מיתוס אנגלי מאד

פול האנטר, שהיה אחד משחקני הסנוקר הטובים בעולם מת אתמול מסרטן הקיבה בלידס. הוא היה רק בן 27. האנטר היה […]

פול האנטר, שהיה אחד משחקני הסנוקר הטובים בעולם מת אתמול מסרטן הקיבה בלידס. הוא היה רק בן 27. האנטר היה ילד פלא, ובענף ספורט שבאופן טבעי מבליט ניסיון, זכה בתחרות ראשונה בגיל 16. הוא חלה בסרטן האשכים בגיל 23, אבל הוא התחרה במקביל לטיפולים הכימותרפים והצליח להגיע למקום הרביעי בעולם. סנוקר הוא ענף ספורט עצום בבריטניה. אולי המשחק האחרון בו הם באמת הטובים בעולם.

ובהאנטר יש את כל המרכיבים להפוך עכשיו לדמות מיתית באנגליה. ג'ים מוריסון/ דנקן אדוארדס של הסנוקר. לאנגליה יש חולשה מיוחדת לגאונים שמתים בצעירותם. את הגאונים המתבגרים אנגליה חותכת, לועסת ואוכלת. אנגליה סוגדת למי שחי מהר ומת מהר.

הוא היה גיבור מקומי ביורקשייר. חבל ארץ קנאי מאד באהדת הספורט שלו. הכינוי שלו היה "בקהאם של הבייז." בייז הוא הציפוי הירוק של שולחן הסנוקר. בקהאם בגלל יופיו, אבל האמת שיותר ג'ורג' בסט באופיו. מין סמל לאופיטימיות מלאה חולשות אנושיות. ביום מותו הזכירה העיתונות סיפור מאד עסיסי לגביו. אחרי קאמבק גדול מעמדת פיגור בטורניר המאסטרס, הוא סיפר על הסיבה למהפך ברמת הריכוז שלו. חברתו לחיים, ואחר כך אשתו, גררה אותו לחדר מלון לזיון מהיר של עשר דקות. הם הפכו במהירות לאיטטם טבלואידי לוהט. הנה תמונה שלהם ביחד בחופשה: http://paul-hunter.gonetoosoon.co.uk/my_photos.php?photo=7708

האישה, לינדזי, הייתה ליד מיטת מותו רק ארבע שנים אחר כך. עם תינוקת שילדה לפני תשעה חודשים. העיתונות עכשיו תניח עכשיו בצד את דמות אשת-הכוכב-החרמנית. יש לה עכשיו תפקיד חשוב יותר באופרת הסבון של אנגליה הפרובינציאלית. היא עכשיו אלמנתו של מיתוס.

כדורגל לרדיו
ברצלונה היא משהו אחר בין המועדונים הגדולים

תגובות

  • שמואל

    סיפור מעניין שגרם לי לחשוב על מהות הכדור העגול בעולמנו. קח כמה אנשים לא משנה כמה ולא משנה מאיפה, זרוק להם כדור עגול בכל קוטר, והם כבר ימצאו משהו לעשות איתו.

Comments are closed.