הניצחון של שחר פאר על גולובין

טניס, כידוע, הוא לא ענף הספורט החשוב ביותר. כדורגל הוא ענף יותר גדול. גם פורמולה 1 וכנראה גם כדורסל. אבל בנשים טניס הוא כן הענף הגדול ביותר. הטניסאיות המובילות בעולם הן גם הספורטאיות המובילות בעולם וגם בין העשירות ביותר.

הגברת טטיאנה גולובין היא לא טניסאית מהחמישיה הראשונה. אבל היא מדורגת מספר 23, כשהיא רעבה, כשהיא במומנטום של סבוב שלישי בגרנד סלאם והפריצה לצמרת הגבוהה בהישג ידה, וגם בעמדת שליטה במשחק מול פאר. שחקן רעב במומנטום, כשהפריצה לצמרת מול העיניים שלו, זה לא דבר נעים לפגוש בו בטניס.

היו, וישנם ספורטאים ישראלים מאד מוכשרים וטובים. אבל כבר בשלב מוקדם זה אני לא מוצא מקבילה מנטלית לשחר פאר בספורט הישראלי.

מוחמד עלי בן 65 (הופיע בגלובס)
חידון מספר 6

3 Comments

דוריאן 20 בינואר 2007

כדורסל, פורמולה 1.. אינם יותר חשובים מטניס.
את מי מעניין כדורסל ? נכון, על הנייר את כל ארה"ב
ואירופה, אבל אתה יכול להשוות בין הפופלריות של המשחק לזה של כדורגל בגרמניה ובצרפת ובמזרח אירופה ?
רגבי וקריקט הם שני מתחרים חזקים.
קריקט – בגלל שה"סאב קונטיננט" (הודו. פקיסטן, סרי לנקה)גם הם בעניין, ורגבי (יוניון) בגלל היותו בצמיחה אדירה באירופה ובעולם ( איטליה וארגנטינה)

עמלק 20 בינואר 2007

בהקשר זה זכור לטובה מלך הסלים של הכדורסל הישראלי בכל הזמנים, דורון ג'מצ'י וההחלקה שגמרה לצהובים את הסיפור מול אסטודיאנטס.
כמה סלי ניצחון שהוא לא יקלע (חצי ואפילו שלושת רבעי מגרש), הוא תמיד ייזכר בזיכרון הקולקטיבי כלוזר. כמדומני, הוא גם מעולם לא זכה בהישג רציני (אם לא לוקחים הישגים בארץ, אפילו בשנות ה90, ברצינות).

RC 4 בפברואר 2007

מיקי ברקוביץ, אולי, שעליו נאמר "ראיתי אור בהיכל, נכנסתי לראות מה קורה, וקלעתי סל ניצחון".

Comments closed