רפא בניטז

בדרך כלל אני לא מרבה לכתוב על הקבוצה ההיא. אולי רק כשאנחנו מנצחים אותה. אני באמת ובתמים חושב שאני מסוגל […]

בדרך כלל אני לא מרבה לכתוב על הקבוצה ההיא. אולי רק כשאנחנו מנצחים אותה. אני באמת ובתמים חושב שאני מסוגל להיות די אובייקטיווי כשאני כותב על צ'לסי או על ארסנל. כי עם כל הכבוד לכמה הפסדים ואליפויות ודאבלים ואוליגרכים ואוכלי צפרדעים, אף אחד מהם לא הרס לי את הילדות. החיים האידיאלים לאוהד כדורגל הם לאהוד קבוצה מצליחה בילדותך, בכדי לבנות בטחון עצמי, ולאהוד קבוצה כושלת כשאתה מתבגר, כדי שבחורות יחשבו שאתה רגיש. לכן אני עדיין מקנא באוהדי הקבוצה ההיא.

אבל מה שקורה בשבועות האחרונים בקבוצה ההיא מפריע לי. אין לי שום בעיה שהקבוצה ההיא גרועה. אלא שהקבוצה ההיא כבר לא קיימת. וההיעלמות של הקבוצה ההיא ככוח בכדורגל הוא דבר נורא לכדורגל האנגלי. כי שוב, בכל הכבוד, שום קבוצה מלונדון עוד לא עשתה שום דבר בכדורגל האירופי. הכדורגל האנגלי במיטבו הם מנצ'סטר יונייטד והקבוצה ההיא. רק הן מגיעות לאותן פסגות כשרוח לחימה וסגנון התקפי מתערבבים בתמהיל נכון. כשהפשטות נראית לך דבר כל כך מבריק.

האסון של הקבוצה ההיא הוא כנראה שמילאן לא ניצחה את גמר גביע אירופה ההוא 1-3 או משהו כזה. שהיא לא יצאה רק עם כבוד מהמשחק אלא יצאה גם עם הגביע. כי בגיבוי התוצאה המקרית ההיא, בעונה בה פיגר 30 ומשהו נקודות אחרי האלופה, הוא כיום הולך ומחריב כל מה שאפיין את הקבוצה ההיא. הוא לא מאמן גרוע, בואלנסיה הוא היה מאמן עצום, אבל אני לא מתרשם שהוא פשוט לא קשור בשום צורה מסורת של הקבוצה האחרת.

בניואנסים האזוריים של צפון מערב אנגליה מנצ'סטר יונייטד תמיד הייתה הקבוצה של הסופרסטארים והקבוצה מהצד האדום של מרסיסייד הייתה אגרוף בלתי מנוצח. הם פעם זכו באליפות אנגליה בעונה בה שיתפו רק 14 שחקנים. צוות קטן כזה לא אפשרי היום. אבל בקבוצה ההיא ידעו תמיד מהו שחקן קבוצתי. כל שחקן שצורף לקבוצה ההוא הפך במהירות לחלק מהצוות. כיום לא ברור על איזה בסיס קונים שחקנים? אלו אזורים במגרש הם מחזקים? איזה סגנון משחק הם מעדיפים? 

חשבתי שבניטז יתפטר הבוקר. אחרי שצפיתי אתמול באוסף מקרי של שחקנים. רק עומד ובוהה בשחקני ארסנל מנהלים אימון מסירות. בגלל זה לא כתבתי על זה מיד. אבל בניטז לא התפטר הבוקר. הוא העדיף לחלוב את שאריות הכבוד העצמי של סטיבן ג'ררד.

רצונו של אלוהים
הליאו מסי שלנו?

תגובות

 • שמואל

  עם רפא בניטז ועדיף בלעדיו, ליברפול, לעולם לא תצעדי לבד. יוחזר קני דלגליש לאלתר.
  לא נשכח את גרובלאר ולא את בירדסלי, איאן ראש, פול וולש וגארי גילספי. עוד יבואו הימים וליברפול תחזור להיות המלכה.

 • דניס ברגקמפ

  הם פשוט קבוצה חלשה ברמת הסגל, ואני לא רואה לזה שום פתרון. תעבור שחקן שחקן, מלבד סטיבן ג'רארד את מי היית לוקח ל11 של היונייטד או לצ'לסי או לארסנל?

  וכן, זה עצוב. אבל די, הגיע הזמן להפסיק לדבר על 'מתי הם יחזרו'. כי ליברפול היא 'has been'. הדיבורים השנתיים על כך ש'הפעם הם הולכים על אליפות' מזכירים לי את הקשקושים בעיתונות האנגלית על כך ש'הפעם הנבחרת תעשה את זה', לפני כל יורו או מונדיאל.

 • אוריאל

  הבעיה הגדולה של ליברפול היא שהם לא מכרו את ג'רארד והביאו את פיטר קראוץ'. איזה קבוצה שמכבדת עצמה מביאה את קראוץ'?! מטונפים!

 • דניס ברגקמפ

  עזוב, אוריאל, אתה משחק בקקה. כן קראוץ' לא קראוץ', זה לא משנה. הקבוצה לא שווה יותר ממקום ארבע, ואני נדיב, שים את הנרי בחוד של ליברפול, הם לא עוברים את המקום השלישי.

  איך בדיוק מכירת השחקן הטוב ביותר של ליברפול היתה מועילה לרמת הסגל, רק אתה יודע. גם ככה בכסף שהיו מקבלים עליו (35 מיליון דולר?) בניטז היה רוכש שלל שחקנים בינלאומיים מפוקפקים.

  מאמן שחושב שזנדן שחקן, זה מספיק כדי שהוא יקבל כדור ראש מבחינתי.

 • העורך

  אתה משווה את הקבוצה ההיא למנצ'סטר יונייטד? 2 תארים מול 5 (5!) במפעל החשוב מכולם.
  אלה 2 קבוצות שאסור להזכיר באותה נשימה - קבוצה שמתמחה בזכיה בגביע האנגלי, מול ברייטון וקריסטל פאלאס, מול הקבוצה עם הכי הרבה אליפויות וגביעי אירופה לאלופות.
  דורפן, חזור לגולף.

 • רונן דורפן

  לעורך. ברייטון היא אחלא קבוצה! ברכות לזכייתו השניה הרצופה של סטיסי ג'י בתואר השחקן הנחשק של השנה על ידי ארגון אוהדי הכדורגל ההומוסקסואלים

 • דניס ברגקמפ

  עורך יקר, אתה, כמו ליברפול, חי בעבר! אולי היסטורית ליברפול גדולה מיונייטד. בסדר, מה בהווה? מה בחמש, עשר, חמש עשרה שנה האחרונות?

  הזכייה של ליברפול בליגת האלופות היתה הבלחה, נהדרת ומפתיעה, אבל הבלחה. איזו המשכיות היתה להישג ההוא? אליפות? עוד חצי גמרגמר ליגת אלופות?
  נאדה.

 • יונתן מעוז

  היי דורפן

  אתה חי בעבר, חצי מבין את זה וחצי לא.

  כן, אתה צודק, ליברפול כבר לא קיימת. יש שם איזו קבוצה שנושאת את השם הזה אבל זה כבר מותג וזהו.

  אבל מה שאתה לא מבין זה שגם יונייטד כבר לא קיימת והכדורגל האנגלי כולו כבר לא קיים (ספק אם אנגליה קיימת). יש שם איזו קבוצה שנושאת את השם הזה ואפילו פרגי, גיגס, סולסקיאר, סקולס ונוויל עוד שם. אבל הם כבר כולם כינורות משניים, חסרי חשיבות והקבוצה זה לא הם.

  בקושי אנחנו קיימים.

 • גיא

  היי יונתן.
  well put !!!

 • D! בארץ הקודש

  עברו רק שש שנים ואנחנו עדיין שם.
  יכול מאד להיות שיונתן צדק

Comments are closed.