האוהד מודע לבעיות, אבל משכנע את עצמו שהאליפות בכיס

אין בכלל שאלה שהאבדן של נמניה וידיץ' יכביד מאד על יונייטד ביישורת. אבל הצרה האמיתית כרגע היא רוני. כאוהד אתה מת על רוני. בשיאו הוא כדורגלן מרגש. השמן שרץ עם הרזים.  פילון שיודע לשחות. אבל ווין רוני רחוק מאד מהמקצועיות הנחוצה להוביל קבוצה כמו מנצ'סטר יונייטד. והבעייה הספציפית כרגע היא שהוא מתאושש לאט מאד מכל תקופה מחוץ לכדורגל מקצועני.

מילא חופשות, אבל העניין הזה שנקרא נבחרת אנגליה הוא קטסטרופה. רוני לא בנוי לשבועיים ללא משמעת, ללא אורח חיים ספורטיבי וללא נוכחות של כוח אדם מקצועי. לפני ישראל הוא כבר הראה סימני התקדמות. שיחק פשוט. התאים את עצמו לרונאלדו. הקשיב לגיגס וסקולס. הכל התנדף.

אבל אתמול היו ליונייטד את שתי תכניות ההתקפה שלה בכשרות מלאה. וכששתי תכניות ההתקפה מתפקדות במקביל זה כמעט תמיד ייגמר בשלושה-ארבעה שערים.

את תכנית ההתקפה הראשונה הגו חכמי האי מאדיירה שבאוקיאנוס האטלנטי במהלך משחקי הקלפים של אחר הצהריים. כלומר "כריסטיאנו רונאלדו קח הכדור ותכניס במנוולים הללו קצת יראת אלוהים". ותדעו לכם: כמה שהעולם נעשה מודרני יותר והסכנות מורכבות יותר, הדבר שאנשים עדיין הכי חוששים ממנו הם איתני הטבע. הוא עובר כסופה. עוקר מערכים טקטיים ממקומותיהם. מפזר מגינים לרוח. משאירם לזחול לבדם אל תחנת האיסוף. עליתי לתורה בבר המצווה שלי בבית הכנסת של כפר ויתקין בפרשת בלק. זה היה ב- 11 ביולי, בשנה הרביעית לפני הולדת האיש ממאדיירה, אבל אחת משורות ההפטרה כבר ניבאה את העתיד להתרחש: "כאריה בבהמות יער ככפיר בעדרי-צאן אשר אם עבר ורמס וטרף ואין מציל" ובהמשך "ועשיתי באף ובחמה נקם את-הגוים אשר לא שמעו".

תכנית ההתקפה השניה היא האתיקה הפרוטסטנית. סקולס מקבל כדור. מסמן לאיזה ווסלי בראון לשפר לפנים. מחזיר כדור לקאריק. מסמן לפארק להתקדם באגף. מקבל כדור חזרה מקאריק. בודק שרוני לא בנבדל. מרוויח עוד מטר. מפעיל את גיגס, זז שני מטרים הצידה ומרוויח עוד מטר. וחוזר והולך וחוזר. היו שנים שבקהאם וגיגס שלטו באגפים ורוב השערים באו מהם. אחר כך העניין היה להביא את הכדור לואן ניסטלרוי וכיום האיש הגדול הוא רונאלדו. וסקולס ממשיך להניע את ההתקפה. כמובן שיש עוד שחקנים בפרמייר ליג שיודעים לארגן הנעת כדור. אבל מקללה עושה את זה עד 40 מטרים מהשער. פברגאס עד 30 או 25. סקולס עד 20. ולכן הוא עדיין הטוב שבהם. השערים שלו עניין אחר.

חידון מספר 16 (כי עכשיו טניס נשים באופנה)
אלופי טניס (וכנראה בענפים טכניים אחרים)

28 Comments

מאיר 31 במרץ 2007

אל תדאג – זה בכיס (לצערי הרב) – יונייטד משחקים נפלא גם בלי וידיץ' ורוני. וצ'לסי פשוט זבל. הם לא יצליחו להמשיך לסחוב על הפוקסים האלה.

Danny 31 במרץ 2007

Last year Ronaldo was great but not effective. This year he is both. He will lead them to the promised land

רוסיננטה 1 באפריל 2007

ראשית,ראינו השנה קבוצות שסוגרות את רונאלדו (בעיקר באירופה,ליל כדוגמא) וממיתות את המשחק של יונייטד.קבוצות שמאפשרות לו חופש פעולה סובלות.
נפלא לראות את רונאלדו מתבגר ומחפש את התכליתי אבל לא מוותר על הזיק הילדותי שבמשחקו.
הקהל של יונייטד נתן גם הוא מפגן עוצמה ששנים לא שמעתי וזה היה מקרה מובהק שבו קהל דוחף את הקבוצה ומוציא אותה מתוך התסכול שבו היתה במחצית הראשונה.מרשים ביותר.
המבחן ברומא הוא גדול בין השאר משום שליונייטד היתה עונת ליגת אלופות בינונית ביותר והופעות החוץ שלה היו חלשות.
סקולס נפלא וקרדיט גדול על כך צריך לתת גם לקאריק שמשחק הכי פשוט שאפשר וזה בדיוק הכדורגל שסקולס אוהב לשחק.
ממליץ לראות את השער השני המרהיב של ברצלונה אתמול.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 1 באפריל 2007

יופי של משחק התקפה של היונייטד אתמול.
"they are coming down real hard on them…"
התלהב בשדר ובצדק. הגול של סקולס פשוט ענק.
הפציעה של וידיץ' מאכזבת אבל בתכלס העמדה שלו היא אחת מאלה שבהן יש מחליף ראוי (בראון) ולמעשה למעט עמדות המגן הימני והשמאלי שבהן יש ליונייטד כיסוי טוב יותר (בראון/אושה מימין ואברה משמאל) אין עוד עמדה שבה ליוייטד יש מחליף כל כך טוב.
מזל גדול שהפצוע התורן הוא אינו קאריק, סקולס, גיגס, רוני וחס וחלילה רונלאדו…
אני קוויתי שפרגוסון ישחק נגד רומא עם 5 קשרים (אושה קשר הגנתי) עכשיו כבר ברורה שזה לא יקרה (כי הוא לבטח ישחק מגן ימני). רונן צודק לגבי רוני, טוב מאד שאין משחק נבחרת עד לסיום העונה… רוני פשוט לא היה מאופס אתמול .
שאלה:האם הזבל שראינו בשבת שעברה (ישראל-אנגליה) ומנציסטר – בלקבורן הם אותו סוג של ספורט ?
מה שראינו אתמול היה משחק כדורגל, מה הקשר לזבל של נבחרת אנגליה.
רונלדו ענק , בזכותו גם שהמצב יראה אבוד (הגנת ברזל של רומא או מילאן) עדיין טריק של רונאלדו והכדור יגיע לרשת (פארק, קאריק וסקולס נותנים תפוקה)
פארק מאד חד בריבאונד אחרי בעיטות עונשין , הגול אתמול היה העתק לשער השני שלו נגד בולטון.
גיגס כחלוץ שני ליד רוני ? לא אוהב את זה אבל כניראה שעד שסהא יחזור לכושר משחק אין הרבה מה לעשות . אני קצת מוטרד מהשילוב של רונלדו-פארק-גיגס בקטע ההגנתי( סקולס מתקל גרוע) נקווה שמנצ'סטר יגעו בכדור ביום רביעי.
0:0 ברומא יהיה תוצאה גרועה ! , יונייטד חייבים שער חוץ … תשאלו את ליון ואת נדב יעקובי…

לון 1 באפריל 2007

תענוג לראות איך כל שבוע יונייטד מכניסה שלישיות ורביעיות וצ'לסי כובשת איזה שער בודד.
אני מוטרד מאוד מההעדרות של וידיץ'.
אין לו מחליף ראוי. סילבסטרה מעולם לא היה בלם בראון הוא שחקן שהתואר בינוני גדול עליו.
יש יותר מידי פציעות והשמיכה (הסגל) קצרה מידי.
נעים לראות את סולשיאר ממשיך להבקיע. אתמול הוא היה החלוץ היחיד שהבקיע.
העניין הוא שעם כל הגמגום של צ'לסי, היא ממשיכה לנצח. השאלה אם נצליח לשמור על רצף הנצחונות המרהיב הזה.
רונאלדו ממשיך להיות אפקטיבי לצד הברק. השאלה האם גם באירופה יביא את זה לידי ביטוי. ביום רביעי מצפה לו מבחן אמיתי.
אני מסכים שחייבים להבקיע. הניסיון מלמד שרצוי מאוד לנצח. תיקו במשחק הראשון מקשה מאוד על היונייטד בגומלין.

רונן דורפן 1 באפריל 2007

אני דווקא מוטרד למדי מוידיץ'. הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר שלנו – ושורות המחליפים כמעט אזלו – גם נוויל בחוץ לתקופה, סילבסטרה בחוץ גם, ופטריס אברה עדיין פצוע. איפה פיליפ נוויל כשצריך אותו?

בהחלט לא מרושע 1 באפריל 2007

רונן ועוזי ראו תגובתי להשגותיכם למטה.

גם אני סבור שהגנת יוניטד נחלשה עתה באופן משמעותי, ביחוד שאף פעם לא הצטיינה מול יריבות מן המעלה הראשונה. יש מקום לדאגה.

רונן דורפן 1 באפריל 2007

לגבי הטרק האפריקנרי (אני מעביר את השאלה לכאן משום שבקרוב המערכת תוריד את הפוסטים הקודמים אל עמודים אחרים)…
זה דומה כמובן למסע המורמוני. המורמונים הוציאו מתוכם כמה ספורטאים מצויינים (כולל צאצא של בריגהם יאנג עצמו). האם ידוע משהו לגבי יכולתם הספציפית כחיילים?

עזי ד 1 באפריל 2007

עוד לפני המסע המורמוני היה בצבא ארה"ב, במלחמה נגד מקסיקו גדוד על טהרת המורמונים, דבר ייחודי בהיסטוריה האמריקאית. היו כמובן יחידות על טהרת הגזע (השחור, ה'אינדיאני') אבל זו היתה הדוגמא הבודדת ליחידה על בסיס דתי. למעשה חלק נכבד מהמסע הגדול מערבה של המורמונים מומן על ידי משכורות החיילים בגדוד הזה.
יש בהיסטוריה האמריקאית כמה וכמה מורמונים שהיו בתפקידים בכירים בצבא (רבים בחיל האוויר משום מה), כולל הגנרל ברנט סקוקרופט שהיה אחר כך היועץ לביטחון לאומי של בוש האב, ואחרים.
ללא ספק שבספורט ההצלחה שלהם חורגת מהאחוז שלהם באוכלוסיה (רונן, אפשרות לשאלת טריוויה נחמדה: מיהו גדול הכדורסלנים המורמונים, התשובה הרי מפתיעה מאוד). ובהנחה שהטרק האפריקנרי ובמסע המורמוני הפכו את הקבוצות הללו לספורטאים טובין יותר, האם זה אומר שפעם – בדורות אחרי יציאת מצרים – גם אנחנו היהודים היינו אימפריה ספורטיווית?
לגבי הקבוצה שלך, כבר שלוש שנים אני טוען שוויין רוני הוא אובר-רייטד (הנטייה האנגלית הנודעת להערכת יתר של שחקני בית בייחוד בדור ללא שחקנים גדולים) ושכריסטיאנו רונאלדו יהיה אחד הגדולים אי פעם. העונה מתחילים להגיד לי אנשים שזה נכון, לדעתי המגמה תגבר ככל שהשנים ייחלפו. אתם תיקחו את האליפות למרות וידיץ', השאלה היא איך תסתדרו עם טוטי ומנסיני וטדאי באלופות בשבוע הקרוב.

רונן דורפן 1 באפריל 2007

אנחנו ננקוט שם בטקטיקה המדריאנית.
השאלה באמת יפה – צריך למצוא לה ניסוח קצת יותר חד, כי תאורטית אפשר להתלבט בין השחקן שאתה מדבר עליו לדני איינג'.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 1 באפריל 2007

אני מציע לא לזלזל בווס בראון, אני לא חושב שהוא פחות טוב מוידיץ. הבעיה היא שפרדיננד משחק הרבה יותר טוב עם וידיץ ( השמאלי) מאשר עם בראון.
אני עדיין חושב שהבעיה ביום רביעי הולכת להיות מרכז השדה. אם מנצ'סטר לא יגעו בכדור אז תהיה בעיה להגנה.
קשה לי לראות את קאריק וסקולס מצליחים במשימה שסקולס וקין (מתקל טוב בהרבה מקאריק) נכשלובה שנה אחרי שנה.
נוויל אינו בחוץ לתקופה… הוא חוזר עוד שבועים וחצי.
אברה ? יהיה כשיר לרומא (לפחות על הספסל)
סילבסטרה ? אכן גמר את העונה ויש שיגידו טוב שכך…
וידיץ ? אני מקווה שיחזור אחרי 4/5 שבועות , אבל אני לא יתפלא אם הוא אכן לא יחזור העונה.

עמית 2 באפריל 2007

מוריניו יכול לדבר כמה שהוא רוצה על מזל.
שבעה מחזורים לסיום יונייטד כבשה 74 שערים,בשניים יותר ממאזן כיבושיה של צ'לסי בכל אחת מעונות האליפות שלה.

Gilad Bloom 2 באפריל 2007

The best Mormon tennis player,by the way, that i know of is Brad Pearce,he was a top 100 player on the ATP Tour in the 80's,reached the QF of Wimbledon in singles during the late 80's,can't remember which year,i played doubles with him more than once,he has 6 kids,he used to travel with his wife and all of hs kids every week on the tour(very unusual),never left them home,he is currently the tennis coach of BYU in Utah,i'm in touch with him and trying to send some Israeli players to his College but nobody wants to go because of the "Code of honor"(no booze and no girls in the dorms),Gilad

עזי ד 2 באפריל 2007

הכדורסלן שאנחנו מדברים עליו הוא מהגדולים בכל הזמנים ביבשת שלו. ומעולם לא שיחק בייסבול. ואף הלך לעולמו.
ואם היכל התהילה הוא מדד הרי שהוא שם מזמן ואיינג' לא, ומן הסתם גם לא יהיה.

רונן דורפן 2 באפריל 2007

עוזי.. הכדורסלן וסיפורו מוכרים לי. אם תשתמש בפונקציית החיפוש בצד ימין למטה – תראה שהזכרתי אותו בפוסט שכתבתי כאן לפני כמה חודשים. אני לא חושף את שמו בכדי להשתמש בכך בעתיד בשאלת טריוויה – כפי שהצעת!

ולמרות היכל התהילה, אינני משוכנע שהיה גדול מדני איינג'.

עזי ד 2 באפריל 2007

ברור לי שאתה מכיר את סיפורו רונן…הגזמת! רק חידדתי כדי לתת אפשרויות לשאלה. תיכף אחפש מה כתבת עליו.
בוא נאמר שעבור ילד שגדל בארץ בשנות השבעים הוא בשבילי גדול בהרבה מאיינג' (גם אם היכל התהילה היה אומר ההיפך בדיוק)

Huey Phillians 26 באפריל 2014

Hi Kit, that you are pretty right, appears like the Vauxhall agent did superior business in Central London. Those people cars are parked from the center with the street for certain, lots of on the wide streets in that component of London allowed these kinds of parking, and even now do although these days you have to pay (with the nose) for it. Is always that an expression in use in Usa?

keinath c5 12 במאי 2014

Hi, I solve deem this is an superb tangle locate. I stumbledupon it I will revisit up till now again because i have bookmarked it. Currency and freedom is the furthermost feature to change, may possibly you ensue full and continue to guide others.

http://www.emeraldgreenresort.com/ 23 במאי 2014

wonderful points altogether, you just gained a logo new reader. What could you recommend about your submit that you made a few days in the past? Any positive?

custom dog collars 23 במאי 2014

Hey very cool web site!! Guy .. Excellent .. Superb .. I'll bookmark your blog and take the feeds additionally¡KI am satisfied to search out so many helpful info here in the put up, we need develop more strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . .

Jon 23 במאי 2014

There's so many starter kits to choose from Greensmoke. I loved the fact it came with a wall adaptor as well, especially since I don't use the computer very often. Flavors are fantastic too.

Vegetable Seeds 28 במאי 2014

What i do not realize is in reality how you're not really a lot more neatly-appreciated than you might be now. You are so intelligent. You recognize therefore significantly in the case of this subject, made me in my opinion consider it from so many numerous angles. Its like women and men don't seem to be involved until it¡¦s one thing to accomplish with Woman gaga! Your personal stuffs excellent. All the time handle it up!

voyances 16 ביוני 2014

Just about all of what you point out happens to be astonishingly appropriate and that makes me ponder the reason why I had not looked at this in this light before. This article really did turn the light on for me personally as far as this particular issue goes. Nevertheless there is actually one factor I am not necessarily too comfy with so whilst I try to reconcile that with the actual central theme of your point, permit me see what the rest of your subscribers have to point out.Nicely done.

omega classic watch 7 ביולי 2014

well! More exciting content and fantastic

Maryalice Giambrone 8 ביולי 2014

Thanks for your post on this web site. From my own experience, there are times when softening upwards a photograph may provide the digital photographer with a little an artistic flare. Oftentimes however, the soft cloud isn't exactly what you had planned and can often times spoil an otherwise good photo, especially if you intend on enlarging the item.

Flyer 22 ביולי 2014

Optimieren Sie Ihre Druckdaten und erzielen Sie ein hervorragendes Druckerzeugnis, wir helfen Ihnen gern dabei.

playa del carmen real estate 7 באוגוסט 2014

Yesterday, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

mini storage 13 באוקטובר 2014

I'm still learning from you, as I'm making my way to the top as well. I definitely liked reading everything that is written on your site.Keep the posts coming. I liked it!

Comments closed