על ההבדל בין אוהדי הפועל ירושלים להומואים

ההומואים דחו את הצעתו הכספית של ארקדי גיידמק להעביר את מצעד הגאווה למקום אחר. הם אמרו לו שכסף לא קונה אנשים ועקרונות לא מוכרים בכסף. לא פעם, כשאני רואה שחקן של קבוצה אהודה עלי לא נלחם אני קם וצועק שנמאס לי מההומו הזה. הומו בשפת אוהדי הספורט הוא דימוי לרכרוכיות. אבל במקרה הזה ההומואים הראו שיש להם גאווה שלא קיימת אצל אוהדי ספורט מסויימים.

אני מדבר על אוהדי הפועל ירושלים בכדורסל. יש ביניהם הרבה בעלי עקרונות ליברלים ומוסריים. אני אומר את זה בלי טיפת ציניות. עובדה: הטור הזה לא ממוען לאנשים שאוהדים את בית"ר ירושלים. אבל מסתבר שאצל רוב אוהדי הכדורסל של הפועל ירושלים העקרונות הללו נגמרים בכסף של ארקדי גיידמק. כי זה קשור למאבק בשמעון מזרחי. גם אני לא אוהב את מכבי תל אביב ואת השיטות בהן שמעון מזרחי השיג את הדומיננטיות שלו בכדורסל הישראלי המגוחך. אבל עד שלא יוכיחו לי שהכסף הזה לא הגיע מסחר בנשק ששימש לטבוח בבני אדם, אני לא הייתי רוצה שמישהו כמו ארקדי גיידמק יהיה קשור לקבוצה שלי.

אם הייתי נתקל בדילמה כזו אני מקווה שהייתי מתנהג כמו ההומואים ולא כמו אוהדי הפועל ירושלים.

הדברים הגרועים ביותר בהפסד לסאות'אנד
רצונו של אלוהים

8 Comments

מאיר 9 בנובמבר 2006

לא נהוג להפך – עד שיוכח שהכסף הזה כן הגיע מסחר בנשק וכו', נתייחס אליו כחף מפשע?
שאלה אחרת, האם אפשרי לדעתך שקיימים אוהדי בית"ר ירושלים בעלי עקרונות ליברליים ומוסריים? כי אם לא, זה מה שנקרא הכללה.
ההומואים באמת גברים.

רונן דורפן 9 בנובמבר 2006

ראשית, אני לא מציע להכניס את גאידמק לכלא. שם קיימת חזקת החפות. אבל כאן מדובר באדם בזירה הציבורית ובזירה זו אני לא נותן את חזקת החפות. כשלבנאדם יש מיליארד דולר בדרך כלל הוא יכול להצביע על איזשהם פעילויות חוקיות שיצרו אותו. וכשהוא לא מביא הסברים כאלו בשעה שממשלות רוצות להעמיד אותו לדין זה בעייתי. אני מבין שמקבלים ממנו תרומות היומניטריות כשהממשלה מזניחה פליטי מלחמה – אבל הפלת שמעון מזרחי היא לא עניין הומניטרי.

שנית, כמובן שיש בין אוהדי בית"ר ירושלים אנשים מוסריים וערכיים. אבל כציבור הם לא מתהדרים בערכים אלו.

מאיר 10 בנובמבר 2006

מה אני אגיד לך, לגמרי במקרה פרסמת את הקטע ביום שבו "אנחנו" השתמשנו בנשק כדי לטבוח בבני אדם. וכשאנחנו מסתכלים על סוג האנשים שהובילו אותנו למצב הזה, אני רואה את שמעון מזרחי משתלב שם מאוד בטבעיות, בין החלוצים והאולמרטים ושאר השמנת המוצלחת של המדינה. אז דווקא להצביע על גאידמק ביום כזה…
בכל מקרה, אני לא מתנגד למה שאתה אומר. ולא רוצה להפוף לקטגור של הבלוג. להפך. הוא אחלה. אני מה אני, כולה שונא יונייטד, זה הכל.

רונן דורפן 10 בנובמבר 2006

כשמישהו צודק הוא צודק. וזה מאד עצוב

יואב 11 בנובמבר 2006

לדעתי ההומואים פספסו עיקרון לא פחות חשוב והוא חיי אדם. הרי אם המשטרה לא הייתה מתערבת הם היו צועדים במרכז ירושלים ואנשים היו נהרגים שם. כלומר: הם לא היו מוכנים שארקדי יקנה אותם, אבל היו מוכנים שאנשים ימותו עבור העקרונות הללו. הייתי מבין את זה אם הם היו מיעוט מאד מדוכא והיה בארץ איזה חוק נניח שאוסר על גברים להתנשק או להזדיין זה עם זה. אבל בתל אביב הם כבר נראים לי כמו רוב. אני מרגיש אידיוט במקומות מסויימים בגלל שאני סטרייט. אז למה הם צריכים לצעוד במרכז ירושלים? ועל מה הגאווה? חבורת מתרוממים.

רונן דורפן 11 בנובמבר 2006

אני לא יודע מה הזכויות שלהם ומה המצעד או העצקת תרמו לזכויות. אבל יש סיבה אחת טובה מאד בגללה הם צריכים לצעוד או להפגין: מישהו ניסה למנוע מהם באלימות לצעוד.

דניס ברגקמפ 11 בנובמבר 2006

זה לא כלך כך קשור לפוסט (מצטער) אבל תהיתי שמא אתה מכיר תוכנה נוספת לצפייה בספורט, ליתר דיוק בכדורגל אנגלי. וליתר-יתר דיוק, בצ'רלטון את'לטיק (אני רציני)

הלינק שהצגת, יש בו הרבה ספורט אמריקאי, ואולי גם כדורגל איטלקי, אבל אני לא מוצא בו כדורגל אנגלי.

אולד טראפורד בכלל לא נמצא במנצ'סטר P:

רונן דורפן 11 בנובמבר 2006

http://livefooty.doctor-serv.com/

פה יש את רוב הכדורגל מאירופה – אם כי לא מעט מזה בסינית…

Comments closed