הבלוג מביע אמון באלכס פרגוסון

אלכס פרגוסון נשאל השבוע האם הוא חושב להמשיך להיות המנג'ר במנצ'סטר יונייטד עוד הרבה שנים. הוא לא נתן תשובה מדוייקת, אבל מאד מאד אהבתי את רוח התשובה. הוא נתן תשובה מנומקת וסקר את העניין מהבחינה של זכויות עובדים ויחסי עבודה. הוא אמר שבבריטניה גיל 65 (הוא יהיה בן 65 ב-1 בינואר) הוא גיל הפרישה המקובל, אבל לטעמו צריך לאפשר למי שרוצה לעבוד ומסוגל מבחינה בריאותית לעבוד להמשיך בעבודה שהוא מבצע. הוא ציין שזה המצב בארצות הברית ושהוא תומך בשינוי דומה בחוקי העבודה בבריטניה. פרגוסון היה פעם מנהיג באיגוד מקצועי במספנות. ומכיוון שהוא אדם קצת מתעמת וזעפן הוא הוסיף "שיש אנשים שלא רוצים לעבוד וזה מקומם אותי שדווקא אלו שרוצים לעבוד הם הדיון". וגם תקף את גיל הפרישה לשופטי כדורגל שהוא 48.

פרגוסון לא נגע בכלל בנושא מנקודת מבט של כדורגל. כמו השאלה האם מנצ'סטר יונייטד צריכה מנג'ר אחר. יש אנשים שחושבים ככה אחרי שלוש עונות ללא אליפות. והוא צודק ואני קצת מצטער שלא כתבתי את הדברים כשיונייטד לא הייתה בכושר טוב כמו עכשיו. כי זה היה מדגיש את הנקודה הבאה:

אז ככה: אם במקרה יש לאבא שלכם או לכם חנות אופניים או עסק אחר ובא לכם לדון בשאלה אם להחליף את המנהל, זו בהחלט זכותכם. מנצ'סטר יונייטד היא לא העסק שלכם. כלכלית היא שייכת למרבה הצער למלקולם גלזר. אבל מבחינת זכויות יוצרים היא שייכת כרגע לאלכס פרגוסון. זה פשוט לא העסק של אף אחד אם בא לו לנהל אותה או לא. כרגע בא לו.

זה נכון שמוסרית היא שייכת גם לאוהדיה ולטעמי דעתם של אוהדים חשובה בהחלטות במועדון כדורגל. אבל לכך דווקא פרגוסון התייחס בעקיפין כשאמר שבעשרים השנים שלו בקבוצה, יונייטד שיחקה את הכדורגל שמקובל אצלה כבר 50 שנה. אם אתם אוהדי מנצ'סטר יונייטד תשאלו את עצמכם מה אתם בדיוק אוהדים? בהנחה וקוראי הבלוג הזה לא ממנצ'סטר, התשובה היא שאתם מו הסתם אוהדים מסורת וסגנון והיסטוריה של מועדון שעשו לכם משהו. רק שני אנשים קשורים לדבר הזה. מאט באזבי ואלכס פרגוסון. אני לא מחשיב את דעתו של אף אחד אחר בשאלה מי צריך לנהל את מנצ'סטר יונייטד. באזבי רצה בזמנו את פרגוסון ומאז נפטר. זה סוף הדיון.

פרשן יכול לחשוב שאיזה מאמן מאיטליה או זימבבווה שיכול לפזר את שחקני יונייטד על המגרש באיזשהי צורה יעילה יותר. יש אנשים שצורכים את הספרות והתקשורת בנושאים הללו. עבור אוהדים, זה בכלל לא רלוונטי לדון בנושא של מנצ'סטר יונייטד ללא אלכס פרגוסון.

*

ועוד על מנג'רים ביונייטד. וקצת בגלל שכתבתי על רד אורבך פעמיים השבוע. חיפוש בוויקיפדיה העלה נקודה מאד מעניינת שלא הייתי מודע לה: מאט באזבי היה ממוצא יהודי. זה למרות שידוע שקיים אורח חיים נוצרי דתי. האנציקלופדיה לא מציינת את מהות הקשר היהודי במוצאו. אני מכיר סיפור עליו שדווקא מתאים לפרופיל של אדם יהודי בתקופב בה גדל. מיד אחרי מלחמת העולם הראשונה, בה נהרגו אבא שלו וכל דודיו, הוא כמעט עלה על אוניה לחפש את מזלו בארצות הברית. הוא לא יצא לדרך בגלל מחלה

ועוד טריוויה יהודית-פלשתינאית על מנג'רים ביונייטד:

טומי דוקרטי היה חיל בריטי במלון המלך דוד כשזה פוצץ על ידי האצ"ל. אבל לא היה בין עשרות ההרוגים.

אלכס פרגוסון שהה בישראל ביום בו פרצה מלחמת ששת הימים.

"דה גולדן מדינה" (הופיע בגלובס)
נובמבר

3 Comments

צ'מפי 6 בנובמבר 2006

אתה יודע במקרה מה פרגי חיפש פה ב-67 ?

רונן דורפן 6 בנובמבר 2006

הוא שיחק אז בסט מירן שהייתה במסע משחקים בישראל לסיום העונה, ונתקעה פה בתחילת המלחמה. לטענתו במסע הזה הוא שבר לשפיגלר את הלסת

אריק 29 בנובמבר 2006

זכויות היוצרים של הפועל רמת גן שייכות ללא ספק לרוני איש המשק המסור. הוא זה שעומד בקופות ומוכר כרטיסים. הוא זה שמניף את שלטי החילוף ותוספת הזמן. הוא אחראי להעלים את כל הכדורים שרמת גן מובילה. והוא עושה זאת שנים על גבי שנים באהבה ומסירות. נתון ללחצים חמורים בקופה בסגנון: "לא השאירו כרטיס לשמעון חממה?, חכה חכה אתה לא יודע עם מי אתה מסתבך, אתה יודע מי אני בכלל?" ולמרות שרוני יודע שמולו נמצא שמעון חממה (שלא טרח להיות מעורפל בקשר לזה), רוני אינו שולף הזמנה וגאווה ממלאת את לבבו ואת לבבי

Comments closed