חידון מספר 24 (מילאן)

1. מי הקפטן הראשון מילאן להניף את גביע האלופות?

2. על שם מי נקרא הסן סירו?

3. מי מלך השערים של מילאן בכל הזמנים?

4. ובמקום השני?

5. מה שיא המשחקים ללא הפסד ליגה שקבעה מילאן בתחילת שנות התשעים?

6. ומי הקבוצה והשחקן שקטעו את הרצף?

7. באיזה מספר חולצה מילאן לא משתמשת?

8. איזה כוכב מילאן הפך לסגן שר ההגנה?

9. מה שם מפלגתו הפוליטית של סילביו ברלוסקוני?

10. את מי החליף קרלו אנצ'לוטי כמאמן מילאן?

לתשובות הנכונות

אנקדוטה על חינוך יהודי-הונגרי נוקשה
סמים, ההיסטוריה של הספורט, עונשים

8 Comments

עזי ד 25 במאי 2007

רונן, מיאצה שיחק גם במילאן תקופה לא ארוכה (עונה וקצת). בגלל שהוא היה השחקן המשמעותי הראשון ששיחק בשתי הקבוצות (וכמובן אחד הגדולים בכל הזמנים באיטליה) הסכימה מילאן כי האיצטדיון ייקרא על שמו.

יוני 25 במאי 2007

רק על השיאים של מלדיני אפשר לכתוב חידון. שיחק בגביעי אירופה משנת 88 עד 2007. אם מנטרלים את התקופה שריאל שלטה בכדורגל האירופאי (מזכיר את השליטה של הסלטיקס בNBA) השיאים של מלדיני במספר הופעות וזכיות פשוט לא ייאמנו. יפה שסיידורף לקח 4 גביעים… פרט להם, איזה שחקן לקח 3 פעמים גביע אירופה מאז ימי ליברפול? אולי בארזי ושאר המילאנזים בין 89 ל-94. עזי, אתה מוזמן…

birdman 25 במאי 2007

דורפן, רב הניסתר על הגלוי. התשובות משאירות טעם של עוד. באיזה שנה צ'זארה הניף את הגביע? ג'וזפה מיאצה, איך מגיעים מזה לסן-סירו? אז כמה גולים הבקיעו שבצ'נקו והשבדי הזה? מאיזה שנה אנצ'לוטי בתפקיד?
אתה כמובן לא חייב לענות על השאלות, סתם חומר למחשבה. תודה, ותודה על החידון, נהניתי.

עזי 25 במאי 2007

בגלל שהוזמנתי אז ככה…מאלדיני הוא היחיד חוץ מריאל מדריד הגדולה שלקח חמישה גביעים, סידורף מצטרף לפיל ניל כשחקן הלא מדרידיסטי היחיד עם ארבעה תארים. שלושה יש להמון, גם אם מורידים את ריאל הוותיקה ואת ליוורפול הגדולה, כולל טאסוטי, קוסטהקורטה, בארזי (שלא שיחק בגמר אחד) ודונאדוני ממילאן שהזכרת; רייקארד זכה שלוש פעמים, פעמיי עם מילאן ופעם עם אייאקס ב-95', ויש נטייה – בייחוד לאוהדי מנצ'סטר יונייטד וברצלונה – לשכוח שריאל זכתה שלוש פעמים בחמש עונות לא מזמן. היירו, רוברטו קרלוס, ראול ומוריינטס היו שותפים מלאים לכל שלוש הזכיות כולל לשחק בגמר, סאביו היה על הספסל שלוש פעמים.
בירדמן, מקווה שראית את השאלה ששלחת לעיתון (ואת התשובה). צ'זארה מלדיני הניף גביע ב-63', סן סירו הוא שמה של השכונה במילאנו בה נמצא האיצטדיון (ראה ערך יד אליהו), נורדאל הבקיע 221 שערים, שבצ'נקו 173 אבל מי יודע אם הוא לא חוזר למילאן ואנצ'לוטי מונה ב-2001.
ובקשר למספרי חולצות, מילאן החליטה בשנה שעברה להפריש גם את מספר 3 של מלדיני ברגע שיחליט על פרישה. עם הסתייגות – אם אחד מבניו יגיע לבוגרים הוא יהיה זכאי לחולצה. הבכור, בן 10, משחק בילדים של מילאן. חתיכת תיק יש לו על הגב עם סבא ואבא שהניפו גביעי אירופה וגם עשו קריירות לא רעות בלשון המעטה.

birdman 25 במאי 2007

עזי, תודה רבה, שמחתי לראות את שאלתי מופיעה בעיתון, והעיתון מונח לפני ברגע זה, משפחת שוקן בטוח מרוצה:) ועדיין נותרו לי שאלות: לאחר שהבהרת שלסורינאם נבחרת לאומית, אז למה היא לא משתתפת בקופה האמריקה? ובמוקדמות המונדיאל?
למה האתר "שווה בדיקה" באינטרנט לא מתעדכן? אתה כמובן לא חייב לעדכן אותו… סתם חומר למחשבה.
סן-סירו, על שם השכונה, כמו יד-אליהו, סבבה. אבל איפה ג'וזפה מיאצה נכנס לתמונה?
ואם בשאלות עסקינן, במידה וגיגסי ישתתף במשחקים בסיבוב הקיץ באסיה, האם הם ירשמו כהופעות בספירה אל עבר השיא של צ'רלטון?
שבת שלום לעזי ולרונן, לכל הבלוגריסטים והטוקבקיסטים,

תומר 25 במאי 2007

אל תדאג עזי,עם הגנים וההדרכה שיש לכריסטיאן(נראה לי שזה השם)מאלדיני,אז אפשר לסמוך על זה שהוא ילבש את החולצה.

עזי ד 26 במאי 2007

בירדמן כמו שכנותיה ממזרח ומערב, גויאנה הצרפתית וגויאנה, השלוש שייכות לקונקאקאף (צפון ומרכז אמריקה והקריביים), למרות שגיאוגרפית הם בדרום אמריקה, תרבותית הן שייכות במידה רבה לקריביים ואחרי שגויאנה וסורינאם קיבלו עצמאות בתקופה בה רבים מאיי הקריביים קיבלו עצמאות הוחלט שהן יישחקו שם. סורינאם בהחלט משחקת במוקדמות המונדיאל, אפילו עברה סיבוב אחד במוקדמות האחרונים.
מיאצה כפי שכבר נכתב פה היה כדורגלן עבר גדול באמת שזכה עם איטליה פעמיים בגביע העולם וכיכב באינטר ושיחק גם במילאן ואחרי שהלך לעולמו החליטו לכבד אותו בקריאת סן סירו על שמו רק שסן סירו כבר היה מושרש, אז יש שם רשמי ויש שם מושרש. ולגבי המדור שווה בדיקה באתר של הארת, יש מי שמופרד על האתר ומדי פעם מעדכן, בלי ספק לא ביעילות ובמהירות הראויה אבל זה לא בידי.

birdman 26 במאי 2007

עזי, תודה על התשובות המקיפות והמושקעות.
יישר כוח,

Comments closed