לילה מפרך

ההפסד הוא מאכזב. אבל סקולס איכזב יותר. ותדעו לכם שגיגס אכזב לא פחות מסקולס. הוא פשוט לא היה מורגש. אבל […]

ההפסד הוא מאכזב. אבל סקולס איכזב יותר. ותדעו לכם שגיגס אכזב לא פחות מסקולס. הוא פשוט לא היה מורגש.

אבל מה שהיה הכי מאכזב היה לראות כמה שחקנים במנצ'סטר יונייטד לא מתאימים לכדורגל אירופי. כלומר לא ממש יודעים להתאים את עצמם לקצב שונה, למדיניות שריקות שונה אפילו לאיצטדיון שונה. קאריק, ווסלי בראון, ג'ון אושיי, דארן פלטשר (כשנכנס) ואפילו ריו פרדיננד נראו ממש לא מתאימים למשחק מהסוג מהזה. חוסר ההבנה שלהם בחשיבות השמירה על הכדור היה ממש ארכאי. כנראה ששחקנים בריטים הם קצת כמו שוטרים איטלקים. וכבר לא יתקנו לעולם את דרכיהם הרעות.

מי לא אכזב? כלומר למה יונייטד עדיין בחיים?

ווין רוני כמובן לא אכזב. כידוע חלוץ קונה את עולמו ברגע. וההיסטוריה של ווין רוני היא ששער מצוין, כמו שכבש אתמול, יכול להצית אותו לחודש.

וכמובן רונאלדו. אני נשמע אולי כמו תקליט שחוק. אבל גם אם נדמה לכם אחרת הוא זה הציל את המשחק. זה לא שהוא עשה דברים גדולים מדי, מלבד בפעולה המבריקה בה הוציא לדרך את מהלך ההבקעה, אבל בשתיים-שלוש פעולות הוא שכנע את הרומאים שבכל זאת כדאי להם להשאיר כמה שחקנים בהגנה. עוד שחקן או שניים במתקפה האיטלקית ויונייטד הייתה קורסת.

גם ככה הבלגן היה עצום. וכבר לא אוהדים צעירים אנחנו.

 

אלופי טניס (וכנראה בענפים טכניים אחרים)
חידון מספר 17 (כדורגל אירופי)

תגובות

 • Gilad Bloom

  What about the basic mstake that Van der saar made in the second goal,if he had the sense to bunt the kick to a corner or at least to the side of the box... at least you guys would have escaped with a draw,Roony's goal was a masterpeice,do you think Schols's second foul would not have been a yellow in the EPL?it was totally intentional

 • Danny

  Ronen, Man u gave Roma a lot of space to work with and they used it! It was a bad game for Man u, they were second to every ball! Alex has a lot of work to prepare for the second leg. Thank god for Ronaldo and a great finish by Wayne

 • אוהד יונייטד מאוסטרליה

  פול סקולס הוא שחקן נהדר, יש לו כמעט הכל חוץ מתאקלים.
  אם פרגוסון לא הבין שסקולס לא הצליח לצד קין להחזיק את אמצע המגרש ואין סיכוי שיצליח לעשות זאת עם קאריק , אני באמת כבר לא יודע מה חושב סר אלכס...
  זה לא ילך ...אם פרגוסון לא מבין את זה עדיף שסקולס יהיה בחוץ...לא מגיע לסר אלכס גביע האלופות אם הוא מסוגל לשנות את המערך ולשחק עם שלושה קשרים: פלטשר/אושה כ-הולדינג מידפילדר, קאריק וסקולס יחד עם חלוץ בודד.
  גיגס מאד אכזב, כך גם בראון ואושה שנראו מאד מבולבלים ...
  מרגיז אותי שזה כל כך שקוף אבל נראה שאף אחד (חוץ מקירוש) לא מבין את זה...

 • עמיר

  יונייטד היא קבוצה בינונית שתזכה באליפות בזכות הנצחונות על נמושות הליגה באנגליה בניגוד לשנים קודמות שבהן היא סיימה משחקים כנגד הקבוצות הבינוניות והחלשות בתיקו (ולעיתים אף הפסידה).העונה האירופאית של יונייטד מביכה.איך אנשים מחציפים פנים ומזכירים את עונת הטרבל,עונה שבה יונייטד לא הפסידה אף משחק באירופה ? עונה שבה יונייטד יצאה לכל משחק חוץ באירופה במטרה לנצח,בניגוד לשנים האחרונות שבהם,כולל העונה,יונייטד יוצאת אל משחקי החוץ בתקווה לסיים בתיקו אפס,אולי לגנוב שער וגם הפסד מינימלי מספק אותה.כמה זמן תעלה כאן הטענה שיש ביונייטד כעשרה שחקנים שחלקם לא מתאימים כלל להיות חלק מקבוצה בסדר גודל של יונייטד (אושיי,פלטשר,ריצרדסון,בראון,סילבסטרה) וחלק אחר כבר לא מתאימים להיות שחקני הרכב ראשון (סקולס וגיגס עדיין מסוגלים לספק את הסחורה באנגליה כנגד הקבוצות החלשות אבל נגד הגדולות באנגליה ובאירופה אין להם מה להציע וסקולס התגלה כאידיוט ולא בפעם הראשונה בכל הנוגע לנסיונות לתקל שחקני יריב.העובדה שהוא לא שיחק בגמר ב-99 בגלל צהובים לא לימדה אותו לקח.סולשיאר,היינצ'ה,שלפני שנה התפעלתי מממנו וכעת אני מכיר בכך שמקומו בנבחרת הרוגבי הארגנטינאית,פארק הפעלתן - שחקנים ראויים לשימוש כמחליפים אך לא כשחקני הרכב)
  בקיצור,המשחק אמש לא גילה לנו דבר שלא ידענו אודות בינוניות הסגל של יונייטד.
  יונייטד לא ראויה לזכות השנה ביותר מאשר אליפות אנגליה.
  ועוד מילה על פרגוסון : היכן אחריותו על רמת המשחק של יונייטד באירופה ? הוא בנה את סגל שחקנים וכהרגלו לא הבחין שחלקם הגדול לא מתאים לרמות הגבוהות באירופה.כפי שלא הבחין בעבר בדעיכה של קין כך הוא מתקשה להבין שסקולס וגיגס עברו כבר לפני שנים אחדות את שיאם.יונייטד סובלת מההשלמה שלו עם כך שחלק משחקניו נטולים כל יכולת טכנית סבירה (אושיי לא מסוגל לעצור כדור ולמסור באופן מדויק לשחקן שנמצא לבסמוך אליו),וכמו שכולם יודעים טקטיקן גדול הוא לא.
  אם פרגוסון יסיים את העונה עם אליפות ויחליט לפרוש,כל מאמן שיגיע יעשה פעולת ניקיון כל כך גדולה שפניה של יונייטד ישתנו לחלוטין.רק אצל פרגוסון שחקנים כפלטשר או אושיי או בראון יזכו לשחק בהרכב הראשון למרות שהם לא ראויים לכך.
  ותענוג לראות את ליברפול בימים אלה,קבוצה עם כוכב גדול אחד ומסביבו הדבר המענג הזה שנקרא - קבוצה,אוסף שחקנים שיודעים שהם קבוצה ומשחקים בהתאם.
  ליברפול המועמדת שלי לזכיה בליגת האלופות.

 • רועי

  בהחלט, הלב כבר לא יכול לספוג מה שספג פעם... (8 שנים עברו מעונת הטרבל? לאן הזמן רץ???)

  מתי נגיע למשחק גדול ונוכיח עליונות בו? יש עוד לפחות שש כאלו בהמשך הדרך הפוטניאלית (אולי שלושה מהם אף מול צ'לסי...) הלב שוקל לבקש הקלות...

  שעוצרים לשנייה ומסתכלים על הסגל שלנו העונה ועל שחקנים שלקחו בה חלק מרכזי, קשה להאמין שהגענו כל כך רחוק ואנחנו קוראים תיגר על טרבל נוסף. יאמר לזכותו של פרגוסון, שבמשך כל העונה, בדיוק כמו אתמול במשחק, מיצה את המקסימום ממה שיש לו.

 • birdman

  את סקולס צריך להעמיד לדין על חבלה (sabotage). כבר ראיתי אותו עושה עבירות חסרות כל אחריות וצידוק לא מזמן באירופה (אני רואה משחקים רק באירופה, ופיני זהבי אתה בנזונה). פעם שעברה השופט ריחם עליו, אתמול הוא קיבל בדיוק מה שהגיע לו. בנאדם! אתה לא רוצה לשחק? זה גדול עליך? שב בצד. אבל אל תהרוס לאחרים!
  מכת הפציעות של ווידיץ', נוויל, וסילבסטר, הרגה אותנו. ווסלי בראון פשוט לא מספיק טוב בשביל הרמות האלו. הוא יכול להיות בלם לגיטימי בקבוצת מרכז טבלה. הסטטיסטיקה אומרת שכשהוא על המגרש באירופה, יונייטד לא מגיע לכלום.
  יונייטד נופלת מאריות אירופה בכל פרמטר. מה שהיה חסר אתמול זה הגנה יותר טובה במשבצות של בראון וסקולס.
  הטקטיקה של יונייטד היא לשרוד משחקי חוץ עם הראש מעל המים, ולהשיג קצת יותר מהיריבה בבית.

 • שחר

  חג שמח!ליונייטד חסר קשר אחורי ברמה עולמית,רואים את זה בארופה וגם במשחקים נגד הקבוצות הגדולות האחרות באנגליה שבהם בדרך כלל איננו שולטים בקצב המשחק,
  וזאת הסיבה שפרגסון רצה מאוד את הארגביס מביירן
  נקווה שנצליח בגומלין
  שחר

 • רונן דורפן

  עמיר ולכמה מהאחרים - אליפות של אחת הליגות המקומיות הגדולות - ספרד, איטליה, אנגליה - היא קשה יותר לזכיה מליגת האלופות. ליגת האלופות היא מפעל של 13 משחקים. בשלב הבתים היא יותר חלשה מהליגה האנגלית. כך שלמעשה היא מפעל גביע של 4 סבובי נוקאאוט. בשנים האחרונות הייתה רק אלופת אירופה אחת שהייתה קבוצה גדולה ממש - ברצלונה. למרות שגם פורטו הרשימה אותי. הזכייה של קבוצות שהעפילו למפעל מהמקום הרביעי בליגה שלהן היא הזנייה של המושג שנקרא אלופת אירופה.
  עד שלא יקימו ליגה אירופאית, בהחלט מוצדק לבנות את הקבוצה בעיקר לליגה האנגלית. לא הייתי רוצה להיות במצב של ארסנל וליברפול, עם קבוצה שבהחלט נראית טוב באירופה, אבל בלי שום סיכוי בליגה המקומית כבר באוקטובר.

 • נועם שיזף

  ואף מילה על הרומאים הנחמדים? הם ממש הפתיעו אותי לטובה אתמול עם המשחק בנגיעה שלהם, בלי הגבהות, בלי כדרורים (חוץ מטוטי) ובלי כדורים ארוכים. זה כמעט הפך את הערב הזה למהנה.

 • רונן דורפן

  רומא הייתה נהדרת... אבל למה הפתיעה לטובה? הם כבר שנתיים קבוצה התקפית נהדרת. וטוטי, גם כשהוא לא ממש בשיאו, משרה מהרוח שלו על הקבוצה.

 • עזי ד

  סקולס ייכנס להיסטוריה יחד עם גיגס כאנשים שעשו את הקבוצה שלכם בעשור וחצי האחרונים, אבל כרגע הוא מחפה על ירידה במהירות וביכולת האתלטית שלו במשחק שנוטה להיות פראי. זה לא מקרי שהוא קיבל צהובים והורחק, גם לפני חודש הוא הורחק נגד ליוורפול ובשנתיים האחרונות יש לו יותר אדומים מאשר בכל הקריירה קודם לכן.
  גלעד צודק לחלוטין לגבי ואן דר סאר, הוא האשם היחידי בשער השני. אין ספק שבקיץ יחזיר פרגוסון את בן פוסטר ויהיה לכם אחרי עשורים רבים שוער אנגלי ראוי.

 • יוני

  לדעתי ואן דר סאר לא אשם בשער השני. הייתה בעיטה חזקה מאוד, והחלוץ של רומא בעט בין שניים או שלושה שחקני הגנה. שלא להזכיר הצלות שהיו לו. היו ליונייטד לא מעט שחקנים חלשים ממנו במשחק.

 • אדווין

  וגם אם כן הוא אשם בגול ובכלל במשחק לא מהמשובחים שהיו לו (כל בעיטה שלו יצאה לחוץ בצד שמאל...), קשה להתעלם מהתרומה שלו ביונייטד העונה, הוא שוער מצויין.

 • ערן

  זה די ברור שפרגי בנה קבוצה לאליפות המקומית ובאמת לא היו הופעות מרשימות העונה באירופה.
  אבל, מנצ'סטר, עם עשרה שחקנים, שחקן הגנה אחד בלבד מההרכב המקורי, בעיות הסתגלות לכדורגל אירופי ומשחק חוץ נגד קבוצה התקפית, שיחקה משחק חזק, בלי לחץ גדול מדי ובביטחון (לפחות זאת הייתה התחושה שלי).
  אני לא יודע אם התחושה הזאת היא רק שלי, אבל אם היא נכונה, היא צריכה לתת ליונייטד יתרון גדול לקראת הגומלין.

 • Gilad Bloom

  I agree with Eran,given the circumstancers and the game that developed after Schols's red it is a decent score,I don't understand Ronen's pesimism for next week,English football is and was always inferior to the top teams in Europe(technically and tactically),with Kantona in the past(and now Ronaldo) it gives you guys a chance to stay in games but the odds are that you will not go all the way,it looks great when 2 English teams play each other but when you play a good Italian or Spanish team you can see the difference,i saw it on Thurs when my team(Totenham played Sevile in Uefa Cup,we had a great start(thanks to the brilliance of Berbatov) but they took over the game and we looked hopeless at times(and Totenham is considered a technical team in the EPL)

 • AS

  Gilad, irather thought Totenham did well - and certainly look like a team that can beat one of Latin Europe's best teams out of the turnament...
  But if you don'T underrstand Ronen's pessimism, it's because you are no ManU supporter and hadn't dseen it coming and going just before your eyes, so that pessimism is better than disappointmnet.
  I certainly agree with you and Eran. Having played with a new team and a new system, I think we gave a good game. Well, acceptable game. O'Shea is mash potatoes, but you need that next to the Ronaldo-Wagyu-Porterhouse Steak. Brown is replacement (and will never advance beyond that), Heinze is replacement (and will get over it) etc.
  The problem, I think, is that they didn't have time to play together and become a proper team. The more European football I see, the more I think this is a crucial factor.
  And Scholes, as always, did what Sir Alex told him to. No tactics, Ferguon knew the only chance against furious Romans (1st QF of Champion's cup after 23 years!) would be in physical game. He told the players to hold it tough, I suppose. And his most obedient scholar, Paul "Yes Sir" Scholes, just took it too literaly, even with a German referee. And then, with 10 players, no head, new team, to get a 2:1 and keep the chances? I was quite happy.
  But nevertheless, being a ManU supporter for 30 years leaves you pessimist before a a European 2nd leg...

  PS and if history repeats itself, 23 yeras ago Rome won against Dynamo Berlin to go all the way to the final, only losing there in Penalties to (God forbid!) Liverpool..

 • לון

  ערן כתב לפני וכדאי לזכור זאת: שלשה מארבעת שחקני ההגנה היו מחליפים. פרדיננד בלם מעולה גם בקנה מידה אירופי. הוא הוכיח את זה במספיק משחקים. גם ברומא הוא היה טוב.
  לולא הוא הם היו מגיעים להרבה למצבים ברחבה. דבר שכמעט לא קרה.
  קאריק הוא לא קין וסקולס תמיד היה בינוני באירופה. גיגס היה ביום חלש מאוד כך שנשארנו עם רונאלדו, סולשיאר ורוני. הם הניבו התקפה אחת למופת.
  אני מסכים עם רונן שרונאלדו גרם לרומא להמשיך לחשוש מהיונייטד. העניין הוא שהאיש לא מנהיג. הוא לוקח את הכדור ומתחיל לכדרר. זהו.
  במובן הזה צריך לזכור את התרומה של גרי נוויל הפצוע. הוא מגן בינוני ברמה אירופית, אבל הוא לוחם ומנהיג את רוח היונייטד המפורסמת על המגרש. ברומא הוא היה חסר.
  פרגוסון בנה סגל בינוני מידי.
  אין לו מחליפים ברמה של ברצלונה, צ'לסי או באיירן מינכן.
  הניסיון מלמד שיונייטד לא חוזרת מהפסד במשחק הראשון.
  הלוואי ונשנה את ההרגל הזה הפעם.

Comments are closed.