ברצלונה היא משהו אחר בין המועדונים הגדולים

כדאי לעיין בהסכם הבא. הוא נותן איזשהי תחושה אופטימית לגבי כדורגל בתקופה מסחרית כל כך. http://www.fcbarcelona.com/eng/noticias/noticias/n06090710.shtml  במשך יותר מ-100 שנה […]

כדאי לעיין בהסכם הבא. הוא נותן איזשהי תחושה אופטימית לגבי כדורגל בתקופה מסחרית כל כך. http://www.fcbarcelona.com/eng/noticias/noticias/n06090710.shtml 

במשך יותר מ-100 שנה העדיפה ברצלונה לשחק בלי שמו של ספונסר על חולצות הקבוצה. השנה זה משתנה. אבל בעוד קבוצות כמו מנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד מקבלות יותר מ-40 מליון דולר מחברות מסחריות עבור הפרסום הזה, ברצלונה לא תקבל פרוטה. להיפך. ארגון יוניצ"ף, הארגון העולמי לרווחת הילד, יקבל את הפרסום בחינם. כאמור זה שווה עשרות מליונים. ברצלונה תוסיף 1.5 מליון יורו תרומה לארגון ותמנה את אחד מכוכביה לשגריר של הארגון מדי שנה. וכידוע יש בקבוצה כמה כדורגלנים די פופולרים. 

היעדר הפרסום על החולצות היה במשך שנים סממן למעמד המיתי של הקבוצה בחבל קטלוניה. ברצלונה זכתה למעמד הזה במידה רבה כי הייתה סמל לעצמאות הקטלונית בימי שלטונו של הרודן הספרדי פרנקו. האצטדיון, למשל, היה המקום היחיד בברצלונה בו דיברו בחופשיות את השפה הקטלונית. הקבוצה היא לא חברה כלכלית אלא מועדון חברים דמוקרטי.  לקבוצה יש כמובן הכנסות כלכליות אדירות – כמו חוזה טלוויזיה של יותר ממיליארד יורו לשבע שנים. אבל ערכים הם מרכיב בקבלת החלטות. כמובן שההסכם משרת במשהו את תדמית המועדון. אבל אני לא ציני כלפי תרומה כלכלית עצומה כל כך.   

 

 

 

מיתוס אנגלי מאד
מרכבות סיסרא (או אנגליה אכלה אותה!)

תגובות

 • שמואל

  כשקבוצת כדורגל בוחרת לנהוג כך, היא מספקת סיבה מצוינת לאהוד אותה. גם כשהמהטמה גנדי שבת רעב עד הפסקת מלחמת האזרחים בארצו, זה שירת במשהו את תדמיתו ובכל זאת אני חושב שעשה נכון. בכל מעשה חיובי אפשר למצוא את השלילי אבל לא חייבים לחפש.

 • YB

  דורפן,
  הוספתי אותך לרשימת הפייבוריטים שלי- ואם היית מביט ברשימה היית מבין שזה כבוד מפוקפק מאוד.
  על כל פנים, הבלוג נהדר ותמשיך לכתוב מדי יום.

  --------------

  האם מדובר ביואב בורוביץ? חלוץ הספורטבלוגים בארץ ישראל?

  ר.ד

 • YB

  אכן כך,
  דורפן, מה עם איזה בלוג מעניין על בייסבול?

  ========

  אני מחכה לאיזה שידור נורמלי פה באנגליה 

 • YB

  הטייגרס הולכים לסירייס ופאדג' רודריגז הוא גדול הקאצ'רים בדור האחרון

 • AS

  Barcelona is a graet club, no need to start liking them because of a PR-trip. There's enough football around to make you kneel before them. Anyhow, they only put it up to let their fans get used to seeing text around their heroes' chests. In four years it's a Sony. Bet, anyone?

Comments are closed.