יומן אליפות של הניינרס (7). תבוסה בלתי נמנעת בדנבר

הפסד ללא הכוחות

man

ההפסד ואפילו הקפו הם די מתקבלים על הדעת. יש גבול למה יכולים לעשות מאמץ ולחימה ולכידות קבוצתיות כשהקבוצה מרוטשת לחלוטין מפציעות.

ההגנה ללא שלושה פרו-בולרים – חוץ מאלו שאיבדה בשוק החופשי – וקו ההתקפה מתמוטט מפציעות ולאחר הפציעה לסנטר קילגור בחצי השני כמעט כל השחקנים שיחקו שלא בתפקיד שלהם. ועם שישה סאקס היום וגם משחק הריצה נעלם בנסיבות הללו. למעשה נס שמספר איבודי הכדור הוא נמוך כל כך. היה סאק אחד לפחות שהיה תחרות בין לפחות שלושה שחקני דנבר שכל אחד מהם יכול היה להגיע לקפרניק.

אצל מי האחריות לבעיה?

כמובן המזל. אבל ההימורים על שחקנים פצועים שירדו לבחירות נמוכות בדראפט – בינתיים אין בהם שום תועלת. וגם המחיר על הטיפול בבעיות וורנון דייויס ואלכס בון, שחתמו מאוחר מאד, הוא גבוה כרגע.

*

אבל אין שום סיבה לסכם את העונה כאבודה. כי מסביב השתנה הנוף. סיאטל לא במצב יותר טוב, אריזונה מובילה את הבית ומתברר שהnfc מערב משחק נגד הבתים הקשים ביותר העונה. הnfc מזרח והafc מערב.

אחרי שבוע המנוחה ייתכן שהניינרס יקבלו חזרה שני ליינבקרים (וויליס ואולי עונש ההשעיה של אלדון סמית׳ יקוצר). הסקונדרי החדש הוא לא גרוע, היום בלי ליינבקרים הוא פשוט שיחק נגד מאנינג עם המון זמן למסור.

ואיך שאני רואה את זה הבית הזה הולך להיות קרב על מאזן 6-10 בערך ולחלוטין יש על מה להלחם.

*

מאנינג שבר את השיא – וג׳ון אלווי ראוי לכל שבח אפשרי. השיא אולי נצבר בעיקר באינדיאנפוליס אבל מאז בואו לדנבר, אחרי עונת פציעה, מאנינג הוסיף 50 יארד וכמעט טאצ׳דאון שלם למשחק.

ליגת שוקי ההון - ככל הידוע לי עצים צומחים מהאדמה, לא מהשמים
ברס: ההפסד לדולפינס - אלון ברק

23 Comments

רן הנרגן 20 באוקטובר 2014

הנקודה החשובה ביותר שהמשחק הזה הציף היא הכשלון בהבאתו של מנינג לסאן פרנציסקו. מי אחראי? איתו כבר היתה לקבוצה טבעת אחת נוספת, לפחות.

רונן דורפן 20 באוקטובר 2014

אלווי?

גיל 20 באוקטובר 2014

אי אפשר לדעת מה היה קורה אם מאנינג מגיע לניינרס. יכול להיות שהיה פחות טוב כי לא הייתה ניתנת לו יד חופשית לעשות מה שהוא רוצה.

ניינר 20 באוקטובר 2014

עם כל הבאסה אכן הפסד שאפשר לחיות איתו
גם לא אסון גדול להפסיד לשחקן קלאסה כמו פייטון בערב הסטורי. הביי בא בזמן וכמו שהnfc נראה הכל פתוח

shohat 20 באוקטובר 2014

22-26, 318, 4, 0. והמספר הנוסף 510.
לעצור ולמחוא כפיים.

אודי 20 באוקטובר 2014

אני חושב שהקצה של לוח המשחקים של סן פרנסיסקו בעייתי – בחוץ מול סיאטל ואז בבית מול סן דייגו ואריזונה, שתי קבוצות מאוד קשות. לפחות יש להם את הריידרס עדיין על הלוח שזה אומר ניצחון אוטומטי.

מעיין אוהד מכבי 20 באוקטובר 2014

אבל כולם אמורים לנצח את הריידרס, כך שזה יוכרע בעיקר מול יריבות הבית והבתים המצטלבים והמצב שם, איך נאמר, לא מעודד במיוחד לניינרס (לפחות בהנחה שהסיהוקס יחזרו לעצמם).

מעיין אוהד מכבי 20 באוקטובר 2014

ההפסד אתמול פוגם גם בסיכויים של הניינרס לזכות בווילד קארד.
האיגלס והקאובויס שולטים בבית שלהם עד כדי אובדן עניין של הג'איינטס והרדסקינס, הפאקרס והליונס הולכים ראש בראש ונראים טוב מאוד, ויכול מאוד להיות שהבית הכי איכותי בליגה (אדגיש – איכותי, לאו דווקא צמוד) יהיה מאוד בעוכרי הקבוצה שלא תזכה בו.

מצד שני, מבט על הלו"ז מגלה שאריזונה בדרך לסדרת משחקים קשה מאוד שתחשוף אם הם קונטנדרים לראשות הבית "for real", ומנגד, שלסיהוקס יש רצף של "מוקשים" מול יריבות שהם אמורים לנצח.

שואו-דאון במחזור ה-13 ראש בראש בין הסיהוקס לניינרס נראה אופציה סבירה לחלוטין.

אריאל גרייזס 20 באוקטובר 2014

המשחק הזה הוכרע בקווים. קו ההתקפה של הניינרס קרס פעם אחר פעם, לא הצליח לפתוח שום חור לריצה, בעוד קו ההגנה של דנבר חדר חופשי וקו ההתקפה שלהם נתן לפייטון לעשות מה שהוא רוצה.
ופייטון, יא אללה, באיזה קלות. איזה נון-שלנטיות.

גיא 20 באוקטובר 2014

מאנינג תופס הרבה כותרות, ובצדק, אבל ההגנה של דנבר השנה בנוייה למהלכים גדולים – השילוב של דמרכוס וור ווון מילר (7 ו-8 סאקס) שמפעילים לחץ מאסיבי על ה-QB

גיא 20 באוקטובר 2014

(המשך) של היריבה ושל כריס האריס ואקיב טאליב, 2 קורנרים מצויינים שמכסים את הרסיברים של היריבה ללא צורך בכיסוי כפול.

לדנבר של השנה יש גם הגנה שבנוייה להצלחה בפלייאוף.

רז 20 באוקטובר 2014

ורנון דיוויס חתם בתחילת מחנה האימונים.
אני לא מאמין שזה מה שמשפיע על היכולת שלו.

7even 20 באוקטובר 2014

תמיד שעושים הערכות לגבי קבוצות לפני תחילת העונה, ורושמים את המשפט "בהנחה ותצליח להימנע מפציעות" (פה או ב NBA) אני מחייך.
לא קיים, םפשוט לא קיים. ואם כן נדיר מאד.

הניינרס היום חצי קבוצה ממה שהיא באמת, ואכן יש גבול כמה אפשר.

גיל 20 באוקטובר 2014

מאנינג נתן אתמול משחק מושלם. כמו שכתבתי בפוסט הקודם, הוא בונה לו קריירה של האל אוף פיים רק מהמשחקים בדנבר. דנבר כרגע הקבוצה הכי טובה בליגה והכי שלמה מכל הכיוונים. מעניין היה לראות איך ניסו למנוע ממנו את השיא על ידי פאס אינטרפרנס ברור רק כדי שלא ימסור אבל הוא העניש אותם (וגם אחר כך עשו את זה שוב במהלך לפני הט"ד של הילמן).

מנחם לס 20 באוקטובר 2014

העזיבה של מנינג את הקולטס היתה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לכולם: לקולטס, לדנבר, ולפייטון מנינג. זה כמעט לא קורה בספורט שבמהלך אחד כולם יוצאים זוכים.
אגב רונן, לא מספיק דברתם כאן על המצב האיום בו היה שרוי פייטון משך יותר משנה. ארבעה ניתוחי צוואר קשים ביותר ו-SPINAL INFUSION. הוא היה גידם לחלוטין, ורופאיו (וכן כל מי שעבד איתו) אמרו שהם לא מכירים אדם אחד שעבד קשה כמוהו על ריהביליטציה.
לחזור כפי שהוא חזר הוא פלא אישי ופלא רפואי.

יריב 20 באוקטובר 2014

אני לא חושב שהוא היה גידם לחלוטין, אני די בטוח ששתי הידיים שלו היו שלמות לכל אורך התהליך.

מנחם לס 20 באוקטובר 2014

נראה אותך כותב ומדבר (וזוכר) עברית אחרי 54 שנים בניכר (כשכתבתי 'גידם' ידעתי שזאת שגיאה אבל לא זכרתי כיצד לכתוב HANDICAP)

יריב 20 באוקטובר 2014

"נכה" היא אופציה סבירה, לאחרונה יש העדפות של תקינות פוליטית ל"מוגבל".

כשאתה יודע שזו שגיאה, פנה לגוגל טרנסלייט.

גיל 20 באוקטובר 2014

הפכת לרופא מנחם? זה לא פלא רפואי אלא תהליך שבו לא הייתה וודאות שהוא יחזור להיות מה שהיה אבל היו מקרים כאלו בעבר. העצבים צריכים להתחדש וזה אף אחד לא ינבא מתי זה יקרה וזה כנראה ממשיך לקרות גם עכשיו כי הוא זורק יותר מדויק למרחק.

מנחם לס 20 באוקטובר 2014

וכמובן שחובה להזכיר לאלה ששכחו שהוא הוביל את דנבר עד הסופרבול בשנה הראשונה של חזרתו, כשהוא כבר בן 37

גיל שלי 20 באוקטובר 2014

בשנה השנייה, בראשונה פלאקו מסר את המסירה ההיא

מנחם לס 20 באוקטובר 2014

נכון!

Comments closed