במקום בו חוליגנים הם אידיאולוגים

האם באמת השנאה בתל אביב גדולה מבכל מקום אחר?

uuu

מישהו זוכר מתי פוצץ הקלאסיקו? או הסופר-קלאסיקו? או יונייטד-ליברפול? או סלטיק-ריינג׳רס? או פסאז׳-מארסיי? או האמת שגם סכנין-בית״ר? אז צריך למצוא הסבר למה הדרבי של תל אביב פוצץ.

או שהאוהדים בתל אביב הכי מחרידים, והשנאה היא הכי גדולה ומגמדת את מה שקורה במדינות הללו, והרשויות למרות כל המאמצים והנסיון והרצון ללמוד ממה שעושים בחוץ לארץ לא מצליחים להתמודד עם הבעיה.

או שרשויות ניהול הכדורגל והסדר הציבורי עוצמות עיניים, שלומאליות וחובבניות ועכשיו יגלגלו עיניים בזמן שהצדדים יאשימו אלו את אלו.

למקרה שהדברים היו ציניים מדי. אני בכלל לא פוטר את האוהדים בגלל חולשת הרשויות. הבעיה בישראל, אחת הבעיות בישראל, היא שלכל חוליגן נותנים איזשהי הנחה אם הוא קושר את זה איכשהו לאיזשהי אידיאולוגיה חברתית או פוליטית.

נ.ב. וההסתה נגד ערן זהבי כן הביאה בסופו של דבר לאלימות נגדו. רעם ביום בהיר.

איזה קיץ (2)
מסתבר שכולנו קורצקי

229 Comments

Amir A 3 בנובמבר 2014

למה השופט הרחיק את זהבי?

הופמן 3 בנובמבר 2014

כי הוא לא הסתפק בלהגן על עצמו, אלא נשאר שם "ללכת מכות" עם האוהד במקום פשוט להתרחק מהמקום.

D! פה 3 בנובמבר 2014

הוא דווקא ממש לא נשאר.
אבל ניחא, זה באמת לא הסיפור.

Danny - Long Island 4 בנובמבר 2014

True

הונג קונגי 4 בנובמבר 2014

זה יותר פשוט:
הימור גדול בעולם תחתון על פיצוץ של המשחק.
החוליגן שקפץ על זהבי הוא רק "קוף" שעשה עבודה למישהו שהרוויח יפה מהפיצוץ.

ג׳ים הלפרט 4 בנובמבר 2014

שי אבוטבול?

D! פה 4 בנובמבר 2014

אולמרט. ככה כל הכותרות לא היו עליו

הרמן וולף 3 בנובמבר 2014

1. הרחקה הזוייה.
2.מחדל אבטחתי מאסיבי.
3.זהבי צריך להפסיק לבצע פרובוקציות, לא כי זה אסור, אלא כי זה מזיק.

דורפן 3 בנובמבר 2014

כל הנסיון לקשור את השופט לסיפור הוא תת תרבות. לשופט מותר לטעות ֿ

גלן 3 בנובמבר 2014

מדוייק

גלן 3 בנובמבר 2014

אבל הניחוש שלי, השופט יהפוך לספור. הכי נוח לכלם

הרמן וולף 3 בנובמבר 2014

לרגע לא טענתי שהשופט אחראי על הביזיון הזה.

השופט טעה, ומותר לו לטעות.

רק הבאתי את ה-15 סנט שלי (5 לכל אחד).

הארכיון 3 בנובמבר 2014

השופט אחראי על הביזיון כי הוא לא מבין את הראש של הישראלים.
פרס לאלימות (אדום לזהבי על שהגן על עצמו מתוקף) גורר אלימות, ואני באונליין חזיתי את פיצוץ המשחק עם חבר בטלפון….

wiz 3 בנובמבר 2014

היה צריך לשרוק לסיום ברגע שהאוהד תקף.

צור שפי 3 בנובמבר 2014

שאלתי גם אצל גרייזם – זה מה שהחוקה אומרת? תקיפה כזו מחייבת הפסקת משחק?

D! פה 3 בנובמבר 2014

ההשלכות עשויות לחייב הפסקת משחק.

לכל הפחות להוריד את השחקנים מהמגרש כדי לוודא שלא פוגעים בהם. איך אפשר לשחק בבטחון במצב כזה?

צור שפי 3 בנובמבר 2014

אני לא קובע כלום, רק שואל – האם יש בחוקה סעיף הקובע שאירוע כזה מחייב הפסקת משחק?

D! פה 3 בנובמבר 2014

אני גם לא קובע – לא יודע מה אומרת החוקה. בטוח שהיא נגד ההיגיון.

רצון אמר מלא דברים – קשה לי להאמין שהרבה מהם נכונים.

wiz 3 בנובמבר 2014

לא יודע.
זה השכל הישר.

מתן גילור 3 בנובמבר 2014

השופט צריך להפסיק משחק שאין לו ערך ספורטיבי. זה יכול להיות כי לקבוצה אחת נפצעו 8 שחקנים בו זמנית, כי יש גשם של גופרית מהשמים או כי המשחק הפך לשדה קרב.

צור שפי 3 בנובמבר 2014

ניסיתי לבדוק בחוקה ולא מצאתי תשובה. אם זה המצב אני מתחבר לתשובה של מתן – צריך שכל ישר ושיקול דעת של השופט. אני לא מסכים עם wiz, התקיפה של החוליגן במקרה הזה לא הצדיקה את הפסקת המשחק. דגש על המלים ״במקרה הזה״. השתלטו עליו ועצרו אותו, לשמחת כולנו לזהבי לא נגרם נזק, אם הוא היה נפגע ברור שהתנאים היו מחייבים את הפסקת המשחק. המסקנה אליה אני מגיע היא שהטעות של השופט בהרחקה גמרה את המשחק. נכון, לשופט מותר לטעות, זה אנושי, ובתוצאה, בעונשים, צריכות לשאת הקבוצות והאוהדים (אחריות עודפת של הקבוצה שלי, גם אוהד שלה התחיל בבלגן וגם שילוחית, כמארחת) אבל עדיין זה לא יכול לנקות את השופט מהיותו הגורם המרכזי לפיצוץ.

wiz 3 בנובמבר 2014

נאלץ שלא להסכים אם כן.
שחקן חוטף מכות מאוהד או גשם של גופרית, אין טעם להמשיך.
סגור תבאסטה.

מעיין אוהד מכבי 3 בנובמבר 2014

צור שפי אתה אוהד הפועל מגעיל צבוע ודוחה שמעודד אלימות, כמו רוב ההנהלה שלכם.

כאשר אוהד יורד לכר הדשא ותוקף שחקן נגמר הערך הספורטיבי במשחק.
נקודה.

אגב, אני די בטוח שהתקנון גם אומר ככה, ואם לא אז שיתביישו להם העסקנים שלא חוקקו תקנה כאמור.

מעיין אוהד מכבי 4 בנובמבר 2014

וכן, התגובה שלי בוטה ואלימה בכוונה.

למה? כי אולי עכשיו אתה תבין שהמילים וההסתה והאלימות המילולית השיטתית בקרב הקהל של הפועל (והבעיה כאן הרבה יותר מהקהל של הפועל, אבל אתם ללא ספק הסימפטום הכי בולט של הבעיה) מובילות לאלימות.

תפסיקו להגן על האלימים שלכם, ואם אתם מגינים עליהם, תפסיקו לגנות אלימות.

אנונימוס 4 בנובמבר 2014

לא היתה ברירה אלא להפסיק את המשחק. האוירה היתה כ"כ חמה וטעונה שזה פשוט נהיה חסר טעם. עובדה שהדבר הראשון אחרי חידוש המשחק היה עבירה של טל בן חיים שהצדיקה בפני עצמה אדום (על ורמוט). ואז האוהדים פרצו.
במצב כזה הקלישאה נכונה – אין ערך ספורטיבי. היה צריך לסגור את הבאסטה, ונהגו נכון.

צור שפי 4 בנובמבר 2014

כן אנונימוס אבל זה היה אחרי ההרחקה של זהבי. אם זהבי לא מורחק המשחק היה ממשיך כמו כלום ב-11 נגד 11. ההרחקה גמרה את המשחק ולא התקיפה של החוליגן (שצריך כמובן לשבת בכלא).

צור שפי 4 בנובמבר 2014

מעיין, אתעלם מניבולי הפה שלך. עניינית אין התייחסות בחוקה לשאלה אם תקיפת שחקן על ידי אוהד מחייבת הפסקת משחק. הטענה שלי היא שההרחקה השגויה של זהבי היא זו שגמרה את המשחק. זהו, עכשיו אתה יכול להמשיך לנבל את הפה ולהרגיש צודק.

מעיין אוהד מכבי 4 בנובמבר 2014

צור שפי – מגעיל, דוחה וצבוע זה לא ניבולי פה, לפחות לגבי התגובה שלך והתגובות שלך שמגבות בשיטתיות ובעקיפין את האלימות מצד אוהדי הפועל, צביעות היא מילה מתאימה, וגם הטקטיקה בה אתה נוקט היא די מגעילה בעיניי. לגבי הדוחה? ציטטתי את רלף קליין ז"ל.

ועכשיו לעניין – אפילו ציינתי שהתגובה שלי הייתה בוטה ואלימה כדי שתבין שהגיע הזמן אחת ולתמיד להפסיק להצטדק. האלימות המילולית של אולטרס הפועל, בגיבוי מלא של הנהלת הפועל (רמי כהן ודומיו) ובגיבוי בשתיקה של אוהדים כמוך שעוסקים בתקנון במקום לעשות מעשה ולהוקיע כבר את האלימים מהקהל שלכם, מובילה לאלימות פיזית.

פיו פיו מפריע לכם אבל אחרי שאוהד שלכם תוקף בפעולה מתוכננת שחקן של מכבי כל מה שיש לכם זה להיאחז בתקנון?
תתבייש. תתבייש ותגיד בפה גלוי שאתה מעודד אלימות.

אחרי הפיו פיו בדרבי הראשון בשנה שעברה הקמתם כל זעקה על הפיו פיו. מעניין, כי כשאתם שרים שירי שואה, ומטנפים על זהבי ושמעון ועל מי לא, אתם מצפים שיתעלמו.

אתם מצפים משחקנים וממנהלים להתעלם אבל לקהל של הפועל מותר הכל. מותר להטריד את טביב, ואת מזרחי, ואת חולדאי. לכם מותר הכל וכולם צריכים לגלות איפוק אבל אם אוהד שלכם נוקט באלימות יזומה ומתוכננת מה שמעניין אתכם זה התקנון? תתבייש לך. תתבייש. באמת.

וכמו שכתבתי בכתבה אחרת כאן:
היום הושלם התהליך האיטי והשיטתי בו חיסלו לנו את הכדורגל.
המשטרה (שמחים מהבלאגן כי יוכלו לחזור ולהשלים הכנסה במגרשים), המחוקק (על רפיסות ארוכה שנים בהיעדר חקיקה שתאפשר ענישה מתאימה), העסקנים (אין מה להוסיף – עבריינים ונוכלים מורשעים), ההתאחדות הכושלת (לגבות את השופט? ברצינות? ובית הדין המושחת שמעודד במשך שנים אלימות באמצעות עונשים מפגרים וקולקטיביים במקום להפנים שיש בעיה שצריך לטפל בה באמצעות מאסר וטיפול שיטתי כמו שעשו באנגליה, ולא באמצעות רדיוסים שרק מחזקים את האלימים), האוהדים האלימים, המנהלים משתפי הפעולה והתומכים בגינוי וב"לטפל בבית" (היי רמי כהן, האם גם עכשיו תטענו שאוהדיכם אינם אלימים ומסוכנים?), הקהל הרחב והשפוי (אנחנו, ששתקנו יותר מדי ולא הקמנו קול זעקה).
כולם. ברכות.
אבל יותר מכולם – המסיתים באדום. מקווה שאתם שמחים.
אין כאן שאלה של אשמה. יש כאן פשוט מודעת אבל. זהו.

צור שפי 3 בנובמבר 2014

כמו שכתבתי למטה, זה שמותר לו לטעות זה לא אומר שהוא איננו האחראי הראשי לתבערה.

צור שפי 3 בנובמבר 2014

זה בתגובה לרונן והשד יודע איך זה הגיע לכאן. התכוונתי למה שכתבתי מעל לתגובה הזו.

ורד שפירא 4 בנובמבר 2014

דורפן. ויכוח. לשופט אסור ליטעות אף פעם. זה נכון ששופטים טועים וזה נכון שהחברה יכולה להכיל טעויות של שופטים בכל אינסטנציה מסיבות ידועות. כך בנויה המערכת ויש סדר עדיפויות. אבל לכל טעות של כל שופט בכל אינסטנציה יש השלכות מרמת הניפגע שלא בצדק שחווה חורבן אישי נהרס או בונה אישיות חדשה ופחות ידידותית לסביבה ועד לזוכה שלא בצדק שמשכלל את הנוכלות שלו לעיתים תוך שהוא צובר עוד כוח ועוד השפעה. טעויות של שופטים פוגעות במיבנה החברה ובאיכותה תמיד. גם כשמדובר בפאקן שופט כדורגל שמשפיע על תוצאות של תחרות ספורטיבית זה דפוק ועם ערימה של השלכות דפוקות. אבל אנחנו מדברים על טעויות? כן? השופט של הדרבי לא טעה הוא לקח את תחושת הצדק היסודית הקיומית של כל בן אדם ואמר הפוך. כולכם טועים. אין דבר כזה. יש חוכמה של ההמונים. והדרבי פוצץ בזכות חוכמת ההמונים. או ואבוי אם מותר להגיע להיפוך מלא של תחושת הצדק ולהכיל את זה. זה היה יכול להפוך לשיטה – שלח אוהד ליתקוף את השחקן הכי טוב של היריבה וקנית לך ניצחון. זה מקום שהחברה מישתוללת כמו שהישתוללה שכהתחילו להכניס לכלא גם בארה״ב וגם בישראל אנשים שהגנו על עצמם מתוקפים פורצים אנסים. זה נימצא יותר גבוה בסדר העדיפויות בסדר החברתי מכל דבר כמעט. אתה לא יכול להיסתער בזהירות כשתוקפים אותך אתה מגן על עצמך עם כל מה שיש לך גם אם זה כעס. זה אינסטינקט אנושי. וזאת זכות יסוד בכל חברה. בהולנד שוער טחן אוהד שניכנס להתקיף אותו וההיתאחדות ביטלה את האדום שקיבל ועשתה מישחק חוזר רק עם נשים וילדים. אם ההיתאחדות תיתן פה תוצאה טכנית ולא מישחק חוזר היא תקבל עוד אלימות. ויותר חזקה. יש החלטות שמערבות צדק וחיזוק ברגים שהיתרופפו בסדר החברתי שאתה קורא להם תת תרבות – זה יכול ללכת רק ביחד. בלי צדק לא תוכל לחזק את הבורג. וכל פרס לאקט האלים שזה תוצאה טכנית יוביל לעווד אלימות. מותר לשחקן לעשות פיו פיו ואם עברייני היציע לא יכולים להכיל את זה שייענשו הם. בדיוק כמו שמותר לאישה לילבוש מה שבא לה. אבל אם ההיתאחדות לכדורגל לא תשעה את השופט הזה לעונה מליגת העל היא חלק מתת תרבות. וזה היתחיל רע השוטר אמר שהשוטרים טובים. השופט אמר ששופטי הכדורגל טובים. עוד לא שמעתי אף אחד מודה בטעות או מקבל אחריות על משהו זה תת תרבות. זה מחלה של החברה הישראלית. ההישתוללות ביציעים? רק השופט אשם.

ניב 4 בנובמבר 2014

התגובה הכי טובה אי-פעם.

rami 4 בנובמבר 2014

הוצאת לי את המילים מהפה. מבריק.

קרגר 4 בנובמבר 2014

מה שהוא אמר, אחת התגובות …

משיח 4 בנובמבר 2014

כל מילה, אני נדהם מהתגובות בדה באזר בפוסטים שעוסקים במקרה שטוענים שזהבי תקף את האוהד – צביעות צביעות צביעות אין יותר הגנה עצמית מזה.

ומי שמכיר אותי מהתגובות יודע שצהוב אני לא

אנדר 4 בנובמבר 2014

למסגר

יוסי מזרחי 4 בנובמבר 2014

ידידי רונן. השופט לא סתם טעה.
אחד עקף בלי וינקר שזו טעות ואחד לא התריע על מלחמה למרות שהיו לו כל הנתונים והכלים ומה שתרצה.
שניהם "טעו".
השופט הזה צריך לקבל מסיבת פרידה מהאיגוד, עם מיץ תפוזים ובורקס לא כי הוא סתם טעה, אלא כי הוא לא השתמש במרכיב הכי חשוב של שופט.
שכל ישר.
ועל זה הוא צריך ללכת הביתה.

איציק 3 בנובמבר 2014

השופט לא אשם, אשם מי ששלח אותו לשפוט. אולי הוא שופט בסדר, אך יש משחקים אליהם צריך לשלוח את הטובים ביותר. מתי יבינו. אולי גם זה לא היה עוזר, אבל היה סיכוי טוב יותר.

no propaganda 4 בנובמבר 2014

ואולי בעצם אשם מי שמינה את זה ששלח אותו לשפוט?

גלן 3 בנובמבר 2014

פרוק נכסים.

אורי הברווז 3 בנובמבר 2014

אובר-אנדר רצח ב2017?

גלן 3 בנובמבר 2014

תשמע כבר היה רצח בישראל בכדורגל.

אורי הברווז 3 בנובמבר 2014

אוסיף: בפריים טיים

Amir A 3 בנובמבר 2014

אתה מאחר ב-32 שנים. מרדכי קינד כבר נרצח ב-1975.

אורי הברווז 3 בנובמבר 2014

+1

Yavor 3 בנובמבר 2014

42 שנים…

Amir A 3 בנובמבר 2014

אופס. איך הזמן רץ כשנהנים.

מתן גילור 3 בנובמבר 2014

השופט שפט לפי החוקה (או הוראת איגוד השופטים או מה שזה לא יהיה) המפגרת. תפקידו הוא להוציא את החוקה לפועל ולא לנקוט באקטיביזם שיפוטי. אם היה חכם היה שופט לסיום מיד אחרי שהאוהד נלקח ע"י המאבטחים ואז היה חוסך אלימות רבה ואת האדום הלא צודק (והנכון חוקתית) לזהבי.

כל מי שפרץ למגרש – לקלבוש + הרחקה מהמגרשים לשארית ימי חייו.
כל מי שזרק חפץ – קנס + שלילת מנוי + הרחקה למשך 3 שנים.

הפסד טכני לשתי הקבוצות + הורדת נקודות להפועל ת"א.

קנס כבד לחברת האבטחה.

הרמן וולף 3 בנובמבר 2014

בשביל זה ממנים לדרבי כזה טעון שופט חכם ולא צודק.

אבל זו ההתאחדות הישראלית לכדורגל, מה ציפית…..

דורפן 3 בנובמבר 2014

אתה מציע שלאלימים תהיה השפעה על החלטות מינוי שופטים?

הרמן וולף 3 בנובמבר 2014

אני מצפה שלמשחק כזה טעון, ימנו שופט שיודע לקבל החלטות יותר גמישות וחכמות מאשר התקנון היבש.
בלי קשר למחדל האבטחתי והברבריות האלימה מ-2 הצדדים פה.

דורפן 3 בנובמבר 2014

צריך שופט נכון, ושחקנים שלא יעברו בין מועדונים, ושלא יחגגו שערים. כי צריך להבין – היציע זועם. צריך להבין ולהבין.

עופר פרוסנר 4 בנובמבר 2014

השופט היה בסדר גמור במשחק עד לרגע הזה. וגם אם עשה טעות (שלדעתי לא עשה) – עצם זה שמישהו בכלל חושב שהוא זה שאשם כאן, זה אידיוטי לחלוטין. כאילו שהוא יכול לקחת אחריות על האוהדים, כשיש חברות אבטחה שמשלמים להן כל כך הרבה כסף.

ורד שפירא 4 בנובמבר 2014

השופט לא טעה הוא פרע את תחושת הצדק היסודית של כל אדם. על אחת כמה וכמה שהמאבטחים לא עשו את עבודתם כמו שצריך. עוד ילמדו את הוידאו שלהם עומדים ומביטים בקטטה על המיגרש. רק האיחור שלהם בכניסה לעצור את האוהד מזכה את את השחקן שעמד לבדו מול האוהד רגע לפני שהוא מרים קרן. אדום לשחקן שהותקף על יד אוהד? מטורף. מדאיג. מפוצץ מישחקים.

מעיין אוהד מכבי 4 בנובמבר 2014

איך למען השם וההיגיון זאת לא טעות להרחיק שחקן שהגן על עצמו (אפילו בדין פלילי, שהוא מחמיר יותר מחוקי הכדורגל, יש עיקרון של הגנה עצמית), ואיך למען השם משחק בו אי אפשר להבטיח את בריאות השחקנים, אחרי שאוהד תקף שחקן בפעולה מתוכננת, יש ערך ספורטיבי לקיום המשחק?

איך? תסבירו לי איך. אני לא מבין.

edgecator 3 בנובמבר 2014

הורדת נקודות להפועל, למה? כי האוהד הבודד שלהם קצת יותר מטומטם מהאוהדים של מכבי שפרצו? או כי הוא עשה את זה קודם? לא רואה סיבה שלא להטיל על הקבוצות אחריות במידה שווה.

מתן גילור 3 בנובמבר 2014

כי יש חשיבות לסדר האירועים וכי יש לקבוצה אחריות בתור הקבוצה המארחת. גם אם הקבלן משנה שלהם פישל (חברת האבטחה) יש להם אחריות מסוימת.

מתן גילור 3 בנובמבר 2014

*קבלן המשנה…עברית קשה שפה.

אהד 4 בנובמבר 2014

המשפט מספק הגנה לחברות שלוקחות קבלן מבצע רציני (כמו למשל בחוק הקבלנים). הבעיה היא שהחוק דורש קבלן מקצועי וכאן לקחו את המשטרה..

אריאל גרייזס 3 בנובמבר 2014

כי הפועל היא המארחת והיא האחראית. אבל דיון על העונשים מתחמק בדיוק מהנקודה שעליה דורפן מדבר

גיסנו 4 בנובמבר 2014

תן לי סיבה אחת שאוהד מכבי היה פורץ למגרש בדקה ה 35 סתם ככה.
תן לי סבה אחת שמישהו ממכבי היה רוצה לרדת מהמגרש באמצע המשחק סתם ככה.
תן לי סבה אחת שאובארוב היה מסמן (עדיין מוטל בספק אבל ככל הנראה הוא סימן) לקהל לפרוץ למגרש סתם ככה.

יש קלטיזטור מאוד ברור לכל האירועים אתמול. וגם מאוד ברור מי אחראי למה, משום מה במדינת חלם הכל הולך הפוך וכולם מתברברים לדעת.

וכן, השופט אשם, כי הוא עמד 8 מטר מהאירוע וראה בדיוק מה קרה. מההתחלה ועד הסוף. גם הוא כמו המאבטחים לא עשה כלום כדי לעזור אבל זה לא מתפקידו בכל מקרה אז לא נכנס לזה. אבל כל האירוע הזה קרה לו מול העיניים והוא לקח את ההחלטה הכי גרועה שאפשר היה לקחת מתוך שלל אופציות להכיל את האירוע (לשרוק מיד לסיום, להוריד את השחקנים לחדרי ההלבשה ל 10-15 דקות עד שירגעו האירועים והמשטרה תשתלט, פשוט להמשיך בלי להרחיק את זהבי).

omer 3 בנובמבר 2014

עד ההפסד הטכני אני איתך.

אבל, תסביר לי בבקשה איך מכבי/הפועל אחראים לפעולה של אוהד בודד או מס' אוהדים? איך הקבוצות כשלו כאן? האם הסיתו לאלימות? האם לא מילאו אחר דרישות המשטרה? האם עונש של רדיוס/קנס/הורדת נק' זה מה שימנע מאותם אנשים אלימים מלפרוץ למגרש בעתיד?

אחריות שילוחית? אם אני תוקף אדם אחר בקולנוע האם למנהל הקולנוע יש אחריות שילוחית? איזה מן שטות זאת? בקטטה המפורסמת באובורן הילס האם הורידו נקודות/נצחונות לאינדיאנה או דטרויט?

צריך לטפל באותם בודדים (ומבחינתי גם 100-200 איש הם בודדים) היום כשכל פינה בבלומפילד מצולמת, אין בעיה לזהות את אותו גרעין אלים.

הבעיה הכי גדולה היום היא שמסיבה לא מובנת בתי המשפט מקלים כשמדובר אלימות במגרש כדורגל לעומת אלימות בקולנוע/תיאטראות וכו'.

wiz 3 בנובמבר 2014

די להכשיר את השרץ.
קבוצה תהיה אחראת ולו כדי שאוהדים יחשבו פעמיים – כדי לא לפגוע בקבוצה.
מה גם, שהקבוצות, ברוב חוצפתן לא מגנות מקרי אלימות של אוהדים. הן יושבות על הגדר.

omer 4 בנובמבר 2014

האם אתה חושב שעונש רדיוס, שמניסיון העבר זה העונש שהכי סביר שיינתן במקרה הזה, ירתיע את אותם אנשים אלימים? האם בעבר אותם עונשים סייעו להפחתת האלימות? חד משמעית לא.

הקבוצות הגדולות, רק בשנים האחרונות, בילו בוועדות המשמעת בגין אחריות שילוחית להתנהגות אוהדיהן עשרות פעמים והכל נשאר אותו דבר.

אשמח אם תסביר במה הקבוצות אשמות כאן. איך הם נהגו לא כשורה.

ואשאל שוב- אם אתקוף מישהו בקולנוע, תיאטרון או קניון- האם יסגרו את הקולנוע/תיאטרון/קניון למס' שבועות? ואם כן, זה מה שימנע את התקיפה הבאה?

אותם אוהדים אלימים הם עבריינים לכל דבר והטיפול בעבריינים צריך להיעשות ע"י הרשויות. זה בכלל לא עניין של הקבוצה.

איזה כלים יש למכבי או הפועל ת"א לטיפול באוהדים אלימים? לגנות אותם אחר מעשה? לשלול מהם את המנוי (וגם אם נשלל מהם המנוי, האם תהיה להם בעיה להשיג כרטיס למשחק)?

wiz 4 בנובמבר 2014

רדיוס? אתה צוחק.
טכני 3-0 במקום. ואולי אף הורדת נקודות.

האם הבנת מהתגובה שלי שאני נגד מיצוי הליכים מול האוהד באופן פרטני?

omer 4 בנובמבר 2014

לא טענתי לרגע שאתה נגד מיצוי הדין עם אותו אוהד.

אני רק מנסה להבין דבר פשוט. במה אשמות הקבוצות והאם עונש, נניח הפסד טכני, יגרום לאותם חוליגנים לחדול ממעשיהם.

בלא מעט מדינות במערב אירופה (אנגליה, הולנד, גרמניה ודנמרק למשל) חוליגניזם היווה בעיה עצומה ובחלקן עדיין מהווה בעיה כיום. באף מדינה העניין לא נפתר עם הפסדים טכניים או עונשים אחרים לקבוצות.

האוהדים האלו הם לא בעיה של הקבוצות וגם לא באחריותן. בדיוק כמו כל עבריין אחר, הם בעיה של הרשויות והם אלו שצריכות לטפל בהם.

wiz 4 בנובמבר 2014

האם יש תקדימים להפסדים טכניים שאינני מודע אליהם?
אם כל גורם ימשיך לגלגל אחריות על האחר נמשיך ךהיראות כמו שאנו נראים.
אף אחד לא מוכן לקחת את חלקו במחדל.

צור – התגובה גם אליך, אך בשרשור מתאימה יותר לפה

אהד 4 בנובמבר 2014

אני כן רואה מצב בו מנהל תאטרון יוענש. קח למשל תאטרון שבו יש שנים קבוצת אנשים מוכרת שמפריעה לצופים אחרים, נוהגת בגסות כלפי אחרים ומטרידה בנות. עכשיו דמיין לך שאותה קבוצה של אנשים (אחרי שנה שבה ידוע שהיא נוהגת כך) חוטפת את הג'ננה ותוקפת את כוכב ההצגה (נניח כי הוא שיחק גרוע). אתה באמת חושב שבית המשפט לא יפסוק שהתאטרון ומנהליו התרשלו??

צור שפי 4 בנובמבר 2014

Wiz העונשים שקבוצות סופגות לא מרתיעים את החוליגנים. הרי היינו שם כבר המון פעמים. אני לא אומר שהן לא צריכות להיענש, רק שהפוקוס צריך להיות בעיקר על ענישה מחמירה של החוליגנים עצמם. אם הסחי שפרץ הערב למגרש יישב בכלא שנה-שנתיים זה אולי יעזור וירתיע, לא ההפסד הטכני.

צור שפי 4 בנובמבר 2014

Wiz בהמשך לתגובה שלך מעלי, אינני מנסה לגלגל את האחריות על ״אחר״ כלשהו, אני בעד שהאשמים ייענשו והאשמים הם בראש ובראשונה אוהד הפועל שתקף את זהבי ואחר כך אוהדים משתי הקבוצות שפרצו למגרש. כל השאר אינם אשמים ישירות במקרה הזה. אתה יכול להרחיב את היריעה ולהגיד שיש אשמה אצל הנהלות הקבוצות שאינן מטפלות באלימות הזו ואני אסכים אתך ועוד יותר אסכים אם תגיד שהמחדל הראשי הוא של בתי המשפט שלא נותנים עונשים מתאימים אבל זה לא שייך למקרה הקונקרטי הערב.

רן 4 בנובמבר 2014

כשזה קרה עם החוליגנים של ביתר והקבוצה חטפה רדיוסים על ימין ועל שמאל,תמכתם. הנה התוצאה.

הקבוצות לא יכולות להיות אחראיות על דברים כאלה. האוהדים הפורעים צריכים להיכנס לכלא לעשר שנים.

וודר 3 בנובמבר 2014

מביש, כמה נמוך עוד נרד???…אין אחד שאין לו חלק במה שקרה הערב גם מכבי גם הפועל וכלל הכדורגל הישראלי.
וזה נכון שהבעיה היא בכלל קשורה לתרבות או החוסר התרבות שכל פעם אנחנו פוגשים אבל "מעבירים" את זה בתירוצים כמו "זה חלק מלהיות ישראלי". אסור שזה יהיה חלק מהתרבות שלנו אבל עד שזה לא יקרה ולא ישתנה, וזוהי הסיבה למה לעולם לא נהיה ולא נתקדם וגם לא מגיע לנו להיות בשום טורניר גדול.
ואני מאוד מקווה שלא ילכו ויחפשו שעירים לעזאזל כמו השופט או זהבי (ויש להם חלק לא קטן) אבל בסופו של דבר כל אחד צריך לראות איפה יש לו חלק במה שקרה, כי זה לא התחיל היום, ובואו נקווה שסוף סוף יתנו כאן עונש ראוי (מאסרים לא פחות) לכל מי שפרץ לדשא.

הארכיון 3 בנובמבר 2014

זהבי אשם בעיניך? אתה ממש טיפש.
ישפילו אותך מול 20 אלף אנשים ונראה איך תגיב
ואז נאשים אותך בתגובה שלך…

וודר 3 בנובמבר 2014

עכשיו אתה מבין למה לא תהיה כאן תרבות? למה סתם לנבל את הפה בלי לקרוא ולהבין לגמרי את הדברים עד הסוף???
לא טענתי שזהבי אשם וגם לא השופט, אמרתי שלשניהם יש חלק במה שקרה ואני מקווה שאף אחד לא ילך ויהפוך אותם לאשמים.
זהבי יכל לוותר על חגיגת "הפיו פיו" מול הקהל של הפועל. ועדין שום דבר מהחגיגה הזו לא מצדיק את ההתנהגות של הקהל של הפועל ושל אותו אוהד, בדיוק כמו שמה שעשה הקהל ואתו אוהד של הפועל, וההרחקה של השופט לא מצדיקים את הפריצה של האוהדים של מכבי והכאת המאבטחים.
והשופט יכל לוותר על האדום זה הכל.

חדש בשכונה 3 בנובמבר 2014

כל הכבוד על האיפוק שבו ענית למי שבהינף מקלדת קורא לך טיפש. נדמה לי שהוא לא היה ראוי כלל לתגובתך.

יוני ק. 3 בנובמבר 2014

כנראה זה תלוי עד כמה אתה קורצקי..

רני 4 בנובמבר 2014

אסתכן בכך שתקרא גם לי טיפש ולדעתי לזהבי יש אחריות רבה.
העניינים התחממו ״באמת״ כשהוא התחיל לדרבן את כל חבריו לרדת מבמגרש במקום לקבל את הדין.
על כך ולא על ההגנה העצמית מגיע לו עונש.

גיסנו 4 בנובמבר 2014

אוהד תקף אותו פיזית. אוהד. שפרץ למגרש.
הוא הגן על עצמו ונענש, והאוהד קיבל בדיוק את מה שרצה.

מה בדיוק זהבי אמור לעשות? לקבל את הדין כדי שבהמשך המשחק ירדו אוהדים להרביץ גם לבן חיים וקרלוס גארסיה?

no propaganda 3 בנובמבר 2014

נראה לי שב2002 או 2003 הסופרקלאסיקו פוצץ לאחר שאוהד נורה למוות.

ארז (דא יונג) 4 בנובמבר 2014

מאיפה הבאת את זה?

אולי , אולי, אתה מבלבל את העניין עם הדרבי של רומא שהופסק לפני כמה שנים בגלל שמועה (שמועה בלבד) שאוהד נהרג מחוץ למגרש.
האולטראס הכריחו את טוטי לבקש מהשופט להפסיק , או משהו בסנגון.

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2014

נראה לי שב" סופר קלאסיקו" הוא מתכוון לריבר – בוקה, לא לגרסה הספרדית.

no propaganda 4 בנובמבר 2014

כמובן.

ofer 3 בנובמבר 2014

חברה אלימה מייצרת אנשים אלימים שמייצרים חברה אלימה

edgecator 3 בנובמבר 2014

להאשים את הרשויות זה נוח להפליא. לפני כמה ימים התרחש מקרה דומה בגרמניה – האם הבעיות שאתה מאתר אצלנו קיימות גם אצלם? אין פה כלום מעבר לרצף אירועים שיכול היה להתקיים בכל מקום אחר בעולם, באותה מידה בדיוק. מטומטמים וחלאות יש בכל מקום.

דורפן 3 בנובמבר 2014

הטיפול שלהם מקצועי פי אלף והם מתמודדים עם כמויות צופים גדולות פי אלף בהצלחה גדולה פי אלף

edgecator 3 בנובמבר 2014

אם הפרופורציות בין כמויות השוטרים והאוהדים שוות (לא בדקתי), זה כמובן לא משנה. בכל מקרה, הנקודה היא שאין שום דבר במקרה הזה שמצביע על איזשהו כשל ייחודי לכדורגל הישראלי או לישראל בכלל. לא ראיתי שום נתון שמראה כיצד אחוז פריצות האוהדים בארץ גבוה יותר מאשר במקומות אחרים. אז הפעם פוצץ המשחק – כולם אומרים שהם לא זוכרים מקרה כזה, אז אם הוא כה חריג, כנראה שמצבנו סביר.

wiz 3 בנובמבר 2014

+1

אגב,
לאחר שכוחות השיטור עצרו את האוהדים, כאב הלב לראות איך מכים אותם.

הרמן וולף 3 בנובמבר 2014

ההבדל שהמבורג נקנסה, פרסמה התנצלות פומבית ונרשם דוח הפקת לקחים לחובתה.
+ האוהד שהצליף בפניו של ריברי עם הצעיף הורחק לכל החיים מהמגרשים בגרמניה.

edgecator 3 בנובמבר 2014

כמובן שיש הבדל של שמיים וארץ בהתייחסות למקרה כזה בין המדינות. אבל הכשל הגרמני באבטחה שקול לחלוטין לכשל הישראלי, וכנראה שאין לו היבטים סוציולוגיים כאלו או אחרים.

מאשקה 3 בנובמבר 2014

פרצופה האמתי של הכדורגל הישראלי. ממש לא מפתיע אותי, רק מגעיל אותי.

עידו גבעון 3 בנובמבר 2014

בשבוע הבא נדאג להגיד שזו פרצופה האמיתי של הכדורסל הישראלי?

עידו גבעון 3 בנובמבר 2014

https://www.youtube.com/watch?v=nLS64W4Xw5s

שנת 98, אינפנדיינטה מפוצצת דרבי מול ראסינג. פשוט חתכו את הכבלים כדי שלא יהיה אור.
היה גם סופרקלאסיקו בשנת 2002, במר דל פלטה, בטורניר קיץ, שפוצץ אחרי מהומות כבדות ביציעים, דקירות ואם אני לא טועה היה הרודג אחד.
יודע שזה לא ממש הפואנטה, אבל שאלת וזה יכול להיות מעניין להיזכר בעוד דרבים גדולים שפוצצו.

ישראל, כמובן, היא גם לא המקום היחיד בו מערבים אוהדי ספורט בפוליטיקה. אפשר לשאול את רועי סיני ומיטב הדוגמאות שלו מגרמניה. בראשם כנראה סט. פאולי לא?

דורפן 3 בנובמבר 2014

כן – זכרתי משהו מארגנטינה. שהיא לא דוגמא לרשויות חכמות. גם באיטליה אני בטוח שהיו פיצוצים. אנחנו בחברה מצוינת. מה שבכל זאת ייחודי – בכמויות קהל קטנות בהרבה.

עידו גבעון 3 בנובמבר 2014

אגב, גם בצ'ילה.
שם הם מתעקשים לקרוא לדרבי הגדול ביותר הסופרקלאסיקו, בין אוניברסידד וקולו קולו. ב2003, ב2007 וב98 הוא פוצץ בגלל אלימות.
בנוסף להרבה משחקים אחרים שפוצצו שם.

כן, נו, אנחנו בחברה טובה.

http://www.elhincha.cl/noticias/los-10-2/10-partidos-suspendidos-por-incidentes/

יוני ק. 4 בנובמבר 2014

יוון!!
צריך לבדוק כמה דרבים בין פנא לאולמפיאקוס פוצצו בשנים האחרונות. אני זוכר בכדדורסל לפחות שלושה.
ואגב, לפני כשלושה שבועות פוצץ משחק של ליאז' בבלגיה מדינה מתורבתת לכל הדעות(בלי לפגוע ביוון) בדקה ה87. האירוע היה קשור למאמן ישראלי..

no propaganda 3 בנובמבר 2014

כפי שכתבתי למעלה, אוהד נורה למוות

Zak 4 בנובמבר 2014

כן, זה קרה גם בליגת האלופות ברומא עם אנדרס פריסק שחטף מטבע בראש. וגם בליגה האיטלקית בדרבי בין רומא ולאציו, וגם ב NFL כשאוהדי קליבלנד זרקו בקבוקים על השופטים. לא חסרים מקרים מרחבי העולם

גיל 3 בנובמבר 2014

משהו ישתנה?

אחד 3 בנובמבר 2014

ההתנהגות של אוהדי מכבי לא מפתיעה אותי כלל.
מה שאני לא מבין זה למה אוהדי הפועל נגררו לזוועה הזו…

חדש בשכונה 3 בנובמבר 2014

??????????????

דיוק 3 בנובמבר 2014

אני מקווה שזאת סאטירה על משהו…

הארכיון 3 בנובמבר 2014

שני אשמים:

– שופט טיפש והזוי

-אנשי האבטחה

עונשים הגיוניים:

– הרחקה לכל החיים לשופט האשכנזי והיאנטלגנט עד שיתן מענה חיובי לשאלה "אם אתה כשופט היית מותקף על ידי אוהד ומגן על עצמך, האם היית מרחיק את עצמך מהמשחק?"
– אנשי אבטחה- לוקחים הרבה כסף- קנס של כמה מיליונים יהיה הכיוני מאוד

לא אשמים:
– האוהד שתקף
– ערן זהבי
– אייל ברקוביץ'

הסיבות
-אוהד שתקף- פשוט טיפש- אין מה לבוא אליו בטענות
– ערן זהבי- הגנה עצמית
– ברקוביץ'- לא יעזור לו שום דבר- כמו כלי חרס- שבירתו היא תקנתו

אריאל גרייזס 3 בנובמבר 2014

רק האוהדים לא אשמים, הא?

הארכיון 3 בנובמבר 2014

האוהדים שילמו כסף לקונצרט או ללונה פארק. לא הם קובעים את העלילה.
העניין הוא אחר, להבדיל, גנב פורץ לך לבית ואתה מחזיר לו מאבק ושובר לו את שני הרגליים.
במדינת החלם שלנו – קודם כל יקפידו להעמיד לדין את המתגונן ורק אחר כך את התוקף -כי זו החוקה !!! זה החוק !!!
בפרשת השבוע שלנו יש מקום שבדיוק שם שפטו כמו רנשרייבר , קוראים למקום הזה- סדום !!!

קירקגור 4 בנובמבר 2014

רגע, אם האוהד זכאי כי הוא טיפש, אז למה השופט אשם מאותה סיבה? לא פייר.

מתן גילור 3 בנובמבר 2014

חבר'ה, אפשר להפסיק את הדיון. נמצאה הבעיה. בפעם הבאה ימנו שופט ספרדי ואז הל יבוא על מקומו בשלום.

מתי 3 בנובמבר 2014

אוף הקדמת אותי :)

משה 4 בנובמבר 2014

אני חושב שצריך שניים בכל משחק, אחד אשכנזי ואחד ספרדי, כמו ברבנות.

יוני ק. 4 בנובמבר 2014

זה שהוא טיפש ממש לא אומר שהוא לא אשם.
גם על פדופילים אומרים שהם חצי חולי נפש, אז הם לא אשמים???
להבדיל כמובן. לא באתי להשוות ח"ו.

טלקה 3 בנובמבר 2014

2012 : טוטו תמוז מורחק אחרי תנועת השתקה לאוהדי ביתר שקיללו אותו קללות גזעניות וזרקו לעברו קליפת בננה.
2013 : ערן זהבי מסמן תנועת ירייה באוהדי הפועל, הופך לגיבור שהמועדון אפילו טורח להדפיס עבור הפלא חולצות.

ערן זהבי היה צריך להענש בפעם הראשונה. אני כבר אז חששתי שזה יגמר הרבה יותר גרוע בדמות תקיפה מחוץ למגרש. למזלי התבדתי.
אני מאוד מקווה שהמקרה הזה יעיר את הרשויות. לצערי אין סיכוי.
די לשפיטה המקלה של אוהדים מתפרעים.

wiz 3 בנובמבר 2014

אם אני לא טועה, את ה"פיו פיו", עשה דאמרי כשהבקיע עוד לפני זהבי…

זה מזוהה עם זהבי כי זה היה שער ניצחון.

מתן גילור 3 בנובמבר 2014

דמארי עשה את זה סיבוב שלם אחרי, אבל למה זה בכלל חשוב מי התגרה בקהל של מי לפני? שניהם טיפשים.

wiz 3 בנובמבר 2014

באותו המשחק. שער לפני.

אכן אין הבדל ושניהם טיפשים, אך התגובה כדי להבהיר לכותב מעלי שאל לא להתייחס סלקטיבית לדברים.

wiz 4 בנובמבר 2014

לא כתבתי בשום מקום שדמארי כיוון לאוהדי מכבי.
זכרתי ש"ירה" לשער 5 (ותחילה לשוער). אך זה היה זיכרון מעורפל ולא רציתי לרשום משהו אינני בטוח בו.

wiz 4 בנובמבר 2014

אם כבר הוכחה – אשמח לסרטון, כדי שנוכל להכריע בעצמנו

מתן גילור 4 בנובמבר 2014

אם לעשות סדר בשטות הזו, אז ככה:
1. דרבי ראשון – זהבי עושה פיו-פיו.
2. דרבי שני – דמארי עושה פיו-פיו ורק אחריו זהבי עושה פיו-פיו.
אני שמח שהסדרנו את גנון חוה ואפשר לחזור לדברים קצת יותר חשובים.

דיוק 3 בנובמבר 2014

תמוז קיבל צהוב שני.

טלקה 4 בנובמבר 2014

תודה מר דיוק, תמוז לא הורחק?
יודע מה, אני אסתפק בצהוב ראשון/שני/עשירי לזהבי.

שי 4 בנובמבר 2014

זהבי קיבל צהוב הפיו פיו המגוחך הזה שאתם מדברים עליו.
קיבלת את מבוקשך?
התרצית?

y.s 3 בנובמבר 2014

החוקה הקדושה…

היסטוריון של ספורט 3 בנובמבר 2014

כמה הערות.
1. זה כן קורה באירופה בעיקר באיטליה וביוון …ביוון אפילו בקלאסיקו …אגב ליברפול שחטו את אוהדי יובנטוס בגמר ההוא ב85 אמנם עברו כמה שנים אבל בכל זאת.

2. האדום לזהבי הייתה ההחלטה הכי מטופשת אי פעם בתולדות הכדורגל הישראלי …אני רחוק מלהיות אוהד מכבי ובטח אוהד זהבי אבל זו החלטה שמצדיקה אלימות נקודה פשוט טיפשות.

3.השבוע נערכה האזכרה לרבין וכל הכותרות הפופוליסטיות של די לאלימות ולהסתה …אם המשחק היה קשור בבית"ר כל הארץ הייתה מדברת וזה היה מגיע להחלטות ממשלה….כרגע ישנם רבים שהשתתפו בעצרת מטעם השמאל "די להסתה" חלקם מן הסתם היו חלק מההסתה היום .

יוני ק. 4 בנובמבר 2014

"זו החלטה שמצדיקה אלימות"
אתה מתכוון שמתגמלת אלימות לא שמצדיקה תגובה אלימה. כן?

היסטוריון של ספורט 4 בנובמבר 2014

בוודאי תודה על התיקון

כסיפוביץ 3 בנובמבר 2014

אחד הדרבים הטובים.
קורצקי זה הבוטנים. היום היתה ההצגה האמיתית.

דגש 3 בנובמבר 2014

טור מצוין. כל הכבוד. אבל צריך לחדד לאוהדי הפועל יש אידיאולוגיה חוליגנית. במכבי אין אידיאולוגיה חוליגנית, יש רק חוליגניות.

גלן 3 בנובמבר 2014

ראית איך נראה הבועט? אידיאולוגיה בתחת שלי. הוא יצא מסרטי הבי בי סי של אטינבורו. הפרק על השימפנזים בלי האידיאולוגיה.

אריק 3 בנובמבר 2014

אווו גסויות.

דגש 3 בנובמבר 2014

בטח שזה אידיאולוגיה. אידיאולוגיה אלימה. אידיאולוגיה של שנאה. זה לא התחיל ממנו זה התחיל מהקפטן היקר של האדומים שהבהיר שזהבי לא יתפלא אם הוא יותקף והיה הראשון להגיע אל האירוע, כדי להגן על האוהד.

אריק 3 בנובמבר 2014

אבוטבול ישר רץ לזהבי. הגיע לפני המאבטחים אפילו.

גלן 3 בנובמבר 2014

התמונה של ערן לוי ענקית

דוד 3 בנובמבר 2014

רוצים להישמע אינטלגנטים ו'מעל זה' אז אומרים אתהמשפטים המתחסדים האלה ש"שני הקהלים אשמים" ו"כך נראים הכדורגל והחברה שלנו" (כאילו שבכל דבר אנחנו כמו שווייץ)
סך הכל האחראי הבלעדי הוא השופט עם החלטה מטומטמת והזויה!!.. אוהד הפועל יורד לדשא מרביץ לזהבי וזהבי מקבל אדום? לא נורמלי… תסבירו לי איזה קהל היה שותק על זה? בארץ כן בארץ? אבל תמיד הבעיה היא כללית ופילוסופית: יש כאן תרבות נמוכה, הכל מתחיל בחינוך וכולי וכולי. והשופט הוא לכל היותר קרבן… די להיתממות

אריק 3 בנובמבר 2014

ברקוביץ' ואייל לחמן מטיפים נגד אלימות ולחינוך טוב יותר.
שיא השיאים…

גלן 3 בנובמבר 2014

מה עם לוזון? כבר תרם משהו לדיון?

אריק 3 בנובמבר 2014

אתה מתכוון לשאול לוזון?

אסף the kop 3 בנובמבר 2014

הכל בגלל אקיבוש

הרמן וולף 3 בנובמבר 2014

אחת הסיבות למה קשה לי לקבל את הטיעון "הכיבוש משחית"

נותר בכלל מה להשחית?

אסף THE KOP 4 בנובמבר 2014

זה לא הכיבוש. זה אקיבוש.
בלעדיו היה לנו בכדורגל קהל של קונצרטים.

edgecator 3 בנובמבר 2014

מצער אותי שגם פה, לא מעט אנשים קצת החליקו על השכל. אז פוצץ משחק, ביג פאקינג דיל. לפני שנתיים-שלוש החליטו שחקנים ובעלי תפקידים לפוצץ אחד את השני, ולא את המשחק, במכות. לפני שעה החליטו כמה ראשים חלולים לעשות פעולה שראינו כבר כולנו פעמים רבות פה ובמחוזות אחרים, רק שהפעם היא הובילה לתוצאה *ספורטיבית* מעט מרחיקת לכת. אבל למה לפספס הזדמנות להלקאה עצמית? זה הרי הספורט הלאומי.

דמוסתנס 3 בנובמבר 2014

זה נראה לך נורמלי מה שהתרחש במשחק הזה? זה נראה לך לגיטימי? זה נראה לך שפוי? נראה לך שהסתה וקללות בלתי נסבלות לשחקן יובילו בסופו של דבר לאוהד שמכה את השחקן? ועוד לפני אלפי אנשים שמוסיפים שמן למדורה. לא התקדמנו מאז הקולוסאום? זה לא מזכיר לך איזה אדם שנרצח לפני איזה 19 שנה??

אבל וואלה מצאת את הבעיה שלנו! הלקאה עצמית. כאילו אנחנו אמורים לתת לגיטימציה ולקבל בהבנה דברים כאלה.

edgecator 3 בנובמבר 2014

ממש לא לקבל בהבנה, אבל גם לא צריך לנצל את ההזדמנות כדי לכפות כל מיני תזות והשקפות. מה שאתה מתאר קורה בקונסטלציות שונות בכל מגרש כדורגל בעולם, לא נשמע לי חריג מדי. דוחה ללא שום ספק, אבל בטח לא מצדיק את הניפוח הגרוטסקי של כולם לאירוע הזה.

יוסי 3 בנובמבר 2014

אני קורא פה יותר מדי אנשים פה מסירים את האחריות מזהבי בגלל "הגנה עצמית".
האם זהבי באמת היה צריך להיכנס למקום הזה של להרביץ לאוהד או שאולי היה עדיף לו אפילו להתרחק באלגנטיות? (לא מדבר על ריצת אמוק לצד השני שלי המגרש)
הבעיה היא שזהבי, כמו רבים משחקני הכדורגל בארץ במעמדו, מונע מאגו – וכל הדיבורים האלה על "השפלה" ו"כבוד", מצטער, אני חושב שדווקא המעשה של זהבי הוא זה שהשפיל אותו והסיר ממנו כל טיפה של כבוד.

ואם מתעקשים לדבר על השופט – מרגע שערן זהבי החליט לקחת אחריות ולהחזיר לאותו אוהד – אין שיקול דעת. זה על אותו משקל ששחקן רב עם שחקן יריב – השחקן היריב לא יקבל אדום בגלל שהוא "הגן על עצמו"?

הארכיון 3 בנובמבר 2014

יוסי, אתה גר בסדום?

יוסי 3 בנובמבר 2014

לא גר בסדום, אבל אני בן אדם עם שכל – אם רוצים להרביץ לי, אני בורח, לא נשאר שם כדי שאולי אני אצליח להחזיר למי שתוקף אותי (ואולי לא).

יוסי 3 בנובמבר 2014

ואם כבר סדום, אז ההגנה עצמית של "האוהד בעט, אז גם זהבי בעט" זה קצת יותר קרוב אל החוקים שלהם (עין תחת עין וכאלה)

אריק 3 בנובמבר 2014

הגנה עצמית נטו. אם מישהו בא אליך עם סכין אתה יורה בו בלי לחשוב פעמיים. זהבי צריך לנחש אם לאותו אדם יש חפץ ביד, סכין וכו'?
אבל זה בכלל לא משנה לדיון.

יוסי 3 בנובמבר 2014

בהנחה שלזהבי אין אקדח בגרב במקום מגן עצם או שהוא היה אלוף הארץ בקראטה בצעירותו, מול כל חפץ שלא יהיה הדבר הראשון שהוא אמור לעשות זה לברוח, לא לנסות להחזיר.
שוב פעם, על אותו עיקרון – אם לאוהד היה חפץ כלשהו – לא ראיתי שזהבי הצליח להכניע את האוהד, אז מה היה מונע ממנו לפגוע בו?

בקיצור ולעניין, הפכו עניין שולי לעניין מרכזי – בשום מקום לא היו מחליקים את זה ששחקן פגע באוהד, לא משנה מה תהיה הסיבה.

יוני ק. 4 בנובמבר 2014

מסכים איתך לגמרי.

אריק 4 בנובמבר 2014

יוסי, סכין זו רק דוגמא. זהבי לא התנפל על האוהד, אלא הגן על עצמו. כל טענה אחרת לא רלוונטית.

יוסי 4 בנובמבר 2014

נכון, האוהד בא וניסה לתקוף את זהבי – זאת עובדה שאי אפשר להתווכח עליה. עדיין אין פה הצדקה לשחקן (ושים לב שאני אומר לשחקן, ולא לאדם) לבוא ולהרביץ לאיזה חוליגן שנכנס למגרש.
תלך משם, תמנע מזה (עם כל הבדיחות שיש על כושר של שחקנים ישראליים, אני מאמין שזהבי בכושר יותר טוב מהבחור הזה), להישאר שם זה נראה נטו כמו שני ערסים בשכונה שרבים ומנסים להראות למי יש יותר גדול.

ניימן 4 בנובמבר 2014

תראה, אם בא להרביץ לך מישהו בלי סכין – ויש מלא אנשי אבטחה באיזור – אז אתה מתרחק ממנו ולא מתעמת איתו. שהם יטפלו בו.

ואם בא אליך מישהו עם סכין? אתה דופק ספרינט לצד השני של המגרש!

מעיין אוהד מכבי 4 בנובמבר 2014

אני מקווה שהניתוח של שופטת בדימוס ושל יעל ארד ישכנע אותך שזהבי ביצע הגנה עצמית

ניימן 4 בנובמבר 2014

למה שהן ישכנעו אותי ואיך ענית על מה שכתבתי…?

הנה השאלה שוב: מה רע בלברוח?

D! פה 3 בנובמבר 2014

מאיפה הבאת את המושג "השפלה" לתוך הסיפור הזה? ולא רק אתה גם לחמן חזר על זה אולי שמונים וארבע פעמים. תקפו בן אדם איך זה מתקשר להשפלה?

יוסי 3 בנובמבר 2014

אני מסתמך על כל מיני שטויות שאנשים אומרים, בגלל זה רשמתי את זה במרכאות (כביכול התקיפה של האוהד את זהבי השפילה אותו וכו' וכו').
כמו שאמרתי, לא מאמין בזה ולא קונה את זה, אבל אם באמת יש אמת מאחורי השטות הזה – זהבי הוא לא יותר מאידיוט.

הופמן 4 בנובמבר 2014

אני מסכים איתך יוסי, לפחות ברמה של – זה שווה דיון. זה לא חד משמעי כמו שמציגים את זה.
לשחקן יש אחריות גדולה לדעתי, הוא לא אוהד, ומה ששחקן צריך לעשות במקרה כזה הוא לנסות להתרחק מהאירוע כמה שיותר מהר. כתבתי בדיוק את זה אחרי המקרה של שחקני מכבי חיפה באוסטריה: http://bit.ly/1wYyZ2a

D! פה 4 בנובמבר 2014

לא יודע כמה מכם הותקפו בשנים האחרונות, ככה פתאום כשהם עסוקים במשהו אחר מצאו עצמם עומדים מול מישהו שהכוונות שלו לא לגמרי ברורות אבל לא אמור להיות שם –
לקפוא זה דבר שקורה, לא להסתובב אליו עם הגב ולרוץ זה גם מאד הגיוני. זה בדיוק מה שזהבי עשה. נעצר בשוק כי אף אחד לא אמור היה להיות שם. התגונן עם היד והרגל.

אולי הוא לא היה צריך לעשות פיו פיו, בסדר. חימם את האווירה. אין סיטואציה שבה הוא יוצא לא בסדר כשמישהו תקף אותו. וזהבי דרך אגב נענש במסגרת חוקי אותו המשחק.

אהד 4 בנובמבר 2014

מצטער יוסי, פשוט לא מבין אותך.
אבל עזוב, ביהמש העליון (הנשיא ברק) קבע כבר לפני שנים כי מקום בו אדם מתקרב כדי להכות אותך, אתה לא מחויב לברוח ויכול בהחלט להחזיר לו מנה אחת אפיים. באותו מקרה היה מדובר על פועל שרצה להכות את מנהל העבודה שלו וזה, במקום לברוח, החזיר לו ושבר לו את היד. הקביעה הייתה חד משמעית כי אין פסול במעשיו של מנהל העבודה.

הופמן 4 בנובמבר 2014

D! – אני בדיוק מנהל דיון עם גיל שלי בעניין, ולא בא לי לחזור על כל טענה פעמיים: http://on.fb.me/10QMgwL. מוזמן להצטרף.

D! פה 4 בנובמבר 2014

תודה על ההזמנה – אין לי פייסבוק ולכן לא אוכל להצטרף.

אני מבין את דעתך רק לא חושב שהיא נכונה בממלכת החיים. בתיאוריה זה נהדר. יצא לי להיות מותקף בהפתעה מספר פעמים או לכל הפחות למצוא את עצמי באופן פתאומי מול מישהו מאיים שלא היה אמור להיות שם.

אם אתה חושב שלברוח בסיטואציה כזו זה קל – אשרייך. לסובב את הגב זה קשה מאד. הסתכלתי הרבה פעמים על הקטע ואני לא רואה בו שום שלב שבו זהבי תוקף. אם אתה רוצה תוקף אז זה קובי מוסא. וגם אותו הייתי מאשים רק חצי – מישהו חדר לך למרחב העבודה בסיטואציה כזו והוא ניטרל אותו. אני מניח שלי זה לא היה קורה כי אני פחדן. מוסא לא.
ואם באמת מחפשים מישהו להאשים אתמול במכבי זה שורה (לצערי הרב) וגרסיה (שטוען שהובן לא נכון). ואת ג'ורדי ואייסטרייאן שהיו צריכים להוריד את השחקנים מהמגרש. אני אפילו לא בטוח שאפשר לדרוש מהשחקנים להתרוצץ על הדשא בבטחון בשלב הזה.

אם נמשיך להתבסס על ההגיון ההולנדי שעולה עכשיו למעלה – אז גם הם החליטו שהשחקן אינו אשם – אפילו שהוא תקף את האוהד בצורה שאפילו מוסא לא עשה. אחרי שהוא על הקרקע. ואז פעם שניה. אני מניח שמתוך הבנה שהסיטואציה אינה תיאורטית יותר.

ושוב – חלק גדול מהבעיה, כמו שגרייזס טען, אנחנו מתקשים לצאת מתוך ההפרדה של קבוצת האנחנו וקבוצת האחר כשאנחנו באים לשפוט אירועים כאלו.

הופמן 4 בנובמבר 2014

כמו שכתבתי גם לגיל – יכול להיות שמעשית זה לא אפשרי ממש לברוח. או לפחות לא עבור כולם (כי כפי שראינו במקרה של מכבי חיפה באוסטריה, חלק קפצו ללכת מכות וחלק, כמו טוואטחה, התרחקו. אז אני מניח שלאנשים שונים יש אינסטינקטים שונים). או אולי לא במקרה הזה, ניתן לזהבי את ההנחה הזו. למרות שאחרי ההתגוננות הראשונית, לדעתי הוא היה יכול להתרחק, אבל הוא בחר להישאר, לשלוח יד לגרון של האוהד השני, לשלוח בעיטה, בקיצור – ללכת איתו מכות.
מה שיותר חשוב לי להגיד זה שיש סיבה ותכלית להרחיק כדורגלנים שהולכים מכות עם אוהדים שפורצים למגרש, גם אם מבטלים את האדום אחר כך:
השחקנים חייבים ללמוד שיש להם אחריות ושהם מהווים דוגמה. אנחנו חייבים לחנך אותם להתנהג כמו שאנחנו מצפים מאדם בוגר: להתרחק ממהומה, לא להשתתף בה, בטח לא להתסיס. ראיתי תגובות שונות נוסח "מה רצית, שיברח כמו ילדה קטנה?" או "נראה אותך מוכן להשפלה כזאת מול עשרות אלפי צופים". כי התרבות פה (ולא רק פה) היא שלהשתתף בקטטה זה להיות "גבר" וזה "כבוד", ולהתרחק ממנה זה להיות "ילדה קטנה" ולהסכים להיות מושפל.
זה חבל לי, אבל אני מודה שאני לא רואה הרבה סיכוי שזה ישתנה, בטח במקום בו "הגנה עצמית" היא לעיתים קרובות רק תירוץ לאלימות.
אבל אני חושב שבישראל מקבילה שבה הנורמה היה כזאת, זהבי היה מתרחק בהליכת ירח, השוטרים היו מגיעים יותר מהר להרחיק ולא מחכים לראות דם, שחקנים היו מחבקים אחד את השני אחרי התקרית ולא הופכים את הסיפור למהומה כללית, אנשי הספסל היו מרגיעים את הקהל ולא משלהבים אותו.
סליחה על הנאיביות.

D! פה 4 בנובמבר 2014

על ההשפלה כתבתי במקום אחר – זה שיח גרוע ונוראי ולצערי מי שהוביל אותו הוא, לא במפתיע, הערוץ הממלכתי שלטעמי צריך לזרוק את לחמן רק על השימוש הנלוז והגרוע במילה הזו במשך יותר משעה אתמול בשידור ישיר.

לגבי הבריחה – אי אפשר להשוות את מה שהיה אתמול למה שקרה לחיפה. יכול גם להיות שהיו שחקנים שהיו בורחים אתמול. אני, בפעמים שיצא לי להיות מותקף בצורה די דומה, הגבתי בדיוק כמו זהבי: נתקעתי במקום, הרמתי יד אם ראיתי יד, הרמתי רגל אם ראיתי רגל. אם חשבתי שזה יעזור עשיתי תנועה אלימה – ובעיקר קיוויתי שמישהו יתערב כבר. ככה היה נראה לי הפרצוף של זהבי אתמול – מזועזע, מבוהל ומופתע.

במקרה של חיפה נכנסו הרבה אוהדים ורצו אל עבר הרבה שחקנים ולכן אני חושב שההשוואה לא לגמרי תקפה. נניח שאפשר להתווכח על זה. זה כבר יהיה קשור לסוג הטיפוס שאתה.

אין לי ויכוח איתך לגבי האחריות של השחקנים לא לתקוף אוהדים. האחריות של ספקיות העבודה שלהם, ושל משטרת ישראל, לדאוג שלא יתקפו אותם באלימות במקום העבודה שלהם (כמו שרובי פאולר יכול לספר לך – תוקפים פה גם רופאים במקום העבודה שלהם. הם כנראה גם עושים פיו פיו לחולים).

כשזה כן קורה, לבקש לשפוט אותם בכלי הרגיל זה קצת בעיה. שוב, אם תקפו אותך פעם תנסה להזכר איך הרגשת וכמה שיקול דעת הפעלת. לא חשוב איזו תגובה הייתה לך – בוודאי שלא תפקדת ברגיל, תזכר בקצב הלב שלך, בנשימה, בחום בגוף.

מה ששורה למשל הודה שעשה – זה חמור. זה בעייתי מאד ומדובר באחד השחקנים הכי אהובים עלי בעולם, ששנים דימיתי אותו לדמות המקצוען.

קראתי מה כתבת לגיל – אני גם מסכים – רק לא חושב שזה מתאים לאירוע. וכמו שכתבתי גם ההולנדים, שנחשבים למדינה עם תרבות אחרת לגמרי (ומנסיון של מעל שנה שם אני גם מאמין בדרך השונה שלהם לפטור בעיות ויש בעיות אלימות בספורט והיו בעיות) גם הם בסופו של דבר מצאו את השוער לא אשם!!! אחרי שבעט באוהד שרוע על הקרקע! פעמיים!

D! פה 3 בנובמבר 2014

הראיון עכשיו בערוץ אחד עם אוהדי הפועל ממחיש את עומק הבעיה.

אנונימוס 3 בנובמבר 2014

אני לא אחדש פה כלום לאף אחד, אבל הבלגנים האלו מתחילים הרבה לפני כן. הם מתחילים עם 2000 איש שמחכים שעה להוציא כרטיסים מקופות בבלגן אטומי. הם מתחילים במשטרה שבמקום להעיף אוהדים של קבוצה יריבה שנכנסים ליציע לא להם, עוצמים עיניים ומביאים לעירוב קהלים. מתחיל ב300 אלף שקל למאות אנשי כוחות אבטחה, משטרה ויס"מ שלא מסוגלים למנוע אפילו פריצה של אוהדים למגרשים. וכן, מתחילים גם בשחקן שבמשך שנתיים מתגרה בכח בקהל קבוצה יריבה בלי שייענש. וכל זה במה שאמור להיות רגע השיא של הכדורגל הישראלי.
הטמטום של האוהד היום וכל מה שאחריו מתחיל הרבה קודם, בממסד שכל הסיפור פשוט גדול עליו ב2 מידות

Zak 3 בנובמבר 2014

"אחת הבעיות בישראל, היא שלכל חוליגן נותנים איזשהי הנחה אם הוא קושר את זה איכשהו לאיזשהי אידיאולוגיה חברתית או פוליטית"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3208024,00.html

ניב 3 בנובמבר 2014

מתסכל,מטומטם, מרגיז ונורא מעציב.
כולה ספורט, כמה שאנחנו אלימים, עלק אור לגויים.

קרקו 3 בנובמבר 2014

מישהו יכול להפנות לסעיף הרלבנטי ב"חוקה"? (חוקה עלק)

יוסי 3 בנובמבר 2014

http://football.org.il/Game%20Constitution/12.pdf

עמוד שני, עבירות המחייבות הרחקה:
"2. אשם בהתנהגות אלימה"

http://www.fifa.com/mm/document/footballdevelopment/refereeing/02/36/01/11/27_06_2014_new–lawsofthegameweben_neutral.pdf
ובאנגלית – עמוד 36 (38 ב-PDF) אומר את אותו דבר באנגלית, ובהבהרות בעמוד 127 (129 ב-PDF) רשום בפירוש שעבירת אלימות יכולה להתבצע גם נגד אוהד.

שלו 4 בנובמבר 2014

בתקנון הקיבוץ כתוב:"לא יכה חבר קיבוץ פולש זר, גם אם אותו פולש ביצע תנועה שיכולה להתפרש כתנועה מאיימת".

איציק 3 בנובמבר 2014

אני חושב שהאשם היחיד במה שקרה הוא ערן זהבי!!!
אם במקום הגנה עצמית הוא היה רץ לתיק שלו, מוציא את הנייד ומתחיל לקלל למשך 18 דקות הכול היה נגמר בזה, ועוד האוהד הפועל היה מתקשר אליו כדי לקבוע פגישה לסולחה. במקום זה הוא ניסה להגן על עצמו, דבר שגרם לשרשרת אירועים בלתי נמנעת כמו בביקוע גרעיני.

עורב סגול 3 בנובמבר 2014

1 – תפסיקו לקרוא לחוליגן אוהד.אין קשר בין התקיפה לאהדה. הלוואי והפועל יתבעו ממנו אישית את מיליון השקל קנס שצריך להיפסק לחובתם.
2 – הייתי מצפה מהשחקנים, בלי קשר לצבע החולצה שהם לובשים, להתייצב יחד מול החולגנים. הייתי רוצה לראות את וורמוט מגיע ליד זהבי. הפגיעה היא בבריאותת ובפרנסה שלהם לפני הכל.

דיוק 3 בנובמבר 2014

החוליגן המדובר הוא איש הגדר של הקהל שלהם ואחד האוהדים הכי ידועים

אודי 4 בנובמבר 2014

זה כמו שאובמה אומר שדעא"ש הם לא מוסלמים

איתמר 3 בנובמבר 2014

כדאי להזכיר שהאירוע המביש והאלים הזה הסתיים ללא הרוגים ופצועים.
במקומות רבים באירופה ובדרום אמריקה משחק כזה היה מסתיים עם הרוגים.
לפני שנה, בעקבות ההתגרות של זהבי בקהל הפועל, תובע ההתאחדות ניר רשף החליט שלא להעמיד את זהבי לדין אבל כתב בהחלטתו את הדברים החריפים הבאים :
"הנני רואה בחומרה רבה התגרות של שחקן המבוצעת כלפי אוהדי קבוצה יריבה. התוצאות של התגרות בקהל אוהדים עלולות להיות הרות אסון, ועל שחקני כדורגל להימנע מכך ולא לתרום לליבוי יצרים. כולנו בעד סובלנות וסבלנות וחינוך הציבור חייב להתחיל מהתנהגות שחקנים. לעת הזו לא אעמיד לדין, אולם ככל שהעניין יישנה, ולא יזכה לסנקציה מצד השופטים אאלץ להעמיד לדין גם ללא נקיטת סנקציה מצידו של שופט המשחק".
בערוץ הספורט, כרגיל, עוסקים בהטפות מוסר לכל העולם ומתעלמים מאחריותם לשיח האלים והגס שמתנהל כאן.

wiz 4 בנובמבר 2014

ענק. פרימו מצטט את זה כרגע.

שלו 3 בנובמבר 2014

המשחק פוצץ בגלל שאוהד נכנס למגרש וניסה להכות שחקן.
זה הרגע בו המשחק היה צריך להיות מופסק.
אח"כ השופט טעה,
ואז עוד אוהדים נכנסו כי הם הבינו שזה עובד.
לו היה מסיים את המשחק אחרי הפריצה הראשונה כל הפארסה הייתה נמנעת.
לו מכבי היו יורדים מהמגרש הם היו נענשים בחומרה.

איתמר 4 בנובמבר 2014

מיד לאחר שזהבי הותקף שתי הקבוצות היו חייבות לרדת מהמגרש.
למרבה החרפה שי אבוטבול נראה בבירור כמי שמנסה לגונן על אוהד הפועל במקום לגלות סולידריות עם זהבי ולהוביל את שחקני הפועל לחדר ההלבשה.

חדש בשכונה 4 בנובמבר 2014

למרות שאני אוהד מכבי ובלשון המעטה לא מת על אבוטבול, נדמה לי שהוא דווקא היה גורם שניסה למנוע משחקני מכבי לפגוע באוהד לטובתם. את האשראי הקטן הזה הייתי נותן לו.

D! פה 4 בנובמבר 2014

אתה בין הבודדים עם ככה, שיתנו לו איזשהו אשראי.

שלו 4 בנובמבר 2014

גם אני אוהד מכבי שמאמין שאבוטבול לא ממש הבין את הסיטואציה, ורצה רק למנוע הדרדרות.

איתמר 4 בנובמבר 2014

לדעתי אבוטבול ניסה להתחנף לקהל של הפועל.
מי שקורא בפורום שדים יודע שלאוהדי הפועל נמאס מאבוטבול.

תולעת 4 בנובמבר 2014

הוא בא להודות לאוהד שהצליח במקום שהוא וטועמה כשלו בו לפני שנתיים.

DeVito 4 בנובמבר 2014

זה

אביאל 4 בנובמבר 2014

מעניין אם אוהד בית״ר היה מעורב בעניין, אבל התקשורת שוב תעביר את זה מתחת לראדר, ככה זה עם אוהדי הפועל – הנאורים והטובים – הם ימשיכו אבל בהטפות ובהתחסדות שלהם.

תולעת 4 בנובמבר 2014

אשכרה. תגובת עמותת העלובים על האירועים וה"פרובוקציה" של זהבי ממחישה את אפסיותם. העיקר הגנו על תמוז המסכני שזרקו עליו בלון בטדי והוא נעלבי.

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2014

ב25 השנים האחרונות בערך, אוהדי הפועל בנו אידאולוגיה שלמה שבבסיסה הטענה שאין די פרובוקציות ואלימות מילולית כדין אלימות פיזית.

הטענה הזו נועדה להכשיר את כל הפעולות שלהם בתקופה הזו (הבובה בדמות בנו של אובאברוב, שירי שואה, ציור צלבי קרס, חילול קברים, שירים בגנות אהובה תומר ועוד ועוד).

הכול נזרק לפח ברגע שפרובוקציה (הרבה פחות חמורה מהפרובוקציות שלהם) הופנתה נגדם. מוזר.

איתמר 4 בנובמבר 2014

כל הצדדים נוהגים בצביעות.
אם האלימות חמורה יותר מהפרובקציה אז גם כאשר סופו עולה ליציע להכות אוהד שקילל אותו מן הראוי להעניש את סופו בחומרה על המעשה האלים שביצע ולגנות את האוהד על הפרובוקציה.
המערכת במכבי בחרה לגונן על סופו והתקשורת כצפוי תקפה בחריפות את האוהד והתייחסה בסלחנות לסופו.
כך גם קרה במקרה של טביב שהיה הגורם האלים שתקף נער שביצע פרובוקציה ועד היום יש עדיין כלי תקשורת שמעוותים את ההתרחשות באותו אירוע ומציגים את טביב כמי שהותקף (על אף פסיקת בית המשפט).

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2014

צבועים יש בכל מקום, אבל אצל הפועל זה הרבה יותר בולט- גם באיכות וגם בכמות.

שוב, הרי הטענה שמבדילה בין הפרובוקציה לאלימות הפיזית הייתה הטענה המרכזית באידאולוגיה שלהם.

אוהדי הפועל, במשך שנים, נקטו בפועלות שכל המטרה שלהם הייתה לפגוע ליריבים הספורטיביים במקומות הכי רגישים והכי כואבים. זו כמעט המהות שלהם כאוהדים.

פשוט הזוי איך פתאום הם הפכו את הטיעון לזה פרובוקציה של שחקן בזמן משחק זה משהו שאי אפשר להבליג עליו.

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2014

אני גם מזכיר שבמקרה הזה התקיפה הייתה כעשר דקות אחרי ה"פרובוקציה". זה אפילו לא היה ב"להט הרגע".

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2014

"פעולות שכל המטרה שלהן" כמובן.

סתם 4 בנובמבר 2014

הקהל של הפועל אכן קהל צבוע, אך נקודת מבט נוספת היא שכאשר הם השתמשו בפרובקציה נגד שחקן הם נענו באלימות, ראה ערך סופוקליס שחורציאניטיס בדהירת אמוק לתוך יציע קהל אוהדי הפועל, והתגובה המשמעתית הייתה מינורית עד לא קיימת. טוטא מתחת לשטיח זה מושג שאנשים פה אוהבים להשתמש.

אז למה אתה חושב שאוהד שלהם שרואה שדבר כזה נענה בחוסר תגובה יגיב בצורה שונה לפרובוקציה של שחקן?

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2014

אה?

זו פעם אחת מתוך אינספור פרובוקציות שלהם.

חוץ מזה, מה הקשר? האידאולוגיה שלהם לא אמורה להשתנות כתוצאה ממקרה סופו. להפך.

ההתנגדות שלהם לאלימות (כביכול, הם תמיד היו קהל אלים) לא נבעה מעונש שהם עלולים לקבל כתוצאה ממנה, אלא מתפיסה מוסרית שאלימות פיזית היא דבר אסור. זה פתאום נהיה מותר?

רוני שטנאי 4 בנובמבר 2014

לפני מספר מועט על שנים במשחק גביע בין אייאקס לאלקמאר בארינה, כשאייאקס מובילה נכנס חוליגן שיכור למגרש במטרה לפגוע בשוער אלקמאר כי התערב על חמישים יורו שהוא מסוגל. השוער התחמק מההתנפלות של החוליגן(שבכלל אסור היה לו להיות באיזור הארינה והוא התפלח עם כרטיס של חבר) ו"שבר את העצמות" עם שתי בעיטות לחוליגן שהיה על הדשא שניות לאחר מכן הגיע מאבטחים. השופט הרחיק את השוער ומאמן האורחים הוריד את הקבוצה מהמגרש המשחק פוצץ והאירוע עלה לכותרות ולא ירד מסדר היום.
תוצאה סופית – ההרחקה של השוער בוטלה, נערך משחק חוזר בלי קהל.
האוהד נכנס לכלא למספר חודשים, וקיבל גם עונש על תנאי. בנוסף הוא הורחק לכמה עשרות שנים מהמגרשים והוכרח לקחת חלק בתכנית טיפול התנהגותית וגמילה מאלכוהול. ובמשך כמה שנים מהיציאה מהכלא עליו להתייצב בתחנת המשטרה בכל עת שיש משחק של אייאקס, אלקמאר או נבחרת הולנד.

השופטים בהולנד כנראה סברו שלא אייאקס היא האחראית לחוליגן שיכור אלים שפועל בלי מחשבה.
בהולנד החוליגנים עדיין גורמים למקרי אלימות קשים וישנם מקרי קיצון כמו זה או בשנה שעברה כשהחוליגנים של אייאקס הגיעו לרוטרדם לאחר שנים של הרחקה ודאגו להשאיר חותם בדמות נסיון "לשרוף את המועדון" והוכיחו שעדיין אין אפשרות ליצור מפגש בין שתי קבוצות האוהדים.

אין פתרונות קסם, אבל צריך להבין שיש עוד דרכים שבהן אפשר לנסות ולהפחית את התופעות האלה. ולא עונשי רדיוס והפחתת נק', הם לא ממש הדרך להרתיע "אוהדים" אלימים שבכלל לא אכפת להם לא לראות את הקבוצה או שהקבוצה תפסיד כסף ונקודות.

אולם על סמך העבר המפואר של בית הדין של ההתאחדות, קשה לי להאמין שדווקא הפעם נראה משהו שונה מהפחתת נקודות ואולי רדיוסים או סגירת יציעים.

Zak 4 בנובמבר 2014

סיפור בהחלט מעניין. בתכלס בכל הליגות בעולם, גם במיטב הליגות שכל כך מוערצות ומנוהלות למופת באירופה ובארה"ב אוהדים מפוצצים משחקים. נכון לליגת העל שלנו כמו שזה נכון לליגת האלופות ול NFL

D! פה 4 בנובמבר 2014

זה כנראה הסיכום השפוט והשפוי לעניין.

סיכוי נמוך שזה מה שיקרה כאן. אבל אתן להם קרדיט לנצל את זה כדי לשנות סדרי עולם.

עצמות עצלות 4 בנובמבר 2014

לא קראתי את כל התגובות. יש לי רק הערה אחת. היו עושים טוב, השחקנים, אם היו יורדים מחובקים מכר הדשא. כולם, משתי הקבוצות ביחד.

Yair 4 בנובמבר 2014

הם לא מסוגלים, כי שני הצדדים (ואת זה כותב אוהד מכבי תל אביב) לא יכולים לשים את היריבות בצד רגע ולהבין שאין שום הבדל בין החיות שפרצו מ-11 לבין זה שפרץ מ-5. כל מה שאני רואה ושומע ברשתות החברתיות מאז המשחק זה אוהדים של שתי הקבוצות שמנסים להראות שהאשמה היא של הקבוצה והשנייה ומנסים ״להרוויח נקודות״ במי יותר אשם.
שחקני הקבוצות, כמו שאפשר לראות בהתנהגות של זהבי (הוא לא אשם או גרם לאירוע אבל חאלס עם השטות הזאת כבר למי זה עוזר) או בהתבטאויות עבר של אבוטבול, לא ממש שונים

אסף 4 בנובמבר 2014

אני חושב שיש פה שילוב של מספר אלמנטים יחד.

מערכת החינוך בישראל בירידה מתמדת, תוצאה של קיצוצים בלתי פוסקים.

הורדת הגדרות מאפשרת פריצה למגרש, כאילו היינו מתורבתים.

בעבר המדינה מימנה הוצאות שיטור, אלה בוטלו, וכיום העלות נופלת על הקבוצות, שנאלצות להסתפק בסדרנים אימפוטנטים, ללא שום הרתעה.

בישראל הפשע משתלם.

אי טיפול בהסתה, ואפילו עידודה על ידי הטחת האשמות כלפי ערן זהבי.

קאז 4 בנובמבר 2014

זה לא המילקי
חברה אלימה , בלי אכיפה, עם תרבות ספורט בקאנטים . זה למה

Sir Alexay 4 בנובמבר 2014

רוב מהומה על מאומה
כולה כדורגל ישראלי
כולה דרבי תל-אביבי זניח
קופים באדום מול קופים בצהוב
קצת פרופורציות, חבר'ה!!!
אגב, מזמן לא ראיתי כל כך הרבה תגובות של אוהדים לפוסט של דורפן, ואני חולה על האתר הזה! צריך אקשן ואלימות כדי להתעורר. למעט אלה המתפרנסים מכדורגל בישראל, כל האחרים לא יפסידו כלום אם יושבת הכדורגל במדינה לאלתר. ויפה שעה אחת קודם!! וגם זה בגלל אכיבוש!!!

עופר 4 בנובמבר 2014

שמעתי אתמול פוליטיקאים ששואלים "למה זה לא קורה בחו"ל?" – אז כמובן שזה קורה. גם בליגות הכי גדולות. אז קצת פרופורציות.

האולטראס של הפועל כבר מזמן ירדו מהפסים. אריק איינשטיין ועלי מוהר מתהפכים בקברם

זהבי צריך לחקות שחקנים אחרים, שחוגגים באיפוק שערים מול קבוצות לשעבר. בנוסף – הוא היה צריך לברוח מהאוהד ולא להתעמת איתו. היה לו מספיק זמן לברוח.
אבל זהבי הוא איש קטן – לא פלא שחזר מאיטליה עם הזנב בין הרגליים.

בנוסף להורדת נקודות לקבוצות – צריך לקנוס אותן. ובהרבה כסף.

אובארוב הודה שעודד את הקהל לפרוץ למגרש – גם הוא צריך להיענש.

חוג'ה 4 בנובמבר 2014

1. איכס.
2. זהבי שחקן גדול ואדם קטן. מספיק עם ההתנצחות עם אוהדי הפועל. אתה יודע לדבר על המגרש – תמשיך לדבר שם ורק שם. זו התשובה הכי טובה לכולם.
3. התנהגותו של זהבי כמובן שלא מצדיקה כניסת אוהד הפועל למגרש.
4. כניסת האוהד למגרש – מחדל אדיר של המשטרה והאבטחה – בשביל מה משלמים לכם כסף?
5. שוב זהבי – אף אחד לא ישכנע אותי שזהבי נהג באלימות כלפי האוהד. לא ניתן לפרש את תגובותיו (לרבות הבעיטה באוהד) אלא כהגנה עצמית וניסיון מצידו להרחיק מעליו את האוהד.
6. כרטיס אדום – טעות קשה של השופט. נכון, לכאורה זהבי היכה את האוהד אבל שוב – הגנה עצמית. ניתן ואף חובה להפעיל היגיון ולא רק חוק יבש.
7. אף טעות של שופט לא מצדיקה את שארע אחר כך (הכוונה להתנהגות אנשי מכבי ת"א).
8. מכבי ת"א – פוצצה את המשחק – רבע שעה לאחר שליפת האדום לזהבי – חברי הנהלה, מנג'רים, מאמנים, ספסל – כולם במהומת עולם על כר הדשא ועל השופט. איפה החינוך? איפה קבלת מרות? איפה הכבוד לחוק? היו כבר טעויות שיפוט גדולות מאלו וקריטיות מאלו – התנהלות מכבי ת"א – היא שפוצצה את המשחק.
9. טל בן חיים – לאחר שהמשחק חודש הבהיר בכניסה ברוטאלית שספורט לא יהיה כאן הערב.
10. אוהדי מכבי ת"א שפרצו למגרש – מטומטמים ועבריינים לא פחות מאוהד הפועל.
11. שופט, איגוד השופטים, התאחדות, בית הדין – חגיגה.
12. איכס.

כח הגברה 4 בנובמבר 2014

שתי נקודות:
– אני לא נכנס בכלל להחלטה של השופט להרחיק את זהבי, האם היא היתה מוצדקת, מה אומרת החוקה וכו'. הבעיה המרכזית בנושא השיפוט בעיני היא הנוהג המקובל להתנפל על השופט (שחקנים, ובמקרים רבים גם בעלי תפקידים אחרים) אחרי כל החלטה שלא מוצאת חן בעיני מישהו. רשויות הכדורגל, מפיפ"א ומטה מעודדות את ההתנהגות הזו (אחרת היתה ענישה משמעותית על התנפלויות, דרישות להוצאת כרטיסים לשחקן יריב, פרצופי קוזק נגזל כשלא מקבלים שריקה רצויה, התחזויות וכו') – ובסופו של דבר, כששופט מקבל החלטה טעונה כמו אתמול, הכל מתפוצץ. השיפוט הוא גם ככה בלתי אפשרי – שופט נדרש לשפוט משחק על מגרש ענק, שבו מתנהל משחק מאד מהיר (בדרך כלל) בין 22 שחקנים שמנסים לרמות אותו בכל הזדמנות (עוזרי השופט למיניהם עדיין לא מצליחים ממש לעזור לשופט). אז המינימום הנדרש הוא הגנה קפדנית על השופט, כדי לכבד אותו ולאפשר לו להתרכז במשחק.
– לפני שלוש שנים הייתי במשחק תחילת עונה בין צ'לסי לנוריץ' בברידג'. שום יריבות מיוחדת בין הקבוצות, משחק רגוע למדי, אוהדי צ'לסי בקושי מעודדים. במחצית השנייה השוער של נוריץ' ודרוגבה קפצו יחד לכדור. השוער איגרף את הכדור, האגרוף שלו פגע בדרוגבה שנפצע ונשכב על הדשא. בזמן הטיפול בדרוגבה התחיל רחש בקהל, שלא היה מרוצה מהפציעה ומכך שהשוער לא קיבל כרטיס. אף אוהד לא חלם לעשות משהו אלים או להכנס למגרש. תוך דקה, בלי שממש הבנו איך, מאות שוטרים במדים הקיפו את המגרש ועמדו במרחק של 3-4 מטר זה מזה עם הפנים לקהל. ככה הם מנעו מראש כל בעיה (שכנראה לא היתה מתפתחת גם בלעדיהם). חבל שאין לי סרטון מצולם של הסיטואציה, כדי לשלוח למשטרת ישראל, שבמקום להאשים את כל העולם, תבין מה מצופה ממנה במשחק כדורגל.

כל מה שאני אומר לא מפחית במאום את האשמה של כל האוהדים שפרצו למגרש, זרקו חפצים וכו'.
וזהבי לא חכם גדול.

כח הגברה 4 בנובמבר 2014

אם אני עושה חשבון של שוטר כל 3-4 מטרים מסביב למגרש, זה לא יוצא מאות. כנראה 70-100 שוטרים. עדיין, זה היה מאד אפקטיבי.

רני 4 בנובמבר 2014

רשימת האחראים הולכת ככה :

1. הפועל תל-אביב – כמובן שלא אחריות שילוחית האוהד העבריין לא עובד אצלם אך כן אחריות למחדל שבגללו אותו אוהד וחבר מרעיו החוליגנים נמצאים מדי שבוע ביציאה. לקבוצה (כל קבוצה גם מכבי וגם חיפה וגם בית"ר) יש את ההיכרות הטובה ביותר איתם היכולת הטובה ביותר למנוע מהם להיות שם.

2. האוהד – עבריין וחבל להכביר מילים.

3. חברת האבטחה – שילמו לכם ולא ביצעתם את העבודה שלכם ובגדול.

4. ערן זהבי – קיבלת אדום לא מוצדק ? אתה לא הראשון ולא האחרון שבטוח שנעשה לו עוול. מי שמך להחליט שעכשיו כל הקבוצה שלך יורדת מהמגרש ? חצוף שהשתן עלה לו לראש.

5. מנהל מכבי תל-אביב – כנ"ל כמו ערן זהבי.

6. מכבי תל-אביב – אוברוב הודה שדירבן אוהדים לפרוץ למגרש ולפוצץ את המשחק. כאן האחריות השילוחית ברורה. בעיני זה הדבר החמור ביותר שקרה אתמול. אלימות הייתה ותהיה ומשחקים פוצצו ויתפוצצו.

7. אחרון חביב השופט – קיבל החלטה צודקת או מוטעית, חכמה או טיפשה. זכותו. האחריות שלו בכך שנתן לקרקס שהתנהל אחר כך במגרש להתנהל.

8. אחראים עתידיים – ההתאחדות ובית הדין בכך שהעונשים שיינתנו לא יהיו קשורים בכלל לחלוקת האחריות ול"עבירות" (את האדום לזהבי יש מקום לבטל) ובעיקר לא יצרו שום תמריץ שלילי למישהו לא לחזור על המעשים בעתיד.

רני 4 בנובמבר 2014

יציאה זה יציע.

תולעת 4 בנובמבר 2014

כן, מה זהבי רוצה? כולה "קיבל אדום לא מוצדק". ביג דיל. אפשר לחשוב שאיזה אוהד פרץ לדשא וניסה לבעוט לו בברך כדי לגמור לו את הקריירה. אגב האוהד היה ראשון לכדור אז אולי האדום של זהבי כן מוצדק. כך אומרים החוקים מה לעשות.

רני 4 בנובמבר 2014

תולעת אני מת על הניתוחים שלך פוסט משחק אבל כאן את בכובע של אוהדת שמעורבת רגשית ופשוט טועה. שחקנים מחו וימחו על כרטיס אדום שהוצא להם ואם זהבי היה מסתפק בכך ניחא. הוא הלך צעד אחד רחוק מדי ועל זה צריך להיענש. בקביעת העונש אפשר להתחשב בסערת הרגשות הטבעית והמובנת שלו מהתקיפה האלימה שחווה.

תולעת 4 בנובמבר 2014

תודה רני ואתה צודק, אני באמת מעורבת רגשית. בכל זאת חושבת שמה שקרה זה לא כרטיס אדום של טעות שיפוט אלא כרטיס שנותן לגיטימציה לאלימות והמשמעויות שלו רחבות הרבה יותר מסתם "כרטיס אדום לא מוצדק", ולנסיבות של הדברים יש משמעות גדולה. לפני כמה שבועות גאדיר אמר (כך נראה במצלמות) לקוון שסימן על נבדל שלא היה לדעתו רצף קללות עליו ועל אימו ולא קיבל אפילו כרטיס כי ברור שזה היה בלהט הרגע. לעומת זאת ייני שאמר לשופט "שערורייה, תרשום בפנקס שלך" הורחק.

rami 4 בנובמבר 2014

לגבי ס' 4: יש פער עצום בין אדום לא מוצדק לבין זה שאתה מותקף עי אוהד, מגן על עצמך ואז מקבל אדום. נדמה לי שאם אתה היית במקומו/המנהל שלו/מאמן שלו/שחקן מהקבוצה שלו יש סיכוי סביר ביותר שגם לך השתן היה עולה לראש בעקבות מה שקרה לו.

רני 4 בנובמבר 2014

תפקידו של מנהל למנוע התנהגויות כאלו של שחקניו ולא לשתף איתן פעולה. מנהל שלא עושה זאת מועל בתפקידו. כמובן שברמה האנושית זה מובן אך זו לא התנהגות שצריך לעודד ולכן החוק (ותקנון ההתאחדות) מעניש את מי שמבצע אותן. שוב, המקום להתחשב בנסיבות הוא בקביעת העונש. לדעתי לזהבי יש נסיבות מקלות ולג'ורדי קרויף אין.

Gil - Zimbabwe 4 בנובמבר 2014

רני,
מציע לך אפילו לא להמשיך!!! אתה כל כך לא בכיוון שזה פשוט עצוב ההגיון שאתה מנסה להפעיל.

רני 4 בנובמבר 2014

אתה מתכוון לא היגיון של אוהד מכיב תל-אביב ? בלי ציניות, מה ההיגיון שלך ?

מיכאל 4 בנובמבר 2014

מכבי לא אשמים בכלום כי זה בסדר שזהבי מתגרה באוהדי הפועל ושורה בסכה ניסה להרגיע
השופט לא אשם בכלום כי הוא חייב לפי החוקה להרחיק בלי קשר להיגיון ולסיטואציה
הפועל לא אשמים בכלום כי זהבי מתגרה בהם והקללות הנוראיות שלהם זה בגבולות חופש הביטוי
המשטרה לא אשמה בכלום כי היא לא מנהלת הארוע לפי חוק הספורט
טביב הוא קורבן אומלל
קורצקי לא אשם בכלום כי גררו אותו
אבי לוזון לא אשם בכלום כי השופט דפק את מכבי פת

הכי גרועים הם אלה הצודקים תמיד

דיזידין 4 בנובמבר 2014

הנה האשמים:

האוהד שתקף את זהבי – 5 שנים בכלא והרחקה לכל החיים מהמגרש.

האוהדים שפרצו למגרש – בין שנה לארבע שנים בכלא (לזה שתקף מאבטח בקפיצת קרטה) והרחקה לכל החיים מהמגרשים.

האוהדים שזרקו דברים על זהבי – עשרת אלפים שקל קנס והרחקה לחמש שנים מהמגרשים.

האוהדים שהתפרעו היום – עשרת אלפים שקל קנס ועל תנאי בכלא.

עכשיו, אחרי שטיפלנו בעבריינים, נעבור לטפל בכל האחרים. אלה שמועלים בתפקידם, אלה שמנהלים את המערכות הרקובות, אלה מאפשרים ומפנים עין לאלימות, אלה ששולחים מאבטחים יותר חלשים מסבתא שלי לדרבי, אלה שמתייחסים לאוהדי כדורגל כאל עדרי בקר וכו וכו.

והכי פחות אשמות זה הקבוצות. לא שלקבוצות אין תפקיד חשוב בהתנהגות האוהדים, אבל לא סביר שהן יהיו אחראיות להתנהגות של חוליגן כזה או אחר.

והכי גיבור זה זהבי. בעיני הוא התנהג למופת. לא יודע איך הוא עומד בלחצים שמופעלים עליו. מאתמול הוא הגיבור שלי (ומעולם לא חיבבתי את מכבי).

כסיפוביץ 4 בנובמבר 2014

יש!
200 תגובות בגלל מכות!

מחכה לסיבוב השני..

מעיין אוהד מכבי 4 בנובמבר 2014

אפשר לכתוב הרבה דברים אבל אני חושב שדבר אחד צריך להיות ברור:
כל עונש למכבי, לזהבי, או להפועל, וכל דבר מלבד משחק חוזר, יהיה פרס לאלימים ועידוד אלימות.

MOBY 4 בנובמבר 2014

שיורדו 12 נקודות לכל קבוצה.
נראה לי שהשנה רק ככה נשאר בתמונת האליפות :)
אוהד מגעיל אדום ואוהדים מגעילים צהובים.
נקווה שמשהו ילמד מהגועל/גן ילדים הזה….
חכו לזה….
לא נראה לי

כספרי 4 בנובמבר 2014

הדרבי של שפילד מעולם לא פוצץ….והוא הכי כפי בעולם…רק שהינשופים אוכלים אותנו בלי מלח…אבל אנחנו מה אכפת לנו נשיך לשיר שירים של ג'ון דנבר (שזה ממש פתאטי). בקיצור. אין לי תובנות
זה הכדורגל שלנו…מתפוצץ לפעמים. כאלה הבני-אדם פשוט לפעמים מאבדים את הפורפורציות ואחריתנו מי ישער..

גיל 4 בנובמבר 2014

לגבי הדיון אם זהבי היה צריך או לא להגיב, לפי מה שאני ראיתי התגובה הראשונה שלו טבעית, אבל אחרי שהאוהד ממשיך לנסות להרביץ לו הוא כבר מגיב בצורה אקטיבית. זו תגובה מובנת אבל לדעתי יש כאן משהו אחר. הוא לא רצה להצטייר כאחד שבורח מעימותים ולכן התגובה שלו הייתה מודעת. אני חושב גם שרוב הכדורגלנים הישראלים היו מתנהגים בצורה דומה להראות שהם "גברים" כי בניגוד לארה"ב או למדינות ספורט נאורות, לא מנסים למזער את המגע עם האוהדים ברוב המקרים.

ג'ים הלפרט 4 בנובמבר 2014

אני זוכר את רון ארטסט ממזער מגע עם כמה אוהדים

גיל 4 בנובמבר 2014

והוא נענש בעונש חסר תקדים ועד היום זה נחשב למקרה הכי חמור של מגע עם אוהדים. זה מקרה קיצוני ולא דוגמא לכלום.

נובלס כחול 4 בנובמבר 2014

על שחקני כדורגל נופלת האחריות להתנהג בכבוד לאוהדים ,גם של היריבה.
זהבי התגרה באוהדי הפועל כמה פעמים ,ויצא מזה בלי נזיפה. אתה לא תראה את ואן פרסי /רונאלדו /מאטה / אפילו הארגריבס וטבס.. מתגרים באוהדי יונייטד . הם מפנים את כעסם כלפי המועדון או המנג'ר.

כי אוהדים זה אלפי בני אדם עם מנטליות שונה שמשלמים בשביל לראות אותם. לא שולטים בכל האוהדים ,כך שעונש קולקטיבי לא ישנה כלום.

עד כמה שזה כואב לי להגיד , אבל זהבי הביא את זה על עצמו כשבחר לצאת למלחמה מטופשת עם אוהדי הפועל.

נ.ב- מנואל נוייר חטף אגרוף כשעבר לבאיירן ,על פיגו נזרקו חפצים. אלה שניים מהשחקנים שנחשבים מ100 הגדולים בהיסטוריה בתפקידם. זה קורה בספורט , ההבדל שבישראל השחקן עצמו התגרה באוהדים.

ג'ים הלפרט 4 בנובמבר 2014

במשך שנים סלים טועמה היה סופג קללות מאוהדי מכבי, ובכל פעם שהבקיע מולנו התגרה בחזרה… צריך להודות לאלוהים שאוהדי מכבי כ"כ מאופקים… לפי התגובות פה טועמה מזמן היה צריך לחטוף מכות.

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2014

אין לשחקנים שום אחריות להתנהג בכבוד לאוהדים, בדיוק כפי שלאוהדים אין אחריות להתנהג בכבוד לשחקנים (ומי כמו אוהדי הפועל יודע).

אוהדי הפועל במשך שנים ארוכות השתמשו בכל פרובוקציה אפשרית בכדי לפגוע בשחקנים או אוהדים יריבים. פרובוקציות חמורות בהרבה מזו של זהבי, מכוון שהן היו אישיות ונועדו במטרה לפגוע במקומות הכי רגישים וכואבים.

לא קראתי מעולם מישהו מהצד של הפועל טוען שהפעולות הללו מכשירות תגובה אלימה.

מישהו מכיר אוהד הפועל שטען שהתגובה של טביב לפרובוקציות של אוהדי הפועל הייתה מוצדקות? ואלו היו פרובוקציות גרועות ופוגעות בהרבה- בביתו, בחייו האישיים, לא בזמן המשחק.

Comments closed