חידון מספר 15 (האנגלים באים)

1. את מי ניצחה אנגליה בחצי גמר גביע העולם ב-1966? 

2.  כמה שערים כבש ווין רוני ביורו-2004?

3. באיזה מונדיאל היה מלך שערים אנגלי?

4. איפה נולד אואן הארגריבס?

5. מי הייתה הנבחרת הראשונה מחוץ לאיים הבריטיים לנצח את אנגליה?

6.  ומי כבש שלושער להונגרים כשהונגריה ניצחה את אנגליה 3-6 בוומבלי ב-1953?

7. מי מינה לראשונה את דייויד בקהאם לקפטן הנבחרת?

8. מי היה הכדורגלן שחקן השחור הראשון בנבחרת אנגליה?

9. ומי היה הקפטן השחור הראשון?

10. ומי כינה את הארגנטינאים "חיות"? 

לתשובות הנכונות 

אנגלו-פלשתינה (הופיע בשם המשחק)
לראות את ישראל בפאב אנגלי

7 Comments

מת'יו את'רינגטון 25 במרץ 2007

8 מ10, וזה גם השיא שלי בחידונים האלה

רונן דורפן 25 במרץ 2007

כל הכבוד. ולכן אכבד אותך בשאלת בונוס… באיזה טורניר בינלאומי (אליפות עולם או יורו) הצליחה אנגליה לנצח את הנבחרת המארחת?

עזי ד 26 במרץ 2007

רונן, אני מרגיש שהשאלון הופך לקל, יחסית. אני מוציא עשיריות בלי בעיה. תן יותר שאלות מאתגרות באמת כגון חמש זהב באולימפיאדת טורינו או מה עוד המציא ג'יימס נייסמית'. ואגב כדי לא לקלקל למת'יו אני לא אענה על שאלת הבונוס אבל רק רוצה להוסיף שצרפת מעולם לא ניצחה מארחת במונדיאל או יורו, וארגנטינה ואפילו גרמניה מעולם לא ניצחה מארחת במוננדיאל, אני לא מחשיב פנדלים. ברזיל, איטליה (וגם אורוגוואי ו..עשו זאת)

רונן דורפן 26 במרץ 2007

עוזי… גרמניה ניצחה פעמיים מארחת במונדיאל!
ראשית, את קוריאה ב-2002 ואפילו ראיתי איתך את המשחק?
שנית, וזו כבר התחכמות, מזרח גרמניה ניצחה את מערב גרמניה במונדיאל אותו אירחה מערב גרמניה…

עזי ד 26 במרץ 2007

וואלה. חיכיתי שתביא לי את מזרח ניצח את המערב כהתחכמות מפולפלת, אבל פרח לי המונדיאל המושחת של דרום קוריאה. פישפשתי אחורה. כפי שאמרתי לאוסטרלי הזיכרון יכול לתעתע.
ואגב, לא יודע אם ראית את התגובה לשרשור על אוגנדה, אבל מלבד אגוף ואקי-בואה כמובן יש להם ארד ב-400 מטר ב-96' (דייויס קאמוגה). מייקל ג'ונסון זכה בזהב.

רונן דורפן 26 במרץ 2007

טוב… אנחנו לא נעשה מזה עניין. טכנית קוריאה הייתה רק חצי-מארחת ומזרח-גרמניה הייתה רק חצי- גרמניה או אולי גרמניה אחרת.

אגב… אפשר ליצור מזה שאלת טריוויה יפה. באיזה מונדיאל גרמניה הפסידה שלוש פעמים וגם לקחה את הגביע העולמי?
קראתי בעניין גדול על אוגנדה. תספר על זה יותר. האם נסעת לעבודה? לטיול? זה נשמע לי מדהים.

עזי ד 26 במרץ 2007

טיול נטו. כידוע לך אני חובב אפריקה לא רק בכדורגל וכשאני מצליח להשתחרר מכל המחויבויות ויכול לטייל אני מעדיף את אפריקה. גם ככה באירופה אני נמצא לא מעט. כשהייתי צעיר יותר טיילתי ביבשת ונשביתי בקסמיה (בעצם עוד כשקראתי את לובנגולו מלך זולו בילדותי) וזה חידק שלא מרפה. לפני שנה וחצי לקחתי את הבת הבכורה שלי לטיול בת מצוה בטנזניה, לפני שנה הייתי באליפות אפריקה במצרים (גם נעם שיזף, שראיתי שמגיב פה היה איתי. לא יודע אם יצא לך להכיר אותו, איש מקסים). השנה זו היתה אוגנדה , אחרי שמקום העבודה שלך לשעבר החליט למחוק לי ימי חופשה בדיוק בזמן האידיאלי לטייל שם.
כפי שכתבתי כבר מדינה עם אנשים חמים ויפים, שלא קולקלו על ידי המערב. עדיין. נופים מרהיבים, בעלי חיים משתקמים אחרי תקופת אידי אמין, שמירת הטבע כיום מתקדמת בצורה מרשימה וזהו ה מקום לראות שימפנזים וגורילות בטבע.
אמנם התל"ג 300 דולר לנפש, 1/60 מישראל, אבל יחסית המדינה סמי-דמוקרטית, נשיא מתקדם (שלהבדיל מאחרים סביבו מכיר בבעיה של האיידס ופנה לנשים: 'אל תקיימו יחסי מין בלי הגנה' והקים קליניקות לטיפול במחלה). 80 אחוז מאנשים גרים בכפרים וחיים מהאדמה, ויש מים בשפע עצום, וכשאתה נוסע לא בקמפלה או בשמורות אלא פשוט בארץ, זו אפריקה של פעם. כולל ילדים שרובם לא ראו אדם לבן. חוויה עצומה.
כמו בהרבה מקומות ברחבי האימפריה חולים באוגנדה על כדורגל אנגלי. חוץ מהמשחק המקומי שכתבתי עליו יצא לי לראות את טוטנהאם-ארסנל בגביע הליגה באיזה פאב מקומי (ארבע דרגות של אלכוהול מופק מבננות, כשתיין קטן מאוד אני לקחתי את הכי קלה, אבל הדרגה הכבדה היא פשוט ספירט-בננות). הרבה מאוד אנשים סתובבים להם במהלך היום-יום עם חולצות – מועתקות ומזויפות – של מייקל אואן במדי אנגליה, כנראה הגיע איזה משלוח לפני כמה שנים וקצת בקהאם, וגם של הקבוצה שלך. יש גם צ'לסי וארסנל (משום מה לא ראיתי לידס), אבל הרושם הוא שאהדה לכדורגל שמחוץ למדינה נתונה לנבחרת אנגליה ולזאת שתמשיך לארח באולד טראפורד גם אחרי השלמת וומבלי. שום מקום לא מושלם.

Comments closed