חגיגות פראיות בשורותינו (או פרגוסון וקירוש הם אגדות כדורגל)

כולם יודעים כמובן שאנדרסון היה השחקן המצטיין במונדיאל הצעירים ושנאני הוא הנסיך החדש מהאלקושטה וכל אירופה רצתה אותו. אבל פרגוסון הוא יחיד בדורו. ועכשיו מתברר שקרלוש קירוש גם.

הוא יחיד בדורו כי בגיל 66 הוא לא חושב שנה קדימה. הוא חושב חמש או שש. ההגיון הפרטי שלו הוא להוציא את הכסף הזה על שחקנים מוכנים. שחקנים שאולי יתנו לו עוד תואר אירופי לפני שהוא פורש. אואן הארגריבס הוא שחקן כזה. אבל נאני ואנדרסון, כמו רונאלדו, הם תהליך של שנתיים-שלוש להבשלה. שיכול גם לא להצליח. אבל בשעה שכל המאמנים הגדולים בעולם חושבים על המשחק הבא ועל המחצית השניה של המשחק הקודם, פרגוסון חושב על יונייטד בשנים שיהיה בן 72 או 73.

ולכן, פעם אחת ולתמיד צריך להגיד שכל אלו שחושבים שצריך להחליף את פרגוסון כי הוא נאיווי מבחינה טקטית הם אנשים שאין להם מושג מי זו מנצ'סטר יונייטד. ואני מציע להם בלב שלם להיות אוהדי מילאן. כי הגדולה של מילאן היא שהיא פותרת כל בעיה טקטית במהירות. בשינוי במערך או בשינוי בסגל. זה יפה ואפילו גאוני אבל זו לא מנצ'סטר יונייטד. אוהד יונייטד יודע שהקבוצה בהחלט עלולה ליפול במלכודת טקטית באיטליה. אבל הוא גם יודע מה יהיה סגנון המשחק של הקבוצה בעוד חמש עו עשר שנים, כל עוד פרגוסון בנמצא. זה יהיה 4-4-2 עם שני קיצונים טבעיים ולא יותר מקשר הגנתי אחד. ואם זה לא יעבוד הבוס לא יעבור לכדורגל הגנתי. הוא יחפש קיצונים טובים יותר.

והדבר האחר שצריך להגיד היא שכל מי שחושבים שאת פרגוסון צריך להחליף בגלל "שצריך לרענן" היא שאלו שטויות במיץ עגבניות וחוסר הבנה עמוק בכדורגל. הסיבה שפרגוסון תמיד צריך להיות במנצ'סטר יונייטד היא כי צריך לרענן ולהשתנות כל הזמן. ולעשות את זה בזמן ששומרים על הצביון של יונייטד. בשנת 2007 אי אפשר לעשות את מה שעשה בשנת 1992 ולבנות קבוצה אירופית תחרותית מכשרונות שאסף בסביבות אולד טראפורד ומקסימום להביא את בקהאם כילד מלונדון. פרגוסון יודע שצריך כשרונות לטינים. והוא גם עשה נסיונות לרכוש כאלו מוכנים – אבל ורון ופורלאן וקלברסון נכשלו. אז בשנות הששים לחייו הוא רענן לחלוטין את יונייטד והעמיד מאמן פורטוגזי נהדר לידו בהיררכיה המקצועית.

ועכשיו האוהד מגלה דבר נפלא. פרגוסון עבד שלוש שנים עם רונאלדו בכדי ליצור את כוכב העל האנגלו-לטיני הראשון. אבל באופן אישי אני די חששתי שאולי רונאלדו יככב כמה שנים ביונייטד ואז יילך לאחת הקבוצות הגדולות באיטליה או ספרד. אבל עכשיו זה לא משנה גם אם רונאלדו יילך יום אחד. כי מנצ'סטר יונייטד החליטה לגדל שחקנים כמוהו באופן קבוע. היא לא תחפש את הלטינים שמתאימים לאנגליה. היא תחפש את המוכשרים ביותר ותאמן אותם לכדורגל אנגלי.

אלכס פרגוסון נחשב עד היום לאחד המאמנים ההיסטוריים בזכות הרוח המנצחת שהכניס לקבוצות שלו והתארים שאסף. איש מעולם לא חשב עליו כמחדש. אבל אם נאני ואנדרסון יסתגלו כמו רונאלדו לכדורגל אנגלי הוא ראוי להיזכר גם כמאמן מחדש.

*

אני רוצה לאבחן בין פרגוסון לבני דורו הגדולים. ג'וזה מוריניו מביא לצ'לסי בריונים שלא מתקשים להסתגל לכדורגל אנגלי. ארסן וונגר בנה קבוצה מרתקת בכך שהתעלם לחלוטין מכך שארסנל היא מועדון אנגלי. אבל אלכס פרגוסון ביצע מהפכה מבלי לשנות דבר בעקרונות היסוד של יונייטד.

הוא לא קונה לטינים כי זה באופנה. במקביל לנאני ואנדרסון הוא מקבל עכשיו בחזרה מהשאלות ארבעה שחקנים מבטיחים ביותר. בן פוסטר נבחר לשוער השנה בפרמייר ליג בלא מעט משאלים. ג'וני אוואנס היה מרכזי בזכייה של סנדרלנד בליגת המשנה. ג'ררד פיקה הקטלוני הפך שחקן קבוע בעונה מצויינת של סרגוסה. ג'וזפה רוסי, שלמרות שמו ודרכונו האיטלקים הוא שחק מניו ג'רסי שגדל ביונייטד, הבקיע תשעה שערים בחצי עונה והציל את פארמה מירידה.

*

אבל הסיבה העיקרית שלא צריך להחליף לעולם את פרגוסון היא שאין מה להחליף פה. על פי הדיווחים מי שנסע לפורטוגל להחתים את השניים הללו היה קרלוש קירוש. וברור לחלוטין עכשיו שקירוש הוא לא טקטיקן או האיש שמעביר את האימונים. הוא בעצם המנג'ר שעובד תחת פרגוסון. הוא האיש שבגללו אפשר להגיד לכריסטיאנו רונאלדו שהעניין הוא לא רק כסף. במנצ'סטר יונייטד תיבנה קבוצה לטינית שריאל מדריד יום אחד תקנא בה. אבל קבוצה לטינית שתשבור רגליים בבולטון אם זה מה שצריך.

אני מביט בביוגרפיה של קירוש. הוא לא הצליח בריאל מדריד ואין לו כנראה את תכונות האופי להוביל לבד מועדון גדול. אבל הוא זכה בשתי אליפויות עולם עד גיל 20, הוא יצר את "דור הזהב" של פורטוגל עם לואיש פיגו ורוי קושטה ועכשיו אולי ייצור עם רונאלדו ונאני את הדור שישכיח את דור הזהב. הוא אימן בחמש יבשות, הוא כתב את התכנית המצליחה לקידום הכדורגל בארצות הברית ולמעשה נולד וחי באפריקה עד שנות ה-20 בחייו. הוא מביא אל תוך המסורת והצביון של יונייטד קוסמופוליטיות שכל כך מוסיפה לה. ומהיום שואן ניסטלרוי נמכר, ויונייטד לא פעלה למצוא מחליף בדמותו, אפשר להכיר בו כמי שכיום מעצב מקצועית את יונייטד.

*

ולעניין כריסטיאנו. כי אני חושב שרובנו חושבים עכשיו שיש קשר גדול בין העובדה שחתם לחמש שנים נוספות להחתמות של אתמול. ההשפעה של רונאלדו במנצ'סטר יונייטד עשויה להתברר כמשמעותית עוד יותר מיכולתו כשחקן. אני זוכר טוב מאד את הופעת הבכורה של רונאלדו ב-27 דקות מול בולטון אותן ראיתי בפאב בלונדון. ואת האנשים מחייכים למראה התעלולים שלו אבל מציינים בסקפטיות "שתוך שניים-שלושה משחקים מישהו ייכנס בו". אני זוכר את אשלי קול מסביר לפני המשחק אנגליה-פורטוגל ב-2004 שרונאלדו הוא שחקן "שצריך להכנס בו כמו שצריך פעם אחת בתחילת המשחק".

בששה שערים בשלושה משחקים בפחות משבוע על המגרשים קפואים חג המולד של 2006-2007, ובעוד עשרות משחקים השנה, כריסטיאנו רונאלדו עשה יותר מלהראות שהוא אישית לא מפחד משחקנים אנגלים פרימיטיבים, ושהוא אישית השחקן הטוב בפרמייר-ליג. הוא הראה שהחזון של פרגוסון וקירוש הוא אפשרי. שלא צריך להסתפק בארגנטינאים קשוחים כשרוצים להכניס כדורגל לטיני באנגליה. שאפשר להפוך את הטובים ביותר מהכדורגל הלטיני לשחקנים אינטנסיבים שיכולים לשחק כדורגל של יונייטד. עם הרכישה של נאני ואנדרסון רונאלדו אולי ייסד פה שושלת.

אני מהמר שפרגוסון המהפכן המטורף לא רכש פה מחליפים לגיגס ולסקולס. הוא פשוט מאמין עכשיו שאפשר ליצור עוד ועוד שחקנים כמו רונאלדו.

ועכשיו לכלב החשוב מכולם! (וגם דרישה להתפטרות מנהל הבלוג)
חידון מספר 25 (האם באמת עקבתם אחרי ליגות אירופה)

19 Comments

birdman 31 במאי 2007

בעונה שחלפה עם רכישת שחקן אחד אשר סימן שאלה הוצב בסוף שמו, לקחנו אליפות!
מי יוכל עלינו עכשיו?
מה יכתוב בורוביץ' בתת-בלוג שלו?
הביאו את העונה הבאה!

גל 31 במאי 2007

יונייטד לא תשחק 4-4-2 בעונה הבאה.למעשה גם העונה ברוב הזמן היא שחקה 4-2-3-1 וכך היא תשחק גם בעונה הבאה.רק במידה וירכש חלוץ משמעותי פרגי ישחק במערך המסורתי שלו ואם לא נראה את רוני כחלוץ ולפניו את השלישיה נאני,אנדרסון ורונאלדו וקאריק והארגריבס שיעשו את העבודה ההגנתית.להרכב הזה יש פוטנציאל מסחרר שלמעשה יחתום את הפרק הבריטי של יונייטד.גיגס וסקולס יעלו מהספסל.
עדיין יונייטד זקוקה לחלוץ ואולי גם למגן שמאלי בעקבות העזיבה של היינצה.
אגב,לקירוש מייחסים את האליפות של 2002 ואת השינויים ההגנתיים שאיפשרו את הזכיה.

legal alien 31 במאי 2007

אני מניח שהקריאות להדחת מנהל הבלוג בעקבות פרשת דוג-דייט לא נענו, וטוב שכך :-
"פרגוסון המהפכן המטורף"…לא חשבתי שאראה את המלים הללו בכתב (וודאי לא הייתי מעלה בדעתי שאסכים אתם). חבל שלמנהיגים שלנו אין את הגמישות והחזון – ובעצם עוד תכונות רבות- שיש לסר אלכס.
ושאלה בנוגע להרגריבס – אני חושב שהוא שחקן שחקן, אבל אני תוהה האם יש תקדימים לכדורגלנים שהגיעו מגרמניה והצליחו באנגליה (קלינסמן כמובן, מי עוד ?)

עזי 31 במאי 2007

קירוש אכן גדול ובזכותו הקבוצה השנואה שלכם הופכת לסניף של הנבחרת החביבה עלי באירופה, פורטוגל כמובן.
רונן הרי שיחקתם השנה באירופה 4-2-3-1, אז כנראה שהשיטה לא קבועה, הלא כך? וזה לזכות הסקוטי. בהחלט מאמן גדול.
יינס להמן בבודאי הצליח באנגליה, גם דיטי המאן ואם נלך להיסטוריה אז חוץ מקלינסי כנראה שברט טראוטמן שוער מנצ'סטר סיטי היה הגרמני הכי מצליח באנגליה.

רונן דורפן 31 במאי 2007

עזי – צר לי שהצטרפת לאלו שנותנים מערכי כדורגל בארבע שורות. זוהי המצאה מודרנית בזוייה.
בבלוג זה מערכים מתוארים כך:
מספר המגינים, אחר כך מספר הקשרים, אחר כך מספר החלוצים

לון 31 במאי 2007

רונן, אתה מזכיר לי את האמרה: אף אישה אינה מושלמת עד שאתה מתאהב בה.
היות ואתה מגיע מאהבה לפרגי, כמו כל אדם מאוהב, אינך רואה את חסרונותיו, וכל שומה נראית לך כנקודת חן מרהיבה.

כדי שלא יהיו אי הבנות, לדעתי לא הגיוני להחליף מאמן שזוכה באליפות, ודאי מול מוריניו. ודאי כשמדובר בענק כפרגי.

אבל, בכל זאת כמה עובדות שאהבתך השכיחה ממך:
פרגוסון אינו צמוד ל-2-4-4. במילאנו שיחקנו עם חלוץ אחד וגם בגמר הגביע. בכל פעם שהוא נלחץ ומבין שאין לו פתרון טקטי, הוא עובר לשחק עם חמישה קשרים וחלוץ בודד. זה הפתרון הטקטי היחיד שהוא יודע.

להזכירך, כל תקופת ורון היתה כזו. חמישה קשרים וחלוץ בודד. רק כשראה שזה נכשל, בעיקר באירופה, שב לשיטה הקודמת. אבל, כאמור, לא באופן מלא וקבוע.

לדעתי הוא מביא צעירים, פשוט מפני שאינו מסוגל להתמודד עם כוכבים. עם הצעירים קל לו להיות בעל הסמכות היחיד ו"כוכב" הקבוצה.
המחשבה קדימה נובעת מניסיונו בגידול והשבחת צעירים. תמיד מדובר על שנתיים-שלש קדימה ולא יותר. כך היה עם הדור של בקהאם, נוויל ושות', כך היה עכשיו עם רונאלדו. לא מדובר בחזון, אלא הבנה שעם שחקנים ותיקים או בשלים לרוב הוא נכשל. (החל מבלאן, דרך פורלאן ועד דג'מבה דג'מבה). מדובר בתהליך הידוע כניסוי וטעייה. (דרך אגב, למען ההגינות, ראוי לזכור שונגר מגדל צעירים נכבד בפני עצמו, אשלי קול ורייס בעבר, פברגאס, סנדרוס ואבואה היום).

רונאלדו הגיע אחרי משחק הכנה טרום עונה. ראיתי את המשחק. הוא עשה צחוק מההגנה המצחיקה שלנו. בסיום המשחק השחקנים היו אלה שבקשו מפרגוסון להחתים אותו. כך שהקרדיט שייך להם. אם קיירוש כזה מגלה כשרונות גאון, אגדי, מופלא שאין שני לו בכל העולם, בקי כל כך בכדורגל הפורטוגזי, איך זה שרק במשחק מול ספורטינג הוא התגלה ליונייטד ?
יש לך הנחה שבגללו רונאלדו נשאר. יש הוכחות ? עובדות ?

הצליח לפרגי ההימור על רונאלדו ועכשיו הוא מנסה לראות אם זה יעבוד עם שחקנים נוספים. אם לא, הוא ינסה משהו אחר. כל כך פשוט.

פרגי מאמן ענק. אין צורך להעניק לו תארים שאינם מתאימים לו. מהפכן מטורף ? לא מהפכה ולא נעליים. אדם שלומד מניסיונו האישי, אינו מטורף, אלא דווקא הגיוני מאוד.

צר לי שאני פוגע במושא אהבתך המושלם. בעיניי, כמו שאין לב שלם יותר מלב שבור, כך אין אדם שלם יותר, מאדם מורכב בעל חסרונות.
לא רק שזה לא מוריד מגדולתו, זה מוסיף לה.

birdman 31 במאי 2007

לפני כמה זמן התבטא כאן טוקבקיסט שזהו האתר הכי טוב ברשת. דורפן הזדרז להצטנע והודה לו על ה"מחמאות המוגזמות". אבל היום בזמן הגמר-סל הבנתי שאני מסכים עם אותו מגיב. לאורך המשחק הייתי בעד מכבי ת"א בגלל שבמשך החורף הם היו ההצגה הטובה ביותר בעיר בערבי חמישי, אבל כשטפירו הוצא בחמש עבירות אהדתי עברה לי-ם. נורא לראות משחקים מוכרעים שלא על טהרת יכולת משחק. כאבתי את כאבו של טפירו שאמר ש"קריירה שלמה הוא מחכה לרגע הזה".
איך כל זה מתקשר לאתר הטוב ברשת? בגלל המבנה של האתר כולם קוראים את התגובות – אין צורך בהקלקה נוספת. איפה עוד יקראו את התגובה שלי עכברי ספורט דוגמת דורפן, עזי ד, זנדר, בורוביץ' (גורן, אני יודע, אני יודע :-) כשאני מגיב בוואלה חוץ מאיזה שניים וחצי חוליגנים אף אחד לא נכנס לתגובה שלי.
בקשר למערכי משחק, לעניות דעתי העניה באמת, חסרי חשיבות המה. המגינים צריכים כושר גופני בשביל לתמוך בהתקפה, והחלוצים צריכים משמעת בשביל לתמוך בהגנה. המאמן הטוב הוא זה אשר יצליח להקנות תכונות אלו לשחקניו.
והייתי רוצה לסיים בחגיגת הורדת הצנזורה: פיני זהבי אתה זבל!!!

עזי ד 31 במאי 2007

רונן, אני כמוך חסיד גדול (ויש שיגידו שמרן) בשמות המערכים ומעדיף 'שלוש שורות'. אבל אלכס עצמו דיבר על 4-2-3-1 כך שכנראה שזה מותר פה. ובכל מקרה אם הקיצונים הם קשרים זה 4-5-1 לשיטתך ואם הם חלוצים זה 4-3-3 ובכל מקרה לא השיטה הקלאסית של 4-4-2 שהקבוצה לא זזה ממנה. היא כן, ולפעמים זה חיובי.

מאיר 31 במאי 2007

מה שנחמד ברכישות של היום זה בעיקר הבית ספר שפרגי וקירוש עושים למוריניו. למרות התקציב הבלתי מוגבל שלו מצליחים לגנוב ככה את הכשרונות הגדולים מהחצר האחורית שלו. הייתי שמח לראות את הפרצוף שלו היום.
אני לעולם לא אתן לעצמי להיחשד בחיבה ליונייטד, וכמובן שהסכומים שיונייטד הוציאו רק בשבוע האחרון לא נמוכים בהרבה ממה שצ'לסי מוציאים בכל חלון, אבל זה עדיין נותן תחושה שכסף בכל זאת לא קובע את הכל, וזו תחושה נעימה.
(עוד דוגמה היא הנריק לארסון, שבחגיגות האליפות שלכם כאן ובכלל קצת שכחתם אותו, וחבל. זה היה מהלך מבריק, וזול, ומשפיע).
איש הציפורים, בעניין הבלוג הזה, אני חושב שמה שבעיקר מרשים זה שאפשר לנהל דיון אינטליגנטי בטוקבקים. לא ראיתי דבר כזה באתרים ישראלים. לזכותך, רונן.

רונן דורפן 31 במאי 2007

למאיר.
המוניטין של מוריניו בכדורגל הפורטוגזי לא תמיד מביא לו תועלת.
את פורטו הוא עזב בטונים צורמים.
על אוהדי בנפיקה – שזה רוב המדינה – הוא מעולם לא היה אהוב.
היחסים שלו עם סקולארי, שהוא מאד אהוד למרות שהוא ברזילאי, הם לא טובים ומוריניו מבקר אותו באופן קבוע.

השחקנים הטובים בדור האחרון גדלים לרוב באלקושטה – הבית ספר לכדורגל של ספורטינג. קרלוש קירוש אהוד מאד בספורטינג שהיא מועדון עממי. הוא אפילו היה שותף של פיגו, שהוא דמות נערצת, במרוצי מכוניות.

מוריניו שייך למעמד הגבוה ולמשפחת אימו אפילו היו קשרים במשטר הדיקטטורה. הוא סמל הצלחה עבור פורטוגזים מצליחנים אבל אצל האיש הפשוט ברחוב הוא די לא אהוד (מלבד אוהדי פורטו).

מוריניו לא הועיל לעצמו בעניין הזה בהערה מכוערת מאד לפני כמה שבועות על כך שרונאלדו בא ממשפחה ענייה והוא לא מחונך. זה עבר גרוע מאד בפורטוגל.

לגבי אנדרסון מפורטו, בהחלט אפשר להגיד שקירוש "גנב" אותו. לגבי כדורגלנים מספורטינג – למוריניו קשה מאד להתמודד עליהם. מלבד עניין הכסף….

birdman 1 ביוני 2007

למאיר, כרגיל אני נכשל להסביר את עצמי, הנקודה שהעלתי היא בנוסף ליתרונות המובנים מאליהם.

תומר 1 ביוני 2007

הדיון לגבי החלפתו של פרגוסון הוא לא רלוונטי משום שמאמן שזוכה באליפות על הפרצוף של מוריניו,ונגר ובניטז חייב להמשיך ולא משנה בן כמה הוא וכמה שנים הוא מאמן את הקבוצה.
לגבי הכינויים של מהפכן ויחדי בדורו אני לא כלכך מסכים,פרגוסון הוא ענק ואין מספיק סופרלטיבים כדי לתאר את עבדתו בכדורגל אבל כמו שלון הזכיר פה,גם ונגר גילה כשרונות ובנה קבוצות בעצמו ואפשר גם להוסיף את בניטז שבנה קבוצה נפלאה בולנסיה וגם בליברפול עשה עבדה יפה עם כשרונות(צ'אבי אלונסו,לואיס גארסיה ומומו סיסוקו).הדבר הגדול באמת שפרגוסון עשה הוא לשמור על רוח המועדון שבו הוא עובד,אין שום קשר בין ארסנל של ונגר לזו של צ'רלי ג'ורג' כשם שאין קשר בין ליברפול של בניטז לזו של שאנקלי ואילו ביונייטד אפשר לראות את רוחו של באזבי מרחפת מעל לקבוצה גם היום וזה באמת דבר שמעורר הערכה

אוהד יונייטד מאוסטרליה 2 ביוני 2007

"… זה יהיה 4-4-2 עם שני קיצונים טבעיים ולא יותר מקשר הגנתי אחד…"
אתה טועה דורפן, פרגוסון מכוון ברור למערך של 4-2-3-1
כאשר קאריק והארגריבס קשרים הגנתים ולפניהם משחקים רונאלדו(ימין), סקולס (מרכז), נאני/אנדרסון(שמאל) וחלוץ בודד שהוא ווין רוני…
ברור לא כולם יכולים לפתוח בהרכב.
גיגס בטוח ילך לספסל ולדעתי לפחות בהתחלה נאני ואנדרסון יתחרו על משבצת שמאל…

קידן 2 ביוני 2007

לכל מגיבי האנטי פרגוסון-
הוא כל הזמן משנה את המערכים במהלך המשחק, אם זה כשרונאלדו עובר שמאלה או שגיגס משחק כחלוץ בודד וכשרוני עובר שמאלה וסקולס הולך לשחק מאחורי החלוץ השחק כל הזמן משתנה ואת זה בניטז או מוריניו לא יעשו לעולם כי הם בנויים על השיטה ופרגוסון בנוי על שחקנים, כי שיטת המשחק היא לא מהפכנית במיוחד אבל ההתאמה לשחקנים פשוט מושלמת.

בקשר לידידינו הלטינים, אני חושב שפרגוסון יכל לחכות עוד שנה עד שגיגס יפרוש אבל תג המחיר שלהם היה רק עולה כך שלדעתי רוב הדקות שלהם יהיהו על הספסל אבל בוא נראה.

בקשר למחלקת הנוער של ספורטינג, גודל שם שחקן נהדר בשם ג'ואאו מוטיניו ובעוד שנה שנתיים הוא יקרא רשתות באחת מהליגות הגדולות.

אוהד יונייטד מאוסטרליה 2 ביוני 2007

קידן,
ז'ואו מוטיניו מספורטינג הוא שחקן הרכב בנבחרת פורטוגל. הוא מועדף על פני קוראזמה וסימאו ששניהם אך הם שחקנים טובים.
מכיוון שנאני עזב אז נראה לי שמוטיניו ישאר עוד שנה שנתיים
ואז ימכר. המחיר: 17M ליש"ט…

אוהד יונייטד מאוסטרליה 2 ביוני 2007

רונן, לא נראה לי שגם פיקה וגם ג'וני אוואנס וגם דני סימפסון וגם פילים בארדסלי יחזרו כולם לסגל היונייטד של העונה הבאה.
אין גם טעם בכך שהם יחממו את הספסל. חוץ מהיינצה שאני מקווה שימכר (מעבר לשיאו)סילבסטרה כניראה נשאר ולכן אין מקום ליותר מאחד או גג שניים מהם בסגל…
אני מניח שפיקה יחזור כי ככה אמר פרגוסון.
סימפסון ואוונס יושאלו לעונה נוספת (אולי בחזרה לסנדרלנד)
קירון לי ישלח לווטפורד על מנת לצבור דקות משחק ובארדסלי כניראה ימכר עם תבוא הצעה מספיק טובה…

שחר 3 ביוני 2007

הרכישות האחרונות מראות כמה הייה חשוב לזכות באליפות ולהשאיר את רונלדו,מקבוצה ששחקנים הפסיקו לספור אותה
ראה:רונלדיניו,רובן,אסיין,אובה מיקל,
חופשת קייץ נעימה לכולנו

שחר 15 ביוני 2007

שאלה קצת אוף טופיק לרונן(מחזיק ממך מבין כדורגל) ולאחרים(אם בא לכם לענות)
למרות האדתי לMANU שאלתי באה דווקא על אהבתי השניה- בארסה!
והשאלה הפשוטה האם רייקארד מאמן טוב וגאון כדורגל או שזה פשוט שילוב של מזל שחקנים וטן קאטה?!
תודה מראש שחר

רונן דורפן 16 ביוני 2007

לשחר… שאלה טובה.
להגדרה "טוב" הוא בודאי עונה. אבל כמו רבים, אתה בטח קצת מופתע מהמשחק המרהיב של בארסה בשנתיים האחרונות. דבר שאי אפשר היה למצוא לו רמזים בקבוצות הקודמות שאימן רייקארד.
קיימת דיעה שהאסטרטג של המשחק בברצלונה הוא יוהאן קרויף. ושקרויף הוא זה שהגה את הרעיון להביא את דקו לעמדת עושה המשחק ולשחרר את רונאלדיניו לחלוטין ממערך הקבוצה.

Comments closed