אינטיליגנציה רגשית

האכזבה בסיום התיקו 1-1 עם צ'לסי באולד טראפורד נפרטה כעבור כמה שעות לתחושות מורכבות יותר. תחושות שהן כל כך מורכבות שרק אוהד כדורגל יכול להבין.

למשל תחושה של "שביעות הרצון מכך שיש אכזבה". אם למשפחת קופי האדם יש יתרון על בעלי חיים אחרים בכך שיש לחבריה מחוג תחושות שבוחן רצונות גשמיים סתם (ראה הבעיה הפסיכופיסית), אז אוהדי כדורגל מטפסים אל מדרגה גבוהה יותר. הם בוחנים את מחוג התחושות הזה בתחושות מדרג עליון יותר. סתם אנשים היו אומרים רק "השתפרנו לעומת השנה שעברה".

או למשל התחושה "שהיה כאן משחק עונה אמיתי בין גברים". היכולת ליצור קבוצת ייחוס שהקבלה אליה מבוססת על אומץ והערכה הדדית. וההערכה לדרך המאבק על פני תוצאתו הסופית. 

או תחושה פרטית עמוקה שיש לי כלפי רומאן אברמוביץ'. יש לו פנים כל כך יהודיות ועיניים כל כך עצובות, עד שלבי נמס כשאני רואה אותו ואני שוכח שהוא מממן את צ'לסי ואת מצבו הכלכלי הכללי. הוא מזכיר לי ילד בשם אוסקר אותו מעולם לא פגשתי אבל שלחתי לו מכתבים. זה היה בכיתה ז' וביקשו מאתנו לכתוב מכתבים לילדים של מסורבי עליה בברית המועצות. הילדים הללו למדו עברית מהוריהם במחתרת. הק.ג.ב החזיר את המכתבים עם חותמת דחייה. אולי אוסקר הוא אחד האנשים השמנים שמקיפים עכשיו את אברמוביץ' בתא הכבוד? רק כדורגל יכול להוציא אמפטיה כזו כלפי היריב.

 וגם התחושה שעם כל העוצמות הרגשיות של המשחק נגד צ'לסי "יש עכשיו אברטון ביום רביעי". כלומר שלוות נפש ותפישת מציאות והכפפה של הרגש למציאות הזו ולמעגלי החיים. ההבנה כי מין העפר באת ואל העפר תשוב ובכל זאת נשארו עוד 24 מחזורים לסיום.

אני חושב שרק לאוהדי כדורגל יש אינטיליגנציה רגשית שכזאת. אני פשוט מרחם על גברים אחרים. אני חושב שכל בחורה יפה ואינטיליגנטית בודאי רוצה אוהד כדורגל.

יושבים סביב מדורת השבט, ערב יום קרב גורלי (כמה מהשערים האהובים של יונייטד)
כדורגל נחות

9 Comments

עזי ד 27 בנובמבר 2006

דורפן
באיחור ניכר תרשה לי להגיד שאני שמח שלא צריך לחפש אותך יותר באתר זה או מגזין אחר (קשה לעקוב אחרייך למרות שאני מתעדכן לפעמים מהגרמני) ואפשר לקרוא אותך בבלוג. יופי. נכנסת מיד למועדפים שלי וזה לא דבר קל.
אתם עומדים לקחת את האליפות השנה (אני אומר את זה מהקיץ) למרות המשחק הלא מרשים אתמול, ולמרות חוסר חיבתי לקבוצה שלך קראתי אפילו את המאמר המצויין על הגולים הגדולים שלכם. אבל אתה חייב לזכור דבר אחד, "יונייטד" יש בכל חור באנגליה, היונייטד ב-ה"א הידיעה זו רק קבוצה אחת, שזהו כינוייה הרשמי בספר ההתאחדות לכדורגל. לידס יונייטד. ואם כבר הראת את הגול הכביר של הצרפתי ההוא שעבר מלידס למנצ'סטר, הוא ממוקם במקום ה-24 ברשימת כל הזמנים של לידס יונייטד, מה זה אומר על הקבוצה שלכם שגם אני חייב להודות גדולה יותר?
טוב, זה היה בשביל להזכיר לך נשכחות, אחלה בלוג.

נ.ב שווידלר נמצא על הקו מוסקבה – תל אביב, מחלטר בכל מיני מקומות, ייתכן שממשיך להיות מועסק על ידי שרות ריגול כלשהו וכמו שהגיב כבר מישהו לא היה מדורג עד כדי כך גבוה. אפילו ניצחתי אותו פעם ואני שחקן סביר, לא יותר.

פידל 27 בנובמבר 2006

חבל שלא התייחסת לרגע המחפיר שבו דרוגבה נפצע בכניסה פראית (אחת מיני רבות של היינצה שבשנה שעברה התפעלתי ממנו ולאחרונה סר חינו בעיני ואני אפילו מתחיל לתהות אם נבחרת הרוגבי הארגנטינאית לא זקוקה לשירותיו.אברה היה לא רע כלל כמחליפו)והשופט לא שרק ויונייטד לא הוציאה את הכדור לחוץ והמשיכה בהתקפה שנבלמה וגם לאחר מכן כשיונייטד שבה והשתלטה על הכדור עדיין אף שחקן של יונייטד לא העלה על דעתו לעצור.
חבל ולא אופייני ליונייטד.

רונן דורפן 27 בנובמבר 2006

לפידל… כמובן שאני חשוד כשאני מגן על יונייטד במקרה הזה… אבל:
בתחילת השנה הסכמת כל המנג'רים בפרמייר ליג הוסכם כי מהשנה כי רק השופט יעצור את המשחק לשם טיפול בפצוע.
השינוי נועד למנוע התחזויות.
העניין עלה על סדר היום לאחר השער של טוטנהאם נגד ארסנל בשנה שעברה, כשטוטנהאם לא עצרה את המשחק וכבשה שער כששני שחקני ארסנל שוכבים על הדשא.

רונן דורפן 27 בנובמבר 2006

לעוזי – תודה וטוב לשמוע ממך.
מה כולכם רוצים משווידלר? הוא ייצג את ישראל באולימפיאדה אני חושב…
אבל מה אתה אומר על השדר בערבי בגול של ואן ניסטלרוי. לדעתי שידור ערבי משובח עולה אפילו על ברזילאי…

דניס ברגקמפ 27 בנובמבר 2006

הגעתי למסקנה שעדיף לקרוא אותך כאן, לא רק בגלל החתרנות לעומת המסחריות של 'וואלה', אלא בגלל הלינקים.

עזי ד 28 בנובמבר 2006

אין ספק, שידור נהדר. בכלל השדרים הערביים יודעים לרגש, אני לא אשכח את העליה של מצרים לגביע העולם 1990, רק בגלל השידור מעביר הצמרמורת – וזה עם ידע מאוד בסיסי בערבית, לפעמים לא צריך להבין כדי להבין.

גיא 28 בנובמבר 2006

שלום רונן.
שמחתי לגלות את הבלוג הזה. אני קורא אותך כבר שנים וסוף סוף אפשר להפסיק לחפש רשימות שלך באתרים הגדולים. פשוט באים הנה. מעולה.

לגבי הרשימה – יונייטד השנה היא קבוצה של דם יזע ודמעות. הם יודעים שהם יצטרכו לעבוד קשה בשביל הנצחונות והם מוכנים לזה. אין להם דרוגבה, באלאק ושבצ'נקו שיכולים לעזור להם לגנוב משחקים.
בטווח הארוך – זה ישתלם. כי לעבודה קשה אין יום רע.
וחוץ מזה – צ'לסי יכולה לקחת עוד 10 שנים ברציפות אליפות והיא לא תשתייך למעמד האצולה של הכדורגל הבריטי. ניצחון על ליברפול או ארסנל חשוב לאוהד יונייטד אמיתי עשרות מונים על כל משחק בודד מול צ'לסי.

ענבר 28 בנובמבר 2006

פיטר קניון לא מתעניין כלל בסוגיית "מעמד האצולה של הכדורגל האנגלי".מה שמעסיק אותו הוא כמה יפנים וקוראנים וסינים ירכשו חולצות של צ'לסי.הוא אגב מעריך שב-2014 צ'לסי תהיה גדולה מיונייטד כמותג עולמי.(והוא יודע ממקור ראשון איך התהליך הזה התרחש ביונייטד במהלך שנות התשעים)
וכפי שכתבו באנגליה לאחר המשחק :המחליפים של צ'לסי היו רובן וקול והמחליפים של יונייטד היו אושיי ופלטשר.ואידך זיל גמור.

מאיר 29 בנובמבר 2006

קודם כל, כל הכבוד שנכנסת למועדפים של עזי ד. הרבה אנשים חולמים על הישג כזה.
בלי קשר לפוסט, מה דעתך על כדורגלן העונה לקנווארו? וונגר טועה לדעתי כשהוא אומר שהנרי היה צריך לקבל את הפרס. למעשה הוא סותר את עצמו. הוא אומר שהגביע העולמי לא צריך להיות מדד כי שם לא משחקים את הכדורגל הטוב ביותר, אבל מצד שני אחת הסיבות שהנרי צריך היה לזכות לדעתו היא הגעתה של צרפת לגמר.
לדעתי המדד העיקרי צריך להיות דומיננטיות בזכייה באליפות ובצ'מפיונס ליג. הנרי הגיע בקושי למקום הרביעי בליגה. לפי הקריטריונים של וונגר זה צריך היה להיות רונלדיניו, למרות גביע עולמי חלש. גם לדעתי, נראה לי.

Comments closed