מטרות של מנג׳ר ביונייטד. לפתח שחקן מסויים.

איתמר 5 באוקטובר 2014

פיטר שמייכל בטוויטר :
De Gea, heroic performance winning @ManUtd 2 points with 3 extraordinary saves. Great to see.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

גם לגבי מספר 2 אין דיון שחקן נהדר ואמיץ
אכן תהליך מקודם למסקנות חותכות
לגבי הגול של וייטסייד זוכר איך קפצתי שהקולות מtelefunken שאגו את הגול

אוהד 5 באוקטובר 2014

מאטה וולנסיה היו חייבים להראות ניצוצות,זה לא קרה ומחזקים את הטענה שהם לא מתאימים לרמה המצופה מהם.
מבחינת מנהיגות,בהיעדרו של רוני (וגם הוא בעייתי),לדעתי ממש הורגש חוסר במי שלפחות יעיר את השחקנים באותם דקות מתות (והיו לא מעט),ואן פרסי בתור קפטן עדיין לא יכול להיות סוג של מנהיג,אין לו האישיות המתאימה לכך!
והשוער?בואו נירגע,אמת שהיום הביא את הנקודות,אבל הוא לא שוער שלם,הוא לא מסוגל לצאת לכדורי גובה,נשאר על הקו וסומך על האינסטינקטים הזריזים שלו(לא שוער טופ).
העובדה שהררה לא שיחק נותנת קצת הנחה לניהול החלק ההתקפי מהאמצע.
בנתיים בלינד עושה רושם הולך להשאיר חותם ארוך טווח בקבוצה…לטובה!

ורד שפירא 7 באוקטובר 2014

השוער שלכם טופ קלאס. אינסטינקטים זה שעור ושוערות קו זה הדבר שמפריד בין שוער לאיש אחראי. אני לא ראיתי הרבה זמן עצירות כאלה ועוד ברצף מישחק של מישחק אחד מה שמוכיח שיש עוד מהדבר הזה. היכולות שלו מהממות. חוץ מזה שוער קו עם אינסטינקטים זה השוער שמביא הכי הרבה נקודות לקבוצה. ודבר שלישי בליגה האנגלית שוערות קו זה ביכלל הדבר הכי חשוב.

ורד שפירא 7 באוקטובר 2014

אינסטינקטים זה שוער.

Gil Zimbabwe 5 באוקטובר 2014

אם אני לא טועה מתוך 5 המשחקים הבאים 3 נגד:
צ׳לסי, סיטי, וארסנל….אבל קודם שנעבור את ווסט ברומיץ בשלום.
קשה מאד!!

שי ס. 5 באוקטובר 2014

לא ראיתי את המשחק אז אני לא בטוח איך דה חאה היה, אבל באופן כללי יכול להיות שיום אחד הוא יהיה שוער מעולה. כרגע הוא בינוני במקרה הטוב. שוער שגרוע בדברים הבסיסים ששוער צריך לעשות לא יכול להיחשב שוער טוב גם אם יש לו אינסטינקטים של פנתר והצהלות לא מהעולם הזה וכרגע דה חאה פשוט גרוע בדברים הכי בסיסים וזה בעיה קשה.
בלי קשר, הבעיה העיקרית שלנו חוץ מההגנה וההיסטריה הכללית זה שבכל הקבוצה הזאת יש שחקן אחד שיודע לחטוף כדורים (הררה), וככה לצערי לא ניתן לשחק הגנה.

יונתן פ. 5 באוקטובר 2014

לא מבין כולם פה מגזימים, מי שראה את כל המשחק יודע ש 45 דקות ראשונו אברטון לא הגיעו אפילו לרבע מצב עד הפנדל, וגם מחצית שנייה אמנם היה לחץ אבל זה טבעי ביתרון, וגם לא היה איזה מכבש מטורף על ההגנה. אל צשכחו שיש 45453 פציעות והממוצע גיל של שחקני ההגנה היום עמד על משהו כמו גן חובה.

הטוב:
רפאל (משחק מושלם, הכי טוב שלו מבחינה הגנתית שאני זוכר)
דה חאה כמובן אין מה להוסיף.

הרע:
בהתקפה: מאטה. אמנם הסטטיסטיקה תרשום עוד בישול, אבל פשוט נפקד, לא נוגע כמעט בכדור, לא לוחץ, בעיקר משוטט.
בהגנה: שואו. היה די חלש, עשה פנדל, גם בגול יכל לתת יותר מאבק לטעמי.
קבוצתי: קרנות. משהו כמו 11-13 קרנות ואפילו אחת לא הולידה משהו מסוכן. די מאריה לא היה מספיק מדוייק בהן.

edgecator 5 באוקטובר 2014

אף אחד פה לא ממש התייחס לזה, אבל לי זה ממש לא נראה כמו פנדל, אלא תיקול נקי לחלוטין. שופטים פורקים מולנו עול אחרי שנות הסר, ואן חאל צריך לכל הפחות לנסות לטפל בעניין במגרש ו/או בתקשורת.

ההגנה ממשיכה להשתפר. נכון, היה מבאס ומלחיץ כאחד לראות את הקבוצה נסוגה אחורה בדקות האחרונות, אבל בזה אפשר להאשים את חוסר החדות של ההתקפה במחצית הראשונה שבה אברטון בכלל לא הייתה קיימת. רפאל שוב היה מצוין, רוחו ומקנייר היו יציבים. שואו היה טוב בעיקר התקפית, שמירה לקויה שלו עלתה לנו בפנדל (גם אם מוטעה) ובגול (הוא השחקן שעזב את נייסמית', עד כמה שזכור לי).

מעבר לזה, ואן חאל טען השבוע שהבעיות בהגנה מגיעות ממשחק הגנה לקוי של הקבוצה כולה ולא בגלל יכולת וביטחון ירודים של שחקי ההגנה. אז ברור שהוא ניסה להוריד מהם קצת לחץ, אבל בהחלט יש באמירה הזו קצת אמת. לפחות עד החילוף של פלקאו והבונקר העוקב, ראינו היום משחק מתואם וסבלני יותר משראינו בעבר מאיזור הקישור ומטה. וזה למרות יכולת רעה של מאטה והכלום-מעבר-לעבודה-קשה של ולנסיה.

גיל 5 באוקטובר 2014

נכון. די ברור שלא היה פנדל אלא תיקול נקי ומעניין שהשדרים לא הזכירו בכלל את האפשרות הזו. עוד החלטה נגד יונייטד שאף אחד לא יזכור כי הם ניצחו.

אלעד 5 באוקטובר 2014

הזכרתי.
לא היה פנדל…

רוני יעקוב 5 באוקטובר 2014

אמרו היום בשידור האנגלי שיוניטד רוצה יריבות באמצע השבוע כדי להגדיל את ההכנסה,ולתרגל את הקבוצה
מענין על מי הם חושבים

דורפן 5 באוקטובר 2014

אני חושב שאם זה בבית – זה רעיון טוב. באמת יש פחות מדי משחקים ביחס לסגל. אבל השאלה היא כמה רציניים יהיו המשחקים הללו – קשה לי להאמין שאפשר לסדר יריבות ראויות.

edgecator 5 באוקטובר 2014

הדיבורים הם על טיול במזרח התיכון, ככה שלא בבית ולא יריבות ראויות – רק כסף, ונקווה שלא גם פגיעה מקצועית.

דורפן 5 באוקטובר 2014

האמת שנסעו פעם לסעודיה.

edgecator 5 באוקטובר 2014

אולי מנסים לגייס איזה שייח. בתכלס – לא יזיק.

אלעד אחד 5 באוקטובר 2014

מתאימה הכותרת מהמשחק של הניינרס:
דומיננטיות מוחלטת וניצחון בקושי.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

זורק מה זאת הנאיביות הזאת? (הקבוצה שלך לא אתה…)

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

לפני שנה חטפו שישיה בצ'לסי ובסיטי,וחמישיה בליברפול,אז מה מפתיע כאן?

בינתיים רק 2 ,וזה במשחק די טוב של ארסנל,בטח בהתחשב שזה בחוץ שם ארסנל חלשה משמעותית ממשחקי הבית.

תקרא מה כתבתי אצל אילני לפני המשחק,אני האחרון שמופתע,אפילו די שמח שרק 2 – 0 .

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

יש הוראה שאסור למסור מסירה מעל 5 מטרים?

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

שימו לב מה פברגאס (מאוד פיזי…) עושה לפרמייר ליג בחודש וחצי האחרון…איזה בישול גאוני.

פברגאס 7 בישולים
קוסטה 8 שערים

בהליכה,בזחילה.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

הבישול לקוסטה טוב אבל לא גאוני (לרמות האלה), חצי מגשר להשכרה והיה לו את הכל הזמן שבעולם

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

גאוני בשביל אנגליים ;-)

רוני יעקוב 5 באוקטובר 2014

זורק
איך אתה מסביר את הקריסה ברמה של הליגה האנגלית עם כל הכסף שם?

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

לא ברור לי גם,אבל אלו עובדות,לא דעה אישית שלי…

אבל שיונייטד תביא בלם רציני וקשר אחורי רציני,היא תחזור לעצמה בגדול (גם באירופה),והצמרת האנגלית תחזור להיות צמרת ולא קבוצה וחצי (צריך לציין שרק השנה צ'לסי חזרה להיות מפלצת,כי היא בעצמה נעלמה כמה שנים טובות למרות הזכיה ב 2012 שהיה שוד מקצועי),וסיטי באמת זו חידה,חכמה רק על אנגליות,באירופה מפרפרים אותה כבר 4 עונות רצוף.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

לגבי שיטי… סגל מבוגר. מי שצריך לרכוש שחקנים עדיף לו למהר (וכן יהיו להם חוזי חסות מנופחים לאפשר FFP)

no propaganda 5 באוקטובר 2014

סיטי לא טובה כי יש לה המון שחקני פרווה, משהו שכבר כמעט נעלם מקבוצות הטופ האירופיות. איזה עוד קובצת טופ תשחק עם חסוס נבאס או נאסרי בהרכב הפותח הכי טוב שלה?

עוד דבר זה חוסר ליכולת שלהם להביא מאמן מהטופ. פלגריני, לא רע יחסית למה שהיה להם קודם אבל גם הוא יותר מאמן של קבוצות קטנות.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

זורק יש כאן פאק באמינות שלך!!! פברגאס ספרדי
(פרצוף קורץ…)

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

נו איך לא הבנת…גאוני בהשוואה לשחקנים אנגלים ולכדורגל אנגלי…

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

אז אתה אנגלי…

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

אני אנגלי שרואה כדורגל אנגלי… וספרדי/גרמני/איטלקי שרואה כל ליגה אחרת בהתאמה

יאללה התחיל יובה – רומא,ממליץ לך לנסות…

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

צריך לצאת נקליט…

ורד שפירא 7 באוקטובר 2014

סיטי במתכונת הנוכחית שלה היא לא קבוצה. היא פייק קבוצה. זה מועדון שמיתחפש למועדון בדוי. אין חיבור אין זהות ואין שם שום דבר כנה. להרבה מועדונים יש את זה במינונים שונים בתקופות שונות לא במינון כזה ומילבד זאת אבל סיטי זה מועדון מספיק ותיק בשביל שהמהתלה הזאת תיחשב לו כמהתלה. עד שלא יבוא לשם מנג׳ר עם דרך ואהבה גדולה למועדון זה לא יקרה. זה שחקנים טובים שמוציאים תוצאות טובות לפעמים זה לא קבוצה.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

היום ב 7 יש יובה מול רומא ,משחק חובה לצפייה,לפחות לדעתי.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

ממתי יובה ורומא משחקים בספרד? ;)

ניינר 5 באוקטובר 2014

דורפן מקווה שהמזל של האדומים ממנצ'סטר ידבק גם באדומים מהמפרץ הלילה

Sir Alex Ferguson 5 באוקטובר 2014

1. כמעט כל שחקן שעבר לאנגליה בעשור ומשהו האחרונים מספרד אמר שהוא צריך להתרגל לפיזיות ולקצב אחר לגמרי.
המשחק מהיר הרבה יותר, עוצר הרבה פחות פעמים, וזה לא מעט בגלל שהשופטים מרשים משחק פיזי הרבה יותר מאשר בליגות אחרות.
די מאריה ופלקאו כדוגמא, הם שחקנים איכותיים ויבלטו בכל מקום שישחקו בו, אבל אפשר לראות שהקצב והפיזיות מקשים עליהם וזאת הסיבה שהיכולת שלהם נפגמת ב20-25 דקות האחרונות של המשחקים שבהם הם שותפו השנה (ושניהם יוחלפו לא מעט עד שיצליחו להגיע לרמה הדרושה באנגליה לכל אורך 90 הדקות).

2. דה חאה תמיד היה שוט סטופר נפלא, והיום הוא באמת לקח שלוש הצלות גדולות, אבל אני פחות מתרשם מההופעה שלו היום הרבה בגלל שמשחק הגובה שלו עדין לוקה מאוד בחסר ולא מעט פעמים הוא נדרש לבצע הצלות גדולות (כמו ההצלחה בתוספת הזמן) בגלל שהוא פשוט לא יוצא לכדורי גובה.

ביום שדה חאה ישלב בין היותו שוט סטופר מצוין ליציאה טובה לכדורי גובה, אז אהיה באמת מרוצה שכן אז באמת הוא יבצע את קפיצת המדרגה הנדרשת.
כל עוד הוא חסר ביטחון בכדורי הגובה (מוותר עליהם לגמרי), בטח בליגה כמו הליגה האנגלית, יונייטד תהיה שווה לפחות גול אחד במשחק מהגובה כל משחק (היום לדוגמא היונייטד ספגה שער אחד מכדור שהוגבה לרחבה כשכדור גובה נוסף שהוגבה לרחבה והכניע את דה חאה הורחק על ידי פלקאו מהקו).

wazza 5 באוקטובר 2014

shot stopper אדיר עוד מימיו באקדמיה לשוערות של אויפלושי באתלטיקו, ההמחשה הכי טובה לזה שבקרנות אני הרבה יותר לחוץ מכשהכדור מטייל ברחבה.

סימנטוב 5 באוקטובר 2014

מסכים, ובכל זאת לא היו לנו הרבה שוערים בגילו (שמשחקים דרך קבע) נתן את הריספקט ונמשיך להתפלל (אופס אני לא אדם מאמין…) בקרנות

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

הקצב הוא אחר ,אין ספק,ולכן גם כל אותם שחקנים ספרדיים (או לטיניים ששיחקו בספרד) טכניים התבטאו לא פעם ולא פעמיים שהרבה יותר קל להם באנגליה מאשר בספרד…

כי בספרד המשחק הרבה יותר איטי,אין כמעט שטחים פנויים במרכז השדה ובאגפים,והקבוצות הרבה יותר טקטיות.באנגליה המשחק אכן הרבה יותר מהיר,הקצב יותר מהיר,הרבה יותר שטחים פנויים,אבל זה רק עוזר לשחקנים טכניים,ולכן הטכניים הספרדיים נהנים ועושים חיים משוגעים באנגליה,המספרים (ולא רק) ובעיקר התרומה שלהם במגרש מראים את זה
יופי.

לדי מאריה היה נגמר האוויר גם בספרד כל דקה 70,והוא כמעט ולא סיים אף פעם 90 דקות במדי ריאל,ופלקאו?הוא משחק כרגע באגף ביונייטד,זה לא התפקיד שלו,הוא לא יכול לבטא שם את מלוא הפוטנציאל שלו,והוא צריך כרגע לרדוף אחרי שחקני יריב באגף,מה עוד שהוא רק חזר הרגע מ 8 חודשי פציעה קשה,קרע ברצועה הצולבת,אז אתה מתפלא שאין לו אויר?

Gil Zimbabwe 5 באוקטובר 2014

מי השחקנים שהתבטאו?

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

בחיים לא פנדל מה שיובה קיבלה עכשיו.

החוקה בעצמה אומרת שלשחקן בחומה יש זכות להגן על הפנים עם היד שלו.

no propaganda 5 באוקטובר 2014

מה גם שהיה מחוץ לרחבה.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

לפחות איזן מיד ישר עם פנדל לרומא,שאכן היה מוצדק בניגוד לזה של יובה.

no propaganda 5 באוקטובר 2014

ועוד אחד שלא היה

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

כן…כבר באתי לכתוב איזה גדולים רומא,איזה מהפך,אבל השופט הורג לרומא את המשחק.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

רומא ניצחה 2 – 1 , אבל עם השופט זה 3 – 2 לטובת יובה

בכל מקרה,המשחק (בטח המחצית הראשונה) הכי טוב שראיתי מתחילת העונה באירופה כולה,כולל הצ'מפיונס (רק חודש וחצי אבל עדיין)

נובלס כחול 5 באוקטובר 2014

דורפן ,לא ענית על השאלה: האם יונייטד מוכנה ליריבה קשה יותר?

יוסי מזרחי 5 באוקטובר 2014

אני לא דורפן, אבל התשובה היא לא.

דורפן 5 באוקטובר 2014

ככה ככה.

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

דורפן

מה המייל שלך?

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

או של האתר,אם אתה זה שעונה שם…

זורק מילה 5 באוקטובר 2014

בעצם,אתה רואה את המייל שלי,אשמח אם תשלח לי מייל,בכדי שאוכל לחזור אליך.

ניצן נ. 5 באוקטובר 2014

ניינר, לאחר מחקר שארך שנים, המזל לא עובר מהיום ללילה. מצד שני בין הנחקרים היו הפועל, יונייטד, הסיקסרס והצ'רג'רס. ניתן לערער על המסקנות.

שלו 5 באוקטובר 2014

מי שלא ראה איך שופט מנצח משחק עונה, לא ראה יובה -רומא.
2 פנדלים על עבירות מחוץ לרחבה (יד ופאול גבולי בתוספת זמן מוגזמת למחצית).
ועוד גול ניצחון כאשר שחקן התקפה בנבדל מסתיר לשוער (מה שקרוי נבדל פאסיבי אקטיבי מאוד)
מצחיק שמחוץ לאיטליה זה לא עובד…

Comments closed