תושייה (חגיגות פראיות בשורותינו)

אלכס פרגוסון לעולם לא מודיע שהוא בונה קבוצה חדשה. הוא אולי מספר על זה אחר כך בהוצאה מחודשת של הספר שלו. ולכן זה היה הרגע ששכנע. לא 65 שערי הליגה שקדמו לשער של ג'ון אושיי. לא היכולת של כריסטאינו רונאלדו. לא הקיץ האינדיאני של סקולס. ולא מאזן 22 שלוש ושלוש. אלא דווקא המשחק הזה. במקום בו יונייטד הכי שנואה. בו רוי קין סיים את הקריירה בקבוצה. כשהיא חוטפת פיזית. מאבדת את רוני ואברה פצועים. מאבדת את סקולס החושב. מחפה בכוחות אחרונים על ואן דר סאר בכדי להוציא נקודה.

אבל מה שמאפיין קבוצה אלופה זה לא מלחמה על כל כדור במצבים הללו. אפילו לא שקט נפשי. סקולס איבד את זה ברגע מכריע. אלא זו תושייה. כשריאן גיגס, אחרי 699 משחקים ועוד 91 דקות בבוגרים, מסביר לרונאלדו איזה כדור עונשין הוא רוצה ממנו הוא אומר דבר פשוט: "אתם יכולים לשלוט פיזית במשחק. אתם יכולים לשחק הרבה יותר טוב מאיתנו. אבל אני ריאן גיגס, אני הילד שעלה לפני 16 שנה לבוגרים בכדי לחסל את ההגמוניה של ליברפול, אני עדיין כאן, יש לי יש שמונה אליפויות אנגליה ואיש מעולם לא השיג תשע. ואני יודע בדיוק מה עושים עכשיו".

חידון מספר 12 (נוסעים לאפריקה)
לא משחק כדורגל. בלדה!

17 Comments

יוסי 3 במרץ 2007

גיגסי בודאי יאשר שזו תהיה האליפות הפחות משכנעת של יונייטד בתקופתו.
מזל ועוד מזל ועוד מזל ויכולת ? בינונית להחריד.

רונן דורפן 3 במרץ 2007

אתה טועה מסיבה אחת.
יונייטד מעולם לא זכתה באליפות מול קבוצה חזקה יותר מזו של צ'לסי הנוכחית.
זכיות בהפרשים של 18 ו-12 נקודות בתחילת שנות ה-2000 הן קלות כשהליגה חוששת ממך. העונה הזו החלה כשאיש לא חושש מיונייטד.

Danny 3 במרץ 2007

If United won this kind of a game, you must recognnize a champion team in the making

רועי 3 במרץ 2007

אכן שוב הוכחנו שבמשחקים הגדולים אנחנו לא נמצאים.

אבל…

ביום בו מבקיע השער, המנצח, בדקה ה-92, בניגוד מוחלט למהלך המשחק, ב-10 שחקנים, הוא לא אחר מהכשרון העולה ג'ון "הכדור יפגע בי, אל תדאגו" אושיי – אתה יודע שבאמת קיימת השגחה עליונה.
והיא הפרגוסון.
אמן.

תומר 3 במרץ 2007

מזל לבדו לא מביא אליפות, מה גם שלדעתי הליגה האנגלית חזקה יותר משאר הליגות הבכירות השנה.

כנראה שבכל זאת יש משהו ביונייטד מודל 2007..

birdman 3 במרץ 2007

יוסי! המזל הולך עם הטובים יוסי!
כשזה קורה פעם אחר פעם זה כבר לא מזל. מסתמנת כאן מגמה של אופי ושל Mancunian grit!

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 3 במרץ 2007

התגובה המיידית שלי אחרי השער של אושה – "יש אליפות", כי במשחק שבו אנחנו לא עוברים את החצי, בבית של היריבה השנואה שמבחינתה להרוס לנו את האליפות יהפוך את העונה שלהם למוצלחת, זמן פציעות, 10 שחקנים… ובכל זאת אנחנו מנצחים, זה אומר הכל.
אבל….
צ'לסי עוד פה. והיא לא מתכוונת להרפות. ראיתי אותם מול פומפיי. החברה רציניים.
ויש עוד משחק נגדם בלונדון, ואם נניח שיונייטד עוד ישמיטו פה ושם נקודות…, בקיצור – אני רחוק מלהיות רגוע.

ועוד, אני מסכים שאם ניקח אליפות – זו תהיה אחת המתוקות שבהם. נגד יריבה חזקה מאוד, ובעונה שלא ציפו מאיתנו לכלום.
אגב, רצף הנצחונות הזה, בלו"ז צפוף כל כך מחזיר אותי לימי עונת 99 החלומית. גם שם זכור לי רצף דומה, בשלב מתקדם יותר של העונה.
והניצחון על קבוצה "גדולה" בביתה בשלב הזה של העונה מבשר טובות לדעתי לגבי הפינאלה הצפוייה לנו. גם באירופה.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 4 במרץ 2007

המזל היה שוב לטובתנו אתמול, לליברפול הגיע כניראה לנצח, ההצלה של ואן דר סאר על קראוץ' היתה מדהימה.
מרכז השדה של מנצ'סטר שוב נדרס ע"י זה של ליברפול וזאת למרות משחק חלש של ג'אררד שרק אלוהים יודע מה עובר עליו, כמו על ווין רוני …
לארסן היה חלש מאד כמו בשלושת המשחקנים האחרונים.
אני לא מצטער שהוא עוזב, סאהא לטעמי שחקן יותר מעניין ואקטיבי עם הכדור.
אני עדיין חושב שאושה במרכז השדה יחד עם סקולס וקארייק זה הפתרון. רוני ורונלדו באגפים וסאהא לבד בהתקפה. ויש עדיין את ראיין גיגס שיכול להצטרף ולשנות המשחק.
אני מתחיל לחשוש שמכיוון ש- SAF לא מאמין בסאהא כחלוץ בודד ולא רוצה להשאיר על הספסל -לא את רוני ולא את גיגס ממשיך להמר על מרכז שדה חלש (אין מה לעשות סקולס הנפלא הוא מתקל גרוע) שבו גם הוא וגם קארייק צריכים לעשות הרבה עבודת הגנה ולא באים לידי ביטוי.
רק אני רואה את זה ? מה אתם חושבים ?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 4 במרץ 2007

פרגי מדבר על שלוש החתמות גדולות בקיץ אבל מצב הסגל (לו מקארי התייחס במילים קשות השבוע למצב של יונייטד בהקשר של שחקני הספסל) מחייב לפחות שישה או שבעה שחקנים חדשים.
בעוד שההגנה נמצאת במצב מצויין (סביר שפוסטר יצטרף לקבוצה בקיץ וצמד אחים ברזילאים חתמו ושניהם מגינים מימין ומשמאל) המצב בקישור ובהתקפה בעייתי.
פרגי חייב לשלוח את גיגס וסקולס לספסל ולהשתמש בהם בעת הצורך,כלומר נדרשים שני שחקנים ברמתם שיחליפו את הצמד.נדרש קשר אחורי ברמה עולמית,ושני חלוצים חדשים (ולא ברור איך קבוצה כיונייטד אמורה להסתדר עד סיום העונה עם שניים וחצי חלוצים)
ואם רונאלדו יעזוב – אז באמת יונייטד בצרות.(פרגי יחתים את נאני הפורטוגזי יפתח אותו שנה שנתיים רק כדי לגלות שכמו רונאלדו גם נאני חולם על ספרד)

רונן דורפן 4 במרץ 2007

כולכם השתגעתם? כולכם מלאי עצות לפרגוסון עכשיו? מישהו חושב שבאופן ריאלי אפשר היה לנצח יותר מ-23 מ-29 משחקים עד עכשיו. לא קנטונה ולא בקהאם הובילו אותנו להישג ליגה כזה.
אחי אוהדי יונייטד בארץ הקודש. אחרי ניצחון באנפילד נהוג לברך שהחיינו (ויש המוסיפים הלל) ולא לבלבל את המוח על אילו שחקנים חדשים צריך או לא צריך.

אבל אגב קישור אחורי. אחד הרעיונות הטובים יותר ששמעתי הוא להחזיר בשנה הבאה את פיליפ נוויל. הוא פשוט ביצע עליית מדרגה ויש לו עוד 3-4 שנים לתת.

לון 4 במרץ 2007

זה נכון שכל הסימנים מעידים על אליפות, אבל צריך לזכור שזה אף פעם לא גמור, עד שזה לא גמור. בעבר אנחנו הגענו מאחור וחיסלנו את ניוקאסל וארסנל, אבל לצ'לסי יש פוטנציאל דומה לפיניש אדיר. את שלב הסיכומים (עונה גדולה או בינונית וכו') כדאי להשאיר עד שהאליפות תוכרע ולא רגע אחד קודם.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 4 במרץ 2007

פיל נוויל ?
אני מקווה שמדובר בבדיחה לפורים.

מת'יו את'רינגטון 4 במרץ 2007

מנצ'סטר יונייטד תהייה אלופה, הכל טוב ויפה, אבל הרומנטיזציה נכתבה מנהמת ליבך האדום. אין לשער קשר לכדורגל או להיסטוריה, סתם מזל. ובכל מקרה, עם השתי נקודות האלה ובלי יונייטד תיקח אליפות.

יונתן 6 במרץ 2007

זהו, עכשיו אתם יכולים לחגוג.
לא הניצחון בשבת ולא הגול של אושיי.
אלא ידיעה קטנה שיצאה היום ממגרש האימונים של יונייטד – יום שלישי, 6 במרץ אחה"צ:
דארן פלצ'ר גמר את העונה בגלל פציעה בקרסול.
הסיכוי היחיד של צ'לסי – כנראה מעין נאמנות סקוטית מוזרה של פרגוסון למדינת המוצא שלו בכל מחיר, והבאג היחיד שלו העונה – ירד מהשולחן.
תהנו. יש לכם שנה. (כי בשנה הבאה ארסנל).

ביל שאנקלי 7 במרץ 2007

לא יאמן איזו שמחת עניים עלובה אפשר למצוא בתגובות שלמעלה. ועם כל הכבוד, הרי גנבתם את הניצחון הזה בלי זכרון אחד לקחת הביתה, לא שוער שהשתגע , לא בלם עם תחבושת ספוגה בדם, לא שער הרואי כמו של קנטונה בגמר של 96, סתם, דחקה, עליבות, מזל של פושטי יד. על מה כל הגאווה לעזעזל. זה ניראה כמו מזל שבוזבז, לשווא, כי הרי בכל מקרה תצלח דרככם מול צ'לסי. יש כאן באנפילד תחושה שאתם עוד תזכרו מרה ברגע הקלוש של אושיי, ומן הסתם זה יקרה השנה בגמר הצ'מפיונס, כשבאמת תצטרכו עליבות שכזאת בשביל להכנס מחדש להסטוריה. למי ששכח, מלאכי הספורט מחלקים את המזל במנות קצובות. ושלא תגידו שלא קראתם את זה כאן, אצל דורפן

גיא 8 במרץ 2007

היי ביל, קצת מוזר לשמוע את זה מאוהד קבוצה שעלתה השבוע שלב בצ'מפיונס רק בגלל השמטת שוער במשחק הראשון…
בכל מקרה, שיהיה לכם בהצלחה במוקדמות הצ'מפיונס גם בשנה הבאה.

שחר 9 במרץ 2007

אחים יקרים!
העונה מנצ‘סטר יונייטד משחקת כדורגל מהנה ושוטף
ובניגוד לשנים קודמות מנצחת את כל הקבוצות הקטנות
שהם בסופו של דבר מעניקים אליפות
יש לנו חולשה בקישור האחורי ולכן אנחנו מתקשים במשחקים נגד הגדולות,ולכן פרגיסון רצה את הארגרביס
מקווה לסיום טוב למרות מכת הפציעות
שחר

Comments closed