קרליטו טבז

אני לא חושב שאוהד כדורגל אמיתי יכול להישאר אדיש למה שעושה קרליטו טבז המכוער בשבועות האחרונים. בלי שום קשר לזה שהגיע לווסטהאם בעיסקה לא ממש חוקית שהאנשים שארגנו אותה הם כנראה נוכלים שעדיף שלא יהיו בכדורגל. מלחמת היחיד שלו להציל את הקבוצה הזו היא אחד הדברים הכי אוטנטים שראיתי בכדורגל באנגליה בארבע השנים האחרונות.
הסיפור שלו מזכיר לי במידה מסויימת את סיפור מראדונה בנאפולי. מראדונה, כזכור, לא הצליח בברצלונה (במושגים שלו) ואז הגיע לנאפולי. וגם שם היו נוכלים ומאפיה אבל בעיקר הייתה עיר שמראדונה, שגדל בשכונות העוני הגרועות ביותר של בואנוס איירס התחבר אליה ברגע. קרלוס טבז מבחינת יכולתו יכול כמובן לשחק בארסנל או צ'לסי או יונייטד. סביר להניח שיעבור לקבוצה יותר "מתאימה" ליכולתו בעתיד הקרוב. אבל בווסטהאם הוא מצא את קהילת הכדורגל האחת בלונדון שהיא משהו כמו בואנוס איירס. עם איצטדיון שנמצא ברחוב שבסופו פסל של שחקני אנגליה מרימים את בובי מור על כתפיים לאחר הזכייה בגביע העולם. עם אוהדים שחיים כדורגל בצורה שפשוט לא קיימת בארסנל או טוטנהאם או צ'לסי.

וכך לאחר האכזבה הראשונית מהעסקה שהביאה אותו ואת משצ'רנו, כשמשצ'רנו כבר בליברפול, האוהדים האלו זיהו משהו אצל טבז. את התשוקה העצומה של בחור שאם לא היה על הדשא היה אוהד כדורגל בלי חולצה ביציע. אחרי ההפסד 4-3 לטוטנהאם, שכשטבז הבקיע הבקיע בפעם הראשונה, אבל ווסטהאם הפסידה בסיום אכזרי, אפשר היה לראות כמה אכפת לו. אבל אי אפשר היה אפילו לחלום שלסיפור הזה יהיה סוף טוב. אבל מאז טבז משדר לעולם שעם כל הבעיות בעולם לקרלוס טבז יש כבוד ויצטרכו להרוג אותו לפני שווסטהאם תרד ליגה. העובדה שהוא ארגנטיני, בקבוצה שהיא ואוהדיה מזוהים לחלוטין עם אנגליה ועם פטריוטיות אנגלית, רק עושה את הסיפור יפה עוד יותר.

תשוקה ואכפתיות זה יופי. היכולת שלו אתמול הזכירה שהיה שלוש פעמים שחקן השנה באיזו יבשת שנקראת דרום אמריקה.

*

לכבודו של טבז אני בוחר בו את "11 שחקני הנשמה שהכי הייתי רוצה שישחקו בקבוצה שלי" (כמובן בלי שחקני מנצ'סטר יונייטד בהווה או בעבר): בופון, גרוסו, אולגואר, קארבליו, סלגדו, טים קאהיל, גאטוסו, גאמט פדרסן, טוטי, טבז, דרוגבה. אני רוצה לבקש מהמגיבים הקבועים והפחות קבועים לבחור גם הם 11 כאלו (כמוני – נא לא לכלול את קבוצתכם האהודה!).

דון נלסון
מחשבות ראשונות ולא מסודרות על האליפות

42 Comments

לון 5 במאי 2007

בחירה מעניינת. מאוד ברור שנמנעת משחקנים אנגלים או בריטים. אני הייתי שם את פויול בכל הרכב.

לגבי טבז, זה די מגוחך שהוא נמצא בווסטהאם. החיבור לקהל שם הוא סיפור יפה, אבל זה עוול עבורו. אני זוכר שבזמנו אוהדת ווסטהאם ותיקה אמרה על ברקוביץ' שהוא טוב מידי בשבילם. אז טבז…

רונן, אף מילה על ואן דר סאר ?
הוא השתעשע במיינד גיימס עם ואסל. ואסל פשוט קרס. אדווין היה שקוף לחלוטין כשהלך מעבר לשער, חזר למגרש והתקרב לואסל והעיר על מיקום הכדור. השופט נתן לו צהוב והוא המשיך בשלו. על קו השער קיפץ מצד לצד ובסוף עצר ברגל את הבעיטה העלובה של ואסל. שמייקל היה גאה בו. (וגם להמן…).

משחק לא טוב שלנו, אבל צ'לסי זקוקה לנס ענק. לדעתי יש סיכוי טוב שהיא לא מנצחת מחר את ארסנל. זה יהיה נחמד שוונגר יעשה לנו את העבודה.

שני ענייני ניהול וענישה:
יש הקבלה מעניינת בין סיפור ווסטהאם והארנטינים לסיפור מכבי תל אביב. ווסטהאם נקנסה בסכום ענק, אבל לא הורדו לה נקודות. רונן, מעניין אותי מה דעתך, ואיזה תקדימים יש בנושא.

עניין שני – עזי, מה אתה אומר על המהלך האחרון של בייטס ? "על הנייר" זה נראה מהלך מבריק, נראה לך שהנושים יאפשרו את זה ?

רונן דורפן 5 במאי 2007

ואן דה סאר הזכיר לי דווקא את ברטז. והוא הקריב גם צהוב בשביל העניין הזה. ואסל בעט כמו נגד פורטוגל ב-2004 – אדיוט.
לא נמנעתי מבריטים…בחרתי שניים מצ'לסי ואת פדרסן. מי הם שחקני הנשמה הבריטים שהיית בוחר? ג'ררד אולי, אבל בשנים האחרונות הוא מנסה לעבור, ויצורים מחליאים כמו ג'ואי ברטון לא הייתי רוצה.
אני נגד ערוב של משמעת וספורט. על עבירות משמעת אפשר להוריד ליגה… כמו יובנטוס. אבל להוריד נקודות זה עונש מוזר. נניח היו מפחיתים לצ'לסי 2 נקודות על הפניה שלהם לשחקני לידס הצעירים והיינו זוכים בליגה בנקודה. איזה צורה יש לזה?
מצד שני עונשים כספיים לא מטרידים אנשים כמו אברמוביץ.
יש עונש ביניים שהתשמשו בו באיטליה במקרה של רומא. לאסור על קבוצה להחתים שחקנים חדשים לעונה.

יואב 5 במאי 2007

רונן, טבז נראה ונרגיש{מבחינת תכונות ומראה} כמו רוני הארגנטינאי, וזאת כבר סיבה לאהוב ולהעריך…
לון, כמו שנראינו היום, חסרי אוויר, משחקים באדי הדלק האחרונים, אני אופטימי לגבי צלסי מחר…אנחנו לא נענשנו כי שיחקנו נגד יריב מאד לא מוכשר .. זה לא המקרה מחר.. מקווה שאני לא טועה..

רונן, הייתי מוסיף להרכב שלך את דל פיירו..לא משנה במקום מי ובאיזה תפקיד….

birdman 5 במאי 2007

אני רוצה להביא ציטוט מתוך הספר "Only a Game?" / Eamon Dunphy
"…כשקבוצתו מגינה, הוא ערני, עוקב אחר יריבו ומונע ממנו זמן ומרחב, תוך כדי צפיה לסכנה במקומות אחרים. ואם מצבך חרבנה, נתת ליריבך מטר או שניים, איבדת ריכוז לרגע, המקצוען האמיתי יציל אותך תכופות, עוזב את האיש שלו בשביל לתקל או לבצע מה שבשביל הקהל נראה כחטיפה פשוטה.
יש הרבה דרכים לתחמן, לברוח מאחריות כלפי הקבוצה שלך. המקצוען האמיתי לעולם לא יעשה זאת. הוא לפעמים שפוך, לפעמים מיואש, אך לעולם לא מחוץ למשחק, לעולם לא ברשימת הנעדרים. הוא האיש שלי. הוא הכדורגלן שבכדורגלנים, הספורטאי שבספורטאים".
דנפי שיחק במילוול ובנבחרת אירלנד, ובין היתר הוא הביוגרף של רוי קין.

לון 5 במאי 2007

רונן, כשכתבתי בריטים ואנגלים, התכוונתי לבעלי אזרחות ולא לכאלה שמשחקים באנגליה.
ג'רארד הוא דוגמה טובה. ניל לנון הוא דוגמה נוספת.
העניין הוא שבחרת שתי קבוצות שונות של שחקנים: קבוצה ראשונה היא קבוצת "הפייטרים" שגאטוסו הוא נציגם המובהק.
קבוצה שנייה היא שחקנים שמתמידים בקבוצתם המקורית שטוטי הוא נציג מובהק שלהם.
בעיניי יש שוני גדול בין שתי הקבוצות. למשל, את טוטי אני זוכר בהרבה משחקים לאורך הקריירה, בהם אפשר היה להחזיר את החולצה שלו ישר לארון ללא כביסה, מפני שלא הזיע במשחק. דרוגבה הוא "לוחם", אבל הגיע לצ'לסי רק בגלל הכסף הגדול.
לכן התקשתי להחליט מי מתאים להרכב כזה (כאמור, פויול עונה על שתי הקטגוריות).

תודה על התזכורת לגבי רומא. זה באמת נראה לי העונש הכי ראוי. הפחתת נקודות היא תמיד משהו לא ספורטיבי. האליפות המגוחכת של אינטר בשנה שעברה היא דוגמה טובה.

ברטז ? לא זוכר מי זה. אני זוכר רק את המונח "לברטז". כנראה שיש קשר ….

עזי ד 5 במאי 2007

לון, כתבתי על זה למחר בהארץ, זה כבר אושר, הוא קנה בחזרה את הקבוצה מיד מידי הכונס ועשר הנקודות שהורידו לנו יהיו העונה, בה במילא ירדנו ולא בעונה הבאה.
אבל יש עוד עניין של קומבינות שבייטס עשה עם חלק מבעלי הקבוצה, חבורה שיושבת בשווייץ ואיש לא יודע מיהי, הליגה חוקרת ואני לא אתפלא עם זה יגיע לעוד הורדת נקודות. בייטס כפי שהגדיר אותו אוהד שלנו באחד הפורמים הוא "שועל בלול תרנגולות, אי אפשר להתלונן למה הוא אוכל תרנגולות, אפשר להתלונן רק על מי שנתן לו להתקרב ללול". וזה נכון. אני מאוד פסימי.

moses 5 במאי 2007

רחמים/קניזרס, מלדיני, פויול, איאלה, פנוצ'י, גטוסו, ולרון, ז'וניניו, טוטי, לוקרלי, דל פיירו.
למרות הכלל הייתי חייב את רחמים…
מה לגבי רשימה הפוכה?

רונן דורפן 5 במאי 2007

לון… ממש לא בכוונה העניין הבריטי… הרשימה היא לאו דווקא של פייטרים או של שחקנים נאמנים לקבוצה. יותר של שחקנים שמשחקים עם רגש. השאגה של גאטוסו כשירד מהמגרש ביום רביעי הייתה דבר נפלא

לון 5 במאי 2007

רונן, יש לי רושם שהקמנו בבלוג שלך את מועדון מעריצי גאטוסו שהם גם אוהדי יונייטד. גאטוסו השואג, נראה לי כינוי הולם.

מי שתמיד חסר בעיניי ברשימות כאלה זה דיוויד בקהאם. (הוא עכשיו בריאל, אז מותר לי….). מרוב ההייפ סביבו, השערים מבעיטות חופשיות והבישולים הפנטסטיים, שוכחים שהוא בראש ובראשונה פייטר. כשהוא על המגרש, אפשר לראות שהוא שם עם כל הלב. זה היה ביונייטד, למשל כשהוא כמעט לבד ניצח את הגומלין מול ריאל מדריד בליגת האלופות ב- 3:4 , אחרי שפרגוסון ייבש אותו על הספסל. בנבחרת אנגליה – כולם זוכרים את שער השיוויון שלו נגד יוון, שהעלה את אנגליה למונדיאל. שוכחים שבמשך כל עשרים הדקות האחרונות, זה היה בעצם בקהאם נגד יוון. היה ברור שהוא פשוט לא ייתן לאנגליה להפסיד. קפלו הקר והאכזר וההנהלה הצינית של ריאל, ניסו לייבש אותו כשהודיע על המעבר לארה"ב. בקהאם המשיך לתת מאה אחוז באימונים. השחקנים בריאל מכירים את בקהאם השחקן ולא את ההייפ ודרשו להחזיר אותו. קפלו נשבר ונאלץ להתקפל ובקהאם חזר להילחם במשחקים כמו תמיד. זו לא רק מקצוענות. יש בו תשוקה אמיתית למשחק. זה עדיין כל כך מצער אותי שפרגוסון העדיף להרחיק את ההייפ ולא ידע להתמודד איתו.

עזי, אשמח לקרוא מחר את הכתבה. הורדת הנקודות עכשיו, זה בדיוק המהלך המבריק "על הנייר". מהמשך התגובה שלך אני מבין שהיתר קצת יותר שחור ואפל מאשר מבריק. אכן, היהפוך נמר חברבורותיו ושועל את זנבו ? :)

THE 3RD 5 במאי 2007

שמתם לב שאין אף ספרדי בכל ההרכבים ?(יש קטלונים). לדעתי מגיע לפיפו אינזאגי להיכנס לאחד ההרכבים, גם היום שיש לו ברגל יותר מתכות מעצמות הוא תמיד משקיע 200 אחוז מעצמו, לא רואים הרבה שחקנים שחוגגים כמוהו.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 6 במאי 2007

אחד עשר הפייטרים שלי (כולל כמובן לוחמי יונייטד לדורותיהם)
שמייכל: פויול, סטיב ברוס, פאסרלה,סטיוארט פירס(כשחקן ולא כמאמן):ג'אררד, דל פיירו, רוי קין ורוני וילאן:מארק יוז ואלן שירר.
מחליפים: פיטר שילטון, ג'ון טרי, טרבור ברוקינג, סמי מקילרוי, בראיין רובסון ומי מוזס
רונן, למה אתה כל כך מתלהב מפדרסן ???
הבחור לא מסוגל להרים כדור כמו שצריך וגולים הוא מבקיע רק נגדנו…

תומר 6 במאי 2007

Sir Bobby Charlton, living legend and a director at Old Trafford, articulated such doubts that remain when he said recently: “There is no doubt Manchester United should have won [the European Cup] more. It is the biggest prize.”
בניגוד לדעתך רונן,בבריטניה הכישלון המתמשך של פרגי באירופה מעלה סימני שאלה אודות גדולתו.
http://www.theherald.co.uk/sport/football/display.var.1379279.0.0.php

וסימן שאלה נוסף שעלול לסבך את יונייטד בצרות –
http://www.thesoccerblog.org/premiership/man-united-facing-points-deduction-over-keeper-row/

גיל 6 במאי 2007

אני הייתי שם את צ'ילאברט בשער.
אני מסכים בנוגע להפחתת נקודות. מצידי שיחליטו להוריד את הקבוצה ליגה אבל לפתוח עונה במינוס נקודות נראה לי מאוד לא ספורטיבי. אפשרות אחרת היא להרחיק אותה מגביעי אירופה לשנה או שנתיים (רק לקבוצות גדולות זה מעשי).

birdman 6 במאי 2007

רק דורפן: "מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות, מכל הלילות? שבכל הלילות אנו מייחלים להפסד של ארסנל, להפסד של ארסנל".
וכולם ביחד (ברגש): "הלילה הזה, הלילה הזה כולנו ניצחון, הלילה הזה הלילה הזה כולנו ניצחון".
ובית אחד בשביל התת-בלוג של בורוביץ': "הלילה הזה הדשא באמירויות הוא שולחן סנוקר, והלילה הזה ארסן וונגר הוא הארנבון של חג הפסחא".

עמיחי 6 במאי 2007

עזבו את טבז.דורון קרמר כתב נפלא על אופירע אסייג – השדכנית
"ואולי לרגע דמיינה את עצמה אסייג, בשמלה צהובה (מכיכר המדינה כמובן), מתחתנת באיצטדיון ר"ג, מול 40 אלף צופים, קוראים נאמנים של מדורה גליצ'ים, החולקים מוח אחד שלם, שמעודדים בשמה קצובות. ביציע הכבוד, עושים לה כבוד, יוסי מילשטיין המהמם, ודרור קשטן המלך, ופיני גרשון הקיסר, וג'ובאני רוסו החתיך, ונמני האלוהי, ובלילי החלק, וענבל גבריאלי המהממת. כולם שם במיוחד בשבילה, אשת ראש ממשלת ישראל, אופירה אסייג-גיידמק."
תענוג צרוף.
http://sports.walla.co.il/?w=/3736/1102172

עזי ד 6 במאי 2007

איש הציפורים, התת בלוג הוא של יואב גורן, האיש והרגדה. שונא מנצ'סטר יונייטד ואוהב את גאטוסו אגב. כמוני

דותן 6 במאי 2007

לא ברור לי איך שכחת את גדול שחקני הנשמה של מכבי הרצליה – אולג נדודה

THE 3RD 6 במאי 2007

באמת שאי אפשר לצפות בשטויות האלה. אני לא מאמין שיש בן אדם שהכניס את הסדרה הזאת תחת הכותרת "דוקו".

birdman 6 במאי 2007

שחקן נשמה שקופץ לי לראש הוא חריסטו סטויצ'קוב. אדם חביב ונעים הליכות מחוץ לתחומי המגרש, אך ברגע שהוא דורך על הדשא הוא עובר טרנספורמציה ונהיה אחוז טירוף, כאשר השיא הוא לאחר שהוא כובש שער – הוא משחרר את חרצובות לשונו ושואג קללות בשפות מארצות רחוקות.

לון 6 במאי 2007

עמיחי, כך יפה להכניס לנוה המדבר הזה עניינים שכאלה ?
גם "ירידה" עליה, היא עדיין התייחסות. עזוב.

ויכסלפיש 6 במאי 2007

נדמה לי שלא כאן המקום לדון בעלילות הביוב של התקשורת הישראלית, כפי שאין התייחסות לחרושת השמועות המתמדת ב"סאן".

Dennis Wise 6 במאי 2007

מאחר וההגדרה היא שחקני נשמה, והמדד הוא לא איכות אז:
שחקני עבר: רוי קין, פול אינס וסטיוארט פירס ראשונים בתור, וגם דיוויד באטי שהוא השחקן היחידי שאפשר להגדיר כשחקן נשמה אבל לא שחקן כדורגל.
גם ז'וניניו של בורו (למרות שזה של ליון מוכשר יותר).
מהנוכחיים אני חייב להודות שהופתעתי מכך שג'ון טרי לא ברשימה.. נו באמת סלגאדו כן והוא לא ??
להמן גם צריך להיות שם, סולשייאר, גארי נוויל ורוני שלכם. ו..בקהאם (רק תראה איך אוהבים אותו האוהדים האמיתיים במדריד) ברנט אמרטון של בלקבורן שהוא חומר ל-TOP 4.
מאלו שלא משחקים באנגליה חסרים לי בעיקר נדבד, פויול, אלכס של איינדהובן ועוד איזה משוגע אחד: די-קאניו.
וגם הח"מ שייך לכל רשימה מבחינתי.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 6 במאי 2007

רונן, שידרו כאן הערב באוסטרליה את סאות'המטון- סאות'נד 4:1 , גארת' בייל היה ענק…בישל שלושה גולים מפריצות באגף (הגבהות לרחבה , כמו בקהאם לראש של יורק אז נגד אינטר..)
לדעתי, שחקן עם פוטיציאל ברמה של רונאלדו.
10M ??? תגיד לפרגי שזה מחיר מציאה… הוא לא רק מגן שמאלי הוא שחקן כדורגל עם שליטה בכדור, רגל שמאל קטלנית….
הפער ברמה בינו למורטן פדרסן הוא בערך כמו בין רונאלדו לבולו זנדן…

birdman 6 במאי 2007

גורן, בורוביץ', שיהיה אפילו יואב בן צרויה, חג שמח לכולנו

birdman 6 במאי 2007

עזי, לגבי גטוסו, החזקתי ממנו עד המשחק מול יונייטד. ההתעצבנות שלו על סקולסי לא הייתה במקומה, כי קקה תחמן! לא נתפש לו השריר! בדקה ה-80 לא נתפשים שרירים לשחקנים מקצוענים! הוא משך זמן, ולא היה חייב תשומת לב רפואית. טוב שלא הנחיתו מסוק פינוי.

legal alien 6 במאי 2007

יש אליפות !
ולגופו כל ענין – מסכים עם כל מי שכתב על בקהאם. במשך שנים הוא היה לא פחות רוי קין מרוי קין, ורק תדמית הסלב מחוץ למגרש השכיחה את זה מהרבה אנשים, כולל לדעתי פרגוסון. לא רק השחקנים בריאל תמיד החזיקו ממנו, גם שחקני נבחרת אנגליה.
צ'לאברט פותח אצלי בשער. עוד הייתי מוסיף את גאזה, חולה רוח עם קבלות אבל אחד שאי אפשר לזלזל בתשוקה שלו, ויני ג'ונס, סטיוארט פירס כמובן, לואיס פרננדס. בין אילו שנכנסים בשל נאמנות למועדון לה-טיסייה צועד ראשון, ואלי אוחנה גם הוא בתמונה (למרות כל ההסתייגויות שיש לי ממנו).
אזכור של כבוד – חזום חזום, כי אף רשימה של שחקני נשמה לא שלמה בלעדיו !

גיל 6 במאי 2007

ואגב, אם כבר מדברים על שחקני עבר אי אפשר שלא להזכיר את טרי בוצ'ר, וכמובן גם את בריאן רובסון (שהיה גירסה מוקדמת לאלן אייברסון עם כל הפציעות שלו).

אופיר 6 במאי 2007

אלן האנסן האידיוט כותב באתר של BBC : I really don't think there is anything between the
two
למעט כמובן העובדה שיונייטד האלופה כבשה עשרים שערים יותר מצ'לסי.
פרט שולי ולא חשוב.

שחקן נשמה – בשבילי ניקי באט. מדי שנה אזרחית חדשה היורוספורט נוהגים לשדר את המשחק מול ברצלונה שבו הקישור של יונייטד היה מורכב מאינס,קין ובאט.

עזי ד 6 במאי 2007

קאסיאס, קאפו, פירס, פויול, מאלדיני, גאטוסו, ברמנר (גדול שחקני הנשמה בכל הזמנים), בקהאם, נדבד, דל פיירו, שירר

רונן דורפן 7 במאי 2007

עזי – בהכללתם של קאסיאס וברמנר עברת על הכללים. אני מפחית לך עשר נקודות. עם כי אני מפחית אותם בעונה הנוכחית ותוכל לפתוח את העונה הבאה ללא הפחתתת נקודות

עזי ד 7 במאי 2007

א. גם אחרים הכלילו שחקנים מקבוצתם האהודה. ב. למה על קאפו אתה לא מוריד לי נקודות לפי ההיגיון הזה. ג. הכי חשוב: לא הכללתי שחקנים של מכבי (רוזן היה נכנס ל-11) ולכן כל העונשים בטלים ומבוטלים. ממש כמו שלא תיענשו על התערבות בהרכב של אברטון.

רונן דורפן 7 במאי 2007

עזי. לא התערבנו בהרכב של אברטון. כידוע לך – פיל נוויל שיחק

עזי ד 7 במאי 2007

ברור, הבקיע שער לטובתם…אבל עזוב את ההתנצחויות הילדותיות שלנו. מגיעה לכם האליפות ללא ספק, היה לי ברור עוד מתחילת העונה שתירחו השנה (יש עדים) גם בגלל רונאלדו שאני מחזיק ממנו עוד מהיורו כשחקן עם הפוטנציאל הכי גדול שצמח באירופה הרבה שנים וגם בגלל פרגי וגיגס ויצר ההרס העצמי של צ'לסי

רונן דורפן 7 במאי 2007

איש הציפורים. הן בורוביץ והן יואב גורן הם אנשים קרובים ללסי. אני חדל להשמיצם.

עזי… רק אוהד ריאל מדריד ולידס עיוור לא יכול היה שלא להעריץ את פיל נוויל. שבנסיונו למנוע שער בטוח של רונאלדו התעופף לכיוון החיבורים, הכדור פגע בו ונכנס.

birdman 7 במאי 2007

דורפן, מעולם לא השמצתי אותם (תבדוק אותי!).
כל מה שנכתב היה ברוח טובה, וגם אותם אני נהנה לקרוא.
:-)

רונן דורפן 7 במאי 2007

לאיש הציפורים. אתה מקבל אזהרה על תנאי. אם תחזור על ההשמצה תופחת לך נקודה בחידון הבא.

עופר 7 במאי 2007

ממממ מזל טוב ליונייטד. בתור אוהד ארסנל, זו הייתה שנה סיוטית. אבל עדיף יונייטד על צ'לסי, ועדיף מילאן על ליברפול. בגמר של 2005 הייתי בבראזיל, והתקשרתי לאח שלי לארץ בחצי (הוא אוהד ליברפול) שאלתי אותו אם הוא מבועס שהוא לא נסע, וצחקתי עליו קצת. אחרי המשחק, לא דיברתי איתו בערך חודש… יאללה מילאן.
אה ורשימה.
רוג'ריו סני, איתן אהרוני, מרטין קיאון (שייך גם ל11 המכוערים של כל הזמנים), סטיוארט פירס, פאולו מלדיני, גאטוסו, רוי קין, ריאן גיגס, סטפן אפנברג (כשהחליט שהוא רוצה לשחק), איאן רייט, סטיב בול (שחקן שלדעתי גדול החלוצים האנגלים של שנות ה90, ההפך המושלם מאשלי קול למשל)

רונן דורפן 7 במאי 2007

עופר – אוהב מאד את בחירת אפנברג ומאד מעניינת הבחירה בריאן גיגס. אני חושב שהוא השחקן היחיד של מנצ'סטר יונייטד שלא ממש מעורר אנטיגוניזם בקבוצות אחרות. אולי ואן דה סאר- אבל ואן דה סאר לא מזוהה עם יונייטד כמו גיגס.
קצת לא ברורה ההשוואה לאשלי קול… כי סטיב בול חלוץ. האם אתה מתכוון שסטיב בול היה נאמן לקבוצתו ואשלי קול לא? או אולי התבלבלת בין אשלי קול לאנדי קול?

עופר 7 במאי 2007

אז ככה – אני לא אוהב את יונייטד, אני אפילו מאד לא אוהב אותם – והגול של גיגס נגדנו בחצי גמר ההוא – (אח שלי שירת אז בלבנון, התקשר בדיוק כשברגקאמפ בא לבעוט את הפנדל – ואני עדיין זוכר את הצחוק המהדהד שלו באוזניים שלי) הגול בין הגדולים ביותר שראיתי בחיים שלי. לראות את גיגס משחק נגד מכבי חיפה באולד טראפורד הייתה חוויה באמת עילאית בשבילי. וסטיב בול – כי הוא נאמן. כי הוא הצליח להגיע לנבחרת אנגליה ולמונדיאל מדיוויז'ן 3 – כי הוא היה סמל אמיתי, כי הוא תמיד נתן את כל מה שהיה לו, והוא אחד החלוצים הנשכחים מחוץ לבריטניה. ועל אשלי קול אין יותר מדי צורך להרחיב – בוא נגיד שלא הייתי קונה ממנו מכונית :).

גיל 8 במאי 2007

אגב, מה עם יורגן קולר? אני לא בטוח שהוא שחקן נשמה קלאסי אבל הוא היה מאוד יעיל (גם אם מוגבל משהו).

רונן דורפן 8 במאי 2007

לגיל – הבחירה הייתה שחקנים שהיית רוצה לראות בקבוצה שלך… קולר לא עושה לי את זה. היה ליונייטד מין קולר כזה – קראו לו רוני יונסן. האיש עם התרומה הכי לא מוערכת לטרבל… שיתק את רונאלדו בסן סירו ואת זידאן בדל-אלפי…

גיל 8 במאי 2007

טוב, בשם הרוח הספורטיבית בפורום אני מפחית לעצמי נקודה בחידון השבוע.

Comments closed