תהליך לא קורה מאתמול להיום. מדי פעם צריך לסכם. אנחנו בסוף שלב הבתים בשנה ה-14 לקיום ליגת האלופות – שהביאה לביטול מפעל לאלופות והחלפתו במפעל בו רוב הקבוצות אינן אלופות. שום קבוצת 14-G, ארגון הלובי של שמגן על האינטרסים של הקבוצות העשירות של אירופה, לא הודחה בשלב הבתים של ליגת האלופות השנה. שמונת אלופות הבתים כולן בין עשרים הקבוצות העשירות של אירופה.

כל אלופות אירופה מאז נוסד ה14-G השתייכו לארגון הזה – ריאל מדריד, ברצלונה, מילאן, יובנטוס, באיירן מינכן, דורטמונד, אייאקס, פורטו, מנצ'סטר יונייטד וליברפול. השנה יש מועמדת באמת ריאלית שלא מהארגון הזה. אבל זו צ'לסי, וזה רק בגלל שהכסף הישן מסתכל בעין עקומה על הכסף החדש הגדול ממנו. נעלמו האלופות הרומנטיות של פעם – סטיאווה, נוטינגהאם, הכוכב האדום בלגרד, המבורג, סלטיק. או קבוצות כמו מאלמה וברוז' ופנתיניקוס שהצליחו להגיע עד משחק הגמר.

והרוח הספורטיבית. מה נהיה ממנה?

בעולם שמבוסס על כסף יש חכמים ויש פראיירים. לא מפתיע אותי שצ'לסי ומילאן מרשות לעצמן להפסיד משחקים אחרי שכבר עלו, למרות שלתוצאות עדיין יש משמעות לגבי גורל העולות מבין הקבוצות האחרות. ולעומתן אנדרלכט והמבורג משחקות כמו שאבא ואמא אומרים שצריך לשחק.

 

עוד סימן לכך שאין כדורסל בארץ (למי אכפת שביופורד מוחלף?)
ליברפול והשייח אל מקטום (הופיע בגלובס)